TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  15:18

    « Re: AUTORECENZE

    To dabel: No vidíš, sám napíšeš že MX-3 bylo laciné kupátko a že kvalita nic moc. Každopádně minulost jsem znal velmi dobře, protože jsem kupoval auto od firmy, s níž denně spolupracuju a jezdil v ní můj kamarád, kterému jsem tam tu práci dohodil :-) Nebudem to řešit, čas ukáže.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  14:27

    « Re: AUTORECENZE

    Brazdic: no vies, ci je "index poruchovosti" ADAC 7.6 alebo 10.2, ked MB C ma rovnaky index 17.5, to je minimalny rozdiel na vyjadrenia o rozdieloch, ake tu pustas ;) Statisticky povedane, Toyota Avensis sa pokazi raz za 131 rokov a Mazda 626 raz za 98 rokov ;)) Kazdopadne porovnavas podivne veci: lacne kupatko s neistou minulostou (asi Ta niekto napalil, predpokladam, ze tam MX3 bola predtym na maderu a s 200tkm) s fungl novym sedanom strednej triedy, ktory sa este ani len nedostal cez zabeh. Ked budes mat najazdene tak 80tkm, vtedy mozes rozpravat o tom, ake to je spolahlive auto - ale nepochybujem, ze Toyota zmetok do sveta nepusti ;)) Len by som Ta rad priviedol trosku k sudnosti pri Tvojich vyjadreniach, zavanajucich pomaly nabozenskymi dogmami ;))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  14:16

    « Re: AUTORECENZE

    To chceš jako říct že čím novější technologie motoru, tím vyšší spolehlivost? Tak to s tebou nesouhlasím, protože dnes je doba, kdy se vše dělá čím dál laciněji a nové technologie se pouští do světa často neotestované. Je jasné že jsou motory čím dál dokonalejší po výkonové stránce a po stránce spotřeby, ale spolehlivost jde stále dolu. Navíc si nemyslím že by motor HDI byl někdy spolehlivější než motor Toyoty, VW, Mercedesu, BMW a td. Peugeoty se mi hrozně líbí, ale jejich spolehlivost už znám velice dobře. Je velmi mizerná. Navíc mám 2 kamarády s P-307 a nedostanou se pod 7L na 100 ani s lehkou nohou, což je zoufalé. Prý je to tím že mají počítač Siemens a ten prý žere víc než BOSH, který se dával dříve.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  14:04

    « Re: AUTORECENZE

    To dabel: No...no..no, tak se hned nebubři :-) Nejslabší výbavou jsem teda nejel. Jel jsem verzí TOURING se 100kW Turbodieselem a prodejce mi furt kecal jak je v něm špičková audiosoustava od firmy BOSE. Tak jsem jsem ji vyzkoušel a bylo to k pláči. Teď mi to nedalo a znovu jsem mrknul do ceníku. Audiosystém BOSE v téhle výbavě vůbec není, takže se omlouvám, ale i tak si myslím, že na audiosystém z Toyoty s 8 reproduktory bude mít jen tak tak. Další věc je spolehlivost a v té samozřejmě Mazda patří ke špičce, ale je vždy až za Toyotou. To jsem už měl možnost poznat na vlastní kůži a tvrdí to i statistiky. Např. když jsem měl Mazdu MX-3 (kterou jsem nekupoval novou)tak jsem měl u 3 roky starého auta (najeto něco přes 50tis. km) vyvěšené panty dveří a nikdo mi neuměl opravit hukot od předního kola. Tak jsem ji brzo pustil do světa. Tím si u mě Mazda moc respekt nezískala. Ten samý problém s dveřmi měl i můj kamarád, která měl MX-3. Je tedy zřejmé že byly nedostatky už v konstrukci přehnaně dlouhých dveří, které neměli dostatečně dimenzované panty. Prostě drobnost, ale naštve. Uvidíme co časem udělá Avensis a Mazda 6. Třeba se u Mazdy zlepšili :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  11:09

    « Re: AUTORECENZE

    Brazdic: a nenapadlo Ta, ze si mohol testovat M6 BEZ Bose, proste v najlacnejsej vybave? A prosim Ta netrep o tom, ako su Toyoty omnoho spolahlivejsie ako Mazdy a ako nevies, ako bude M6 spolahliva. Tieto dve znacky si v tomto naozaj nemaju co vycitat a u oboch je spolahlivost tym najdolezitejsim kriteriom pri vyrobe. Uz sa preber, niekedy mi pripadas, ako keby si mal doteraz len toho spominaneho Favorita...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  10:34

    « Re: AUTORECENZE

    to Brazdic: Mazda ma nezavisle topeni Webasto z vyroby. Topi temer ihned po nastartovani. Docela sikovny system. Ale nejsem z toho auta nijak posranej, proste auto no. Taky muzu napsat, jak to bude se spolehlivosti tvyho motoru. Je jasny, ze cim novejsi auto, tak bude na tom lepe. Treba dnes nove Subaru Legacy je na tom taky o dost lepe nez Avensis, pak prijde Peugeot 407, novy Passat atd. bych mohl pokracovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.03  10:03

    « Re: AUTORECENZE

    Brázdič: minimálně by to mělo být napsané na sudu, z kterého to dostáváš. Jinak, nemáš ty to náhodou v záruce, to auto? A nepadá ta záruka v případě, že do toho leješ svůj olej? Já tedy nikdy nové auto neměl, tak tohle nevím přesně, ale kdysi něco podobného zmiňoval bývalý šéf, co do firemní Felicie lil taky své zásoby.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.03  09:13

    « Re: AUTORECENZE

    To našrot - jen ty specifikace olejů trochu seřadím: SAE je o viskozitě (tj. teplotním rozsahu, jen nepřímá vazba na kvalitativní parametry); klasifikace podle API je nejlepším vodítkem pro benzínové motory (v podstatě říká, pro motory jaké generace se hodí - z hlediska výrobních tolerancí, předpokládaného zatížení atd.); klasifikací podle ACEA je třeba se řídit při výběru oleje pro naftové motory (kvalita, resp. použitelnost pro tu či onu generaci motorů).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  08:08

    « Re: AUTORECENZE

    To oddie: Z písmenek na oleji se dá samozřejmě vycházet, ale já ten olej často dostanu v 5L kanystru jen s nálepkou CASTROL RS. Včera jsem se ale díval na WWW stránky CASTROLu a o RSu tam píšou že je výborný pro benzínové i naftové motory, tak ho asi budu dávat i nadále. Stejně ho mám doma ještě slušnou zásobu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  07:51

    « Re: AUTORECENZE

    To STAVROS: To vím že má M-6 systém od firmy BOSE, ale nic na tom nemění že je zvuk dost ubohý. Asi tam dali to nejlacinější co BOSE nabízí :-). Mimochodem deď jsem zrovna někde četl recenzi a tam to audio taky těžce hanili. Po motorové stránce je diesel u M-6 živější, ale také žíznivější a kdo ví jak to bude s jeho spolehlivostí. Mě výkon Avensisu bohatě stačí. Ještě by mě zajímalo, jestli má M-6 přídavné topení, nebo umí topit jen opačným chodem klimatizace? Nikde jsem nic o přídavném topení v M-6 nenašel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.03  07:51

    « Re: AUTORECENZE

    Brázdič: ó nikolivěk, jaký olej patří do tvé Toyoty, skutečně nevím. A ani mě to příliš nezaujímá, páč Toyotu nemám - a pokud bych měl, si to prostě přečtu... Naopak vím, co za olej patří do toho zmiňovaného P205D (a podobných), ježto je shodou okolností vlastním a servisuji, ale to už Tě předpokládám zajímat nebude :)))) Se specifikací je to jednoduché - přečti si ten shluk písmenek, co máš v manuálu, a na krabici s olejem by pak mělo být totéž... Jinak většina olejů je vhodná do obojího (pozná se to právě z té specifikace), takže není nutné z toho dělat drama.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.03  07:37

    « Re: AUTORECENZE

    to Brazdic: zas to s tim radiem v Mazde nehrot, ja tam mam changer v palubce na 6 CD a system od firmy BOSE, coz neni az tak spatny vyrobce elektroniky. Avensis je pekny auto, ale ze by tam byl zas tk ohromujici rozdil mezi tema dvema autama? Mimochodem ja bych si Toyotu nekoupil uz kvuli tomu mdlymu naftovymu motoru 115 PS. V dnesni dobe maj vsichni ve dvoulitru minimalne 130 PS. Jinak se rozepisovat nebudu, Toyota je pekna.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.03  11:30

    « to našrot

    To snad ani nebude potřeba :). V mem autosháněcím rauši jsem pripadl na super zachovalou Celicu (starší majitel, naj. 81 tisic), mam od toho fotky a chtel jsem jeste videt vnitrek. Pojedu se na to podivat nekdy v tydnu, nicmene jsem chtel mit aspon predstavu, jaky to ma budiky ;-).


    Jestli se chces mrknout, tak je to na:

    www.kfl.cz/kfl/pix/celica/celica1.jpg

    www.kfl.cz/kfl/pix/celica/celica2.jpg

    www.kfl.cz/kfl/pix/celica/celica3.jpg

    www.kfl.cz/kfl/pix/celica/celica4.jpg




    Chlapik za to chce 270, ale zkusim ho stahnout na 250, prip. 240. Tabulkova hodnota je 260 a navic tam ma nejakej problem se synchronem na trojce. Za studena tam pry jde blbe, kdyz se to zahreje, je to ok ..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.03  20:45

    « Re: Prosba ..

    Jestli chceš, můžu ti naskenovat celou brožuru (pokud se mi vejde do scanneru ;o) ).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.03  20:31

    « Re: AUTORECENZE

    Do nafťáků se dává olej, který snese větší zátěž - mimo označení podle SAE (to xW-xx) by mělo být na oleji ještě označení podle API, což je Sx a Cy, kde x a y jsou písmena od A dál a čím dále od A, tím lepší olej. A to S znamená, že je pro benzínový motor a snese tam zátěž x a C že je i pro vznětový a snese jinou zátěž. Nebo tam může být ještě označení podle ACEA - podobně jako výše uvedené, akorát oleje pro benzínové motory mají TGx a vznětové TPDx, kde x je číslo od 1 dál a zase platí čím větší, tím víc toho ten olej snese. A na závěr ještě na oleji bývá, jestli tam jsou nějaké přímesi: AO (antioxidanty), DD (detergenty a disperzanty - v minerálních olejích, udržují ty nabalené částice líp rozptýlené), PK (protikorozní aditiva), PO (protiotěrová aditiva) a EP nebo PP (pro extrémě vysoké tlaky - ty se používají do některých převodovek a hypoidních rozvodovek). Ovšem nejsem si jistý, jestli je to označení aditiv i mezinárodní nebo jen české...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.03  20:15

    « Re: AUTORECENZE

    To SirAnton: Tak u nás je Mazda 6 o dost levnější než Avensis, navíc mi na ni hned nabízeli slevu asi 50tis. Kč a přes kamaráda bych ji mohl mít dokonce se slevou 90tis. Kč. Na Avensis jsem dostal slevu jen 30tis a to tam mám známého a už jsem u nich navíc kupoval druhou Toyotu. Mazda 6 mě ale nenatchla podvozkem a zklamaly mě různé detaily a použité materiály. Dokonce i audio, které sice mělo CD changer, hrálo dost uboze. Avensis je oproti M-6 hotová koncertní síň.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.03  20:07

    « Re: AUTORECENZE

    To oddie: Na obdiv to nedávám, ale manuál mám v předním kaslíku auta a jak se znám tak už ho asi nikdy neotevřu, ale ty specifikace olejů mi nikdy nebyly zcela jasné a tak jsem vždy dával na doporučení kamaráda. Například do Cariny jsem lil jen Castrol RS. Někdo mi ale kdysi říkal že se do dieslu leje jiný olej než do benzínu a tak jsem se jen chtěl zeptat jaký je vhodný. Když je ti za těžké odpovědět, tak se holt zeptám kamaráda v Toyotě nebo v Opelu. Benzínů už jsem měl hodně, ale diesla jsem měl jen jednou (P-205)a to tak krátce, že jsem v něm olej ani nestačil vyměnit. Nebo to nevíš taky :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.11.03  15:59

    « Prosba ..

    Ahoj vsem,


    shanim fotky interieru Celicy 6. generace (presne r. v. 1997, ctyr-oka, 2000 GT, atmo dvoulitr). Mate nekdo nejake? A muzete pripadne poslat? Jestli ano, prosim na adresu eric_singer@centrum.cz.


    Diky mockrat!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.03  12:38

    « Re: AUTORECENZE

    Brázdič: člověče, nechápu proč se tady ptáš, jaká olej do toho bude vhodný, když máš to auto nové a v papírech k tomu tutově bude specifikace, a nadto, jak píšeš, máš známého v servisu, který by to měl vědět líp, než nějaké internetové postavičky??? Nebo to píšeš jen proto, abys mohl dát na odiv, že máš zdroj oleje 100/litr? Hm, to nejsi sám...
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 06.11.03  12:16

    « Re: AUTORECENZE

    malo tam byt "toyoty" namiesto tytoty ... ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…