Opel Astra (2011)

13.11.2011

Ahoj, tak i já jsem se rozhodl přidat recenzi svého benzínového přírůstku do rodiny. Čekal jsem nějaký čas až na tom svém autě ujedu nějaký ten…

Opel Astra (Vaidimar)

Vaidimar 13.11.2011  15:26

Další fotky doplním

Časem doplním fotky

foto Xylo

Xylo 13.11.2011  16:51

Díky

Díky za recenzi. Jsem právě v stádiu výběru "návratového" vozu ... v Rumunsku bych měl končit v dubnu a asi se mi hned do práce nebude chtít ;-) . Astru jsem vyřadil, protože akční cena tvého vozu je 400 tis.. Mám poměrně čerstvou zkušenost s Merivou a byl jsem hodně překvapen. Deset let zpátky jsem měl 2 služební Zafiry a rád na ně vzpomínám .... Zatím mi vychází Auris, který se dá sehnat okolo 330 tis., i když se přiznám, že mě "sejří" černá zrcátka ... druhou alternativou je Mazda 3 v 2,0 - ta by se snad dala do 400 .... případně něco ojetého (Lexus IS 250) .... Můžu se zeptat na cenu Tvého vozu ... Ta akce Oplu byla někdy začátkem března, jestli se nepletu :-)

Vaidimar 13.11.2011  16:57

« Re: Díky

cena byla cca 375tisic, ale dost z ceny sundala probíhající akce. Zkus se kouknout po Astře Classic III tam za 300 tisíc máš velmi slušně vybavené auto v 1,6

foto Xylo

Xylo 13.11.2011  17:28

« Re: Re: Díky

Díky ... tahle nová Astra je fakt moc pěkná ;-)

foto Nerez

Nerez 13.11.2011  17:56

« Re: Díky

Jojo, Classic 3, to je kára :-) :yes: >:D

foto lukas13

lukas13 13.11.2011  23:44

Pěkný vůz

gratuluji ke koupi snad nejhezčího současného hb z C segmentu. Přeji mnoho šťastných kilometrů.

Moc se mi líbila první část tvé recenze - to martirium při výběru nového vozu. Před rokem a půl jsem si prošel tím samým a bylo to velmi podobné - od B segmentu přes malá MPV až ke kombíku C segmentu.

Jo a ta bílá Astře velice sluší.

foto SCHROJF

SCHROJF 14.11.2011  07:57

PEKNE AUTO

Tiez som pokukoval po Astre,ale nakoniec ma odradil interier a skoncil som u Golfa,a nelutujem,a s tebou kritizovanou 1.2 TSI som velmi spokojny...a trosku nerozumiem tvojmu konstatovaniu (Spolehlivost, ale vždy prověří až čas a jak se ukázalo u 1,2TSi i krátký čas stačil na dokázání, že nadlidi z VW udělali někde asi chybu :-D)Mal som totiz moznost vyskusat tento motor aj na Oktavii a tiez na Yetim...a nevidim ziadny dovod sa mu vyhybat..vela stastnych kilometrov prajem...P.S.po doplneni fotiek rad zmenim svoje hodnotenie!!!

foto Nerez

Nerez 14.11.2011  08:17

« Re: PEKNE AUTO

On nemyslel, že by to nejelo, spíš to, že sou s tím furt nějaký problémy s rozvodama. Psalo se o tom hodně, stačí se podívat na Škoda nebo VW forum.

foto J4K

J4K 14.11.2011  09:12

no,no....

Auto je pěkné, také se mi líbí a je fakt vyvážené ...podle mě asi zatím nejlepší astra po kadettu - gratuluji k perfektní volbě. No ale nechal ses podle mě dost strhnout a zbytečně házíš sr..a čky na koncern, nemyslím, že dělají až zas takové prů..s..ery, no s 1.2 TSI zkušenosti nemám, ale mám s 1,4TSI, což je s tvou motorizací srovnatelný konkurent, a to zas takový průšvih není. Astru jsem projížděl (s 1.6 turbo benzín) a moc se mi to líbilo, takže přeji mnoho bezproblémových a radosti z jízdy ujetých km, ať tě auto baví a slouží.

Vaidimar 14.11.2011  20:56

« Re: no,no....

Zbytečné s...y na VW neházím. Nepochybuju, že 1,2TSi jede dobře, ale spíše mě odradila spolehlivost, kdy u motorů se již v 10tisících objevují problémy s rozvody. Motor 1,4TSi je asi srovnatelný, ikdyž podle "nestranného" testu v Auto Motor und Sport sport lepší, ale cena vozů s touto motorizací je silně přes 400tisíc. Větu o chybě nadlidí z VW jsem zařadil schválně, protože ve většině českých mediích je koncern takto prezentován. Osobně ať každý koupí podle svého, já nebudu tohoto molocha z Wolksburgu podporovat, dokud neudělají automobil, který bude mít navrch nejen v kvalitě (jak všude tvrdí) , ale také v poměru cena/ "výkon" :-)

foto nebezpecnavosa

nebezpecnavosa 16.11.2011  18:49

Co je to Wolksburg ?

Chlapče chlapče, mluví z tebe frustrace a zloba typu "chtěl bych, ale nemám nato a nepřiznám si to". Jinak přeju hodně spokojených kilometrů. Astra je dobré auto,taky o ní uvažuju, ale jednou jako ojetinu, "je na mne drahá" - čti nemám na ni. Mám kvůli tomu začít Oplu spílat ? Jen nechápu proč se Aster a Oplů vůbec u nás prodá zhruba třetina toho, co odpudivých Fordů (dle mého estetického cítění), nejsou o nic horší. Není rozumnější vybíjet si negativní energii tudy ?

foto matii

matii 16.11.2011  19:47

« Re: Co je to Wolksburg ?

Tvůj názor nesdílím, spíš mi připadá, že si Vaidimar jen trochu rýpnul. Žádná zloba nebo spílání natož frustrace. :-)

Stay heavy boys!

Vaidimar 18.11.2011  23:02

« Re: Co je to Wolksburg ?

řekl bych, že nižší prodeje vozu Opel u nás jsou způsobeny špatným vnímáním značky a to se tu snažím změnit. V rodině je to již druhá generace od Opela a mohu potvrdit, že auta vždy sloužila spolehlivě a dle testu spolehlivosti je na úrovni Octavie, ale cenou a hlavně, dle mé osobní zkušenosti, i přístupem prodejce má navrch. nemám problémy s utracením více peněz za něco co chci, ale vždy je tu druhá strana mince... Proč si kupovat rohlíky za 5 korun když mohu mít stejný nebo lepší za 4 kč :-) Ale ať si každý koupí dle jeho uvážení, já osobně doporučuji Opel.

foto Jetty

Jetty 19.11.2011  06:35

« Re: Re: Co je to Wolksburg ?

Ohledně značky Opel: měl jsem přes 3 roky Calibru 2.0 16V. Když jsem ji kupoval, byla 8 let stará a měla nalítáno 90tis. Při prodeji měla 156tis km a za tu dobu jsem nadstandadně měnil pouze diodový můstek v alternátoru, výfuk a nechal vyvařit lemy zadních blatníků (žádná hrůza, ale chtěl jsem to podchytit zavčasu). Při prodeji byla ještě zralá na výměnu silentbloků na zadní nápravě, ale to už si udělal další majitel. Takže za mě Opelu :yes:
        P.S. u Octávky to ovšem taky nebyla žádná hrůza, byl jsem spokojený a Jetta zatím na jedničku (ale je nová, zatím necelých 50tis km..).
        Myslím si, že je to nejvíc o tom, jak se kdo k autu chová a jak jej servisuje...
        Jinak auto i recenze výborná, ale nehodnotím, neboť 1 fotka je zoufale málo :-(

foto matii

matii 19.11.2011  11:12

« Re: Re: Re: Co je to Wolksburg ?

Naprosto přesně si to napsal Jetty: "je to nejvíc o tom, jak se kdo k autu chová a jak jej servisuje"

Pořád se probírá spolehlivost té či oné značky. Velkou část servisních nákladů a spolehlivost z velké části (osobně bych řekl víc než 50%) ovlivňuje sám majitel (řidič).

Stejné jako se spotřebou. Můžete mít vůz s imaginární spotřebou 3litry na 100, ale pokud šofér bude tupec, klidně bude jezdit za 10. A tak je to se vším.

Vaidimar 21.11.2011  22:10

« Re: Re: Re: Co je to Wolksburg ?

Ano fotek je málo, ale nějak nebyla příležitost nafotit něco lepšího.. Buď nebyl čas nebo bylo auto jako prase :-) Ale napravím to. Jinak souhlasím s tím, že záleží na tom jak se k autu člověk chová, ale jsou určité slabosti auta, kterým člověk sebelepším zacházením nezabrání... Např problémy s rozvody u Megana II a motorů 1,6 ....

frenkí-ru 08.03.2012  11:38

Astra J - 1,4 Turbo

Hezky se to čte!!! Já ji mám objednanou a už se těším!!!

Vaidimar 13.03.2012  01:37

« Re: Astra J - 1,4 Turbo

Jak se to hezky čte tak se to i pěkně řídí :-) Po roce jsem stále nadšen ikdyž jsem objevil drobné mouchy. Každopádně doporučuju jezdit na Vervu od Benziny fakt je to znát a pokud nejezdíš 1000 kiláků týdně tak tě těch 150 korun za nádrž navíc oproti normálnímu benzínu ani nebude mrzet :-)

foto random

random 08.03.2012  12:25

auto

nj. ohladne toho "objel klicem" .. ja som si uz na to zvykol, ak zijes v meste a mas novsie auto stale sa niekto najde kto "zavidi" ( preto mam radsej skor nenapadne auta .., ale ani to casto nepomaha ). Este aj noveho Getza mi 2x niekto poskriabal ( asi ta zlta moc provokovala ), niekedy je aj praktickejsie auto udrziavat spinavsie ( niektory spoluobcanie zrejme trpia "syndromom straka" a v okoli neznesu nic lesklejsie ) ..
    Skoda len malo foto u recenzie...

Vaidimar 13.03.2012  01:40

« Re: auto

NJN co mám dělat lidé jsou prostě zlí a neznají hodnotu peněz. A udržovat auto špinavější... to nikdy >:D Už teď se těším na konec Března, jak auto přezuju a vyletním :-)

frenkí-ru 13.03.2012  14:56

« Re: Re: auto

Jakých rozměrů tam jsou plecháče (musím přikoupit na zimní pneu). Jinak to bude na "hlíně" 17". Nedrncá to na našich "skvělých" vozovkách ...? Jaké máte letní resp. zimní pneu? Značka?

Vaidimar 14.03.2012  22:21

« Re: Re: Re: auto

Dobrý den,
          pneumatiky popisuji v recenzi. Jinak na zimu jsem koupil 16" plecháče (Opel dodává i 17" plecháče) s pneumatikami 205x60x16 a mohu vřele doporučit auto není taková kočka, ale už jen to že jedna guma je o více jak 1000 kč levnější. Jinak Zimní Dunlopy 4D jsou dobré hluk není nikterak strašný (Jen na hladkém betonu při rychlosti 100km/h je zajimávý pazvuk) Spotřeba proti létu vzrostla o cca 0,4l/100km. Gumy výborně drží na sněhu. Auto mi připadá dost komfortní, ale plavná jízda francouze to není, ale ve městě z vás duši nevytřese. Delší cesty jsou po našich cestách OK a člověk není nikterak vytřesený. Pokud budete hustit na Eco mod počítejte s tím, že hrboly ucítíte trošku víc, ale na dálnici je sakra poznat snížení spotřeby.

frenkí-ru 20.03.2012  21:23

« Re: Re: Re: Re: auto

Tak jsem je dnes přivezl! Vůbec jsem si předání neužil, neboť bojuji s chřipkou a horečkou ... Takže jsem se jenom kousek svezl, zaparkoval ...a sebe taky ... do postele ..
            Trochu mě rozladilo, že vidím až doma ve velkém techničáku, že byl vystaven už 13.5.2011.
            Takže to "nové" auto je vlastně skoro rok staré ... nemůže to mít nějaká negativa, že tak dlouho někde stálo?
            Je to Opel Astra 1.4 Turbo Enjoy Edice 20. Co přesně vlastně obsahuje Edice 20? Oproti jenom Enjoy? Překvapilo mě, že tam nebyly ani žádné koberečky, koupil jsem gumové.

Vaidimar 21.03.2012  23:24

« Re: Re: Re: Re: Re: auto

Tak to mě mrzí, ale nebojte užijete si dost. Nejsem odborník na auta, ale pokud auto stálo a bylo v dobrých podmínkách (Temperované prostředí v suchu) nemělo by se nic stát. Pokud jste kupoval nové auto a čekal jste na něj z výroby je to datum na VTP zvláštní, ale co vím tak Edice 20 let je rok stará protože ji mám taky :-) Jinak navíc tam máte tuším optickou a osvětlovací sadu (Senzor světel, stěračů a automatickou clonu na zrcátku) Automatickou dvouzonovou klimatizaci, tempomat, asi i volant v kůži a hlavně 17"kola. Opel od loňského roku nedává standartně do auta koberce a jsou za příplatek(Já jsem je dostal od prodejce jako bonus). Zajímalo by mě jaká je kvalita gumových rohoží. Máme v obou astrách Velurové a po 22tis je u řidiče prošoupaná pod patou na soijce(U bráchy) u mě po cca 13 tis je vidět změna na spodní straně ale do díry to má daleko. U Corsy jsme měli gumové a ty se v tom samém místě také po cca 30tis. prošoupaly. Mohl byste Dát na web nebo mě poslat jak vypadají origo rohože přímo v autě? Přemýšlím o nich na příští zimu letos opravdu neybly potřeba >:D

frenkí-ru 26.03.2012  14:15

« Re: auto

No jo, chřipka pitomá ... ještě jsem na neschopence, ale hned po uzdravení gumové rohože v autě nafotím a někde vystavím - a pošlu odkaz! Žena má v Corse velurové, ale na zimu má i gumové. Takže i po 6 letech jsou OK. Já ty gumové pro Astru pořídil za1/2 cenu, tj. za 862,- Kč (tato sleva platí u Opelu do konce tohoto týdne!).
                Alespoň si čtu zatím v příručce :-)! Asi máme tedy stejnou konfiguraci. Lze zevnitř sklopit zrcátka (jak píší v poloze 0 a pak dolů)? Já jsem jako bonus dostal střešní nosiče.
                JAk jste vyřešil obutí na zimu? Druhé disky, nebo střídáte L a Z gumy na "hlíně"?
                Jak je to s asistenční kartou - nedali mi ji, která je potřeba při nahlášení poruchy?
                Ještě jsem si nechal "vypískovat" skla, neboť jsem se na netu dočetl, že to snižuje riziko odcizení o 94%! Stálo mě to asi 1800,- Kč - rovnou s registrací u té mez. organizace. Ale platí to jen na rok, pak chtějí další prachy. Kdy jdete na první servisní prohlídku? Budu rád, když mi napíšete co dělali a za kolik!

Vaidimar 29.03.2012  00:50

« Re: Re: auto

Jak jsem psal, mám 16" plechy na nich Dunlopy 4D 205/60 x16. Zrcátka jsou manulně sklopná. První serviska mě teprve čeká- krom standardnich ukonu budu reklamovat klepajici se operku u spolujezdce a praskle celni sklo, kde není žádná stopa po kameni a je to divně prasklé pod zrcátkem. Na bratrově autě stála prohlídka 3,8tis (Identické auto jen motor NET - 104kW)

frenkí-ru 02.04.2012  20:41

« Re: Re: Re: auto

Jak je to u Astry s tím denním svícením? Z Mondea to neznám - tam jsem měl pořád zapnutá tlumená světla. U Astry mám režim nastavený na "auto" a během dne (venku je světlo) svítí u Astry tzv. denní osvětlení, ale vzadu auta nesvítí nic. To je v pořádku? Když je tma, tak svítí tlumená světla a zadní obrysová.

Vaidimar 03.04.2012  22:19

« Re: Re: Re: Re: auto

Ano takto je to v pořádku při denním svícení nemusí svítit zadní světla. V šeru se automaticky rozsvítí potkávací a zadní obrysová světla.

frenkí-ru 06.04.2012  20:13

« Re: auto

Ta opěrka u spolujezdce mě klepe taky ... kde udělali soudruzi chybu ... :-)?
                        Ještě by to chtělo upgrade configurace na češtinu! Nechápu, jak tam může chybět, když je tam "kdejaký" jazyk ... Vlastně u computeru taky.
                        To, že nemusí svítit zadní obrysová světla jsem opravdu netušil ...!
                        Je to příjemné pracoviště pro řidiče ... :-)!!!

frenkí-ru 09.04.2012  20:47

« DTest

Nemáme se obávat ...?

Vaidimar 09.04.2012  23:44

« Re: DTest

TOHO Z ROKU 2010 BYCH SE NEBÁL JE TO PATRNĚ NĚJAKÝ ZAČÁTEK VÝROBY (OVĚŘTE DLE VIN) NO A U TOHO Z ROKU 2011 TO JE NĚJAK DIVNĚ PŘELOŽENO NEVÍM CO TÍM MYSLÍ, JESLTI TO JE PORUCHA V HLÍDÁNÍ OPUŠTĚNÍ JÍZDNÍHO PRUHU? POKUD ANO TAK MĚ TO NETÁPÍ TO NEMÁM :-)

Vaidimar 09.04.2012  23:47

« Re: DTest

ČEŠTINA JE PŘEŽITEK... NEVÍM PROČ BY OPEL MĚL DĚLAT ČESKÝ SOFTWARE PRO TRH S MINIMÁLNÍM PODÍLEM NA PRODEJNOSTI DYŤ JE NÁS 10MILIONŮ Z TOHO SKORO POLOVINA LIDÍ JSOU PACIENTI VW GROUP :-) OSOBNĚ MI ČEŠTINA NECHYBÍ. VÍC MI VADÍ TA OPĚRKA:-)

frenkí-ru 14.04.2012  19:00

« Re: DTest

Trochu mě štve, že přestane fungovat computer při dosažení rezervy v nádrži. Myslím, že moc brzy?!
                              Tak by mě docela zajímala konfigurace nové Astry, kterou nově inzerují v TV za 269.000,- Kč! Jestli já před 3 týdny zbytečně přeplatil ...
                              Po městědo práce mi zatím bere 11,7 l/100 km. Ale motor se ani nemá šanci zahřát: 2,5 km tam, 2,5 km zpátky! Mimo město 7,5 l (trasa 80km).

white label 14.04.2012  19:29

Čeština je přežitek a tobě se ještě k tomu všemu zasekl CapsLock... 8-s >:-[]

frenkí-ru 15.04.2012  19:09

« Re: DTest

Čeština se dá oželet, ale přežitek to není! Jsme přece v česku, ne!!! A jsou tam i volitelně jazyky srovnatelných států s CZ (velikostí) ... ale budiž, jsou i důležitější věci ... :-)!

Vaidimar 15.04.2012  23:42

« Re: Re: DTest

Auto co se týká spotřeby je hodně citlivé na tepelotu motoru a sílu v pravé noze >:D Přes zimu v těch nejtřeskutějších mrazech sem se nedokázal i s lehkou nohou dostat pod 9 litrů po městě. No ta Astra v té specifikaci bude asi Esentia (což jse v podstatě slušný základ) a s motorem 1.4 74kW (což už není slušný základ). Rozhodně nemá cenu se dívat na nové akce a za kolik se prodávají auta teď. Tendence tlačit ceny dolů je zjevná a při čekání na tu nejvýhodnější nabídku by si člověk nic nepořídil :-) Jinak ta cena je po úvěrové slevě a věřte, že tuto slevu si vezmou na RPSN zase zpět, takže je to jen pocit, že člověk ušetří. |Zítra jde auto do servisu na roční prohlídku a drobné opravy (ukopnuté zrcátko, objetí klíčkem a prasklé čelní sklo)

frenkí-ru 17.04.2012  18:31

« Re: DTest

Tak jak dopadla 1. roční prohlídka? Co dělali a za kolik? Vám nějaký * objel auto klíčem?!!! Co s tím v servisu dělali? Parkujete na ulici? Já bohužel ano ...
                                    Tu spotřebu mám odečtenou pouze z computeru, tak nevím, jak je to přesné ...

Vaidimar 18.04.2012  00:02

« Re: Re: DTest

Ano parkuji na ulici a někdo mi nejprve auto objel klíčkem a i ukopl zrcátko. Roční prohlídka zatím probíhá, předpoklad ceny je 5500. U mě je spotřeba na BC vyšší než ve skutečnosti (cca 1-2 desetiny)

frenkí-ru 19.04.2012  18:16

« Re: DTest

Doufám, že si BC u mě taky přidává ... :-)!
                                        Riskuji, ještě nevozím náhradní žárovky. Jaké jsou ty základní (H1, H7, jiné)? Nechce se mi kupovat drahá sada u Opelu (skoro 500,- Kč).

Vaidimar 20.04.2012  22:18

« Re: Re: DTest

Netuším jaké tam jsou, musel bych se podívat do kufru, já je dostal od prodejce spolu s ostatní bezpečnostní sadou v ceně vozu

frenkí-ru 23.04.2012  07:10

« Re: Re: Re: DTest

Co v té sadě bylo?

Vaidimar 23.04.2012  23:26

« Re: Re: Re: Re: DTest

Standardní povinná výbava - vesta, lékárnička, žárovky, trojúelník a myslim že tma je i lano

frenkí-ru 24.04.2012  07:36

« Re: Re: Re: Re: Re: DTest

Tak já měl asi za to ten střešní nosič ...

Ženě včera na Corse začala svítit kontrolka (před tím ráno špatně startovalo), napíchli to na diagnostiku, ta hlásila nějaké čidlo. Když u něj odpojili kontakt a znovu propojili, řídící jednotka řekla, že je vše OK. Jenom to od té chvíle nejde nastartovat vůbec ... tak to zůstalo v servisu a já musel ženě půjčit na dnešní cestu do J. Hradce svoji Astru .... :-)!

Ta první servisní prohlídka nebyla myslím drahá. Já mám čelní sklo pojištěné na 12.000,- Kč, takže by to mělo stačit, že (když i se zrcátkem to u vás bylo 12.000,- Kč)?

Vaidimar 27.04.2012  22:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: DTest

Stačit by to mělo, ale pouze výměna skla byla za 12tis. Zrcatko bylo za cca 3,5 tisíce (jen kostra). To so Corsou je divné máme jí také a až na drobné věci (termostat a klapka větrání) jezdí jako ďas a i náš prodejce říkal, že to auto nemají rádi, že jezdí na servis jen když jí někdo zkrátí o sloup :-) Ale to mluvil o motoru 1,2

frenkí-ru 01.05.2012  21:12

Zde jsou konečně ty gumové rohože + mazel celkově: [odkaz]

Baví mě používat tempomat a to i mimo dálnici - když není provoz. Spotřeba i s klimatizací: 7.0l/100 km. To se mi líbí!
                                                    U té Corsy to byl dolní snímač horní úvratě klikovky.

Vaidimar 01.05.2012  22:58

« Re: Re: DTest

Váš popis závady mě tak trochu připomíná: "bratra mé babičky zeť v podnájmu" :-) Já jezdím v kombinaci 7,1, pokud jezdím víc dálnici tak mám 6,5 (na klidnou) město je horší :-)

frenkí-ru 06.05.2012  11:32

« Re: DTest

Spotřeba lehce nad 7l je myslím parádní! Příští víkend Astru protáhnu po dálnici cca 350 km, tak jsem na spotřebu zvědavý! Synovec se rozhodl taky pro Astru, ale bere H-čkovou za 270litrů, novou, dobrá výbava. Já bych do toho asi nešel ... raději bych něco oželel na výbavě a bral J-čkovou ..

Tak jsem jel po drkotavé dálnici do Brna a dále do Olomouce. Cestou tam jsem pospíchal a zapnul tempomat na 140km/h (dle GPS 133 km/h), daleko před Olomoucí omezení na 100 km/h .... Spotřeba tam 7,7l/100km. Zpět jsem tomu velel převážně já, spotřeba 7,6l! Mohlo by to být lepší, že ...? Ale nejel jsem moc ekonomicky, ale svižně ,,, a snad to po "zajetí" klesne?! Spotřeba viz. computer a ta změřená reálně jsou shodné! Nebýt té šílené panelové dálnice, jelo se s Astrou moc hezky!

foto marosfristiak

marosfristiak 29.10.2013  22:33

prepinanie radio/mp3

na volante to ide, ked zatlacis koliesko SRC
    pre frenki-ru: pri jazde na rezervu sa da vratit ku computeru stlacenim tlacitla CLR na lavej packe... nefunguje az ked jazdis iba na vypary, ale to je z bezpecnostnych dovodov, vtedy uz fakt treba natankovat

Vaidimar 31.10.2013  21:18

« Re: prepinanie radio/mp3

Děkuji to je pravda, ale nelze přepínat mezi adresáři pouze po písničkách

foto roox

roox 27.01.2015  11:59

detailing

Dík za sdílení dost podorobných zkušeností s údržbou vozu... patřím taky mezi "nadšence" před krásu a čistotu, tak jsem si dost dobře početl a načerpal nápady na novej směr.
    Aktuálně používám přípravky od Želvy (Turle Wax Plus PFTE a modrej Turtle Wax Color Magic) a že bych byl 100% nadšenej, to úplně ne... jako dobrý, ale mám pocit, že jsem kdysi měl nějakýho "normálního" SONAXe na metalický laky a ten teda byl parádní :-)

Vaidimar 21.07.2015  20:54

« Re: detailing

No tak Turtle Wax to bych měl strach, já Sonax používám u všech 3 našich Aut a není jedinej problém. Jinak mě teď aktuálně auto přeleštil jeden motorkář, za čež mu děkuji... Podrobně v galerii