FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.99  08:55

    « Re: Punto - startování

    Jasně, tak je to i u jiných aut. Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 12.05.99  07:39

    « Re: Punto - startování

    To s tím zhasnutím kontrolky je blbost, měl jsem nový Punto 60Cult a když jsem si ho odvážel z prodejny, speciálně na tohle jsem se ptal a bylo mi řečeno že to je jen test vstřikovacího systému, kontrolka cca po 3s zhasne, pokud ne tak by to byl problém.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.99  23:12

    « Bravo Bravo/Brava

    Podle německý DEKRY jsou Bravo/Brava jedny z nejspolehlivějších aut své třídy. Mezi tříletými automobily bylo plných 89,5 % všch BEZ ZÁVAD i přes intenzivní hledání chyb. Skvělý výsledek a argument proti hlupákům, který tvrděj, že auto je špatný jen proto, že je italský. Bližší info je na adrese www.fiat.de.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.99  17:45

    « Punto - startování

    Možná někdo budete vědět, jak je to. Kámoška ma Punto 55 (myslím '95) a podle prodejce prý musí po zapnutí zapalování počkat, až zhasne kontrolka vstřikování, jinak se prý nemůže startovat. Já to startuju bez čekání (ale ty vyčítavý pohledy). V servisní knížce o tom není ani zmínka. Myslím si, že je to blbost. Takový auto (a Punto je skvělý) by snad nemohli Fiati ani začít prodávat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.99  08:51

    « Fiat Punto 1,6 ELX

    Má prosím někdo zkušenosti s vozem FIAT PUNTO 1,6l ELX rok výroby 1/95.
    Díky
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.05.99  21:26

    « Brava 80 16V

    Chci si koupit nové BRAVA 80 16V, chtěj bych ho předělat na plyn - jestli to jde. Máte někdo nějaké zkušenosti?
    Má Brava oboustraně pozinkovanou karosérii?
    A vlastně, jak se s tímto autem vůbec jezdí?
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 05.05.99  13:44

    « Re: Punto 55 ??

    pokud Ti svítí kontrolka vstřikování a nezhasne během několika málo vteřin, je tam nějaký problém. Asi bys měl navštívit nějakou Fiat opravnu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.05.99  19:18

    « Punto 55 ??

    Měl někdo s Puntem 55 problém se startováním
    teplého motoru? Svítí kontrolka vstřikování
    startér točí, ale motor nenaskočí??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.05.99  17:43

    « Re: Fiat MAREA

    Nemám moc přímých zkušeností s Fiatem Marea, ale je to i u mě jeden z kandidátů na pozdější koupi ojetiny (ve verzi "Weekend"). Nicméně předchůdce Marei je Tempra a s tou mám zkušeností dost. Pár věcí mě zlobí a na ty bych si určitě dal pozor při koupi ojeté Marei. První je nedostatečně výkonná klimatizace. Doufám, že Fiati dnes už montují dost výkonné klimatizační soustavy (při koupi ojetiny se dá dobře prozkoušet jen když se auto kupuje v létě). Další problematická věc u mého auta je občasné přehřívání předních brzd v létě - určitě bych si tedy koupil Mareu s ventilovanými kotouči vepředu. Další slabina je vyšší hladina hluku uvnitř při rychlejší jízdě (např. stejně starý Passat je v tomto směru o hodně lepší) - pokud ji budu kupovat, tak ji napřed "protáhnu" někdo po dálnici a zkusím zda lze poslouchat hudbu z rádia při vyšších rychlostech (130 km/h a výš). V čem je Marea oproti Tempře slabší je vnitřní prostor pro kolena cestujících vzadu - nicméně kombi "Weekend" má na druhou stranu alespoň dostatek prostoru nad hlavou. Obojí auta mají slušnou antikorozní ochranu pozinkováním, což je při koupi ojetiny důležitý faktor. Podobná jsou i tím, že těží ze společné platformy s menším autem, které se vyrábí ve větších sériích (Tempra/Tipo, Marea/Bravo/Brava), což vede k nižší ceně náhradních dílů a servisu. Ještě jedna slabina mě napadá u mé Tempry - má sice velký kufr (500 l), ale malou díru do něj, i proto bych příště koupil raději kombi. Navíc Marea Weekend se mi jeví jako jeden z nejhezčích kombíků vůbec. Ahoj Pavel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.05.99  16:45

    « Fiat MAREA

    Co takto pobavit sa o novych autach? Chcel by som si kupit ojazdenu Mareu. Mate niekto skusenosti s tymto autom?
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 04.05.99  06:36

    « Re: Croma

    K tomu prostoru uvnitř Marey:seděl jsi někdy v BMW 3 řady? Patří do střední třídy a prostoru má ještě o dost méně
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  13:39

    « Re: Croma

    Souhlasím s "doktorem", že je těžké si vybrat ze současné nabídky Fiatu. To, že přestali vyrábět auto vyšší střední třídy (Croma) mi ani tak nevadí. Ale to, že nemají pořádný auto střední třídy, to je otrava. Podvozek Fiatu Marea, který je výrobcem zařazován do střední třídy je stejný jako u Fiatu Bravo/Brava a jeho rozvor 2.54 m a z něho plynoucí vnitřní rozměry vozů patří někam do průměru "nižší střední", ale rozhodně ne do "střední třídy", která by měla nabízet dostatek prostoru i na zadních sedadlech.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  14:58

    « Re: Croma

    Otazka je, proc uz nevyrabeji zadne auto v teto
    kategorii, neco na urovni Lancie kappa nebo
    Alfy 166, ale za dostupnejsi cenu. Dnes se soustredi na vozy nizsich trid, t.j. Punto, Bravo/Brava, Marea; ja bych si z tehle nabidky
    nevybral. Nevim jake jsou ceny te Lancie a Alfy,
    ale pod milion to nebude...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.99  19:53

    « Re: Croma

    Croma byla pro klienty Fiatu příliš drahá. Koncern má ve své nabídce dva velmi kvalitní náhradníky Lancii k a Alfu 166.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.04.99  10:07

    « Croma

    Mně přijde současná modelová řada Fiatu neúplná, myslím, že chybí nástupce Cromy .... Marea mi přece jen přijde spíš jako nástupce Tempry
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.04.99  15:50

    « Re: Fiat Croma a Zn

    Myslím, že Croma pozinkovaná je (už jsem to několikrát četl v časopisech a slyšel od majitelů). Pokud jsi viděl hodně rezavé Cromy, tak možná šlo o bouračky, které byly opravené s použitím nepozinkovaných dílů karoserie (blatníky apod.). Pavel.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 27.04.99  15:13

    « Re: Fiat Croma a Zn

    Opravdu je pozinkovaná(nebo Cromovaná?)? Já jich viděl několik neskutečně rezatých, ale třeba Tipo, které je v pozinku jsem rezaté ještě neviděl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  18:43

    « Re: Fiat Croma

    Jeste jedna poznamka: Croma byla vyvijena v ramci koncernu FIAT spolecne s Lancii Themou a Alfou Romeo 164, ma stejny podvozek a vetsinu agregatu. Proto se dobre vlastnosti nejvetsi Alfy a nejvetsi Lancie tykaji i trochu opomijene Cromy. Takova je moje zkusenost...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  18:32

    « Re: Fiat Croma

    Souhlasim, ja mel FIAT Croma 2.0ie Turbo, z roku
    89, tuhle versi koupis dneska za cca 60-90000 tisic, pokud vyberes nejakou v dobrym stavu, do cca 150.000 km, tak vydrzi jeste hodne dlouho.
    Je to prostorny, pohodlny, s timhle motorem (114kW, 235Nm) i velmi rychly auto. Pri castym vyuzivani max.vykonu spotreba kolem 10.5 litru, jinak se da vejit do 8-9. Kvalita je na Fiaty taky docela dobra, ja tam menil jen veci opotrebene provozem, mela potvurka najeto skoro 250.000 km. Jak psali v MF Dnes minuly ctvrtek: je to dobra koupe v kategorii velkych ojetych aut, pokud ma clovek hloubeji do kapsi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  16:03

    « Re: Fiat Croma

    No SUPER AUTO to zrovna není, ale fakt je ten, že to je poslední velkej Fiat (vnitřním prostorem bez problémů "vyšší střední třída"). Kdo chce prostornou ojetinku a nemá moc peněz, tak to může být dobrý řešení - navíc karoserie je z velké části pozinkovaná. Napiš jakej v tom máš motor. Ahoj Pavel.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…