FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.98  09:11

    « Re: Punto 55

    Nazdar Jarouši, nevím, jaká je odchylka tachometru, ale moje Punto 1,1 jede na letních pneumatikách (175/60 R14)max.155 km/h a na zimních (155/70 R13)max. 165 km/h. Tyto rychlosti dosáhnu teprve po nějakém čase, trvá to.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.11.98  08:35

    « Punto versus Brava

    Můžete mi někdo poradit. Chci koupit pro manželku auto k vánocům. Je docela nadšená FIATem. Mám vzít Punto nebo Bravu ? Chci jen diesel.
    Díky za odpověď. Pat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.98  10:47

    « Re: Bravo,Brava

    Jo Jarouši, má představa nabývá optima -
    decentní bravo se zmiňovaným 20V Turbíčkem a bez přílišných plastů a nejlépe s označením 1.4 12V, to by byl panečku výdus na -iny a -áky. Můj kámoš kdysi míval innocenti de tomaso 1300 se vzhledem austin mini 850 a leckterý majitel vozu s dvojnásobkem oněch 1300 nevěděl jestli nemá zajet rovnou na vrakáč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.11.98  15:11

    « Fiat Uno 1986

    Nevíte někdo, kde sehnat zadní křídlo na Uno, případně snížené prahy za dobrou cenu?
    Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 27.11.98  13:13

    « Punto 55

    Ahoj Mário,
    zajímalo by mě kolik Ti to Punto jede, jestli si to teda zkoušel.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 27.11.98  09:13

    « Re: Poděkování

    Ahoj Mário,
    dík za tip, už tam brousim.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 27.11.98  09:11

    « Re: Alfa Romeo 164

    Alfu sice nemám, ale v Automobil revue z roku 92 je na 164 3.0V6 redakční test,píšou tam že při běžné nesportovní jízdě se s ní dá jezdit kolem 8,5 litrů, to nezní špatně a až ji budeš mít tak dej vědět.Čau
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.11.98  23:11

    « Alfa Romeo 164

    Zdravim vsechny, kteri vedi, ze poradme auto musi byt italske.
    Protoze nemam rad chcipaky, uvazuji o koupi AR 164 s puvodnim (2 ventily / valec) motorem 3.0V6. Potreboval bych vedet, s jakou spotrebou mam pocitat. Pokud to negdo z vas ma prestavene i na plyn, tim lepe - jezdim s plynaky uz nejakej ten rok a cenove je to vcelku slusne. Pak si lze dovolit i motor 3.0. Odhaduji spotrebu na 12 l benzinu (fabrika udava 9.9l - ha ha ha) a 15l plynu, ale chtel bych to slyset vod nekoho, kdo to ma vyzkouseny. Diky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.11.98  13:37

    « TOP 10

    A jsme v "TOP 10" nejfrekventovanějších témat v Motor Café, jen tak dále !!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.11.98  11:14

    « Re: Uno

    To sice nevim, ale taky ho mam.Po jedenacti letech, ktery ma najeto, je to opravdu hrozny.Jen 43 Kw je hruza.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.11.98  10:37

    « Poděkování

    Nazdar Jarouši, děkuji Ti za Tvou pohotovou odpověď týkající se motorového oleje. V záruce jsme si nechával olej měnit ve Fiatu, ale nyní si ho vyměním sám. Shell je opravdu asi dobrá značka. K tomu Unu, co sháníš za dobrý peníz:Pokud jsi ještě neobjevil internetovskou adresu : [odkaz] , tak vřele doporučuji. Jsou zde v nabídce všechny značky v mnoha autobazarech, které se slučují právě na těchto stránkách. Můžeš si zadat jak značku, tak model i region, který Ti pasuje, nebo celou republiku. U hodně z nich je také fotografie, což je super! V dnešní době, kdy nové auta nejdou zase tak na odbyt a lidé neví co se bude dít (nechtějí investovat) je tato forma na úrovni a do budoucna je v ní podle mě naděje na dobrou koupi.Mrkni se tam, třeba si něco vybereš, Ahoj Mário
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.11.98  10:29

    « Huštění pneu

    Na jaký tlak mám hustit pneu 195/60 R14 u Fiat Tipo 1.6 ie?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.11.98  09:41

    « Re: FIAT,ALFA ROMEO, LANCIA

    máš 100% pravdu, i já mám shodné TIPO a též je fajn.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 26.11.98  08:04

    « Re: Punto 55; 1108 ccm, jaký motorový olej ???

    Ahoj Mário,
    z výroby máš v motoru olej Selénia polosyntetiku(10W40), takže bych tam dal zase tu polosyntetiku a myslím že Shell který jsi vybral je jeden z nejlepších. Mě také zajímalo jaký olej je nejvhodnější pro moje Punto a byla mi doporučena právě polosyntetika u prodejce vozů Fiat.
    Měj se.
    PS: pořád nemůžu sehnat slušný Uno za dobrý peníz.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.11.98  10:41

    « Punto 55; 1108 ccm, jaký motorový olej ???

    Přátelé, obracím se na Vás o radu, jaký typ motorového oleje je nejvhodnější do nepřeplňovaného zážehového motoru o objemu 1,1, který mám v Puntu. Jsem rozhodnut pro značku Shell, ale nevím, jestli polosyntetika (10/40)je to pravé. Na penězích mě v tomto případě zase tak nezáleží. Chci pro relativně nový motor To nejvhodnější. Slyšel jsem, že obyčejný ojel (15/40; 20/40)je nevhodný, stejně tak jsem slyšel, že polosyntetika je škodlivá pro tak nízkoobjemový motor. Poraďte mě prosím Vás. Na Vaše příspěvky se těším...a za ně děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.11.98  10:58

    « Re: Bravo,Brava

    Musím souhlasit, že Coupé je opravdu čistokrevný sportovec. S motorem 2,0 16V Turbo (dříve dodávaný) jsem najel kolem 200km a dodnes mám na něj příjemné vzpomínky. Jedinou nevýhodou (všechny sportovní auta) je velká spotřeba...........................pneum…
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 20.11.98  09:59

    « Re: Bravo,Brava

    Jestli chceš pořádnou brutalitu, zajdi do nějakého autosalonu Fiat kde mají Coupé 2.0 20VTurbo a ujišťuju Tě že něco zažiješ.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 20.11.98  09:54

    « Re: Croma versus Tempra

    Souhlasím že uvnitř Tempra vypadá lacině, ale to místo?! Měřím 187cm a Tempru 1,4SX jsem měl necelý rok a místa je tam na rozdávání, kufr 0,5l. Je pravda že v Cromě je místa samozřejmě víc vždyť je také o třídu výš.Motor 1,4 je slabý a musíš ho dost točit aby to trochu jelo,je lepší zvolit 1.6 nebo 1,8. Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré, auto se v zatáčkách nenaklání a je stabilní i při vyšších rychlostech. Co se týká náhradních dílů je Tempra levnější, také zák.pojištění bude levnější vzhledem k motorům, Croma je nabízena od 2.0L. Ceny na českém trhu jsou vcelku příznivé, Tempra 1.6SX kolem roku 90-92 je za ceny cca 90-120t.Kč, ale pokud to auto nechceš jen tak na chvilku raději si kup model od r.v. 5/93 kdy došlo k zásadním úpravám. Tyto modely budou samozřejmě dražší o cca 20t.Kč, ale vyplatí se to. Vozy od tohoto data výroby dovezené z německa musí mít Airbag u řidiče!!
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 20.11.98  09:38

    « Re: Bravo,Brava

    U Brava je zvýšen výkon motoru o 5kw a max.točivý moment je dosahován při 3750 ot/min, takže větší výkon a pružnost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.11.98  22:55

    « Croma versus Tempra

    Neni co resit. Croma je o 100% lepsi. Sam ji mam, je to velmi pohodlne a rychle (2.0 ie Turbo) auto.
    Tempra je uvnitr "lacina" - pouzite materialy apod. Navic nema ani zdaleka tak supr pohodlny sedacky jak Croma. V Tempre (ma ji bracha) mam malo mista na hlavu a vzadu si ani nedam nohy krizem (to v Crome v pohode jde).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…