Subaru Levorg (2018)

24.4.2019

Toto nebude recenze plná fotek a nadšených komentářů. Chci zde, pokud to bude v mých silách, objektivně zhodnotit všechny možné vlastnosti jinak dobrého…

Subaru Levorg (Tomogo)

foto iudex

iudex 25.04.19  08:20

« Subaru je pasé

Ťažko sa mi to priznáva, ale moja plagátová značka (od puberty som túžil po Impreze XRX, modrá so zlatými diskami a veľkým krídlom) je už niekým úplne iným, než bola v 90. rokoch. Zo značky symbolizujúcej motošport a jazdnú dynamiku sa stala značka pre nenáročných dôchodcov (výnimkou budiž BRZ, ktoré ale zrejme onedlho skončí bez náhrady; a popravde bude to tak lepšie, než keby ho mala nahradiť nejaká skriplená verzia s CVT a Eye-sightom).
    Levorg vnímam ako posledný tieň dávnej slávy Imprez, to auto vyzerá výborne, dravo a dynamicky (najmä v červenej), akoby to bola kombi verzia STička. Ani ten motor na prvý pohľad nevyzerá zle, 170 koní na nižšiu strednú sa papierovo javí ako dosť, k tomu koncepcia boxer s nízkym ťažiskom, AWD a športovejšie ladený podvozok. Ako ale píšeš (a nie si sám), ten motor nie je žiadny športovec, ale tak "primeraný"; možno s manuálom by sa z neho dalo dostať viac radosti, ale v kombinácii s CVT zrejme športové pocity moc nevzbudí. Preto si nechcem ani predstaviť, ako bude jazdiť pofaceliftová verzia so slabšou atmosférou (keď Tvoja verzia bola vraj "moc športová"), to už bude presne to auto pre dôchodcov, ako píšem vyššie, proste premiestňovadlo bez akejkoľvek neželanej dynamiky (čo keby si dôchodca pomýlil plyn s brzdou!), kde prím hrajú asistenti a elektronika dokonale oberajúca o všetok pôžitok z jazdy a ovládania auta.
    Takže z môjho pohľadu je už Subaru mŕtva značka. V dobe, keď vyrábala nedostižné Imprezy WRX a STi, som na ňu nemal a teraz, keď na to mám, už neponúka nič, čo by ma oslovilo. Škoda. RIP Subaru.

foto Alexander-Hamar

Alexander Hamar 13.05.21  00:16

« 2.0i MY2019

Ahoj, napísal si skvelú recenziu, naozaj všetko sedí. S niektorými vecami by som nesúhlasil ale zas každý sme iný predsa. Ja by som len rad doplnil pocity z 2 litra ktorý mam a už som s nim niečo aj odjazdil. Podvozok je tu naozaj skvelý ako si písal to auto nemá chybu co sa toho týka a určite je to super kombinácia keď ten motor nedokáže ten podvozok potrápiť, ten pocit bezpečia a pritom možnosti zábavy je neopísateľný. Co ma ale tiež hnevá a divím sa ze to je aj s týmto motorom je ten prejav tej prevodovky pri tých zhruba 20km/h kedy proste nezmyselne klesnú otáčky motora skoro až na voľnobeh a naozaj treba viac pridať plyn aby sa to auto doslova rozbehlo.
    Vykon motora je naozaj "slabý" ale mal som voľakedy aj Feliciu takze ta ma pripravila na to ze mam dobre porozmýšľať predtým ako začnem predbiehať >:D ale samozrejme nieje to až tak tragické ako to znie. Keď sa auto už rozhýbe fakt sa s ním nemusí brzdiť a hlavne to ani nebudete chcieť brzdiť z čoho plynie aj spotreba. Ak sa musím ťahať za niekym 90 tak priemerna spotreba začína na 6.5 l (išlo by to aj za menej ale v meste to auto motor doslova podtaca tak tam prepinam do režimu Sport aby motor držal cca 1800 otacok aj pri 50km/h) ak je možnosť predbiehanía a sviznejsej jazdy tak 7.5 bez toho aby som sa nejak musel o tu spotrebu snažiť a cyklus okresky + diaľnica + mesto je tiež bez problémov pod 8. Treba si uvedomiť proste ze to auto nikdy nebude kráľ diaľnic a ani trhac asfaltu aj keď tak vyzerá. Kupoval som to s týmto vedomím a hlavne kvôli tomuto motoru. Je tam FB20B čiže nepriame vstrekovanie co som presne chcel aby som predisiel zbytočnému čisteniu sacich ventilov aj keď olej mením častejšie ako po 15000km a netankujem nekvalitné palivo, nerezové koncovky výfuku sú vďaka absencii turba krásne čisté ako keby boli nové :-) s CVT som zatiaľ nemal žiaden problém auto mam od novoty a správal som sa k nemu nanajvýš dobre takže ma úplne plynulý chod bez anomalii teda až kým nezapnem klimatizáciu >:D aj tu je to niečo neuveriteľné co to dokáže spraviť s tým autom ten kompresor. Nemám k tomu autu co viac dodať všetko tu už bolo povedané a je to pravda. Keď som sa rozhodoval aké auto si kúpim chcel som atmosférický benzín bez priameho vstrekovania a tento motor mi vyšiel ako jediný adept (okrem Lady samozrejme). Vedel som do čoho idem co sa týka výkonu, motor ma nemá prečo sklamať, z prevodovky mam stále ešte malú dušičku ale verím ze Subaru vie co robí, a jazdné vlastnosti auta sú neopísateľné. Ešte raz chcem pochváliť skvelú recenziu Tomogo a ja osobne by som toto auto bral znovu keby mam tu možnosť ešte niekedy v budúcnosti.

Tomogo 11.06.19  11:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Asi jste nepochopil auto

Ano, to jsem pochopil a v Subaru to funguje stejně, ale nejsem si jist, že když se sám airbag vypne, jestli se náhodou nemůže spustit. Je to riziko, které bych nerad s dítětem podstoupil. Možná se vyptat v servisu, jestli se to samo zaručeně v průběhu cesty nespustí. Bohužel návod ale hovoří jasně.

foto tommas

tommas 11.06.19  09:36

« Re: Re: Re: Re: Asi jste nepochopil auto

Dovolím si jen upozornit, co se týká té autosedačky a airbagu. Možná to má Subaru jinak, ale na naší současné Mazdě 6 2018 to funguje tak, že i Mazda pozná autosedačku na předním sedadle a airbag deaktivuje, nicméně manuálem i piktogramy je zakázáno vozit na tomto předním sedadle autosedačku orientovanou proti směru jízdy. Může zde být jen klasická autosedačka, kdy dítě sedí ve směru - jinak tento systém nemusí fungovat korektně. tak jen na to raději pozor. ;-)

Jinak co se týká recenze, oceňuji že se autor nebojí kritiky a případný zájemce má skvělou možnost se dozvědět slabiny auta.

Když jsme vybírali auto my, tak se přiznám, že jsem Levorg automaticky vyřadil kvuli interiéru, užranému motoru a CVT a ani jsme si ho nebyli projet. Ale plně chápu, že pokud je tady požadavek na AWD, tak těch možností tolik není.

foto Mikesus

Mikesus 10.06.19  06:21

« Re: Re: Re: Asi jste nepochopil auto

Prace s brzdou je důležitá, ovšem když stojím, tak mi také přijde jako nesmysl myslet na to, jak moc ji mám šlápnout , aby nenaskočil S&S. To bych raději ten systém nechal úplně vypnout.
    Mně by spíše zajímalo, jak auto pozná, že má v předu dětskou sedačku a ne člověka.
    Dále o zvěři a dálkových, to není pravda že přitahují. Ano, když zvěř oslníte, zůstane stát, i když by měla utíkat ze silnice. Pokud ji oslníte mimo silnici, šance na vběhnutí je docela malá. Těch 60 km/h mi přijde dost vysoké už. V mém autě to je 40 km/h a občas to taky otravuje.
    Z této recenze mi přijde, že autor chtěl vyzkoušet něco jiného a prostě sepsal své postřehy co mu vadí a co ne.

Tomogo 09.06.19  20:18

« Re: Asi jste nepochopil auto

Tak to vezmeme popořadě:

Airbag spolujezdce nejde vypnout - nemusíte ho vypínat, protože když dáte dětskou sedačku na místo spolujezdce, tak se Vám vypne automaticky sám.

- To nemám vyzkoušeno, ale v návodu se nedoporučuje montovat autosedačku na přední sedadla, díky předním Airbagům.

Adoptivní tempomat - vzdálenost na kterou má reagovat si nastavujete sám a taky si sám nastavujete rychlost reakce pro rozjezd

- To samozřejmě vím, mění to něco? Prostě funguje tak jak funguje, nic moc.

Výhled přes středové zrcátko - nevadí Eyesight ale nízko položeny posedu řidiče vůči celé délce auta tzn. řidič sedí nízko a teprve v půlce auta. A co Vám brání zastavit o metr dále od semaforu.

- Takhle to má asi vypadat. Prostě se přispůsobíte.

- Ano, to samozřejmě funguje, ale proč na to pořád myslet? Nechápu.

Ruční brzdu nemusíte povolovat - při rozjezdu se sama povolí, jen se musíte naučit pracovat s plynem

- tady souhlasím, ale já ji stejně povoluju ručně.

Dalková světla se v automatickém režimu utlumí vždy jak klesne rychlost po 60 kmh a není to nic nesmyslného, protože při tak nízké rychlosti lze předpokládat, že jedete městem či zatáčkovitým terénem a tam automatické přepínaní není nikdy optimalní (oslníte řidiče, který je za rohem).

- Co to je za nesmysl, dálková mají svítit pořád, dokud nejede auto proti. Například, když jedu lesem v serpentinách, tak chci dálková abych viděl i případnou zvěř na silnici i kolem ní a s tlumenými světly vidím tak akorát, s prominutím, víte co.

Pokud držíte volant, tak jak se má (pevně resp. oběma rukama) tak Vám line asistent nikdy neotočí sám auto, jen zavibruje volant a je drobné ťuknutí.

- To je lež. Normálně vám to otočí volantem.

To, že Vám systém špatně komunikuje s telefonem je telefonem. Samsungy mají obecně špatnou pověst v rámci komunikace s auty. Mně Samsung S9 a S10 občas blbě komunikuje jak se Subaru, tak i se Škodou a Oplem. Za to Sony od manželky jede všude bez problémů.

- Jste úplně mimo. Subaru nedodržuje standard PBAP a pak mu něco holt nejde. Samsung je naprosto v pořádku. Nejdříve si to trochu naštudujte, než vynesete takové nesmyslné soudy. Já na to přišel, protože jsem ajťák a mohu se hrabat surových datech kontaktů. Tam byl jeden kontakt, co měl jednu položku, co Subaru nezkouslo. To by nefungovalo se žádným mobilem. Ta položka měla pomlčku v názvu id, což je naprosto v pořádku, protože tam mohou být všechny běžné ASCII znaky, kam pomlčka normálně patří, ale Subaru to prostě nerozdýchalo.

Háčky v kufru jsou dělané na originál síťový program Subaru, potom nic nepadá a jejich velikost nevadí.

- Mluvím o horních háčcích. Na ty žádný síťový program není. Je tam síťový program, ale ten se na tyto háčky nedává.

K Vašim výčtům negativa k CVT se nemá cenu vyjadřovat, protože jste očividně nepochopil jeho fungování. Jen k těm zatáčkám, kdy si stěžujete že se po výjezdu neochotně sune vpřed, tak by jste měl vědět, že se Subaru se zatáčka projíždí pod plynem, tak aby při výjezdu byly otáčky tak aby mělo větší akceleraci tzn. něco kolem 3 az 4 tisíc.

- Asi jste neseděl v silnějším autě, protože by jste neplácal takové nesmysly. Můžu točit motor jak chci 3,4,5 tisíc a stejně to do kopce nejede.Prostě 170 koní a 250Nm je na 1.6 tunové auto málo.

Verny_2013 09.06.19  12:04

« Re: Re: Re: Asi jste nepochopil auto

Já jsem na základě rad zdejších diskutérů prostě odpojil kablík od baterky a tím je ta otravná věc vypnuta na trvalo. To mi vyhovuje ze všeho nejvíc.

Verny_2013 08.06.19  22:14

« Re: Asi jste nepochopil auto

Já jsem řekněme nezávislý pozorovatel, ale mám v autě start stop systém a vím jak funguje. Pochybuju že u Subaru funguje zásadně odlišně od evropských výrobců. Proto mě zaujalo že "Funkce Start/stop - nemusíte stále vypínat a zapínat, protože když se naučíte pracovat s brzdovým pedálem, tak si sám tlakem určite zda se motor vypne či nevypne." to nějak neumím pobrat.

foto iudex

iudex 25.04.19  08:07

« Re: Proč Levorg?

Ak by boli samé chvály, tak tej recenzii veríš viac? Naopak, ja oceňujem aj kritiku, málokto si po kúpe nového auta dokáže priznať, že auto má aj nedostatky, väčšina si sama pred sebou kúpu obhajuje, aj keď to nebolo zrovna to pravé.
    Aj ja mám viaceré výhrady voči svojmu autu a bol som spočiatku kritický, ale zvykol som si a klady prevážili. Proste to, že človek vníma a pomenuje aj negatíva neznamená, že auto celé je zlé, len proste človek má určité očakávania dané recenziami, značkou i cenovkou (to je veľmi dôležité, pretože inak človek pristupuje k rovnakého nedostatku u auta za 15000 eur a inak u trikrát drahšieho).

Tomogo 24.04.19  21:15

« Re: Proč Levorg?

Ne, není to služebák. A proč Levorg? Protože jsem po šílených zkušenostech s prvním i druhým VW už německé auto nechtěl ani vidět a japonec nikdy neselhal. Ještě připadala v úvahu Mazda, ale trojka je malá, CX-5 je SUV s malým kufrem a šestku dělají AWD jen v dieselu. Škodovku bych sice asi taky vzal na milost, ale tam jsou zase jiná negativa. O Toyotě, Nissanu jsem už neuvažoval, protože ta auta mi přijdou nudná.
    Šel jsem cestou požitku z jízdy a toto auto mi ho dopřálo.
    Chtěl jsem zde zhodnotit všechna negativa, co jsem našel, protože to se nikde nedočtete. Některá jsem věděl už při koupi, roletka, výkon motoru atp., na jiná jsem přicházel postupně, Mirrorlink, EyeSight, přední hrana atd.

Tomogo 10.06.19  16:46

« Re: Re: Re: Asi jste nepochopil auto

No, nejdřív se pozastavím nad vaším osobním projevem. Zamyslel jste se někdy nad sebou?

A jen dodám: Vidím, že je Subaru Vaše velká láska a nemá cenu se tady o tom bavit. Prostě jsem zhodnotil klady i zápory. Na všech záporech trvám. Vy máte svou nadšenou recenzi, já mám svou recenzi nadšenou méně.
    Nechápu, proč mi něco rozporujete, když o tom evidentně nic nevíte. Klidně vás svezu a vše ukážu. Navíc vy máte Subaru Impreza, to je úplně jiné auto.
    Nevím, proč Vám zrovna Start/Stop leží tak v žaludku, protože je to absolutně zbytečný systém a vůbec mi je jedno, jestli se dá brzdou (ano dá) ladit, nebo ne. Vy ho používáte? Protože jestli jo, tak by jste větu "Vaše recenze je psána člověkem, který prakticky nerozumí autům" měl otočit na sebe. Protože jen člověk, který nerozumí autům, používá Start/Stop systém.

Už tu svámi nebudu ztrácet čas, když se neumíte chovat dle pravidel slušnosti. Přeji příjemný den a hodně kilometrů bez nehod.

Tomogo 03.09.22  00:36

« Re: 2.0i MY2019

Ahoj a moc díky za příspěvek. Jsem rád, že se můj článek alespoň někomu líbil.
    Omlouvám se za prodlevu, nevšiml jsem si nového příspěvku. Navíc mám teď oči jen pro mé Audi. :-)

foto idam-i

idam.i 13.05.21  10:24

« Re: 2.0i MY2019

Škoda,žé si z toho textu nevyrobil svoju recenziu.Určite by to vydalo

Tomogo 25.01.20  11:30

« Re: Díky

Tak nová recenze už je hotova:

Tomogo 16.01.20  09:10

« Re: Díky

Jo, plánuju, ale moc toho asi nebude, k tomu A6 mám opravdu jen málo připomínek. Ale něco se taky najde. Jen se to nedá moc porovnat, A6 je mastodont a ten TDI ingot v předu mu na agilitě nepřidá. Jinak je A6 skvělý vůz a jsem rád, že jsem Subaru prodal.

foto RWD

RWD 08.01.20  10:35

« Díky

Díky za super recenzi.
    Bude recenze i na tu A6 Allroad? :-)

Tomogo 11.09.19  11:13

« Re: žihadlo

Koupil jsem Audi A6 Allroad.
    Sice jsem jaksi popřel sám sebe, protože to je diesel, ale jezdí to výborně a na to, že to váží 1.9 t, tak je to velice agilní vůz. Hodně mile mě překvapil!
    Taky jezdí za 7l a zrychlení 6.2s na 100 taky potěší. O omezovači v 250km/h nemá cenu v porovnání s Levorgem hovořit.
    Co je ale důležitější, tak zatím jsem na něm našel jen několik málo drobných nedostatků! Jinak je to auto prostě paráda a nedá se to srovnat ani s Levorgem, nebo Outbackem. Je to prostě jiná liga.

foto dadasada

dadasada 09.09.19  07:26

« žihadlo

nenapínej, co máš za nové žihadlo? :-)

Tomogo 28.06.19  10:13

« Re: Mirrorlink IV

Ahoj a moc veliké díky!
    Taky jsem zkoušel nějaké návody na Internetu a nikdy nefungovaly, nebyl tam ten step s Audiotékou.

Tohle funguje, ale je to tak krkolomné, že se na to asi vykašlu. Ještě totiž používám místo domovské obrazovky Nova launcher a na tom to padá. Takže bych musel před každou jízdou přehodit výchozí launcher a pak teprve dělat tu anabázi s přepínáním aplikací.

V každém případě je vidět, že je to jen softwarová záležitost a kdyby někdo chtěl, tak by to fungovalo... škoda.

foto MachiCZ

MachiCZ 25.06.19  20:39

« Mirrorlink IV

Ahoj, rozchodil jsem MirrorLink na MY2017, Samsung S9.

1. Nainstalujte Audioteka ver. 2.4.4., slouží jako vstup do MirrorLink
    2. Nainstalujte Button Savior, slouží k ovládání v MirrorLinku
    3. Nainstalujte aplikace LG MirrorDrive ver. 1.2.1.2

Připojte telefon do USB pod radiem. V APPS vám "zbělá" MirrorLink. Když na něj kliknete, odsouhlasite, objeví se Vám 2 apliace, Audioteka a LG MirroDrive. Prvně kliknete na Audioteku a tam vvpravo/vlevo budete mít šipku, pod ktero use objeví Button Savior. Pak musíte zpět na seznam a vyberete LG MirroDrive. Objeví se Audioteka a pres ni bude vlevo/vpravo ovládací panel Button Savior. Zaroven 10x blikne upozornení, že LG MirrorDrive je jen pro telefony LG. Pak kliknete na ikonu dvou čtverců a vyberet aplikaci co chcete spustit. :-) Bezi Google Maps, Waze, Facebook, Youtube, Whatsapp, Brave... Tohle sem testoval, ale podle me pobezi vse.

Dejte feedback a kdyby někdo něco potřeboval, rád zodpovím.