FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.08.02  21:42

    « Re:

    Brava byla testovaná ještě stará před faceliftem a v hodnocení bylo, že největší problém byl, že povolil zámek dveří, tím pádem došlo k lehkýmu pootevření dveří a tím pádem mnohem horšímu výsledku, než kdyby zůstaly zavřené. Myslím, že i na závěr psali, že s minimálními úpravami by výsledek byl úplně někde jinde. Ale ani já crashtesty moc nežeru, Yaris 4 hvězdy a Saaby jen 2?
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 02.08.02  17:13

    « Bez nadpisu

    Viděl sem a slyšel sem o hodně případech rozstřelení Bravy nebo brava, ale vždycky dopadlo v porovníní s jiným autem líp. Myslím ten pasažér...Nevím, jestli si všimnete za co mají stržené body, tak to většinou není to, že by měly špatné hodnoty zatížení při nárazu (spíš naopak), ale jo to za to, že jdou z těžka otevřít dveře (hodně se strhává - minimálně půl hvězdičky). Fakt je ten, že tyto zkušenosti mám i u havárek Octávek (taky jich pár lidi z mého okolí zrušilo a jsou v pohodě)
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 02.08.02  13:32

    « Re: Marea Weekend

    Do Marey se v současné době (nevím přesně od kdy) dávají navíc pouze boční airbagy. Na hlavové by sis musel počkat na nástupce. S tím místem v Oktávě je to o dost horší než u Marey. Pravda má rozvor jen o tři čísla delší ale je lépe oběstavěna. Jinak zkušenost mého kamaráda s dětmi na normální sedačce je též nedobrá - děcko nemělo ještě tak dlouhé nohy aby je mohlo mít skrčené, no a s nataženými nohami se mu tam taky skoro nevešlo.
    U té Oktávky pozor. Čtyři hvězdy platí až u novějšího hranatějšího modelu (tuším 2000). Do té doby se lesos proslýchalo o né příliš dobrých výsledcích. Možná i to je důvod, proč si ten test nechala škodovka udělat až po inovacích...
    Jinak Crash test je jedna věc a skutečnost jiná. Velmi důležitá je hmotnost vozidla protože když se srazí dvoutunové auto s tunovým, tak v tom těžším autě zaznamenají cestující "jen" náhlé zpomalení, ktežto to lehčí je vrženo zpět a cestující v něm zažijí nejen zpomalení ale i zpětnou "akceleraci". Nicméně toto opět spíše hovoří pro poněkud obézní škodovky :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.08.02  12:27

    « Re: Marea Weekend

    to Adyn: No to mne tedy privadis do uzasu kdyz se Ti libi vic Octavie kombi nez Marea Weekend ;-))) . No jo, holt chute jsou ruzny. Mne se Octavka kombi nelibi skoro vubec (na rozdil od Octavie hatchback). Jinak deti uz mam a budou prave v tom veku (3-5 let), kdy se pouzivaji prostorove nenarocne detske sedacky nebo jen "podprdelniky" a proto muzu do sveho vyberu zaradit i Octavii. Prostor v Maree W. neni o tolik vetsi nez v Octavce - odhaduji tak +3 cm pro kolena (tady by to chtelo spis +10 cm), +5 cm pro hlavu (pohoda) a +3 cm na sirku (OK). Nicmene kazdej centimetr dobrej. Co se tyce crashtestu, tak na tom je Octavka o dost lip, pokud pujdu do Marey, tak se budu snazit aby to auto melo 4 airbagy. BTW nevis, delaji se do Marey i hlavove airbagy (nafukovaci zaclony po cele delce kabiny)?


    Mimochodem na detskou sedacku "kolibku" nestaci vzadu pasy ani v Tempre, takze kdyz byly deti prtavci, tak jezdili vepredu.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.08.02  10:22

    « Re: Záruční servis

    Musia ti to opravit, pokial mas servisnu knihu alebo ako sa to vola. Ak je v zaruke tak proste musia. Hocikde v Europe. btw - odskusane na kupenom Renault Megane (na Slovensku) - chyba Airbagu odstranena v Nemecku zadarmo !
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 02.08.02  09:52

    « Re: Záruční servis

    Měl jsem na mysli záruční opravu, nikoliv servisní prohlídky. Domnívám se, že by naši autorizovaní servismani dělali pupínky, kdybych uplaťnoval záruční opravu zdarma u individuálního dovozu... Takže bych se asi nutně musel vydat do země prodeje nového automobilu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.08.02  06:43

    « Re:

    Myslíš v Praze na dovozci, nebo u nějakého dealera?
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 01.08.02  21:27

    « Bez nadpisu

    Jo to sem řekl. jde jen o to jak by jsi to vysvětloval těm hlavám pomazaným v Praze...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.08.02  18:41

    « Re: zaruka

    Záruka je celoevropska a jakakoliv zaruční oprava se dá uplatnit kdekoli, jak sem byl poučen při koupi vozu
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 01.08.02  18:17

    « Bez nadpisu

    Ani na zarucku nemusis na Slovensko. Leda na tu po prvnim roce, ale i o tom pochybuju. Je to tvoje vec kam des, pokud se jedna o autorizovanej servis. Je mozne, ze pak bz mohli nastat kompikace s pripadnou reklamaci, coz bz se muselo asi resit bud pres prazskou centralu a nebo pres Turin...
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 01.08.02  11:59

    « Re: Marea Weekend

    To Pavel_KR5: Na Mareu jsem nenašel žádný Crash test než ten na Bravu a to není nic moc.
    Z ojetin asi lépe pořídíš Mareu, kde padají vcelku strmě ceny, než Octavii, které jsou naopak poněkud nadsazené. Jinak abych přiznal, designově se mi líbí více Octavia Combi než Marea Weekend. Ovšem, a na to už jsem upozorňoval níže, do Oktávky se nevejde dětská sedačka - kolíbka. Takže pokud plánuješ rodinu, tak je to mínus pro Oktávky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 01.08.02  08:39

    « Re: Cenová politika

    Přesně tak, na Slovensko, nebo do Polska bys musel jet asi jen se záruční opravou. Jinak servisuješ dle libosti.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 31.07.02  18:53

    « Bez nadpisu

    Servisovat můžeš kde chceš. Je to jedno. Klidně i v itálii, když ti to bude vyhovovat. O tom to není...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.07.02  18:29

    « Re: Cenová politika

    no ale potom je servis trochu z ruky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.07.02  16:45

    « Re: Marea Weekend

    to Adyn: Ty, ve hre jsou obe JTDecka. A navic jeste Octavka v mnoha verzich s TDI a EDS (hatch, kombi, 4x4). To vse coby ojetinka v cene zhruba 300.000 Kc. Anebo taky funglovka Daewoo Nubira kombi 1.6 benzin, ktera se da v akci koupit i s klimou za 350.000 (o Nubire toho ovsem zatim moc nevim, na rozdil od Marey a Octavky). Neni vylouceno, ze to nakonec bude neco uplne jineho.
    Zatim je ale cas, vse to rozpoutam az po Novem roce, kdy mi dobehne par stavebnich sporeni.


    Mimochodem, nevidel jsi nekde nejake crash-testy pro Mareu? V NCAPu se delala zrejme jen Brava (2 hvezdicky).

  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 31.07.02  13:36

    « Re: Cenová politika

    Do 1,9, nebo 2,4 ? Sedan, nebo Weekend?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.07.02  12:30

    « Re: Cenová politika

    to Adyn: Zajimavej tip. Skoda ze mirim k drazsim provedenim s JTD, takze stejne musim jit do ojetiny.
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 30.07.02  16:48

    « Re: Cenová politika

    Sorry za chyby samozřemě Marea weekend nikoliv weekent - to jsou ty vedra.
    Mimo jiné v Polsku se pořád prodávají UNA za cca 220.000,- Kč.
  • 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 30.07.02  16:47

    « Cenová politika

    Jen tak pro zajímavost jsem se díval na cenu Marey na Slovensku a v Polsku. Po přepočtu platnými kurzy by mě vyšla Marea v základu na slovensku 380.000,- Kč a 407.000,- v Polsku (v Polsku je to Marea Weekent - sedan se tam neprodává). Pro upřesnění u nás činí cena M v základu cca 450.000,-.
    Tak mě napadá, že by nebylo špatné koupit si nové auto na slovensku oficiální cestou ho dovést a přihlásit. Slováci by mi vrátili 23%DPH u nás bych 22%DPH zaplatil, clo by nebylo, protože je auto z evropy a bylo by vymalováno. Sleva sedmdesát tisíc na novým autě je hodně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.07.02  08:37

    « Internet Autobazary

    Nevíte odkazy na italské(a francouzské) inet bazary??

    Dík
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…