FIAT - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.11.00  07:34

    « Re: Elektroinstalace

    :-) Koukam ze problemy s check panelem mame asi vsichni :-) Kdyz me to ale sere, ze to sviti jak vanocni stromecek. Kdyby nekdo vedel odkud kam (konektory) jsou vedeny ty kabely, tak bych byl vdecen. Nebo jestli mate nekdo schema elektro instalace na Cromu... Nechcese mi rozebirat celou palubku, lezt po celem motorovem prostoru a ocistovat kontakty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.11.00  00:00

    « Re: Elektroinstalace

    To mazani, tusim, sviti implicitne :-) Uz sem zkousel dolevat i odpoustet olej a nic, nekdy sviti jindy ne. Budik tlaku oleje se zda v pohode, i kdyz vlastne nevim kolik ma spravne ukazovat, varovna dioda u neho ale nesviti, tlak tedy snad OK. S tema kontrolkama svetel bud rad. Me se nerosvitila ani, kdyz nesvitilo jedno predni svetlo. Nic se z toho sice nedozvis, ale pro ten pocit :-) Musim ovsem rict, ze mi ten srandovni control panel obcas i pomaha, mam prorazeny chladic a obcas je potreba doplnit vodu, nebyt te kontrolky, tak na to vzdy zapomenu. Ted na zimu ten chladic stejne asi zalepim :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.11.00  00:00

    « Re: Elektroinstalace

    Jeste k tomu controlnimu panylku, nejsou k zahozeni ani ty kontrolky zavreni dveri, zvlaste tech patych. Loni jsem byl se znamima v chorvatsku (octavia combi), na ceste zpet ridic zastavil nekde v rakousku na odpocivadle, ze uz toho ma plne zuby a chce vystridat. Nekdo otevrel kufr. Po ujeti dalsich asi 20km jsem neco hledal v tasce, co byla na platu a mezerou mezi baglama, kterych tam bylo az po strop, jsem uvidel svetlo, tak jsem se tam natahl podivat se proc to sviti i pri zavrenem kufru a ono to pri zavrenem kufru nejspis stejne nikdy nesviti :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.11.00  23:36

    « vypinac na ABS

    Chtel bych u sveho auta (Tipo 2.0 16V) udelat vypinac na ABS, abych mohl vyzkouset jak se to kdy chova (delka brzde drahy, atd.). Nevite jak na to? Pry se to obvykle dela pres pojistky (kde jsou?).
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.11.00  16:29

    « Elektroinstalace

    A vite co? Uz jsem se na to tady dlouho nezeptal, tak bych mel dotaz ohledne elektroinstalace v Crome 87.


    Na check panylku (u auticka) uz se mi dela vanocni stromecek :-) Stale mi tam sviti u znaku motoru leva dolni dioda -- nejake mazani? Ted se mi k tomu pridaly diody svetel -- pricemz vsechny zarovky jsou OK.


    Takze nevite nekdo proc to dela? Kde jsou nejaka cidla? Nemate popis elektroinstalace, kam vedou kabely, kam je to pripojeny do toho "pocitace" -- v tech kabelech je opravdu problem se vyznat.

  • 00 Reagovat !

    foto

    22.11.00  14:19

    « Spotřeba a potenciometr

    Zdravím Fiaťáky. Otec vlastní Tempru SW z roku
    1992 s motorem 1.6 (55kw). Koupil ji v roce
    1996 se 70000 km na kontě. Závada potenciometru škrtící klapky se projevila taky (kolísání otáček
    na volnoběh). Servis (Fiat Litomyšl) ji provizorně vyřešil namázáním dráhy potenciometru
    grafitem. Jelikož se tento díl samostatně nedodává, je třeba výměna celého vstřikování v ceně asi 11000 Kč. Nám se tehdy podařilo sehnat
    jej na inzerát za 1500 Kč. K tomuto problému musím ještě dodat, že v servisu říkali, že takto zřízený zmiňovaný potenciometr neviděli ani u aut která měla přes 200000 km. Ten náš někdo evidentně vyměnil, jelikož byly poškozeny plastové krytky na šroubech, které zabraňují manipulaci s tímto dílem. Že by to auto mělo tolik najeto v servisu nepotvrdili. A teď ke spotřebě. V roce 97 jsem s tímto autem podniknul cestu do Chorvatska a při mírném překračování rychlostních limitů a plném zatížení vozidla byla spotřeba 6,4 l/100 km. Což si myslím docela jde. Ještě jednou zdravím a čau.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.00  22:22

    « Re: Vite co mne rozciluje ?

    cetl jsem jen ten clanek na autonovinky.cz a hned mne napadlo, ze se nekdo potrebuje jeste par kousku zbavit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.11.00  08:19

    « Alfa 147 autem roku !

    [odkaz] akce=zpravodajstvi &subakce=aktualne&id=35160
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.11.00  13:56

    « Vite co mne rozciluje ?

    Prave jsem v Radiozurnalu slysel poctvrte recenzi na Fiat Coupe za posledni snad 2 mesice. Ctyri testy po 3 mesicich po ukonceni vyroby tohoto modelu. Coupe se vyrabelo 6 nebo 8 let, celou dobu o nem nebyla pomalu ani zminka, rocne se prodavalo ve 2-3 kusech, a kdyz se Fiat rozhodne ukoncit vyrobu, najednou je na Prime, CT 1,Radiozurnalu, www.autonovinky.cz plno vet o vyjimecnem aute, o lidovem Ferrari, o vynikajicim Pininfarinove smylu, super jizde bez omezovace, super turbo motor atd. Samozrejme v recenzich nechybi zminka o ukoncene vyrobe a rada pripadnym zajemcum k rychlemu rozhodnuti, protoze uz je v CR par poslednich exemplaru. Dela to snad nekdo schvalne ? Co si o tom myslite ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.11.00  10:13

    « Re: spotřeba - Tipo

    To ja sem jel z Fackem (jako druhe auto furt sem dojizdel nebo brzdil) asi 400 Km a spotreba byla zhruba stejna tak 6,5 (totalne pretizene auto a kopce) a meli sme plus minus autobus spotrebu stejnou. Ta Felda musela byt Deasel ne :))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.11.00  07:32

    « spotřeba - Tipo

    Po dlouhé době jsem se sem přišel podívat. Ta spotřeba mě taky tuhle dost zarazila. (Tipo 1,6 r.91) Jeli jsme do Chorvatska ještě s jednou Feldou (kombi) a když jsem měl prázdnou nádrž, tak on tam měl ještě třetinu :-((( Když jsme se vrátili tak jsem si řek, že to zkusím trochu změřit - není to digitál, tak to není moc přesné. Měřil jsem pouze kombinovanou spotřebu (bez agresivní jízdy - tu někdy jindy - podle nálady :-) == 7,4 l/100km....
    Mnoho zdaru všem Fiaťákům!!
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 06.11.00  11:56

    « Bez nadpisu

    Nápodobně
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.11.00  11:15

    « Bez nadpisu

    Ani tak ne. To jen tak vypada. Kupuji ji kvuli Autopriloze jen ve stredu. Kdyz si prectu neco zajimaveho, rad se podelim. Myslim si, ze pokud denni tisk, tak jedine MFDnes. Ale v sobotu Pravo kvuli prilohy, jinak az na Sport pomerne des.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 03.11.00  11:04

    « Bez nadpisu

    mfilipe, ty jsi velký čtenář mf DNES. Viď?
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.11.00  12:31

    « Jedno prijemne prekvapeni v zaplave spatnych zprav

    Nejprodavanejsi auta za 7-8/2000 v Evrope: VW GolF (101 500), Renault Megane/Scenic ( 91 100 ), Fiat Punto ( 82 300 ), Opel Astra/Zafira ( 80 700 ), Peugeot 206 (80 300 ), Ford Focus ( 72 300 ), Clio ( 72 000 ), ....
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.10.00  10:57

    « Silentbloky

    Nemáte někdo zušenosti s výměnou silentbloků motoru na Tipu 1.6?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.00  10:18

    « Re: Tipo

    Mám Tipo r.v.94 novy model. Je to 1.4 a spotřeba na delší trasy při asi 110-120 je 6.0 litrů na dálnici při 150-170 km/h asi 9.0 litrů. Ve městě kolem 9 litrů. Mám ho jemně upravený-snížený o cca 15mm, rozpěra, pneu 205/50/15 na litých kolech, lišty prahů a nyní mám koupený střešní spojler, který se musí ještě nalakovat. Mám najeto asi 150 000 tkm a nijak ho nešetřím spíše naopak-účast na automobilovém slalomu. Jsem s ním velice spokojen.Je sice trochu tvrdší, ale sedí na cestě jako "přibité". Ještě poznámka k netopení: Loni mi taky netopil a ukázalo se, že byla zlomená klapka ( přepínání teplo-zima a byla nastavena v poloze na studeno) oprava stala asi 200 KČ. Mnoho zdaru s Fiaty přeji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.00  07:01

    « Re: Tipo 1.4 ie 89 vs spotreba

    Tak to s tim potenciometrem to mas dobry ja sem na tom hur budu muset sehnat na nejakem srotu. Snad se mi podari sehnat nejaky dobry kus. Me to dela ze kdyz na to prudce slapnu tak brzdim motorem :(((( Ji dik za odpoved :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.10.00  23:02

    « Re: Tipo 1.4 ie 89 vs spotreba

    jo,stou spotrebou to tak zhruba odpovida.
    Mimo mesto kolem tech 6l.Ale v meste je to zrout,dela tak asi tech 8,5 az 10 v zime.
    Jinak jak tam pises o tom potenciometru , tak
    ten muj zacal zlobit taky.Byl jsem u Fiat servisu
    a tam mi rekli,ze novej stoji tak kolem 15 t.
    Nastesti to zazlobi akorat pri startu,staci to trosku proslapnout a vse je zase OK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.10.00  16:38

    « Tipo 1.4 ie 89 vs spotreba

    Lidi vnasim dotaz kdo ma tohle auto. Z jakou jezdite spotrebou? Ja sem si zapisoval za posledni 3000Km a dosel sem k dost neuspokojivym vysledkum. Na dalku mi to vzalo neco malo pod 6l to neni az zas tak spatne ale v celkovem prumetu se nemuzu dostat pod 9l na 100 Km pomer dalka k mesu je 1:3. Jak ste na tom vy podelte se zajimalo by me to dost jestli to neni moc. Jo jeste se mi zatim zlobi potenciometr skrtici klapky (ma to vliv na spotrebu) ? Diky vsem za odpoved. Doufam ze jsem to napsal srozumitelne. jinac je to spotreba za leto a bojim se co to udela v zime. :(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…