Diskuse

Mazda 3 (2019)

25.8.2019

Člověk se primárně rozhoduje na základě emocí. Nová Mazda3 je toho zářným příkladem. Neoslní výkonem nebo prostorností. Má své chyby. Ale když k ní…

Mazda 3 (Wency)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

palix 26.08.  14:06

Mazda 3

Konečne nová Mazda 3 ;). Hneď je dnešný deň lepší - ďakujem :).
    Prajem veľa šťastných kilometrov a zážitkov s novou Mazdou.

Povedal by som, že sú ľudia, ktorých Mazda chytí za srdce (Vy, ja, Krabatt, a plno iných) a potom takí, ktorý zhodnotia výkon ako malý, priestor v aute nedostatočný,... na aute sa ani poriadne neprevezú, samozrejme nezabudnú spomenúť koróziu... a Mazda je "out". Potom si idú obzrieť napríklad dokonalú "Scalu". Samozrejme je to OK - každý sme iný.

Čo sa vzťahu k Mazde týka - aj ja po 2 rokoch vždy sadám do tej mojej s radosťou a v duchu si hovorím "Čau kočka, ideme sa previezť" ;). Tie pocity sa ťažko vysvetľujú človeku, ktorý to nechápe. Niekto potrebuje výkon, iný veľký kufor... a my komplexne vyvážené auto, ktorým Mazda isto je. Či už ergonómia, jazdné vlastnosti... Niekedy ani výkon nie je všetko, keď človek nemá ten správny pocit z auta.

Samozrejme Mazda nie je dokonalá... Každý má právo na svoj názor a kúpiť si môžme čo sa nám páči ;). Aj chváliť môže každý to svoje ;).

foto idam-i

idam.i 26.08.  15:08

« Re: Mazda 3

Gratulujem a potvrdzujem,sedan vyzerá lepšie ako hatchback.Nebýva to často,ale u novej M3 to platí.
      Škoda toho nižšieho výkonu z dvojlitra.

palix 26.08.  15:13

« Re: Re: Mazda 3

Tiež by som si dnes vybral sedan ;). Minulej generácii chýbali viditeľné koncovky výfukov. No neukážte 2 pravé výfuky, keď sú už tam a konkurencia má často len falošné plastové "otvory" :-)
        Aj keď niekedy je výhodou, keď výfuky nie je vidieť - nie je vidno, že sú špinaví, hrdzavé...

Čo sa výkonu týka... je o silne individuálna vec. Možno po Civic-u 1,5T je 90 kW málo... Mne ale 88 kW u predošlej generácie vždy stačilo. Záleží na tom, na čo je človek zvyknutý.

foto Rasto

Rasto 26.08.  17:24

« Re: Re: Re: Mazda 3

Tak fail nie je výkon motora ale to, že si pol roka po premiére človek nemôže kúpiť tú silnejšiu verziu .
          Ako základný motor je to určite fajn. Keď príde skyactive-x bude to fajn

palix 26.08.  20:11

« Re: Re: Re: Re: Mazda 3

To je pravda - motor Sky-X tu mal byť už skôr. Na druhej strane veľmi by som sa so Sky-X neponáhľal. Predsa niečo také tu bežne ešte nebolo. Kto iný to ale zvládne ako Mazda, ktorá dotiahla Wankel najďalej? *Všetci ostatní to dávno vzdali, alebo sa na tom poriadne popálili (NSU).
            Každopádne držím palce všetkým majiteľom prvých kúskov Sky-X.
            Ale ako mi raz jeden človek povedal - Japonec nedá do auta nič, čo by nefungovalo. Hádam to tak bude aj so Sky-X. Držím Mazde palce. Moje srdce si už získala ;)

foto Verny-2013

Verny_2013 26.08.  21:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Taky bych min rok-2 počkal na první zkušenosti. Výkon tam sice je, ale krouťák chybí. Kdyby chtěli tak stejný výkon vydolují i ze standartního dvoulitru bez X. Důležitá bude i spotřeba. Testy předsériových verzí jsou zatím spíš zklamání.

Wency 26.08.  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Díky za přání a příspěvky! Jak píše @palix - výkon není všechno. Měl jsem Infiniti FX35, které má 275 koní. Ale upřímně - co s tím? A že bych cítil nějaký handicap oproti Hondě, to tedy vůbec ne. Díky vysokému kompresnímu poměru a točivému momentu má těch 122 atmosférických koní prostě krásný charakter. Papírově to nevypadá, ale svezte se a přesvědčte se sami - Mazda rulezzz :-) :-)

palix 28.08.  14:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Čo sa výkonu týka...
                Motor G120 (starý Sky-G 88 kW) mal 88 kW pri 4000 ot. Normálne ich majú podobne výkonné autá pri cca 6000 ot.
                Povedal by som, že preto je ten motor do 4000 ot cca podobne silný ako 121 kW verzia, ktorá má samozrejme iné prevody. Alebo lepšie povedané - ide lepšie ako iné 88 kW motory, ktoré samozrejme majú nižší objem a tým aj nižší krútiaci moment.
                Predpokladám, že u nového motora to je podobne.
                Mne ešte výkon nechýbal.

Čo sa spotreby týka... Ani klasický 2,0 od Mazdy nie je vôbec zlý. Sky-X ak bude niekde tam kde sú podobne výkonné motory iných značiek - bude to super.

Čo sa Mazdy týka... Treba naozaj skúsiť. Tie autá majú niečo do seba :-)

foto reign88

reign88 13.09.  22:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Ten motor je fajn. Na bezne jazdenie uplne dostacujuci. Ja som nan presiel s 1.4 TSI Octavie a uprimne nepocitujem nejaky deficit.

So spotrebou to je celkom zaujimave. V ramci mesta jazdim do 8 litrov (Bratislavske zapchy). Akonahle idem na okresky, tak aj v pripade, ze soferuje manzelke je spotreba bez snazenia okolo 5 - 5.5l. V pripade TSI bola spotreba vyssia, ked jazdila manzelka. Proste ten motor nie je podla mna tak citlivy na styl jazdy. Dialnica v pripade 140 na tempomate okolo 6 - 6.5l.

Wency 15.09.  09:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Já souhlasím, že G122 je naprosto dostačující motorizace. A velmi zábavná a úsporná. Zatím mám najeto něco přes 3.500 km a spotřeba 5,9l :-)

foto idam-i

idam.i 26.08.  21:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Mazda dotiahla Wankel síce najďalej,no že by bolo z toho nejaký osoh by som nepovedal.

palix 28.08.  14:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mazda 3

V podstate je to s wankelom pravda. Možno s tým budú pokračovať a wankel nakoniec bude mať nástupcu.
                Každopádne prístup Mazdy je mi sympatický práve preto, že sa nevzdávajú a nepodliehajú hneď novým trendom. Myslím si, že dnes sú ich auta naozaj špičkou.

Wency 26.08.  21:13

« Re: Mazda 3

Moc díky! Nepodařilo se mi zatím na internetu najít recenzi na Mazdu3 sedan, všude je jen hatchback. Tak jsem si řekl, že si ji koupím a napíšu sám :-)

foto -Teddy-

_Teddy_ 27.08.  15:36

« Re: Mazda 3

Mazda robi pekne auta, o tom nepochybujem. A mozno uz poriesila aj problemy s antikoroznou ochranou. Ale tie auta stale maju "muchy"...

Napriklad ovladanie infotainmentu: ano, je tam ten "joystick" ci ako to volaju. Ale nepripada mi to bezpecne, aby spolujazdec ktory chce zmenit nastavenie autoradia smatral kdesi pobliz radiacej paky, alebo tlacitka rucnej brzdy a autoholdu. To uz radsej nech patla po dotykovom displeji. A ked som uz pri tom: nedavno som mal pozicanu novu 6tku, krasne auto, pohodova jazda. Lenze ani za dva dni som neprisiel na to ako vypnut radio! Nasiel som len "mute" funkciu na ovladaci hlasitosti, ale radio bezalo stale. No ak mam koli takejto prkotine citat manual, tak nieco nie je v poriadku...

btw, niektory fanusik Mazdy by mi mohol vysvetlit, naco preboha su tam dva palivomery???

Wency 27.08.  16:19

« Re: Re: Mazda 3

Muchy mají, to nikdo nepopírá. I infotainment je otázka vkusu - u minulé trojky byl displej dotykový, když auto stálo. Nikdy jsem tuto funkci nepoužil, protože "joystick" je prostě pohodlnější a bezpečnější. Za celou dobu, u "staré" ani "nové" trojky se mi nestalo, že by spolujezdec místo změny písničky omylem zatáhl elektronickou ruční brzdu :-)

A dva palivoměry... No, to je pro kontrolu, kdyby jeden ukazoval špatně! Fakt, dobrý postřeh, auto už mám dva týdny a vůbec jsem si toho nevšiml. Někde udělali zřejmě soudruzi chybku nebo byli příliš aktivní :-) :-)

palix 30.08.  21:53

« Re: Re: Re: Mazda 3

Tiež som si zvykol na joystick a dotykový display nejako nepoužívam. S Joystickom je to pohodlnejšie :).

cvlr 29.08.  19:55

« Re: Re: Mazda 3

Tak neviem čo by to muselo byť za spolujazdca, aby som sa obával, že mi chytí namiesto joysticka radiacu páku, tlačítko ručnej brzdy a podobne. Čo sa týka dvoch palivomerov, chcem sa opýtať Wencyho. Stred prístrojovky by mal byť prepínateľný nie ? Vieš si tam navoliť aj iné veci a teda druhý palivomer, tam nemusí byť ?

Wency 29.08.  22:48

« Re: Re: Re: Mazda 3

Jasně, jde to změnit, může tam být např. jen info o dojezdu nebo vůbec nic. Já tam mám stejný režim od převzetí auta. Jen je zajímavé, že jsem si dvou palivoměrů vůbec nevšiml. Spíš než na displeje se soustředím na jízdu, která je fantastická :-)

cvlr 30.08.  12:01

« Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Tak tú jazdu potvrdzujem. Minulý týždeň som bol na testovacej jazde s hatchbackom a manuálnou prevodovkou. Keď to mám porovnať s predošlou generáciou, tak interiér a jeho spracovanie je úplne inde, takisto odhlučnenie a skúšal som jazdiť po nerovnostiach a tie tlmí veľmi dobre ;-)

foto -Teddy-

_Teddy_ 30.08.  19:16

« Re: Re: Re: Mazda 3

Si pozri fotku v recenzii: okolo toho joysticku su este tlacitka ktore k nemu patria, tusim navrat o uroven vyssie, domov, multimedia, a to posledne neviem co je. Tlacitko rucnej brzdy a autoholdu je tesne vedla tych lavych dvoch (navrat v menu o uroven vyssie, a este cosi). Obzvlast na novej 3ke su tesne vedla seba. V 6tke je tam mala medzera, ale aj tak sa mi raz podarilo namiesto stlacenia "navrat" vypnut "autohold"...

S tym prepinanim pristrojovky, uz si to presne nepamatam, ale ked som stlacal "info", ten display sa menil, ale tie dve bocne stupnice tam boli stale. Ale mal som to len par dni a fakt som nemal chut citat navod...

Wency 30.08.  19:52

« Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Asi je to i otázka zvyku. Já ovládání hodnotím velmi vysoko, po všech těch přetechnizovaných dotykových systémech je to rozhodně příjemná změna.

Po zmáčknutí "INFO" se u trojky mění jen displej rychloměru. Jak správně uvádíte, boční displeje zůstávají, lze je měnit přes menu.

cvlr 22.09.  19:53

« Re: Re: Re: Re: Mazda 3

Tak necelý týždeň sa vozím na svojej novej Mazde 3, verzii sedan a teda môžem potvrdiť, že tie bočné stupnice si vieš prepínať cez menu do rôzneho zobrazenia. Resp. dajú sa úplne vypnúť ;-) Ja ich tam mám aj tak navolené, nevadia mi. Na jednej stupnici mi ukazuje dojazd a na tom ručičkovom úplne napravo zasa stav v nádrži.

foto Arnost-Anyz

Arnošt Anýž 26.08.  23:01

Krasavec

Jedním slovem fakt krasavec. V jednoduchosti exteriéru je zároveň jeho síla a hlavně oceňuji NEdotykový středový displej. Také jsem uvažoval i o Mazdě 3, nakonec svého výběru ale určitě nelituji.. :-)

Přeji mnoho bezstarostných km !

foto Invisible

Invisible 29.08.  11:24

Vypadá dobře

Za mě je tato trojka sedan nejhezčí Mazda, připadá mi taková vyvážená ze všech pohledů. Ale tu svoji mám raději... :-)

Tak ať dělá pouze radost.

Wency 29.08.  15:38

« Re: Vypadá dobře

Moc díky! A "tu svoji" - to jako Lexus? :-) :-)

foto zane

zane 31.08.  21:53

Mazda 3 vs Honda Civic

Super recenzia, ďakujeme!

Rád by som sa opýtal, ako by ste stručne zrhnuli porovnanie Civica a Mazdy 3 nejak stručn? :-)
    Takisto by ma zaujímalo porovnanie pocitového výkonu, keďže podľa papiera by vďaka turbu asi mal ísť Civic lepšie

Aktuálne vlastním Civic 2010 s 1.8 v-tec, tak uvažujem, kam ďalej

Wency 02.09.  08:22

« Re: Mazda 3 vs Honda Civic

Tak tedy stručně - 60 koní navíc a vyšší točivý moment v Civicu prostě neokecáte. Zrychlení je velmi návykové, autu výkon nechybí v žádné situaci. A to vše se spotřebou 6 litrů na 100km. Motor je skvělý.

Mazda je prostě atmosféra a pro výkon si musíte dojít do vyšších otáček. Pokud vám nevadí více řadit a chcete se více při jízdě bavit a užívat si dokonalého řazení, hledejte zde.

Oproti 1,8 V-TEC budou oba motory o level výš. Dobře, 1,5 Turbo o dva levely :-)
      Stačí takto? :-)

foto rozdelovac-kondenzator

rozdělovač-kondenzátor 02.09.  19:02

Paráda

Chválím výběr, nová 3ka se skutečně povedla a osobně se mi také velmi zamlouvá!

Neuvažoval jste i o barvě "šedá machine" nebo o motoru Sky-X? Díky

Co by mě ale vskutku zajímalo, protože to nikde nemohu zjistit, jestli je otvor ventilace ve středovém panelu i na zadních sedadlech nebo není... co jsem viděl některá zahraniční videa, tak některé regiony mají ventilaci i vzadu, některé údajně jen od určité motorizace či co.. :-)

EDIT: a ještě jsem si vzpomněl na jeden detail, lze stáhnout zadní okýnka až úplně dolů? >:D

Wency 02.09.  20:33

« Re: Paráda

Moc díky, taky se mi líbí :-)

Barva Machine Gray je skvělá. Měl jsem i u minulé Trojky, takže jsem chtěl změnu. Na hatchbacku vypadá parádně Polymetal, ta u sedanu není dostupná. A když jsem u místního dealera viděl Mazdu6 sedan v Deep Crystal Blue, bylo rozhodnuto :-)

Na Sky-X bych musel čekat minimálně o dva měsíce déle, a to už se mi nechtělo. Pravda, Civic 1,5 Turbo byl o dost živější, ale i Sky-G je úplně v pohodě.

Ventilace na zadních sedadlech není. Máte pravdu, že některé regiony ji mají (pokud se nepletu, tak Austrálie a některé asijské trhy), v Evropě máme smůlu. Děti si ale nestěžují a vzkazují, že okýnka jdou dolů úplně. Zítra pro jistotu prověřím a pokud to bude jinak, napíšu.

cvlr 13.09.  06:18

alarm

Ahoj Wency, mám jednú vec na teba. Ty v tejto svojej výbave máš alarm ? Ak áno, dá sa deaktivovať? Zvyknem parkovať niekedy ďaleko od bytovky a nerád by som bol, keby to tam začalo hučať. V predošlej 3ke ročník 2014 som takéto veci nemusel riešiť :-) Dík zatím.

Wency 15.09.  09:36

« Re: alarm

To je zajímavý dotaz. Musel jsem dohledat - prý tam je, už v základní výbavě. A údajně jsem ho měl i v Mazdě3 2014 BM. Nikdy jsem neřešil žádný problém, alarm se u nás v garážích spouští samovolně jen Škodovkám :-) Zkusím dohledat v infotainmentu nebo v manuálu.

foto reign88

reign88 13.09.  22:01

Gratulujem

Mam rovnaku fesandu, ale v cervenej farbe. Auto som vyberal asi rok a nakoniec som skoncil pri Mazde 3 sedan. Nie je to najpraktickejsie a ani najrychlejsie auto, ale na kazdu jazdu sa tesim a aj si ju uzivam :-).

Co sa tyka motora, tak som predtym jazdil 1.4 TSI Octaviu a absolutne nepocitujem, ze by mi v trojke chybal vykon. Nie je to turbo motor, ale da sa s nim slusne pojazdit aj tak.

Jedina moja staznost smeruje k dekoracnym listam na palubnej doske. Uz po 2 mesiacoch sa mi uvolnili a zacali vrzgat. Buduci tyzden budem menit cely diel (panel klimatizacie) v ramci zaruky. Musim, ale uznat ze ked zatial porovnat pristup servisu Mazdy, tak su ovela ochotnejsi ako Skoda, ktora si je asi az moc vedoma svojho postavenia na trhu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Moderátor Jančařík odkládá nutnou operaci: Bojím se! Co když to nedopadne?

Moderátor Jančařík odkládá nutnou operaci: Bojím se!…

Už léta ho trápí přepadávající horní víčka, ale jen zbabělost a strach z operace mu dál znepříjemňují život.…

Jednorožec existuje! Je to štěně a z čela mu roste druhý ocásek!

Jednorožec existuje! Je to štěně a z čela mu roste…

Psí útulek Mac’s Mission v americkém státě Missouri se zaměřuje na postižené pejsky, kteří mají problémy získat…

Satoranský a spol. znají města, kde se odehrají kvalifikace na OH

Satoranský a spol. znají města, kde se odehrají…

Kvalifikační turnaje o účast na olympijských hrách v Tokiu budou basketbalisté hrát v Bělehradě, Kaunasu, Splitu…

Vše o losu EURO 2020: kdy se koná a které týmy už mají jistý postup?

Vše o losu EURO 2020: kdy se koná a které týmy už…

Čeští fotbalisté výhrou nad Kosovem 2:1 postoupili na EURO 2020, které proběhne od 12. června ve dvanácti zemích…

Říkám demonstrantům, ať pořádně drží transparent, a najednou jsem na Václaváku, vzpomíná dirigent Pešek

Říkám demonstrantům, ať pořádně drží transparent, a…

Kuriózní vzpomínku na revoluční listopad roku 1989 má světoznámý český dirigent Libor Pešek. Muž, kterého…

Tmavozelení a tmavorudí: Antidemokratická pokušení nevymřela v listopadu ’89

Tmavozelení a tmavorudí: Antidemokratická pokušení…

Žijeme ve svobodě, ale její nepřátelé politicky nevymřeli rokem 1989. Omezovači svobody na sebe jen berou nové podoby.