TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  22:32

    « Re: Toyota x Honda

    Jo, aľ budete číst Ríąův příspěvek, tak si nezapomeňte domyslet slova který tam v zápalu boje zapoměl napsat ;-)) .... Sorry, Ríąo ;-))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  22:30

    « Re: Toyota x Honda

    Já si na ten dotaz pamatuju. No, co bych k tomu řekl - já si zas aľ tak nemyslím, ľe by design Toyoty nějak zásadně kopíroval Hondu. Máą pravdu v tom, ľe některé prvky jsou si podobné, ale kdyľ se podíváą na modely japonských značek pro japonsko tak tam těch podobností najdeą víc i u jiných značek neľ Toyota a Honda - nazval bych to japonskou ąkolou designu. Máą kus pravdy v tom, ľe Toyota u některých modelů designérskými nápady přílią nehýří. Ale opravdu si nemyslím ľe by zrovna obkreslovala od Hondy. Mimochodem Yaris je spíą kopií Renaultu Twingo neľ čeho jiného. Takových příkladů by se dalo v historii najít víc, kdy Toyota začala vyrábět "kopii" nějakého úspěąného auta. Větąinou "lepąí" kopii, protoľe se dokáľe poučit z chyb druhých. A s tím prodejem VTECu Hondě je to pravda. Toyotí systém se jmenuje V-VTi a je lepąí v tom, ľe nastavuje vačky plynule, na rozdíl od Hondy, která má jen dva (nebo tři?) reľimy. Lidi co maj motory VTEC, zvláą» v motorkách, ti to potvrdí - motor v niľľąích a středních otáčkách nic moc, pak je "díra", kdy si myslíą, ľe uľ to víc nepude a pak se přestaví vačky a auto vyletí jak zběsilý. Dělaj to hlavně ty starąí motory, u motorek je dokonce to přestavování vaček slyąet. Jinak aby sis nemyslel ľe Toyotu vychvaluju do nebes - ty nejlepąí motory vľdycky koupili od Yamahy. Ono to není moc známý, ale Yamaha kromě výroby hudebních nástrojů a motorek uľ řadu let provádí obsáhlý výzkum a vývoj motorů pro ostatní automobilky. Namátkou motory Ford-Zetec jsou od Yamahy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  14:41

    « Re: Toyota x Honda

    Zoufalec seš leda ty protože jsi to nepochopil ty. Jestli tady někdo kopíruje tak to jsou ty hurá akce ostatních automobilek. Toyota něco testuje a všichni okolo to prdnou hned do oběhu a pak čuměj jak telata, že se tohle sere a tam to nedrží apod. Toyota má oproti Hondě velice slušnej tým na vývoj nových modelů a nemusí to krást jinejm jak to dělá Honda. A o tom časování ventilů a prodejem licence si můžeš přečíst tak dva v Autotipu. Toyota má totiž velice podobný systém např. i nový Yaris, ale nemusí to mít jako hlavní reklamu jako Honda která tlačí jenom VTEC. Nepopírám, že dělá Honda špatný auta, ale s tim kopírováním to máš zpřeházený.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  13:05

    « Toyota x Honda

    Omlouvám se, že Vám zasahuji do debaty o slalomu apod. Před časem (tady ty příspěvky tak letí, že to bude tak 5 stran zpět) jsem se dotazoval, co si myslíte o posledním trendu toyoty - kopírovat styling hondy. Z vaší strany bylo ticho po pěšině, až na jednoho, který ale evidentně nepochopil, o co go. Třeba budete teď upovídanější. takže: Lexus 400 je poměrně zdařilou kopií Legendu, Yaris se v čelních partiích velmi inspiroval japonskou verzí civicu a nakonec bombastický IS 200 je dokonale obkreslenou Hondou S 2000. Co vy na to? A zajímalo by mě, kde přišel onen zoufalec,( který mi odpověděl) z vašich řad na to, že toyota prodala hondě licenci na VTEC, protože prý měla ještě lepší systém. A jaký? Myslím si, že není od největšího jap. výrobce zrovna nejlepší vizitkou přebírání stylingu hondy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  00:00

    « Yaris

    Tak se jsem si dnes byl prezit Yarise. Moje prvni km (150) jsou provazeny nadsenim. Je to velice vydarene auto pro mesto. Kdyby z Vas mel nekdo zajem rad ho predvedu. Jinak Toyota je na roztrhani a kdyby jste si ho ted nekdo objednaval tak termin dodani bude az cervenec/srpen. Prej jestli vydrzi takova prodejnost aspon do pozdima tak je toyota nejlepsi zahranicni prodejce v CR. Az s nimj najedu aspon 1000 km tak se rozepisu vice, ale zatim je to super auto!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.04.99  08:37

    « car

    Vlasto tak jak auťák už ho rveš :-O nebo ti to ještě nedal do kupy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.99  01:43

    « Re: Slalom

    Tak sem tě tam nenaąel. Měls pravdu, v sobotu to byla vcelku pakárna, zato v neděli se mi to líbilo. Aľ na to počasí. Jinak zaloľil jsem rubriku Slalomy pod Rallye.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  10:51

    « Re: Slalom

    Modrostříbrná Toyota 4Runner jako doprovod a tmavoąedá Mazda 323 HB jako "ostré" auto. Budeme na ní jezdit dva. Bohuľel zatím nemám tu MR2-ku :-) :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  10:01

    « Re: Slalom

    pojedu se podivat ale ne do horovic to neni slalom ale sprint po letisti. lepsi to bude urcite ve strasicich v nedeli. muzeme se tam sejit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  10:00

    « Re: Slalom

    No já budu Hope dělat slalom doma v kuchyni :)). Ty jdeš přímo bojovat?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  10:00

    « Re: rallye

    TIX je jmeno psa z Ceske sody (Steindler + Ctrvrnicek) kdyz je spina zazrata pusti se na ni TIX
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:51

    « Slalom

    Jedete někdo zejtra nebo pozejtří na slalom?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:44

    « Re: rallye

    Jakej TIX?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:44

    « Re: policie

    No tak to je síla. Upřímě řečeno mi jsme byli rádi, že nás nechali jed. Kdyby to někdo točil tak by se musel smíchy umlátit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:35

    « Re: policie

    S těma poliąema je to jednoduchý. Kdyľ vás zkásli tak to vysílačkou poslali svejm kamarádíčkům a ti si na vás taky smlsli. Neměli ste jim dávat ľádný prachy. Příątě si vemte sloľenku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:27

    « Re: rallye

    Hele, to s tim "ujídáním" z bodovýho "koláče" to neni zas tak pravda. Body do MS značek dostávají jen týmy přihláąené s vozy WRC. F2 je bodovaná samostatně, takľe body nikomu neubírá. Jiná situace je u jezdců, tam je to podle absolutního pořadí - a tak je to podle mě správně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:22

    « Re: rallye

    z burtu ne protoze by je pak honil TIX
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:16

    « Re: rallye

    Co víš třeba má Citrák nějakou tajnou zbraň a teď už bude vyhrávat pořád :)) No jinak máš asi pravdu, že by jim měli dát věnec z buřtů a nechat je :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:13

    « Re: Echo

    To beru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.04.99  09:12

    « policie

    Tak jsem se vrátil z Prahy a i když tam jezdím docela často a už mě máloco překvapí /kromě těch neustálejch kolon/ tak teď jsem se vrátil překvapenej docela dost. Vraceli jsme se z kamaradem do Prahy v Žigulíku :)) protože jsme vyměnily benzínový čerpadlo a on nám odešel alternátor :-)). No a jak jsme se tak vraceli a žígo jelo jenom na baterku, tak nás lapli. No a takový ty keci: jakto, že vám svíti jenom jedno světlo a ještě jedete jako prasata. Furt chtěl ukázat jak nám to teda svíti a bliká až se ta baterka vybila totálně, že už šel jen motor. No tak jsme zaplatily pokutu , ale bločky jim nic neříkaj vzali prachy a vodšláply to. No a mi pokračovaly tentokrát už úplně bez světel no a lapli nás další a co myslíte? Další pětikilo a prd a byli v *. Takže po této zkušenosti uvažuju, že půjdu dělat k policii protože když si představim, že každej deset minut drapnu někoho a každýmu druhýmu nedám bločky tak to je vejvar jako prase. Je zajímavý, že se tohle děje v Praze protože jinde i přes ukecávání, že bločky nechceš tak ti ještě vyhrožujou, že je chceš podplácet. Zajímalo by mě jaký s "nima" máte zkušenosti Vy?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…