FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.99  10:21

    « Re: Bravo/a - klima zdarma

    Prave jsem si te akce taky vsimnul a zacinam o tom uvazovat. jaky mate zkusenosti s Bravou?
    Jenom kladny? Kolega ji ma a je s ni spokojeny, jako jediny minus vidi to, ze ma ze spodu uplne otevreny motorovy prostor. To je ted normalni, nebo je to nejaka jizni specialita oblasti, kde nesoli cesty???
    Krome F. Brava se mi teda libi Renault Scenic,
    ale ta cena je nekde jinde.
    Z.
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 25.03.99  09:20

    « Bravo/a - klima zdarma

    Teď jsem četl o nové akci Fiatu, od 1.4. do 30.6.99 nabízejí zdarma klimatizaci,nebo 15t.Kč slevu na modely bez klimatizace.Škoda že musím investovat do baráku.Čau
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 25.03.99  09:13

    « nová BRAVA

    Nevím, jestli jste už někdo četl nějaké nové testy na modernizované provedení Bravo/Brava. kromě mnoha drobností je vyzdvihováno výrazně lepší dílenské zpracování interiéru,použití kvalitnějších plastů, delší sedáky atd.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.03.99  19:33

    « Re: Tipo Diesel

    Mam Tipo 1.7 Diesel. Ma uz toho zrejme dost za sebou nebot je mu uz 10 let. Na tachaku mam cca 150 tisíc, ale ve skutecnosti to auto ma urcite najeto o neco vic. Kupoval jsem ho před necelymi dvemi lety v bazaru. Zahy se ukazalo, ze "cosi" vyhazuje vodu přes vyrovnavaci nadrzku - vadne tesneni pod hlavou (stalo 800 Kc). Ale to u dieselu pry byva dost casto. Vymenil jsem to a od te doby to jezdi celkem v pohode (ja jsem s nim najel cca 40 tisic).
    Spotreba dle stylu jizdy tak 6 - 6.5 litru (30% město 70% mimo). Taky si to spapa trochu oleje (tak 2 l za vymenu 7500 km), no pravda, ted mi tam i trochu unika.
    Presto, ze mam skoro novy chladic, tak když to zenu po dalnici, tak musim v lete koukat na teplomer. Dle me je optimlani rychlost pro tohle auto tak 120 - 130, při vetsi se motor uz dost toci. Pocitej s tim, ze to není zadny zavodak (1.9 TD to bude asi o necem jinym). 1.7 ma v technicaku psany vykon 42 kW. Ale ta spotreba je docela prijemna. Vyjde to tak na 1Kc/km, coz docela jde.
    Se zde uvedenym "kostitrasem" mohu jen souhlasit, myslim, ze za to v mem pripade mohou tlumice a vubec uz dost "jeta" predni naprava. Zimu to vsak nema moc rado, když je -10 stupnu, tak uz mam docela problemy nastartovat.
    Zatím jsem s tim vsude dojel a doufam, ze ještě nejakou dobu dojedu. Ted budu v Praze kupovat byt, takze mi nezbyde na "vymenu vozoveho parku", ale jinak bych asi zvolil Bravu 1.2 16V. Myslim si, ze je to dost dobry auto za ty peníze, ktere za to chteji. No budu si muset ještě chvilku pockat.... Mejte se a spoustu stastnych km najetych s fiaty.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 24.03.99  13:57

    « Re: Spotreba Tipo 1.6 (pro HV)

    S kamarádem jsme měnili plovák a benzínové čerpadlo u 1,4 a můžu Vám říct,že to byla pěkná pakárna. Hlavně hodně trpělivosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.03.99  08:52

    « Re: Spotreba Tipo 1.6 (pro HV)

    Mam to auto asi 3 mesice, takze moje odhady nebudou nic presneho: minimum asi 7,1 (mereno na 280 km), po meste asi 8,3 a v prumeru okolo 7,5. Jezdim casto po meste a ujedu tak 440 km, nez zacne svitit rezerva, potom se tam vejde (podle ukazatele na stojanu u pumpy) okolo 35 l. Jezdim podle nalady, nekdy setrim, nekdy ne.
    Zeptam se, kolik stoji plovak. Vymena by snad mohla byt snadna ne ??
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.03.99  08:13

    « Tipo (pro JirkuV)

    Kolik ti to Tipo bere naturalu (min, max, průměr)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.03.99  15:55

    « Re: Zamek

    Mam uplne stejnou zkusenost. Nam taky nejaky zlodejicek na Puntu poskodil oba dva zamky. Po zjisteni ceny nove sady klicu a polatku za nakodovani-celkem asi 4000Kc sem nastesti pomoci kamarada dostal kontakt na pana, ktery se opravami zamku zabyva. Oba zamky opravil - tzn. seridil a vymenil stavitka uvnitr zhruba za hodinku a na pockani. Cela tahle oprava me prisla na 200 Kc za kus. Pan bydli ve Velkych Karlovicich k sehnani je i ve Vsetine, kde pracuje. Blizsi adresu na vyzadani rad poskytnu.
    Dan
    senkd@post.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.03.99  10:35

    « Re: Palivomer Tipo

    Já mám stejný problém - už jsem se tady ptal (asi dvě stránky zpět). Prý to chce vyměnit plovák. Netuším kolik by to stálo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.03.99  09:13

    « Palivomer Tipo

    Ahoj,
    nemate nekdo zkusenosti s opravou palivomeru (rezerva sviti uz po spotrebovani 30-35 l) u Tipa (1.6 1xOHC).
    Diky Jirka
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.03.99  08:26

    « Tipo Diesel

    Máte někdo zkušenosti s Fiaty Tipo Diesel, případně TurboDiesel?


    Jakou mají spotřebu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.03.99  16:26

    « Re: doporučte mi Fiat

    Nazdar Peťáku. Koupě Tipa mi připadá jako dobrej nápad obzvláště u člověka, který má s Fiaty zkušenosti a některý opravy si umí udělat sám. Koupit za tak málo peněž auto s pozinkovanou karoserií a solidním vnitřním prostorem není u jiných značek skoro možné. Já jsem před necelými 3 roky koupil ojetou Tempru, což je Tipo v "prodlouženém vydání". I když není bez chyb, tak bych dnes při eventuální koupi ojetiny pod 200.000 Kč asi opět koupil Tempru. Docela dobrej článek ke koupi ojetého Tipa/Tempry by loni ve Světě motorů - nevím přesně číslo, ale pokud budeš chtít tak Ti ho doma najdu, případně Ti "faxnu" kopii oné stránky. Stejně jako v příspěvku od "HV" a Jarouše se v článku doporučují modely od 5/93 (facelift, ochrana proti bočnímu nárazu, zesílená karoserie, účinnější klimatizace). Mezi hlavní klady v článku uvádějí velký vnitřní prostor, variabilní zavazadlový prostor, komfortní pérování (??? - moje Tempra je taky spíš kostitřas, když jedu po pražský dlažbě apod.), velice dobré jízdní vlastnosti a antikorozní ochranu. Jako hlavní nedostatky jsou v článku jmenovány nedokonalé dílenské zpracování, nepřesné řízení a řazení. Nejčastější závady mají být úniky oleje z motoru a převodovky, pazvuky v interiéru, poškození ventilů, netěsný chladící systém, nepřesný a poruchový palivoměr, vadné těsnění hlavy válců. Tak si to přeber. Přeji Ti šťastnou ruku při koupi. Pavel.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 22.03.99  09:21

    « Re: doporučte mi Fiat

    Ahoj,
    je skutečně pravda, že doporučovány jsou modely od r.v. 5/93, kdy došlo k výraznému zesílení karoserie,zlepšení komfortu,úpravám na motoru(chybí rozdělovač)a spousta dalších detailů.Já sám jsem měl Tipa dvě,obě 1,4. Je pravda že ten motor se musí dost točit aby to jelo,lepší je 1,6 ale 1xOHC!!!,s výkony 57 nebo 55KW,2xOHC má tvrdý hlučný chod a vysokou spotřebu,také se vyráběl jen do roku 90,kdy byl nahrazen motorem 1xOHC.Tyto motory jsou již dostatečné a mají nižší spotřebu než 1,4.K předchozímu příspěvku - nemohu souhlasit s tím tvrdým pérováním, pokud tam nebyly instalovány tvrdší pružiny,tak to auto tlumí nerovnosti celkem v pohodě a jak v trakaři jsem si teda nikdy nepřipadal. K těm drobnostem - palivoměr je opravdu nepřesný,vlhne rozdělovač a musíš se smířit s různými pazvuky v interiéru. Od 5/93 jsou tyto nectnosti výrazně potlačeny,podle mě je v tom takový rozdíl asi jako mezi starou a novou generací Favorita. Špatné těsnění pod vanou platí pro všechny ročníky. Pokud budeš mít zájem,ptel se konkrétně.Čau.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.03.99  08:42

    « Re: doporučte mi Fiat

    Fiat Tipo je doporučován od r.v. 93. Já jsem majitelem Tipa 1.6ie DOHC 66kW (r.90).


    Nejčastější problémy o kterých jsem četl: úniky oleje z motoru a převodovky (to jsem i zažil), úniky chladicí kapaliny do oleje, vadný palivoměr (stále mně ukazuje blbě).


    Z takových těch drobností doporučuji věnovat pozornost plastovým podběhům předních blatníků (jeden nový stojí asi 700 Kč!). Náhradní díly jsou asi dvakrát dražší než na Uno.


    Tipo má také pěkně tvrdé tlumiče. Když jedu po děravé silnici, je to jako na takaři. Na druhou stranu v zatáčkach drží jako přibité.


    S motorem ti neporadím, ale myslím, že 1.4 je na Tipo slabá. 1.6 mně dost žere - v létě 8l a v zimě tak 10l.


    Odborníci možná nebudou souhlasit se vším, co jsem sem napsal, tak si počkej na fundovanější názory;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.03.99  18:52

    « doporučte mi Fiat

    Nazdar Fiatˇáci
    Jsem majitelem skvělého vozu Fiat 850,bohužel už mu je téměř 30 let a já se především kvůli bezpečnosti začínam poohlížet po novějším voze.S ohledem na cenu a užitnou hodnotu mi padl do oka Fiat Tipo.Nevím však, jestli 1.4 nebo 1.6.Dál by mě zajímalo na co si dát pozor při koupi tohoto vozu a do kdy se vyraběl.Určitě se tady o tom napsalo dost,já jsem zde poprvé. Předem díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 19.03.99  12:06

    « Re: Motorový olej - Punto

    Ahoj Mario,
    známý, který se zabývá opravami motorů tvrdí, že je vždy rizikové u motoru, v kterém byl například dlouhodobě používán olej 15W40, najednou použít olej 0W50, mohlo by prý dojít k uvolnění usazenin a k následnému možnému poškození motoru. Myslím, že v Tvém případě nic nehrozí, vzhledem k malému počtu najetých km. V každém případě bych použil proplachovací olej, tím rozhodně nic nezkazíš. Mám dojem, že z výroby se používá náplň Selenia 15W40. Svýho punťáka jsem už bohužel prodal, teď vzhledem k financím asi koupím od známého 5dv.logo za celkem slušnej peníz, tak doufám, že to bude alespoň z poloviny tak spolehlivé vozítko jako punťák.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.03.99  08:24

    « Motorový olej - Punto

    Přátelé, poraďte mi prosím, zdalipak mohu použít jako novou olejovou náplň do motoru olej Shell Helix plus 10W-40, pokud jde o teprve druhou výměnu. Mám Punto 1,1 (55)S, ve kterém byla z výroby neznámá náplň po ujetí několika tisíc kilometrů vyměněna za motorový olej HPX Synthetic Motor Oil 20W-60. Mohu provést výměnu bez budoucích následků, (životnost...)???, případně jestli mohu dolívat do Shellu 10W-40 olej HPX 20W-60.
    Za Vaše příspěvky děkuje fanda Fiatů, Mário
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.03.99  22:29

    « HLEDÁM

    Majitelé fiatů v ůpravě pro skupinu B napište na
    tatyrek@vs.inext.cz Díky,čau.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.03.99  19:20

    « Re: Zamek

    Jeníčku uvěříš-li i ty tomu, že nejlepší je jen německé auto, budeš tuto lež šířit dál, bohužel majitelé autobazarů nemají takovou inteligenci, aby poznali lež od pravdy. Takže používej vlastní hlavu (BTW Nedávno jsme prodávali Alfu 155 a lidi telefonovali jak zběsilí), dobrou koupi přeje Jeník.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.03.99  18:16

    « Re: Zamek

    Jo zamky, to je radost. Uz mam na Puntu ctvrtou sadu. Mozna by se neco naslo, ale nevim jestli se ti chce tahat dva klice. Myslim taky, ze se neprekodovava ridici jednotka, ale primo klice a pri tom kodovani musi byt vzdy oba, nejde nakodovat jen jeden klic.
    P.S. Jsem taky z Ostravy (ale ne ten od Makra)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…