FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 04.12.05  10:36

    « Bez nadpisu

    Ahoj, tak včera jsem u své stařičké Regaty 75 i.e. kontroloval olej a zarazilo mě, jak z měrky odkapává jakoby voda. Když jsem si "přivoněl" tak je cítit benzin. A teď řeším jak se tam může dostat??? Benzinovou pumpou to být nemůže, protože to je stříkačka a má čerpadlo v nádrži. Taky je divné, že na jizdě to není znát, z výfuku žádný modrý dým, kontrolka na mazání taky neproblikává. Fakt jsem bezradnej, tak jestli máte nějaký tip na co mrknnout, budu Vám vděčný.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.11.05  21:48

    « Re: Ahoj Fiataci

    Trochu to tu chátra.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.11.04  07:26

    « Ahoj Fiataci

    Ahoj Fiataci, jsem novy fiatak - Fiat Stilo MW 1.4
    tahle diskuze spadla do archivu, tak jsem se ji snazim ozivit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.11.04  09:39

    « Re: jacek

    zavitej mezi nase rady na www.stilo.org
    :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.11.04  20:26

    « Re: Re: Re: 2 fojťa

    2kejml: koukas 6 let a porad je to malo. ;-) Pro Tve info Tipo - obsah 1929 (82,6x90) vyfuk zezadu + jine rozmisteni ostatnich agregatu. Brava 100 (nevidel jsem, ale predpokladam, ze 75 je stejna jen jiny plnici tlak + cerpadlo jak jsi psal) : obsah 1910 (82,0x90,4) vyfuk zepredu, v podstate soucasne JTD (jina hlava+valce+cerpadlo).
    2fojta: zkus nejake lepsi servisy, opravdu nevidim jediny duvod proc by ten motor mel kourit jako lokomotiva. Vyndanim EKO ventilu myslis asi EGR ventil, ten, ti ale spotrebu pokud ho vyndas nemuze zvysit. Jedine co Ti muzu poradit je vymontovat cerpadlo + vstriky a zanest na serizeni do servisu. Znovu bych se jeste zeptal kolik to ma najeto?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.11.04  18:12

    « Bez nadpisu

    čus, klika je nová (nestačil jsem ji už namontovat) a je na zadní levé dveře.Přední levou jsem namontoval a auto prodal.
    Nicméně mám ještě k mání zimní gumy 195/65 R14 Barum Polaris 2 - najeto cca. 2500 km, /STILO má 15/ i s disky za 6.000.- Kč
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.04  13:21

    « Re:

    ahoj ta klika je na levé přední? a je nová? jestli jo tak bych jí bral.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.11.04  12:38

    « Bez nadpisu

    díky moc za rady ale mam strach že se s tim fakt nedá nic moc dělat protože už sme toho zkoušeli dost a téměř bez efektu. jak sem již psal bylo to několikrát ve spešl diesel servisu a vždycky něco zkusili a výsledek byl spíš takovej že to třeba skoro nekouřilo ale zase to i o dost míň jelo. potom třeba zkusili vyndat eko-ventil a to se zase zvýšila spotřeba takže fakt nevim. punto co mam já si sice taky trochu zakouří když mu naložim a není nijak strašný.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.11.04  11:07

    « Bez nadpisu

    Ahoj Fiaťáci, prodal jsem svoji BRAVU >:D >:D >:D , a zbyla klika ZL dveří.
    Je k mání za 300.-Kč, funglovka stála 650.- Kdo má zájem zašlu
    P.S. pořídil jsem si STILO >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.04  10:50

    « Re: Re: 2 fojťa

    2Fera: Na ten motor koukám denně už 6 let :)). Rozdíl mezi 75k a 100k je dost značný, blok atd. je stejné, ale 75 má čerpadlo Bosch, 100 má Lucas. 75 má turbo Garett a plní na cca 0,5bar, 100 má KKK (myslim) a plní lehce přes 1bar. Ten motor prostě v přechodových režimech hulí. Nemá (téměř) žádnou elektroniku a tak při sešlápnutí na podlahu jde hodně nafty, ale turbo ještě netlačí, tak to zahulí. Zase při jízdě do kopce pod plynem by to hulit nemělo, když je to dobře seřízené. A společné s Tipem to je :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.11.04  14:10

    « Tipo

    Mám Tipo 1.6 a teď mě před zimou trápí 2 nepříjemnosti...
    Pořád se mi pálí předřazený odpor k motorku větráku topení a připadá mi že se nějak dlouho ohřívá motor. Myslel jsem,že hadice k chladiči se ohřeje až termostat otevře úplně,ale je teplá po pár stovkách metrů ???
    Při pomalé,volné jízdě a delším klesání motor chladne skoro na 60 C. Říkal jsem si,je to jednoznačně termostat,ale zkošel jsem tu hadici u kolegy s 1.4kou a je to stejný... Máte někdo zkušenost? Termostat je docela drahý. Kupuje se i celou komorou.....1000,-Kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.11.04  20:32

    « Re: 2 fojťa

    No tento motor jsem nevidel, ale pocitam, ze to bude priskrcena verze 100 konove varianty, takze bych u ni kour vubec neocekaval a moc spolecneho s Tipem taky nema. Kolik ma tak priblizne najeto? Ja osobne mam Tipo 1.9TD v 90 konove variante a jako lokomotiva mi to nepripada narozdil od mnohem novejsich motoru. Pokud ma motor dobre tlaky jedinou pricinu bych videl v cerpadle. Na KN vlozku se u tohoto motoru muzes vykaslat a radsi vymen vzduchovy filtr za normalni, pokud jeste nemas. Opravdu nevidim duvod proc by ti ten motor mel kourit, jestli je v poradku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.11.04  13:45

    « 2 fojťa

    Hulit to bude furt. Je to starý motor ještě z generace Regata/Tipo. Buď můžeš ubrat naftu a nepojede to, nebo se na to vykašli. Kouř je způsoben nadbytkem nafty na dané množství vzduchu. Zkus vyměnit/vyčistit vzduchový filtr (jestlis to už neudělal), nebo tam rovnou dát bavlněnou vložku místo papírové, např. KN.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.11.04  09:43

    « kola na Stilo

    Omlouvam se za OT ....
    Koupim 15" plechace, pripadne i se zimnimi pneu, na Fiat Stilo.
    Diky
    sheidy@powernet.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.11.04  16:49

    « Bez nadpisu

    čau sem fanda všech italských aut. já mám punto 3d 94 1,7TD a sem s ním velmi spokojený do města to je ideální auto a s tímto motorem je i celkem živý a navíc jezdí za pár litrů. jezdím s ním přibližně 3 roky(před tím ho měl táta) a jediný větší oprava byla když se měnilo servo jinak je auto naprosto spolehlivé. táta si místo punta pořídil dva roky jetou bravu 99 1,9TD (bohužel jen 75k) auto je to krásný v tavej tej světle zelenej metalíze. bohužel už s ní bylo víc problémů než s puntem. největší průser je ten motor to že to moc nejede je celkem pochopitelný ale vono to kouří jako sviň hlavně třeba když se tomu na dvojku nebo trojku trochu naloží do kopce tak to je fakt dost. táta už s tim byl všude možně ale nikdy to k ničemu nebylo chvíli to bylo třeba celkem OK ale pak to bylo eště horší než původně. kdyby ste náhodou někdo měl ňákej nápad co s tim byl nych vděčen. zatim čau
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.10.04  10:29

    « Disky kolies na MULTIPLU

    zdravim vas. a zaroven prosim o radu/pomoc. rad by som vedel, ci mozem dat na Multiplu (rv 2003) 14" 175/65.
    jazdi na 185/? 15" a chcem dat na nu zimne, ktore uz mam.
    dakujem!
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.10.04  23:13

    « Dovoz Fiata z D

    Nevíte prosím o někom, kdo by se zabýval dovozem aut ze Německa?? Jednalo by se o Punto nebo Bravo, za rozumnou cenu. Nejlépe západní nebo střední Čechy. Díky Adam
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.10.04  23:11

    « Uno vs. Punto

    Na nadšence nedej... Una strašně reznou, se spolehlivostí na tom dobře nejsou a bezpečnost nulová, radši bych volil Punto... Pokud ti jde o finance a na Punto není, je Uno také dobrou variantou, ale musíš počítat s častější údržbou. Plus jsou levné náhradní díly. Pokud preferuješ spotřebu poohlédni se po 1.0 nebo 1.1... 1.4 a 1.5 už docela jedou, na druhou stranu za ně platíš vysokou pojistku a žerou aspoň 7l/100km. Turbo je pro nadšence, kterým nevadí spotřeba okolo 10litrů a jsou ochotní se pořád v tom šťourat.
    Jinak k cenám: Já včera prodal Uno logo 1.0 i.e. za 27tis. r.v.94, 65tis na tachometru, průměrný stav, koroze prahů a sjetý gumy...
    to nadšenec: Promiň Martine, nemoh jsem s Tebou souhlasit, Adam
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.10.04  20:11

    « Bez nadpisu

    Ahoj, díky za snahu, už je tam minerál 15W-40. Je pěkně světloučký - zatím...:-).Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.04  07:04

    « Re:

    Nevim presne jaky olej je psany pro tento motor, ale na 99% je to mineral, mrknu se do manualu. Urcite mineralem nic neskazis. Polosyntetika by te vysla draz a rozdil nepoznas, navic kdovi co tam daval ten pred tebou.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…