Diskuse

Honda Civic (2018)

27.8.2020

Civik Psát tady proč? Každý má jiné nároky na vůz. Mě prostě vyšlo v době koupě todle. Prvně pořídime fabku kombi rapid servis za rohem celkem…

Honda Civic (SKAY)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Ota4 29.08.  12:41

podvozek

můžu se zeptat jestli to má hliníkové těhlice? děkuji

SKAY 29.08.  14:40

« Re: podvozek

V zadu ano v předu ne.

Ota4 29.08.  19:44

« Re: Re: podvozek

Děkuji za odpověď. V této třídě málo vídané. Civic je spolu s giuliettou,focusem a min.generací mazdy3 nejlepší volbou pro ty které ještě baví řídit. Super volba.

SKAY 29.08.  21:57

« Re: Re: Re: podvozek

Díki, z AL jsou jestě nárazníky a par drobností...řidičsky jeto super auto mazda je drahší a pro rodinne potreby bych řek že malá a Focus /combi/ ani v st line se mi nějak zvlášt nelibí a vnitřek je dost plastový a ten trčící dysplej. ale jizdně taky super.Giulietu sem nejel ,ale dle recenzi taky zajímavé auto a i hezké.

Ota4 29.08.  22:14

« Re: Re: Re: Re: podvozek

Mazdu 3 jsem myslel minulou generaci. Stávající generace se vydala trošičku jinou cestou. S focusem souhlas. Interiér je nic moc. Ale podvozek je super. Ale pozor jel jsem jenom verzi s viceprvkem vzadu. Nevím jak se chová s trubkou vzadu. Giulietta je oproti výše jmenovaným více taková ohrublá. Hůře tlumí nerovnosti je hlučnější ale co se týče jízdní dynamiky tak je perfektní. Navíc esp vůbec nekecá do řízení (to mi vadilo hodně u focuse) takže se dá hezky pracovat s přenosem váhy a giulietta krásně vrtí zadečekem. Jinak řazení takový lepší průměr. A motor mi taky padá pomalu z otáček. Honda na mě působila jako něco mezi focusem a giuliettou. Prostě krásné vyvážená. Super volba.

palix 03.09.  16:10

« Re: Re: Re: Re: podvozek

Skúšal ste minulú generáciu Mazdy 3?
            Auto ste tuším kupoval v roku 2018 - to tak nejako končila Mazda 3 predaj -bez akcii, jednoducho sa dopredala a zmizla z ponuky. Potom prišla nová 3-ka, značne drahšia.

Ja som mal Civic vo výbere - vtedy (2017) to bola drahá novinka (viac som veril Mazde po facelifte s atmosférou, ako úplnej novinke = auto+motor). Čo si tak pamätám zo skúšania, oproti Mazde mal Civic širšie predné sedadlá, pocitovo viac priestoru... Mazda je taká "akurát" = pekne obklopí vodiča a jazdí (pocitovo) podľa mňa o "chlp" lepšie ako Civic :).
            Veľkosť auta je relatívna - my sme 2+2 a Mazda 3 je úplne v pohode. Či na nákupy, dovolenky... vždy sme sa dokázali zbaliť.
            Hlavne Mazda v predošlej generácii nemala plno asistentov už v základe. Civic bolo tuším jedno z prvých áut, ktoré s tým prišli. Civik by som ale nemal najmenší problém kúpiť. Ak by som kupoval auto dnes, znova by sa ocitol na zozname.

Prajem veľa šťastných kilometrov a bezproblémové spolužitie s Civic-om ;-).

SKAY 03.09.  21:04

« Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

skoušel až současnou a mě ta mazda nesedla a pak civik byl o dost levnejší :-) jeto 2018 ale kupovan 2019 takže mazda 3 stala v lednu 19 myslím 520 a je pocitově malá i ložna plocha kufru Rc letadla. ani me ničim neuchvátila. mě dyzajn mazdy zas nejak nebere sice pěkné ale moc kulaté. A mazda povest.
              Díki a vám Též.

palix 03.09.  21:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Ešte som si spomenul - spomínal ste, že máte bielu perleť - znelo to ako "z núdze cnosť" :-). konkrétne:
                "bílá je hezka jen ,když je čistá a pěkně kontrastuje s černými doplňky karoserie v klavírnim laku. Celé to vše je ,ale náročné na udržbu."
                Môžem sa spýtať, akú farbu ste mal predtým? Ja som mal tmavo modré nemetalické auto a teraz mám bielu perleť... Modrá bola stále špinavá, aj po umytí bolo auto pekné chvíľu, aj to často nebolo umyté dokonale. Navyše na tom bol viditeľný každý škrabanec.
                Biela perleť je oproti tomu dokonalá - je pomerne dlho čistá, oproti tmavej farbe takmer nekonečne, navyše na bielej perleti nie sú vidieť škrabance. Potvrdil mi to aj človek, ktorý tu má svoje auto tiež v bielej perleti.

Samozrejme každý máme svoj vkus - u Váz znela tá farba ako "tak som ju nakoniec vzal, lebo tak to nejako vyšlo..." ;-). Ja som ju vyslovene chcel.

No... Povesť Mazdy je dosť poškvrnená koróziou. Tiež mi to nedalo spať, kým som sa rozhodol - pozeral som autá po ulici - hlavne staršie a väčšinou boli primerané veku = ako iné značky. Nakoniec som kúpil. Mazda je známa odolnosťou techniky a podvozkov.
                Samozrejme Honda je super - keby vtedy nebola novinkou a bola o niečo lacnejšia - tak ju mám. Ale nový model s úplne novým turbomotorom od výrobcu, ktorý doteraz robil atmosféry - v tom čase pre mňa vyslovene "vražedná kombinácia". Aj keď Honda motory rôzneho typu vie - od lodí, cez vysokovýkonné motory pre motorky s obrovskou spoľahlivosťou (mám doma jednu dvojkolesovú Hondu 650 :-) ), autá, lietadlá...

V každom prípade napr Honda Civic UFO je u mňa na 1. mieste pokiaľ sa niekto spýta - aké jazdené auto má kúpiť :).

palix 03.09.  21:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Ja som skúšal súčasnú Mazdu so Sky-X. Pôsobila celkom luxusne, menej "športovo" ako moja. Ale tá CENA 8-s 8-s
                Ešte nedávno boli skvelé akciové ponuky na Civic sedan s 1,5T , neviem ako teraz, ale ja som už vtedy nové auto mal.

SKAY 07.09.  17:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Ojetina civic 9 s 1,8 je skvele auto a kombik je veliký als dost nedostatkovy.
                  Ja chtěl šedou beton- ta barva ale hodně splýva je nebezpečna tmavě šedou měli naši a na udržbu peklo. Nejradeji červenou ale neni metla tak mě zůstala bíla perlet ona ta paleta osmi konzervativnich barev...predtím jsem mel bi color: limmet green + white .
                  Čim tmavši a studena barva tím je na tom vše vidět nej je sampano alias bežova ta je nejdyl cista.
                  Ja bych klidne nejakou oranžovou šmouli modrou vystredni barvu.
                  Nakonec jsem se rozhod pro bilou a chci mit auto cernobile jeste zalepim chromy do cerne folie ale furt neni cas rodina prace zahrada vylety ...
                  Sedan i sport byl byl za bobre penize i diesel nez prisly pokuty za emise dnes i sedan stoji dost.
                  Nove mazdy uz nereznou ale podvozkove dily porad hodne pry.
                  Honda dela turba uz delsi cas jen ted je nasadila do aut p***a eu...

palix 09.09.  14:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Civic kombi naozaj vidieť iba veľmi málo. Navyše sú to často autá, ktoré sú u majiteľa viac ako 5 rokov. Sú aj pomerne nové, takže ako jazdené sú pomerne drahé... Ale taký Civic je super auto.
                    Moje auto pozerám pri každej výmene kolies a podvozkovo je OK. Asi veľmi záleží aj na tom, kde auto jazdí. Mám kolegu, ktorý vždy kúpi nejaké staršie auto a po krátkom čase je úplne hrdzavé - asi býva v nejakej oblasti, kde auto viac hrdzavie.
                    Minule som videl Golf 5 (?), ktorý bol hrdzavý tak, že by sa vedľa neho nehanbila ani stará Mazda 6 :). Pritom VW je auto, ktoré by malo byť celkom odolné.

SKAY 09.09.  18:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Sousedka ma golfika 5 a zespod je videt jak je to cele oranzove :-( jinak jsem ted videl polo a po 4 letech napravnice torzka uplne .ale strycuv pasat po 10 letech skoro nic. Ja mam auto opět natrene :-!

palix 09.09.  22:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Golf 4 a 5 občas vidím z hrdzou. Na to, koľko ich je na cestách ich ale nie je nejako veľa. Sused o pár vchodov ďalej má Mazdu 3 prvej generácie. Auto má viac ako 14 rokov a je v stave, ako iné autá podobného veku - o to auto sa nejako zvlášť nestará = auto je jeho obyčajný "sluha". Samozrejme som videl už aj o niečo novšiu Mazdu 3 v oveľa horšom stave, ale videl som aj zhnitý Passat, Octaviu...
                        Problémy s hrdzou môžu súvisieť aj spôsobom prevádzky auta. Jedno zhnije, iné nie.

SKAY 10.09.  12:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

a taky s udržbou když auto nemyješ tak se ruzně hromadí prach nečistoty a to pak drží vlhkost. Ale spíš opravy tak to pak rezne pokut to není uděláno dukladně ja mam na mem ex autě měněný blatník zadní a v pohodě :yes: taky to stálo.

palix 10.09.  15:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podvozek

Vidím dosť pomerne nových áut, ktoré sú "poškriabané" až na plech a majiteľa to viditeľne absolútne netrápi. Samozrejme nejaký čas je to OK a potom to začne hrdzavieť.

Niektoré autá ale majú šťastie. Známy nedávno kúpil BMW E34 r.v. 1994 (400 000+ km) a chce to pekne opraviť... To auto malo na "sklonku" svojho života celkom šťastie, že sa dostalo do rúk človeka, ktorý ho kúpil ako svoje hobby (má už zrepasovanú hlavu valcov, pracuje na interiéri, exteriéri...). Dokonca minule ho navoskoval - to bol určite prvý vosk po možno 20 rokoch :-). To auto je spravené veľmi poctivo a s rozumom. Na druhej strane v roku 1994 malo hodnotu ako 3 a viac domov.

leon350 31.08.  21:29

Honda

Ktoré dva plasty vrzali v interiéri ?

SKAY 01.09.  15:22

« Re: Honda

Kyž je chladněji! 5 C tvrdý plast nad koleny řidiče mezi pedaly a sloupkem volantu + jetam držak vydechu a nejaké flexi hadice - vyřešeno
      a výpln u spolujezdcových dveří. dělato na hodně spis dezolatní cestě - budese řešit při montáži ozvučení.
      A neco jen někdy drnčí v palubce nebo motoru před spolujezdcem /když motor je v zatezí plný plyn kolem 2800 -4000 ot. mam podezření na uvolněny koš nečistot v ottokovem kanale pod oknem.

palix 03.09.  22:02

« Re: Re: Honda

Na predošlom aute (Opel Astra) som riešil rôzne pazvuky. Niečo sa podarilo odstrániť, niečo nie. Kopec vecí som tam vypodložil rôznými materiálni. Ešte si pamätám, ako som skúšal horľavosť tých materiálov - ak by náhodou... :-!
        Raz som pozrel pod palubnú dosku na nejakú výstuhu (taká trubka s cca d=50 mm) - bola na nej povrchová korózia (asi v 2. roku vlastníctva nového auta). Potom som tú výstuhu videl v cca 9. roku a bola úplne rovnaká = niekedy človek nemusí robiť paniku.

Astra mi ale dala jednu lekciu. Auto nižšej strednej triedy nie je Rolls Royce = nemôžem od neho čakať, že bude dokonalé, aj keď pre naše peňaženky stoja tie autá celkom dosť. Stále som na pazvuky alergický a hľadám zdroj, ale našťastie súčasné auto je na tom oveľa lepšie.
        Najhoršie je, že ak už náhodou s niečím príde človek do servisu, tak auto je ako naschvál ticho :-).

foto otlak

otlak 24.09.  10:58

« Re: Re: Re: Honda

mna zas moje auto stare auto nizsej strednej triedy (civic 6G vyrobeny v jaonsku v roku 1996) naucilo ze v aute moze byt ticho a pocut v nom len motor, pneumatiky a pri vyssej rychlosti aerodynamicky svist, ked som ho po 20 rokoch predaval vrzgali len pruziny v sedacke a v zime jeden plast

stale som sa cudoval pri citanie odbornych aj amaterskych testov ked niekto riesil pazvuky v interiery - a pochopil som to po kupe jazzu dynamic vyrobenom v japonsku, v zganie a pazvuky pri prechode nerovnosti su v jazze priserne

ako citam diskusiu ku civicu vyzera to tak ze pazvuky interieru sa tykaju aj auta vyssej triedy ako je moje, po skusenosti s mojim a autom a prispevkoch z diskusie sa mi len potvrdzuje ze honda uz nie je to co byvala a s kvalitou to islo dole

palix 24.09.  15:23

« Re: Re: Re: Re: Honda

Povedal by som, že nielen Honda už nie je tým, čím bola v minulosti. Kedysi nedávno sa robili autá tak, aby boli čo najkvalitnejšie. Dnes sa škrtajú náklady a auto sa robí tak, aby nebolo drahé, nevydržalo večne, zabezpečilo čo najväčší zisk.
            Stačí si spomenúť, aké drahé boli autá vzhľadom k platom (hlavne u nás). Dnes nanešťastie idú autá značne hore. Pritom nie sú lepšie z pohľadu kvality, len sú v cene zahrnuté pokuty a povinná výbava navyše. Osobne by som radšej kvalitnejšie auto ako viac vybavené.
            Našťastie japonské autá sú stále považované za kvalitatívne najlepšie - minimálne u cenovo dostupných áut.

SKAY 25.09.  08:26

« Re: Re: Re: Re: Honda

Bohužel není to jen honda a v evropě to moc řešíme.
            Vemsi kolik stoji vyvoj novych motoru a same asistenty ktere nechci ale musim je zaplatit a treba led svetla jezdici blinkry atakové kraviny .... takže vyhodím 100Tkc za neco co nechci misto toho aby tam byl lepsí motor kvalitnejsí plasty edacky víc izolace.... Vyrobce da masirku jakto je to bezpecné a cool at to lidi kupujou ale jeho to stalo miliardu y.... a pak musi honda nastavovat jinak erbeg bo nato už asi nebyl cas a peníze.....

Ja ted jezdim corollou 19 let ji je a nic NIC tam nevrže a jedina vec co se menila byla ukroucena poloosa a levy bez pas po 18 letech! jinak jen spotrebak. a v zaruce smrtici erbegy Takata >:D
            na ex aute seat po 8 letech sem tam zavrzal stredový tunýlek a madla dveří pri zavirani.

leon350 02.09.  10:45

Honda

Ďakujem,keď zistíš čo v te palubce vrze,daj mi prosím vedieť lebo mám podobný problém.Ale nerobí to stále,len niekedy a priurcitych otáčkach to počujem v predu vľavo hore z palubky

foto African

Afričan 11.09.  21:45

« Re: Honda

Man stejný problém s vrzanim na palubce děla mi to při 1800 až 2400 ot a to mam najeto jen 2500 km od noveho

leon350 16.09.  15:42

V servise si s tým bol?

foto African

Afričan 25.09.  20:28

« Re: Re: Re: Honda

Zatim jsem v servisu nebyl nechavám to až na první garanční prohlídku tak uvidím co mě řeknou

SKAY 16.09.  20:10

« Re: Re: Honda

ja budu potrebovat oil filter a 4 plast.nyty tak se zeptám koncem měsíce doufam že neodpoví že toje třivalec ten se třepe >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Rozbitá držka a odřená kolena. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 přináší sladké vzpomínky

Rozbitá držka a odřená kolena. Tony Hawk’s Pro…

Nostalgie je mocná čarodějka a u videoher to platí dvojnásob. Jen málokterý dospělý pařan neprožil mládí nebo…

Kosmetička si po dvou dětech nechala spravit prsa v Turecku: Upadla jí bradavka!

Kosmetička si po dvou dětech nechala spravit prsa v…

Z těchto snímků se „zvedne nejeden kufr“. Cherrise Massayová (23) ze Salfordu v Manchesteru podstoupila operaci…

Vítězná premiéra Bledé! Francouzku ubila ve 2. kole. Boráros cedil krev

Vítězná premiéra Bledé! Francouzku ubila ve 2. kole.…

Popelka českého MMA potvrdila kouzelné schopnosti i v prvním profesionálním zápase. Tereza Bledá zastavila…

Trpišovský slaví ligovou výhru č. 100! Pořád si připadám jako začátečník

Trpišovský slaví ligovou výhru č. 100! Pořád si…

Do první ligy vstupoval teprve v létě 2015, už teď si ale připisuje výhru číslo 100. Za pouhých 165 zápasů...…

Po stopách svatého Václava: Kde bezpečně oslavit zítřejší státní svátek?

Po stopách svatého Václava: Kde bezpečně oslavit…

Nadcházející státní svátek, Den české státnosti, připomínaný v souvislosti s přemyslovským knížetem, patronem…