TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  20:21

    « Risa.........

    Riso jses dobrak, Yaris pomalu ještě ani nejezdí a ty už víš, že se nebude opravovat, blahopřeji....... Jinak ty konkurenti (Punto, Polo, Corsa........) Čím jsou lepší? Převezou čtyři lidi a dostatek zavazadel a ne buď dva a hromadu nebo čtyři a nic jako Yaris. Prokázali spolehlivost, jsou designově hezčí a výplně dveří obsahují i látku (v japonsku zřejmě nevědí co to je) a v neposlední řadě cena.......... A úplně naposled jsou z evropy stejně jako já...... (ja vím budete tvdrit, že Yaris vznikl taky v Evropě, ale vychází od japonců) Jinak ty okoukané věci : centrálně umístěné přístroje, posuvná zadní lavice, silně skloněné čelní sklo, vyšší výška karoserie atd. atd. atd. (btw. VVT-i taky Toyota okoukala, jiní už variabilní časování dělají mnohem déle......)
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  15:07

    « Vtec

    Díky za upřesnění ohledně systému Vanos. Jistěže nemůžeš znát nic takového jako VTEC. Ten je totiž patentovaný. Ale všechny tyto systémy mají jedno společné - efekt. Asi bude variabilní časování tak dobrá věc, když se o to snaží dnes kdekdo (sice 7 let od uvedení VTEC v CRX del sol, ale snaží), na rozdíl od GDI, které zas tak poulární není. A váš spor Yaris x Logo: Rozhodně je yaris hezčí, ale to je tak to jediné, co bych o nich řekl, protože jsem ani jeden model naživo neviděl. Až budu mít možnost se v obou posadit a prohlédnout, tak budu soudit. Ale toyotě opět chybí to, o čem jsem psal níže:STYLING. Logo je sice trochu hranatější, než konkurence, ale má honda-look. Žádná honda nikdy nebyla kulatá. A pokud se podíváte na fotky na jap. serveru hondy, po ustrojení spoilery je logo dost slušný dravec - na kategorii miniaut. To yaris je spíš na nákupy (nic ve zlém)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  13:26

    « Re: Bill Gates

    Bill Gates ma nezaujíma, a celý Microsoft je vadný. Vždy si na to spomeniem, keď musím pracovať s tými ich vírusmi (Windows, Outlook, Explorer...). Neprekvapilo by ma, ani keby Bill Gates jazdil na Velorexe, lebo z tých ich "vydarených" prográmkov sa musí scvoknúť po čase každý...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  13:25

    « Stano, prosím ťa ...

    ...čo je ešte na Civicu 5D také, čo by stálo za zmienku, okrem prístrojovky potiahnutej koženkou, o ktorej stále básniš? Na mňa Civic pôsobí rovnakým "plastic-look"-om, ako ostatné autá v tej triede, alebo ešte trochu viac. Neporovnávaj Civic s Yarisom, je to úplne iné auto, velkosťou aj cenou.

    Súhlasím, že palubovka sa da minimalne obtiahnut slusnou kozenkou, zavolaj teda radšej do Hondy, že keď konštruovali tú ich bombastickú novinku ženevského autosalónu Honda Logo, tak na to zabudli. Rozmermi a velkostou , možno aj cenou (nie som si istý, na Slovensko sa nedovážajú, lebo podla importéra by boli príliš drahé) je Logo podobné Yarisu, ibaže oproti Yarisu je to totálny bakeliťák, a celkový dojem je asi ako z VW Polo ročník 1985, aj je to podobne hranaté - alebo okopírovali v Honde starú Mazdu 121, z ktorej potom bol Ford Festiva a neskôr Kia Pride, ktorá je teraz už tiež za výpredajové ceny?

    Pallas

    P.S.: BTW, kufor v Logu tiež nie je väčší, než má Yaris.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 03.05.99  12:43

    « Re: Toyota x Honda

    Tak to není. Double Vanos není ani trochu konstrukčně podobný VTECu od Hondy. Double Vanos mění jen časování obou (double) vačkových hřídelů jejich natočením vůči řetězovému kolu. Honda přepíná dvě vačky. Vanosu je podobné variabilní časování třeba u 5-ti vent. motoru Audi 1.8 92kW co používá škodovka. VTECu není podobné nic co bych znal. U motorek Honda velmi krátký čas používala VTEC tak kolem roku 1985, pak zjistila, že ho motorky nepotřebujou.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 03.05.99  12:31

    « Re: Nicola

    Když jsi byl v americe, tak určitě víš čím jezdí vedení Microsoftu a Bill Gates. Určitě by si mohl dovolit evropské auto (možná s celou fabrikou).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  12:14

    « Re: Nicola

    Amíci síce sú patrioti, ale kupujú aj Toyoty pretože sú lacnejšie než ameriky (nepliesť Toyotu s Lexusom), najmä nižšie príjmové skupiny - takisto ako Hyundai-e, Kie, Protony a svoho času Yugo. Skutoční pracháči však kupujú Saaby, Volvá, Mercedesy, bavoráky, Jaguary... proste symbolom úspešnosti a dobrého postavenia v biznise je v Amerike európske auto, prípadne Lincoln a Cadillac. Doporučujem prechádzku po Wall Street, Lexusy spočítaš na jednej ruke, Toyoty nenájdeš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  12:07

    « Re: Toyota x Honda

    Pardon, omylem jsem to odklepnul....Hope, VTEC má opravdu 2 režimy, stejně tak jako "obšlehnutý" Double-Vanos od BMW (double-dvojitý, vanos-vačka). Vysvětli, jak pracuje ten V-VTi. A psal jsi, že je lepší.....Hmmm, lepší bude, až bude podávat z 2,0litrů výkon vyšší než 176kW, z 1,8i/140 atd.atd., to už znáte. Tak co vy na to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  11:58

    « Re: Toyota x Honda

    Teď se to tu dobře mele. Tak to mám nejraději. takže znovu:riso:to co jsi psal se trochu míjí skutečností, nezlob se. Jak víš, že má toyota dobrý tým ve vývoji na rozdíl od hondy, a tak nemusí krást u ostatních? Prosímtě CO, KDE, KDY, A KOMU ukradla Honda? A když toyota něco vyvíjí, tak to ostatní obkreslí, vyrobí dřív a pak se diví, že se jim to sere? A CO KONKRÉTNĚ?- vzhledem k hondě?A vzhledem k tomu,že mnou zmiňované modely se objevily na trhu PODSTATNĚ DŘÍVE, než napodobeniny od toyoty, tak to bude asi jinak, než si myslíš. A ještě jedna věc. honda si drží už cca.10-15 let určitý styling,charakteristické linie, profil ap., ve kterém stále pokračuje - jaký styling má toyota? Každý model stejné řady u toyoty je zcela jiný - do jaké míry pohledný, to nechám na jednotlivci. Musím souhlasit s hopem, že "originalita designu" toyoty opravdu stojí za houby. Nesouhlasil bych ovšem s tím, že mají motocykly system VTEC. Sice do motocyklů nedělám, ale nikdy jsem to neslyšel. A není mi také jasné, jak PLYNULE mění systém V-VTi (mimochodem bez prvního V-čka je to název pro sportovní verze Hondy- v současnosti ještě doplňovaný ostřejším TYPE-R)? Co tady lze PLYNULE měnit? A JAK? ...Dále: proměnné časování ventilů má Honda od roku 1987, alespoň přibližně a do aut se montuje od počátku 90.let po prověření v F1. Systémy tzv."vyvinuté" BMW, Roverem, Toyotou a dalšími jsou jen deriváty původního VTEC, VZNIKLÉ V POSLEDNÍCH 2-3 LETECH.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  09:04

    « Nicola

    Tak mi ty tvoje tři konkurenty ukaž. A to že jsou levnější? Za pět let to máš na opravách zpátky a protože každej z nás jezdí už v ojetym autě tak se ti to vrátí naopravách ještě dřív. A teď mluvim ze zkušeností a ne z toho co vyčtu v časopisech. Proč myslíte-že je Amíci tak strašně kupujou i když jsou tak velký patrioti?
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.99  08:53

    « Stano

    Tak to je zajímavý, že minule jsi tady psal jak je tam dost místa. Co chceš po Yarisovy vozit skřině? Do Porsche se ti taky vejdou jen golfový hole a je větší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.99  14:40

    « Re: Yaris

    Este nieco - sedel som v tom na predvadzacke v Blave . Vpredu kolega 190 cm, vzadu mensi - 185 cm. Sedadla vzadu, do kufra horko-tazko kufrik na stojato.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.99  14:38

    « Re: Yaris

    Palubovka sa da minimalne obtiahnut slusnou kozenkou.
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 01.05.99  22:14

    « Re: Yaris

    Co palubovka, od koho zkopírovala Toyota tu optiku ? Palubovku by si chtěl (nebo la) ze dřeva ? Nebo z čeho, když se ti plasty nelíbí. Napiš tz tři konkurenty, a taky třeba v čem jsou lepší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.05.99  19:37

    « Yaris

    Yaris je typickej produkt Japonců. Zkopíruj co můžeš a nacpi do jedný kraksny. Nenašel jsem na Yarisu jeden jedinej původní nápad a navíc ta cena, existujˇí nejmíň tři konkurenti, který jsou levnější a ukázali, že i kvalitní. Ty přemíry plastů vevnitř brrrrrrr, no prostě Japonec.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  23:26

    « Re: Toyota x Honda

    Můj známej měl nějaký devítikolo Hondí. Já do motorek moc nedělám, tak ti teď přesně nepovím. Ale fakt to bylo slyąet, takový zachřestění a pak straąná rána do zadku a 180 na tacháči ...
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 30.04.99  23:02

    « Re: Toyota x Honda

    Která motorka má podle tebe VTEC ?
  • « 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 30.04.99  22:56

    « Re: Yaris

    Po testovací jízdě u dealera Toyoty na mne Yaris tak zapůsobil, že jsem přesvědčil tchána, aby si ho rovnou objednal. 15. června by už měl stát v garáži. Vybírali jsme mezi 206, Cliem, Corsou, Puntem, Swiftem a Felicii, ale Yaris to vyhrál na celý čáře.
  • 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 30.04.99  22:43

    « VVT-i

    Znáte někdo princip fce. variabilního časování ventilů u Toyoty? (natáčení vač. hřídele či co ?).
    Dealeři Toyoty tvrdí, že je lepší než VTEC.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.04.99  22:35

    « Re: Yaris

    Jé, tak to se musím za tebou vypravit! Aľ budu mít v robotě trochu klid tak se ti ozvu. Já sem v ní seděl (staticky) na autosalonu v Lipsku a moc se mi to líbilo. ©koda ľe takový auto nepotřebuju :))) hned bych si ji koupil...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…