TOYOTA - CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.04  12:13

    « Re: LC J120 was TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    to skdd: s timhle jsme bohuzel daleko za Evropou. I me obcas neco nekde na aute zlobi a v servisu, kdyz chci zdarma nahradni vozidlo, tak na me koukaj jak na blba. Jeden kamarad bydli ve Svycarsku a koupil si ojety Saab 9-5 Turbo, mel najeto 45 000 km a zadrel se mu motor. Prodejce ihned prevzal vozidlo k oprave /jedna se o ojety vuz/ a on dostal k bezplatnymu uzivani Saab 9-3 Cabrio. Samozrejme, ze cela oprava byla bezplatna a uzivani vozu take. Tady kdyz to nekomu rikam, tak to nechape.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.04  11:25

    « Re: LC J120 was TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    Jednoducho tu sa vidi vyhodnost nakupu, nie je to len o cene. Toto auto ma uz na problemoch stalo nejednu korunu. Jednoducho som si kupil auto a nemozem ho pouzivat na to na co je urcene, pretoze dovozca a servis su neschopny. Aj keby sa to auto "nekazilo" musim chodit do servisu (stracam cas), sam musim ist do poistovne (servis nerobi obhliadky), musim platit faktury (servis neberie od tejto poistovne krycie listy). Jednoducho kupil som si "iba" auto, nech sa na mna nikto nehneva ale toyota mi ponukla dost malo vzhladom za moje 2mil. Isiel som do toyoty pre jej dobre meno a nemal som vela referencii na "pridane" sluzby. Viem, ze to nie je chyba toyoty ako vyrobcu ale bohuzial meno jej robi nielen vyroba ale aj dovoz a servis a to v tomto pripade je velmi mizerne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.04  07:32

    « Re: LC J120 was TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    to skdd: to docela koukam, Toyoty jsou vseobecne brany jako bezporuchovy auta. Jenze bohuzel dneska uz nikdo nedela vozy na cely zivot. Uz to neni jak to bejvalo. Kolega mel Mercedes E-klasse ten novy typ a musel ho vratit kvuli nekolika docela dulezitym vecem. Proste se sypal. Od mijo segry tchan mel ten samy problem s E-klasse - zlobila elektronika a nechtely mu ani vratiti penize. NAkonec ho prodal a vzal VOLVO s80. Docela se k nemu chovali hrozne a to dokonce prodejce v SRN. Takze jinak hodne stesti s opravama. I me by to moc stvalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.04  23:04

    « Re: LC J120 was TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    no ja s tym podniknem hned zajtra nieco. Naraznik od zahlasenia do vymenu 1.5 mesiaca, vrzga sedadlo vodica, palubovka vydava udesne zvuky, importer nie je schopny dat kvalifikovanu odpoved na pouzitelne MT pneu ani za 2 tyzdne, rucicka rychlomeru v jednej sekunde ukazuje 100kmh v druhej 60 a potom 90 a potom zase dobre a ine chybicky co mi zneprijemnuju zivot. Nechce sa mi verit, ze mam vynimocne poruchovy kus. A pokial by to aj bola pravda, chcem to opravit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.02.04  21:17

    « Re: LC J120 was TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    To skdd: Určitě to není nic příjemného, ale stalo se mi u Avensisu něco podobného. Začalo mi asi po 2 měsících trochu vrzat sedadlo řidiče a vrzalo minimálně 3 měsíce. Teď mi ale ani nevrzne. Chtěl jsem to řešit při první výměně oleje a nebude co řešit. Třeba ti to taky ustane, dřív než s tím něco podnikneš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.04  17:07

    « Re: LC J120 was TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    tak a dalsia vychytavka z toyoty! zacalo mi vrzgat sedadlo vodica a to tak strasne, ze sa s tym neda jazdit. Je to horsie ako na vsetkych vectrach dokopy doteraz. Podotykam, ze vectry to zacali robit pri 100 tisic a cca 2 rokoch. Toto ma 3 mesiace...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.02.04  14:11

    « avensis

    Vdaka,
    jedina vec co ma zaraza na tom avensise je, ze niekedy nejde zaradit 2ka, proste narazi clovek na taky kovovy zvuk akoby tam bola tycka. Nejde to ked sa radi z 1 do 2, v pohode ked sa radi z 3 do 2. Zvlastne je ze staci postat a rano uz to fici v pohode. V servise mi povedali ze to moze byt multilockom co ide do prevodovky (zamknuty je pri spiatocke).
    Co si o tom myslite?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.02.04  12:10

    « Bez nadpisu

    plně souhlasím
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.04  16:23

    « Re: rok

    V tom případě bych se asi ničeho nebál - rozumné stáří na rozumné najeté kilometry. Jen si to pořádně projeď, pokud to nevydává nějaké nevhodné zvuky. Akorát bude třeba asi vyměnit rozvodový řemen, pokud už to neměnil předchozí majitel - chce to ovšem vědět, kdy a kam s tím jezdil do servisu a tam se kdyžtak na to auto ještě optat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.04  16:41

    « rok

    bol uvedeny 4/2001 do prevadzky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.04  12:19

    « Re: Stary avensis

    A který je to rok?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.04  10:30

    « Stary avensis

    Caute, mam moznost kupit avensis 2.0 s 3S-FE motorom (cize nie VVTi) ma najazdenych 100tis km, servisovane v ppc v bratislave. Na co by som si mal dat pozor ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.04  11:09

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    no ak GM bude dalej pokracovat nielen v uvahach ale aj v cinoch, mozno dovtedy kym dojazdim LC tak sa budu dat minimalne servisovat v cz/sk. Opel uz teraz je schopny objednat datasheety do TIS a EPC (servisna aplikacia a naplikacia na nahradne diely) pre vacsinu vozidiel GM. Sklad ND pre opel vo viedni uz vie objednat aj diely na chevrolet, ku cadillacu daleko nebude. Len aby escalade bol ako model pre europu = normalny dovoz dovozcom a nie indivindi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.04  11:02

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    to skdd: ta spotreba neni spatna, hlavne k tomu Escalade jak to bude se servisem? Mel bych z toho trochu strach.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.04  10:54

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    navigator? ja neviem, fajn auto ale tie sedacky mi prisli take bezpohlavne, zle sa mi v tom sedelo smykal som sa. Na obranu navigatora treba povedat ze to bol modelovy rok 2000, myslim :-) Spotreba? Kombinacia mesto/teren, 11 litrov, je to automat. Vsetci hovoria, ze je to malo ja hovorim, ze staci vediet jazdit s automatom. K tomu odpruzeniu, toyota ma aj nastavitelne ale to mi zavanalo moc elektronikou a problemami (okrem toho nebolo skladom, teda bolo ale v otrasnej farbe)... A za escalade som vsetkymi 10timi, vo verzi EXT :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.04  10:48

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    to Skdd: to se docela divim, ze je to auto rozvrzany, Toyota dela velmi kvalitni auta. Ale holt je to neco za neco, LC 120 ma ram, takze holt jsou ty vibrace trochu vetsi. A motor je takovej hlucnejsi i v ty RAV-ce. Jinak ta LC-120 je krasna. Zkus priste treba Cadillac Escalade nebo Lincoln NAvigator. Jinak taky hodne dela vzduchovy odpruzeni. Co spotreba jak vychazi?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.04  10:43

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    yo! a miesta je tam tak akurat :-) ja by som povedal, ze je to vhodne auto do mesta :-) Zatial som nalozil vsetko a nemal som problemy aj ked v jednom pripade som bol aj so sklopenymi sedadlami kratky (extremne dlha krabica od plazmy)...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.04  10:41

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    no chalani neviem neviem ci sa bavime o tom istom LC ale ja mam J120 a ziaden zazrak to nie je. Urcite je to poctivo vyhotovene auto ale... 5000km a vrzganie interieru to som nemal snad ani na corse, optitronova pristrojovka je fajn pokial nesvieti slnko spoza chrbta. Ano da sa vyhulit podsvietenie na maximum ale potom vecer ho musim stiahnut. Motor (3.0D) funguje bez problemov, ma silu ale je hlucny a to poriadne. Viem, ze to nie je osobak a nieco mu tolerujem ale nabuduce uz iba benzin. Pokial nejazdite prevazne v terene kde krutiaci moment je pre vas vsetko tak jasnym vitazom je benzin. Zopar detailov by som vyriesil inak (napr. zadne dvere by som bud otvaral hore alebo rozdelil na dve casti). Co ma najma hneva je nemoznost objednania ostrekovacov svetlometov. Bud ma predajca klame alebo sa to naozaj neda. Nehovoriac o tom, ze J120 svieti mizerne. Nemoznost xenonov si viem vysvetlit tym, ze H4 sa lahsie meni ako vybojka a najma je dostupna na kazdej pumpe ale podla mojho nazoru na svetlach mohli zapracovat. Na druhu stranu toto auto s dobrymi pneu je v terene radost, na ceste tiez nerobi hanbu (150kmh cestovna rychlost pri rozumnej spotrebe). Ako som vsak uz povedal nabuduce LC100, 4.7V8 :-) Pokusy z naftou su uz za mnou
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.04  08:16

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    To STAVROS: To víš, RAVka není Lancruiser. Tak jsem si před pár lety sednul do SangYong Musso a myslel jsem si kolik v něm bude místa. Býl jsem truchu zhýčkaný Lanďákem a když jsem viděl vnitřní protor Mussa, tak jsem dostal klaustrofobii. Když jsem si teď kupoval Avensise, tak jsem lehce váhal mezi RAVkou, ale ta je vhodnější spíš pro lidi, co jezděj trochu v terénu a já jezdím zejména po silnicích (i když nekvalitních). Každopádně je v RAVce velice příjemné svezení.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.04  07:25

    « Re: TOYOTA - 2. nejprodávanější značka na světě

    i me se toyoty libi hlavne ty typu Land Cruiser, avsak jsou tak trosku mimo muj dosah. Tak jsem si zkousel novou Ravku a je docela uboha. Sednul jsem si dovnitr a bylo tam mista jak ve fabii. A to za ni chtej milion. Zvenku to vypada jak kus auto a uvnitr je to ubohost. Dost me to nastvalo. Je tam tak o pulku min mista nez v Avensisu. Tak asi jako v ty Corolle.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…