FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 24.01.00  14:04

    « Re: Fiat is *!!!

    Fred1 tomu "rozumí" i v jiných tématech. Mimochodem Ford Scorpio poslední generace(dnes již pro nízký zájem nevyráběné),které Fred1 vlastní,nebo vlastnil se kromě značné poruchovosti vyznačuje různými pazvuky v interiéru. Mimochodem Punto.Brava jsou jedny z nejspolehlivějších aut ve svých třídách, ale to nemá cenu odpůrcům značky vysvětlovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.00  10:58

    « Re: Fiat is *!!!

    Pridavam se k RadkoviG. Netvrdim, ze je fiat naprosto bezproblemovy, ale je * asi jako cokoliv jineho z dnesni bezne evropske produkce (viz ostatni diskuzni skupiny). Nekolik fiatu jsem mel (krome rady jinych aut) a manzelka ma do dneska Punto, takze se citim celkem kvalifikovany prohlasit, ze nizka kvalita dilenskeho zpracovani fiatu je dokola omilany blabol zejmena nemeckeho tisku, ktery si stale dokola vychvaluje jen to svoje. Mimochodem v podobne roli jsou tam i auta francouzska. Takze si kup neco jineho a nemudruj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.01.00  23:17

    « Re: Fiat is *!!!

    To Frendl,
    Nebud hned sprostej, ja s fiatem nejezdim, ale nemusis to tady fiatakum rusit, pokud Ti to vadi zalos si jinej klub treba "Frendl rozdava rady":-)
    a tam si muzem vymenovat nazory.....
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.01.00  23:05

    « Fiat is *!!!

    Cau Panove,chapu,ze mnozi z Vas tady diskutujicich Fiata maji a neketeri jste s nim mozna i spokojeni.Muj osobni nazor je vsak takovy,ze Fiat nestoji za nic.Pro Italy typicke nekvalitni,odflaknute dilenske zpracovani,lacine pouzite materialy a nizka zivotnost vozidla jako celku ho automaticky stavi na dno soucasneho trhu s automobily.Drive to castecne vyvazovala nizsi porizovaci cena,ale ted Fiat srovnal s konkurenci a uz se absolutne nechyta.Kdyby treba Marea v plne stala nejakych dveste tisic/to by byla cena odpovidajici kvalite a zivotnosti/,asi bych vahal a mozna ji i koupil/i kdyz bych musel kazdy den poslouchat ty priserne zvuky vychazejici z palubovky/.
    Takze muj nazor je takovy Fiata ano,ale jen za polovicni cenu a po najeti 100 tis.km prodat a koupit dalsiho...
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.01.00  21:14

    « zas to tu kape

  • 00 Reagovat !

    foto

    19.01.00  21:29

    « FIAT Ecobasic

    Tak co uz ste o nom citali? Spotreba 2.9 nafty/100 km. A cena by vraj mala byt asi 5000 euro. Vizera dost divne, no mne sa paci. A tym, ktorym sa nepaci Multipla, nach sa radsej nanho ani nedivaju.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.01.00  21:08

    « Re: PUNTO 55S a 60S

    Mám TDI 81kW a faktem je, že oproti Puntu to je celkově o něčem jiným. Více místa vzadu v Puntu ale přiznat musím - i při "normálně" nastavených předních sedadlech je vzadu dost prostoru i pro dospělého, což se o Oktávii říct nedá.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.01.00  19:09

    « Brava 1.8 16v

    Mate nekdo nejake zkusenosti s timto vozem (radeji s nejakou pred faceliftem)? Ja jenom tak, ze nam uz po par stech kilometru (r.v.96) zcernal tlumic vyfuku, pak se to nenapadne zhorsovalo, a ted, asi pri 40 tisicich, je uz uplne hotovy a rezonuje jak krava, no tak jestli se to taky nekomu nestalo. Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.01.00  12:15

    « Re: PUNTO 55S a 60S

    To Pavel_ch. Jestli máš Oktávku a manželka Punto první generace, tak mi prosím Tě potvrď moje překvapivý zjištění z loňska, kdy jsem měl příležitost si sednout do Punta v autosalónu - že totiž v Puntu je vzadu výrazně víc prostoru než v Octavii a to jak pro kolena, tak nad hlavou. Dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.00  23:38

    « Re: PUNTO a silentbloky

    No, manzelka ma totez, 55S, 97, 48 Kkm, hodne zatezuje auto a silentbloky zatim nic. Zaklepavam na drevo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.00  16:02

    « Re: PUNTO 55S a 60S

    Jsme podobný případ, manželka má Punto 60SX, srpen 1997, 45 tisíc km. Bezvadné auto, příjemné, estetikou přímo hladí oproti dnešní šedi a la Fábie nebo Oktávie (dělám si do vlastního hnízda, tou jezdím já). Ale proč píšu: v prosinci začalo být Punto nestabilní, pak začalo zezadu mlátit a nakonec to byly oba silentbloky ramen zadní nápravy. Podle servisu prý u Punt běžná konstrukční vada. Zažil jste to už někdo, aby odešly silentbloky po 2 letech?
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.01.00  21:53

    « a ještě jednou BRAVA

    Ještě pár slov, jak jsem se dostal k Bravě. Měl jsem zájem o Mazdu Demio, líbila se mi její variabilita, určitá nekonvenčnost a dobrý 16V motor. Ovšem Demio se ukázalo být příliš malým a zkušební jízda mě už úplně odradila, připadal jsem si stísněně a interiér byl útulný jak ve Favoritu. Dalším kandidátem byl Seat Cordoba Vario, ten měl zase v základní výbavě mizerný motor a skoro vše bylo za příplatek. Pak jsem uvažoval o Nissanu Almera, ten má všechna pro - kvalita, dobrý motor, bohatá výbava, 3 roky záruka, jenomže k čemu to je když se mi prostě vůbec nelíbil, připadal mi usedlý a bez nápadu. Octavia je se slušným motorem drahá a v základu nemá ani centrál. O Bravě jsem se dozvěděl z Reflexu (v podstatě reklamní článek - takový ten jakožetest)a zbytek zjistil na webu. No a když mě u prodejce nabídli výborné podmínky, bylo rozhodnuto.
    Takže to byl můj příspěvěk do diskuse, jaké vybrat auto v ceně cca 350.000 Kč.
    P.S. Kamarád koupil zhruba za stejnou cenu ojetou Oktávku 1,8 20V a tak můžeme v průběhu času porovnávat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.01.00  20:07

    « BRAVA 80 16V

    Doteď jsem měl Felicii Combi 1,3 a byl jsem s ní spokojený. Pár drobných závad měla a jednu velkou (prasklá pružina na spojce - těsně po záruce) ale jinak OK, prodával jsem ji se 110.000 km. Brava je ale úplně jiné povození, tichý motor, pohodlí. A rozdíl v ceně oproti Feldě (takřka bez výbavy)cca 40.000 Kč. V prosinci byla sleva 10.000 Kč, dostal jsem zadarmo metalízu a 2 roky pojištění. A tak jsem zvědavý na kvalitu a trvanlivost, jezdím docela dost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.01.00  19:56

    « BRAVA 80 16V

    Spotřebu jsem zatím nijak přesně neměřil ale bude asi kolem 7 litrů. Většinou jezdím krátké vzdálenosti po městě, hodně startů.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 17.01.00  11:24

    « Re: BRAVA 80 16V SX - verze 99

    Ještě k té Bravě,má samozřejmě ještě tu starší,ta Tvoje má lepší plasty,sedačky a podle mě je znatelně lépe zpracovaná. Jakou máš spotřebu?
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 17.01.00  11:23

    « Re: BRAVA 80 16V SX - verze 99

    Známý má bravu 1,6SX 2 roky,má najeto přes 50t.km a kromě běžných prohlídek neměl jedinou závadu.Akorát říkal,že mu na garančce utahovaly zámek 5.dveří.Viděl jste někdo v sobotu jízdu?Byla tam srovnávačka: Fabia,Punto II,Clio,Corsa a Felda.Punto vyhrálo,2.Fabia,3.Clio,4.Corsa,5.Felicie… Pořád nechápu,jak za ty peníze může být Felda nejprodávanější.Fiat má akci na Punta II vyrobená v roce 99,sleva 30tis.Kč!!! Na Bravu dávaj zimní pneu s diskama,závěs a střešní lyžiny.Docela slušná nabídka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.01.00  18:33

    « BRAVA 80 16V SX - verze 99

    Máte někdo zkušenosti s tímto autem ? Mám jej asi měsíc a zatím jsem velmi spokojen. Před koupí Fiatu mě hodně lidí odrazovalo ale mě se to auto líbí, je za dobrou cenu a s dobrou výbavou. Tak jsem zvědavý na vaše názory. Zatím jediné mínus se mi zdá autorádio, které je dost málo citlivé.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.01.00  07:23

    « PUNTO

    Tak mezi P 55 a 60 bych volil 60ku nejen kvuli vykonu, ale hlavne kvuli vybave 60ka se una s prodavala od verze SX lepsi a v zakladu byl central a el. okna. Pokud mohu porovnavat (manzelka ma P55S, tata ma P60SX a ja mam P75ELX - dobra rada ne?) tak mezi 55 a 60 je zvlast pri plne obsazenem aute znat kroutak pri predjizdeni, ale 55ka lip toci, sam bych osobne sel zase do 75 nebo 85 16V, 75ka ma oproti 55 a 60 vicebodove vstrikovani a vetsi kompresi je to 75 koni na stejnem motoru (1242) jako 60 a navic ta 75 ka je nejtissi. Zalezi na cene, ale ta je vetsinou vyrovnana, a roku. Na 55 mame najeto 90.000 bez jakychkoli problemu (kupoval jsme nove) 60 ka (taty) - 65.000 (koupeno v 45.000) - r.v. 1993!!! bez problemu a 75ku mam pul roku - najeto 61.000 zatim OK. STACI?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.01.00  21:58

    « Re: PUNTO 55S a 60S

    Mam P55S od kvetna 97, nyni najeto cca 50 tis. Pouziva hlavne manzelka jako mensi, nekdy i vetsi dodavku, jeji kolegyne ve firme ke stejnym ucelum Feldu kratkou 1.3, nekdy se mi stane, ze jedu s Puntem, obcas i tou Feldou. Absolutne neni co resit, kdybych kupoval znovu male auto, sel bych zase do Punta. Naprosto bezproblemove, vdecne auto, vzhledem k obsahu motoru a vykonu se da jezdit se slusnou spotrebou velmi dobrymi jizdnimi prumery i se solidnim komfortem. Prekvapivy vnitrni prostor. Nechce nic vic, nez benzin, olej co 15.000 km, a nejake to dobre slovo :-))
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.01.00  21:50

    « videli ste uz...

    novu studiu FIAT ECOBASIC ???
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…