Diskuse

Škoda 105 (1981)

1.1.2015

Jak už to bývá, my narození v době, kdy na silnicích bývaly k vidění jen škodovky, jsme tak nějak k těmto autům získali vztah i když dá se říct, že…

 

Škoda 105 (Skodovkář1)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 01.01.2015  17:39

  Nádhera

  Jelikož jsem si na jaře koupil taky zase své první auto a mé dojmy po přesednutí za volant byly velmi podobné, tak napsosto chápu ty dojmy... a to jsem na tom ještě lépe než ty, protože to mé má alespň docela přesné hřebenové řízení a ár koníků navíc, i když pořád to na dnešní silnici už stíhá jen s obtížemi konkurenci: [odkaz]

  Jinak Š105L jsme měli doma taky, červenou, předělanou chromku na eMko, ale to jsem byl ještě malý, tehdy jsme s ní postavili celý barák :-)

  Tak ať slouží. :yes:
  • 20 Reagovat !

   foto Skodovkar1

   Skodovkář1 01.01.2015  18:02

   « Re: Nádhera

   Díky za komentář, jen tak mimochodem ta recenze vznikla i díky tvojí recenzi Favorita. Včera jsem si jí shodou okolností četl, je skvěle napsaná a jelikož jsem si už dlouho říkal, že bych chtěl taky napsat o svojí škodovce, tak to byl ten správný impulz:-) Mimochodem Favorita závidím,taky bych nějakého časem nějakého koupil. Zkusím ještě nahrát další fotky, ale nějak to zatím nešlo, nechápu jak tam můžeš mít tolik fotek mě to nechce načíst.
   • 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 01.01.2015  20:55

    « Re: Re: Nádhera

    Krásná leštěnka. Vypadá doslova a do písmene bezvadně. :yes: ;-) I když vůz jako takový má bohužel (bohudík?) hodnotu spíše nostalgickou než technickou. Prostě užovka sto pět. Ale nádherná... A recenzi je třeba také pochválit, dobrá inspirace Ronem je znát, jen místy se mi zdála až moc odfláklá mluvnická (interpunkční) stránka věci.

    Přeji mnoho zdaru v tomto pěkném koníčku. :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 02.01.2015  08:53

    « Re: Re: Nádhera

    Tak to jsem rád, že jsem posloužil jako inspirace.

    Rozdíl mezi Favoritem a Škodokou je jízdně značný, i když stále říkám, že Favorit a tím pádem i Felicie už na dnešní každodenní ježdění není, hlavně vzhledem k bezpečnosti.... ačkoliv aktuálně chystám trip po Alpských průsmycích na květen >:D
    • 00 Reagovat !

     foto Skodovkar1

     Skodovkář1 02.01.2015  09:50

     « Re: Re: Re: Nádhera

     Trip po Alpách je skvělej nápad, doufám, že pak bude nějakej cestopis. Jednou taky vyrazím se škodovkou, až bude čas.
 • 00 Reagovat !

  foto chetoos

  chetoos 03.01.2015  18:31

  Nádhera

  Ve staré škodovce jsem toho hodně zažil, a vždy to pro mě bude nejlepší auto, které jsem měl. Je to klasika a vždy když mi pak kamarád půjčí svou škodovku na zavzpomínání, je to moc super. Moc se mi líbí barva, tvé škodovky taková neobvyklá. Navíc i ten přechodné typ již dnes není moc k vidění. Většina modelů je už po modernizaci od roku 1983. Tato se mi moc líbí a vypadá i hodně zachovale a opečovávaně. Moc hezké auto. Hlavně ať jezdí. :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Skodovkar1

   Skodovkář1 03.01.2015  22:12

   « Re: Nádhera

   Přesně v takové barvě je i škodovka ve filmu: Když rozvod tak rozvod s Menšíkem, jak jí tam pak ničí krumpáčem. Je fakt,že úžovek už moc není v takovým stavu, spíš emkových modelů. Jezdit snad bude, protože je takovém stavu,že na ní není potřeba nic dělat.Vše je v perfektním stavu, až si říkám,že si koupím ještě jednu na práci:-)
 • 00 Reagovat !

  foto Special-line

  Special-line 03.01.2015  23:14

  Pecka

  Hodně podobnou Škodovku jsme měli doma jako první auto. Bylo mi málo ale pamatuju si ji přesně. Už ani nevm, jestli barva byla tahle (béžová šapaň?), ale stejnej model, jen měla zadní Rapidí čelo a volant z Rapida. Poklice velkoplošný ze Š130 ve stříbrný barvě. A nějaký zelený fanfáry, asi Ford Cortina, a nárazníky teda natřený na černo. Jezdila ještě dlouho po prodeji, jen fakt nebyla v takhle krásným stavu. To opravdu upřímně závidím, všechno zdravé včetně chromů, jen leštit a jezdit.

  Když jsem kupoval ten svůj zázrak [odkaz] , tak jsem měl podobné pocity. Nikdy v životě jsem tak staré auto neřídil a jel s ním hned 150 km. po zaplacení té částky jsem nevěděl ani jak se jmenuju a říkal jsi bože co jsem to udělal. Ještě k tomu při prním tankování hned po koupi, začal benzín vytékat z auta, polil mě studený pot. V tu chvíli na mě troubili nějací borci z dodávky se zvednutými palci >:D říkám hoši kdybyste viděli, ne ten benzín ale ty prachy co jsem za to dal. Bál jsem se přijet do města a po cestě byl Kolín H. Brod a Jihlava, že mi to na křižovatce někde chcípne a já přeplavím motor a nepůjde to nastartovat. Což se taky při zastávce stalo. Ale měl jsem doprovod a motor nakonech chtil. Jak už ale bylo auto doma a bez problémů jezdilo, tak jsem byl rád a užíval si každého kdo se otočí i když zevnějšek moc lákavě nevypadá.

  Jízda je úplně jiná, člověk vůbec nespěchá, řadí jemně (na trojku je potřeba se ještě trochu předklonit). Blinkry se nevracejí, ale užívám si to elegantní vypínání při pomalém odbočování.

  Jen tak dál ve schraňování starých a hlavně takhle zachovalých a původních aut. :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Skodovkar1

   Skodovkář1 04.01.2015  10:05

   « Re: Pecka

   To sedí ty pocity, taky jsem si říkal co jsem to koupil, ale jen chvilku, pak jsem se vrátil zpátky do let, kdy řízení nebylo tak jednoduchý a užívám si tu jízdu. Žádný spěch a jen se kochat:-)
   Erko bude navždy můj nedostižný sen, jelikož ceny letí hodně nahoru a sehnat nějaky v krásným stavu za rozumny peníze už prakticky nejde. Zrovna dneska na ráji veteranů vyšel inzerát na jedno v top stavu, ale za 350000,- Každopádně buď rád, že ho máš a peněz nelituj, kdykoliv ho můžeš prodat a peníze se ti vrátí.
   • 00 Reagovat !

    foto Special-line

    Special-line 04.01.2015  11:36

    « Re: Re: Pecka

    Jo jo vaterání jsou krásní, jen mám občas strach vyjet s tím někde do provozu aby mi to někdo někde nenabořil. V některých řidičích to vyvolává agresivitu, pomalá jízda a slabá akelerace, i když pokud to jde jezdím těch 80-90 km/h normálně. Stejně tak člověk nemůže skoro vůbec předjíždět a musí si nechávat odstup, erko nemá posilovač brzd. U tvojí Škodovky už je? My ho měli. Vždy jsem si říkal, že kdybych měl erko tak chci posilovač brzd, ale nakonec to nechm tak jak to je.

    Ceny už jsou dost nahoře, leda sehnat někde nějaký zapomenutý v garáži od někoho, kdo neví jako to má cenu, ale to už asi fakt nejde. Ráj veteránu mi přijde dost předraženej. Když jsem sháněl já, bylo na netu jedno erko po renovaci za 200 tis. Ale byla tam jen jedna fotka, chromy mělo na černo atd. Chtěl jsem si to udělat sám, proto jsem koupi tohle.

    Přesně tak hodnota těchto aut, i tvojí Škodovky, i Ronaultových Silvíka už nikdy nebudou klesat.
    • 00 Reagovat !

     foto Skodovkar1

     Skodovkář1 04.01.2015  12:42

     « Re: Re: Re: Pecka

     Já když jedu, tak taky očekávám, kdy mě někdo vytroubí, obzvlášť, když jedeme ve čtyřech, to už je výkon opravdu slabej a obzvlášť do kopců to fakt nejede. Ale zatím můžu říct, že jsou ostatní slušní, viz třeba příklad toho chlápka v Porsche, jak jsem popisoval. A už vůbec si neumím představit, že by někdo mohl být agresivní, když vidí na silnice erko. To bych asi jel hezkej kousek za ním a kochal se:-) Jinak posilovač nám, naštěstí, protože kdysi jsem jezdil ve škodovce bez něj, tak vím jak se bez něj špatně brzdí a je potřeba mít opravdu velkej rozestup.
     • 00 Reagovat !

      foto Special-line

      Special-line 05.01.2015  10:54

      « Re: Re: Re: Re: Pecka

      Já se taky zatím s ničím nesetkal, tak doufám, žeto tak zůstane. To si možná neumíme představit my, ale věřím, že většině lidí je to úplně jedno a je to pro ně stará herka, která akorát překáží.

      Bez toho posilovačeto není ideální, ale v rámci originality to i tak zůstane.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Autorský rekord při aukci v Mánesu. Obraz Cirkus malířky Toyen se prodal za 79,56 milionu korun

Autorský rekord při aukci v Mánesu. Obraz Cirkus…

Obraz Cirkus malířky Toyen se v neděli v aukci v pražském Mánesu prodal na sále za 65,75 milionu korun. Uvedla…

Mirek Etzler (56) bez peněz: Živí mě přítelkyně (39)! Stěhování daleko od Prahy

Mirek Etzler (56) bez peněz: Živí mě přítelkyně…

Vleklá pandemická krize postihla i herce Miroslava Etzlera (56). Ten se s celou rodinou přestěhoval daleko za…

 

iSport.cz

Chystá se Superliga? UEFA varuje TOP kluby: Žádné poháry ani reprezentace!

Chystá se Superliga? UEFA varuje TOP kluby: Žádné…

Evropská fotbalová unie (UEFA) znovu varovala kluby před vytvořením uzavřené superligy. Pohrozila jim soudy,…

Katastrofální výkon! Bojovník Askren prohrál s youtuberem v prvním kole

Katastrofální výkon! Bojovník Askren prohrál s…

Jedno kolo, dvě minuty a Jake Paul si připsal třetí profesionální vítězství v boxerském ringu. Dítě internetu…

 

Reflex.cz

Slender Man: Zlo od digitálního táboráku vtrhlo do života

Slender Man: Zlo od digitálního táboráku vtrhlo do života

Koncem května 2014 zavedly dvě dvanáctileté dívky svou kamarádku do parku v malém městečku nedaleko Milwaukee.…

Díky za ten večírek: Vladimír Mišík, kníže letenský, končí s veřejným vystupováním

Díky za ten večírek: Vladimír Mišík, kníže letenský,…

Vladimír Mišík se ve svých čtyřiasedmdesáti letech rozhodl ukončit koncertní činnost. Je to mrzuté, leč…