Ford Mondeo (2007)

3.5.2012

Bylo mi zde jedním uživatelem na moje.auto.cz navrhnuto, že by nebylo vůbec špatné se tu trošičku rozepsat o motoru, která je v mém voze, když je v…

Ford Mondeo kombi (Švagi)

foto blowiik

blowiik 03.05.2012  13:42

Nechtělo to chvíli počkat?

Trochu nechápu význam téhle "recenze", nechtělo to počkat až to alespoň bude jezdit? :-)

Jinak ale pěkný kousek... :yes:

Švagi 03.05.2012  13:45

« Re: Nechtělo to chvíli počkat?

Ono to jezdí,ale zatím to nemám ještě doma, určitě budu postupně přidávat další podrobnosti o voze.

foto Nicco

Nicco 03.05.2012  14:01

« Re: Re: Nechtělo to chvíli počkat?

Skoro mam pocit, ze majitel hodne zanedbaval servis. Nemenil olej a ani chladivo do klimy, ale na Nemca mi to nesedi.

Švagi 03.05.2012  14:13

« Re: Re: Re: Nechtělo to chvíli počkat?

No ve VOLVU mi řekli, že tyhle motory občas na to trpí, hlavně když se spolehá na proměnou výměnu oleje dle PC, pak je prý někdy pozdě, pak se kousne "šálek" a protože tam není zámek, tak se protočí a začně cinkat. A prý ani oleje Castrol co Ford do toho doporučuje nejsou to co by mělo být. Jinak v servisní knize je poctivě vyplňovaná. No nechám se překvapit, snad mile >:D

foto Nicco

Nicco 03.05.2012  14:27

« Re: Re: Re: Re: Nechtělo to chvíli počkat?

Tak potom napis, inak mas odvahu teda :yes:

Švagi 03.05.2012  14:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Nechtělo to chvíli počkat?

No aspoň Ti to tam řeknou, tady by to zatajovali a pak cena by byla stejná jako se závadou.:-D Před tím jsem měl Mondeo 2004 2.0TDCi/96kw a tam byl volnoběch o něco hlučnější, po pravdě bych to ani nevěděl, že je tam nějaké cikání kdy to nebylo uvedeno v inzerátu.

foto blowiik

blowiik 03.05.2012  14:40

« Re: Re: Re: Nechtělo to chvíli počkat?

no co, němci jsou taky jenom lidi >:-[]

foto Honza-Micka

Honza Mička 03.05.2012  20:27

Fešák

Neuvěřitelně hezký kousek! Jiná kola bych na Mondeo snad ani nedával a volba kombi byla taky správná :-) :yes:

talio2 03.05.2012  21:05

« Re: Fešák

podle mě je naprosto brutální do takovýho motoru dát plyn.. přece když chci opici tak musím mít i na banány.. tohle je hrozný, promiň.. jinak auto moc chválím

Švagi 04.05.2012  14:00

« Re: Re: Fešák

No máš sice pravdu je to degradace auta, ale pak jezdíš za 1,9kč/km a né za 4kč/km a vůbec to nepoznáš na co jezdíš. Nehodlám dávat pořád státu kolem 11kč/l spotřební daň plus DPH. Je to fakt hrůza... A pokud budu chtít tak jedním tlačítkem to přepnu a jezdím na benzín. Nič špatného na tom nevidím.

foto Milord-79

Milord_79 28.08.2012  18:00

« Re: Re: Re: Fešák

Skoda ze muj ecoboost nejde predelat :-( vyrobci rikaji zatim :-) ale to asi nestihnou nez pujde z domu prece jen MPV bude lepsi volba pro rodinu!!!

Jen najit nekoho kdo ma rad benzin a nevadi mu jezdit za 8-10litru!!!

foto brepus

brepus 03.05.2012  21:33

Kola

Ty kola vypadají fakt,fakt hoodně bombově, ale to dílenské zpracování je fakt hruza.Táké jsem Mondeo chtěl, ale po zkušební jízdě a dílenském zpracování, jsem nakonec odešel z Forda hodně zklamaný.Je fakt že cena byla super, ale to bylo to jediné. Nakonec to vyhrála Škoda SuperbII a mužu říct že fakt nelituji a jsem rád že jsem se nenechal překecat prodejcem když povídal a povídal jak je Mondeo výborné,levné,spolehlivé a vyjímečné auto.Toto je jen a jen muj názor a vím že kdo Forda má, tak na něho nedá dopustit jako já nedám dopustit na Superba.

Švagi 05.05.2012  07:57

« Re: Kola

No nemyslím si, že dílenské zpracování je taková hrůza, spíše se jedna o místa kde jsou více odflaknuta a to třeba zadní kufr, zmíněná prihratka u spolujezdce atd.SUPERB je více praktičtější a manažerské auto, více odkladacich přihrádek, pruvlak na lyže atd. Sluší mu více dálnice než okrsky, prostě pohodlná limuzína.MONDEO je proste více zábavnější zvládá i okrsky i dálnice Ford proti VW podvozky uměl o něco lépe naladit, ale zase řešení detailu interiéru zvládá koncern o něco lepe.Jsem rad, že je ještě doba kdy člověk si může vybrat auto dle svých požadavků.Zda se mi, že výrobci začínají postupně své vozy unifikovat.

foto brepus

brepus 07.05.2012  09:10

« Re: Re: Kola

Musím ale uznat že auto jinak vypadá :yes:

foto kuko

kuko 07.05.2012  12:29

Hezký kousek s kultovním motorem

Hezká kára, kombi (to já můžu), černá (to já můžu), a supr motor.

Pár rad:

olej určitě měnit max. po 10tis km - turbomotory jsou na jeho kvalitu extrémně citlivé
    dávat značku Mobil - když se u Volvistů objeví "oddělaný" 2.5T, tak první otázka směřuje k značce používaného oleje - jestli je to Castrol, tak je původce problémů v 90% jasný

zajdi si na volvo fórum, tam o tom motoru získáš spousta info, kluci rádi poradí (možná raději nezmiňuj že ho máš ve Fordu, to víš, někteří se na něj pořád zlobí >:-[] ;-) )

jinak ten motor je celkem bezproblémový (při poctivé údržbě), spotřeba není ideální co si budeme nalhávat, ale jak píšeš LPG problém částečně řeší.

Švagi 07.05.2012  23:01

« Re: Hezký kousek s kultovním motorem

Jinak děkuji za rady, ani nevím jak to bylo s tím že ford koupil volvo a pak ho prodal...

foto kuko

kuko 09.05.2012  11:55

« Re: Re: Hezký kousek s kultovním motorem

ona ta averze je oboustranná - Volvisti tvrdí, že Ford jim nenechával dost prachů na rozvoj, omezoval je atd.
        Fordisti zase že Volvo si okupovalo některé technické fiřúry (např. 4x4) a díky tomu stráceli na konkurenci (VW).

Nevím přesně jak dlouho byly spolu, cca 10let, teď je každopádně Volvo u Číňanů a zase jsou stěžnosti na toto. Lidi budou prostě pořád nespokojeni >:-[]

Švagi 07.05.2012  22:01

Stav opravy

Tak dnes mi bylo sděleno, že závada která způsobuje klepání nejsou ložiska mezi klikovkou a ojnici, ale po sundání vany bylo zjištěno že byl pridrena jedna ojnice-důvod asi doporučený olej Castrol, nebo nízká hladina oleje.Předběžná cena, pokud bude klika ok,a nebo půjde opravit měla do 50000 kc.cena i s rozvody.No ještě že byla ta cena auta fakt dobra a já s tím počítal, no sice jsem počítal jen se salkama za dvanáct :-).No ještě přemýšlím pokud bych jsem sehnal motor v dobrém stavu, tak bych šel do něho.Tím Vás prosím kdyby náhodou někdo věděl o motoru 2.5T 5válec(motor pochází z volva) 162kw rv.2007 se slušným najezdem.Tak bych to moc uvítal. Děkuji

Švagi 10.05.2012  21:07

Nový motor

Tak se sehnal nakonec nový motor za docela zajímavou cenu, v pondělí si pro něj jedu, tak doufám že bude všechno pasovat a bude to bez komplikací. No uvidíme....

Švagi 12.05.2012  05:30

Motor na prodej...

Kdyby měl někdo zájem o motor, více info zde: aukro.cz/show_item.php?item=2340186689

Švagi 13.05.2012  09:28

Nové fotografie

Přidány nové fotografie klíčku...

foto Stejsn

Stejsn 26.07.2012  14:43

Nemohl bys být konkrétní v číslech?

Kolik stálo celé auto, kolik stál druhý motor (a kolik má údajně najeto), kolik stála přestavba na plyn? Taky kolik tak ročně najedeš. Docela by mě to zajímalo. Taky mám teď auto z Německa, český trh s ojetinami je jedna velká katastrofa.

Švagi 01.08.2012  10:28

« Re: Nemohl bys být konkrétní v číslech?

Odpověď přes SZ.

Švagi 01.08.2012  11:53

Bixenon

Chtěl bych se zeptat, majitelů Mondeii proč se všude uvádí, že jsou světla bixenonová, když je ve světle jedna xenonová výbojka D1S a H7 myslím jako dálkové světlo ?

white label 01.08.2012  12:28

« Re: Bixenon

To je zcela běžná konfigurace (nejen u Fordu) i u bixenonů. I bixenony mají vždy jen jeden pár výbojek, kdy přepínání režimu tlumených/dálkových světel zajišťuje stínící clona (něco jako oční víčko, kterým se liší od běžných/starších xenonů). H7ičky se k bixenonům v dálkovém režimu přidávají a slouží jako světelná "houkačka".

Švagi 01.08.2012  12:30

« Re: Re: Bixenon

Chápu to tedy dobře, že aby xenon svítil dál tak se nakloní? Já myslel, že bi znamená, že jsou tam dvě xen. výbojky v jednom světle.

white label 01.08.2012  12:43

« Re: Bixenon

Nejsou tam dvě (dva páry) výbojky, ale pouze jedna (jeden pár), je tam jedna výbojka pro dva/oba režimy svícení (proto bi-xenon). Ani se nenaklání, prostě v dálkovém režimu svítí naplno, bez clony, a v tlumeném/potkávacím režimu stínítko zastíní příslušnou část optiky podobně, jako když oční víčko přimhouří oko.
          Naklání se pouze u adaptivních světlometů, které podle úhlu natočení kol volantem svítí s předstihen tzv. do zatáčky. A třeba u nové A8 může adaptivní funkce světlometů spolupracovat také s navigací, takže vlastně světlo pak může být rychlejší, než "volant"... :-)

Mireon 05.08.2012  16:32

Je docela vysoká na to že auto není zase tak těžký pohání jen jednu nápravu a je to manuál. Já si myslel jakýho nemám rozežrance :-). Auto jinak moc pěkný. Mondea se mi líbí hodně dlouho, škoda že nedělají čtyřkolku. Přeji hodně šťastných Km bez závad.

Švagi 06.08.2012  12:02

« Re: Spotřeba

No mě se zdá spotřeba tak akorát, nejezdím zase jako šnek. Ale vždycky by mohla být spotřeba nižší, vzledem k výkonu. vozu .Nevim asi 4 kolku bych nechtěl-nevyužil bych ji (nejsem z hor) ale však víte, vždycky se hodí, pokud tam je. Jsem se koukal, že máš taky předělávku na LPG, ta 12litrová spotřeba je na LPG nebo benzín?

Mireon 13.03.2013  19:50

« Re: Re: Spotřeba

Spotřeba se pohybuje od 12-15litrů rozdíl mezi plynem a benzínem je docela malý. Pokud se chci projet stejně jedu na benzín. Ale pokud člověk třeba spěchá po dálnici tak rozdíl mezi spotřebou PP a skutečnou spotřebou plynu se zvětšuje. Já většinou jezdím do 140 pak se podvozek snižuje a na našich dálnicích to není. Ale zajímavé že když jsme jeli do Benátek a podvozek byl na nejnižší poloze tak momentální spotřeba na dálnici klesla o jeden litr. Teď mě trošku trápí plyn. V servisu na plyn už si neví rady a v normálním servisu taky ne.

Švagi 13.03.2013  20:05

« Re: Re: Re: Spotřeba

A co se ti s plynem děje?

Mireon 15.03.2013  21:17

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Mrkni do novinek popisuji to tam.

Bud 05.09.2012  20:51

Pěkný kousek

Je to pěkný kousek :-) . Že ses odvážil koupit auto s vadou na motoru.. A s tím olejem jsi mně překvapil, já taky použil Ford Formula. ;-\ .

Švagi 06.09.2012  08:12

« Re: Pěkný kousek

Děkuji, odvaha mi nakonec vyšla i ve Fordu mě odrazovali abych si to auto nekoupil, že jsem šílenec atd. >:D No ten olej se prý nemá používat ve Volváckých motorech tedy 2.5 T pětiválec(B5254T). Jinak olej Ford Formula 5W30 jsem používal ve Mondeu rv. 2004 2.0 TDCi 96 kw a najel jsem s ním 160t km a žádný problém.

Bud 06.09.2012  22:36

« Re: Re: Pěkný kousek

Aha, tak to mně uklidnilo. :-) . A jinak, máš nějaké zkušenosti s brzdama, např. kolik ti jaké vydržely, nebo naopak nevydržely a musel je měnit předčasně, nebo vůbec a vydržely věčnost... Budu měnit přední brzdy, mám na to čas, tak se dívám, ptám, čtu, abych se něco dozvěděl ;-) Ahoj

Švagi 07.09.2012  07:46

« Brzdy

No dával jsem Ferodo, a TRW a myslím si že ty TRW se mi zdály lepší. Teda pokud myslíš destičky né kotouče?

Bud 24.09.2012  20:55

« Re: Brzdy

Ahoj, tak si představ, že Ford nadělil předčasně dáreček pod stromeček pro majitele starších Focusů a nabídli komplet přední brzdy za poloviční cenu. Tak vlastně vyřešili moje hledání. Originál za cenu běžných. :-) . Jinak možná, že to znáš, ale co kdyby náhodou, tak sem tam se ty slevy, nebo snad výprodeje a to právě i na Mondea objevují na: [odkaz] ...

Švagi 24.09.2012  21:14

« Re: Re: Brzdy

Díky nevěděl, nemůžu tam najít na mé mondeo ty brzdy, nevíš kde jsou?

Bud 24.09.2012  21:39

« Re: Re: Re: Brzdy

Pokud tam nejsou, tak asi nejsou. Ty brzdy jsem psal u Focusů :-) A jiné věci i na Mondea. Ale napadá mně, nevím, jaké jsi nátury, zavolat tam a zeptat se.. Jestli náhodou nemají slevu i na brzdy pro Mondea...
                Jinak mi tam řekli po telefonu, že pokud si to nechám vyměnit u nich, to znamená u autorizovaného servisu, mám na všechny díly 20% slevu (asi to bude DPH,nevím) a na práci 5%. Myslím, že se to bude týkat všech servisů Ford. No ale pokud si děláš všechno sám, tak to nemá cenu. Ale pokud to dáváš do běžného servisu, tak cena práce je někdy větší, než u Forda ;-) To už mám vyzkoušené..

Švagi 07.09.2012  07:45

Brzdy

Bud 07.09.2012  13:18

« Re: Brzdy

Jo dík, jeden prodejce to taky tvrdil. Myslím oboje, takže aji destičky :-) .

pargi 24.09.2012  11:03

klima-kompresor

Tohle mondeo má ještě kompresor se spojkou? Nemá to kompresor stáloběžný?

Švagi 24.09.2012  11:18

« Re: klima-kompresor

Ne nemá, má klasické se spojkou, má to své výhody i nevýhody...

pargi 24.09.2012  11:22

« Re: Re: klima-kompresor

To vím, spíš mě zaráží použití "spojkového řešení" v takhle novém autě.

Švagi 24.09.2012  11:30

« Re: Re: Re: klima-kompresor

Chápu, asi měly tyto kompresory vyrobené na skladě a chtěli se je zbavit :-D, no rodiče kupovali Peugeot 207 rv. 2011 a taky to más spojku. Vím že stáloběžné se používá hodně VW Group, BMW, MB. co vim...

pargi 24.09.2012  12:17

« Re: Re: Re: Re: klima-kompresor

Taky Toyoty a Mazdy...těch automobilek bude víc. Jde spíš o to, že stáloběžný kompresor je jaksi modernější řešení a jaks napsal, obě mají své výhody a nevýhody.

Švagi 24.09.2012  14:12

« Re: Re: Re: Re: Re: klima-kompresor

Ano, máš pravdu, je to modernější konstrukce kompresoru… Jediná výhoda spojky je ta, že když tam chybí medium (tedy i mazivo) tak kompresor můžete vypnout a přijet do nejbližšího servisu, ale u stáloběžné ne, tam se kompresor točí pořád, tím pádem se může stát, že se Vám kompresor zadře.

pargi 24.09.2012  14:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: klima-kompresor

Tady v diskuzi si vykat nemusíme :-) jinak napsal jsem ještě dotaz do dnešní diskuze pod tvůj příspěvek v článku Proč zrovna mondeo.

Švagi 24.09.2012  15:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: klima-kompresor

Prosím o mé hodnocení, recenze děkuji.

pargi 24.09.2012  15:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: klima-kompresor

Já hodnotit zatím nemůžu, na MACZ nemám zveřejněnou vlastní recenzi, ale už se na ní pracuje :-)

foto Ozzman

Ozzman 02.01.2013  16:26

Tak ohodnoceno kolego

Jen jsem docela zděšen výčtem problémů, které si s autem zatim měl. K té servisní výměně rozvodů: Vztáhnu to na svůj motor, ale mne bylo v autorizovaném servisu u dealera Ford sděleno, že můj motor má interval výměny rozvodů 160-200 tisic km! Jedná se o normální rozvodový řemen. Když jsem toto nadnesl u známého v autoservisu, co se nám stará o auta, byl v šoku. Řekl at na tohle nehledim a radši jsem rozvody měnil před 160 tisic km. Jestli se ti mechanici řídili stejnými informacemi u tebe, tak se nedivím, že ti rozvody neměnili >:D .

Švagi 02.01.2013  23:22

« Re: Tak ohodnoceno kolego

No to si špatně pochopil, to je drážkový řemen ne rozvodový, ten byl origo, roztrhnul se a namotal se na řemenici klik. hřidele co pohání rozvodový řemen. následně rozvodový řemen přeskočil a způsobil to že byla malá komprese a motor samovolně zdechnul, ještě že to byl benzín a ne diesel ten by se podkal na 100 procent.

Švagi 02.01.2013  23:23

« Re: Tak ohodnoceno kolego

jinak děkuji za hodnocení

foto protege

protege 19.03.2013  19:46

můj kamarád

než jsem došel k tomu, že jste jeli pro alfu jsem si myslel, že tu má recenzi můj kamarád z Opavy, protože měl nejdřív Mondeo Tdci 96 kW a loni si místo toho koupil Mondeo 2.5T a nechal si ho předělat na plyn >:D jinak auto pěkné tak doufám, že už moc závad nebude a bude pěkně sloužit ;-)

Lucaslegend 28.03.2013  21:29

drazkovy remen

schvalne som sa pozrel kedy sa ma menit drazkovy remen prislusenstva na mojom aute honda a s prekvapenim zistujem ze sa ma iba kontrolovat kazdych 40000km , ziadna predpisana vymena....a dokonca ani v servisnej historii neni zaznacena ze by uz bol meneny na mojom......naposledy ho kontrolovali cca pred 10000km...auto ma najazdenych teraz cez 190000km....neviem preco nedali aby sa menil aspon kazdych 150000km a bol by klud....interval vymeny rozvodoveho remena je u mojho auta 120000km...a ty nemas servisnu knizku ?? ja to mam v nej krasne rozpisane co sa ma kedy menit a kontrolovat takze si v servise mozu hovorit co chcu...ja tam vzdy len pridem so zoznamom, ze co treba menit uz a hotovo :-)
    ale co ma zaraza ze ako to je zle vymyslene na tvojom aute, ked sa ti remen dokazal tak nestastne namotat .........

inac tvoje auto chvalim , s tym motorom to musi byt parada, to ze si tam dal plyn vobec nevadi , prave pri takychto silnych autach to ma zmysel a ani ako ked to niekto namontuje do 1.2 alebo 1.4 :)) jedinu nevyhodu to ma ze auto je o par desiatok kil tazsie co pri sportovejsej jazde naserie.....ako mas nastaveny plyn? az po obmedzovac ide na plyn alebo to prepne pri urcitiych otackach na benzin ??

Švagi 31.03.2013  18:16

« Re: drazkovy remen

No servisní knihu mám, ale bohužel nejsou tam žádné informace o tom, kdy se mají měnit řemeny atd. No kryt pod řemenenící tam je, aby se tam nedostal drážkový řemen, ale bohužel nepomohl. Co mám ověřené, tak podobný případ se také stal...

Máš pravdu, že se zvýší hmotnost, ale zase na zadní nápravě, což si myslím, že až tak tolik nevadí. Ale zase na druhou stranu, nejezdím s plnou nádrží benzínu a také nemám rezervu, která něco váží což si myslým, že není zas takový velký rozdíl..

S tím plynem je to tak: že se mi to motor přepne na plyn nad 1200 ot/min až po omezovač.

Jinak díky za chválu..

Lucaslegend 01.04.2013  21:53

« Re: Re: drazkovy remen

vlastne asi mas pravdu, zabudol som ze do tej hmotnosti lpg systemu sa rata aj palivo...
        cize mne zvysi LPG pohotovostnu hmotnost auta o 60kg v TP....moja dojazdova rezerva vazi 15kg....cize 45kg navyse s aj s plnou lpg nadrzou ked vyhodim rezervu.....to znamena ze ked natankujem benzinu iba cca 22litrov tak vlastne hmotnost bude rovnaka ako keby natankujem benzin do plna a nemam lpg system....

ja si davam nastavit automaticke prepinanie spet na benzin po prekroceni 4650ot koli tomu aby som nestratil ani troska z vykonu a koli ochrane motora, lebo na LPG ist dlhdobo vo vysokych otackach viac namaha motor a ma to slabsi vykon...tak ale uvidim v skutocnosti ako sa to bude chovat a podla toho to presne nastavim....

ozaj pisal si o hlucnych vstrekovacoch....neskusal si kontaktovat firmu ktora ti to montovala aby ti ich vymenila za nejake tichsie? ja som sa na toto zabudol spytat vo firme kde mi to budu montovat, musim im napisat ake tam davaju....

Švagi 02.04.2013  09:12

« LPG-systém

- ano ta hmotnost bude podobná, a když chceš zajít do detailů tak směs LPG má hustotu cca 0,55 kg/l a benzín 0,74 kg/l >:D což vyplívá že LPG méně váží a to docela výrazně

- to přepínání mám jak jsem psal a zatím mi docela vyhovuje, pokles výkonu nepocituji (asi ho mám zatím docela dost) jen je na LPG docela výraznější turgo efekt než na plyn-budu to muset někdy ještě dořešit

-ty vstřikovače jem měnil,ale bez výsledku, ta hlučnost je to je jich vlastnost (mám 1 sadu po 2 vstřikovačích a 1 sadu po 3 vstřikovačích) přávě ta sada po 3 vstřikovačích je hlučnejší ty po 2 nejdou vůbec slyšet...

- jinak jsem ti ohodnotil tvou recenzy na 3x 10 bodů doufám, že také ohodnotíš tu moji... díky

Lucaslegend 02.04.2013  13:59

« Re: LPG-systém

cize to znamena ze 45litrov benzinu bude vazit 33.3kg a 45L lpg 24.75kg??

to potom aj vychadza kedze lpg system vazi cca 60kg, cize 53litrova nadrz na lpg vazi 26kg zmesti sa do nej 42.4L, to znamnea + hmotnost natankovaneho lpg 23.32kg + hmotnost riadiacej jednotky, vstrekovacov, trubiek , reduktora......cca 10.68kg.

ten turbo efekt to ma zaraza ....este si to neriesil s firmou? nemoze byt nejak slabsi tlak v lpg systeme ze to trva kym tam dostane dost lpg do motora? to je len taka moja uvaha, mozno totalna blbost :-)

ozaj a preco si si dal plniace hrdlo lpg do naraznika a nie to skryt pri plniace hrdlo benzinu??

a to mas ako tu druhu sadu vstekovacou je iny typ,znacka, nie su rovnake vsetkych 5 vstrekovacov?? preco?

dik za vysoke hodnotenie, take som necakal od nikoho, ja som ti dal trosicku nizsie koli autu samotnemu, tak snad sa nenastves ....

foto Mig-35

Mig_35 03.05.2013  18:25

Podvozek

zdarec! prosím tě jak je to s podvozkem u tohohle Mondea? je tam standard nebo nějaký přitvrzený á la ST?

Švagi 06.05.2013  10:50

« Re: Podvozek

Zdarec, standart není, jsou tam nejnižší a nejtvrdší pružiny jaké tam lze dát... Holt před. majitel býl šílenec >:D

foto Mig-35

Mig_35 07.05.2013  19:40

« Re: Re: Podvozek

Aha, ale z výroby to je obyčejné Mondeo se silnějším motorem?

Švagi 08.05.2013  21:32

« Re: Re: Re: Podvozek

ne nejsou jsou tam nejake specialni pružiny...

foto sTiLL

sTiLL 24.02.2014  09:26

LPG

Cauko, mohol by si napisat nejake dlhodobejsie skusenosti s LPG?

foto sajlo

sajlo 01.06.2014  11:12

Ahojte,

práve špekulujem na mondeom, tiež bol môj favorit 2,5T... tiež som bol sklamaný článku o spoľahlivosti tohto motora, ale videl som na mobile aj 230t takže opäť je to o tom ako sa staráte tak máte.
      jedniný môj problém je manuál.. ak by tam dávali automat, volvo má aj automat...

k LPG, mám scorpio s 2.3 benzínom na plyne som nabehal cez 160t km a preto na traktorom neuvažujem a súhlasím s nákladmi na opravy pri traktore.. spotrebu na scorpiu mám okolo 12l, čo je cca 6l až 7l nafty... čo je úplne v pohode... :-)

ale môj fanúšik je mondeo s mazďáckou 2.3... je to skoro ten istý motor ako mám teraz, áno nie je to trhač asfaltu.. ale dávali tam automat.. síce japonský.. ale poznáme úskalia "doživotných" náplní.. ďakujem za infošky.. LPG sa netreba báť a ak tak stačí prikúpiť primazávanie ventilov.. čo je pravda, pretože tiež som menil motor v scorpiu tak sme ho rozobrali a boli ventily "zabúchané" čo je pravda :-)

Švagi 02.06.2014  11:12

« Re: LPG

No já nevím, jestli bych šel do 2,3 osobně jsem s tímto motorem nikdy nejel,ale co vím tak je docela "papa" a s výkonem to také není to pravé ořechové. Nevím jestli 2.3 je ten jistá motor jako 2.5 T od Volva ? Není náhodou 2.3 -4 válec? To přimazávání má pouze smysl jen když tam dáš to elektr. které vstřikuje přímo do každého válce zvlášť.

foto sajlo

sajlo 04.06.2014  09:32

« Re: Re: LPG

ja viem, mám motor staršej generácie v scorpiu, ak by k tej 2,5 turbíne dávali automat tak idem do neho, ale ešte som nevlastnil auto bez automatu :-)..joke..
          ale samozrejme jazdím s kutáčom..ale naozaj ma to nebaví..
          a 2.3 je Mazda takže sa toho nebojím..trošku prevodovky pretože scorpio malo americkú poctivú klasiku A4LDe...a mám na nej 330000km bez problému...
          čo asi tento nový japonský ujo nevydrží.. >:D

Švagi 19.05.2014  10:42

LPG

Co by si konkrétního chtěl vědět?
    Jinak po 74 000 km vše ohledně LPG šlape jak mám, ťuk ťuk >:D

foto Milan59

Milan59 16.02.2015  13:54

« Re: LPG

Dobrý den, Švagi, díky za Vaši recenzi Fordu Mondeo. Přiznám se, že jsem asi 3 měsíce hledal auto, kterým bych nahradil svou dosluhující Vectru. Na plyn jezdím už 17 let, takže jsem hledal vhodné auto na přestavbu. Přiznám se, že i Vaše recenze mě v tomto ovlivnila. Přivezl jsem ze SRN právě toto auto s poctivými 140 t. Km. Začátkem března se chystám na přestavbu na plyn, tak hledám informace o její vhodnosti pro tento vůz. Už jste o tom psal, nicméně čas opět pokročil, takže se chci zeptat na Vaši aktuální situaci; zda je auto v pořádku, tedy jestli je vše stále tak "ťuk ťuk". Díky za odpověď.
      Můj mail: peckamiloslav@seznam.cz

Švagi 16.02.2015  13:58

« Re: Re: LPG

Čau zatím mám najeto 269 000 km z toho na LPG cca 130 000 km, a mohu jen zaklepat.
        Jediné co jsem dělal, tak jsme dával nové zplynovače v 80 000km (mají vydržet 100 000km) jinak zatim nic.

foto Milan59

Milan59 04.03.2015  00:13

« Re: Re: Re: LPG

Díky za reakci. Jsem rád, že to funguje. Zítra mi budou montovat plyn (v Č. Budějovicích pan Jarmil Štěpánek), takže doufám, že budu taky spokojen. Nechávám si tam namontovat přimazávání. Moc se těším, až se opravdu pořádně projedu. Měl jsem před tím samé Opely-3x Omega a teď naposledy Vectra. Byl jsem s posledně jmenovanou velmi spokojen, ale proti Mondeu je to žebřiňák.

foto Freebiker

Freebiker 03.03.2015  13:16

Klepání motoru

Mužu se tě zeptat, mě motor opravdu lehce klepe po nastartování, ale někdy je to více někdy méně, takže se chci zeptat, jetli ti to klepalo až po zahřátí a s jakou intenzitou, a je to po několika km nebo hned?
    Jinak trochu k oleji, díky tvé recenzi o oleji jsemse velkým obloukem vyhnul oleji Castrol a koupil dle jiné recenze olej Millers Oils Premium EE Longlife ECO 5w30, tak doufám, že to bude OK
    předem díky Petr

... takže pro ostatní, co by se zajímali o tuto problematiku - bylo mi řečeno, že pokud máte problémy s klepáním jako já, tak se bude jednat o nějakou kladku, takže nic v motoru (s největší pravděpodobností)Já jsem měl totož strach, že bych mohl mít přidřené šály, ale to se projevuje ve vyžších otáčkách a po té když se sundá noha z plynu a motor se vrací do volnoběhu, tak je slyšet větší klepání

Švagi 23.04.2015  10:45

« Re: Klepání motoru

No bylo to spíše za studena, jen tak lehce po zahřátí to nešlo skoro slyšet.
      No měl jsem auto nastartované párkrát a pak mi vyměnily nový motor, takže jsem to moc nesledoval.

Jinak díky za info.

Spoustu šťastných kilometrů přeji.

PS: jinak jsou to šálky ne šály >:D