FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    07.06.00  00:00

    « fiat Brava 80 16v

    chtěl bych požádat o zkušenosti majitele
    těchto vozů.Mám zájem o jeho koupi.
    Spotřeba,poruchovost,jízdní vlast.
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 06.06.00  08:38

    « to Dj_tee

    Nedokážu to asi dost dobře popsat, na karburátoru někde zboku je přišroubovaná taková černá krabička z umělé hmoty. Všechny 4 šrouby jsou zaplombované. Prý se musí měnit celý díl, který ale stojí 15t.Kč. Dá se ale sehnat starší za cca 1-5t.Kč. Problémy vyvolané škrtící klapkou jsou mj.: samovolné zvyšování otáček na volnoběh, někdy motor chcípne, jindy tam jde moc paliva(dusí se),atp. Ale samozřejmě netvrdím, že máš zrovna tento problém, ale prý je to poměrně časté u starších aut.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 26.05.00  09:48

    « Bez nadpisu

    Kamil vyšel do protiútoku, chudinka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.00  15:01

    « Re: TIpo 1.4

    Diagnostika na Lambdu vubec nic neukazala. V jakem smyslu skrtici klapka co pravdepodobne (konkretne?) Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 25.05.00  12:28

    « Re: Kamil*

    Co Ty chudáčku pohledáváš tady?? Na ty Tvoje bludy není nikdo zvědavej. Brava dle TUV za rok 2000 dosáhla hodnocení 3,6%, když průměr závad je 4,7%. Osobně doporučuji motor 1,6 16V. Ale nejlepší je se osobně projet, uděláš si obrázek sám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.00  23:24

    « Re: Starsi Bravo

    To Hudy:doporucuji silne VW,nebot od Fiatu muzes cekat jen zklamani.Radeji si priplat na VW,nebo budes nestastny.Pamatuj,kdyz fiat,tak jedine novy-zivotnost tak tri roky/myslim bez problemu/,tedy jestli Ti nevadi,ze vsechno povrzava a skripe uz u noveho.Pokud chces auto do 200 000 Kc,doporucuji Feldu dva roky starou,pomerne slusne zpracovani a bezproblemovy provoz.Zvaz to...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.00  13:10

    « Re: Starsi Bravo

    Mno jestli sezenes Bravo s 1,2 motorem do 200 000 Kc tak smekam ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.05.00  12:36

    « Starsi Bravo

    Ahoj vsichni, mam uz dlouho F tipo a chtelo by to zmenu. Ne ze by mi Tipo neslouzilo, dokonce je v solidnim stavu, ale preci jen jsem zacal hodne jezdit a uvazuji nad autem tak do 200 tis. Kc. Zatim jsou mi kandidati Bravo, WVento, Opel Astra, Peugeot 306. Jaky motor u Brava doporucujete? Staci ten 1,2? MF pise na mozne problemy s motorem 1,6, co je na tom pravdy?Diky za info.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 24.05.00  08:32

    « Re: TIpo 1.4

    Možná máš problém s škrtící klapkou, nebo lambda sondou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.00  22:29

    « Re: Sraz Fiatů

    Můžeš mi Peťáku říct něco o Fiatclubu 600?
    Díky j.bad@razdva.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.05.00  17:47

    « Pravé přední světlo

    Tak já se taky přidám ... nemá někdo z Vás pravé přední světlo na Tipo (1991) s manuálním naklápěním - možná b ystačilo jenom sklo, jde-li vyměnit samotné. Díky varenka@post.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.00  21:15

    « Levný střešní nosič

    Zdravím příznivce Fiatu. Vím, že to tu není žádná inzerce, ale kde jinde shánět věci na Fiata než zde. Sháním střešní nosič na FIAT TIPO 5dv. i starší, tak do 800-1000 Kč. Pokud někdo má dejte prosím vědět na fupa@razdva.cz.
    Mám ještě jeden problém se svým "Fidem". Je to 1.6i DOHC a při jízdě se mi sem tam na chvíli rozsvítí kontrolka vstřikování. Nevíte někdo co by to mohlo být. Prý snad vadné čidlo teploty nasávaného vzduchu ??? Dík za odpovědi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.00  09:40

    « Tipo 1,4

    Sorry za preklepy snad to pochopite. Z klavesnici si moc nerozumim. :))
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.00  09:38

    « TIpo 1.4

    Zdar vsichni chtel bycj se optat jesli nema nekdo skusenosti z .... Mam Tipo 1.4 Strikane r.v. 89 a muj problem spociva v tom ze kdyz je motor studeny ale neky i pri teplem motoru se mi kdyz vise zmacknu plynovy pedal auto strati vykon (asi se prechlasta) a po chvilce zase zabere je to neprijemne napr. kdyz se na krizovatce pusti rychleji spojka malem to zdechne a pak z nenadani zabere az se protoci kola. Cidla bych mel mit v poradku meril sem to a ukazujou to co by mely. Nevite tedy nekdo jak by to slo zestelovat ? Predem diky za kazdou radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.00  08:59

    « Re: vrzání přední nápravy

    Koukám, že to tady zase žije, tak si odpovím sám,protože jsem pod to auto v pondělí vlezl.Pořád jsem hledal nějakej "silenblok"kterej bude vymačkanej,ale nakonec to bylo to co jsem si nechtěl připustit-spodní kulový čep ramene.Spravila to injekční stříkačka s trochou oleje.Ale ten kulák se bude muset udělat.Teď je auto zas tichoučký.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.05.00  22:58

    « vrzání přední nápravy

    Chci se zeptat majitelů TIPáčů, jestli se nesetkali s vrzáním předni nápravy.Myslím si ,že mi to zečlo dělat až při těchto letních vedrech a je to podobný jak to dělaly favority (takový gumový vrzání hlavně při rejdování a přejíždění větších nerovností na pěkné silnici je klid).Taky mi to někdy klepne jako by byl volnej nějakej kulák nebo stabilizátor nebo ramena,ale při prohlídce na kanálu žádný vůle patrný nejsou.Napište své zkušenosti s přední nápravou.Dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.05.00  08:19

    « Re: TIPO-LPG

    Prestavby se oficialne rozdeluji na hromadne a individualni. Hromadnou prestavbou se rozumi prestavba do nekterych typu vozidel (vetsina Skodovek, velice malo dalsich) a schvaleni na DI za 10 Kc (=zadarmo). S jinym typem (Tipem :-)) bez katalyzatoru, popr s nerizenym musite jit pak na emise. Mate-li auto s rizenym kat., musite do "uznane statni zkusebny" a pak na DI -- za 7500 Kc. Cena zarizeni (samotneho) je 13 000 - 40 000 Kc (myslim, ze jsem se o to na Cromu zajimal a stalo cca 25 000 Kc + prace. Takze ;-)

    Zdroj www.lpg.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.05.00  17:36

    « TIPO-LPG

    Zdravim vsechny Priznivce FIATu. Mam TIPO 1.4 karb., r.89 130 tis. Sem tam jezdim i pres 160. Uz pri 3000 ot. je motor dost sliset. Neda se to nejak odhlucnit? Taky bych to rad predelal na lpg a chtel bych vedet na kolik mne to prijde, jak to jede atd. V autech se vubec nevyznam, takze mi vsechno dela znamy. Diky za kazdou radu.
    jirka.veselsky@atlas.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.05.00  14:25

    « Re: Punto

    Já mám nové Punto více jak 3 měsíce,najel jsem něco málo přes 7t.km a zatím jsem max.spokojen.Mám výbavu ELX a motor 1,2.To Punto, které testují je s motorem 1,9D,prošlo mnoha redakcemi a má najeto přes 12t.km.Žádné pazvuky zatím nepozoruji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.05.00  08:09

    « Punto

    Ve stredu sem cetl srovnavaci test v MF a na nove punto meli opet stary znamy argument spatne dilenske zpracovani. Mate s timto autem nekdo podobnou zkusenost, zda se mi ze nekdo nekde jednou napsal na adresu fiatu ze ma spatne zpracovani a od te doby to vsechni ti pisalkove opisuji.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…