TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.05.99  08:37

    « To Risa

    Tak co, jak ti to jezdi? Vlasta.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 26.05.99  22:48

    « Honda

    Ten točivý moment mají téměř všechny auta větší než Accord, ale i tak je rozdíl malý, největší byl 6 Nm a to u BMW. Já osobně považuji za sportovní úpravu vše co zvyšuje výkon klasického motoru a to VTEC dělá. Rozdíl mezi Hondou a evropou je pouze v tom, že Honda má vyladěné všechny motory a evropani pouze některé (bohužel). Ale evropani to většinou dělají i kvůli daním :-( . Proti Hondě nic nemám, naopak Civic se mi líbí a S2000 je super, ale já jsem těmito parametry reagoval na příspěvek, ve kterém bylo uvedeno, že v evropě není auto se srovnatelnými výsledky. Na VTi v evropě bez turba nemá asi nikdo. Ale ty turba by k VTi Honda montovat mohla, pak by to byli nejlevnější letadla na světě :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.99  08:31

    « Re: Nicola

    Jo to bych mohl taky ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.99  08:29

    « Re: To risa:

    No to jedem oba celicou. Budou určitě měřit tak musíme jet fakt kudlu aby se nás bály zastavit :). Já jedu na 100%. Hope jedeš taky doufám?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.99  08:26

    « Re: Argentina

    No o Sainzovi jsem se ne moc kladně zmiňoval hned po prvním závodě FIA. Jestli si vzpomínate tak sjel z toho srázu a zastavil se až o sloup. Pořád si myslim, že to byla jeho chyba. Nejsem závodní jezdec, ale tohle bylo školácký. Co nezvládá Sainz tak to teď plně zvládá Auriol. Přišel mi takovej nevýraznej, ale myslim si, že když pojede tak jak jede má velkou šanci na hodně dobré umístění v konečné klasifikaci.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.05.99  08:02

    « Bez nadpisu

    Zdravím všechny! Déle jsem se neozval, taky mívám občas práci. Naštěstí tu statečně hájil barvy Hondy Ivo. Díky. Takže pro Saaba: Proti Alfě vůbec nic nemám a plně její výkony respektuji. Jak jsi psal dále, že BMW má lepší motor, také fiat (snad, už si to nepamatuji)atd. atd. Souhlasím, i když rozdíl je minimální a pro accorda mluví ještě vyšší točivý moment - kupodivu, protože "točákem" SI TECHNICI HONDY MOC HLAVU NELÁMOU. Nevím, jestli je to dobře, nebo ne. Ale pozor - VTEC není sportovní úprava motoru, jak jsi psal. Je to prostě, stejně jako Twin Spark (dvě svíčky ve válci), VVTi, Vanos, nebo Wankel konstrukční systém motoru. To, že zvyšuje výkon, je asi to, proč se to dělá. Některé automobilky prostě na tyto systémy mají, jiné ne. Takže s klidným svědomím můžeš porovnávat "civilní verze" Evropy s motory VTEC. ALE TEN PRAVÝ VÍTR NASTANE V KATEGORII SPORTOVNĚ LADĚNÝCH VERZÍ. Tam se prostě nechytá ŽÁDNÁ jiná značka. A to je to, na čem si honda postavila image. Vyrábí "obyč" verze s vysoce nadprůměrným výkonem (srovnatelné s BMW, Alfou,....- v pořádku - do této kategorie ji můžeme řadit /něm. AMS již vzal image Hondy jako PRVNÍ v SRN v úvahu a porovnával 156ku,3ku a accorda/)- prostě pro normální lidi, ale také sportovně laděné verze těchto modelů, ve kterých válcuje konkurenci. Na druhou stranu je ale sportovní prelude spíš vozítkem pro důchodce - alespoň designem. Honda také úspěšně atakuje kategorii supersportovních aut jako Porsche, Ferrari a Lambo - modelem NSX. Dostat se do této kategorie se povedlo již jen toyotě se Suprou. Takže co chceš řešit ohledně motorů Honda? Jistě, jsou určité modely konkurence, kde najdeš vyšší výkon. Ani Porsche nedělá zdaleka nejsilnější motory. Ale v globálu opravdu není nikdo, kdo by hondy trumfnul. Porovnej si všechny laděné verze všech značek - bez turba!!!!!! s VTIčky. Nenajdeš lepší (asi). Ale nechtěj, aby začala honda montovat turba, třeba do VTi. Pak by musel jít téměř celý automobilový svět "od válu". V japonsku sice některé modely turbo mají, ale jde o takové obludy, jako je Suzi Wagon R+ nebo Daihatsu Move. Tam o výkon moc nejde. A pokud máš chuť, kup si Accorda Type R s 2,2/156 a nech si do něho u tunningové firmy namontovat turbo, chip, filtr, jinou vačku, výfuk atd atd. Třeba se ti povede z něho vyždímat 200-250kW, ale po 50 000 se ti rozpadne. Spolehlovost u Vti je téměř stejná jako u normál verzí. (otazníkem je Integra Type R, byly tu na ní v diskusi H- I- T- R veeeeelké stížnosti, ale jen z jednoho zdroje). Co ty na to? Fuj, to je dlouhý článek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  23:00

    « Re: Nicola

    Risa: vis jake evropske auto me obrovsky rajcuje? Je to pouze jedno jedine, super rychle, vykonne, spolehlive, az na tu cenu -> PORSCHE Carerra
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  22:51

    « Re: To risa:

    Risa: Jestli pojedu do Brna tak jedine Celicou. Dneska jsem platil pokutu takze si to chci vybrat!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  22:44

    « Re: Argentina

    Sainz ma letos velkou smulu a nebo to pekne *. To bude asi tim ze jsem mu podal ruku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  22:43

    « Re: TOYOTA x HONDA - porovnání

    King: Size trochu pozdem, ale prece. Moje pracovni nasazeni me bohuzel neumoznilo drive reagovat. Ja si o cislech ktere jsi napsal u kazde znacky ze jsou pekne a ani jedna se nema za co stydet. Sami cisla vypovidaji ze ten rozdil neni zas takovy protoze vzdy jde o rozdil v jednotkach a to neni nic hrozneho! Nejvetsi rozdil je ve sportacich ale ty ma TOYOTA jiz dosti zastarale protoze letos se ocekava offic. predstaveni cele skali sportaku (Supra, Celica, MRS)
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  20:33

    « Argentina

    Tak Auriol třetí a Sainz pátej. Sainz měl před koncem problémy s převodovkou, ale hlavně ľe dojel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  09:21

    « Re: TOYOTA x HONDA - porovnání

    Docely jsi mě zaskočil protože takovýhle test jsem viděl poprvé. Nejdřív jsem nevěděl jak je to možný, ale když jsem viděl, že BMV je o polovinu spolehlivější tak to sorry. Dál Fiat nebo Hyundai taky překvápko. No fakt nevim okolnosti, ale je tam i malá skupina těch aut. Podívej se na největší test na světě kterej dělaj němci to jsou někdy propastný rozdíly. Je fakt, že moje angl. je běs takže jsem si tam moc nepočetl :), ale jestli tam byl "malý" vzorek aut tak to mohlo s tou statiskou pěkně zahýbat. Chtělo by to přeložit pro blbý /pro mě/ okolnosti za jakých se ten test dělal. Jinak dík za link zajímavá stránka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.99  08:50

    « Re: Nicola

    Co se týče současný kvality Alfy nemohu soudit protože neznám nikoho kdo by Alfu měl a ani jsem v ní nejel, ale znovu opakuju, že 156 dostala právem auto roku 98 je to fakt super sportovně udělaný auto. Přesně takle bych si představoval svoje rodiný auto. Když bych jel z rodinou tak pohodička. No a kdybych jel sám tak ukrutnou kudlu ;). Co máš ty za auto?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.05.99  22:30

    « Re: TOYOTA x HONDA - porovnání

    Ty statistiky jsou převzaty z www.whatcar.co.uk . A je to pro všechny Toyoty dohromady a za rok 1998. Rok předtím byla Toyota spolehlivější (10,8), v roce 1998 (16,4). Z Toyot je nejspolehlivější Corolla (5,8), která je myslím nejspolehlivější ze všech, ale nevím to jistě. Největší ostudu dělá Toyotě Carina E (23,2), která se vyrábí v anglii a v tom je pravděpodobně zakopán pes. Další model tohoto výzkumu je Celica (17,0). Ostatní modely tam zahrnuty nejsou. A navíc se to týká pouze aut v anglii, takže v jiné zemi to může být jiné. Nejlíp kdyby všechny státy vedli stejnou statistiku a pak by se udělala jedna světová.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.99  19:46

    « Re: Nicola

    No jo právě riso, já mluvím z vlastní zkušenosti. A co se týče těch statistik, tak se mi to taky nezdá, protože co statistika to leckdy i radikálně jiný výsledky, proto říkám jen svoji zkušenost, která je kladná a dává za pravdu rostoucí kvalitě (resp. v současnosti dosažené).
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.05.99  11:48

    « Pro toyoťáky

    Jede nám to skvěle. 3 a 4 místo. McRea skončil vyjímečne né pro poruchu :))
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.05.99  11:47

    « Nicola

    Je pravda, že se mi z evropských automobilů líbý Alfa rozhodně nejvíc a teď 156 je prostě bomba. Po stránce sportovního desingu jsou téměř bezkonkurenční i proti "moji" toyotě, ale na druhou stranu ta spolehlivost opravdu o něčem vypovídá to mi věř. Nemám to vyčtený, ale odzkoušený. A když už jednou dáš prachy za auto tak chceš sednout a jed a pokuď máš Alfu tak "kudlu" a né se babrat s poruchama. Tim nechci říct, že co Alfa to porucha, ale přeci jenom kvalita jim moc neřiká a to, že někdo řekl, že teď ta kvalita bude lepší....Zbytek si domyslíš viď.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.99  11:36

    « Re: TOYOTA x HONDA - porovnání

    Saabe myslim, že tvoje příspěvky jsou jedny z mála na úrovni, ale překvapil jsi mě s těmi údaji o spolehlivosti toyot. Je všeobecně známo, že toyoty co se týče spolehlivosti jsou ve všech testech na prvních místech /sem tam vykoukne jiná značka/ takže ?????
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.05.99  11:03

    « Re: Honda+Toyota = Velky Japonský *

    Ozval sa vtak, co ma mozno bicykel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.05.99  08:42

    « Re: Honda+Toyota = Velky Japonský *

    Jsem rad, ze se na Netu obcas objevi neco zajimaveho. Vyjdu-li ze statistiky, ze pripojeni k Internetu ma u nas vzdelanejsi skupina lidi, pak si rikam, jak mluvi a pise ta mene vzdelana cast. Hmm, mozna ji podcenuji...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…