TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.00  11:19

    « Re: Yaris

    Ja jsem slysel,ze Yaris je uznavanym autem pro
    homosexualy!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.00  11:17

    « Re: Yaris

    Yaris sice nenarovnáš to je pravda /to se týká téměř všech toyot/, ale přežiješ to bez rozmlacenýho ksichtu. Nový auto stojí míň než novej ksicht. Pro ty méně chápavé neplatí to při 100km/h do proti jedoucího kamionu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.00  11:17

    « Re: Kdo jezdí s Yarisem?

    Důchodci především. A za tu dobu, co se prodává jsem v něm viděl i celé 2(!) pěkné kočky. tak to si asi moc nepokecáš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.01.00  11:00

    « Kdo jezdí s Yarisem?

    Najde se někdo kdo s ním jezdí a pokecá se mnou ? Podle dostupných informací (až na prodejní cenu) se mi docela zamlouvá. Litrovej motor s proměnným časováním ventilů s ní docela dobře zahejbá...Povinná pojistka je pro litrovej motor super. Spotřeba taky...Jeví se mi z malých aut robustně a proto mě překvapuje co píšete, že je v crash testech v *. Za rok za dva bude dostupná....Nicmémě prosím o informace přímo "od volantu". Kdo ji má ? Halóóó.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.00  07:16

    « Re: Yaris

    To jkl - to není, taky jsem si všiml, i při mém mlhavém rozumu, ale i přesto, že yaris patří do miniaut, je všemi srovnáván s kategorií malých vozů, kam felda patří. to g3 - souhlasím, felda je tragický auto, má velkou spotřebu (alespoň při mém stylu jízdy), tragické jízdní vlastnosti hodlám odstranit na jaře sportovními tlumiči a péry. Zoufalé dynamické vlastnosti motoru 1,3/50kW jsem odstranil chiptunningem a kónickým vzduchovým filtrem. Proto mě nějaký yaris ze sedla nevyhodí, zvláště při představě, že stojí ještě o 40 000 víc, než za kolik byla felda v GLXu. Vlastnosti felicie ovšem nic nemění na tom, že je yaris po bouračce neopravitelný, protože kuličku staniolu těžko narovnáte zpátky. já to sakra viděl na vlastní oči. Ovšem zaručeným receptem na to, jak odvrátit pozornost od problému, je pustit se do mé felicie, že ano?. Nebojte, nemám mindrák, felda sice není zázrak ,ale koupí yarisu bych si všechno, jen ne polepšil. A těch 160 mi jezdila i před tunningem, maximálka je totiž dána především převody a víc to prostě nejede, tunning netunning, teď z ní dostanu 165. Možná po výměně vačky a hlavy válců se sportovním výfukovým potrubím bych z toho dalších 10km dostal, ale nejsem blázen, abych dával do feldy min. 60 000. To co tam mám, jsem pořídil cca za 8 a 10 bude na podvozek. Tím to končí, nemá smysl dělat z takové plechovky auto. Ale až se najde yaris, který udělá 0-100 za 13 sekund, jako moje felda, tak budu ochoten přiznat, že je yaris lepší. Takhle sorry, ale přes 320 000 za yarise? Ne díky. Měl bych vněm o sebe veeeeeelký strach. To si radši kupte čerstvě zajetou corollu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.00  20:57

    « Re: Yaris

    Na crashtest yarise se zeptejte Martina, ten si ho vyzkousel osobne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.00  19:50

    « Re: Yaris

    No když jsem četl minulej MF dnes testy Fabie versus jiný auta ,tak Felda je naprosto tragický auto viz nejisté jízdní vlastnosti,velká spotřeba.Nejhorší ze všech.Kingovi se nedivte,má filcku a musel si jí nechat vytunit,aby to jelo 160km/h.Felda to je akorát Favorit s jinou karoserii.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.00  14:16

    « Re: Yaris

    To King: Yaris není Felicie. Nemíchej jablka a hrušky kámo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.00  13:56

    « Re: Carina II

    Problém je v tom, že ani ten opěvovaný Haynes tu příručku nemá. Leda by CARINU II evidoval pod jiným názvem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.00  08:36

    « Re: Yaris

    Tady ti taky všichni napíšou, že je super. O tom, že je v crashtestu hluboko pod úrovní felice, o tom každý taktně pomlčí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.00  08:34

    « Yaris

    Zdravím všechny a mám dotaz. Jaké máte zkušenosti s Yarisem. Byl bych rád kdyby se ozval někdo, kdo s ní už delší dobu jezdí. Zajíma mě, jestli je v realu taková co o ní píšou v recenzích, tj. jízdní vlastnosti nic moc, zpracování interiéru nic moc, hlučnější...atd. Jeden můj známej má kamaráda v Toyote a ten ji používá jako služebák a je z ní nadšenej..Tak nevím, říká to proto aby je prodával nebo je fakt super ? Tak mi něco napište - dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.00  19:53

    « Re: Carina II

    Pred mesicem uz tu poptavka na manual CarinyII byla. Mam ten samy problem. Dal jsem si k Jezisku Carinu bez prirucky a ted dekuji moc predem i za zapujceni /honoruji/ k udelani kopie. /mozno taky v anglictine/
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.00  12:30

    « dobra rada nad zlato

    Zdravim vsechny. Nevite kde by se dala sehnat prirucka na Corollu (89-92)? Stacila by i fotokopie. Taky bych potreboval zadni tlumice, ale ne za 5000,-...... Videl jsem za tri a pul, ale prej se daji sehnat i levnějsi. Takze kdyby mi dal nekdo dobrej tip, byl rad.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.00  22:52

    « Re: skusenosti s toyotou

    Jak je vidět ze Saabova příkladu, tak nejvíc záleľí na tom kdo a co ti prodá. Větąina těchto aut je VELMI spolehlivá, ale kdyľ ti někdo prodá auto který má 500 000 km a z toho posledních 100 000 km prakticky bez servisu tak je jasný ľe to nemůľe bejt zázrak. Počítej s tím, ľe málokteré auto najede ročně méně neľ 20 000 km, větąina vąak víc. Takľe aľ ti někdo bude nabízet rok 89 se 140 000 km na tachometru, tak mu to nevěř, pravděpodobně to bude dvojnásobek. Určitou "zárukou" ujetých km bývá servisní kníľka, ale ani té se nedá věřit vľdycky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.00  21:38

    « Re: skusenosti s toyotou

    Pokud budeš chtít Corollu 1.3, tak kup rok výroby 1990 nebo výš, protože ta už byla se vstřikováním. V 1989 ji dělali ještě s karbecem. Hlavně si prohlédni jestli není přetočený tachometr, ať nedopadneš jako já. Na tachometru 99.000 a přibližný odhad je 400-500.000 km. Bohužel já jsem pěkně naletěl. Verzi s karbecem od verze se vstřikováním poznáš jednoduše, protože stříkačka má na palubce otáčkoměr a vzduchový filtr není kulatý nad motorem, ale hranatý nad převodovkou (to vše jsem zjistil bohužel pozdě :-( ). Spolehlivost záleží na původním majiteli, mě stáli opravy 25.000,- a potřebuje ještě GO motoru (proto ten odhad km). Ale není to tím, že by Toyota nebyla spolehlivá, ale proto že původní majitelé byli pěkné hovada a auto zničili (vypadá to že v únoru zahájím trestní řízení :-( ). Doporučuji si vzít sebou dobrého známého mechanika nebo si ji vem a nech si ji prověřit ve značkovém servisu Toyota. Podle čísla karoserie a motoru ti na počítači zjistí přesně měsíc a rok výroby. Jinak můj kamarád měl pár let Carinu a ani nevěděl kde je nejbližší servis Toyota. Pokud budes kupovat 1.6, tak ta už byla i před 1989 se vstřikováním. Karbec má vyšší spotřebu a je náročnější na údržbu (to není jako u Škodovek). Auto kup ve 100% stavu jinak se v servisu pěkně prohneš (sklíčko do vnějšího zpětného zrcátka 1.300,- kč), ale to je u všech japonců. Jinak ti Toyotu i přes mé problémy doporučuji a nekupuj karbec. Po koupi si nech okamžitě vyměnit rozvoďák, nový motor je dražší (to platí pro všechny auta). Přibližnou cenu si zjisti na www.cars2000.cz, kde jsou v nabídce i Toyoty a 1.3 12V r.v. 1992 (nebo 1991) vychází kolem 60.000,- kč. Pokud tě ještě něco zajímá, tak napiš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.00  19:11

    « skusenosti s toyotou

    Planujem si kupit ojazdenu toyotu starlet, corlollu a mozno carinu tak z rokov 85-90. Checl by som sa vas popytat ci mate dake skusenosti s tymito autami {pozitivne aj negativne} a ci su naozaj take bezporuchove ako vychadzaju v statistikach.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.00  11:25

    « Re: to hop

    Problém je v tom, že mě Corolla sežrala už všechny peníze, takže o GO nebo nové Corolle můžu uvažovat až po soudním jednání s tím co mi to prodal :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.01.00  23:14

    « Re: to hop

    Téměř kompletní elektrika. Jinak uľ skoro nic ;-)))
    Není lepąí koupit nebo si nechat dovýzt bezpapíráka a dát tomu tyhle papíry? Jak to tak tady čtu tak sis s tím autem uľil uľ dost. Ono karburátorový auto s katem je uľ samo o sobě běs. Zkusím se ti po něčem podívat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 28.12.99  21:32

    « to hop

    Mám na tebe jeden dotaz. Problémy s Corollou se kupí a vypadá to na GO motoru, ale napadlo mě jestli by nebylo lepší motor vyměnit za jiný z nějaké např. bourané Corolli. Mám liftback 1.3 12V s karburátorem r.v. 1989 (motor 2E), což byl poslední ročník s karbecem. Od roku 1990, tam začali dávat stejný motor, ale se vstřikováním (motor 2E-E). Byl by nějaký větší problém tam dát místo toho motoru s karbecem motor se vstřikováním ? Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.12.99  15:06

    « Bez nadpisu

    Nějak nám to tu vázne...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…