Diskuse

Ford Transit (2009)

7.4.2010

Vítejte na mé recenzi k vozu Ford Transit . Pokud se Vám bude auto líbít,ohodnoťte jej :-) Předem děkuji. NĚCO MÁLO K VOZU :…

 

Ford Transit (Wacko)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto FRPE

  FRPE 07.04.2010  22:05

  Pomocník do každé firmy

  Zdravím Wacko! ;-)

  Ty už jsi "ostřílený matador" takže vynechám ty svoje seznamovací řeči a půjdu rovnou na věc. Auto, které nám nyní představuješ uvítá s otevřenou náručí každý ičař či firma.
  Transita jsem také měl možnost řídit nějakou dobu x měsíců a mohu říct, že je to vyvedená dodávka. Vy máte navíc v provedení 5+1 sedadel, takže uveze i víc lidi ... zato méně nákladu. :-O

  Jinak vidím že se nepřetvařuješ a vše nám sem dáš jak to leží a běží - jiný uživatel by vzal lopatu a odházel by ten bílý písek na dvoře, jiný uživatel by zavřel dveře do sklepa kde je vidět veškeré haraburdí ale ty ne, ty jsi prostě náš Wacko. :yes:

  Mě se to líbí a jsem rád že se snažíš! ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto Wacko

   Wacko 08.04.2010  07:25

   « Re: Pomocník do každé firmy

   Ahoj !
   To máš pravdu,Transit je vyvedená dodávka :-) A k tomu nákladu...Ik dyž je tam těch 5+1 sedadlo,tak kufr je stále dost velký a vše potřebné se vejde a většího bychom nevyužili ;-) . A jinak díky :-)
 • 00 Reagovat !

  foto ReznikCZE

  ReznikCZE 08.04.2010  00:35

  není to trochu moc?

  Za chvilku tu budou Liazky, Tatry, Avie . . . ;-\
  Nemyslím že je to auto ke kterému by měl mít majitel nějak zvláštní vztah :-O
  p.s. promiň, hodnotit jej nebudu, protože je to dodávka se vším všudy ;-\ (nic ve zlém). Mimochodem ať slouží jak potřebuješ ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto Wacko

   Wacko 08.04.2010  07:28

   « Re: není to trochu moc?

   Ke káždýmu autu by měl mít majitel vztah ;-) . Ale tohle auto nepatří firmě,ale tátovi přímo,takže je to i rodinný auto >:D Chápu,že mezi hromadou osobáku zde na MA.cz možna trochu vyčnívá,ale jeden trasnit zde už je,tak sem ho nechtěl nechat o samotě >:D Jinak díky a tobě přeju hodně zdaru :-)
   • 00 Reagovat !

    foto ReznikCZE

    ReznikCZE 08.04.2010  22:49

    « Re: Re: není to trochu moc?

    ovšem že ke každému auto musí mít majitel vztah, ale jaký? Mazlíček? Normální auto? Hračka? odveze, přivez a nic víc? Kdyby to bylo moje auto jelikož bych ho potřeboval padla by ta poslední varianta nejspíš určitě. Neberu to jako málo cenné auto to ne, ale jako účelové pro to k čemu bylo postaveno nic víc.
    Pokud z příspěvků vyplívá něco negativního vůči tomu to vozu je to chyba. Je to jen můj názor a jak bych se asi stavil k tomu vozu já, ovšem tohle je tvůj vůz a pokud ho máš rád je to chváli hodné. Přeji mnoho spokojených kilometrů bez nejmenších potíží :-)
    p.s. nebyl Transit dodávka roku? A taky vím že je to opravdu dlouho vyrábějící model. Čekal jsi to od Alfisty? >:D
    pp.s. asi jsem děsnej vůl ale miluju zejména nepraktický auta (ach ta nemoc) >:D :yes: a jestli jsi si všimnul ohodnotil jsem ti to :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Armin

   Armin 08.04.2010  21:54

   « Re: není to trochu moc?

   Já osobně jsem docela rád, že tu jsou recenze i na nějaké užitečné vozy... Tim teda nechci shazovat jiné, kór v případě Alfisty, ale přecijen... Tohle jsou auta k tomu, co bys Alfince neudělal... A jsou lidi, který maj Alfa (nebo to ostatní) jen dík tomu, že maj něco takovýhleho...
   • 00 Reagovat !

    foto ReznikCZE

    ReznikCZE 08.04.2010  22:41

    « Re: Re: není to trochu moc?

    já to beru a problém s tím nemám ;-) . Jen já jako milovník exclusivnějších vozů orientovaných na řidiče tohle neocenim. Jel jsem do Gibraltar ve Fiatu Ducato a jediný co jsem si z toho auta vzal byla bolest zad >:D ovšem motorku se vší bagáží to převezlo (účelovka) poměrně rychle než já s vozejkem (80km/h) a věřím tomu že bych toho spoustu musel nechat doma. . Jenže já jako firemní auto mám jenom Alfinu :-)
    p.s. Ducato jsem měl s půjčovny ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto FRPE

     FRPE 08.04.2010  22:57

     « Re: Re: Re: není to trochu moc?

     ŘezníkCZE - zdravím - já jednou stěhoval jednoho moraváka z Brna do Plzně, potkali se na nějakým firemním večírku jejich firmy ( Bohemia Sekt ) a Zuzana mě poprosila, neboť věděla že mám MAXI Ducato, zda bych jí teda jeho neodstěhoval sem do Plzně. Hele nevýhoda Ducata - normálně mě bolala pravá noha na plynu, jelikož Ducato I mělo strašně místa, resp vysoko pedál plynu, že za tu cestu tam jsem dostával křeče a zpět jsem si ( nekecám ) vzal starou jeho knížku a dal si jí pod patu ...

     Autodopravce s tímhle autem bych teda v tej době bejt nechtěl ... ;-\
     • 00 Reagovat !

      foto ReznikCZE

      ReznikCZE 08.04.2010  23:04

      « Re: Re: Re: Re: není to trochu moc?

      Nazdárek,
      Já jel do španěl tím posledním Ducatem (nevím jak se jmenujou ty verze) s jednou zadní lavicí a jen postraní dveře prosklený. Pohodlí trpělo (přeci jen 3200 km v jednom kuse, den a půl za volantem). Já co se týče pohodlí ještě dobrý ale spolujezdec nemá nastavitelný sedadlo v žádným směru (co to jako je?!) a trošičku to kompenzovalo to že byla lavice pro dva ale i tak hrůza.
      p.s. budeš v Brně na renocar day(nebo jak) v sobotu?
 • 00 Reagovat !

  foto -KTM-nejlepsi-motorka-sveta---

  ..KTM-nejlepší motorka světa:-)) 08.04.2010  08:25

  .

  Pěknej stěhováček :-) :-) zkoušeli jste tam i spát??myslím,že by to celkem i šlo a člověk by se ani moc nemačkal... :-!
  • 00 Reagovat !

   foto FRPE

   FRPE 08.04.2010  12:10

   « Re: .

   Zdravím "motorkáře" mám ten pocit než spánek v tomto autě tzv. "na stočeného hlemýždě" bych se asi lepší vyspal na tvé KTM teda pokud nějakou máš ... ;-)

   Pakliže má tato Transka 5+1 a je kratší ( krátký ) rozvor není vzadu moc místa, alespoň ne pro cca 185cm vysokou osobu na natažení celého těla a na sedadlech se spí jak jsem výše spal ... 8-s teda psal ... >:D

   Já měl Ducati, Fiat Ducáto 2,5 TDi a nejvyšší a nejdelší verze, měl jsem jí od 19x let a kluci na zábavách a diskárnách si jí ode mě půjčovali ( vozil jsem tam dva spacáky, matraci, komplet tam byl na podlaze čistý koberec ) jen ty noční stolky chyběli ale to klukům a jejich partnerkám nikdy nevadilo ... >:-[] :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Wacko

    Wacko 08.04.2010  19:34

    « Re: Re: .

    Zdravim,spát v tom autě zatím potřeba nebylo,ale nespalo by se v něm dobře :-D. Já měřím 193 cm a musel bych ležet,jak psal FRPE,na hlemýždě >:D A to maxi Ducato docela závidím na to spaní a noční "řádění":-D
 • 00 Reagovat !

  foto Jerry-XXL

  Jerry XXL 08.04.2010  10:44

  Italie HORY

  Ahoj jak mas fotky pred hotelem v Italii tak presne tam jsem byl taky . Minuly rok jsem byl ubytovan v tech mensich baraccich kdyz stojis celem k hotelu tak po leve strane . Jinak tento rok jsem tam byl take a jezdil jsem lyzovat na Passo Rolle . :-!
  • 00 Reagovat !

   foto m-z-

   m.z. 08.04.2010  13:00

   « Re: Italie HORY

   Praktické autíčko,ale zapoměli jste objednat motor >:D pro auto i na domácí použití, bych volil rozhodně silnější verzi, tohle je tak na rozvážku po městě, na dálnici aby se člověk bál vystrčit nos z pravého pruhu ;-\ Mezi dodávkami mám taky minulou generaci Transita MAXI, no je to zkrátka dělňas, že bych s ním jezdil rád, to nemůžu říct, je to traktor a rezne.Ale zase hodně uveze :-!
   Nová generace bude lepší, ale mám info, že 3letá auta taky už pomalu kvetou, tak nevím.
   • 00 Reagovat !

    foto Wacko

    Wacko 08.04.2010  19:38

    « Re: Re: Italie HORY

    Ahoj Đ@We , v té Italii je to naprostá paráda :-)

    M.Z.e - Myslím že motor 2.2 není špatný,dá se z něho vytlačit i slušná rychlost ( na dodávku) . Zatím ho máme 4 měsíce ,takže s rzí zkušenosti nemáme,dám ti pak vědět >:D
 • 00 Reagovat !

  foto zezul

  zezul 08.04.2010  18:47

  Ještě,že nespěcháš

  To,že ti to nejede je jediný důvod proč si ještě nepřišel na hlavní nevýhody.Já mám jako servisní 115/3500 6-míst.
  Je dva roky starý,najeto asi 60000km a je to opravdu bída.
  Když je pod pět stupňů přimrzají stěrače,do auta pořádně fučí už při stovce,při 140 už nemáš stěrače ,ale bubeníky na okně.
  Proti starší generaci opravdu pokrok,zapomněli asi,že existuje aerodynamika a o topení na na stěrače asi ani neslyšeli.
  Moc to nejede,odhlučnění mizerné,skok proti generaci před faceliftem je obrovský ale směrem dolů.Takové zpracování pamatuju jenom z licenčního Rivala od Zastavy.Comon railové 2,4 se kazí jenom každému druhému,tak asi žádná hrůza???????
  Jsem z nového transita zklamaný a čekám,kdy se mi stejně jako ostatním,zastaví.Nicméně je to výtvor dnešní doby,takže proč nedělat šmejdy,když je ostatní dělají taky.
  • 00 Reagovat !

   foto JardaSLX-BMWfans-

   JardaSLX (BMWfans) 08.04.2010  19:08

   « Re: Ještě,že nespěcháš

   Máš recht, zezule >:D >:D
   Jinak recenze pěkná, fotky taky... Mrkni na mou Oktáffffku
  • 00 Reagovat !

   foto Wacko

   Wacko 08.04.2010  19:44

   « Re: Ještě,že nespěcháš

   Máme ho 4 měsíce,takže moc slabých stránek zatím neznám. Nám do auta nefučí ,ale ty stěrače v zimě skutečně dělají problémy. Zatím sme z toho vytáhli 140,což není moc,ale na dodávku to jde....Jiank já z něho zklamaný nejsem , ale uvidíme časem ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto m-z-

    m.z. 08.04.2010  20:54

    « Re: Ještě,že nespěcháš

    Nemám na mysli obsah motoru, ale udušenou variantu na 63kw, já bych to nesnes.Ale jsem rád,že to tady čtu,aspoň při výměně Maxíka budu vědět, že nebudu měnit za nový Transit,díky.(ty stěrače mě odradily nejvíc,myslel jsem, že u nového to už vřešili).Vidím, že na to serou a furt to mastí stejně 8-s
    • 00 Reagovat !

     foto Wacko

     Wacko 08.04.2010  21:10

     « Re: Re: Ještě,že nespěcháš

     Jo takhle...No tak není to nejlepší,ale i tak to postačí :-) No u předchozího problém vůbec nebyl se stěračema u nás,ale tady to zmršili,to je pravda :-(
     • 00 Reagovat !

      foto m-z-

      m.z. 08.04.2010  21:33

      « Re: Ještě,že nespěcháš

      Mám 2003 a fakt to na ně v zimě vůbec nefouká, zamrzají, ale to vím jen ze stížností mechaniků, protože v zimě jsem s tím nikdy nejel.Jinak slouží dobře, má najeto 215tkm, pořád si nýtuje bez problémů, jen kdyby tak nekvetl.U nás má odpočinkový režim, jezdí jen občas pro dlouhé, nebo rozměrné věci, takže bohatě stačí min. na další 2roky.
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 09.04.2010  19:12

  Slabé stránky

  Přidám zde zkušenosti s new Transit.Po ujetí pár tis.km za jízdy UPADL pedál brzdy!!!Dle vyjádření autor.servisu Ford se tak stalo díky únavě materiálu.Po čtvrt roce užívání kolabuje řídící jednotka.Auto je přes měsíc off,zapůjčen nahradní vůz.Jedno jaká generace Transitu,všechny kvetou některé dokonce i hnijou.Víte že se vyrábí v Turecku?
  • 00 Reagovat !

   foto m-z-

   m.z. 09.04.2010  21:02

   « Re: Slabé stránky

   Že vy jste během jízdy na ten pedál šlapali? >:D
   • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.2010  21:44

    « Re: Re: Slabé stránky

    Kupodivu ano >:D
    • 00 Reagovat !

     foto Wacko

     Wacko 11.04.2010  14:40

     « Re: Re: Re: Slabé stránky

     Ou :-( Únava materiálu u tak novýho auta ? To si v servise snad dělali srandu,ne ? :-O To,že se vyrábí v Turecku vím...;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Subaru4ever

  Subaru4ever 09.04.2010  23:01

  Praktik

  Jelikož kamarádi vodáci vlastní podobné stroje, tak vím, jaká je to paráda s dodávkou ve verzi van cestovat na dovolené :yes:

  Myslím, že i Transit patří na MACZ, protože je to vlastně taky "osobák" a vystupuje v pozici konkurence MPV. Jenom si musím postěžovat na to, že přeci jen nepatrně vnitřní prostoroností a přepravní kapacitou překonává můj "stěhovák" >:D

  Bez legrace jsem si do přečtení tvé recenze myslel, že je Transit zadokolka !!! Předchozí generace byly ale zadokolky, ne ??? :-O

  Mě se po recenzi v Autosalonu moc zalíbil Transit 4x4 :-)

  Sice jsem četl výše uvedené negativní názory, ale přeci jen Transit nebude suveréně nejprodávanější dodávka pro nic zanic :yes:

  Přeji hodně šťastných kilometrů a hodně tun převezeného materiálu :yes: :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Wacko

   Wacko 11.04.2010  14:49

   « Re: Praktik

   Ahoj,
   No,nevím jestli ta před tímto modelem už nebyla předokolka,ale ta starší (do roku výroby myslím 1999) byla zadokolka.
   Sice chápu negativní názory,starší generace hnijou a tyhle na tom za pár let nebudou líp,ale jak jsi říkal,nejprodávanější nebude pro nic zanic :-)
   Díky,nápodobně :-)
 • 00 Reagovat !

  foto McGyver2

  McGyver2 19.02.2011  19:51

  Parkování

  Já to mám právě naopak, mě se s ním parkuje lépe než z octou. Jak je to hranaté i podle zrcátek do řady i mezi auta v pohodě. Máme ještě delší rozvoz, 100 T300. ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto Wacko

   Wacko 25.02.2011  18:20

   « Re: Parkování

   Co se týče parkování tak jsou zrcátka s výhledem jak za sebe tak i na kolo skvělá věc. Zatím nemá ani škrábanec z parkování :-)
 • 00 Reagovat !

  foto diva

  diva 29.03.2011  11:31

  jojo

  s podobnym trandakem jen v uprave pro 9 lidi a s vozikem pro 9 kol sme absolvovali v 9 lidech dovcu v Cerne Hore - byla to jedna z nejlepsich dovolenych a kdyz si uvedomim jak sme mu nakladali - vyjezd asi o 1000 vyskovych metru hned za hranicema Cerne Hory.....brutalni prevyseni, horko,.....atd..ale jel bajecne a stejne tak se i ridil - no a spotrebu sme meli pod 10l nafty.....parada a palec nahoru
 • 00 Reagovat !

  foto -Vaci-

  _Vaci_ 07.06.2012  16:09

  klima

  zdravím, v práci jezdím se služebním transitem a chtěl jsem se zeptat, jak je to s ovládáním klimy...resp. zapnutím a vypnutím....vždycky po nastartování mi svítí na kolečku ventilátoru zelené světílko a fouká mi studený vzduch z výdechů...je to dost nepříjemné a musím to řešit otočením ovladače na "teplejší vzduch"-to je jediná možnost? zkoušel jsem kolečko zatlačit nebo povytáhnout ale nic se neděje, zkušenosti z fordy nemám a uživatelskou příručku taky bohužel ne :-) předem děkuji za odpověď
  • 00 Reagovat !

   foto Mates81

   Mates81 07.06.2012  18:25

   « Re: klima

   Musí to jít normálně zatlačit. Po zatlačení světýlko zhasne a klima je vypnutá. Když světýlko svíti klima jede. Zkus to třeba i opakovaně, sem tam to má svou hlavu. Ale po zatlačení by se měla vypnout... ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Johny-Rico

  Johny.Rico 11.06.2012  22:43

  Pěkná recenze :-)

  :yes: :yes: :yes:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Princezna Eugenie poslala Philipovi (†99) nejdojemnější vzkaz: Postaráme se za tebe!

Princezna Eugenie poslala Philipovi (†99)…

Na zesnulého dědečka prince Philipa (†99) tento týden zavzpomínala jeho vnučka princezna Eugenie (31). Čerstvá…

Rusové „táhnou“ na Ukrajinu: Tanky pomalovali stejně jako v srpnu 1968 v Československu

Rusové „táhnou“ na Ukrajinu: Tanky pomalovali stejně…

Rusové si pomalovali tanky „invazivními pruhy“, se stejnými „dekoracemi“ přijeli sovětští vojáci i do Prahy…

 

iSport.cz

Pogba se opřel do Mourinha: Divné, šel proti hráčům. Solskjaer je jiný

Pogba se opřel do Mourinha: Divné, šel proti hráčům.…

Francouzský fotbalista Paul Pogba zkritizoval svého bývalého trenéra v Manchesteru United Josého Mourinha za to,…

ZNÁMKOVÁNÍ Slavie: Holeš plaval, Hromada nestíhal. Nejlepší Provod

ZNÁMKOVÁNÍ Slavie: Holeš plaval, Hromada nestíhal.…

Sen Slavie o postupu do semifinále Evropské ligy přes Arsenal se rozplynul. Po úctyhodném tažení soutěží, včetně…

 

Reflex.cz

„Bože, pomoz mi nenávidět bílé.“ Kontroverzní kniha se stala bestsellerem

„Bože, pomoz mi nenávidět bílé.“ Kontroverzní kniha…

Osoba, kterou až do té doby považovala za přítele, jednoho dne v běžné konverzaci použila slovo na N. Své…

Kriminální série Fargo na motivy stejnojmenného filmu bratří Coenů je jako všechny předchozí: úplně jiná!

Kriminální série Fargo na motivy stejnojmenného…

Ocitáme se v padesátých letech na americkém Středozápadě, ve městě Kansas City. Místní podsvětí postupně přešlo…