FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    06.10.00  10:16

    « Punto Selecta

    Mate tu niekto Punto, alebo iny Fiat, s automatickou prevodovkou (CVT)?
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.09.00  10:53

    « Bez nadpisu

    Dobra poznamka,wollfe. Na Kobru se zrovna divala manzelka a povida:"Jeje, Brava", ja jsem ji rikal, ze to neni mozne, ze Nemci by Bravu brali pouze pro nejakou demolici auta na dalnici. Ale fakt, byla to policejni Marejka.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 27.09.00  10:37

    « Bez nadpisu

    No oni ti němci mají taky rozum
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.09.00  07:35

    « Bez nadpisu

    Docela mne prekvapilo, kdyz jsem ve vcerejsi Kobre 11 videl parkrat policejni Fiat Marea. Myslel jsem, ze policejni auta jsou domenou pouze nemeckych vozu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.00  12:59

    « Ladao

    Na mail se ted vykaslem. Ja ti verim, ze tam je 91 oktanu a ty mi ver, ze ja jsem mel u 40 kW predepsany 95 oktanovy. Vzdyt si to muzem overit u vyrobce. Ale neni to dulezite. S tema italskyma sracema to mas u mne furt schovane ... Kdyz jsi napsal, ze se uz 27 let zivis auty, napsal jsem ti, ze asi jako hlidac na parkovisti. Snazil jsem se ti to trochu vratit, kdyz jsi napsal, ze me znalosti jsou jen z internetu .... Jinak uz presne nevim, kvuli cemu jsme se chytli. Uz vim. Vykazoval si mne z nejake skodovacke rubriky, kdyz jsem psal neco o fabii. Psal si at ty "zvasty pisu jinam", a gradovalo to tema "sracema". Nic, pisu to jen proto, ze si myslim, ze by jsi reagoval stejne na "skodovacke srace". Nechci byt s nikym v krizku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.09.00  12:42

    « To:mfilip

    S tím mailem je u mě stejnej problem.Teď jsem byl pár dní mimo-nefungoval mi net a možná i chvíli ještě nebude. TO:OLL-až bude chvíle času- přečtu a odpovím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.00  12:32

    « Re: ???

    Díky DAHU. Ale "Nejsem odpůrce" Fiatů.Jen jsem je kdysi nazval Italskejma sráčema a napsal jsem,že můj zájem o tyto auta skončil typem 131. No a mfilip mi to nemůže zapomenout.Toť pointa našich občasných přestřelek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.00  08:51

    « Re: ???

    Mno to vis, ladao je od fochu. Kazdy delame neco jineho a nemuzeme vsichni vedet, jak se meri brzdna draha.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.09.00  07:10

    « ???

    Tak jsem se sem po dlouhe dobe zase podival. Kdyz jsem kupoval Fiata, tak jsem tu nasel spoustu dobrych rad a opravdu jsem je zuzitkoval. Tedka koukam, ze toho tu o Fiatech moc neni. Spis takova nudna rozvlekla hadanice. Mrzi mne, ze nejaky nas "odpurce-ladao" se z vas jevi nejmoudrejsi.

    No, snad se vas to nejak nedotklo....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.09.00  13:00

    « Re:

    Nevim, myslim si, ze snad zadne z nize uvedenych porovnanynych aut krome snad Seatu nemelo brzdy s vnitrni ventilaci. Jinak na Brave 1.8 mam predni kotouce s vnitrni ventilaci a vzadu bubny. Nekde jsem ale sakra videl v recenzich jako + vyborne brzdy.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 22.09.00  10:54

    « Bez nadpisu

    No k tem brzdám, ten test sem nečetl a hodnoty nevím. Jen přemýšlím jestli ta výtka nebyla třeba z důvodu, že brava nemá vnitřní ventilaci předních kotoučů...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  14:43

    « Re: To jsem rad ze jsem doma

    A cos cekal ty blahovy ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  14:28

    « To jsem rad ze jsem doma

    Tak jsem se po mesici a pul opet dostal ke cteni MB a jsem rad ze se tu nic nezmenilo -- porad to same hadani :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  12:38

    « Re: Re : Ladao - nějak se mi to plete

    Ja si myslim, ze vzhledem k uvedenym nedostatkum u Almery by melo Brave patrit minimalne druhe misto. Pritom je Brava vzhledem k r.v. 1995 koncepcne nejstarsim vozem. Nicmene se uz v teto dobe pomerne presne trefila do designu dnesnich aut
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  11:11

    « Re: Re : Ladao - nějak se mi to plete

    Nenapadám objektivitu. Jestli tomu dobře rozumím, znamená to, že na pedál všech vozů působí konstantní síla ? Tzn. například 200N /cca 20kg/pro všechny testované vozy, nebo dle typu vozu se nastavuje síla INDIVIDUÁLNĚ? Mimochodem třetí místo v tom množství vozů u bravy snad není špatné, co ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  10:37

    « Re: Re : Ladao - nějak se mi to plete

    Ja jsem si vzdy myslel, ze tyto cisla jsou objektivni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  10:25

    « Re: Re : Ladao - nějak se mi to plete

    Nic si z toho nedělej bosi ,mě se to taky trochu popletlo.Ten test byl opravdu v AUTOTIPU.Ale čtu takovou hromadu časáků ,že jsem v tom měl trochu guláš.V tom AUTOTIPU srovnávali Bravu,Nisana Almeru,Renaulta Megane a Seata Leona-všechno Disely.K tomu zkoušení brzd. Nevím,co používají v AUTOBILDU ,ale obecně se používá buď systém s odpruženou podložkou na pedálu brzdy , kde se pomocí řidiče vyvine potřebný a konstantní tlak na pedál.Tzn.že ať brzdí zkušební ridič nebo bos.ladao,mfilip apod. tak to auto brzdí pořád stejně.Totéž platí i pro to,že tedy v každém autě se brzdí stejnou silou na pedálu a ne vůlí nebo chutí zkušebního řidiče ! Brzdná dráha a rychlost před začátkem brždění se meří speciálním kolem připevněným na autě a spojeným s počitačem v autě,který zaznamenává všechny udaje.Nebo novější je systém elektrohydraulického motoru na pedálu brzdy,který vykonává totéž,jen bez brždění řidičem.Je samozřejmostí ,že podmínky pro test všech aut musí bý totožné a odpovídají tak vlastně podmínkám zkušeben automobilů.Doufám,že jste to pochopili a uvěřili tomu,že testy brzd a tedy potažmo třeba i zrychlení v AUTOTIPU jsou objektivní.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  08:02

    « bos

    Ja jsem psal o posrane Skode v reakci na k* prispevek. On k* to obcas udela, ze neco hodi na plac, a pak sleduje jak se s tim kdo rve.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  08:01

    « Ladao

    Pokud je prispevek 943 urcen pro mne, tak uvadim, ze ja se o testovani brzd s tebou nehadam. Nevim jak presne se testuji. Jen jsem uvadel, ze podle jinych testu (Jizda) jsou brzdy vynikajici. Dival jsem se tam, ale opak je pravdou, spletl jsem to. Jinak pokud by ses chtel zasmat brzdam na Fiatu, smej se. Ja bych se vice v testu smal neochotnemu spousteni motoru Almery a splouchani nafty, hlasitemu motoru, razeni, razum do kol u Megane atd. U Bravy tam jsou vytky - brzdy, absence 3 bodoveho prostredniho pasu a poskakovani po pricnych nerovnostech. Naproti tomu se ale Brava muze chlubit velice dobrymi motorickym vlastnostmi. Rikas, ze ses nechal zatahnout do nasi hry. Ja jsem zadnou hru nezacinal a krome Wollfa tady nikdo nepouziva hrubejsi vyrazy proti Skodam jako proti Fiatu kamil*, danula,shogun, a drive i ladao. Je snad normalni, ze nekdo jako ja musi reagovat na nesmysly. Nerikam, ze na Brave je vsechno svate, kdyz ma treba Bobrr problemy, nerikam mu, ze me auto je svate, ze by se to nemohlo nikdy stat. Jen si uvedom, ze skoro vzdy, kdyz nekdo vezme do huby Fiat a mysli to zle, argumentuju podlozenymi zavadami, ktere Skody v testech mely. Jak jinak mam padne argumentovat na vety typu "muj kolega ma na Brave 406 000 km, a uz 3 x menil motor ". Bohuzel vetsinou to skonci podobnou argumentaci. Nevim, kdo zalozil rubriku Felicie _ Total *, ale kluci od felicii to asi nebyli, tzn. klidne jako antifiatista muzes zalozit podobnou rubriku o Brave. Ver tomu, ze pokud tam bude prispivat skodovkar, vzdy najdu hodne jinych veci na Octavii, Felicii, Fabii. Ale tyhlety debaty uz davno se stavajicimi ucastniky MC probehly jak jinak bez vysledku, zase se za chvili najde nekdo novy, kdo prestrelku vyvola. Na zaver bych uvedl, ze misto rozepisovani jsem ti mohl treba opacit, ze vice nez brzdy na Fiatu by mi treba vadily vibrace do sedadel u Fabii, se kterymi si fabrika nevi rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.00  07:22

    « Jarousi

    Do kridla investuj, pomuze ti minimalne pri kroupach. Uz tak jsem mel podobanou kapotu a strechu, a kdyby jeste zadni dvere ....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…