Diskuse

Mazda CX-7 (2008)

27.5.2012

Zevrubně k výbavě (převzato z testu Auto.cz): Airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy vpředu, okenní airbagy vpředu a vzadu, deaktivace airbagu u…

 

Mazda CX-7 (blowik)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien 27.05.2012  21:58

  Překvapení

  Zdravím pane Blowiku ;-)

  musím pochválit recenzi, je opravdu precizně zpracovaná a vhodně "okořeněná" vtipnými poznámkami. :yes: CX-7 je hodně zajímavé auto, aspoň zpočátku se i u nás prodávala jak housky na krámě. Zřejmě přesně do té doby, než majitele postavila před dilema "koupím benzín nebo se dneska pro změnu najím ?". >:D Příchod dieselu byl zřejmě neodvratný a pro udržení prodejů nutný, že tím to auto nejspíš ztratilo hodně ze svého kouzla, to už je věc druhá.

  A co to překvapení v titulku ? No ano, to se týká toho času stráveného v "kokpitech" gétéíček, estéček i eres. V recenzi jsi se k tomu vyjádřil a tak mi vlastně nezbývá než popřát hodně šťastných kilometrů s Mazdicí. :yes: Třeba si ještě někdy na hot-hatch vzpomeneš, anebo si možná příště koupíš vrtulník... ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto blowiik

   blowiik 27.05.2012  22:09

   « Re: Překvapení

   Děkuju moc, no zatím to byl šťastný rok s Mazdou... dokonce jsem si i zvyknul na ty častější návštěvy benzínek (s některou obsluhou si už pomalu tykám, :-)

   Jinak hot-hatch už je asi pohřbená varianta, do několika let stejně plánuju stěhování do domečku za prahu, tak to spíš pak vidím, když už bude prostor a garáž, na dailydriver + nesmysl a v té chvíli by už hothatch pozbyl smyslu... I když vrtulník zní lákavě :-) budu o tom přemýšlet >:-[]
   • 00 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 28.05.2012  07:17

    « Re: Re: Překvapení

    Krsáně se to tu okotilo auty pisatelů! Gratuluju a ať jezdí :-)
    • 00 Reagovat !

     foto blowiik

     blowiik 28.05.2012  10:13

     « Re: Re: Re: Překvapení

     Děkuju :-) no zatím jezdí, tak snad to vydrží >:-[]
     • 00 Reagovat !

      foto webpaja

      webpaja 28.05.2012  10:32

      « Re: Re: Re: Re: Překvapení

      Magda bude jezdit pořád...o to hůř se pak hledají důvody k výměně ;-)
      • 00 Reagovat !

       foto blowiik

       blowiik 28.05.2012  10:39

       « Re: Re: Re: Re: Re: Překvapení

       Jojo, tak já si jí plánuju nechat ještě tak tři roky... k ní v součastnosti budu pořizovat něco do města (Citi vs Up nebo Ibiza vs Polo), v čem se alespoň naučí mladá pořádně jezdit, já po městě ušetřím něco na benzínu a mazda nebude poskakovánim po Praze tak namáhaná :-)
       • 00 Reagovat !

        foto webpaja

        webpaja 28.05.2012  10:47

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překvapení

        Městský auto fajn, jen je potřeba vybrat dobrej servis. Manželka najela v Ibize za 3 roky cca 11tkm, pravidelnej servis v autorizovaným, ale slova jako záruka, kulance apod. pro ně byly sprostý. Do Seatu už bych upřímně nevlezl.
        Po Praze se občas svezu v F500 a ještě se mi neznelíbil. Vážně fajn auto ;-)
        • 00 Reagovat !

         foto blowiik

         blowiik 28.05.2012  10:51

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překvapení

         Tak po zkušenostech se Superbem už vím, kam s koncernem zamířit, toho bych se ani nebál. Spíš mám teď neklidnej zadek a čekám, až se u jednoho z jmenovaných modelů objeví pro mě nějaká zajímavá akce.

         Jojo fiátek 500... kdyby to mělo bejt auto vyloženě pro přítelkyni, uvažoval bych o něm, ale já si v něm nějak sám sebe představit neumím :-)
         • 00 Reagovat !

          foto webpaja

          webpaja 28.05.2012  10:54

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překvapení

          Přišlo mi to nejdřív vtipný taky, ale funguje to bez problémů. A nepřipadám si jako méněcennej, nebo tak trochu jinej ;-) .
          • 00 Reagovat !

           foto m-z-

           m.z. 28.05.2012  17:52

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překvapení

           Hezky a realisticky napsaná recenze :yes: I nad tímhle povozem jsem v r.2008 uvažoval, ale vyhrály hvězdičky :-)
           K výběru městského auta, mě se moc líbí Polo, klidně bych ho snesl, ovšem obsluha kulometu je neoblomná, tak ji občas pozlobím, že ho dostane místo svého miláčka >:-[]
           • 00 Reagovat !

            foto blowiik

            blowiik 28.05.2012  18:04

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překvapení

            Ahoj, děkuju, pojmul jsem recenzi pokud možno nezaujatě, to auto rozhodně není dokonalý, respektive pokud by někdo chtěl SUVčko a až tak mu nezáleželo na jízdních vlastnostech nebo silnym motoru, asi by se v souhrnu z céixsedmičky zbláznil...

            Jo, pólo je krasavec, hlavně interiér je vážně parádní... trochu mě ale hlodá myšlenka jestli, když už si kupuju vysloveně auto do města, nebude lepší ten up nebo citigo.

  • 00 Reagovat !

   foto Johny-Rico

   Johny.Rico 28.05.2012  18:55

   « Re: Překvapení

   :yes: :yes: :yes:
   Recenze jak cumel! :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto blowiik

  blowiik 01.06.2012  19:44

  Nejlepší recenze

  Velmi děkuji za udělení Nejlepší recenze, vážím si toho... :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto -TEAC-

   -TEAC- 02.06.2012  09:58

   « Re: Nejlepší recenze

   blowiku blowiku :-) musím smeknout,tak dobře čtivou recenzi jsem dlouho nezaznamenal :yes: Jen se ještě zeptám jak se ti jelo v 3MPS?Děkuji za počteníčko a za odpověď. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto blowiik

    blowiik 07.06.2012  10:18

    « Re: Re: Nejlepší recenze

    Ahoj, děkuju za chválu... ;-)
    A Jakou generaci MPS máš na mysli?

    Předpokládám, že ti jde o druhou a stále aktuální generaci...

    3MPS má poměrně kompromisně nastavenej podvozek, kterej bych možná trochu přirovnal k Focusu ST... rozhodně to není prkno jako MRS cup, takže umožňuje i na našich silnicích celkem stravitelnej komfort jízdy. Někomu, kdo jde striktně po okreskovém drtiči, by ta mírná "rozměklost" v zatáčkách ale mohla vadit.

    K motoru asi tolik, že táhne jak zběsilej a je u něho poměrně úspěšně eliminovaná prodleva turba, kterou byla přímo pověstná předcházející generace. Na první dva kvalty má uhlazenej nástup síly, takže už se k řidiči chová docela gentelmansky (opět docela rozdíl proti první generaci) a neškube už tolik do volantu, když si človek hraje v zatáčce s plynem. Reakce na plyn poměrně rychlé, přesné řazení. Nevím jestli to bylo jedním specifickým kouskem, ale zase se mi zdálo, že (stejně jako u CX-7) vystavuje spojka najednou a až strašně vysoko....

    Možná trochu zamrzí, že zvuk, kterej z auta vychází, úplně neodpovídá vzhledu. Distingovaně znějící HH? To mi moc nesedí... :-/ Příjemně mě překvapila spotřeba, protože to auto umí jezdit kolem 9 litrů, což je super...
    Při jízdě je v autě ticho, akorát mě trošku překvapil větší hluk od valících se kol, ale to možná bylo tím že na autě byly neoriginální kola s šířkou 235 :-)

    Když to shrnu 3MPS gen. II má kompromisní podvozek, kterej ale i tak umí okresku docela slušně vymést, rychlej motor (i když né tak zběsilej jako gen I), příjemný řízení i řazení, slušnej posez za volantem + dobrý sedačky, který nemaj zbytečně přehnaný boční vedení a umírněnej sound, kterej při normální jízdě neobtěžuje, ale s vytočenym motorem na okresce trochu chybí
    • 00 Reagovat !

     foto -TEAC-

     -TEAC- 08.06.2012  14:20

     « Re: Re: Re: Nejlepší recenze

     Děkuju za ty postřehy z krocení MPS.Na ten hluk od podběhů si stěžuje více řidičů,tak to bude asi malá chyba na hodně dobrém autě :'-( Dělám si zálusk právě na MPS a nebo Fokuse ST lehce dopovaného od BRS >:D Díky! :yes:
     • 00 Reagovat !

      foto blowiik

      blowiik 08.06.2012  16:27

      « Re: Re: Re: Re: Nejlepší recenze

      Já bych asi sáhl po STčku... Musím přiznat, že první generace MPSka se mi líbila hodně (jezdil jsem s ní asi dva měsíce), sice byla méně dotažená než druhá, ale to auto mělo další rozměr danej svojí hrubostí A ten se u druhý generace, která se obroušením "ostrých hran" více přiblížila ostatním HH, docela vytratilo, takže v porovnání 2gen 3MPS vs. faceliftovanej Focus ST by to u mě vyhrál právě fokus.

      Ale ať už sáhneš po čemkoli (MRS, ST, 3MPS, CUPRA, GTI, OPC), rozhodně chybu neuděláš, podle mě má každej z HH něco do sebe a každej bude dělat radost majiteli trochu jinak.

      Tak přeju co nejšťastnější ruku při výběru a hodně radosti za volantem :yes:
      • 00 Reagovat !

       foto -TEAC-

       -TEAC- 08.06.2012  18:33

       « Re: Re: Re: Re: Re: Nejlepší recenze

       Díky.Jo a opravuji můj příspěvek ne BRS ale samozřejmě BSR! >:D
 • 00 Reagovat !

  foto Chocholousek

  Chocholousek 24.06.2012  13:04

  Bezkľúčové otváranie

  Ahoj, docela by ma zaujímalo, ako je to v prípade, ak stojíš vedľa auta, napr. dávaš nákup do vozidla, teda máš auto otvorené a hocikto môže prísť, nasadnúť, naštartovať bez kľúča a zmiznúť... Ako to teda je? Do koľkých metrov je auto otvorené a od koľkých sa automaticky zavre? Ďakujem za odpovede.
  • 00 Reagovat !

   foto blowiik

   blowiik 26.06.2012  10:45

   « Re: Bezkľúčové otváranie

   Ahoj,

   s bezklíčovým otevíráním je to tak, že jedna sada senzorů snímá prostor kolem dveří (cca do metru - nikdy jsem to přesně nezkoušel) a druhá snímá pouze vnitřek vozu. Pokud se karta nachází vně auta, lze ho pouze odemknout, ale nelze nastartovat. To jde teprve ve chvíli, kdy se karta nachází fyzicky uvnitř vozu. Když tedy dávám věci do kufru nebo stojím u auta, nelze ho nastartovat. Pokud máš ještě nějakou nejasnost, rád zodpovím.

   blowik
 • 00 Reagovat !

  foto bobot78

  bobot78 19.08.2012  09:11

  KRÁSA

  Nádhernej auťák! Jo a tu spotřebu máš báječnou. Já měl Hyundaie Tucsona 2.0 benzín bez turba jen 103 Kw, nejel, ale žral skoro stejně. :-(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…