FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.00  11:09

    « Re: Kdopak ma Cromu?

    Nechci ti brát iluze, ale na trhu ojetých vozidel může určitě existovat i Croma r.v. 1999. S doklady se dělají strašná zvěrstva a o nezkorumpovanosti naší státní správy se napsalo už dost. Jdi po detailech motoru, po sklech apod. a zjisti si, jaký rok výroby to auto vlastně má. Většinou je to poznat z datumu na relátkách, hadicích, oknech, světlech apod. Jinak sám jsem měl kdysi uno z Německa a to byl takový hybrid, že jsem i pro olejový nebo vzduchový filtr musel jít s tím starým, protože podle katalogu tam nesedělo skoro nic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.02.00  20:30

    « Kdopak ma Cromu?

    Zdravim, koupil jsem Fiata Cromu 92/93 rok (92 vyrobeno,93 dovezeno do CR a prodano) a je to 5ti dverak ale s karbenatkem!!! Tedy karburatorem. Je to asi maximalni vybava, elektricka zrcatka, okna vzadu tez, pseudoklimatizace, naznak drevene palubovky apod. Kdyz prochazim bazary a vrakace tak jednak cromy 92 roky vubec nejsou (91 a niz) a hlavne uz od 88 roku je vsechno strikacka. Nevite co to proboha mam? Mate nekdo tuto verzi nebo jste to nekdo videl?
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.00  20:34

    « konecne...

    Dnes som videl v Bratislave 4 nove Punta za jeden den. Dost, ne? zrejme sa to uz /nastastie/ rozbieha.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.00  07:24

    « Re: Punto

    to:Pavel_ch. Na Puntu 60 SX jsou myslím 14 kola, to trochu pomáhá, ale asi se mi to drncání zdá neobvyklé protoze jsem zvyklý na měkkého francouze. Jinak přístrojovka Punta II se mi líbí, ale uznávám že barevné sladění interiéru není silnou stránkou Italů. Když jsme vybírali Punto tak se nám líbila nějaká barva karoserie a k ní nějak nepasoval interiér, takže konečná volba byl kompromis.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.00  06:20

    « Re: Punto

    To Hafik: U nás má manželka Punto 60SX 1997. Rád se s ním taky občas projedu. Ve své třídě mi tvrdé nepřipadá. Ten hluk valících se kol tam je, ale zase to bude asi ovlivněno i druhem pneumatik. Včera jsem se byl v autosalónu podívat na nové Punto - měli tam jen jedno, v základu. S takovým modrým čalouněním a výplněmi dveří. Vám se to líbí? Mě to oproti starému Puntu přijde tak nějak fádní a laciné. Ani ta přístrojová deska ve mně nevyvolala oproti starému Puntu žádné nadšení. Hodnotím to ale jen esteticky, já jsem s ním nejel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.00  20:06

    « Re: Kde sa stratilo nove Punto ?

    Dufam, ze tento rok sa mu uz zacne darit aj na Slovensku a CR. A ta 206 je fakt poriadne draha, divis sa ale tiez, preco je ich tolko. Je pravda, ze ten rok aj nieco sa uz predavaju, takze dufam, ze aj Punto sa "preberie"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.00  18:49

    « Re: Kde sa stratilo nove Punto ?

    U dealrea v Bratislave som sa pytal ako je to s dobou dodania - zaviedol ma na ich vozovy park a povedal, ze ak mi vyhovuje jedno z tychto (asi 30) Punt, mozem si ho hned odviest. Ak nie, tak z centralneho skladu ich su schopny dodat (podla vybavy) do 4-6 tyzdnov. To bolo v decembri99, myslim , ze teraz to je este rychlejsie (inak by nezlacnovali o 40 000 ak by nestacili uspokojovat dopyt !)




    Bolek
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 27.01.00  14:29

    « Re: Kde sa stratilo nove Punto ?

    Musíš si uvědomit,že Punto se prodává třetí měsíc a dodávky z Itálie nejsou nikterak vysoké,protože zatím upřednostňují trhy s velkou poptávkou:Itálie,Francie...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.00  12:05

    « Re: Kde sa stratilo nove Punto ?

    Ja som zistil cenu najnizsieho modelu - je to 329 000 Sk (info z Dec99)
    Neviem ci vyska ceny je vzhladom na ostatne okolnosti argumentom ? Ake ostatne okolnosti ? - pisem o nich vo fore Peugeuot206 (pozrite sa ak chcete), a to ze porovnatelny P206 s technologiami o 2 roky starsimi je o 20-30 tisic drahsi !!! - a ze teda sa mi javi nove Punto ako lacne auto.
    Vy zasa pisete , ze je drahe - tak potom neviem. To musi byt potom P206 super-drahe auto !! - lenze P206-tiek beha po Slovensku kopec (o Holandsku ani nehovoriac).


    Dnes som si zistoval info o aktualnych cenach Punta, a cena je NAOZAJ O 40 000 SK lacnejsia (pokial v tom nie je nejaka habadura...) - najlacnejsi model stoji 289 000. Tak to je parada - teraz je uz nove Punto lacnejsie od P206 o 50 000 Sk
    Bolek
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.00  07:34

    « Re: Kde sa stratilo nove Punto ?

    Vim jen jedno,ze noveho Punta se prodalo do
    konce roku99 asi 30ks a to v CR+SR dohromady!
    S tou cenou dulu asi bohuzel nepujde,ale chystaj
    lepsi vybavu za mensi peniz!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.00  21:16

    « Re: Kde sa stratilo nove Punto ?

    Ja sa tiez divim, kde su nove Punta. Videl som ich za tie tri mesiace asi 10 ks /v BA/. A to je teda na take super auto trochu malo.Bude to asi aj tou cenou, bude musiet ist dolu. P.s.Na www.autovmv-fiat.sk je reklama, ze Punto II je o 40000 sk lacnejsie. Neviem ale, ci to plati vo vs.predajniach.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.00  14:31

    « Kde sa stratilo nove Punto ?

    Stare punto je v BA velmi rozsirenym autom. Velmi som bol zvedavy ako sa ujme nove. Na moje velke prekvapenie, i napriek pozitivynm odozvam v roznych forach a casopisoch, ho v BA moc nevidno.
    V predaji je pritom uz viac nez 3 mesiace, ale zatial som v BA stretol len jedno. Myslim, ze ostatne mesta na Slovensku by nemali byt na tom o moc "lepsie". Tak isto som bol tyzden v Prahe, a nestretol som ani jedno (OK - ked clovek chodi metrom, moc aut nestretava :)).
    Teraz som vsak v Holansku, a tu nie ze nie je nielenze ziadne nove Punto, ale ani stare. V BA je pomaly kazde 10te "zahranicne" (rozumej ine ako Skoda..) Punto. Tu je pomer asi tak 1:1000 a napriklad P206-tiek som stretol uz cca 20 , kym Punt (starych) asi 2 !!!
    Kym u nas je pomer Punto-P206 10:1 tak tu je to 1:10
    Myslite, ze Punto je take uspesne iba u nas (i vzhladom na pomerne priaznivu cenu) ?
    Neviete niekto statistiky predaja noveho Punta ? Som slepy ked ziadne neviem uz 3 mesiace najst (okrem toho jedneho v Blave) ?

    Bolek.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.00  13:22

    « Punto

    Jsem příznivcem a majitelem vozu jiné značky, ale uznáam velké přednosti Punta. Vyzkoušel jsem spoustu konkurenčních vozů stejného segmentu, některé sice bez možnosti sám řídit, ale musím uznat, že žádný neměl tak velký (možná jen subjektivně)vnitřní prostor jako Punto. Taky posezení na zadních sedadlech velmi pohodlné, spotřeba nízká, motor velmi tichý. Nakonec i rodiče se pro něj před rokem rozhodli (55S). Co mě však trochu kazí dojem, je poměrně velká hlučnost od valicích se pneumatik, a na můj vkus příliš poskakující podvozek od sebemenší nerovnosti. Nevím jestli to je dáno nastavením tvrdšího podvozku nebo typem a velikostí (R13)pneu, a taky je fakt že sám jsem zvyklý na Peugeot 106 a to je francouz se vším všudy, no trochu mě to zaráží. V zatáčkách se mi P106 ani nehne narozdíl od Punta. Tak bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti, jsou podobné? Čím je to dáno? P.S. jinak ale Punto fakt dobrá volba, za ten peníz nic lepšího není, o Puntu II ani nemluvě, tam je navic nové uchycení zadní nápravy, takže se to možná odstranilo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.01.00  16:32

    « CD-ROM s údaji ke všem Fiatům

    Dnes jsem si v prodejně náhradních dílů Autocentrum Dojáček koupil CD-ROM s údaji ke všem vozům Fiat za posledních cca 20 let. Funguje to pod Windows95, 98 a víceméně i pod NT. Obsahuje podrobně rozkreslené skupiny vozu včetně českého popisu a včetně cen u firmy Dojáček. Když jsem se před časem náhodou dozvěděl, že jsou ochotni takovou věc prodat, tak jsem se dost divil (s ohledem na konkurenci). Nicméně teď jsem do toho investoval 550,- Kč a už ho zkouším na svém PC v práci. Jedno CD mají na Fiaty a druhé na Alfy a Lancie. Zhruba po čtvrt roce dostávají "updatované" verze. Ahoj Pavel.

    P.S. Protože to nemusí mít na prodejně, tak je lepší si to telefonicky objednat - telefon k nim je 02-67216720.

  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 25.01.00  10:48

    « Bez nadpisu

    No vzhledem k tomu, že máme Bravu tak sám můžu potvrdit, že jediný auto z německé provenince, se kterým bych měnil je A4. Jenže za cenu A4 mám 2 Bravy. Takže Brava vyhrává.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 25.01.00  10:14

    « Re: nová BRAVA

    To že Brava a Marea mají prakticky shodný podvozek samozřejmě vím,ale u nové generace zřejmě budou použity některé komponenty ze 156 a také z Marey(možná uložení tlumičů,apod,to je jiné než na Bravě).Všimněte si,že všechny nové modely představené koncernem FIAT v posledních letech mají špičkové podvozky a to bez použití různých stabilizačních systémů: 156,166,Lybra,Punto II.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.00  21:36

    « Re: Fiat is *!!!

    fredl, ci ako sa to pise, viezol si sa v Punte alebo Brave? my mame doma obidve.Punto /very best off/, Brava takmer dokonala. takze ti radim chod sa v niektorom Fiate previezt a prestan tu rozsirovat bludy, ako ze Fiat je *.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.00  21:23

    « Re: nová BRAVA

    Já myslím, že na nový rozvor cca 2.60 m (Alfa 156, Lancia Lybra) nová Brava a Marea půjde, protože stávající rozvor 2.54 m je pro nižší střední a hlavně pro střední třídu poněkud krátkej. Čau, Pavel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.00  20:44

    « Re: nová BRAVA

    Jarouši, už dnešní Bravo i Brava mají prakticky shodný podvozek s Mareou. 156-ka je ale jiná koncepce a jiná třída, tam fiat asi nepůjde!
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 24.01.00  14:07

    « nová BRAVA

    V posledním čísle AMS se píše,že již tento rok napodzim má přijít druhá generace. Myslel jsem,že to bude až v roce 2001, ale tím lépe.Podvozkově má vycházet ze 156 a Marey.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…