TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.05.99  09:34

    « Re: Smutná správa ...

    Nie, to bolo auto importéra Toyoty. Smola je v tom. že práve malo odísť na homologačné skúšky, takže Tsusho musí objednať nové auto a dať ho na skúšky. Takže oficiálny začiatok predaja sa posunie na neskôr ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.05.99  08:27

    « Re: Smutná správa ...

    Co se stalo? Ty nebo vy máš Lexuse. Nebo spíš měl :o.
  • 00 Reagovat !

    foto pallas

    pallas 14.05.99  19:04

    « Smutná správa ...

    Doteraz prvý a jediný exemplár Lexus IS 200 v ČR a SR, striebornej farby, dnes pravdepodobne ukončil svoju existenciu, a to čelným nárazom do stĺpa elektrického vedenia neďaleko Bratislavy. Odhadujem, že je to minimálne na výmenu skeletu, ak nie je v pr... aj motor s prevodovkou. Našťastie posádke sa vďaka airbagom nestalo takmer nič.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  11:08

    « Re: crowbar

    Díky. Zajímavý čísla.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  11:00

    « Re: crowbar

    ne to je jenom toyota
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  10:58

    « Re: crowbar

    No takže jsem se docela trefil co? Honda o 60% tak malej prodej a ještě o tolik dolu no nevim, ale to je už asi dost.Třeba je to jen náhoda. Překvapil mě Nissan to jsem fakt nevěděl, že má takovej prodej v Německu. Mercedes mě naopak překvapil "jenom" 10% to jsem myslel, že při současný nabídce která je nejlepší v evropě podle mě /pro ty prachatější/, že bude mít víc. Ty přírůstky v ostatních zemích to jsi myslel všechny japonce dohromady?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  10:50

    « Re: crowbar

    pro risu: dobra tady jsou cisla za prvni ctvrtleti 99 + tendence oproti 98 prihlasenych aut v nemecku: bmw 67067(+8,1),daimler-mercedes 108033(+11,0), fiat 42381(-10,8), ford 97404(-18,9), gm 129020(-11,6), renault 64545(+14,2), vw 292037(+10,7), honda 6533(-62,7), mitsubishi 9134(-15,6), toyota 20718(-17,3), nissan 21970(-3,8). uff vycerpavajici. nemecko je ale pro japonce asi opravdu orisek protoze v italii ma mezirocni prirustek 24,7%, ve spanelsku 22,6% a ve francii 11,1%. je treba ale pripomenout ze ve stejnych zemich ma vw prirustek okolo 30%. uvidime co se stane ted kdyz toyota dostala noveho presidenta Fujio Choa, ktery chce vyrazne zbrzdit reformni politiku automobilky. treba toyotu ceka neco podobneho jako nissan.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  10:49

    « King - celica

    Tak abys neřekl tak jsem ti vypsal celicu a Accorda se stejnýma motorama 2.0i bez VTI bez turba holý motory. celica 129 kW výkon, 186 Nm točivý mom., 225 km/h max. rychl., 8.1 s na 100km/h. accord 96kw, 178Nm kroucák, 200 maximálka, 10.2 s na 100km/h. Někdo nás tu napadl, že japonci neumějí dělat motory s tohodle porovnání to u hondy /bohužel/ tak vypadá. Doufám-že ti tohle stačí. Já moc dobře vim, že by se slušelo srovnat to i s Preludem, ale bohužel jsem nenašel jinej motor než 2.2 VTi a to by se nehodilo k tomuhle u celici. To bych musel vzít s turbem a to by zase nebylo objektivní. Jen pro zajímavost Prelude s motorem 2.2 s VTI a čtřkolkou má jen o 3km/h větší max. rychlost a jen o půl sekundy lepší zrychlení. Tak co řekneš na tohle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  10:00

    « Re: crowbar

    A ještě jednou k tomu prodeji já nemám tyto čísla k dispozici, ale ono možná by možná stálo zato kdyby jsi měl chvíly a podíval se na to jak si stojí oproti jinejm neevropskejm automobilkam to by možná vypovídalo přenějc nemyslíš? Protože je jasný, že např. v Německu se budou rozhodně prodávat německý auta, ale tušim, že konkrétně toyota je na tom v německu velmi dobře. V čechách toyota taky asi škodovku nikdy nepředběhne to si ani já fanatik nepředstavuju.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  09:46

    « king

    První kdo napadl toyotu tak to jsi byl ty brachu a první kdo tady napadl mě jsi byl taky ty a to přesně 30.4 kde jsi sem vlítnul jako těžkej frajírek a ptal ses na kopírování stylu a stěžoval sis tam, že ti odepsal na ten příspěvěk jen nějakej zoufalec. Tak to jsem byl já. Hluboce mě uráží když mi tady předhazuješ, že já tady urážim hondu. To ty a ta tvoje sebejistota, že toyota kopíruje od hondy už ti tady po min.po čtvrtý píšu, že to prostě nemůžeš vědět kdo od koho kopíruje. To kdo je víc na webu nevim, ale podle toho kolik tady máš příspěvků a v jakym čase tak mi připadá, že máš času haba kuk. Nehledě k tomu se ukázalo, že zase ty nevíš o co jde protože jsi ty výkony celici našel na webu. Tak nevim co po mě ještě chceš. Mám 14" kola, čtyři sedačky nebo já fakt nevim co chceš ty tu pořad píšeš, že nereaguju a na co nereaguju. Co to je za otázky kopírovaní ten od toho. Ty děláš průmyslovou špionáž nebo co? Já nenapadám Hondu ja napadám TEBE protože tobě když dojdou argumenty tak raději řekneš něco jako v tom smyslu, že jsem blbec a že se nebudeš se mnou bavit tak se nebav. Seš na Netu a můžeš mě tu urážet jak chceš a překrucovat to kdo tady začal první napadat. Mě jenom vadí, že než jsi sem vlítnul ty tak i když tady byla kritika na toyotu tak to bylo vždycky korektní a slušný. Řekl bych jedna s posledních rubrik kde se dabatovalo bez urážek. Tebe specielně si pamatuju už od začátku a tvý projevy osočování jsou fakt moc pěkný. To co jsi psal o spolehlivosti Nissan X Subaru. Vždyť to je taky zkreslená informace. Subaru předběhlo toyotu pouze ve stáří do dvou let atd. rozepisovat to nebudu tady na motorkafe to máš někde uveřejněný. U tebe mi stačilo když jsem se podíval na tvoje příspěvky v honda club /taky jsem ho zkopírovaly od tebe viď/ a jak tam popisuješ, že honda integra je větší sporťák než ferari /nevim kdo je tady víc zaslepenej/ a že se u ní nepředpokládá taková spolehlivost. Divný názory fakt konstruktivní. A v neposlední řadě se ti nikdo neposmívá, že nemáš 250 000,-Kč na celicu, ale štvou mě tvoje příspěvky který nemluvěj ze zkušeností. Opět ty jsi tady dělal těžkýho frajera jak mi to natřeš s TVOJIM Accordem a když ti napíšu, že klidně přijedu aby jsi mi to mohl natřít i do toho Brna pojedu tak najednou to z tebe lezem jak z chlupatý deky a div se tady nerozbrečíš, že to neni tvoje. A to, že jsi přilnul k Hondě pro dynamiku a spolehlivost bodejť by ne, ale proč nám tady musíš pořád cpát, že je lepší než toyota. Ty jsi v toyotě jel tak max. s někym kolem baráku jinak by jsi o ní musel mluvit stejně jako o Hondě. Po pravdě řečeno od tebe jako "zástupce" hondy mě takovýhle jednání nejdřív překvapilo jak může někdo kdo má Hondu takle mluvit o toyotě, ale nakonec mě právě tohle utvrdilo v tom, že máš auto od taťky a jednou za tejden ti ho taťka pujčí a jinak jezdíš ve fa. Je to tak dlouhý, že to po sobě nebudu ani číst takže sorry za chyby.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  08:58

    « crowbar

    To co jsi uváděl za fakta o prodeji mi přišlo jako velice slušné a to, že je tam i jak jsi napsal "hnuyday coupe" to mě nepřekvapuje protože se mi osobně velice libý i když značka to není moc oblíbená nebo rozšířená. Nic to nemění na tom, že to cupe vypadá špičkově.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.05.99  08:50

    « Stano

    No to že je to prdítko to nepopírám. Ale chceš mi říct, že má Honda nebo Subaru hezčí malý auto?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  22:56

    « Re: To risa:

    Risa, Ty si zaslepeny fanatik. Dnes zacal v B.B. autosalon. Vedla seba stali Honda, Toyota a Subaru. Mal som viac casu ako minule obzriet ten slavny Yaris. Mimo lacnych plastov na palubovke a 205 l kufra (:-) som nic mimoriadne nevidel. Nehnevaj sa, ale ale nebol som sam, prtetoze na rozdiel od Hondy a Subaru do Yarisu obcas niekto nakukol a to bolo vsetko. Je to proste prditko pre zeny na nakupy
    do mesta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  20:35

    « Re: Xsara Kit Car - M/T

    Původně to mělo být delší, ale rozmyslel jsem si to. Asi nejsem chápavý. Nebýt defektu a cestování po polích, byl by Štolfa na 2-3 místě. Kdyby ale neplatí, tak byl 6. Přesto zajel na RZ takto: 1x62., 1x6., 3x5., 5x4., 4x3., 1x2. Myslíš si, že to jel špatně?

    Pošíkovi kdysi jeho Clio Williams obhospodařovali taky Francouzi. Jestli má CzechPro jen tři české členy, to nevím, třeba poradí HOP. Když máš stroj půjčený na soutěž, je přece normální, že ho servisují ti co ho půjčili. Vždyť ho znají, dělají na něm denně. Protože nejsem chápavý, tak bych prosil rozvést, co jsi tím myslel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  18:34

    « Re: To risa:

    King:O tech svetlech Yaris x Civic a co takle KA, nebo Focus, ty maj take podobne svetla jako Civic, ze jo? Taky to obslehli, je to mozne on hold nyni takovy trend. Ono design u aut je neco jako moda. Taky se navrhari vraci ke starsim vecem, kombinuji nove se starymi, atd. Asi takle to bude i s ostatnimi podobnostmy toyota verzus honda. Jeste, to jako kdyby jsi chtel napadat celicu a jeji posazeni svetel protoze Renault Alpine mel obdobne a nyni MB E zmenil take docela vyrazne image predni masky, coz u nemeckych aut neni obvikle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  18:12

    « Re: Xsara Kit Car

    bdx: Ano, Liberec se jel na mokru dokonce i misty na snehovem poprasku a v sobotu z rana i na ledu. Jindra tam zkoncil 6 a prednim byly same ctyrkolky. Videl jsi nekdy jeho tym? Tam mluvi cesky pouze on, spolujezdec a jeste jeden manager. Dal psat nebudu, chapavej clovek pochopi co chci rict.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  14:59

    « risa a martin a ostatni sikmooky

    co se tyka tech vasich reci ze prodejnost ukazuje kdo dela nejlepsi auta, tak s vama stoprocentne souhlasim: v offroadech je toyota rav4 na 8.miste, toyota landcruiser na 5.miste, v kategorii lower medium je toyota corolla na 9.miste (tendence -15,2 procent oproti 1998), v upper medium je toyota avensis 8., ve full sized toyota camry na 8.miste. v kategorii coupes se do prvni desitky toyota ani nedostala a to je tam i hnuyday coupe. takze mili toyotaci suma sumarum zadna slava. anebo chcete tvrdit ze v evrope si lidi nemuzou dovolit kupovat japonskou "kvalitu"??? nebo snad patriotismus??? (zdroj: Automotive News Europe, udaje o prodeji za 1. ctrvrtleti)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  14:37

    « Re: To risa:

    A ještě něco: Nemusíš se mi zrovna posmívat, že jsem chudák, který nemá vlastní auto. Prostě nemám 250 000 na celicu, i tu bych bral, i když spíš CRX nebo preluda, a jsem rád že mohu jezdit s accordem alesoň občas. A to, že mám řidičák cca 3,5 roku, neznamená, že nemám nic najeto a že jsem vedle z mizernýho accorda. Za 3,5 roku jsem najezdil asi 180 000km, to je víc, než průměrný Čech za celý život. A accorda si otec nekoupil, auto původně dostal jako firemní, což je jediné štěstí, protože kdyby si mohl vybrat, tak by si se svými znalostmi koupil bůh ví co. Já jsem k hondě přirostl po zkušenostech s ní, jak co do dynamiky, tak i spolehlivosti, protože jsme v servisu jen na pravidelné prohlídky. Závidím ti, že máš vlastní auto, které sis sám vybral. Ale jsi ubožák, když se díváš takhle na lidi, kteří na pořádné auto zatím nenašetřili. Je mi tě líto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  14:11

    « Re: To risa:

    Pardon, myslel jsem lexus 400, pochopitelně. Třístovka je designově originální.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.05.99  14:06

    « To risa:

    Tak teď ses teda projevil! Congratulations, natřel jsi mi to na celé čáře. přiznám se ti: Rallye nerozumím a je mi úplně volná. Pokud jsem uvedl nějaké mylné informace, lituji toho a příště se nebudu pouštět do oblastí, ve kterých nemám jasno. Sorry. A bod 2: Opravdu v autech nedělám, ale neřekl bych, že o nich nemám přehled. Nevím co děláš ty, že na to jsi tak pyšný, ale asi nic moc, když máš čas věčně surfovat. "Dělat" u aut ještě neznamená jim rozumnět a to je asi tvůj případ. Zaslepenec, vidící toyotu a pak dlooouho nic, pak Lexus a ještě déle nic, atd.atd. NIKDY jsem neřekl, že je toyota špatná, značka, to jen ty, znalec, neustále urážíš Hondu a TY neodpovídáš na dotazy a meleš to samé. O spolehlivosti toyoty také nepochybuji, honda je na tom o něco hůře, ale toyota už také není best, lepší jsou nissany (evropa)a subaru - (USA).
    Sice mě to šíleně otravovalo, ale vypsal jsem si pořadí našich příspěvků a jejich obsah, abych ti osvěžil paměť.
    Já 30.4. Já vůl jsem se opovážil zeptat, co si myslíte o kopírování desirgu HxT
    TY 3.5. Toyota něco testuje a všichni okolo to hned prdnou do oběhu a pak čuměj jak telata, když se to sere....... toyota má OPROTI hondě velice slušnej tým, bleblebleble... - fundovaný příspěvek, jen co je pravda. A objektivní, nezaujatý. Ale plný neověřených urážek Hondy.
    Já 3.5. Nenechal jsem se ještě otrávit - Co kde kdy a komu honda ukradla, navíc ve vztahu k toyotě? Odkud máš informace o špatném vývojovém týmu hondy? A kde dosahují toyoty výkonů hondy?
    TY 4.5. Kde já beru jistotu, že to nekopíruje honda? Že model vyjede dřive? - Ano, přesně proto, odborníku. Když je civic na trhu 4 roky, tak s ním téměř identické světlomety na yarisu určitě budou nápad toyoty, stejně tak jako "inspirace" lexusu 300 3 roky starým legendem. Taky originál toyota. A IS200? Bomba, která se objevila 3,5 roku po zveřejnění studie Honda SSM - přímého předchůdce S 2000. A podobá se mu jako vejce vejci, dokonce i blbými koncovými světly. A pokud na IS 200 nevidíš styling hondy (zkus si odmyslet eLko na kapotě, pokud to zvládneš), tak si běž dát studenou sprchu. Ale pokud máš pravdu a honda tohle všechno ukradla, tak má asi toyota jeden z nejmizernějších teamů, jaký je k vidění, protože rychleji bych to uvedl na trh i já, laik, za pomoci bandy žížal.
    Já 6.5. Ptal jsem se na parametry tvé celicy - dodnes žádná odpověď, jako vlastně na všechno. Asi to fakt nevíš. jen jsi mě odkázal na to, že někomu, kdo se v autech vyzná, stačí model a rok výroby. To říká ten pravý, ty nevíš o hondě ani ň, kromě toho, že je to japonská značka. A co teprve o jejích motorech! Já nemám, na rozdíl od tebe čas trávit dny na internetu a zjšťovat si, jaký motor měla nějaká celica v r.95. Ale ty to asi nevíš taky, tak jsem v pohodě. jinak by ses pochlubil.
    TY 11.5. Zase bláboly o "hondě hurá na trh" - na to jsem ti odpověděl, že honda mění modely cca. po 5ti letech. Ty mi vzápětí odpovíš, že šmejd honda mění po pěti, ale celica už po 4 letech. Tak jak je to s tím hurá na trh?
    Nechtěl bych, abychom tady otravovali diskusi našimi osobními spory, klidně bych se i usmířil, já jsem byl jen zvědavý, co vy na můj příspěvek o designu a dostal jsem do huby. Dokonce tak, že moje příspěvky na MC stojí za prd. Kdyby by tohle řekl třeba od Vás hop, nebo MartinT, tak to tady zabalím, oni mají přehled. Ale z předchozí historie, nebo histerie, je patrno, že TY nemáš příspěvky s fakty, jen s urážkami a pokud to nezměníš a nebudš vystupovat jako odborník, za kterého se považuješ, tak budu tvoje komentáře ignorovat.
    A ještě k velikosti prodejů i pro Martina: Pokud jste někdo v USA byli, tak víte, jakou image tam honda má. Není to masový stroj, jako ani Evropě, ale spíše si drží určitý podíl na trhu a klientelu - sportovněji založenou (o takovém fandovi se zmiňuje AlesK v příspěvku v ttématu HONDA integra typeR - doporučuji přečíst). Toyota je spíše takové lidové vozidlo - neuražte se - i v evropě. Nezáleží tedy vůbec na prodejnosti. To je jako byste tvrdili, že nejlepší automobilkou je VW, resp. letos Renault, protože je No.1 v Evropě. Ne náhodou se hondě říká japonské BMW, ale to vy asi slyšet nechcete......
    Martine, nechci se hádat, s yarisem jsem nejel, ale těžko bude jezdit lépe než civic. Rozvor je rozvor, jak správně říkáš, rozchod také a honda podvozky umí. Zaris bude asi spíš tvrdší, jinak by to nebylo moc pěkné svezení, o jakém píšeš, ale na že by měl na civic?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…