FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.06.03  18:28

    « Re: Tipo 1.6ie - chcípe mrcha

    Já už mám 1.6-66kw DOHC 9let a má najeto přes 200tis. km.
    K tomu chcípání: když diagnostika ukáže, že je vše ok tak to bude- na šktr. klapce přidat větší volnoběh, nebo se stane, že se povolí kontramatka a volnoběh se rozladí, zkontrolovat podtlakové hadice ( prasklina . Za vysoké volnoběžné otáčky taky může vadné čidlo na rozdělovači. Kdyby jste něco o tomhle motoru chtěli vědět tak sem napište......
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.06.03  14:07

    « Re: Tipo 1.6ie - chcípe mrcha

    Rodiče mají 1.6/66 kW DOHC a dělá jim to obdobné věci. Někdo už mně tady radil. Dali to na diagnostiku BOSCH a prý vadná lambda. Tak ji nechali vyměnit a moc to nepomohlo. Jednak tomu na volnoběh za studena kolísají otáčky nahoru a dolu a občas to chcípne. Za jízdy to pak má tendenci chcípnout při zastavení na křižovatce. Musí se prý vyřadit na neutrál dokud jsou ještě relativně vysoké otáčky.

    Jak je to s těmi čidly teploty? Je tam extra čidlo teploty pro teploměr a extra pro ŘJ? Taky se naskýtá možnost, že je vadný krokový motorek. Nebo to bude spíš to, jak psal dah?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.06.03  22:38

    « Re: Nové Punto

    Nevite někdo, kolik bude stát PUNTO s tím malým dieselem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.03  17:25

    « Re: Fiat Croma

    Čau mám zkušenosti s 2.5 td r.v.89, 1.9 T.D.i.d. r.v.89 a 2.0i.e. r.v.94. Co se týče motorů u benzínových verzí jsou dva 2.0i.e. a 2.0turbo (2.5 V6), osobně bych dal přednost 2.0turbo. U dieslů jsou taky dva 1,9 T.D.i.d. a 2.5 td. 1.9 má přímý vstřik a od 93 VTG, je dostatečně živý a spotřeba se pohybuje kolem 5-ti litrů, 2.5 td je taky dobrý ale má spotřebu kolem 7 litrů, osobně bych dal přednost opět 1.9 T.D.i.d. Pokud Tě něco zajímá konkrétně klidně napiš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.06.03  19:41

    « PUNTO

    Mrkněte se na nabídku Punta v AAA, řekl bych že je velmi podivné, že prodávají nejméně 10 Punt, najeto 5 km, rok 2003, za cenu větší, než kolik to auto stojí u dealera??????!!!!!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.06.03  08:40

    « Re: Nové Punto

    Jestli te to opravdu zajima, tak se tu o tom ted diskutovalo, nevim co chces jeste slyset,
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.06.03  18:52

    « Nové Punto

    Tak jakej máte názor na nové Punto? Desing, ten nový malý diesel a vše co vás napadne. Protože už jsem na Punťíka slyšel vostrou kritiku!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  21:16

    « Re: Gingo

    Ten Kulhánkův průjem slov jsem taky četl - ty jeho představy o propagaci :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  08:50

    « Re: Gingo

    Ja si taky myslim, ale u nas jsou lidi tak tupi, ze si radsi koupi Juniora nez Gingo. Ja Fiatu fandim, byl to povzdech. Tedy abych byl presny, fandim i skodovce, ale ne dokud je tam ten arogant Kulhanek (prectete si s nim rozhovor na auto.idnes.cz minuly tyden, vsichni slevnuji, my ne, nova octavia bude drazsi nez stara, nez abysme tu starou slevnili, chceme nalakat ceske ridice - nevim na co kdyz ne na cenu a nejvetsi bomba je, podcenili jsme reklamu, ted budeme miz na Superb Sklenarikovou, takze jsme z toho venku :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.06.03  22:13

    « Re: Gingo

    Je to pravda, že Hitler zakládal VW? Ale, já si myslím, že takové Gingo za 215tis. kč. nebude mít jako Fabia Junior žádné ochuzovací prvky typu černé nárazníky, bez posilovače atd... A bude mít dobrou základní výbavu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.06.03  19:58

    « Re: Gingo

    Ona doba Fabie Junior za 220.000,- či za kolik bude brzo minulostí, po vstupu do EU nás pravděpodobně čeká srovnání cen aut a škodovka bude první co na to pěkně dojede, viz jejich ceny třeba v německu nebo rakousku. Pokud bude chtít v těchto zemích něco prodat, bude muset buď u nás zdražit, nebo u nich zlevnit, což mě nepřipadá pravděpodobné.Cyzí značky tak velké skoky cen nemají, ale tady je to enormní, tak uvidíme. Jinak ve světě motorů je rozhovor s ředitelem FIATu u nás a je tam řečena moc pěkná odpověď na otázku o probíhající krizi v koncernu: FIAT tu bude navždy.... a já bych dodal mé oblíbené rčení: Když Hitler zakládal VW, tak FIAT už 50 roků dělal auta :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.06.03  09:30

    « Re: Gingo

    To teda jo, jenomze u nas si stejne vsichni radsi koupi Fabii Junior za 230tkc :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  18:43

    « Gingo

    Za 215000 to bude bomba!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  18:39

    « Re: Nové Punto

    Tak auto na projetí v Brně neměli :-( Jinak celkem v pohodě, nová tvář se mi líbí, ale co je fakt bomba je GINGO. Velice prostorné, téměř jak Punto, vzhledově velice podařené, zvlášť zepředu a pokud bude cena okolo 215.000,- jak se předpokládá tak to vidím velice nadějně...
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  15:09

    « Fiat Croma

    Zdravim,vlastnite nekdo Cromu z let 1993-1996(ty po posledni faceliftu),ze by jste se podelil o zkusenosti.Muzete Me nekdo zasvetit jake nejlepsi motory,jake byly vybavy a zkusenosti z provozu popr.srovnani s jinymi typy automobilu.Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  08:44

    « Re: Tipo 1.6ie - chcípe mrcha

    Heureka.
    Bylo to především vadný podtlakový ventil palivové soustavy (sál tam vzduch) a pak taky sežraný těsnění u vstřikovače.
    A už šlape, brouček :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.03  11:58

    « Re: Nové Punto

    Urcite tam bude. Videl jsem u dealera prave tu 1.3JTD ktera je zatim urcena pro novinare. Ale ten motor je opravdu dokonalej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.03  18:58

    « Re: Nové Punto

    Podle mně je nové řešení přínosem pro 5d, pro 3d je to přesně naopak. Ještě že mám HGT nyní již staré verze :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.03  18:17

    « Re: Nové Punto

    Ve čtvrtek se na to du podívat do Brna na autosalon, sem na to hodně zvědavý, ve čtvrtek sou novinařské dny, tak tam bude klid, doufám že tam budou mít auto na projetí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.03  14:03

    « Re: Nové Punto

    AF> slysel jsem tu 1.3JTD nastartovanou a je to fakt bomba. Pouze na volnobeh je jeste poznat, ze je to diesel, kdyz slapnes na plyn, ma to zvuk jak benzin. Neskutecne kultivovany chod.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…