Alfa Romeo 147 (2001)

8.4.2008

Svou recenzi této krasavice jsem pojal stylem, jak jsem se původně nechtěně stal nadšeným Alfistou. Abych mohl začít psát tuhle story, je třeba se…

Alfa Romeo 147 (Tom147)

foto Rysguf-

Rysguf. 08.04.2008  00:54

Pekna recenzia, pekne auto

Len pridaj foto (interier + nocne fotky)
    Inak :yes:

Tom-Si 08.04.2008  08:09

« Re: K dokonalosti...

Díky. No červená kůže by byla k Alfičce the best. Co se týká gramatiky - musím si to ještě pořádně přečíst, psal jsem to pozdě večer tak se tam mohou objevit chybičky. S tím CUORE jsem se přepsal :-)

foto Olaf

Olaf 08.04.2008  01:38

K dokonalosti...

...chybí jen sytě červená anebo béžová kůže (uznávám, můj vkus) a střešní okno! Jinak, 100%! Gratuluju k dokonalé Alfičce a tiše závidím! >:D Perfektní výbava, 3 dveře, skvělý motor... 147 mě fascinuje od té doby, co jsem jí jářku už před takovými 6-7 lety viděl poprvé. A těšit se na ní každé ráno před cestou do práce = pro mě dream come true! ...asi neskáčes radostí, kdykoliv se na ní znovu podíváš z jiného úhlu a ona pořád vypadá dokonale, viď? ;-) ....nechci rejpat, jen si dej trochu dohromady gramatiku, což by ani tak nevadilo, ale proboha, přece CUORE SPORTIVO, ne cuoRRe 8-s :-)

Tom-Si 08.04.2008  08:32

« K dokonalosti...

Tak snad všechny chyby jsou již opraveny. A že jich tam bylo. Díky za upozornění :-)

"-- skrytý --" 08.04.2008  07:00

alfa

Moc pěkně napsaná recenze a auto je taky super ikdyž italy moc nemusím ;-)

foto Hitachi

Hitachi 08.04.2008  07:27

Alfa

Nádherný kousek, vymazlený motor. Byl to i jeden z mých snů. Přeju hodně šťastných kilometrů. Je to Alfa jak se patří :yes:

foto majki

majki 08.04.2008  10:48

Skvele

I po tolika letech design, co chyti za srdce a na silnici upouta. Fakt paradni auticko, tak at jezdi bez problemu :yes:

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 08.04.2008  10:49

tak to je dokonalost

147 v černé perle, třídvéřová, s manuálem a motorem 2.0 T.S. Tak takto by vypadal i můj ideální výběr tohoto modelu.
    Máš nádhernou krasavici. A jinak, Alfácký zvuk motoru, to je mezi čtyřválci nepřekonatelná meta !! Pamatuju si na jízdu ve 145 se stařičkou 1.6 boxer. Sice to asfalt nijak zvlášť netrhalo, ale díky tomu zvuku a celkové atmosféře jsem měl husí kůži až na zadku >:D
    Užívej si super auto :yes: :yes:

foto Dave-SK

Dave SK 08.04.2008  12:19

super10b

pekne auticko skvela farba,recenzia aj foto! mas u mna 10b ,pozri - ohodnot moje

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 08.04.2008  12:52

Ahoj, krásný auto, taky jsem o něm přemýšlel, možná za pár let si ho taky koupím. Jak už tady bylo psáno, být v červené kůži, tak je to absolutní bomba, ale i tak je to nádhera :yes:

"-- skrytý --" 08.04.2008  14:32

Pěkný kousek!

Fakt moc hezká Alfička dávám 10 ;-)

"-- skrytý --" 08.04.2008  15:21

Alfa

Auto je pěkné skoro jako koždá alfa..dopň ještě fotky a bude to super..Jnak auto :yes: :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 08.04.2008  15:50

Alfič

Zdravím tě, recenze moc pěkná ( nechceš jí napsat Kláře? ) a výpravná, fotku bych ještě nějakou být tebou přidal a budeš ok.
    Moc pěkný, Alfu bych si já osobně nevybral ale díky tobě jsem si na ní udělal jiný a lepší názor. AHOJ ;-)

Tom-Si 13.04.2008  21:07

« Re: Alfič

Díky moc za chválu. Tvoje recenze a auto je prostě super. Gratuluji k volbě. Musí to být parádní svezeníčko - cupra to je můj šálek čaje :-)

"-- skrytý --" 08.04.2008  16:24

alfa

krásný auto (vždycky se mě hrozně líbilo, ten desing je super)
    pěkně napsaná recenze, dávám 10b.... mrkni na moje ;-)

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 08.04.2008  16:29

Výborne

Congratulations Mr. Tom147....Takmer dokonalé vozidlo (iná farba kože)....10b Ten manuál s tým motorom :yes: :yes: . Máš vkus :-)

foto Cujo

Čujo 08.04.2008  16:43

mňam

vitam ta na MACZ! :-! >:D krasna alficka viezol som sa v jednej v diesli.. je to kus pekneho auta a ta tvoja v ciernej je obzvlast pekna :yes: 10b

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 08.04.2008  18:53

Fesanda

Pekna Alfa,fajn recenzia,fotiek tiez dostatok, tak ostava uz len 10 a vela stastnych km. ;-)

foto Mr-Murphy-

Mr.Murphy_ 08.04.2008  20:27

olej....

hlavně kontroluj olej a popřemýšlej (případně se poptej), jestli by se ti nevyplatilo používat 10W-60 (ideálně samozřejmě Selenia Sport).... Jestli hodláš Alfu pořádně honit, tak by se to hodilo.... Jinak samozřejmě 147 je nejpěknější hatch minulé dekády, o tom žádná ;-) :yes:

foto adam344

adam344 08.04.2008  20:48

« Re: olej....

krasnej ital ;-)

Tom-Si 13.04.2008  21:14

« Re: olej....

Díky, Ano nad 10W-60 jsem přemýšel. Ale nejsem z těch kdo by Alfičku trápili v 7000 ot/min na okruhu, tak mi bude ta 10W-40 stačit :-)

Ronnyp (RSKa) 08.04.2008  20:49

Ronnyp

zdravim dalsiho zlenaka!!!toho civica uz teda nemas jo???sem ho potkaval docela casto takze jsi to byl ty jo???nebo uz ho nemas delsi dobu??? :-|

"-- skrytý --" 09.04.2008  10:33

Co tohle ...

... nebo ne? ...[odkaz] >:D

Tom-Si 13.04.2008  21:05

« Re: Co tohle ...

Jen tak dál, možná to zlepší mínění o této značce trošku jí to nakopne. Jinak Alfa 8C je prostě nádherná... ;-)

Hory 09.04.2008  13:45

Držím palce

Ahoj, jmenovče, krásná recenze, krásná Alfa... Taky sem měl 147 v 1.6, to řízení úžasný... Design-úžasnej. Výbava-výborná. Kvalita-mizerná.

Určitě ti jí nechci zošklivit, já měl 4 roky starou, nalítáno 100.000 a hrůza děs... :no: V servisu sem se stal stálým zákazníkem, až pohár trpělivosti přetek.

Ale snad vyvrátíš ten mýtus, který bohužel sám za sebe musím potvrdit, že Alfy sou na tom s kvalitou mizerně. Ještě bych tě poopravil, co se týká konkrétně 147, tam ta "kvalita" je vyhlášená :no:

Jinak sem zvědavej, jak se ti s ní povede, jestli do servisu nebudeš muset dát ani korunu (nebo rozumný penízky), tak budu jenom rád...

Budu ti recenzi průběžně sledovat, se měj a užívej kilásky >:D

Tom-Si 13.04.2008  20:43

« Re: Držím palce

Díky, budu se snažit tento mýtus vyvrátit :-) Co jsi například zpravoval? Co vím zase z fór (českých i zahraničních), tak co se týká problémů, tak na tom byly mnohem hůř třeba 156tky, u 147 italové provedli nějaké úpravy na motorech tak už to bylo lepší. Ale samozřejmě asi záleží na kusu. Pokud to auto někdo trápil a nedával mu co je třeba, tak není čemu se divit. Zatím jediný problém co byl jsou silenbloky přední nápravy. Ale to není porucha, ale běžná provozní věc tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dále :-)

Hory 14.04.2008  16:38

« Re: Držím palce

Bylo toho fakt hromada... Standartně problémy s prasklou žárovkou v předních světlech (1x za 1-2 měs.), s ramenama (při tý šílený kvalitě v ČR se není čemu divit), rezne vejfuk, výměna katalizátoru, nekonečný problémy s kladkama v motoru (jednu opravili a za chvíli v čoudu druhá...), signalizace airbagu taky často odchází, na víc si asi už nevzpomenu. Dávej si hlavně pozor na rozvody, ty bych vyměnil, jestli si ještě neudělal. Na 1.6 celkem problémy...

Jinak "moje" alfa byla předchozím majitelem pravidelně servisovaná, kupovaná v ČR. Škoda, jak říkám, design Italové uměj, nová Mi-To je úžasná, ale nevěřím jim. Jsem nevěřící Tomáš, ale tobě držím pěsti. :yes:

Tom-Si 13.04.2008  20:39

Alfa

Díky moc za chválu. Samozřejmě, že foto hned doplním jak bude jen trošku hezčí počasí. Snad příští týden :-) S červenou kůží máte pravdu, ale bohužel se žádná taková nenaskytla. Na druhou stranu ty červené a i většina jiných sedáků mají jiný vzor prošívání, takový trošku "oldschool". Tuhle černou variantu prošívanou červenou nití jsem na moc Alfičkách neviděl a vypadá tvarem prošívání moderněji.

"-- skrytý --" 15.04.2008  15:08

ty *! :P

tak si tak procitam stranky a narazim na tenhle. Kdyz jsem se dostal k casti kde jsi byl druhej v poradi a za flasku slivky si ukecal majitele tak jsem se zasmal. Ale kdyz jsem se dotal k fotkam, tak ti reknu ze jsem pekne zuril. Na tebe ze si uplacel slivkou a na majitele kterej se uplatit nechal a me lhal ze si manzelka rozmyslela ze to prodat nechce. Ja jsem totiz ten co byl prvni v poradi. Mel jsem smulu no. Stve me to, koukam ze jsem prisel o nadhernej kousek. Ale tak co no, stava se, preju at stim najezdis jeste hodne km bez nehod a uzij si ho chlape :-)

Tom-Si 15.04.2008  18:40

« Re: ty *! :P

Ty vole tak to je fakt náhoda :-) No ale řeknu ti, byly to celkem nervy. Já stále čekal na to až tam vymění ty ložiška. Chtěl jsem si pro ni dojet, a on říkal at počkám, že to ještě není vyměněné. A do toho začalo sněžit, tak se s tím bál na letních vyjet. Takže nervy jako prase, protože mi bylo jasné že na ni bude hodně zájemců a já byl z velké dálky, takže v nevýhodě. Nakonec jsme na něho trošku zatlači a slíbil slivku a domluvili jsme se na sobotu a oni mi ji dovezli až do Zlína. U koupě jsem se dozvěděl, že jsi si pro ni měl dojet den předtím, ale nedojel, protože ti to nevyšlo. Kdybys pro ni v ten pátek jel, tak je tvoje... Ale jak říkáš, stává se. Jinak díky, snad bude šlapat jako hodinky. Přeju at taky narazíš na super kousek. Pokecáme pak někde na Alfa srázku :-)

Ronnyp (RSKa) 15.04.2008  22:38

Ronnyp

tak jsem doplnil hodnoceni!!!tahle alficka si to zaslouzi!!!jinak sem ti uz psal nevim jestli sis nevsiml???hodne casto sem potkaval tu tvoji hondu vzdycky rano ve zline!!!doufam ze te potkam i v alficce a hodime nekdy rec!!!mej se zlenaku ;-)

Tom-Si 15.04.2008  23:00

« Re: Ronnyp

Díkas. Samozřejmě, že jsem si všiml. Už jsem ti psal, ale nějak jsem to asi tehdy neodklikl, jak jsem hromadně odepisoval :-) Honda už je prodaná, za ty čtyři roky jsem se na ní pěkně nadřel a získal k ní citový vztah. Byla (je) nádherná, ale prostě už to bylo hodně staré auto a na komfortu to bylo znát. Tak jsem ji radši zavčasu prodal. Kdybych měl více financí na novější auto tak bych si ji nejradši ještě jako leštěnku nechal, ale bohužel jsem potřeboval peníze na Alfu. Ted ji má nějaký borec v Huštěnovicích takže je ve Zlínském kraji stále. Jinak určitě můžem někdy hodit řeč. Černých 147ček tu moc nejezdí, myslím že jen jedna - tak mě lehce poznáš :-)

Tom-Si 15.04.2008  23:01

Taky se měj! ;-)

Ronnyp (RSKa) 16.04.2008  12:58

« Re: Ronnyp

tak si nekdy napisem a sejdem se!!! ;-)

Tom-Si 11.05.2008  19:42

« Re: Re: Ronnyp

No to každopádně můžem... V současné době jezdíš tou Jettou?

Ronnyp (RSKa) 15.05.2008  14:08

« Re: Re: Re: Ronnyp

no bud jezdim jettou nebo mame jeste filetu(felicii)!jinak 24.5. chce HH delat mensi sraz v havirove nechces jet???bude tam mozna vic lidi ze zlinska ;-)

Hory 29.04.2008  15:22

...

S těma rozvodama si udělal dobře... Ještě bych pošteloval vejfuk, vana a koncovka by si možná zasloužila vyměnit... Určitě je bez problému, ale když to máš tak hezky nablejskaný, tak trochu kazí dojem... Ale to ´sou jen detaily. :yes:

Hory 29.04.2008  15:24

...

Soráč, teď ´sem si všim, že máš u fotky popis, že už se na výměnu chystáš... :-!

Tom-Si 11.05.2008  19:40

« Re: ...

Ano ano, chystám protože to kazí celkový dojem :-) A ještě tam dám nějakou decentní (nejlépe origo) chromovanou koncovu - žádný laďák...

foto mura11

mura11 01.05.2008  22:46

krasavice

Gratuluji k nákupu. Nežárlí na ni přítelkyně? ;-)
    Máš pravdu v tom, že stříbrná Alfám moc nesluší. Rudá nebo černá, to je něco jiného, jenom tu černou musíš asi často leštit, co?
    Jestli budu někdy kupovat druhé auto do rodiny pro manželku, tak je 147ka favoritem. Nejspíš 1.6TS 88kW...
    Hodně šťastných kilometrů!

Tom-Si 11.05.2008  19:39

« Re: krasavice

Samozřejmě že přítelkyně žárlí, ale holt nic jiného jí nezbyde. Však ji taky vybírala se mnou tak teď ať trpí :-) Umývám skoro pořád, jen ten všudypřítomný pyl mě v poslední době pěkně štve :-(

"-- skrytý --" 11.05.2008  20:27

Soused

Řekni sousedovi až si taky hodí auto na MA.CZ

Tom-Si 11.05.2008  22:27

« Re: Soused

Že by měl SuperMike konkurenta jo? ;-) Já toho pána osobně neznám, je to soused z vedlejšího paneláku. Je docela kuriozní, že svoje porsche parkuje pravidelně venku před panelákem :-)

Ronnyp (RSKa) 15.05.2008  14:06

« Re: Re: Soused

jako reknu ti ze ve zline je i nova A8 a tu taky majitel parkuje venku a dokonce u hlavni silnice kdyz prijizdis od frystaku!!!

"-- skrytý --" 11.06.2008  14:08

Nadherne auto !

Skutocne velmi dobra kupa, gratulujem! Auto vyzera skvelo a tie sedacky su perfektne. Ja si planujem kupit Alfu uz niekolko rokov a vzdy ma zatial niekto odhovoril a momentalne mam Mondeo kvoli noseniu kocika..., ale najblizsie auto bude rozhodne ALFA! Zelam Ti vela km bez problemov. Je to skutocne vynimocne auto.

Ronnyp (RSKa) 11.08.2008  15:11

cao

nestavas s alfou na tom velkem parkovisti mezi golemem a priorem ve zline??? :-!

Tom-Si 23.09.2008  19:21

« Re: cao

Zdarec, ano ano, docela často jsem tam stávával... Ve Zlíně černých 147ček moc nejezdí, vídávám jed jednu jinou...

"-- skrytý --" 23.09.2008  17:38

Myslis to vazne?

No tak to nebolo od teba pekna ze si mi dal za auto 9b ked ty mas podobne.Sak jasne zrejme si nevedel prezriet,ze si druhy no co uz.Nebolo to pekne od teba :no:

Chobot 23.09.2008  17:51

« Re: Myslis to vazne?

No to snad ne. Jak si tohle mohl dovolit? Nehorázné. :no: :no: (hurá sarkasmus >:D >:D )

Ne vážně, tohle bylo dost trapný i na 15letýho kluka..........

Dylan McKay 23.09.2008  17:55

« Re: Re: Myslis to vazne?

Proč by to bylo trapný? Nebo to bylo na tebe, Chobote?

Chobot 23.09.2008  18:10

« Re: Re: Re: Myslis to vazne?

Prostě se mi zdá nepřiměřený stěžovat si, že nedostal desítku s odůvodněním, že má stejné auto(neřeknu kdyby jedna ale 9 si myslim že je zcela OK)
          Na mě to nebylo, jen jsem napsal svůj názor a pokud se dotyčnému nebude líbit může to ignorovat, nebo mě někam poslat a já to dál řešit nebudu.
          Já se nebudu bát tu napsat svůj názor. To by se diskuze rovnou mohly zrušit.
          Více to radši nebudu komentovat, protože se obávam, že by to zas dopadlo diskuzí podobnou již proběhlým o zastávání se a nezastávání se.......ztráta času.

Dylan McKay 23.09.2008  18:37

« Re: Re: Re: Re: Myslis to vazne?

No, tak ono je něco jinýho psát vlastní názor, a něco jiného nenechat zareagovat jako prvního toho, komu byl příspěvek určený... Fefemuži...

ZonixX 23.09.2008  18:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Myslis to vazne?

teraz zazivam podobnu prijemnu zalezitost s blbeckom [odkaz] ktory nezniesol, ze sem dal rozbity crep, dostal 1/2/2 za otrasne fotky a nulovu recenziu, tak ma vyjednickoval... skoda, ze mu nefunguje diskusia pod tym srotom >:-[]

Dylan McKay 23.09.2008  18:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Myslis to vazne?

Ježiš co to je! Toho jsem si ani nevšiml! Ale co, má to auto rád, tak ho brání... ;-)
                Hodnocení vzbuzovalo, vzbuzuje a bude vzbuzovat vášně. Já byl vždycky proti. Je hezké mít 2 auta v první desítce, ale raději bych jen diskutoval než bodoval. Stejně je to všechno těžce neobjektivní...

ZonixX 23.09.2008  18:58

« Re: Myslis to vazne?

..no a proto se smeju >:D mne je fuk, jestli mam 9,8 nebo 9,86 >:D jak se rika, kto se boji at nechodi do lesa a tomuhle se tady jednoduse neda vyhnout >:D

Chobot 23.09.2008  18:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Myslis to vazne?

To je problém v tom, že než zareaguje ´určený´ tak si to já již nebudu pamatovat, protože jsem hlava děravá. A reagovat po měsíci, kdy si to již ten původní pisatel nebude pamatovat, že něco takového psal se mi zdá taky mimo mísu. A prostě tohle se mi zdálo vhodné na reakci, tak jsem tak učinil. Jak jsem napsal, je jen na Cartovi zdali si to přečte, nepřečte, zareaguje, nebo jen počká co mu odpoví Tom147.

Tom-Si 23.09.2008  19:18

« Re: Myslis to vazne?

Cau, hele mě je celkem šum a fuk zdali jsem první nebo poslední. Já myslím, že o to tady většině lidí nejde, jde tady o to aby se ostatní pobavili při přečtení recenzí a trošku se vžili do majitele aut, která třeba nikdy mít nebudou a také nasbírali zkušenosti majitelů těch aut, o kterých uvažují že by si je koupili. Kdybych chtěl být první a zachovat se jako *, tak ti tam dám za všechno 1 bod a to jsem neudělal. Auto máš krásné (nebo spíš tvůj otec), jen mi na tom nesedí dvě věci. Zaprvé nafta - nic proti vyznavačům nafty, ale mě prostě sedí k Alfám víc benzín, no a zadruhé trošku chudší výbava. Toť vše, proto těch devět bodů...

"-- skrytý --" 23.09.2008  19:47

OK.Uz rozumiem :-)

Tom-Si 23.09.2008  23:39

« Re: Re: Re: Myslis to vazne?

Fakt to neber špatně. Je mi vážně jedno jesli budu první nebo druhý - o to mi vážně nejde. Já myslím že 9 bodů není málo. Trošku dodělej recenzi a napiš nějaké konkrétní zkušenosti se servisem a bude to super :yes: Přeju Ti ať Alfička jezdí jak má...

Poustnik 23.09.2008  23:47

« Re: Re: Re: Re: Myslis to vazne?

A co myslíš, že by měl na recenzi dopsat Švihák, aby to měl za deset???? Mě taky někdy vadí, jak se za bodování bije, ale vážně nevím, co bys tam ještě chtěl???? Ani jsi mu, jestli se nepletu nic do diskuze nenapsal....Tak proč ta osmička???? Opravdu jsem se zamyslel, dřív měl recenze odfláknutější...ale teď? Co ti tam vadí? Nechápu.

Dylan McKay 24.09.2008  07:53

« Re: Myslis to vazne?

V pohodě, Poustniku. Byla to jen jeho nějaká pomsta. Dal jsem mu 10, neměl bych, protože jeho recenze není obsáhlejší než moje, dokonce ji chybí pro mě důležitá data. Ale chce mít Alfu na prvním místě mezi 147čkama... ;-)

PS: teď jsem zkusil mu dát za recenzi 8, hned byl "až" druhej. Tak jsem mu to zase vrátil zpátky... ;-)

Poustnik 24.09.2008  13:07

« Re: Re: Myslis to vazne?

Jéje! Šviháku neexperimentuj! Dostaneš "objektivní" čtyřky! /Jako plastiku????/ É....to je jiná diskuze..... >:D

Dylan McKay 24.09.2008  13:27

>:D >:D >:D :yes:
                  Ty jsi dneska ve formě! :yes: >:D

David Silver 24.09.2008  16:36

« Re: Re: Myslis to vazne?

Šviháku, vždyt' je to malé auto, ty Ti mají uhýbat přece z cesty, tak ho to už nebaví vymetat příkopy ;-)

"-- skrytý --" 02.10.2008  11:14

« Re: Re: Re: Re: Myslis to vazne?

Neviem co by som mal pisat ake skusenosti so servisom ked sa nam to vôbec nekazi.Nechapem preco by sa mali vsetky alfy kazit ked niekto ma poruchovu no nie vsetky su take.

Dylan McKay 23.09.2008  19:57

« Re: Myslis to vazne?

Tak jsi se předvedl, co? >:D

Carte, máš pravdu, nad tímhle mávni rukou...
        :no:

"-- skrytý --" 24.09.2008  14:03

« Re: Re: Myslis to vazne?

No kaslem na to ,ale teraz neviem komu si dal palec dolu.Dufam ,ze to nepatrilo mne ?:-) ak hej nevadi

Dylan McKay 24.09.2008  14:10

« Re: Re: Re: Myslis to vazne?

Tobě určitě ne. Tebe jsem právě pochopil a podpořil. Takže pro tebe: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 24.09.2008  21:18

Dakujem velmi moc :yes:

Hanss (MoDo Team) 24.09.2008  15:52

Seš další K.R.E.T.E.N.

kterej tady bude rozdávat špatný hodnocení autum v top-ten o kterejch ví úplný kulový - sám se starou voježděnou alfou - že ti to nejni blbý - všichni ti to tu píšou, tak na co si tu k.urva hraješ ?!? Nazdar :no: :no: :-!

"-- skrytý --" 24.09.2008  15:58

« Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Hanssi peč na něj na u.božáka. Další chytrák, který neví jak nejlíp by se tu zviditelnil. Takovejch už bylo a ještě bude.

Poustnik 24.09.2008  15:58

« Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

>:D >:D >:D >:D >:D Hanssi, ty ses do toho zase opřel!!! Jej! To jsi mě pobavil! Nazdar! :-)

foto citrus

citrus 24.09.2008  16:04

Zdravim Toma 147, taky jsem obdržel 9 :yes:

Hanss (MoDo Team) 24.09.2008  16:06

« Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Zdravim do Vídně, viděl jsem, že jseš dnes při chuti a typoval jsem, že budeš první, kdo na mě bude reagovat, ale předběhl Tě Mikos - nevadí, zas tak to neprožívám, nicméně tady pro pána platí co jsem napsal....... :-) :yes: BTW: nepsal jsi dnes něco obdobného někde?? teda né s tak pěknejma výrazama jako já - ty takové krásné neumíš >:D >:D

"-- skrytý --" 24.09.2008  16:13

« Re: Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

No předběhl jsem Poustnika jen o pár sekund. >:D Počitám, že si to taky pěkně odskáču. >:D Jinak dneska to tu zase lehce bouří. :yes:

Poustnik 24.09.2008  16:27

« Re: Re: Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Jo!!!!! Předběhl jsi mě!!!! To se dělá, strkat se takhle ve frontě???? Já se normálně urazím a půjdu dělat něco užitečného!!!! Fuj! Takhle tady trčet!!!! 8-s Jinak já bych se asi kvůli osmičce moc nerozčiloval, ale Švihák je Švihák, ikona MACZ, že..... :-)

Hanss (MoDo Team) 24.09.2008  16:31

« Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

¨mluvim o Camaru !! to zprasil daleko víc - diletant jeden !!

Poustnik 24.09.2008  17:06

« Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Tak to máš napsat! To jsem si nevšim! No....9,8,8 žádná sláva. To by mě zajímalo, co by o něm napsal on. :no:

Dylan McKay 24.09.2008  17:51

« Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Až pojedeme na redakci do Zlína, Tomáš tam bydlí taky. Tak se ho zeptáme... :-! >:D

"-- skrytý --" 24.09.2008  18:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Poustníku kaji se a stahuji se do své Mikossí ulity. Neměl jsem nic zlého v úmyslu jen jsem se bál o Hanssův myokard. Podle příspěvku byla jeho šance na infarkt myokardu určitě vyšší než situace vyžadovala. >:D :yes:

Tom-Si 24.09.2008  19:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Takže všem zainteresovaným... Netušil jsem že všem autům v TOPTEN bych měl dávat automaticky 10 bodů. Ted už to vím, jelikož pokud někomu dám míň, tak se hned ozvou. Nebylo to ve zlém úmyslu, netušil jsem že někteří z Vás to tak žerou že jim jde o každý bod. Kdybych chtěl někomu ukřivdit tak dám mín než tolik kolik jsem dal. Takže všem jsem Vám dal zpátky 10 bodů. Kdybych ještě někomu ukřivdil tak se ozvěte. Já osobně si myslím že 9 bodů za rencenzi je dost. Ale vždycky může být prostor pro zlepšení. Já bych svojí recenzi třeba nedal ani těch 9 bodů. Jen se zamyslete nad tím, jestli když vám bude každý dávat automaticky 10 bodů zdali to bude mít smysl a pořadí se nějak změní... Odteď radši nebudu hodnotit vůbec. Popravdě, kdyby měl každý dávat všem v Topten automaticky 10 bodů, tak by tady to bodování smysl nemělo. Já hodnotil podle sebe a ne podle toho abych nikomu neukřivdil. Jediné co uznávám že u Camara jsem to trošku přepískl, bylo to tím že jsem byl rozmlsaný z recence Shellby GT500 :-)

Dylan McKay 24.09.2008  19:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pohoda

Máš pravdu, ono bodování nemá vůbec smysl. Někdy přijde třeba změna. Reakce pochop, řešilo se to tu mockrát. Prostě se vždycky najde někdo, kdo boduje hlava nehlava, aniž by si recenze skutečně četl. Prostě bude líp! :yes:

Tom-Si 24.09.2008  19:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pohoda

Jasně, chápu že když někdo dá třeba tobě za auto 6 bodů, tak je to podle mě prasárna. Ale já opravdu nebodoval za účelem někoho poškodit a nebo se vyšvihnout víš. To bych pak spíš každému dával 10 bodů aby mi to oplatil :-) Na druhou stranu je mi jasné že je tady hodně individuí kteří, jak ty říkáš, bodujou hlava nehlava a recenze vůbec nečtou. To můj případ opravdu není. Takže ještě jednou sorry...

Hanss (MoDo Team) 24.09.2008  19:10

Dobrý den,
                  ty jsi tu úúúplně nový ??
                  jasněže bodování zde jíž dlouhou dobu nemá smysl, ani žádnou vypovídající informaci !! :-)
                  Tak tě jen prosím, nesnaž se to změnit, dělá to tu akorát tak zlou krev (i když o mé auto se nejedná).
                  Jo a Mikosi - děkuju za záchranu života - nemusí být vše tak, jak na první pohled (přečtení) vypadá....... >:D :-!

"-- skrytý --" 24.09.2008  19:28

« Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Vím Hanssi i když sme se viděli pouze jednou tak je mi to jasný jak si to myslel. Každej je někdy prudký aniž by to tak myslel. :yes:

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 24.09.2008  19:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Seš další K.R.E.T.E.N.

Když to takhle nabízíš, tak se tedy hlásím taky... Ale pokud ti ta recenze přijde na 9, klidně to tam nech. ;-)

Dylan McKay 24.09.2008  19:35

No vidíš

Takhle snadno se člověk na MACZ stane celebritou... ;-)
    Kolik je tu uživatelů, kteří se ani nezapojí do top diskusí. Ty jsi jenom poslal pár bodíků, a už jsi nejdiskutovanější... >:D

PS: Pro ostatní- toto není návod na to, jak se stát celebritou MACZ! >:D

"-- skrytý --" 02.10.2008  11:22

Krásná...

Vždycky když ji potkám tak si říkám jestli jsem neudělal chybu že jsem do ní nešel...
    Ale s RS naprostá spokojenost >:D

ZonixX 05.10.2008  15:45

nadhera

mas ale hezkou Italku >:D btw, ten rozdil po presednuti ze Civica musel byt asi opravdovou evoluci ;-)

Tom-Si 05.10.2008  15:56

« Re: nadhera

Díky. No to každopádně byl, ještě ted si vzpomínám na moji první jízdu s ní, když mi ji původní majitel dovezl... Skoro jsem nemohl popadnout dech (a také udržet padesátku ve měste >:D ) Prostě rozdíl jako blázen. Snad bude jezdit jak má...

foto Premek

Přemek 17.10.2008  10:20

Oprava hodnocení

Ano tyto fotky si již zaslouží plný počet bodů :-) tak mnoho spokojených kilometrů do budoucna :yes:

"-- skrytý --" 18.10.2008  10:07

prehodnotenie!

no serus kámo!tak vidím,že si sa posnažil a chceš sa dostať do prvej desiatky,tak ti dám teda trikrát za desať! :-) a ešte si si robil kvôli tomu starosti a napísal mi e-mail,tak to máš šecko za desať,aj ked už na začiatku si mal odo mňa good hodnotenie! :-) nech slúži!P.S.-mrkni na moju novú káru a pekne ju ohodnoť! >:D idem ju akurát pridať!čafff

"-- skrytý --" 17.11.2008  15:49

Super recenze i auto.

Vše za 10.Super auto,barva,výbava,motor prostě alfa.. :yes: Jen pozor na olej.At to nezadřeš. :yes: Jsou to motory zvlášt na tohle háklivé. :yes:

"-- skrytý --" 19.11.2008  17:01

Ahoj, pekne auto, mame doma taktiez alfu, ale 146, vidim, ze si davnejsie neaktualizoval, mas nieco nove?

foto alfa-lover

"-- skrytý --" 30.11.2008  17:16

Ta spotřeba je divná, asi ten motor už bude mít něco za s sebou, ptž jsme doma měli 2 156 2,0 ts a spotřeba bylo 10 litrů ale při 200 km/h. Při 120 to jezdilo 7-8 litrů.

Tom-Si 04.01.2009  14:11

« Re: spotřeba

No, tak podle toho co mi říkali ostatní uživatelé Alfin s 2.0 TS motorem je to běžná věc. To auto holt hodně točí při těch 130 km/h. I podle stránek SPRINTMONITOR.DE je ta spotřeba plus mínus těch 10 litrů. A spotřeba 10 litru při 200 km/h co ty říkáš se mi zdá na benzín hodně nereálná...

foto Matt26

Matt26 17.02.2009  23:38

« Re: Re: spotřeba

10 litrov pri 200vke? >:D Však to každý bežný nafťák žere pri takej rýchlosti viac. Nehovoriac o tom že auto nie je stavané dlhodobo ísť tak vysokou cestovnou rýchlosťou. Celkom by ma zaujímalo koľko si mal pri 200vke otáčok. Moja stará 307ma 2.0 i (140hp) mi žrala pri bežnom cykle tiež kolo 10nky. Inak Tome, veľmi pekná alfička ;-) :yes:

Mishak (RSKa) 18.02.2009  08:54

Srázek

Zdravíčko ,ani nevím že by tu byl někdo z okolí nebo přímo ze zlína s takovím fešákem ;-) jistě dávám 3x10 to auto je nádherné ;-) recenze se velmi pěkně čte a ty fotky jsou také pěkné :-) někdy bychom mohli dat srázek a věřím že by se dostavilo i více lidí ku příkladu Ronny ,KaaFr nebo co mnoho dalších co bylo na posledním srázku ;-)

Tom-Si 18.02.2009  15:45

« Re: Srázek

Díky za pochvalu :-) Na srázek snad už příště dojedu. Teď byl trošku problém se zabaveným řidičákem ale od příštího týdne už budu zase mobilní >:D

foto RS

ajajaaaaj

Tak tieto disky to je ´INA KAVA´ :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: >:-[]

Mishak (RSKa) 09.04.2009  21:39

Nádherně ladí kola

Kola vypadají na autě jako od italského designéra fakt kráása ;-) nezbývá nic jiného než pochvalovat :yes:

foto Matt26

Matt26 09.04.2009  22:31

« Re: Nádherně ladí kola

no ja mám naopak iný názor. Dizajn nič-moc, také trošku chaotické, ale možno že by aj vynikli ale nie na takom malom aute. Neviem, ale pripadá mi, že si išiel do extrému, 215/35 >:D . Ja mám 205/50 a zdá sa mi to tvrdé. Však z toho spravíš doslova hrkalku, kostitras, rozbíjačk ľadvinových kameňov. 8-s
      A vzhľadom na vek a kilometre auta, prajem pevné ruky a ostrí zrak pri kľučkovaní pomedzi diery na českých cestách, ktorých je ako dier v ementále. :*)

Mishak (RSKa) 10.04.2009  11:52

« Re: Re: Nádherně ladí kola

Auto bude určitě tvrdé to je pravda když je tam podvozek Eibach a k tomu ještě guma vysoká 35 ,já mám gumy na léto 205/40 a čekal jsem to tvrdé a že budu cítit každej kamínek a neni tomu tak..ale s těma dírama jak v ementále to tedy musím souhlasit >:D :yes:

Tom-Si 11.04.2009  09:15

« Re: Re: Re: Nádherně ladí kola

Přesně tak, taky jsem čekal že to bude jako žebřiňák ale rozdíl oproti původním 215/45 R17 je minimální takže nákupu nelituju. Dle mého názoru nejhezčí kola co se na 147 dají dát - a ještě k tomu originály. Vypadají dobře hlavně v noci nebo na přímém slunci protože jsou leštěné...

Brandon Walsh 11.04.2009  13:15

« Re: Re: Re: Re: Nádherně ladí kola

podla mna su nadherne dali autu uplne novy vyraz akoby to ani nebola 147 cka :yes:

foto pivrnec

pivrnec 22.04.2009  15:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Nádherně ladí kola

Ahoj,co stara kola??? Nebyly by volne???:-). Vypada to uzasne na novych kolech....

Tom-Si 23.04.2009  22:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nádherně ladí kola

Díky :-) Staré kola už jsou pryč, jen se po nich zaprášilo :-)

"-- skrytý --" 10.04.2009  16:05

Kola

Tie kolesa su naozaj super a skvelo pasuju na toto auto,len mi chyba krytka do stredu ale inak naozaj super :yes:

"-- skrytý --" 29.04.2009  13:22

WOW

Tvoja alfa vyzerá fantasticky s tými diskami, chneď som ich spoznal, sú to najnovšie disky a asi posledené ktoré sa dávajú na 147. Ty tam máš ešte menší profil než sa dáva od výroby, na autosalóne bola alfa s tymito diskami a mala 215/40 profil, bacha na fízlov. Máme faceliftovanú 147-ku, 17 palc. disky som zohnal z Nemecka s podobným dizajnom ktoré sa dávajú len na Alfu GT. Chýba ti tam už len znak alfy do stredu, ináč bomba.
    Odkial si ich objednal?

Tom-Si 29.04.2009  17:27

« Re: WOW

Díky za pochvalu. Disky jsem objednal z Italského Ebaye... U Alfa dealera bych se totiž nedoplatil. Jen jsem se asi dva týdny modlil aby všechno proběhlo v pořádku, protože jsem poslal peníze do Itálie někomu, koho jsem vůbec neznal a kdo měl na eBayi nulový feedback. Ale nakonec se to vyplatilo a vše proběhlo bez komplikací :-)

foto Mira328i

Mira328i 06.05.2009  21:15

ALFA

Moc pěkný autíčko,kamarád tahá alfy ze švýcarska tak občas ňákou protáhnu:-).Toho selespeedu nelituj,zas tak skvělej není a je poruchovej.Důležitý u 2,0je měnit olej,nejlíp po 8tis. a nevytáčet za studena(to udělá jen barbar),ten 2,0má krásnej zvuk ale 2,5:-)..ve 156:-)..to je jiná.
    Hodně šťastných km.

foto element5

element5 18.05.2009  09:46

Ještě jednou kola,

jsou totiž opravdu krásná a tvá Alfa na nich vypadá parádně. :yes: Jak se ti na nich ale jezdí? Já sám jsem chtěl osmnáctky na léto, ale po několika zkušebních km jsem se rozhodl zůstat u sedmnáctek, které jsou na běžnou jízdu přece jenom vhodnější...

Tom-Si 20.05.2009  14:08

« Re: Ještě jednou kola,

Já osobně jsem nepocítil znatelný rozdíl mezi původníma 17ctkama a těmito 18ctkama. Myslel jsem, že to bude horší, ale překvapivě je to v pohodě. Tvrdší to samozřejmě trošku je, ale ne tak moc jak jsem očekával...

"-- skrytý --" 27.05.2009  23:15

Krásné kotě

Pěkné, pěkné. Černá slušivá, decentní a přesto Alfa na 100%. Je to good :-!

foto Dave-11

Dave 11 10.11.2009  20:18

Kola + pár poznatků...

Kola jsou skvělá volba, už tak krásný auto ještě pozvedly.
    Taky ti musím pochválit fotky. Některý jsou jak z prezentačního katalogu Alfy - např. ta na břehu u vody ...
    Ještě k těm rozměrům. Bylo to pro mě docela překvapivé, ale na 156ce (JTD 2004) mám letní 17 a zimní 15ky, ale po přezutí necítím nijak propastný rozdíl v tvrdosti. Rozdíl citím pouze při jízdě ve vyjetých kolejích, ale to je spíš záležitost šířky pneu.
    Jinak už vyhlížím 159 Ti, tak jsem zvědav co ty orig. 19-ky ;-)
    A ještě k Selespeedu. Mám ho ve 147 - 2001, auto jsem koupil 3-leté, dnes má 8 let a 108.000km a kromě jednoho dolití oleje do Selespeedu a přehrání sofu na examineru jsem s převodovkou problém neměl. A hlavně po tomto autě už další s manuálem nechci. Je to super svezení.

"-- skrytý --" 25.12.2009  22:58

parádní...

Jedno z nejhezčích aut na MACZ... Nechť slouží bez poruch... :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2010  09:01

opravdový skvost

Hezčí 147čku jsem opravdu ještě neviděl. Fakt nádhera. Moc se těším, jestli jí někde potkám naživo abych jí poslintal >:D .Jen ať slouží a daří se vám oběma :yes:

Poustnik 16.01.2011  22:24

Přečetl jsem si recenzi jen díky tomu, že jsi přesedlal na BMW jednoho nejmenovaného uživatele zde,

pěkně je to sepsané. Je vidět, že jsi přičichl k benzínu a jsi ztracen. >:D Není nad radost z jízdy. Tak ať ti nové auto slouží. Hoj! :-)