TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  16:55

    « Skúšobné jazdy

    Stano, Civic tam vtedy nebol, Xsara áno. Xsara sedela lepšie ako napr. Astra 1.6 16v, ale horšie ako Golf 1.8T (bol toriž v športovej úprave na 16 palcových elektrónoch, so sedačkami Recaro). Väčšinou tam boli autá strednej triedy, takže to sa nedá objektívne porovnať (oproti Avensisu však bola suverénne istejšia).
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  16:37

    « Corolla

    Ked som vyberal nove auto, obzeral som aj 5-dverovu Corollu. Nepacila sa mi ani trochu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  16:35

    « To Pallas

    Ahoj, zabludil som na toto forum ( to vies, japonci !) . Vidim ze v tych skusobnych jazdach zvitazila Xantia. Xsaru si neskusal ? Alebo Civic?
    To o tych horucich kotucoch je zaujimave, priznam sa, nenapadlo ma to. Maj sa.
    P.S.Ako slape Xsara ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  14:26

    « Re: Brzdy

    To šetrenie na brzdových platničkách je tiež relatívne. Ak mi vydržia platničky na jednom aute dvakrát tak dlho ako na inom, tak možno ušetrím anejaké 2-3 tis. korún. Ak mám platničky ktoré majú väčšiu životnosť na úkor brzdného účinku, tak mi môže niekedy chýbať tých pár metrov, aby som núdzovo ubrzdil a potom si rozflákam predok auta za pár desiatok (alebo aj stoviek) tisíc. Je to vlastne podobné, ako keby som v noci nesvietil a tešil sa, že si nevypálim žiarovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  14:20

    « Brzdové kotúče

    Napadla ma ešte jedna vec s tými brzdovými kotúčmi (týka sa to všetkých áut): idete napr. po dialnici 160-kou a tesne za horizontom zistíte, že pred vami stojí kolóna. Ubrzdíte to len tak tak, a zastavíte spokojný sám so sebou. POZOR! Auto nesmie zostať stáť na mieste, kotúč je totiž žeravý a pomaly vplyvom vzduchu chladne, teda vlastne celá plocha kotúča OKREM tej plochy, ktorá je medzi dvoma platničkami! Tento výsek kotúča si totiž drží vysokú teplotu, lebo vzduch sa medzi platničky nedostane (sú totiž na každej strane tak 0,5mm od kotúča, čiže ten vzduch sa okolo nich rozpáli a necirkuluje). Ventilované kotúče sú na tom trochu lepšie, ale tiež nie sú nezranitelné. V takom prípade by ste mali ešte kúsok "popojet", aby sa kotúče vychladili rovnomerne, v opačnom prípade ich "zakalíte" a vplyvom vnútorného pnutia materiálu a rozdielnych teplôt sa zvlnia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  14:12

    « Re: Pallas

    to Ríša (neviem či to píšem správne ?!): na tom Avensise bolo nabehaných nejakých 5-6 tis. km, a gumy tam boli z prvovýroby (Bridgestone ??? nepamätám si). Na 406-ke boli Micheliny Pilot.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  14:08

    « Re: Ty chytráku s tou 406-kou

    to Brázdič: ja som písal svoje dojmy, lebo ma na to vyzvali (Ríša, Martin a Hop), samozrejme každý ďalší názor je vítaný. Nie som zaujatý voči Avensisu (resp. nebol som, priam som sa tešil, že to budem môcť porovnať - bola to vtedy novinka a zvonku sa mi až na predné svetlá Avensis limuzína páči). A práve preto som bol potom velmi rozčarovaný, mohol som totiž tieto autá porovnať tesne po sebe (vlastne som potom párkrát presadal z Avensisu do 406ky a zasa naspäť). 406-ku nemám, ani som nikdy vlastnú nemal, aby si si nemyslel, že vychvalujem to čo mám doma. čo sa týka jazdných vlastností, tak najviac ma zarazila tá ZÁLUDNOSŤ Avensisu, proste to, že v kritickej situácii stratíš nad autom kontrolu. A to sa nedá povedať o 406-ke. Neviem, či porovnávaš Avensis a 406-ku s rovnakým výkonom motora, alebo benzín s dieselom, ale nesúhlasím s tým, že Avensis lepšie sedí na ceste.

    Čo sa týka tých brzdových platničiek a kotúčov, tak to tiež môže byť subjektívne. Ináč sa opotrebovávajú na aute s ABS a bez neho, ak si mal 406-ku s 3.0 V6 a Avensis nejakú 1.6, tak to môže byť tiež ten rozdiel. Aj tak si myslím, že ide o dĺžku brzdnej dráhy, a nie o to, kolko vydržia platničky. Kotúče si menil na 406-ke pri 90.000 km, na Toyote tolko ešte nemáš najazdených (možno sa tiež prihlásia o slovo pri 90.000 km ?!) Je rozdiel aj v tom, kadial a akým štýlom jazdíš (garantujem, že dokážem zničiť brzdové kotúče na akomkolvek aute po 100 km - stačí prejsť alpský Stilfserpass dvakrát tam a späť, a keď pôjdem dole kopcom na neutrále a so zošliapnutou brzdou, rozpálim ich do červena - nemeckým a holandským turistom sa to tam bežne stáva). Napíš radšej o tom, aké ešte ďalšie poruchy mala tie tvoje Peugeoty (kolko mali km a aké boli staré).

    Prevádzkové náklady: za pohodlie sa platí, a ludia vedia prečo. A minimálne prevádzkové náklady má podla mňa Trabant, tam dokonca nemôžeš ani podpáliť ventily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.99  09:39

    « Re: Pallas

    No upřímně nebudu se tady na nic vymlouvat, ale já jsem takovýhle srovnání žádný nedělal takže ti musim upřímě říct, že ti na to nemám co říct :)). Vím, ale moc dobře, že když ho tenkrát hodnotily v AMR tak si taky "stěžovaly" na náklon, ale tvrdily, že je to jen díky novému systému pérování a že jinak auto i přes náklony sedí dobře. A druhá věc je ta hlučnost co jsi uváděl. Ta samozřejmě záleží taky na jakej gumách to bylo i když byli letní, ale kdyby jsi měl ve všem pravdu tak tohle mi příjde fakt podivný protože právě hlučnost u Avensisu se uvádí jako nejnižší vůbec. Jsou to iformace z"druhé ruky"zrovna Avensis a Carina nejsou moji favorité
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.03.99  23:31

    « Ty chytráku s tou 406-kou

    Moje nejoblíbenější značka vozů je Peugeot, pro Francouzský komfort, který je jedinečný, ale netvrď tady, jak je Avensis špatný a 406-ka dobrá. Po svezení v obou dvou automobilech, musím uznat, že svezení je téměř na stejné úrovni, ale jízdní vlastnosti Avensisu jsou lepší a to hlavně díky zbrusu novému podvozku. Interiér se mi líbí víc u 406-ky a cena je zase rozumnější u Avensisu a to hlavně náhradní díly, které má Toyota rozhodně levnější. Měl jsem 2 Peugeoty 406, 2 Peugeoty 605 a teď mám Toyotu Carinu E a musím uznat že je Peugeot rozhodně i poruchovější. Zatím jsem neměl na voze jedinou závadu a to ho mám již druhý rok a má najeto 89.000km. Brzdové destičky mají stále ještě 5 mm, což je asi polovina původní tloušťky. U Peugeotu mi zařvaly destičky po 30.000km a kotouče po 90.000km. Zkrátka Toyota má podle mě minimální provozní náklady a to je pro mne rozhodující.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.03.99  20:42

    « Re: Toyota a krása - dve rozdielne slová?

    to Martin: Súhlasím s tebou, že je to vec vkusu. Ani ja by som nechcel, aby boli všetky baby rovnaké, uvítal by som však, keby ubudlo tých škaredých.

    A na tej 406-ke ti doporučujem sa povoziť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.03.99  20:39

    « Re: Pallas

    To Hop: áno, vonkajší vzhlad je len časťtoho, ako ktoré auto zapôsobi. A Avensis vovnútri? Lacné plasty, imitácia nejakého kevlaru alebo mramoru (?) na prístrojovke, velmi subtílna konštrukcia dverí (sú dosť tenké a to na pocite bezpečnosti nepridáva - sedíš príliš blízko k bočnému sklu), poťahy sedadiel nabité statickou elektrinou, sadni si dozadu a pozri sa na zadnú stranu sedadiel pred tebou ... k tomu máš zadné sklo tesne za hlavou. Celkový dojem: šedivý, asi ako ten posledný model Favorita, len väčší a za iné peniaze. Jazdné vlastnosti som už opísal.Napríklad mi ešte vadilo to, že sa dovnútra výrazne prenáša hluk pneumatík, dokonca som mal pocit, že máme zimné gumy (boli letné, správne nahustené), takisto mi vadilo spracovanie niektorých detailov (vnútorné klučky dverí atď.) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.03.99  20:28

    « Re: Pallas

    To Risa: prepáč, nemohol som napísať, mal som málo času. Len teraz som sa vrátil zo služobky. Čo sa týka jazdných vlastností Avensisa, bolo to na jednej takej akcii, kde sme jazdili asi 17 km okruh (okresky pri Jihlave), a bolo tam asi desať rozličných áut. Všetky zapožičané od importérov (od 1500 do 10.000 tis. km na tachometri). Najlepšia z toho čo tam bolo mi pripadala Xantia, tá sedela ako pribitá (a to tam ešte nebola Activa), a pritom pruženie bolo velmi komfortné. Potom tá 406-ka, tá bola tiež vynikajúca, len sa oproti Xantii trochu viac nákláňala. Dobre sedel aj nadupaný Golf 4.generácie 1.8T na gumách 16''', na trochu horšej ceste sa však triasol ako rebrinák a odskakoval. Passat bol niekde uprostred, príliš ma nepresvedčil (myslím, že je to dosť ťažké auto). Nepamätám si všetko, čo tam bolo, viem že tam bola jedna z prvých nových Astier v ČR, a že ju tam niekto totálne rozbil (vyletel mimo cesty a oprel ju o strom). Tá je taká dosť vysoká, a aj ťažisko ako keby mala vyššie, než iné autá. No a nesmiete sa na mňa uraziť, najhoršie z toho všetkého čo tam bolo (čo sa týka podvozka) bola Octavia a Avensis. Octavia je absolútne nevypočítateľná, ten previs za zadnými kolesami ju dokáže rozkývať po prudšej zmene smeru, a je umenie ju zase ustáliť. (Naviac potom, keď sme sa vymenili, som si dobre otrieskal lýtkové kosti o tú debilnú schránku , ktorá zavadzia pred nohami spolujazdca, lebo kamoš skúšal zaflekovať asi zo 120 km/h. Celkovo je tam málo miesta, k tomu všelijaké pazvuky a sedadlá tvrdé ako drevo obtiahnuté plátnom - brrrr...) Avensis: sedel som vzadu, keď kamaráta napadlo vyskúšať tzv. losí test. To ste ešte nezažili: auto klaklo na jednej strane asi na dorazy pruženia, prednú gumu skoro vyzulo a ja som sa díval bočným oknom na cestu podo mnou (okolo lipy tak 1 m v priemere). Kamarátovi sa na volante skoro zauzlili ruky, ale podarilo sa mu to zrovnať tak, že sme nešli na búdku (je profesionál), no a zrazu ten istý náklon, ale na opačnú stranu ! Normálne som cítil, že sa dvíham od zeme aj s celým autom.Nebudem to popisovať dopodrobna, ale bol to šok. Jazdil som s všeličím, kamarát tiež, ale toto sa mi ešte s nijakým auto nestalo. Skúšali sme to isté s viacerými autami, ale okrem Octavie (tá má na to nárok, má malý rázvor a dlhé previsy) to žiadne iné auto neurobilo (ani predtým na iných akciách). Potom sme zobrali toho Avensisa do parády, a skúšali sme všeličo možné (žiadne extrémnosti) a zhodli sme sa na tom, že to auto má vážne problémy s jazdnou stabilitou. Pri nájazde do zákruty je najprv nedotáčavé (teda nechce sa mu viac točiť do zákruty a chcelo by ísť viacej priamo), zrazu klakne na predné koleso, zadné vnútorné ide do výšky a začne vás predbiehať kufor (pretáčavosť ?!), a k tomu sklon na hranici prevrátenia. No a to auto sa nedokáže silou motora 2.0 l z toho dostať, jedine za pomoci ručnej brzdy ! Nie som na Toyoty vysadený, ale týmto ma totálne sklamala. Najmä tým, že celý tento jav závisí aj od toho, ako je auto naložené - čím je viacej ludí vzadu, tým je to horšie. Neviem si predstaviť, čo taká rodinka plne naložená cestou na dovolenku. Verím tomu, že bežný vodič - amatér, v takej chvíli nestihne zareagovať. Viem, že niečo podobné robia aj iné autá, ale nie tak nepredvídateľne a zákerne, a naviac ináč reagujú na korekcie volantom, takže nie je až taký problém auto zase ustáliť. Aké máte skúsenosti s Avensisom vy?
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.03.99  14:17

    « Pallas

    Tak co je včera jsem viděl jak se sem koukáš, ale žádný reakce. To jseš tak spokojenej s našima odpověďma?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.03.99  00:00

    « Re: Toyota a krása - dve rozdielne slová?

    Kluci se uz vyjadrili. Ted tedy ja! Zaplat panbu, ze vsichni lidi nemaj stejnej vkus, nedokazu si predstavit, ze by treba vsechny baby chodily uplne stejny. A v tom je ten puvab. Ja jsem z nove Corolly taky nebyl nijak nadcenej, ale uz jsem si nani zvykl a libi se me, Avenesis je to same. Ja jsem zvykli na sportaka, takze uz v prosinci roku 1997 jsem byl ten co kritizoval podvozek Avensisu. Ale co, to je auto uplne jine kategorie takze je s tim nutno pocitat. Ve srovnani se 406 nevim, nikdy jsem v tom nejel a ani netouzim, jsem dost konzervativni co se znacky tyce (HOP i Risa potvrdi).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.99  11:21

    « Re: Japonci vs. evropani

    Já myslim, že ten Ozzy to za nás "vyřešil" sám :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.99  11:10

    « Re: Toyota a krása - dve rozdielne slová?

    Hmm rozhodně nám myslim nevadí když někdo má něco proti a chce se o tom bavit pokuď možno slušně a ne jak někdo kdo o tom ví prd a jen tu něco plácne. Takže jsme naopak rádi, že tu taky někdo řekne něco proti Toyotě :)) K tomu desingu je fakt, že se někomu nelíbý nová corolla. No musim uznat i já /i když nerad/, že to s tou nekonvenčností asi přeháněj. Je to otázka vkusu někdo je z ní hotovej někdo zvrací. Hodně lidem se třeba nelíbý i Focus a mě třeba jo i když Ford bych nechtěl ani zadarmo. Avensis mi příde jako vysloveně hezkej, ale stejně jako Hop jsem hotovej s té situace co popisuješ. Je jasný, že když má auťák říditelnou zadní nápravu tak chování v zatačkách je výrazně lepší. Avensis dostal totiž při vývoji úplně novou nápravu, zaměřenou na špičkové jízdní vlastnosti. Není rozhodně tvrdej, ale proč taky když je to rodiný nebo spíš pro podnikatele, hlavně zaměřený na pohodlý. Nejel si taky náhodou na podhuštěnejch gumách nebo s "mrtvejma" tlumičema. Rozhodně se naklání, ale to je daný těma tlumičema a neznamená to, že je nestabilní. Má hydro-pneumatický tlumiče.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.99  10:52

    « Re: pořadí

    No pry nevyhrály jenom kvůli těm dvou zrušenejm RZ. No možná se jen tak vytahujou, ale je fakt, že zrychlovaly čím dál víc. Jinak je to super úspěch obě auta na bedně. :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.03.99  23:12

    « Re: Toyota a krása - dve rozdielne slová?

    No, je pravda, ľe ne vąechny Toyoty se mi líbí. Logicky. Ale na jejich obranu bych chtěl říci dvě věci. Zaprvé vzhled tvoří jen část přitaľlivosti auta - ta větąí část se projeví aľ kdyľ si na to auto člověk zvykne. A za druhé, nelíbí se mi téměř výhradně modely dělané pro evropu. Větąina japonských nebo amerických se mi líbí. A pak jsou tu vyloľeně krásná auta jako je třeba Celica nebo Supra. Co povaľuju za mnohem závaľnějąí je tvoje porovnání Avensisu a 406ky. Je fakt, ľe 406ka má samořiditelnou nápravu - a to je zřejmě ten důvod, proč sedí lépe. Měl si moľnost ověřit jeątě jiné auto podobné kategorie v podobné situaci? Jde mi o to, jestli je Peugeot tak dobrý nebo Avensis tak ąpatný.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.03.99  18:56

    « Toyota a krása - dve rozdielne slová?

    Vážení, vidím že toto fórum je jedno z nafrekventovanejších, tak som sem zavítal. Vidím však, že tu je to len debata v trojici - Martin, Ríša a Hop - asi všetci fanatici do Toyot.

    Čo však, keby som pichol do osieho hniezda a dal vám otázku: myslíte si že sú Toyoty pekné? Z vlastnej skúsenosti viem, že napr. Corolla 5-dver. sa nepáči takmer nikomu (viď fórum Najhnusnejšie auto), čo mi potvrdzujú aj ludia v mojom okolí. RAV 4 - teda hlavne krátka verzia - to isté. No a dnes sme s kolegami cestou na obed obzerali na parkovisku Avensis kombi - no comment... Tak zhovadiť ten zadok by dokázal málokto...
    Neberte to tak, že vám kazím diskusiu. Ak niekto z vás 3 napíše, že sem nemám písať, tak nebudem. Berte to len ako postreh tých, ktorí nie sú fanatikmi Toyoty (BTW: ja sám som sa v Avensise skoro zabil, dôvod: nesedí na ceste. Bol som totiž zvyknutý na P 406, a nevedel som, že vyhýbací manéver vo vyššej rýchlosti, ktorý 406-ke nerobí problém, Avensis proste neznesie. V tomto sa Avensisu vyrovná Octavia, a na tú proste nemám dobré slovo.). Očakávam Vaše reakcie !!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.03.99  18:16

    « Japonci vs. evropani

    Nacihnete tam! Nekdo se tam snazi diskutovat o spolehlivosti Toyot. :-)))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…