FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.08.03  13:28

    « Re: bazárek

    Jarous - tys ho kupoval v cechac jako nove? Jen tak pro informaci, kolik
    stalo?
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 05.08.03  08:02

    « bazárek

    Ahoj prodávám Fiat Tipo 1.6,r.v.94/poslední model/,provoz 9/95,stříbrnomodrá met.pečlivě vedená serviska,jsem 1.maj.má to airback,abs,servo,imobilizér,závěs,ve výborném stavu bez dalších investic.Pokud má někdo zájem: tonij@tiscali.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  23:45

    « Re: Tempra+Klimatizace

    Leda na vrakáči nebo u něakého čipery který se tím zabývá...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  12:08

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    to Adyn: Se ví, že jsem Mareu kupoval jetou (rok a půl), ale síť jsem koupil nouvou :-))


    K tomu "s jídlem roste chuť" - bohužel Marea jezdí zhruba stejně jako Tempra a to by neměla. Je tam někdo problém. Zkusil jsem vyměnit vzduchový filtr a nic moc změna. Takže buď turbo nebo ŘJ (?). No uvidíme. Počkát dalšího půl roku, zda to je setrvalý stav nebo zda se to bude zhoršovat a pak se rozhodnu, co dál.


    to theo: Zatím jsem to jen tak narychlo konzultoval s jedním technikem od Dojáčka (p. Janáček), když jsem ho na jejich parkovišti zahlídl u nějaký Alfy.

  • 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  11:09

    « Tempra+Klimatizace

    Nevíte zda se dá na Tempru sehnat starší klimatizace a asi tak za kolik????
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.03  09:59

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    To Pavel 5: Ty jsi tu výměnu motoru s někým fundovaným konzultoval? Asi to bude dost složitý, těch 100k nebúde asi daleko od pravdy. Pak jen aby to v provozu ustála spojka a podvozek
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.03  20:02

    « Re: Tipo 1.6ie - chcípe mrcha

    To isté mám s Puntom 1,2 60 SX, ak už to máš OK daj vedieť čo s tým bolo.
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 27.06.03  16:24

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    To: Pavel pětka: Jinak je vidět, že s jídlem roste chuť. Před nedávnem přesedlals z "traktoroidní" 1.9 TD (tvá vlastní slova) do výrazně výkonnější 2.4 JTD a už uvažuješ o výměně motoru!
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 27.06.03  16:21

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    Počkej, já měl za to že jsi tu Mareu kupoval jetou. To ji máš ještě v záruce?
    I když vlastně já jsem měl tu svoji taky ještě půl roku v záruce co jsem ji koupil (měla cca rok a půl).
    Minulý pátek jsem byl na technické (letí to jak voda - ve středu měla Maruš čtyři roky) a na emisích. Na technice mi zjistili uvolněnou tyč stabilizátoru na pravém předním kole. (Ach ta pražská dlažba). Tak že jak bude čas tak to nechám dát do pořádku. A mám tedy za dva a půl roku a víc jak 90 tis Km již druhou závadu :-). Teď se tak zamýšlím že nějak výrazně míň jezdím. Na Puntu jsem najezdil pravidelně 30tisíc, což za čtyři roky dělalo 120tis. Asi jsem nějak zparchantěl...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.03  13:30

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    to Adyn: Se ví, že hlavně na mojí "bejvalce" (Tempra). Ale i u Marey, když jsem ji u nich nechával začátkem roku doopravovat, tak to zvládali v pohodě.


    Od tý doby mne zlobila jen síť před zavazadlovým prostorem (upadlý nýtek na horním úchytu). Souhlasili s reklamací, ale protože se Marea už nevyrábí, tak nebyli schopni objednat síť novou. Pročež jsme se dohodli, že si ji spravím sám a oni mi dají při příští návštěve slevu.


    Teď jsem u nich byl před pár dny, protože se chystám na dovolenou a tak jsem nechal zkontrolovat pár věcí. Našli nějaký resty na podvozku, netěsnost na jednom spoji okruhu klimy a pak nějaký prkotiny.


    Takže z hlediska spolehlivosti/poruchovosti jsem zatím spokojenej (klepu na dřevo). Jen mi občas schází větší výkon motoru a rychlejší odezva. Před půl rokem, když tam šel nový vzduchový filtr, tak to výrazně ožilo a bylo to super, ale po pár tisících km, to dost oslabilo. Podle mě je u toho auta filtr poddimenzovaný (je stejný pro všechny motorizace od benzínu 1.4 až po mojí 2.4JTD). Teď tam dám nový filtr (papírový) a proměřím pružnost před a po výměně. Časem asi zainvestuji do sportovního filtru. Asi jen vložku, protože kit by mohl změnit zvuk motoru. Taky tuningu se trochu bojím, aby to po něm nezačalo kouřit.


    Stejně nejlepší "tuning" bude časem vyndat původní motor 2.4JTD, sehnat na vrakáči z nějaký Alfy zánovní multi-jet 2.4JTD 20V 129kW a nechat ho tam dát. Zdá se, že by to mohlo jít (musí se ale vyměnit i turbo a ŘJ). Cena by měla být cca 100.000 minus peníze za prodej původního motoru a turba. Sám jsem zvědavej, jestli se mi to povede realizovat.

  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 26.06.03  14:25

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    To Pavel pětka: Dost často ti opravovali závady na elektrice. Doufám, že ne na nové Marey. A vůbec, jak jsi s ní spokojen?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.03  12:41

    « Re: Potřebuji kloudný servis

    V Praze mám docela dobrý zkušenosti s Autocentrem Dojáček (www.autocentrum-dojacek.cz). Dost často mi opravili závady na elektrice, se kterými si menší servisy nevěděly rady. Ale pokud se tvoje potíž objevuje jen občas, tak to může být problém.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.06.03  23:04

    « Potřebuji kloudný servis

    Moje Punto Sporting 1,6 (r.v.1995) má nějaké problémy asi s elektronikou - občas chcípne. Jsem z Ústí nad Labem, ale tady v servisu mi moc nepomohli. Poraďte mi nějaký dobrý servis kde by mi s tím pomohli. Zajel bych s tím i do Prahy.
    Dík.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.06.03  16:23

    « Bez nadpisu

    musim rict, ze se mi Punto III v pohybu moc libi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.06.03  20:18

    « Tipo

    Jestli chcete s něčím poradit u Tipa s motorem 1.6-66kw DOHC tak mi napište na Brzkovsky.T@seznam.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.03  22:41

    « Stranky

    Kdo ma zajem at se mrkne na [odkaz] je tam par veci o Puntikovi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.06.03  06:41

    « Re: Koupim Uno Turbo !!!

    xxmans@seznam.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.06.03  06:40

    « Koupim Uno Turbo !!!

    1,3 nebo 1,4 turbo, jen v super stavu a bez koroze. Doplnky jako central, alarm , zimni kola
    vitany atd
    nabidnete na e-mail
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 17.06.03  07:38

    « Re: PUNTO

    asi ho v těch áčkách pozlatily, vůbec všechno co jim projde rukama přibírá v ceně, to už tak v bazarech chodí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.06.03  06:15

    « Re: Nové Punto

    370.000,-
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…