TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    18.04.00  07:54

    « manžety

    Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s výměnou manžet tyče řízení. Na mou toyotu Corollu r.v.90 1,6 mi nabídli neorig. 600 kč za kus. Zdá se mi to šílené za kousek gumy. Nedá se tam použít manžety z nějakého českého auta?
    Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  14:36

    « Re: neoriginalni dily

    K tomu sklu, zatim s tim budu jezdit (prasklinu jsem dost dobre zaretusoval lepidle Windshiel Fix, ale na TK to neprojde) treba budu mit stesti a chytim jeste nejaky poradny kamen a v tomto pripade i auto ktere to zpusobilo a povinne ruceni to uhradi - platim na dve auta jako mourovatej a jeste na Favorita i havarijni pojisteni (vse u jedne pojistovny), tak bych si to skoro zaslouzil.
    Jizdni vlastnosti jsou velmi dobre, sedis uplne na zemi a diferencial s omezenou svornosti dela take sve. Je to auto delane na rezani zatacek. Trochu chybi posilovac rizeni, ale jinak je to parada. Potrebuji vsak jeste vymenit tlumice (napr. KONI stoji jeden 4095Kc jak dopredu tak dozadu), ale manzelka mi na to bohuzel urcite nebude chtit uvolnit finance. Pokud chces vedet vice podivej se na freeweb.coco.cz/alfa33 tam je cely postup oprav a technicke parametry meho auta a kratka historie jeho koupe v AAA.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  13:23

    « Re: neoriginalni dily

    Ty Lucasy zkusím taky. Jinak s tim předním sklem mám přesně stejnou zkušenost. Oni totiž ty rádoby firmy které se zabývají lepením skel ani nevědí jak se tyhle skla lepí. Já jsem bohužel takovou firmu trefil, ale pokuď jseš tak zdatnej, že si všechno děláš sám, tak jsem přesvědčenej, že to zvládneš. Já mám dokonce z Německa kompletní sadu na měnění skla a je tam kromě těch pneumatickej držáků kompletně všechno i struna na vyříznutí starýho okna. Stálo mě to asi 750 Kč takže kdyby jsi chtěl tak ti zkusim zjistit název nebo i případně pošlu nebo do Prahy klidně i dovezu. Ještě bych se rád zeptal na jízdní vlastnosti u MR2? Prej je to jedno z nejlepších aut, co se týká jízdních vlastnosí. Motor v prostřed, nízké těžiště atd. akorát pro Evropu zase jen ty slabé motory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  12:45

    « Re: neoriginalni dily

    Kde jsem nakupoval: Champion a vodni pumpa u Auto Stangl a Fram filtry u Auto Prima. Kotouce primo u jednoho z distributoru na strance www.lucas.cz.
    (vzdy se financne vyplati kupúovat u dovozcu nechce se mi zivit zbytecne dlouhy distribucni retezec) Jsem presvedcen, ze originalni dily od Toyoty by byly mozna az 2* drazsi a nevim zda dodaci lhuta by byl maximalne do druheho dne a pochybuji, ze v kvalite budou 2* lepsi. Priklad: vodni pumpa - original lopatky plechove (uplne urezle) - neoriginal - plastovy odlitek vcelku s lopatkami. Orig. dily samozrejme nebudou horsi - to jsem nechtel rict, ale myslim ze kdyz s autem najezdim mesicne 100 mil nekdy take 0 mil tak mi neoriginalni dily poslouzi uplne stejne jako original. Pro me pouziti mam MR2 jen na hrani a koupil ji nepojizdnou (dnes jiz jezdi dobre - jen potrebuje vymenit predni sklo - 4500kc + 1500Kc montaz - bohuzel na to si sam netroufnu sklo je lepene - pekne me to stve, protoze si rad opravuji vse sam i na mem Favoritu - v servisech nemaji dostatecnou trpelivost a peclivost a vse udelaji co nejrychleji (chapu proc) a tim take ne ve 100% kvalite)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  11:52

    « Re: neoriginalni dily

    To Bobp: To je dost odvážný tvrzení, že jsou neoriginální díly lepší Bobpe. Věřím, že najdeš některé "díly" které budou srovnatelné i když lepší? Co je lepší? To co je napsáno v časopisech pokuď to nejsou Hospodářské noviny nebývá zrovna vždy moc věrohodné. Představ si na místě toho "pisálka" sebe, přeci jenom můžeš vhodně napsanou formou něco poupravit. Takže nežerme jim to tak. Já z vlastních zkušeností musim říct, že neoriginální díly téměř všechny mají nějaké ale. Blatníky jsou tak ostré, že se pořežeš u při doteku. Na světlech nebo blinkrech chybí občas nějaké "zbytečnosti", které zákonitě už nedoženeš pasovaním blatníků apod.O karosářských dílech bych mohl říct asi dost a je to tam asi jednoznačnější. Co si myslim, že je těžší posoudit, to jsou např. různé filtry, kotouče. Kdo má auto tak dlouho aby např. mohl odjezdit originální kotouče (nové) a potom neoriginální a nehledě na to, že já budu mít zkušenosti s fa. Jahoda a ty s fa. Malina. :-) a já budu s kotoučema fa. Jahoda spokojenej a budu ti tu doporučovat fa. Jahoda protože má super díly, ale co když to byla náhoda. Co když fa. Malina má ostatní věci lepší. Já myslim, že by bylo lepší psát např. olejovej filtr Champion jsem měl a byl dobrej (je dobrej). U originálu máš jednu jistotu no dvě. První to že je drahej :-) a druhá je ta, že ti to vždy pasuje jak zadek na mísu. Takže určitě bych se nebránil kupování neoriginál dílů i když jsem u toho hodně opatrnej. Jinak bych se nezlobil kdyby jsi hodil informaci kde jsi koupil ty filry může se to hodit :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  10:59

    « Re: neoriginalni dily

    Dily na Toyoty nejsou vubec tak drahe (nesmite kupovat original Toyota - stejne nejsou o nic lepsi nez jine znackove). Cetl jsem test v Americkem casopise na olejove filtry na Toyotu (nejaky US model) a vyhral Champion nejhorsi byly filtry Toyota a jeste nejaky noname.
    Jinak priklad cen na mou MR r.v. 1985 vse vcetne DPH:
    vodni pumpa RUVILLE- 1912Kc (konstrukce vrtulky je mnohem lepsi nez original)
    termostat - 289 Kc
    brzdove kotouce predni LUCAS - 2800 Kc (oba - lepsi nez original)
    brzdove desticky predni 790Kc (Remsa)
    olejovy filtr Champion C110 - 198 Kc
    vzduchovy Fram 4228 - 245Kc
    palivovy Fram kolem - 720Kc
    a podobne - dily na Octavie jsou dokonce casto drazsi.
    Kvalita vsech dilu je podle meho nazoru velmi dobra a nezada si s originaly.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  21:55

    « neoriginální díly

    Hledám anténu na Carinu II (91). Cena 1700 Kč v servise se mi jeví jako šílená, když obdobná, byť neoriginální anténa je takřka řádově levnější. Nevíte o nějaké náhradě aniž by se muselo vrtat do karoserie?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 15.04.00  15:55

    « Re: neoriginalni dily

    Sorry, ten filtr na Saaba stál 219,- a ne 260,- :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 15.04.00  12:33

    « Re: neoriginalni dily

    to RadekG: s tím olejovým filtrem jsem se spletl, těch 770,- kč stojí vzduchový filtr. Olejový mě stál 580,- kč, což je pořád víc než dvojnásobek toho co stojí na Saab. V obou případech jde o originál. Tady jsou ceny dalších ND:

    palivový filtr 475,- kč

    rozvodový řemen 1.234,- kč

    zapalovací kabel ke svíčkám 1.900,- kč

    vypouštěcí šroub 200,- kč

    Pokud chceš tak ti klidně pošlu nascanovanou fakturu. Snad vím co jsem platil na svou Corollu. Já jsem nikde netvrdil, že svíčky NGK dělá Toyota, já napsal, že svíčky NGK na Toyotu mě stáli 732,- kč (opět ti to klidně doložím na faktuře) a na Saab stáli svíčky NGK 386,- kč (taktéž mám na to fakturu). Samozřejmě souhlasím, že originál "může" vydržet déle. Jako dobrý příklad ti můžu uvést dnešní akci STK zdarma. Nechali jsme na tom Saabu 9000 2.3 turbo zkontrolovat tlumiče, protože jsou tam pořád ještě původní a to auto má najeto 182.000 km a stav tlumičů byl 85-88% !!!!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  07:40

    « Re: neoriginalni dily

    To Saab:
    Nech si ty keci o drahejch dilech, olejovej filtr na corrolu stoji u kazdyho prodejce toyoty do 300,-Kc a svicky NGK nevirabi toyota...Me treba na motorku stoji NGK 1000, svicky si muzes sehnat i levneji.Nezlob se, ze jsem sprostej, ale pekne me stvou reci "takovejch" lidi, co stale opakuji drahe ND, drahe ND.Dily jsou na stejne urovni co jinde, ale stale zapominas na kvalitu, ktera plati i pro ND.Brzdove desticky u corroly 2.0D vydrzeli 130 000 km (jezdeno svizne)
    Videli jste jiz novou MR2 ???
    Vzhled= !!!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  15:09

    « Re: neoriginalni dily

    a to jsi kupoval kde ?
    u štangla je mají cca za 200,-, já jsem kupoval za 130,-
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 14.04.00  14:43

    « Re: neoriginalni dily

    Obchod s temito dily je v Breclavi, ul. Rovnice 2, tel. 0627/326 042, firma V&V Jan Vykoukal. S TRW a AJUSA zatim zadny problem, ale mam na nich najeto cca 600 km, takze na posouzeni kvality je zatim brzo.

    Jinak ND na Toyotu me zacinaji pekne stvat, protoze jsou prilis drahe. Pro ukazku:

    svicky NGK 732,- kc (4 ks), na Saab 9000 2.3turbo stoji svicky NGK 386,- kc !!! Olejovy filtr na Corollu stal neco pres 700,- kc, na Saaba stal original filtr Saab 260,- kc !!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  14:43

    « Re: toyota = horsi uz len Nissan

    Corolla r.v.96 to byla desingově velice zdařilá autoaž teď je překonaly ty nové VVT-i ty jsou fakt super. Jediný co mě zaráží jsou výkony motorů. Proč nedělají silnější motory? Jedinej důvod kterej mě napadá, že se to ekonomicky vůbec nevyplatí protože o silnejch autech se rádi bavíme, ale neradi je kupujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.00  11:53

    « Re: toyota = horsi uz len Nissan

    ...takze pre niekoho je subjektivny dojem z designu viac ako objektivna skutocnost spolahlivosti auta...
    Ja osobne nemam na to, aby som pchal prachy do servisov, asi preto som sa rozhodol kupit "skaredu" Corollu (m.1996)...
    zatial nelutujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.00  11:15

    « Re: toyota = horsi uz len Nissan

    Pro někoho bez duše,jiný nadává na design.Ale že jsou dost originální a že vedle nich spousta aut duši vypustí to ví každý kdo je jezdí.A o tý spolehlivosti už opravdu ani muk.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.04.00  21:50

    « toyota = horsi uz len Nissan

    Toyota okrem kvality nemoze poskytnut nic. Corolla, Avensis a Camry sa nechytaju na svojich konkurentov. L'Cruiser 100 a nova Celica su vynimky. Toyoty su auta bez duse. Da sa spolahnut na ich kvalitu ale je to to jedine co chcete od auta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.04.00  10:56

    « a už jsme trapný s tou spolehlivostí :)

    Čtveřice japonských automobilů Toyota Camry, Mitsubishi Space Gear, Toyota Corolla a Toyota Carina vede spolu s Mercedesem E200 tabulku průzkumu technického stavu nových automobilů, kterou každoročně pořizuje švédská Státní zkušena automobilů. Hodnocení jednotlivých značek je založeno na výsledcích povinné technické kontroly, která je ve Švédsku povinná pro každý automobil starší tří let.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.04.00  10:55

    « Re: neoriginalni dily

    Jo tak nazev taky nevim, ale tady ne Netu to určitě najdeš. Jo tušim, že v Praze to děla fa. Auto Kelly. To by jsi měl najít v seznamu a tam už ti poraděj určitě i konkurenci když trochu zaškemráš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.04.00  20:11

    « neoriginalni dily

    Shanim nejaky obchod, kde prodavaji neoriginalni dily na Toyotu [ konkretne Carina II].
    Slysel jsem neco o vyrobcich od TRW a AJUSA.- prosim nazory na kvalitu - ale nevim kde je sehnat.
    Nejlepe adresy z okoli Brna, Vyskova, Kromerize, Prostejova, Prerova.... vicemene jizni Morava
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.04.00  09:34

    « Re: SUPRA

    Jo jo v Supře jsem jel jednou jako spolujezdec a připadal jsem si jako v bitevním vrtulníku. Na tom autě se mí líbý to, že je "hotový". Tím myslim, že ho není třeba nějak vylepšovat jako jiný auta. Todle je prostě nádhera už z továrny. Ten chlápek co jsem s ním jel tak tam měl nějakou mašinku kterou mohl štilovat zapínaní turba a jiné blbovinky. Sedačky která tam dávaly před deseti lety, tak ty dneska davají sportovní Mercedesy apod. Viděl jsi tu vytuněnou Supru. Nevim sice v jakym časopise byla, ale byla strašně nadělená.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…