TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.11.03  21:30

    « Re: 3.0D v novom Landcruiseri

    O tom, že jde o diesel, ví člověk pouze za studena po nastartování a pak při každé výraznější akceleraci (bohužel i za tepla). Na volnoběh a při ustálení rychlosti je však naprosto bez jakýchkoli negativních projevů přímého vstřiku nafty. Motor má velmi kultivovaný projev a subjektivně vzato citelně lepší parametry, než deklaruje výrobce. S dlouhou verzí (5dv.) a mechanickou převodovkou se dá v pohodě vejít do 10 l/100km, což u tak velkého a těžkého auta považuji za vynikající hodnotu. V každém případě však tento motor doporučuji v kombinaci s automatem. Skutečně super! PS: Jako příznivce značky Mitsubishi musím bohužel konstatovat, že Pajero se může jít se svým 3.2 dieselem v kombinaci s automatem IVECSII tak akorát klouzat...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.11.03  20:16

    « Re: 3.0D v novom Landcruiseri

    Jel jsem s tím jednou nebo dvakrát - na můj vkus je docela hlučný (než bych u LC čekal), zvlášť studený, pak se trochu umírní, ale na druhou stranu je ten hluk stejný v jakýchkoliv otáčkách (ostatně podobně i táhne téměř v celém spektru otáček). Táhne slušně, ti co měli starou 90tku benzínovou, tak říkají, že jede líp tenhle 3litr. Neměl jsem bohužel tu čest, jet s tím v terénu, snad až napadne sníh, tak bude možná příležitost. Rozhodně je to zajímavý kousek - 4válcový 3litr dělá málokdo, ale do toho teréňáku se docela hodí. Kdyby na něj bylo, tak ho beru hned ;o)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.03  18:09

    « 3.0D v novom Landcruiseri

    mate niekto skusenosti s tymto motorom v tomto aute?
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 14.11.03  11:07

    « Re: Akustika

    to oddie, našrot: ja si o sebe nemyslim, ze mam nejaky vycibreny sluch. Napriek tomu si ale kupim radsej take audio (nielen car-audio), ktore sedi mne najlepsie. Nemusim byt naslovovzaty a uznavany odbornik. Inak by ani cele Motorcafe nemalo velky vyznam, ved kto z nas je kvalifikovany odbornik na auta, ci motory? Kto z nas robil vyvojoveho konstruktera alebo automobiloveho pretekara?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.11.03  22:16

    « Re: Akustika

    oddie: no, o mě to tvrdí sestra, co má na taková posouzení potřebné hudební vzdělání (že prý hlavním znakem je to, že naladím kytaru bez ladičky). Já si to moc nemyslím - podle mě je opravdový absolutní sluch takový, co má jeden můj známý, vynikající pianista, který již když chodil ve svých 12ti letech na koncerty vážné hudby, tak si s sebou bral partituru a dělal si v ní poznámky, kdy "udělal který nástroj" jakou chybu ;o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.03  08:46

    « Re: Akustika

    Trochu offtopic, ale nemůžu si pomoct. Co tak čtu diskuze na internetu, tak do nich píšou skoro samí dvoumetroví ranaři, ovládající bravurně několik jazyků, všechny počítačové systémy, většinu aut znají po technické stránce snad i poslepu... a koukám, taky jsou všichni odborníci na akustiku, a maj většinou i skoro absolutní sluch... Eh, chtěl bych vás fakt někdy vidět ve skutečnosti. Jinak co se týče autohifi, souhlas s příspěvkem, tvrdícím, že žádné neexistuje. Koncertní sál z auta nikdy nebude...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.03  08:33

    « Akustika

    To našrot: To samé o sobě tvrdím i já. Vždy jsem měl velice dobrý sluch a basy mi přijdou vynikající. Jednou jsem ale zažil otřesné basy a to bylo Opelu Astra Cabrio, kterého jsem se nedávno zbavil. Měl jsem tam SONY autorádio z předchozí Cariny, kde hrálo skvěle a v Astře dunělo až hrůza. Zkusil jsem i vyměnit repráky a stále stejná hrůza. Celý problém byl asi v tom, že auto mělo ukrutnou akustiku, vzhledem ke koženým sedačkám i kožené střeše. V autě prostě chyběla nějaká ta látka, která se stará o utlumení odrazu akustických vln. Pokud bys měl teda Avensise v kůži, tak bych to bral, ale Avensis s běžným interiérem mám a stojím si za mimořádně kvalitním zvukem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.11.03  16:50

    « Re: AUTORECENZE

    dabel: jo, to je fakt, že M6tka a RX8mička se vymykají, ale to jsou snad jediné 2 modely. Je na druhou stranu ale fakt, že třeba vstup Renaulta do Nissanu nebyl v některých směrech zrovna šťastným řešením.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.11.03  16:47

    « Re: AUTORECENZE

    Brázdič a audio: kde stáhnout basy vím naprosto přesně (rok jsem jezdil s RAVkou, která má ovládání stejné ;o) ). Problém není ale v jejich výraznosti, ale v jejich "výrazu" - pro mě jsou takové velice bodavé a přitom placaté. Ale a) jak již tu bylo psáno, může to být jednak posazením v autě a za b) tím, že mám dost citlivý a ještě k tomu téměř absolutní sluch, takže mě to holt může přijít nepříjemné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.11.03  16:42

    « Re: AUTORECENZE

    Brázdič: s Evropskými Toyotami to není výmysl a nemůžeš posuzovat podle jediné Cariny. Taky ještě, bohužel stále, máme rodinou Ečkovou Carinu (tu samou, cos měl ty i ze stejného roku) a je to ve srovnání s výrobky z Japonska či Kanady (kde už je taky dělají pěknou řádku let) prostě šrot. A kdyby to byla jen ta naše, ale bohužel jsem slyšel i více podobných zkušeností, včetně např. i jedné, kde majiteli, ačkoliv s ní zacházel relativně slušně, odešel ve 160tis. motor tak, že ho museli komplet vyměnit.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 11.11.03  11:15

    « Re: AutoHiFi?

    to Mitsi: mas pravdu. Ibaze, ak som to spravne pochopil, tu neslo o dovybavenie auta audiosupravou, ale o porovnanie toho, co je standardne ponukane vyrobcami. Ak si mozem vybrat, vyberiem si lepsie, nie? Pre kazdeho moze byt to lepsie sice nieco ine, ale to je uz o inom.

    Mam pocit, ze sa to takto priamo porovnat da len tazko, pokial sa neporovnava rovnake CD/kazeta/MD pri rovnakom sposobe jazdy. Na M6 som mal moznost pocut iba radio, pretoze CD/MC/MD sa musi dokupit (okrem najvyssej vybavy, kde to spominane Bose audio), cize na predvadzacich autach prirodzene nie je.

    Urcite by vsak nebolo nezaujimave, keby si dal niekto namahu a porovnal Bose audio u M6 s audiom u Avensisu. Vselijake recenzie popisane boli, treba vsak prihliadat na to, ze jednak boli robene v roznych casoch (napr. M6 v case, ked Avensis este nebol na trhu) a ani faktor (umyselnej ci neumyselnej) zaujatosti redaktora nemozno podcenit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.11.03  10:37

    « AutoHiFi?

    Žádné AutoHiFi prostě není! Jestliže si uděláte z auta (které stojí na místě) koncertní síň (ne za míň, jak nějakých 100 tis. Kč), pak si můžete být jisti, že to bude koncertní síň jen a jen pro Vás: pro řidiče, spolujezdce vpředu atd. - podle toho, pro jakou pozici posluchače to celé bude nastaveno, bohužel ovšem ne pro zbytek posádky. Současně si můžete být téměř na 100% jisti i tím, že ona dokonalá koncertní síň skončí momentem, kdy se s tím autem rozjedete. Ano, jsou auta, resp. audiosoustavy v nich, které hrají lépe a které hrají hůře (ono je to často také o žánru...). Jsou i zařízení, která umějí kontinuálně upravovat nastavení charakteristik soustavy podle "rušivých zvuků zvenčí" (ta si ale určitě nebudete pořizovat do auta za 700 - 800 tis. Kč, protože by hodnota investice prostě nebyla úměrná hodnotě vozu). Ale není náhodou v běžném provozu mnohem důležitější naslouchat spíše tomu, co se děje s vozem (motor, zvuky od podvozku atd.) a především co se děje kolem vozu: houkající sanitka, tramvaj dávající cinkáním najevo, že pokud jí neuvolníte dráhu, tak Vás prostě nabere hákem...?!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.11.03  10:13

    « Re: AUTORECENZE

    nasrot: Mazda je Ford (nastastie, chvala vsetkym nadprirodzenym bytostiam atd.) len v lacnejsich modeloch: Mazda2 je na podvozku a dokonca aj s motormi (:(((((() Fordu Fiesta. Navyse ju bastlia nejaki pritrubli Spanieli, co maju furt siestu :(( Mazda 3 ma podvozok z Focusu II (pride na trh niekedy buduci rok), motory ma vlastne. Myslim, ze ju vyrabaju poctivi sikmoocci, tak, ako to ma u japonskeho auta byt. No a Mazda 6 je uplne samostatna, so ziadnym Fordom nema nic spolocne a tak to ma aj byt: podvozok vznikol vyvojom 626tkoveho (ziadne Mondeo!!!), motory su vlastne (ziadne Mondeo!!!), design je vlastny (ziadne Mondeo!!!). PS: Ked sa na to takto pozeras, tak Subaru v Tebe musi evokovat Opel, kedze oba patria GM ;)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  23:25

    « Re: AUTORECENZE

    Ono taky zalezi,jestli je rozmisteni repraku optimalni vzhledem k vnitrni akustice auta.To se totiz podari malokdy.Mam v Toyotce seriove JBL s osmi repro,ale kdyz sedim ve sve pohodlne pozici(sedadlo dost vzadu),tak to nehraje nic moc,zadna dynamika.Ale pokud se trosku predklonim,nebo sedim na zadnich sedadlech,je to docela narez.
    Takze treba kamarad,ktery mel auto na dva dny pujcene si pochvaloval,jak to pekne hraje,jelikoz je o hlavu mensi,nez ja a slysel to z jineho uhlu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  16:59

    « Re: AUTORECENZE

    To našrot: S tou poznámkou k audiosystému jsi mě docela dostal. Myslím že jen nevíš kde si stáhnout basy :-) Všude čtu jak má Toyota špičkové audio a dokonce i známý co má nahrávací studio nechápal jak kvalitní poslech může být se standardní audiosoustavou. On sám má totiž v autě audio za skoro 100tis (800W :-) ). Ztlum si basy kolečkem v pravo od displeje a bude to O.K. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  16:54

    « Re: AUTORECENZE

    To našrot: To že Evropská Toyota už není to co bývala, když byla z Japonska, to je podle mého názoru výmysl, se kterým někdo přišel, aby pomohl své značce. Sám jsem měl Carinu E vyrobenou v Anglii a za 5,5 roku a 140tis.km jsem vyměnil jen jednou přední destičky těsně před tím než jsem ji prodal tak mi odešel akumulátor. I když jsem většinu najel po Praze, tak byl podvozek jako i motor nový.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.03  16:35

    « Re: AUTORECENZE

    No a pokud jde o srovnání spolehlivosti M6tky a Avensisu - tak Mazda je dneska hodně Ford, Toyota je pořád Toyota, i když nějak pořád se nemůžu zbavit dojmu, že od té doby, co je dělají v Evropě už není to co bývala.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.03  16:32

    « Re: AUTORECENZE

    Když jste se tak bavili o těch audio systémech v M6 a Avensisu - tak ačkoliv jsem zastáncem Toyoty, tak lituju toho, že se nedá to audio vyměnit za nějaké jiné. Pro mě má strašně nepřirozené až nepříjemné basy. Ostatně takové má třeba i audio, co se dává do RAVky, ale tam se dá vyměnit. Na audio u M6 si už nepamatuju, ale asi tak špatný dojem jak to v Avensisu ve mě nezanechalo, když si ho nepamatuju ;o).
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 10.11.03  16:06

    « Re: AUTORECENZE

    No tak to pozor. Nic proti japoncom, ale vo vyvoji dieslov nie su vazne tak daleko ako su automobilky v Europe.

    Nie je to tak davno, ked Toyota montovala do Coroly hladnky diesel, ktory je v testoch ojazdenych aut absolutne nedoporucovany?




    Brázdič, len tak mimochodom...nedavno som cital test presne Tvojho Avensisu, ten diesel tam bol viac kritizovany ako chvaleny. Maly rozsah otacok, v ktorom vobec taha, celkovo slaby zatah, hlucnost nad 4000 ot./min atd.

    Vyslovene nic extra. Osobne by som si Avensis s dieselom nekupil. VVTi motory su uz o niecom inom.

    Mimochodom, ja o Avensise vazne uvazujem ako o dalsom aute, takze zaujaty nie som :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  16:01

    « Re: AUTORECENZE

    Brazdic: samozrejme, cas ukaze ;) Len som povazoval za povinnost sa s Tebou trosku poskriepit, kedze uz si zachadzal vo svojich teoriach dost daleko ;)) Inak ja mam poslednu M626, vlastnim ju od stavu tachometra 52100km, dneska prekrocila po necelom roku v mojich rukach 110000km. Motor sa akorat zabehol a za cely ten cas s nou nebol ziadny problem ;)) Preto som Ti musel hned oponovat v Tvojich teoriach ;))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…