FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 04.06.99  08:17

    « ještě něco

    Už se moc těším na představení nové generace Punta,vezmu-li v úvahu,že současný model je stále konkurenceschopný,pak nový model(pokud se podaří stejný kvalitativní skok Uno-Punto)bude super!
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 04.06.99  08:09

    « Uno

    Ještě něco k UNU. Naprosto bezproblémová jsou una s motorem FIRE.Jedno máme v rodině LOGO 45Si.e.,kupoval jsem ho mamce.Dá se s ním bez problému jezdit do 6l/10km.Modely 75i.e. jsou příliš "komplikované",zvlástě elektrika,na svou dobu futuristicky řešená přístrojová deska samozřejmě po letech logicky působí problémy,přidáme-li k tomu ještě různé neodborné zásahy předchozích majitelů,četnost závad je nasnadě.
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 04.06.99  07:50

    « pro Dandys

    Jaký máš model?Mám tím na mysli starý typ,nebo LOGO
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 04.06.99  07:45

    « Re: Digital palubka Una podruhé

    Ahoj,
    s tím ukazováním rychlosti byly problémy při všech režimech jízdy,např. při rychlosti, která by odpovídala rychlosti cca 60km/h to ukazovalo: 20,0,38,2 a podobný nesmysly. Po mnoha zkoumáních jsem zjistil, že lanko náhonu je zlomené, po výměně náhonu není problém(tedy s tou rychlostí),jinak zlobí ukazatel stavu paliva,někdy se rozsvítí,někdy ne. Tu přístrojovou desku jsem měl kompletně rozebranou, snažil jsem se pročistit všechny kontakty(WD40),byl jsem s tím i u několika autoelektrikářů, ale pořád nic. Možná by pomohla výměna za jinou, ale myslím že bych řešil zase jiné závady. Jinak asi něco na tom bude, že Fiat tuto přístrojovou desku dlouho nevyráběl. Jinak obecně je známo,že právě 75i.e. je vůbec nejporuchovější UNO. Mám známé v opravně Fiatů a všichni mechanici mi tvrdí že 75i.e. je nepovedená včetně životnosti motoru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.06.99  06:10

    « Re: beranek.... DANDYS........

    Musím než souhlasit. Jestli to UNO chlastá jak psal tak to má (chudák...)nataháno hodně dost přes 200 000 . Já mám na svým UNU 75ieSX najeto tak něco přes 100 000 . Nechal jsem si jen pro klid duše zmněřit tlaky ve válcích po té co jsem si ho koupil . V servisu jen nechápali v jak dobrým stavu je motor . Tlaky byly super (15 na každej válec) jen jsem musel v motoru nechat vymněnit gufera na ventilech . Nic drahýho cca 1 gufero 15 kč * 8ks . Můžu potvrdit že olej to vůbec nebere . A ke korozi . Stačí když se podívám na favorita z roku 88,89,90.. jak hezky kvetou...
    Mimochodem taky mně udivilo reznutí felícií a už jsem taky takovou viděl . Rezaté docela dost
    (na to že to je 4 roky staré auto) 5-té dveře . Jinak jezdím s unem 1.5 ieSX tak za 6.3 - 6.5 . Pokud bych to moc nehnal tak by se snad dalo dostat i pod 6 l (kdybych jezdil 90 , ale to moc nejezdím) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  20:46

    « Re: beranek....

    Souhlasim s tebou Jeniku... Pro zajimavost, na www.whatcar.co.uk je statistika poruchovosti aut, a Fiat je tam na 4 miste (!!!) mezi vsema automobilkama, tedy lepsi nez MB, Volvo, atd. (Audi je lepsi, Jaguar a prvni je Mitsubishi). Dost zajimava statistika, na poslednim miste je Ford, Opel a podobne sragorky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  20:18

    « beranek....

    Chyba že jsi přišel do kontaktu s tak starým Fiatem, podle všeho jste ho neměli novej. A to je ten problém jestli si myslíš, že má 130 000 tak to přinejmenším zdvojnásob. Ale tyhle starý vraky jsou fakt s...y a z nich pramení předsudky všechytrejch Čecháčků. Je zajímavý, že když se podívám na 12 let starou škodovku 120 tak je asi 2x horší než stejně starej Fiat, ale o novejch škodovkách nikdo netvrdí že reznou a že sou to s...y, no ale v porovnání s Fiatem jsou to pěkný plečky co se týče spolehlivosti a 80% Felicií má zrezlý zadní dveře, hlavně v místě plastový lišty. No prostě žiju holt jenom v Česku :-(( Jinak já jezdím s Puntem 1.2 16V normálně tak za 6.2, těch 7.3 byl maximální údaj kterej se mi podařilo dosáhnout (zima, město, jízdy 5 min) a točit se to musí tak do 3500 ot.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  15:48

    « Digital palubka Una podruhé

    Předchozí zpráva mněla být pro "jarous" a tahle taky.
    Nemáš s touhle palubkou zkušenost ???
    Do servisu se mi s tím nechce .Sám jsem se v
    tom už hrabal ale bez výsledku k lepšímu . Ono to není jednoduchý rozdělat , smontovat a jet vyzkoušet . Když to uděláš tak 5-10* tak to ho mám taky dost a říkám jsi, že mi tak zas nevadí a že jsem jsi už zlykl . Ale ono mi to vadí furt!!! Obvzvášť ve mněstě když místo 50km/h to lítá i od 38 do 65 km/h . Tak to ve městě odhaduje podle otáčkoměru . Myslím jsi že to lítání dělá buď snímání nebo drhne náhon a při nižžších rychlostech cuká .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  15:32

    « Re: spotřeba uno

    Ahoj . Mám s digital palubku . Trochu zlobí měření rychlosti ( líítáá při nižších rychlostech - do 70 km/h ) ale nad 100 je to v pohodě . Počítání KM je taky v pohodě . Musí to být někde ve snímání( jestli je tam optika ) Nemáte s tím někdo zkušenost??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  14:50

    « Re: spotřeba uno

    Tak presne to samy Uno mam ja, ale po tech 12 letech(najeto 130 000) je tu uz na odpis a taky tak za tejden dopadne.Ze by s tim autem nebyly problemy, nelze rict.S tim je furt neco, doslova se nam to rozpada pod rukama.V lete se s tim jezdi dobre, ale v zime...bida.Poradne to netahne, chlasta to a proste je to stary auto a uz ma leecos za sebou.Ted mi to stoji pred kolejema s vytlucenou baterkou(nevim, jak je to mozny), takze to budu muset roztlacet, super.Palubka se rozpada, clovek aby u toho furt neco spravoval.Kdybych chtel zustat u Fiata, tak moc dobry by bylo to 1.4kovy Punto.A kolik sem s tim jel?Ja 155, ale kdyby bylo novy, tak bych z toho vytahnul i vic.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 03.06.99  14:35

    « Re: spotřeba uno

    To máš s digitální přístrojovou deskou?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  08:06

    « Re: To dandys a Jeník

    Já jsem chtěl taky GTéčko, ale nějak to nevyšlo:-(
    Ono 96KW je jiné kafe.......
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  07:56

    « Re: To dandys a Jeník

    Punto je super . Škoda že na něj nemám . Kdybych jsi mněl vybrat tak punto 1.2 nebo punto GT .
    To "GT" je 1.4 že jo ? To musí šlapat...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  07:50

    « Re: spotřeba uno

    Ahoj Dandys, moje první lepší autíčku bylo taky Uno 75ieSX ročník 87 !!! Byl jsem z něho v té době naprosto hotový. Výborně se s ním jezdilo, spotřeba byla podle stylu jízdy mezi 5,5-8l a za celý rok jsem nemusel vůbec nic opravovat, což je u Italů malý zázrak !!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  07:44

    « Re: To dandys a Jeník

    Motor 1.2 16V u Punta je naprosto skvělý.S tak lehkým autíčkem to má docela slušnou akceleraci i ve vyšších rychlostech a má to bomba spotřebu. O víkendu jsem jel z Prahy do Havířova za 5,5l/100km
    a to je myslím docela dobré při průměrné rychlosti 110km/h !!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.99  07:40

    « spotřeba uno

    Zdravím .
    Jsem fanda Fiatů Uno .Mám Fiat uno 75ieSX r.v. 87 .Jezdíte s tímto autem někdo ? Za kolik jezdíte? Kolik vám to jede . Jaké máte zkušenosti s provozem.
    Pokud mně chcete navštívit tak na :
    Http://mujweb.cz/zabava/fiatuno/
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.99  19:59

    « re-spotřeba

    za tu krátkou dobu co ho mám jsem tankoval jen jednou plnou nádrž.To víš nový auto v baráku, tak jsem musel kždýho svézt.To bylo pořád...ukaž jak to jede.....Spořeba vylezla až na 9l.Byl to převážně příměstský provoz.Ale zas tak strašně jsem mu nedával.Teď budu tankovat zase,tak se uvidí.Mám ten nový model Tipa s "uzkými světly a novou maskou m 93.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.06.99  20:28

    « Re: Tipo

    To DAH: Tohle téma se tu už jednou přetřásalo, takže když se podíváš na starší příspěvky, tak tam najdeš lecos zajímavýho ke kladům a záporům Tipa.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.05.99  22:27

    « Peťák..........

    Peťáku kolik ti to žere abych to srovnal s mojí 156 1.8 TS ? Já bych řek že 1.6 by měla jezdit mezi 7-9 litry v pohodě, ve městě možná trochu víc, protože já jezdím beru -li v úvahu normální běžnou jízdu mimo město tak za 8.3 l/100 km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.05.99  22:23

    « Tak tak.....

    Nedej se odratit různejma kecalama, většinou plácaj úplný nesmysly. Ohledně Tipa bych ti doporučil modernizovanou verzi (nevím přesně od kterýho roku , ale poznáš jí podle úzký masky chladiče a novějšího úzkýho fiatího znaku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…