TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.04.01  14:53

    « Re: Převodovka - to: Paulus

    To Nasrot: no trosku si mimo, ja nemam ten novy model s gulatymi svetlami (nastastie, lebo sa mi nepaci), ale predchadzajuci (v podstate ten co si kupil teraz Saab). Rok 1996 - z coho vyplyva aj z uz nemam narok na zaruku :-(. Ale aj tak vdaka za upozornenie.
    Inac s tym radenim a vzdialenostou medzi zaradenymi stupnami si ma potesil, clovek si to ani neuvedomuje, vsak na dobre sa rychlo zvyka...
    K tomu Puntu: kamarat ma asi trojrocne (vela toho nabehane nema - kupoval nove) a minule sa mi stazoval na radenie. Vraj mu nieco blbne... Dakujem pekne po troch rokoch...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.04.01  11:03

    « Re: Převodovka

    kolega s puntem mi taky říkal, že o takhle přesném řazení si může necha jenom zdát.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.01  11:16

    « Re: Převodovka - to: Paulus

    Slyšel jsem někde, že prvních pár modelů Corolly s kulatýma světlama vyjelo s nějakým sajrajtem v převodovce a zadřelo to ložiska - radši v záruce měnili celou převodovku (a to i v ČR do druhého dne) - možná bych si to být tebou nechal časem ještě v záruce překontrolovat.
    BTW: Když změříš na řadící páce v Corolle vzdálenost mezi jedničkou a pětkou, tak je to 2,5 cm. Když to samé uděláš u, podle novinářů "velmi krátké a přesné", převodovky nové oktávie, tak je to něco přes 6 cm :o). Já například řadím z pětky na trojku tak, že vyhodím pětku a vlastně jí jakoby zařadím zpátky (to se zdá spolujezdcům) a ona je tam, světe div se, trojka :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.01  07:07

    « Re: Převodovka

    Nemyslím, že by byl problém ve stylu řazení. Pokud řadím "nahoru" - tedy z dvojky trojku, nemám v podstatě problémy a vše se daří bez chroupání. Při řazení dolů je to podstatně horší. Nejhorší to ale je, když dojíždím někam na neutrál (třeba k přejezdu) a pak chci zařadit přímo trojku. Vím, v autoškole mě učili, že se na neutrál jezdit nemá, ale je to takový můj zvyk a zatím jsem s tím u žádného auta neměl problémy (Opel Kadett 3x, Peugeot 309). U Cariny zařadím bez meziplynu z neutrálu trojku jen opravdu špatně, vlastně to už ani nezkouším. Zkutečně si ale nemyslím, že by byla chyba v konstrukci převodovky, prostě jen moje z roku 1992 pamatuje lepší časy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.01  07:07

    « Re: Převodovka

    Mám Corollu z 91-2 a to "lupnutí"se mi projevuje u dvojky.Pokud chvilku po vyřazení jedničky počkám a nechám klesnout otáčky,minimalizuju to.A zpátečku mám trochu náladovou.Jednou za čas jí musim pomoct přes spojku.Ale jinak no problem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.04.01  11:38

    « Re: Převodovka

    Pridam sa do diskusie. Mam malo na Corolle najazdene (34000km) takze neviem ake to bude pri 60 a viac tis. najazdenych km. Zatial ziadne problemy s radenim. Otec (obcas pouziva) sa stazoval na 2-ku, ze sa zle radi. V zivote ale velmi malo jazdil s kvalitnejsimi autami, takze mozno je zvyknuty na ine radenie. Kamarat (vlastni Mazdu 626 mod.89) vravel ze mi stupne skacu same, ked som mu pozical auto... Na koniec jedna perlicka: zena pri svojich zaciatkoch na Corolle bola schopna zaradit bezne z dvojky na patku (namiesto trojky) :-) . Doteraz som nepochopil ako to dokazala... 2 -> 3 radim systemom: zlahka posuniem do neutralu, potom opat zlahka do trojky. Absolutne bezproblemov...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.04.01  07:49

    « Re: Převodovka

    Díky za rychlou odpověď. Obávám se, že to vypadá skutečně na ten synchron. Zkusím se zeptat v servisu, kolik by to stálo. Ale asi se spíše budu muset naučit řadit s co nejmenším chroupáním.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 24.04.01  11:36

    « Re: Převodovka

    Mam Corollu '96 a s radenim trojky mam takisto trochu problemy. Musim prekonavat urcity odpor. Ale ako som si vsimol, ak clovek chvilu pocka(1/4-1/2 sekundy), tak ona pod malym tlakom dopredu tam zapadne sama. Je potrebne radit na dva krat (ako nas to ucili na autoskole :-) ) jemne cez stred. Potom ide vsetko hladko.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.04.01  09:20

    « Re: Převodovka

    Přesto, že jsou Toyoty vyhlášené jako nejspolehlivější auta, tak mají jeden neduh a to je právě u "starších" aut převodovka, respektive synchrony v ní. Dá se to odtranit tím, že si necháš synchrony vymněnit, ale není to zrovna nejlevnější. U novejch modelů se to zatím neprojevuje kámoš jeden corolluG6 najeto cca 35tis., další corollu1.8 4wd najeto zhruba stejně, já Avensis 1.6 najeto 90tis :-) a řazení naprosto v klidu. Všechno jsou to auta starý max.3 roky. U celicy 1.8 r.v95 se řadilo krásně pokuď si motor točil při nízkých otáčkách to lupalo jako u tebe.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.04.01  08:09

    « Převodovka

    Zdravím příznivce značky. Vlastním Carinu II 1.6 (72 KW) z roku 92 zakoupenou z "třetí ruky". Má najeto asi 112 tis. km - což odpovídá i servisní knížce. Kromě lehce zkorodovaných míst na karosérii v zadní partii u podběhů (Toyota nemá pozinkovanou kastli ?!) jsem zatím objevil pouze následující závadu. Trochu špatně se řadí trojka. Prakticky není možné zařadit bez "lupnutí". Ani meziplyn příliš nepomůže. Nacvičil jsem sice již jistý systém řazení při určitých otáčkách a rychlosti, kdy jsou zvukové efekty nejmenší, ale není to ono. Navíc mám trochu strach, aby se mi převodovka někde nevysypala. Mohl by mi někdo poradit, kde by mohla být chyba? Díky za radu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.01  18:20

    « Re: LEOTT

    mám na 4A-FE (115 hp) najeto 220tisa na motoru se za tu dobu akorát nastavovala vůle ventilů :o). Odcházejí akorát takové ty zbytečné části kolem - výfuk, řemeny, brzdové destičky a tak :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.01  11:03

    « Re: LEOTT

    uff.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.01  23:35

    « Re: LEOTT

    Jo. A pozdější se dělala (mám pocit od 1986) s 1,6 130 hp a pro japonsko a austrálii od 1990 s turbem 160 hp a od 1991 pro tytéž státy VVTL-i 1,6tka 156 hp - ovšem tyhle dvě byly jen třídvéřáky s předním náhonem...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.01  12:16

    « Re: LEOTT

    opravdu 1.6 a 124 HP ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.04.01  10:03

    « LEOTT

    Jsem cca 3 týdny vlastníkem Corolly 1.6 coupé RWD, 124HP. Nemá to chybu. Doporučuji všem. Při rozjezdu to zbytečně nehrabe a jede to hodně živě tak do 140. Ideální na české silnice.
    Jenom mám strach z motoru, má najeto 210000km.
    Má někdo najeto taky tolik ? Kolik vůbec ten motor najede, než se rozsype, nebo co se s ním vůbec může stát ? (4A-GE)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.01  09:54

    « Re: Spotreba Toyota CArina II

    Corolla - motor 4A-GE - mesto 10/100km, dalka klidnou jizdou pod 4500 otacek cca 7,5/100km.
    Predpokladam, ze mas v ty Carine 4A-FE, coz je ekonomictejsi verze. Takze snad o trochu min.
    Najeto mam 210000km
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.01  15:04

    « Bez nadpisu

    Mam havarovanou 3dv corollu 97´ na bok od ridice, najeto 35000, motor ok, poradte mi nekoho, kdo takove auta vykupuje. koupena nova v CR, prodam i doklady zvlast. ombree@post.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.03.01  16:02

    « TO " L E O T T "

    Prave prodavam Toyotu Corollu GT16 RWD. Rad bych,aby si ji koupil znalec,ne zadnej skudkar,kterej ji totalne zrasuje.Koukni na www.mujweb.cz/www/toyota_gt tam jsou nejaky fofky.
    Jinak jezdi stale SUPER,jedinou vadou je koroze karoserie se kterou jiz nemam silu dale bojovat.Dale jsou to rodinne duvody - prirustek do rodiny mne nuti koupit vetsi a pomalejsi auto....
    R.v - 1984,124 hp,230km/h,180000km,STK a EMI do 1/2003, + veskera vybava ktera je uvedena na vyse uvedenem webu.
    Cena 30000,-Kc.Popripade po odmontovani nekterych doplnku (nerez koncovka vyfuku,teplomer,audio...)sleva.
    Zdravim TOYOTAKY - mad - sazimam@seznam.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.03.01  10:40

    « Re: Toyota v F1

    Automobilka Toyota, která vstoupí v roce 2002 s vlastním vozem do závodů formule 1 nabídla smlouvu Michaelu Schumacherovi. Podmínky by pro něj měly být více než výhodné. Sám by si prý mohl nejen vybrat tým spolupracovníků, ale i určit plat. No jdou do to fakt naplno ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.03.01  08:49

    « Re: Toyota v F1

    Nejsem si úplně jistý, ale oni mají místo už koupené na letošek, ale po tom menším podrazu s těmi pravidly okolo dvanáctiválců budou jezdit až příští rok. To místo koupily po někom, ale po kom to nevim. Jen taková zajímavost k Toyotě ve F1 je ta, že jsou údajně první stáj která si pro monopost dělá úplně všechno sama (snad jen gumy ne), teď jen aby to mělo efekt.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…