TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.11.00  17:07

    « Re: AVENSIS 1,6

    Jezdím vcelku často CarinouE 1,6, ale tou slabší (105 hp). Kupodivu to moc líné není, zvlášť když se tím jede déle, ale je fakt, že s Corollou je to nesrovnatelné. Maximální spotřeba je při velmi ostré jízdě cca 9 l, přibližně totéž po Praze :).
    Pozor si dej asi na podvozek, protože ten dělají bohužel skopci (přední nápravu), jestli nemá vyklepané stabilizátory a pak jen jestli se v tom autě nikdo nehrabal (myslím tím "tuning" a podobné hlouposti).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.11.00  10:08

    « Re: AVENSIS 1,6

    líné to bude určitě
    ale ta cena není špatná
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.11.00  13:47

    « AVENSIS 1,6

    Mám možnost koupit Avensis 1,6 , 10/99, kromě klimy plná výbava za cca 370 tis. Co vy na to ??? Na co si dát pozor ?? Jak to jezdí?? Co 16 V motor - není to líné a žravé ??? Díky všem !!
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.10.00  10:47

    « www.anti-toyota.com

    Len tak ma napadlo, že či niečo také neexistuje, a existuje ! :-)) Síce ešte sa na tom len pracuje... tak sa tam pozriem neskôr.
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 30.10.00  08:27

    « Corolla + karbec

    Takže auto zatím necuká (asi důsledek katalyzátoru) a zatím jezdí dobře. Ale k té vysoké spotřebě, ta je asi způsobena tím, že jezdím krátkou vzdálenost (8 km), takže jedu asi celou, nebo alespoň většinu, cesty na sytič. Dá se systič vypnout prošlápnutím plynu při neutrálu nebo se dá nějakým lehkým zásahem ovládat ručně ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 26.10.00  09:13

    « Re: saab

    K těm dokumentům a informacím z Rakouska jsem se dostal jen díky známostem na správných místech. Oficiálně to jde možná přes právníka, jinak nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.00  14:34

    « Re: saab

    Těžko k tomu něco dodat, snad jen že podobný úděl postihl mnohé další, co kupovali ojetinu, ikdyž tohle je opravdu moc. Dnešní doba bohužel dost nahrává těm co podvádí. Docela by mě zajímalo, jak se dá sehnat ten opis protokolu ze státní hranice, takový dokument by totiž objasnil podvodný prodej u většiny ojetin. Kdyby ho tak šlo mít už při koupi, to je asi utopie. Přitom je to tak účinná ochrana jak nenaletět. Jak si se k tomu dostal? Pomůžeš tím možná i ostatním.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.10.00  13:58

    « To Hop

    Pro díly když jedu tak do normální toyoty bud Dražďany nebo Norimberk zaleží kde mám cestu. Po vrácení DPH to vychází levněji než u nás a všechno je do druhého dne. Když se zaběhneš tak stačí tel. obědnat a duhej den pro to jedeš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.10.00  13:48

    « To Brazdič

    No tak to je samozřejmě o něčem jiném, to co jsi uvedl teď. Bohužel ta cena za olakování je opravdu strašná, ale je to skutečně JEN za lak protože jestli ano tak od pojišťovny Zürich odejdi protoze musí brzo skončit. Tohle nemůže pracovník pojišťovny překousnout. Ten zbytek co jsi uváděl je bez komentáře na to, že to tam měly takovou dobu je to opravdu ostuda. Pokuď budu slušný že :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.00  12:47

    « Re: saab

    No clovece, hotova anabaze. Za ty prachy, co jsi uz vyhodil jsi mohl mit meho Formanka, na ktery bys byl pysny :-). Chtelo to jen, abychom se znali z MC drive.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 25.10.00  08:57

    « Re: saab

    Už se mi to podařilo sepsat. Asi tam bude hodně chyb, takže se předem omlouvám - psal jsem rychle a navíc jsem se často vracel, protože jsem si vždy ještě na něco vzpoměl. Je to na stránce [odkaz] . Doufám, že je to dost detailní :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.00  12:58

    « Re: Pozor na TOYOTU - EMIL FREY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    To: jkl

    Kamze to jezdis pro dily? To je v Nemecku? Napis prosim sem nebo na hop@mirage.cz. Dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.00  23:23

    « Re: Pozor na TOYOTU - EMIL FREY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Je hezké že má TOYOTA dobré deformační zóny, ale jen nalakování přední části vozu u EMILA-FREYE vyšla na 59.000,- bez DPH. Musím říct že si vážím své pojišťovny ZÜRICH, která mě ještě nikdy nenechala ve štychu a vždy zaplatila celou částku tak, jako i v tomto případě. S tou kvalitou u EMILA-FREYE je to také diskutovatelné, poněvadž nemají ani vlastní klempírnu, ani vlastní lakovnu. To jsem bohužel zjistil až později. Po odjezdu ze servisu mám ještě zapadlé hodiny v palubní desce a utržený kryt nad nohama spolujezdce. Doufám že mi to dají dohromady, je to jejich práce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.00  10:45

    « Re: Pozor na TOYOTU - EMIL FREY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Hmm zkusím se na to podívat z druhé strany. Neberte to prosím Vás jako, že bych se zastával Freye, vůbec ho neznám :). Tak za prvé co je to lehká havárie předku. Toyoty mají ač to málo lidí ví velice účinné crash zony. Co to znamená? Především to, že se při nehodě chrání především Vaše zdraví nebo život, ale na druhé straně se značně deformuje auto. Když to byla rána tak jste šťastný, že jste to přežily a ostatní je Vám v tu chvily jedno, ale za čas zjistíte, že sice žijete, ale budete chudák protože oprava stojí strašný prachy. To že Vám to opraví někdo jinej za polovic je sice pravda, ale možná Vám auťák potáhne "malinko" do strany, občas bude něco vrzat, časem to někdo bude reznout apod. Věřte mi prošel jsem si snad opravdu všechno od "joudů" v garážích až po Tsuscho (nebo jak se to píše) :). Ty strašný prachy co uvádíš není až zase tak lehká havárie ruku na srdce. Uvědom si, že jenom chladič stojí cca 8 000,-Kč jestli máš klima tak ten je hned vedle za 12 000,-Kč nárazník 8 000,- okno to samí (ty ceny jsou fakt od oka sorry) a to jsou jenom hovadiny který jdou kadit vždycky a co teprv ty různé lišty, plasty apod. No a ted si vezmi, že se to hne celý do střechy. To je to co většinou nevidí nikdo, nebo spíš nechce vidět, ale to je ta drobnost kdy nejdou dovírat dveře, fouká ti do auta, vrže ti to jako žebřiňák atd. Nástřik půlky auta 20 000,-Kc. Co je hodně zlý když ten mamlas co to přijímá nedokáže odhadnout jak dlouho to bude trvat, ale od toho je telefon aby zákazníkovy zavolal jako PRVNÍ a upozornil ho na to, že našly bla bla bla a proto bude oprava bla bla. Bordel je v tom, že i Tsuschu (fakt debilní název) trvá týden cokoliv sehnat. Já si to řešim po svém. Zajedu k werfolfům a mám COKOLIV skutečně cokoliv druhý den, za stejný prachy. Nebudu to po sobě číst je to strašně dlouhý takže sorry za chyby :)).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.10.00  07:57

    « Re: Pozor na TOYOTU - EMIL FREY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    No pak se clovek muze divit, proc stoupa pojistne, ktere nakonec zaplatime vsichni. Pojistovny nemaji zadny zajem na kontrole nakladu, vzdyt si to stejne vyberou. Na 90 % to byla Ceska pojistovna. S nevyplnenim predbezne ceny je to ale tva chyba. Pri tak vysoke castce bych se nedivil, kdyby pojistovna nezaplatila celou castku. Muze projit seznam opravy a rict, ze neco nesouviselo s opravou, a pak se z toho poseres. Mne se stalo, ze u havarky s predlozenou fakturou od servisu za 10 000 Kc mi KB zaplatila 8 000 bez udani duvodu proc to snizila. Kdyz jsem na ne vlitnul, zjistil jsem, ze neproplatili ovladani sklonu svetel, protoze to udajne nesouviselo s havarii. To uz jsem se rozcilil fest a zdbyle 2000 Kc jsem mel na ucte za dalsi 2 mesice. Takze hodne stesti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.10.00  07:31

    « Re: Pozor na TOYOTU - EMIL FREY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Frey má taky v Praze na starosti servis Subaru a podle mých zkušeností je to pěknej h...l. Katastrofa je, jak někdo takovej může opravovat tak dobrý značky aut. Částka 250 000 Kč je opravdu dost, nemáš náhodou Lexuse? Jak Ti to ta pojišťovna mohla zaplatit, když ty díly byly tak předražený?
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.10.00  22:09

    « Pozor na TOYOTU - EMIL FREY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    V Praze 5 na Nových Butovicích je autosalon EMIL FREY TOYOTA. Varuji všechny co by si tam chtěli dát opravit auto po nehodě. Slíbili mi že to bude opraveno za 3 tydny a nakonec to trvalo 2 měsíce. Naštěstí to platila pojišťovna, protože ty ceny dílů byly o 100-600% vyšší, než-li v jiném autosalonu TOYOTA Protech ve Vestci. Nemluvím o tom, že mi každý týden tvrdily, že to již v Pátek bude opravené. Nakonec si 4 dny nevěděli rady s tím, proč nejde auto nastartovat. Jen pro informaci uvádím, že oprava lehce nabouraného předku auta u nich přišla na 250.000,- Kč. Jejich trumfem bylo to, že do zakázkového listu nevyplnily datum ukončení opravy, ani předběžnou cenu. Tak jsem na ně nemohl a musel jsem se jen modlit, že ještě někdy své auto uvidím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.00  11:25

    « Re: saab

    Hej, klidně piš. Podívej se na jiné příspěvky. Každý si tu vykecává co chce. Někteří jen aby zvýšili počet příspěvků ve "svém" tématu. Na tom přeci nic není a od toho tu MC je. Já si rád přečtu o zkušenostech jiných lidí. Určitě raději než nadávky a vzájemné osočování. Tak jen do toho. Kdo nechce ať nečte.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 18.10.00  06:50

    « Re: Toyota Corolla 1.3 Liftback (r.v. 1991, karbec)

    Ještě dotaz, do jaké hodnoty máš tachometr, na mém karbecu je jen do 180, označení na něm je tuším E32.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 18.10.00  06:44

    « Re: saab

    Udělám kompromis, udělám o tom WWW stránku kde bude všechno :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…