FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.00  10:46

    « Fandové Fiatu

    Doufám, ľe Vás neodradilo vymazání vąech příspěvků a věřím, ľe zde opět bude kvalitní pokec a rady o FIATECH. Vąichni příznivci FIATU piąte.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.04.00  21:32

    « a co Seicento

    ako tak pozeram vidim, ze o Sei. tu nebola este ani zmienka. ved aj to je super auto do mesta, nie?
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.04.00  09:10

    « Sraz Fiatů

    Nevíte někdo něco o srazu Fiatů, který se má konat 19.-20.,21.5. v Uher. Hradišti kemp Strážnice, V březnu jsem to četl na Fiatculbu 600 a od té doby jsem nic neslyšel ani nečetl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.00  10:19

    « Re: Informace o Fiatu Tipo

    Ono to Tipo není moje, ale rodičů. Já mám Š125 LPG ;-)

    Ale k tomu Tipu. Je to 1.6/66 kW DOHC, r. 1991. Problém je, že to bylo od předešlého majitele bourané a po té amatérsky (to je slabé slovo) "opraveno". Svařovaný blok motoru (!), místo krokového motorku regulujícího volnoběh byl korkový špunt, na desetkrát svařený výfuk... Atd. No hrůza. Už se nám to ale podařilo (za nemalý peníz) řádně opravit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.04.00  21:55

    « Re: Informace o Fiatu Tipo

    * podobny. Mam Cromu 92/93 a blbej motorek od oken a cely dvere jsou uplne jiny nez u normalni Cromy. Co kus to original :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.04.00  12:01

    « Re: Informace o Fiatu Tipo

    Ja bych sel do motoru (mam Cromu -- dost podobne motory) asi tak od 6000. Ty tam ale zminujes 103 kW, coz bude asi nejakej novejsi = drazsi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  10:28

    « Re: Informace o Fiatu Tipo

    Chtěl jsem se Hanku zeptat co to máš za Tipo. Já mám 1.4 i.e.SX r.v.94 v úpravě od MS DESIGN. Ctěl jsem se zeptat jestli někdo neví kolik by asi stál starší motor 2.0 103kW. Pokud ano tak napište na f.enrico@post.cz Díky moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  10:21

    « Re: Informace o Fiatu Tipo

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  07:59

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    85kW ma jenom 2,5 TD, ty mas zrejme 86 kW 2,0i, obsah 1995, vykon pri 5250, kroutak 165 pri 3300 ot/m.
    motor 154C3,000

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  07:39

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    > Mam presne 100 koni a 168 kroutak pri 2500 ot.
    Nevis kde sehnat nejake info? Ja ani nevim, co tam mam za motor :-) V technicaku je 85 kW, ale ja jsem si koupil knizku k Tipu a tam je jenom 2.0i 83 kW. Zajimali by me treba prubehy momentu, nejake informace o elektrice (popisy konektoru, vedeni kabelu), protoze kdyz tam neco opravuju, tak mi dlouho trva, nez prijdu na to kam to vede. A ono rozebirat pristrojovku kvuli kazdej blbine abych vedel kam vedou kabely je nanic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.04.00  12:48

    « FIAT Coupe 2.0 16V

    Zdravim vsetkych Fiatakov !
    Zhanam servisnu knihu na Coupe 2.0 16V rv. 96. Aspon prefotit (odmena ho neminie). Fiat distributori na mna seru (pardon ale inak sa to neda napisat). Skusil som aj distributora v Cechach ... a ... prd. Keby mi niekto aspon poradil s elektrikou (aspon popis poistiek).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  15:51

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Mam kabenatek, takze chip me asi nepomuze :-) Olej me chcije taky...ale nic vazneho, musim na wapku a vymenit jednu hadici nebo jenom utahnout.

    Jinak to auto jede 180 km/h problem je ze to proste nema kratkodoby vykon, proste se to pomalu rozjizdi, ale pak to jede...

    Mam presne 100 koni a 168 kroutak pri 2500 ot.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  15:11

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Ja vim, ze ti nepomuzu s tim, proc ti to netahne, ale...

    Taky mi to nejelo -- max 120 (jo, to je jako by tomu nekdo upravil chip v pocitaci na nase dalnice), vubec to do kopce netahlo -- musel jsem i pri 90 podradit na trojku, aby to jelo! Tak me to nasralo, a zacal jsem to rozebirat (motor), promerovat vsechny cidla. Nakonec jsem jedno cidlo vymenil a po sundani krytu vackovych hridelu jsem zjistil, ze mezi zdvihatka ventilu a vacku nedam ani mou nejslabsi merku (0.10 mm) -- tak jsem tam dal nove vymezovaci desticky a ted to jezdi jako drak...

    Take jsem pri tom sundal rozvodovej remen a div ze malem z nej nezacali odpadavat ty zuby -- byl to original a aouto ma na tachometru 160 kkm. Docela jsem se zapotil, kdyz jsem videl, ze je polovina zubu jiz napul utrzena... Hruza.

    Jeste tak zamezit tomu uniku oleje a bude to zas jak novy -- olej tam chcije jak z kropace...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  14:45

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    To s tou hadickou to jsi presne popsal podtlakovy ekonomer. Mam ho taky. Ohledne vytaceni motoru jsem taky nevedel, mam nalitany pred 206 000 km, takze to tocim mximalne do 3500 -4000 ot/min, a radim nekde okolo 3000. Me teda 5 ani 4 netahne vubec, nejlip tahne 2ka :-) a trochu trojka, ale to musim mit pedal na podlaze a pockat si asi 0,5 - 1s.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  13:50

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Tak jo. Je to tedy ekonomer. A uz nikdy ho nebudu nutit chodit do cervenych cisel.

    Tedy... Ono to tak krasne jede (kdyz se na to slapne) ... :-)

    Kdyz uz jsme u te spotreby -- jak s tim jezdit, aby to zralo malo, a aby se to motoru libilo? Ona ta petka tahne uz dost brzo (1500), tak jake jsou minimalni otacky, aby se ten motor nepodtacel? Maximalni vim -- to jsou ty cervene na otackomeru...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  13:21

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Nemel sem to sice rozebrane ale mel by to byt neco jako ekonomer. Pokud je to mereno podle nasavaneho vzduchy tak by to tak melo byt. Totiz mnozstvi nasavaneho vzduchu by melo bat umerne k mnozstvi vstrikovaneho paliva.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  11:55

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Ekonomer? Zezadu k tomu vede hadicka, ze ktere fouka vzduch -- vypadla mi, furt tam neco sycelo, tak jsem to zjistil. Na druhe strane vede k sani (za klapkou). Ze by tu byla nejaka souvislost s ekonomerem?

    Vsim jsem si, ze kdyz akceleruji, tak to projede do cervene, tam se to drzi a jak to zrychluje, tak to pomalu leze zpet na bilou. Vyznam mi byl (a je) nejasny... Takze asi neco ve smyslu "mate stlaceny pedal vice nez musite (na soucasne otacky)".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.04.00  08:59

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    To bude ekonoměr - ukazuje jak moc ti to v danou chvíli žere. Např. zjistíš, že když je jedeš z kopce se zařazenou rychlostí (bez plynu), tak to žere míň než na neutrál. Aspoň já to takhle znám z Fiatu Tipo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  08:25

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Merkou je hladina v poradku, takze asi zavada na elektrice... A co se tyce tlaku -- to je ten "budik" vlevo, co jsou tam huste carky (bile) a vpravo na stupnici jeste hustsi cervene? (je tam u toho nejaka znacka jakoby stojan na pumpu (benzin to neni) a vevnitr nejake + a -).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.00  20:59

    « Re: Informace o F Croma 2.0ie

    Na auticku je to hladina (potreba dolit), tlak je na hlavnim panelu (okamzite zastavit motor). Mam 2,0 CHT 93 rok, takze s eletrikou to asi moc kompatibilni nebude.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…