FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  10:47

    « Re: Mirafiori

    Oddie, já si pamatuji jen co si pamatuji, nejsem spešl přes Fiaty a to je sakra hezkejch pár let a tak, kdybych to měl všechno nosit v hlavě všechno, to bych potom měl čepici na asi tak 30 Kg brambor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.02  10:39

    « Re: Mirafiori

    Jo, to byl... Hele ale 126 byla taky nejdřív italská, říkali jí Bambino. Až pak z toho vznikl Maluch.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  10:20

    « Re: Mirafiori

    A ten polský 125 byl takový paskvil, měl už v zadu kotouče ale motory byly OHaVy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  10:17

    « Re: Mirafiori

    oddie nechci se s tebou přít, ale myslím si, že polský byly 125 a 126, italský 124,127,128 o tom italovi 125 si nic nepamatuji, ale je to možný, už je to hromadu let.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.02  08:47

    « Re: Mirafiori

    Při vší úctě, Ladao, myslím, že se mýlíš. Fiat 125S 1,6DOHC byl italský. Dělal se asi dost krátce. Z toho se pak vyvinula ta polská verze, která vypadá malinko jinak. 124 je jiné auto.
    Ale je dost možný, že se taky pletu, už si to zas tak dobře nepamatuju. Můžu se časem zkusit doma kouknout do starejch knížek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  08:45

    « Re: Fiat marea Weekend

    diky, jak jsem psal, cena kolem 200tis., tedy pokud bude hodne dobre auticko s jasnou minulosti atd. muze byt cena 250tis. Jinak ja bych radeji benzinove motory. Najezdim soukrome tak max.15tis. za rok.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  08:09

    « Re: Mirafiori

    Fiat 125 byl pouze polský, ital byl 124.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.02  08:02

    « Re: Mirafiori

    Jo a ještě: do VAZ 2105 od 85 výš se dělal i 5-kvalt originál ruský, nebyl sice tak spolehlivý jako 4-kvalt, ale do 2106 jde bez úprav.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.02  07:52

    « Re: Mirafiori

    paja: 5-kvalt z Mirafa do žigula jde dát, ale má jinde řadičku, takže budeš bourat tunel. Ten motor nevim, měl by tam jít 1,6 DOHC, větší bych si asi netroufl. Ten 1,6 DOHC se i s 5-kvaltem se dával i do F125 (pochopitelně ne toho polského...)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  07:18

    « Re: Mirafiori

    2 paja: kdysi jsem jezdil s 132 benzinovy 2litr, karburator, 83 kW. Bylo to celkem dost svizny (na tehdejsi pomery), ale ta spotreba - prumer kolem 10 benzin i plyn. Moje zkusenost-hodne dilu bylo zamennejch se Zigulikama (cepy, benzinovy cerpadlo, paraboly (s 2103), karburator (Weber), termostat, nahon tachometru....). Jinak to byl trosku zvetsenej zigulik s mizernejma brzdama, ale rekl bych, ze motor s prevodovkou se do nej nevejde, bylo to vsechno velky jako krava. Ulozeni bylo na pohled stejny, presny rozmery ??? Delaly se 1.6, 1.8, 2.0 a diesel objem asi 2.5l. Tohle auto bylo z roku 79.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.01.02  23:10

    « Re: Fiat marea Weekend

    No za 200tis. to žádný zázrak nebude, ale jinak je Marea moc dobrá kára, a sedan je navíc krásný, aspoň podle mne.Možná budu mít na prodej Weekenda 75 soft turbo, ale majitel se nějak nemůže rozhoupat
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.02  20:27

    « Mirafiori

    Zdravim, nemate nahodou technicke udaje o motorech, ktere se davaly do Mirafiori 131 a 132? Nejbeznejsi urcite byly 1.6, slysel jsem, ze se tam davaly i o 1.8 a 2.0, ale nevim. Vsechny Mirafiori mely 5kvalt?

    Jedna se mi totiz o to, ze chci dat z 5st. prevodovku z Mirafiori do Lady 2106, tak me napadlo, jestli by se dal zamenit i motor, (kdyby byl min jety nez ten muj a mel alespon stejny vykonovy parametry). Mely motory 1.8 a 2.0 stejny ukotveni do auta?

    Diky za odpoved, celkem dost jsem hledal po webu a nic moc kompletniho jsem nenasel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.02  19:28

    « Fiat marea Weekend

    Rad bych poradne rodinne auto a moc se mi libi Marea. Chtel bych koupit auto kolem ceny 200tis. RAd bych slysel nejake Vase zkusenosti resp. nazory na toto auticko. Mel jsem uz 2xFiat(Uno, Tipo), pak jsem koupil Fabii a jsem v podstate spokojeny. Jenomze neplanovane budeme mit miminko a ja chci poradne velke auto. Starsi prispevky jsem prochazel a nic moc jsem se nedozvedel. dekuji Vam
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.02  08:45

    « Re: Chutovka pro Fiat-club

    Na STK to zkoumat nebudou... Člověče, to je docela pech, před měsícem jsem Fiaťáckou převodovku hodil do sběru. Byl to sice 4kvalt, ale tahle blbost tam mohla bejt stejná.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  08:22

    « Chutovka pro Fiat-club

    Chlapi, stala se mi takova chutovka-puvodne jsem si myslel ze praskly lanko v nahonu tachometru, ale ve skutecnosti:z prevodovky kouka plastovy vylisek (hranolek), na ktery je nasunuto tahlo tachometru, no a tenhle kousek plastu se proste zlomit (primo v prevodovce). Je to u F. UNO rv.90. Co si myslite ze by s tim slo delat? Stejne jsem to chtel prodavat, ale tedka v unoru bych to rad dal na STK a nevim jestli to s takovou blbosti projde...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  06:50

    « Re: FIAT TIPO

    Měl jsem tento problém u Dedry 1.8 a vyřešil jsem to odpojením potenciometru,musíš pak ručně trochu zvednout volnoběh, ale jinak je to OK.Ale ten poťák se sehnat dal i sám, akorát že stál asi 6.000,- a do toho se mi nechtělo jít
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.02  13:59

    « Re: FIAT TIPO

    Už jsem tu kdysi o tomt psal. Stejný problém měl otec u Tempry 1.6 a závada byla vyběhaný potenciometr škrtící klapky (nebo jak již psal kolega - snímač polohy). Samostatně se nedá sehnat, pouze komplet se vstřikováním.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.02  12:36

    « Re: Prestavba UNO

    Asi bych do tý splácaniny nešel. Přeně, jak psal oddie - u fiatu nejsou zrovna nejvstřícnější a jen tak něco nepovolí. Každej "dovozce" Ti nakecá, že je to v pohodě, jen aby se toho auta zbavil a tobě pak bude stát před barákem auto bez papírů = k ničemu. Sám jsem tím už jednou prošel a jsem rád, že jsem si udržel soudnost. Navíc, jestli nemáš spoustu známých, nejspíš se z toho přihlašovacího maratonu zblázníš. Osobně, až budu po prázdninách Uno kupovat, si radši připlatim, než zestárnout o 10 let s přihlašovánim něčeho doveženýho :-(
    Volba je ale nakonec na Tobě. Asi nejlepší a nejlevnější by bylo, kdybys sehnal někoho, kdo auta na staré papíry běžně vozí (a přehlašuje) a je už celým procesem protřelý.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.02  22:47

    « Re: FIAT TIPO

    Dela to spise pri otackach do 3000 ot.min a temer vzdy, kdyz pri volnobehu. Dokonce se mi stalo. ze i pri jizde v nizsich otackach auto mirne vyrazilo (samo!) vpred (pridalo si samo plyn).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.02  08:43

    « Re: FIAT TIPO

    snimac polohy skrtici klapky. pri nizsich otackach za jizdy je to ok?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…