FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  15:04

    « Re : Ladao - nějak se mi to plete

    Už zapomínám, nikdo tady nepsal, aspoň si nepamatuji, o * škodě, jako to udělal fanda a uživatel škody K*,viz: Nekdy mam pocit ze jsem si koupil nejakeho posraneho Fiata a ne kvalitni nemecko-cesky ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  15:02

    « Re : Ladao - nějak se mi to plete

    Pár dotazů : Test byl v SM nebo AUTOTIPU ? Na co se vlastně odvoláváš? A brava byla nejhorší nebo byla jenom třetí. Byly tam testovaná tři auta ? Tak to by asi byla nejhorší, jinak tedy nevím. Test brzd se provádí jak ? Komisař zašlápne brzdy co to dá, nebo se snaží brzdit na hranici adheze ? Kolik pokusů a kolik lidí /zkuš. jezdců/ se učastní např. testu brzd - pro statistické vyhodnocení samozřejmě. Testy už dnes příliš nesleduji a proto se Tě ptám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  14:24

    « Re: Ladao pro mfilipa

    Pokud chceš údaje o brzdné dráze,která se měří spínačem na brzdovém pedálu a kole ,které meří skutečně ujetou vzdálenost do zastavení auta od začátku brždění zaměňovat za subjektivní pocity testéra ,jako:ty brzdy jsou měkké a mají pomalý nástup,nebo něco podobného,tak naše diskuse nemá smysl.Ten test v AUTOTIPU prováděli technici AUTOBILDU.A taky tam napsali,že "Na lepší než třetí místo ,společně s vozem Fiat Brava,to ale stejně nestačilo".Toť jenom na ukázku.Ve svém příspěvku 937 jsem napsal "pokud bych se měl něčemu zasmát,tak by to byly brzdy".Byl to jen takový pokus ukázat,že by šlo reagovat občas jako vy od Fiatů.Ten test je už staršího data a tak jsem to nadhodil až teď, jako příklad toho jak by se dalo občas naštvat vás co takhle občas útočíte na Škodovky.Prostě jsem se nechal zatáhnout do vaší hry.Dobře mi tak.Ale kdybyste byli trochu objektivní,tak byste si třeba založili rubriku jako :Brava TOTAL SCHIT,jako to udělali kluci od Felicie a nestyděli jste se za to ,že to auto není zlaté-svaté a má taky své mouchy.No to jsem se rozkecal. P.S to Auto roku bylo asi v rubrice Fabia nebo RSD perly,po našich prvních přestřelkách.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 20.09.00  13:44

    « Re: Mfilip

    Jo určitě. Mrzí mne ta událost Bobrra. Znám několik lidí z mého okolí kteří vlastní Bravu 1,6 a jsou spokojeni. Můj lékař, který ji má od roku 98 si ji nemůže vynachválit - najeto přes 50t.km. Jediné s čím měl problémy byl povolující se zámek kufru. Věřím, že na Fiaty po této zkušenosti zanevře. Já jsem zatím stále velmi spokojen, měsíčně mi přibyde na počítadle cca 2500-3500km. Přemýšlím o zadním křídle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  13:04

    « Jarous

    Taky mam ten autotip. Motoricky je natom 1,9 JTD 105 docela dobre.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  13:03

    « Ladao

    Opravdu si nevzpominam, ze bych nekdy daval do souvislosti nasledujici vety: "že Brava se stala autem roku a kde že je Škoda ", nicmene pokud najdes takovy prispevek, tak mne oprav. K brzdam: v testu jizdy mezi Bravou, Octavii, Almerou a Megane byly brzdy Bravy vychvalovany. K testum: recenze k novym autum v MFDnes, stejne jako v ostatnich casopisech povazuji taky za tendencni. Za objektivni povazuji dlouhodobe testy po 10,20,30,40 000 km na testovanych autech, kde popisuji ne subjektivni dojmy a pocity, ale skutecne pisis skutecne zavady se kterymi se setkali. Da se tento dlouhodoby test nejak obkecat ? Prosim, rozlisuj tyto dlouhodobe testy od nejakeho jednodenniho reklamniho svezeni v recenznim testu popisovanem aute.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  09:31

    « Re: Trocha objektivity neuškodí.

    Předpokládám výsledky testů při stejné metodice za zhruba stejné. Pokud ne, v čem se test v MF liší? Taky je otázka, co je nejlepší a co nejhorší. Rozdíl např. kolem 3m je dle mého názoru nepodstatný. A dělali testy i za snížených trakčních podmínek ? Nebrzdíš jen za sucha a na rovině. Pokud např. brzdí poněkud méně zadek, může to mít naopak vliv na stabilitu při brzdění v zatáčce. Nevím, já SM a podobné časopisy čtu jen velmi málo. Je možné, že při brzdění hraje roli i pilot a jeho subjektivní schopnosti ? U testů brzd , jak se dělal v SM, neznám metodiku, nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 20.09.00  08:45

    « Re: Trocha objektivity neuškodí.

    Trochu bych to upřesnil, nejednalo se o Svět motorů, ale o AUTO TIP. Nejhorší dílenské zpracování tam měl Renault Mégane.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  08:33

    « Re: Trocha objektivity neuškodí.

    bosi opravdu trocha objektivity neškodí.Čti pomalu a pořádně.Já jsem uváděl Svět Motorů a ne MF Dnes.Takže si nevybírej něco co se ti hodí do krámu.Já testy v MF zásadně nečtu,protože podle mne jsou jejich testy neobjektivní,spíše možná tendenční.A kdybych se tedy měl něčemu zasmát v těch testech,tak by to byly brzdy Bravy JTD.Byly nejhorší.Možná ,je to tím, že jsou u Bravy v zadu bubnové(ale to je problém Fiatu,že je do tak výkonného auta montuje),jenže na to zasmání je to,že vyhrál v brzdách Peugeot,který má taky v zadu bubny,zatímco druhý a třetí meli kotouče.A ten příklad Bravy JTD jsem nadhodil jen tak,protože mi mfilip někdy někde připomínal ,že Brava se stala autem roku a kde že je Škoda ? A tak si jenom říkám,jestli u Fiatů neusnuli na vavřínech nebo naši republiky šidí těmi brzdami.Je pravda,že nevím co montují do jiných zemí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.00  08:05

    « ladao

    promin, stin z tve minulosti porad ve mne zustal. Tvuj prispevek jsem bral jako takovy posmevacny, ale pokud pises, ze to tak neni, omlouvam se. Ale temi testy se moc neohanej, vis jak to chodi s testy. Taky bych mohl pouzit proti Skode dlouhodobe testy MF Dnes, ktere jsou oproti kratkodobym testikum ve Svete Motoru, nebo recenzich v MFDnes, mnohem, mnohem objektivnejsi. Smula pro SKodu je v tom, ze dlohodobe testy dela MFDnes jen u Skody a ne u ostatnich, jako Fiat, Renault.... To uvadim v ramci objektivity. Jak dopadl test Bravy 1.9 JTD ve SM v porovnani s ostatnimi disely ? Mam pred sebou test z Autotipu 18/2000, kde tato Brava vitezila ve vsech parametrech pruznosti a zrychleni nad silnejsimi Megane 1.9 dTi a Almerou 2.2 td. Bravu porazil pouze Seat 1.9 TDi 81 kW. Ten ale mel podobne jak Almera 81 kW ....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.09.00  16:45

    « Re: Trocha objektivity neuškodí.

    To nebyl výsměch. Příspěvek jsem použil proto, že se jednalo o K*, který je /byl/ nekritickým obdivovatelem Š a koncernových bratrů.V rubrice škoda a její skvosty si její respondenti nejvíce berou do pusy fiaty. A MF DNES,nevím, co fatálního našel u bravy. Motor 1.9 JTD rozhodně nebude špatný, max. rychlost je kolem 190, 0-100 za 10s. /zdroj test MF/. Pro srovnání OCTAVIA TDI/81KW má zrychlení 0-100 za 11s. A to stojí o cca 100 více.Tak nevím, proč by měl být JTD motor špatně hodnocen. Spíše srovnání mělo být s TDI81kw, a to i cenově. Těžko někdo tady popisuje, že fiat je luxusní auto s pověstí jakou má např. BMW, je to vcelku levné auto a mě vždy dobře posloužilo. A příští týden jedu k moři, a tak doufám, že ještě sloužit bude dál.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.00  13:45

    « Trocha objektivity neuškodí.

    Kdybych se jen chtěl posmívat fiatům a jejic majitelům,tak bych to mohl udělat jako bos v příspěvku 924.A použít na to příspěvky bobrra 295 a 298(rubrika Brava) třeba v rubrice Felicia Total * nebo Octavia-zkušenosti.A nebo použít test Bravy 1,9 JTD ve Světě Motorů v porovnání s dalšími podobnými diesely v předminulém čísle.Taky bych tady našel chyby Fiata,kterým bych se mohl třeba srdečné zasmát.Nemyslíš mfilipe ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.09.00  13:21

    « Re: ladao

    ladao radí mfilipovi.Doslova a do písmene.Nečti něco mezi řádky,jen jsem chtěl uporornit majitelé Brav a třeba i tebe ,aby sis na tohle dával pozor.Kdybych se chtěl posmívat tak bych přidal takové oblíbené ((((???):!!!! óóó apod.´Když je potřeba poradit a vím co poradit ,tak poradím.Pokud je třeba se zasmát ,tak se zasměju.Ale pokud by ti vykradli auto nebo dokonce ukradli,tak tomu bych se určitě nesmál ,přesto že je to Fiat.U mě neplatí ,že cizí neštěstí nebolí.Měj se Laďa.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.00  12:37

    « ladao

    Proc si tak rad kakas do gati. Jako fandovi Skody ti asi utekly problemy se zamky u Octavii, ktere sly behem sekund vypacit sroubovakem a na kriticka upozorneni reagovala Skoda az pri letosnim faceliftu. Predtim museli zase externi vyrobci vymyslet dodatecne ( ostatne, nebylo to poprve ) nejake pomocne zabezpecovaci oplechovani na zamky, ktere se nabizelo za 500 Kc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.09.00  12:36

    « Re: Zkuste poradit

    Už jsem to odhalil.Než jsem jel na tu dovolenou, tak jsem si půjčil plechový kola od kámoša z Tempry a vše bylo OK.Dělají to ty al kola z AR 33,který tam nic moc nesedí a navíc jsem měl duralový podložky který to ještě zhoršovaly.To jsem si oddychl , že to není kastle.Jinak dovolená byla super Monte Negro YU...3000Km,ale to je na dlouhý povídání.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.09.00  17:47

    « Bez nadpisu

    V posledním čísle Automobil Revue (9/2000) je pár zajímavých článků o Fiatech & spol. Doporučuji zakoupit - za 30 Kč to tentokrát stojí.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 18.09.00  14:41

    « Re: Ladao

    Jo to máš pravdu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.09.00  12:16

    « Re: Ladao

    Jestli ti jde o slovíčka,tak máš pravdu.Ale na otevření dvě vteřiny stačí nebo ne ? A vykrást auto je jen otázka dalších pár vteřin.A ono kolikrát stačí auto vykrást a můžou ti způsobit vetší škodu ,než když ti ho ukradnou holé.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 18.09.00  09:05

    « Re: Ladao

    Za dvě sekundy je možné vniknout do interiéru, ne vozidlo ukrást! Pleteš si pojmy a dojmy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.00  10:32

    « Re: Zkuste poradit

    Pořádně vyvážit gumy. 120 km/h je přeci ta krtiická rychlost. Kdyby to byly zkroucené kotouče, bylo by to poznat při brzdění (i v malých rychlostech). Jinak oněch 15.000 odpovídá, gumy se převažují cca po 15.000 (ibčas ztratíš závaží, guma se taky sjíždí...).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…