Audi 90 (1987)

30.4.2008

Po velmi dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že jí sem dám. I když jí teď nepoužívám, mám R19 CHAMADE. Audi 90. Kolegové v práci říkají, že nic takového…

Audi 90 (strasa)

foto petrzel1

petrzel1 30.04.2008  12:49

Zdravím!

Zdravím!!!! Jsem první hodnotící a máš štěstí, že jsi natrefil na člověka stejné krevní skupiny. Byť mám dceru ve Tvém věku, máme naprosto stejné názory, jak jsem se dočetl ve Tvé úžasné recenzi. Jen přidej fotek a o autíčko se postarej. Ta naše auta totiž ještě mají duši, na rozdíl od některých současných.
    P.S.: Zrovna včera, při cestě z Luhačovic do Ostravy jsem si dal jednu Odstávku RS k večeři. To víš, 250 kobyl je 250 kobyl...Nandal jsem jí to i za Tvé Audi... >:D >:D

angelo2800 30.04.2008  13:06

« Re: Zdravím!

Tak to je super! :-) Musíme těm v oktávkách ukázat, že nejsou jediní rychlíci. To auto má opravdu duši, bohužel byla v nesprávných rukách. Jen ty prostory a bude zase jak nová.

"-- skrytý --" 02.05.2008  23:35

« Re: Zdravím!

Hele petrzeli, nezda se ti, ze na vecereni Odstavek uz jsi trochu stary? Chapu, ze kluci, co maji prvni silnejsi auto maji neodkladnou touhu stale si o "svaceni" koncernovych tedeicek povidat ale trosku jsi me nahlodal v presvedceni, ze svacinari pochazeji z rad mladiku, kteri si ve stare vrazde (at uz s vrtuli, selmou nebo koleckama na kapote) potrebuji dokazovat, ze jim to jede lip nez tomu strejcovi ve funglovce.

Audi rulezzzz!! (..vztahuje se jenom ty stary,POCTIVY, samozrejme)

wikinko 30.04.2008  14:37

nadherne poctive aauto, na rozdiel od sucasnych audiniek, toto este nie je prerobeny golf :yes:

angelo2800 30.04.2008  14:45

je to opravdu poctivé auto.dali si záležet.

BaracudaJ 30.04.2008  15:04

Předělaný Golf? Tak to si trochu vedle ne? Copak má A4 něco společného s Golfem??

wikinko 30.04.2008  16:42

« Re: Re: 10b

>:D nieco spolocne >:D som sa nasmial
        ved maju spolocne vsetko!!! A4, a najma A3 je len octavka/golf za dvojnasobnu cenu. a mozes si hovorit co chces, koncern je uz taky...

BaracudaJ 30.04.2008  18:01

« Re: Re: Re: 10b

Jen zdůrazňuješ svou nevědomost!
          A4 používá motory podél, proto má pohon všech kol s mezinápravovým diferenciálem Torsenem. A3 má motory napříč, 4x4 je systém haldex s viskózní spojkou.
          A4 používá zadní víceprvkovou nápravu a předu lichoběžníkovou, řešení náprav "přebírá" od A6. Dále je to nové umístění diferenciálu a řízení, které umožnilo posunout přední nápravu nové A4 více dopředu. Čili dostat motor nad přední nápravu. Kdežto Glof/A3 má vzadu čtyřprvkový závěs a předu klasický McPherson.
          Podvozková platforma A4 je zcela jiná, používá jí pouze Audi! I proto dostala Audi převodovku DSG až nyní, tedy že má motor podél. A3/Golf jí měli od začátku.
          Místo vykřikování si raději zjisti podrobnosti o technice, než tady šířit bludy.

foto Ricardo

Ricardo 30.04.2008  18:49

« Re: Re: Re: Re: 10b

Hlavně je každý Audi de facto předokolka... v 80. a na začátku 90. let bylo Audi tam, kde je jeho místo a kde se nejvíc uplatní jeho tradice. Dneska se cpe do pozice kam historici nepatří a fakticky pro to ani nemá předpoklady.

wikinko 01.05.2008  12:25

« Re: Re: Re: Re: Re: 10b

takto nejako som to chcel povedat. a necpe sa tam audi, cpe sa tam cely koncern.

BaracudaJ 30.04.2008  15:09

Zvuk

Vím, o čem mluvíš. Ten zvuk je perfektní, trochu hrubý. Připomíná spíše V8. Jo pětiválce jsou prostě atypické, a tenhle motor má slušnou historii. Jeho základ sahá až ke Coupé Quattro.

angelo2800 30.04.2008  15:19

« Re: Zvuk

Je to tak, tenhle motor má slušnou historii. Viděl jsem starou Audi 90 coupé. Taky krásný exemplář. Tyhle léta německé kvality ukončil model Mercedes - Benz W124, vrchol kvality. Pak už to nikdy nebylo takové, koncern VW začal chrlit auta opravdu ve velkém s použitím velmi podobných dílů,ne-li stejných.Ne že by ta auta nebyla kvalitní, ne že by Mercedes nebyl kvalitní,ale tahle léta byl prostě vrchol německé kvality. Dnes se to skrývá za novými technologiemi,např. ESP, nespočet airbagů a podobně.Když se to tak vezme, německá auta jsou stále kvalitní, i v dnešní spotřební době. Tak jak asi byla kvalitní ta stará, poctivá auta německé produkce.

BaracudaJ 30.04.2008  15:41

« Re: Re: Zvuk

W124 je svou kvalitou opravdu pověstná, po mechanické stránkce nezničitelné auto v kombinaci s 3.0TD, dobrá volba.
        Měl jsem na mysli ještě toto Audi Coupé [odkaz]

angelo2800 30.04.2008  15:46

« Re: Re: Re: Zvuk

Rozumím,viděl jsem staré coupé i coupé od tohodle. A musím říct, že jsme se oba vzájemně otočili po svých autech . . . :-)

"-- skrytý --" 30.04.2008  16:12

nadhera

suuuuuper kára,takové auta me berou,zkus prosím ohodnotit tu naši plečku,díky ;-)

foto Ricardo

Ricardo 30.04.2008  16:12

No....

Cekový dojem hlavně kazí to cosi na masce chladiče a jediná poklice... Fotek je dost ale jsou to jen takový "momentky", za to prostě 10 bodů dát nemůžu. Ale jinak auto super :yes: :yes: tyhle Audyny jsou ještě skutečně Audi a ne jenom převlečený VW s bezpohlavním designem. Tehdy nebyl ten náskok díky technice fráze na papíru ale realita, kterou nebylo potřeba zdůrazňovat. Tak ať slouží :yes:

angelo2800 30.04.2008  16:20

« Re: No....

Tohle jsou opravdu poctivy Audiny. Novou bych si nekoupil. K čemu ty technologie, když to není pravá Audi? Fotky zlepším,jak říkám, dlouho jsem jí nepoužíval.Čekám na nějaký krásný moment, třeba západ slunce.A vůbec nejlepší fotky budou po renovaci.

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 30.04.2008  16:18

90 bola vzdy super. :yes:

foto pumpkin

pumpkin 30.04.2008  17:54

Fakt super auto! A recenzia sa tiež dobre čítala takže za 10b ;-) . Je fakt že takéto auto si zaslúži dôstojný..hmm..dôchodok. Tak snáď to neostane len pri snoch. ;-) Veľa šťastia pri renovácií a prípadne mrkni na moje recenzie. :-)

angelo2800 30.04.2008  18:53

« Re: Ahoj

Renovace bude, je mi jí líto, jak tam tak stojí a v takovým stavu. Má toho hodně za sebou, takže si to zaslouží.

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 30.04.2008  18:16

Moc hezká vzpomínka

když jsem byl já mladej kluk, tak za těmahle autama jsem se otáčel!! Neni to jako dneska nová audina - těch je mraky a nikomu už to nepřijde "vzácnost", ale tenkrát jich bylo jen pár!
    Nicméně v recenzi jsem se dočetl několik zavádějích info. např. s rychlostí a zařazenou čtyřkou atd., což přičítám věku a zkušenostem uživatele, ale jinak dobrý, auto určitě pěkný!! :-) :-) Tak Zdravim :yes: :yes:

angelo2800 30.04.2008  18:51

« Re: Moc hezká vzpomínka

To s tou rychlostí a s kvalty jsem četl v jedné recenzi. Lze to brát obrazně, to auto má dost dlouhé kvalty.

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 30.04.2008  18:30

CHCEM TO!!!

SuperSuperSUper :yes: :yes: :yes: ... Takáto Audinka stojí pri vedľajšej bytovke, v bordovej metle a béžovou kožou... Ci pána to je nádherné auto !!!....A ten motor v tom tvojom :yes: :yes: ... Inak ako 10b za auto nemožem....Dám ti 10b aj za foto, aj keď niesú bohvie aké ;-\ ale to si uvedomuješ a myslím si, že to je dobré ;-) Mrkni naše :yes:

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 30.04.2008  18:33

« Re: CHCEM TO!!!

aha práve kukám že ty si strasa s tou R19 bielou >:D ...Tak už mrkať na naše nemusíš >:D

foto mate59

mate59 30.04.2008  21:31

audina

Gratulujem! :-)

foto Konwi

Konwi 01.05.2008  09:57

Audi

Nic naplat, "Audi" znamená v latině "slyš", takže by bylo přinejmenším trapné, kdyby nebylo CO poslouchat. V předchozích příspěvcích jsi říkal cosi ve smyslu, že by sis nekoupil novou audinu, protože už to není čistokrevné Audi. No, já bych si jí také nekoupil a to z mnohem prozaičtějšího důvodu - neměl bych na ní :-) Takhle se musím spokojit s postarším Mondeem. Taky mě zaujal ten všeobecný boj s Oktávkami. Musím se přiznat, ač je mi to trapné, že si také někdy nemúžu pomoct a závodím s nimi. Úplně nejvíc největší radost mám, když potkám "woktáfku wole f tédéíčku na hlínách a f metle" . To jsou pak závody. Řidič škodovky má zpočátku pocit snadného vítězství, ale v momentě, kdy mu dochází dech (rozuměj - otáčky), tak já klidně ve 180 jedu na 4ku a po zařazení pětky a dosažení dvousetkilometrové rychlosti mu zleva mávám. Nechť Audi plně slouží ! :yes:

foto ByCool

ByCool 01.05.2008  10:13

« Re: Audi

hehe, tato AUDI90 sa volakedy pacila velmi mojmu otcovi :-) vo svovjej dobe to boli velmi zaujmave avetka

angelo2800 01.05.2008  19:36

« Re: Audi

Jo, Audi . . .Nekoupil bych si ten nový model ani ojetý i kdyby byl 10 let starý. Už to prostě není Audi. Tahle byla ve své době pecka, i dnes je to pecka. Když jsem ji kupoval, netušil jsem, jaký to je klenot. Stačí vjet na dálnici, pustit si klimu, zapnout tempomat a hurá vstříc novým zážitkům.

foto petrzel1

petrzel1 01.05.2008  19:41

Děkuji

Děkuji za hodnocení. Víš, přesně o tom je život a slušnost mezi lidma. Nemůže se každému člověku líbit stejná značka a stejný typ auta. Audi a BMW jsou a budou vždycky odvěcí soupeři. Kdo jezdil a měl Audi, těžko si koupí BMW a naopak. Nic to však nemění na faktu, že obě značky jsou prémiové a Tvá 90 i má 735 patří mezi klasiku, která za pár let na rozdíl od "masových typů" (Fabií, Octavií a Superbů či Passatů) bude mít pořád co říci světu. Tak ať nám jezdí!!!! A krásný víkend!

"-- skrytý --" 01.05.2008  23:02

Aud jezdi jako opravdove Audi

Nevim, jestli jsem to spatne nepochopil, ale tys s tim autem jel poprve az POTE co te v nem kamos pred vlastni koupi svezl??
    Asi to byl vazne dobrej kamos..nebo tva velmi silna touha po kruzich

foto vladi87

vladi87 03.05.2008  09:04

Toto boli autá...

Aj s týmito 80/90 nemám skúsenosti, ale mám kamaráta, ktorý je s tým veľmi spokojný. Ja môžem ohodnotiť dizajn, dakedy sa to ešte vedelo robiť. Alebo taká 100/A6(prvá). Nenachádzam jednu chybu na vzhľade toho auta, a čo sa týka techniky: Strýko mal toto auto v prevedení 2.5 TDI 103kW. Ten motor ťahal cez 350 tis. a stále ako hodinky. Bohužiaľ, auto bolo po havárii a neopravené, tak ho odstavili v Nemecku a bez opravy ho nechceli pustiť ďalej..už je na súčiastky:(...Ktovie, koľko by ešte vydržalo...V každom prípade, dakedy sa robili skutočné autá, teraz už nejde o kvalitu (neplatí len pre audi).

"-- skrytý --" 13.05.2008  09:04

pětiválec

Je to paráda.chtěl sem dát za 10b ale něak to nejde (skusim příště).tento motor znam táta ho měl v Audi 100(model c3 doutník).je prostě skvělej výkon 136 PS zcela dostatečný(víc než to)navíc plochá křivka točivého momentu.nedokážu si představit jak hejbe s tou 90kou (když si vemu jak jede ta moje 80ka se 110 PS).zvuk je kapitola sama pro sebe.

"-- skrytý --" 13.05.2008  09:23

Přestavba na quattro?

Eh, asi o tom autě víš víc, než já, ale mám takový dojem, že to bude neskutečná hora práce (zejména kvůli zadní nápravě)...

Pětiválce jsou geniální ve všech směrech. Škoda, že se v koncernu nepoužívají více.

A komunistům by měli zakázat kupovat či používat západní auta. Určitě by to byřešilo spoustu problémů :-)

angelo2800 13.05.2008  16:29

« Re: Přestavba na quattro?

Bude to těžká práce,hlavně na podvozku.A hodně času a shánění dílů,ale stojí to za to.Ale v zimě to bude pecka,řetězy na všechny čtyři a potom . . . No, uvidíme.

"-- skrytý --" 13.05.2008  16:43

« Re: Re: Přestavba na quattro?

Pokud vím u současného quattra s torsenem povoluje výrobce řetězy pouze na zadní nápravě, ale radši si zjisti, jak je tomu u 80 quattro.

angelo2800 13.05.2008  17:10

« Re: Re: Re: Přestavba na quattro?

zjistím,quattro je vymakaný systém,myslím,že dobré pneu stačí.

"-- skrytý --" 13.05.2008  17:17

« Re: Re: Re: Re: Přestavba na quattro?

Já jsem zatím řetězy nepotřeboval :-)

foto pallas

pallas 06.09.2014  03:06

« Re: Re: Přestavba na quattro?

neverím, že si z tohto auto spravil quatro.
        Prešlo odvtedy, ako si sa na to chystal, už 6 rokov - tak sa pochval. co a ako.

foto LaGrave

LaGrave 01.05.2010  19:14

moje audinka

Zavidim vsem co ji stale jeste maji. Bylo to moje prvni auto kupoval jsem ji jeste v ty dobe za 150t vsude jen skodovka a vyjimecne favorit. Byl jsem na svoji audinu, tak neuveritelne hrdej a jak se s ni krasne jezdilo mel jsem ji v 4x4 a jizda s ni byla paradni. Jeste ted si pamatuji jak jsem to palil po dalnici 220 km/h a lidi ve skodovkach nechapali kdyz jsem jen okolo prilitl :-) opravdu paradni auto samozrejme az na ten servis v ty dobe dat za komplet brzdy a vyfuk bylo silene. Doted lituji, ze jsem o ni prisel pri bouracce

foto luzeus

luzeus 07.03.2011  11:40

super kara

Je to pekne vozenie 2.3E je bez kat,136PS/100KW 186 N·m 3500rpm kod motora KV.Tento model prevažne dodavaný pre USA a Sevenu Ameriku.Samozrejme pre USA ine narazniky a smerovky.Tento model mal aj V6 2.6 E - 110 kW ,2.8 E - 128 kW,S2 - 169 kW turbo,RS2 Avant - 232 kW pravdepodobne biturbo.Prerabka na quattro obtiažne až šialene.No držím palce :-) :-)

foto -OOOOO-

[OOOOO] 12.07.2011  15:00

5 Zyl.

U 90ky 2.3 Quattro v prospektu jsem jako malej slintal tak 3x do týdne, na střídačku s M-B SL (nad tim ty zbývající 4 dny :D).Hrozně se mi líbil pohled šikmo zezadu a ty zpátečkový světla (měla navíc decentní křídlo a spoilery, myslím že to byl prospekt od firmy Kamei).

A když jsem potom slyšel ten samý motor v doutníku, co se koupil do rodiny, byl jsem naprosto auf!

Pokračuje nějak ta renovace?Doufám, že jo :-)