Alfa Romeo 159 (2009)

3.12.2009

Tak jak jsem se dostal nakonec k Alfě :-) Automobilů jsem pár prostřídal. Dá se říct že jsem se hledal ale klinul jsem ke sporťákům . . . Pár aut mě…

Alfa Romeo 159 (ReznikCZE)

Wiii 03.12.2009  18:23

Krásný auto, krásná barva, ideální motorizace na denní ježdění, dle mého je 159ka nejkrásnější Alfa a to už něco znamená :yes: :yes: :yes: jen dopln fotky, jinak zacnes dostávat spatny hodoceni :-( Co se tyce recenze, je akorat dlouha, ona se sama (tvou dobrovolnou pomocí) prodlouzi casem... Uvidis, taky jsem na takovy zacinal ;-)

ReznikCZE 03.12.2009  18:27

« Re: Hodnocení

Vřele děkuji . . .V rámci možností budu doplňovat ;-) Mám domluvené profesionální fotky záleží nejen na času ale i na počsí

Chobot 03.12.2009  18:48

« Re: Hodnocení

Souhlas. Jedna z hodně mála pěkných, novějších Alf. Teď sem zas koukal na nějakou novinku co vyrábí(nebo budou) a vypadá to jak Mitompreza.
      Ale tohle je pěkné. ta bílá tomu sluší.

No, nechť ti slouží jen k radosti.

ReznikCZE 03.12.2009  19:03

« Re: Re: Hodnocení

Mě se "Mitoimpreza" velice zamlouvá ;-) jako celá modelová řada Alfy

foto OS

OS 03.12.2009  19:51

« Re: Re: Re: Hodnocení

nadhera, kdybych z nejakeho nepochopitelneho duvodu nesel do 3er od BMW tak beru asi pravu tohle auto:) ma styl a sportovniho ducha s rodokmenem a verim ze tak bude i jezdit...

ReznikCZE 03.12.2009  20:06

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Nejlepší na tom je že působí sportovnějc už kvůli tomu že nemá MMi, idrive atd . .Nepřipadá mi jako počítač na kolech :-) . . .Ale BMW jsem měl a NEZKLAME tě! je to jistota ale já chtěl něco jiného a osobitějšího a 159 začíná s DPH na 558 tis. Korunách ;-) . . .BMW lepší motory, výbava, atd . .ale pohodlí a podvozek alfy 159 nemá obdoby ;-)

Chobot 03.12.2009  22:50

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

OSi tys šel do trojky? A co jednička? Ta už je bývalá? To jsou věci......

"-- skrytý --" 03.12.2009  18:42

Kráska v bílém

Zdravím,zatím nehodnotím,čekám na spoustu kvalitních fotek :),ale rozhodně upřímně blahopřeji k vozu jež na českých silnicích nepatří k často viděným,jehož provoz asi bude dražší než v případě pofidérních Oktávek,Passatů a Mondeí,který ale rozhodně stojí za každou korunu a na oplátku dá pocítit "cuore sportivo" :-)
    Jen prosím,opatrně a s rozumem,byla by hrozná škoda něco tak krásného(obzvlášť v té bílé) někde rozstřelit... :-)

ReznikCZE 03.12.2009  19:00

« Re: Kráska v bílém

Nějaké zkušenosti s vozy mám tak to nebude tak horké ;-) . .Fotky jsou objednaný sám se na to těším

kaaRS 03.12.2009  18:42

Hmmmm

tak to je to o cem jsem psal u sebe v recenzi auto vybrane srdcem. Nadherna italka te bych dal sanci. Vsechno je podle meho gusta jen snad alfu jedine cervenou a uzasna jsou ty kola uplne mnam. Nebudu cekat na fotky a dam 3x10 a doufam ze je doplnis. A jinak at jezdi. ;-) :yes:

ReznikCZE 03.12.2009  19:02

« Re: Hmmmm

dík . . .červenou jsem měl a když byla špinavá vypadala "staře" . .ale je to o vkusu každého . . .doplním a v nejbližší době introš a detaily svým foťákem

kaaRS 03.12.2009  19:16

« Re: Re: Hmmmm

jj a interier se tesim. Podle fotek co je videt je svetly ne?

ReznikCZE 03.12.2009  19:57

« Re: Re: Re: Hmmmm

jj je taková hořtice >:D zní to blbě ale lépe přiblížit to neumím >:D >:D

kaaRS 04.12.2009  10:40

« Re: Re: Re: Re: Hmmmm

Ten interier je nadherny. :yes: Ty sedadla ve svetle kuzi A1A. Pusobi to na me dojmem sportovni a zaroven italsky elegantni. :yes:

ReznikCZE 04.12.2009  12:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmm

Viď a nic není přeplácaný tak akorát ;-)

kaaRS 04.12.2009  13:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmm

jj presne tak.

Ted jsem si cetl tu diskuzi o tom dojezdu na nadrz a jak pocitam tak pocitam se mi to nezda. Proste tech 1800km je uplne silene cislo. :-)

ReznikCZE 04.12.2009  13:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmm

jak to říct . .zázraky se dějí ale běžný to fakt není :-)

David Silver 03.12.2009  18:46

Alfa

Zdravím, jak to jede ve srovnání s C63 AMG?

ReznikCZE 03.12.2009  18:58

« Re: Alfa

Ahoj C 63 AMG my vydržela týden. Motor výbornej ale ten podvozek!. Nedalo se s tím jezdit tvrdé, automat tupý a ztráta adheze byla častější i u normální jízdy. takže podvozek velké giantické mínus a vyvážení mezi přední a zadní nápravou no fuj AMG by se za to mélo stydět . . .Ten motor bych bral v M3 :-) . . .Alfa je jistota, stabilita, více drží na klikaté silnici a duši z tebe nevytřese :-) 460 koní je moc na MB C-klasse

talio2 03.12.2009  19:26

« Re: Re: Alfa

460koní na zadních kolech je moc, podle mě by všechny auta nad 250PS měly být 4x4..ale to je jen můj subjektivní názor :-)

ReznikCZE 03.12.2009  19:31

« Re: Re: Re: Alfa

krom BMW ta má podvozek famózní ;-)

"-- skrytý --" 04.12.2009  18:59

blbost

Nicco 03.12.2009  22:33

« Re: Re: Alfa

A to si nove C-cko po tyzdni predal?

ReznikCZE 03.12.2009  23:02

« Re: Re: Re: Alfa

ano prodal . . . Osobní pocity byly velmi špatné . .byl jsem s ním na sraze MA cz

talio2 03.12.2009  19:23

dojezd

900-1800km ?? nejsou to přehnané hodnoty ?

ReznikCZE 03.12.2009  19:31

« Re: dojezd

Opravdu ale opravdu záleží na stylu jízdy ;-)

talio2 03.12.2009  19:52

« Re: Re: dojezd

1800km na nádrž ?? t je to perpetum mobile ??

ReznikCZE 03.12.2009  19:56

« Re: Re: Re: dojezd

můj rekord je u BMW 530xda 3600km když jsem jel s Alp >:-[] . . .Alfa Španěko 110km po dálnici tempomat a v Lyonu jsem poprvé tankoval . .když nepočítám Agip na Rozvadově ;-)

talio2 03.12.2009  20:11

« Re: Re: Re: Re: dojezd

3600km na nádrž ?? tak to vyprávěj vrabčákům na střeše...

ReznikCZE 03.12.2009  20:17

« Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

Věřím že nevěříš :-)

ReznikCZE 03.12.2009  20:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

to byla hodnota ukazovaná počítačem no 50 km minimálně z kopce ;-)

Nicco 03.12.2009  22:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

To neverime prave tak, akoze si s 530kou isiel 110. Dajme tomu, ze ma 5ka 70L nadrz => (100/3600)*70 = 1,94l/100km.
                Pamatam sa ze VW mal Lupo3D a bol to myslim rekord. Takze o 500kg tazsie auto 4x4 a o liter mensia spotreba? >:D
                Skor si sa sekol v tych km. Menej ako 5L tomu nedavam.

ReznikCZE 04.12.2009  13:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

Opravdu to byla náhoda jak něco ;-)

"-- skrytý --" 23.02.2010  23:53

práve BMW to asi nie 3600 oprav lebo máš účelovú sklerózu

Vampix(Diesel Power) 03.12.2009  21:18

« Re: dojezd

kolik litrů tam natankuješ?

ReznikCZE 03.12.2009  21:19

« Re: Re: dojezd

70 do alfy

Vampix(Diesel Power) 03.12.2009  21:25

« Re: Re: Re: dojezd

Díky, protože já mam v E90 61 litrů a jezdím teda převažně mimo město a pak po městě a víc jak 900 sem asi nenajel tak si tady připadám trošku jako neuměl a to jen se 130kW...Ale dlohá cesta s klidnou nohou se dá jet do 5ti no...jen mně to překvapuje ty hodnoty :-)

při dojezdu 1800km by jsi musel jezdit pod 4 litry na sto....myslíš že je to fakt reálné?

ReznikCZE 03.12.2009  21:28

« Re: Re: Re: Re: dojezd

bez provozu, tempomat mezi 90-110 km a člověk se nestačí divit ale nebavilo mě to >:D

talio2 03.12.2009  21:38

« Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

je to blbost..to nejde..už z principu

Vampix(Diesel Power) 03.12.2009  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

no jako neříkám nic, dneska jsem jel 90 na tempomat asi 10 km a aktualni ručička se pohoupovala pořád 4-5 litrů

ReznikCZE 03.12.2009  22:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

jde to ale člověk trpí . . . třebas Teplická tam a z5 není problém ;-) fakt tam není provoz

foto krovakus

krovakus 04.12.2009  00:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

I kdyz to sem uplne nepatri, ale kdyz uz je rec o ty spotrebe. Nevim, kolik jsem mel v nadrzi litru, ale uz mi svitilo hladovy oko. A presto jsem z Karlovych Varu dojel do Plzne a pak jeste 10 km za plzen do vesnice, kde bydlim. Celkem tedy 100 km. Nevim, pri kolika litrech se kontrolka rozsvecuje. Kdo vi, budu rad za odpoved. Ale docela mi to prekvapilo, ze Astricka dojela. Jinak k Alfe. 3600 je hoooodne zajimavy cislo a hodne diskutabilni, ale tem 1800 km bych veril. S 2.0 D4D v Avensisu jezdime bezne 1200 pulka mesto, pulka mimo.

ReznikCZE 04.12.2009  00:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

3600 bylo BMW ;-) ale pouze na palubním počítači . .po chvilce se to rychle krátilo :-) . .1800 u Alfy je max co jsem dal běžnější 1400 při "normální" jízdě

foto element5

element5 04.12.2009  08:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

I tak to jsou zajímavá čísla, já dám v průměru tak 500 ... na 70ti litrovou nádrž >:D

Jo a jinak, Alfa je moc pěkná :yes:

ReznikCZE 04.12.2009  12:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dojezd

Děkuji . .Mno musím říct že mě to taky dost překvapuje ;-)

foto Ladi

Ladi 03.12.2009  19:42

krásná mašina

Možná je dobře,že alfama většina lidí opovrhuje a proto jich jezdí tak málo,aspoň v té nudné šedi aut bez duše vyniknou takové perly jako máš Ty.Jak říkali kluci,recenze ještě není úplná (fotky),ale alfa má u mě jedině 10.Na jaře,taky budu sedlat tuhle značku.....ach jo taká doba :-( .Ať slouží :yes:

foto OS

OS 03.12.2009  19:54

« Re: krásná mašina

jo bohuzel zijem v CR a hodne lidi ma predsudky k italskym autum, ja osobne si myslim ze jsou na stejne urovni jako nemecka. co treba ten multi-air nebo jak se to jmenuje? to je podle uplne pecka.

ReznikCZE 03.12.2009  19:59

« Re: Re: krásná mašina

Vím jak jezdí mito 155 koní bez multiairu . .ale s ním se 170konmi . .bože na nebesích . . . . >:D

ReznikCZE 03.12.2009  19:55

« Re: krásná mašina

Díky moc neboj dočkáš se jako já ale mě recht čekání je dlooouuuhhý. .teď jsem chtěl fotit podsvětlení interiéru ale ve foťáku bateri low ;-\

"-- skrytý --" 03.12.2009  19:58

wow

ahoj, moc pěkný autí!

Dotaz - ty jsi měl dříve 159 3,2 litr? Jak bys je srovnal? Já teď chci kupovat Accord 2,4, ale 159 koukám vychází cenově podobně, tak třeba by stála za hřích... Můj požadavek je však automat, a těch moc není. Máš zkušenost? Díky moc!

ReznikCZE 03.12.2009  20:03

« Re: wow

automat jezdí brilantně hladce ale já jsem fofrklackovej :-) . . .3.2 litr zní krásně jede když se točí ale ta spotřeba - když jsem se snažil pod 14 litrů nešla za boha . .kombinovaná 18 ;-\ což je i na osmiválec hodně . . .U naftové verze kombinované s automatem je jeden problém odchází egr ventil (cca 3tis. kč) ale v záruce není problém jedinej důvod -Euro 4 2.0JTD tím netrpěj a benziňáci taky ne ale 2.4 jtd jo většinou do tisíce km (prý je to vadná serie od Boshe) já jsem měnil v 500km a do teď nic projevovalo se to škubáním motoru za studena

"-- skrytý --" 03.12.2009  20:15

« Re: wow

to mě vždycky pobaví, jak se u takových aut řeší spotřeba. 3,2 byl šestiválec pokud vím. jinak auto krásné, ať slouží.

"-- skrytý --" 03.12.2009  20:19

« Re: Re: wow

no ono řeší/neřeší. Já mám auta rád takže to tak neřeším, ale jezdím buď Prahu ve městě, nebo daleko. A když jedu 2 000 km na otočku, tak už je to znát, to samý ta Praha. Teď mám 3,0 V6, v Praze žere 15 s lehkou nohou, myslel jsem že mi to vadit nebude ale vadí :-(

ReznikCZE 03.12.2009  20:27

ve srovnání s osmiválcem je to hodně :-) . . .dík

"-- skrytý --" 03.12.2009  20:17

« Re: Re: wow

no ty krávo 18 litrů.... to je už i na mě moc. Do 12 jsem OK, 13 překousnu za něco, ale 18?? Když mě se tak moc nechce do nafty :-( Asi to tedy bude Accord (ten si nejel předpokládám). Alfička má duši!

ReznikCZE 03.12.2009  20:18

« Re: Re: Re: wow

1.8 TBI neuděláš chybu . .ovšem nevím jestli je automat v této veriaci

ReznikCZE 03.12.2009  20:26

« Re: Re: Re: wow

udávaná výrobce pod čtrnáct jsem se nikdy nevešel ale je fakt že jsem to moc nešetřil ;-)
          18,2
          8,5
          12,1

Nicco 03.12.2009  22:54

« bosh

Trocha nadsazky:
        Myslim ze navacsim problemom italskych aut je nemecke spiknutie.
        V Punte mi odisla lambda - vyraba ju Bosch. Znamy problem Punta II je posilovac. Vyraba ho Bosch. ;-)

ReznikCZE 03.12.2009  23:03

« Re: bosh

Asi tak >:D >:D Ale v Passatech má taky problém a zjistil jsem v servise že téměř polovina el. je schodná s VW Passat - BOSH

foto kuko

kuko 04.12.2009  11:11

« Re: Re: bosh

ono to spiknutí zasáhlo i žabácký auta - v mém Renckovi odešla taky akorát cívka made in Germany, tusíšm Bosch >:-[]

ReznikCZE 04.12.2009  12:31

« Re: Re: Re: bosh

heh problémy jsou jen s Boshem :-)

Nicco 04.12.2009  13:43

« Re: Re: Re: Re: bosh

Klenot nemeckej techniky radialne cerpadlo VP44. Dostalo sa snad do kazdej automobilky.

"-- skrytý --" 24.02.2010  00:06

« Re: wow

počkaj na nový motor od alfy 1750 turbo s multi- air FPT, aj výkon + spotreba vynikajúca , mal som to šťastie v taliansku a super 200koní ale bude aj 265 koní + elektromotor 4x4 ale o rok, poznám accord dotrepal ju kamarát ale super nie tak športove ale pohodlne a poruke všetko , obe autá sú dobré vyber načo potrebuješ a spoľahlivosť u oboch aut je na dobrej úrovni a len tá starostlivosť je rozdielna - iné ceny ;-)

foto wolff

wolff 03.12.2009  20:13

nádhera

No comment

Ty máš nejhezčí Alfu a já nejhezčí Fiat. >:-[] :yes:
    Bravo.

Vampix(Diesel Power) 03.12.2009  20:17

Moc pěkné auto

Design těchto vozů byl vždycky parádní, ale kvůli spolehlivosti z doslechu sem to nějak nechtěl riskovat. Každopádně si zasloužíš body a taky ti je dám ;) Jenom trošku fotek protože sem zvědaveeeec.... Ať dobře slouží bez poruch i nehod :yes:

P.s: Pro všechny myslíte, že je rozumné nechávat na fotkách SPZ? Mám trošku obavy že zlatý český ručičky si tady tak lehce můžou vytypovat vozy a zjístit adresu už pro ně problém nebude

"-- skrytý --" 03.12.2009  20:46

Je to skvělé a krásné auto. Díky za svezení po malinkaté sosnové >:-[]
    Ondra

Mira328i 03.12.2009  20:50

SUPR AUTO

..moc krásná alfička:-)..blahopřeju.
    Jediný v čem bych byl trošku skeptický je přímé srovnání jízdních vlastností s řadou 3, jelikož se ta platí stále za špičku co se motorů,podvozku a techniky týče.
    Jinak je to ale krásný auto,jen držím palce ať se nesype-podle posledního testu v auto tipu který byl na 100tis,nedopadla přiliž dobře-určitě si ten test četl,ale je pravda že VW-to jest mnohými považováno za ,nejkvalitnější auta světa, sou daleko za ní:-).
    Takže alfě držím palce a přeju ať všechno klapne a nový model dostane zase zadní náhon a vrátí se tím ke kořenům..

ReznikCZE 03.12.2009  21:04

« Re: SUPR AUTO

V Autotipu přiznali že motor oddělali ;-) . .je to jak se o to člověk stará jsám sem toho příkladem ;-)

Mira328i 03.12.2009  21:13

« Re: Re: SUPR AUTO

..:-)..jo alfa si žádá kvalitní a pečlivou údržbu..
        Ale fakt je že spolehlivost nebyla nikdy její silná stránka, ale to se dá brát.. přece jenom je to srdeční záležitost;-), alfy sou moje oblíbená značka-měl sem tu čest se už v pár typech svést a kdyby bmw nebylo měl bych asi alfu:-).
        I přez tvoji jistotu přeju ať dobře slouží;-)

ReznikCZE 03.12.2009  21:30

« Re: Re: Re: SUPR AUTO

Jako chovám se k ní normálně: ohřev motoru, servis, dolévání předepsaných kapalin a žádné auto mě nenechalo ve štychu :-)

talio2 03.12.2009  21:39

« Re: SUPR AUTO

miluju tvý příspěvky >:D >:D

FRPE 03.12.2009  20:51

Italské řeznictví

Nazdárek Řezníku!

Tebe vidět je tady radost! Recenze = pečlivá a pěkná, typ člověka = známý, fotky = brzy doplníš, nemám co bych vytkl, mohu jen chválit ... ;-)

PS : snad jen - ten dojezd 3600km jako fakt na jednu nádrž? 8-s
    PSS : Cupřice by na tu tvojí porci km, potřebovala 18x nádrží >:D

ReznikCZE 03.12.2009  20:59

« Re: Italské řeznictví

Ahooj . . .dík za milé přijetí . .po natankování a 50 km toto ukázal palubák ovšem reálně jsem najel skoro 1600 a nevyjel jsem rezervu . .fotil jsem to starým mobilem tlemil jsem, se za jízdy a bouchal do palubky nehorázný . .spotřeba 4.1 . .nevěřil jsem a nebo počítač zblbnul hehe :-)

FRPE 03.12.2009  21:07

« Re: Re: Italské řeznictví

Ahojda, abys věděl, že máme radost že jsi tu, tak jsem si dovolil připravit malé pohoštění pro tebe ... :-!

Steak z pravé svíčkové ( když jsi ten kluk od fochu ) s volským vajíčkem a zelenými fazolkami + obloha. Nedělej dámu a pojď si zobnout! ;-)

ReznikCZE 03.12.2009  21:08

« Re: Re: Re: Italské řeznictví

Monitor není k Jídlu >:D fajn fotečka

ReznikCZE 03.12.2009  21:07

« Re: Italské řeznictví

Ten Leon to je bomba španělé vědí jak na design VW by se měl učit ;-)

Mira328i 03.12.2009  21:40

Re: Re: Re: Re: SUPR AUTO

Za studena motor vytočí jen barbar...moula když ještě není ohřátej olej;-)..
    Jak se diváš na osud alfy a její návrat k zadnímu hoblu?podle mě to bude přínos jak co se týče jízdních vlastností tak i zabavy za volantem:-)..

ReznikCZE 03.12.2009  22:08

« Re: Re: Re: Re: Re: SUPR AUTO

Tak Chrysler 300C se nabízí škoda toho nevyužít stejně jako SUV a těším se na 3.0 osmiválec se dvěma turby :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.12.2009  22:21

Alfa-hodnocení

Tvý auto patří spolu se 156,GT,Brera,Mito,8 C k mým oblíbencům,teda co se ,,alfin,, týče

Auto10-nádherný design i barva k tomu pasuje,není to ,,masovka,,slušný výkon,škoda že je to nafta :'-(

Recenze10-dávám tip na kvalitní recenzi.Je tak akorát dlouhá,nechybí v ní nic zásadního a navíc tam máš i hodně záporných vlastností (není to v recenzích běžné)což ukazuje na tvůj nadhled :yes:

Foto9- to ti nadržuju hodně moc,to auto má spoustu krásných křivek a zde na MACZ je na fotky poměrně velký nárok a spousta lidí zde umí velmi kvalitně snímat.Pokud doplníš,rád opravím,pošli mi pak SZ,pokud budeš mít zájem.

btw : dobrá SPZ asi si měl velký štěstí >:D .Máš divnej obrázek na nickem ,očekával bych tam Alfu

ReznikCZE 03.12.2009  22:29

« Re: Alfa-hodnocení

děkuji vážím si toho ale u sebe teď fotek více nemám . .a ty favority co píšeš - ámen ;-) . .Co se týče avataru AMG - nej motory, Divize M nej po technický stránce! beru to jako třídu

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.12.2009  22:35

« Re: Alfa-hodnocení

reznik - já vím a máš pravdu,ale k takové krásce by mi sedělo spíš to ,,Cuore Sportivo,, nebo jak se to říká.Divím se,že se ti neozval strarej alfiňák na MACZ Merkur :-|

btw : sorry už jsem to spravil,to dělá ten podělaná Mozilla (puntík je i o řádek níž ;-\ )

ReznikCZE 03.12.2009  22:44

« Re: Re: Alfa-hodnocení

Alfu mám jelikož jako celek na mě působí ohromně a konkurence schopně až na výjímky. . .Mám stejný problém s Operou ;-\

Poustnik 03.12.2009  22:23

Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

Recenzi od začátku máš príma, auto taky,vzpomínám jaká byla bžunda, když jsi sem před někdy rokem a půl dal své BMW. Lísteček MACZ za stěračem a tak.... >:D >:D
    Ať slouží a nezlobí! Hoj! :-)

ReznikCZE 03.12.2009  22:27

« Re: Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

Díky fakt to bylo nezapomenutelný >:D >:D

Poustnik 03.12.2009  22:34

« Re: Re: Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

No je hezké, že jsi i přes to na macz nezanevřel.... >:D

ReznikCZE 03.12.2009  22:43

« Re: Re: Re: Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

mno za to auto co jsem měl před tím by mě odsoudili všichni možná i Ty :-)

Ricardo 03.12.2009  22:44

« Re: Re: Re: Re: Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

Taky tady tvoji Alfu rád vidím :yes: Těším se na další fotky (pokud budou), recenze je už teď výborná :yes:

ReznikCZE 03.12.2009  22:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

Dík. . . Ona si to zaslouží fakt je dobrá! :yes: ;-)

Poustnik 03.12.2009  22:49

« Re: Re: Re: Re: Zdravím, ReznikuCZE! Tak nám tady předvádíš dalšího fešáka!!!

Mně se líbí skoro všechno, co má čtyři kola a motor, já su nenáročný....ba už nejsem ani takový fake bijec, co jsem býval....jo, sladké mládí....! >:-[]

ReznikCZE 03.12.2009  22:54

hmm tak to beru ;-) že by to bylo mnou? >:D

Matt26 03.12.2009  23:02

biely skost

Jedným slovom - nádhera ! ;-) Už teraz sa teším na tie profesionálne fotky čo máš v pláne (potom určite bude za 10). A môžem dúfať aj na recenziu to krásneho žltučkého Mita v pozadí? :-)

ReznikCZE 03.12.2009  23:06

« Re: biely skost

To je bráchy a on jen jezdí . .v plánu nic takového nemá ale musím říct že je to dělo :-) :yes:

RS 04.12.2009  08:55

Skvost

Nádhera, nádhera, nádhera, není co víc dodat ;-) Od včera mám černý SW, ale ty kola ti závidim jako nikdo :-)

Mohu se zeptat kolik ti ukazuje palubní pc na výměnu oleje? Já jsem celkem v šoku, že mi to píše příští výměnu za 39.000km :-O

ReznikCZE 04.12.2009  12:29

« Re: Skvost

mno měří to podle viskozity oleje . . .mě to ukazuje v 36 tisících km první servis

RS 06.12.2009  12:37

« Re: Re: Skvost

Teď jsem vykoukal, že plán dle servisky je po 30tkm. No nevim jestli tomu důvěřovat, radši snad dříve než později :-)

ReznikCZE 06.12.2009  14:42

« Re: Re: Re: Skvost

jj ale u starý alfy no problema i později :-)
          35 tis. mám v manuálu a palubáku podle stylu jízdy se to natahuje nebo zkracuje

"-- skrytý --" 04.12.2009  10:05

Soooo nice

Zcela upřímně, tohle je jedno z nejhezčích aut, co jsem kdy viděl. Parádní kombinace skoro ve všech ohledech. :yes:

ReznikCZE 04.12.2009  12:28

« Re: Soooo nice

Děkuji výhoda byla že jsem se moc při objednávání nemusel omezovat :-)

Johny.Rico 04.12.2009  13:30

Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

To jsem ještě nikdy v životě neviděl, nikdy...

kaaRS 04.12.2009  13:38

« Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

Ale kdyz se podivas na ostatni fotky tak tam ma 4500 ot. To bude prevzata fotka z nejakeho benzinu. Si myslim.

ReznikCZE 04.12.2009  13:40

« Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

bejvalka Alfina ;-)

ReznikCZE 04.12.2009  13:40

« Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

Červené pole u toho to motoru začíná ve 4 500ot/min a omezovač zasáhne v 5 tisících. . .na fotce jak je 6500 je napsáno že je to montáž :-) (jinak 3.2 JTS)

Johny.Rico 04.12.2009  14:31

« Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

Jak jela ta 3.2? Píšeš, že hodně žrala. Konrkétní čísla v tvém případě?

Poustnik 04.12.2009  14:46

« Re: Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

. . .3.2 litr zní krásně jede když se točí ale ta spotřeba - když jsem se snažil pod 14 litrů nešla za boha . .kombinovaná 18 ;-\ napsal Reznik včera večer.

ReznikCZE 04.12.2009  15:58

tak tak :-)

FRPE 04.12.2009  16:00

No já mám v autě o 1,2litru méně objemu a spotřeba totožná ... ;-\

A táta ve svým autě lehká nožka + slušný řidič = 6-8litrů ... :-)

ReznikCZE 04.12.2009  16:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

ta 3.2 byla tak naladěná ale jela moc hezky ;-)

foto Merkur

Merkur 04.12.2009  16:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

Tak v bílé jsem 159 ještě neviděl a můžu říct,že vypadá božsky (i když v SW by podle mě byla ještě hezčí ;-) )a navíc v TI,tak to je župa :yes: :yes: :yes: .Ještě navíc v podle mě nejlepší motorizaci pro 159 a to jsem benzinovej.Dávam za 10.
                V6 u Alfy u mě skončil motorem Busso,který se naposled dával do GT,ten měl ještě koule.Holdenovskej 3.2 V6 má bohužel jen kulky :-( .

ReznikCZE 04.12.2009  16:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

a velkou chuť na béňo . .dík moc ;-) chtěl jsem jinou

foto Ladi

Ladi 04.12.2009  16:56

Svatá pravda není 3.2 jako 3.2 ;-)

Johny.Rico 04.12.2009  18:57

« Re: Re: Re: Re: Červené otáčky v 6500????? Dyť to je jak benzin!!!

Fuj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je skoro jak V od BMW... odporné... Ale frajer, žes to chtěl ;-) :-) >:-[] :yes: :yes: :yes:

foto -andrej-

.andrej. 04.12.2009  16:25

Krasna

Aj ked vo mne Alfa vzbudzuje urcitu nedôveru, pre jej motor a hlavne bozsky predok, by som si ju vedel predstavit v garazi.
    Mam proste rad ten agresivny dizajn.
    :-!

ReznikCZE 04.12.2009  16:51

« Re: Krasna

dle mého jsou to předsudky (až v této moderní době) . .děkuji ;-) Já taky já taky ten předek ;-)

foto -andrej-

.andrej. 04.12.2009  19:41

« Re: Re: Krasna

Je mozne, ze sa Alfa naozaj zlepsila, nemal som s nou ese tu cest, ale viem ze v mojom pripade sa povestna spolahlivost HONDY nepotvrdila, takze sa mozno naozaj vymeni garde v spolahlivosti:)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.12.2009  19:42

« Vkládání novinek

reznik -Jen doporučení,napiš vše pod jednu novinku a neroztahuj to do 4,jelikož ti pod tebou skoro hned zmizí z hlavní strany a nikdo si to nepřečte :-! ;-)

foto sandro-cortez

sandro_cortez 04.12.2009  21:28

Q4 vs Q2

tak 159 s tymto motorom a vybavou (TI) veeelmi moc chcem. ked vsetko pojde ako ma,tak na jar by uz mohla byt u mna doma. jedina vec, nad ktorou sa neviem stale rozhodnut je ci kupit Q2 alebo Q4 (samozrejme s manualom). jazdil som len s Q2 verziou a podla mna to na tento vykon staci tak akurat, ale taha ma to viac k tej stvorkolke. v tvojich minusoch pises ze Q4 pomaly reaguje,tak by som chcel opytat teba aj ostatnych,ze ci sa vobec oplati priplacat za Q4 a kila navrch. vopred diky za pomoc pri rozhodovani

ReznikCZE 06.12.2009  14:36

« Re: Q4 vs Q2

Q4 v kombinaci s Ti snižuje příď jako u mě takže budeš škrtat o silnici (na rozbitých nebo houpacích cestách) . . . Možná bych dnes voli Q4 auto je živější a nelíbí se mi u Q4 reakce v zatáčkách (reakce přijde necitlivě a většinou pozdě) při velmi svižné jízdě. Ovšem ztráta adhéze u Q4 nehrozí a stejně preferuje přední nápravu . .Je to na tobě. Rozhodni se podle toho kde budeš jezdit jestli sníh a led je to jasný ale počítej s tím že je auto nižší. .Pro sportovní jízdu je lepší Q4 (mimochodem je to standart u Alfy). takže cca z 70% bych ti doporučil standartní Q2 ;-)

"-- skrytý --" 05.12.2009  01:38

he

ten bilej bavoracek vedle se me tam libi vic >:D

ReznikCZE 06.12.2009  14:38

« Re: he

mě taky ale ne tolik mimo to v serpentýnách mám navrh a to nepočítám že mám o půl mega levnější auto :-)

FRPE 05.12.2009  11:20

Dnes večer ...

... bude tataráček + topinky. Tak za chvíli letím do řeznictví pro 0,8kg pravý svíčkový, vejce a ostatní ingredience co doma nejsou ... ;-)

Mňam :-)

ReznikCZE 06.12.2009  14:38

« Re: Dnes večer ...

Jaká je tvoje adresa? >:D

FRPE 06.12.2009  16:03

« Re: Re: Dnes večer ...

Adresa? No bydlím U Blázince 2, Plzeň ... >:D

Heleď teď vyjímečně nekecám ale byl jsem v řeznictví, tam neměli pravou ani falešnou svíci, tak jsem na rychlíka vyrazil do Glóbusu a tam měli falešnou svíčkovou, vzal jsem 0,75kg a ostatní věci ... :yes:

Tataráček + topinčičky + vínko Modrý Portugal 2003 = Frpeho bolí hlava jako čert, dietka vzala za své ale holka bráchovo a ještě jedna příbuzná - ty měli z tý výtečný chuti orgasmus ... ;-) >:D

ReznikCZE 06.12.2009  16:12

« Re: Re: Re: Dnes večer ...

Bomba jedu tam jinak já bydlím Bohnická, praha-Bohnice >:D :-) ;-) >:-[]

FRPE 06.12.2009  16:20

« Re: Re: Re: Re: Dnes večer ...

Táto so je to ten olgasmus, jak pýšeš? :-O

To je jak vždicky nás se ségrou pošlete spát a zalezete s mámou do postele a po 25vteřynách se tě začnou klepat nochy, začneš funět a máma vikřikne Už? Zase tak richle? >:D >:D

FRPE 07.12.2009  23:56

Tak co je u tebe nového?

Vidím nové fotky ... :yes:

ReznikCZE 08.12.2009  10:28

« Re: Tak co je u tebe nového?

Jo jo prostě se chlubím :-) >:D

Mira328i 08.12.2009  12:12

RE-NOVINKY

moc fajn napsané(prožité..)..
    Když sem to četl,přišlo mi že stejně to cítím i já:-)..
    Prázdná okreska plná zatáček..občas nějaký horizont a za ním se to zas klikatí..ideální cesta na zjištění podstaty toho kterého auta:-).
    Taky mam takový svoje oblíbený trasy:-). Dálnice-nuda-tam se rozjede každý auto,rovný silnice to samý ale klikatící se silnička mezi kopci..pěkný asfalt..to je to co je zábava,požitek.
    Alfa i když se zdá být jiná má podobnou skupinu majitelů jako bmw, lidi co mají auto ale potřebují z něho mít i radost:-).

PeT-a (RSKa) 08.12.2009  12:20

« Re: RE-NOVINKY

BMW jo, ale zrovna 159tka s těžkým dieselem vepředu není ideální auto na nějaké klikaté cestičky a okrsky. To je spíš ten polykač dálničních km. Ale zase má na rozdíl od BMW krásné interiéry a celkově je krásná....

ReznikCZE 08.12.2009  16:56

« Re: Re: RE-NOVINKY

To se musí prožít ;-) . . . Jak jsem psal při jízdě se zdá že váha vozu je znatelná pouze na papíře :-)

ReznikCZE 08.12.2009  16:57

« Re: RE-NOVINKY

amen . . ale takových cest je málo ;-\ :-(

Ricardo 08.12.2009  17:44

Merak

Nádherná fotka! :yes: Škoda že není ve větším rozlišení...

ReznikCZE 08.12.2009  18:07

« Re: Merak

No je to rarita i na fotkách :-( zkusím sehnat ;-)

foto STi-Modo-Team-

STi (Modo Team) 09.12.2009  00:36

« Re: Re: Merak

Spoustu fotek jednoho pěkného kousku Meraku najdeš tady na serveru veteran.auto.cz, kde ho nedávno "testovali". Ale bohužel americkou verzi s relativně nevkusným nárazníkem. A ikdyž je Merak moc hezký auto, přece jen Bora byla ještě zajímavější, stejně tak Ghibli, ale ty už jsou cenově trochu výš...
        Jinak mě trochu překvapuje,jak si užíváš Alfu na okreskách. Netvrdím, že je to špatné auto, naopak se mi opravdu hodně líbí a to i s tvým motorem, ale přece jen máš srovnání, jaké je skutečně zábavné auto - viz.tvoje bývalé Z4 M - asi jen málo aut na světě vůbec si dovedu představit zábavnějších!!!

ReznikCZE 09.12.2009  10:35

« Re: Re: Re: Merak

O tom Meraku SS vím a pokukuju po něm :-) . . . . Nicméně Z4 M je výborné auto ale pouze na to jedno. V čechách není místo (krom okruhu), kde si auto můžeš užít. Podvozek je nekompromisně tvrdý a na našich silnicích se mu nedá věřít. Má tendenci v zatáčkách poskakovat ;-\ . . .Alfa mi toho nabídne víc ale je to úplně jiná třída. Radost se Z4 jsem zažil jen v alpách a při pohledu na něj jinak jsem s ním trpěl :'-( . . BMW řady 3 v M-paketu co jsem měl mi přijde taky moc tvrdý. Takže nemůžu si vynachválit kompromisně naladěný podvozek 159 - opravdu! :-). Neposkakuje, rány pohlcuje slušně a jistota přilnavosti je tam (možná jen v hlavě) větší ;-) . A po půl roce si myslím že jsem s Alfou udělal dobře. A jak jsem psal Alfa se zdá být těžká pouze na papíře a z akcelerace jinak na točivých a utažených silnicích radost udělá a baví mě to ;-)

"-- skrytý --" 10.12.2009  18:39

« Re: Re: Re: Re: Merak

stejně je mi GranSportu líto ;-\

ReznikCZE 11.12.2009  12:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Merak

Mě se taky stýská :'-( :-(

"-- skrytý --" 22.12.2009  13:08

« Si měl Gransporta?

Jestli jo bral bych nějaké rozepsání o něm ;-)

ReznikCZE 22.12.2009  13:13

« Re: Si měl Gransporta?

Zdar měl jsem ho třičtvrtě roku jako jediný auto. Nedal jsem sem recenzi jelikož by mě zde lidi odsoudili
                  Zde se konkrétně o tom mém debatovalo + fotky: [odkaz]
                  a zde fotky z klubových akcí:

"-- skrytý --" 22.12.2009  22:54

« Re: Re: Si měl Gransporta?

+ [odkaz]

:*)

"-- skrytý --" 23.12.2009  07:38

« Re: Re: Si měl Gransporta?

No ten byl v nejlepší barvě, nevíš kam šel?
                    Jinak díky za odkaz na fotky, teď už vím co je to za auta. Ty jsi Bohoušův co?

"-- skrytý --" 13.12.2009  03:46

fotky

Ahoj šéfe. Konečně jsi sem dal tu svojí krásku. Zapomněl jsi, že jsem něco nafotil já. Tady máš link na fotky, tak si je přidej jestli chceš ;-)

ReznikCZE 13.12.2009  19:06

« Re: fotky

Hoj díky moc jen je fronta neustále plná . . :-(

"-- skrytý --" 13.12.2009  20:44

« Re: Re: fotky

tak mi napiš na ICQ a dám ti login a heslo nebo si založ účet a já pošlu kredit :-)

foto Huben

Huben 15.12.2009  20:56

zajímalo by mě...

proč tam máš vyvěšenou fotku té maximalky z jiného (benzínového) auta,hm???

možná už jste to tu řešili,ale nechce se mi číst celá diskuze...

PeT-a (RSKa) 15.12.2009  20:57

« Re: zajímalo by mě...

Odpovím za majitele:

Jeho bývalá benzínová Alfa 3,2 ;-)

ReznikCZE 15.12.2009  21:15

« Re: Re: zajímalo by mě...

dík :-) . .jinak stejné auto jen benzinové a silnější ;-)

Vampix(Diesel Power) 21.12.2009  00:41

zajímavá příhoda

s naftou. Jsem rád že se to vyřešilo ale mám trošku obavy. Tankuji totiž na shellce, vlastně výhradně musím a ikdyž jsme teď 2 dny v kuse přečkali v -18 přes noc a ráno žáden problém tak mně to celkem udivuje...Nerad bych to taky řešil.
    Btw slyšel jsi o tom že nafty nemá smysl nebo jsem někde i slyšel že by se nemělo nechávat stát v zimě nastartované ale raději hned jet že se mnohem rychleji zahřejou když se pojede v poklidu....Já jsem to někde snad četl, nebo slyšel a sám nevím co na to říct, výhradně raději i kvůli interiéru bych nechal auto vždycky pár minut postát ale sám jsem na rozpacích co je teda lepší pro motor :-/

ReznikCZE 21.12.2009  13:23

« Re: zajímavá příhoda

Rozhodně cítím že je lepší to chvilku nechat. Všechno jde dost ztuha . . .Jinak je pravda že se rychleji ohřívá, když se jede ovšem mám divný pocit

Mira328i 21.12.2009  08:45

Re: zajímavá příhoda

..jestli můžu:-),odpovím:-).
    Pro všechny druhy motorů je lepší se po nastartování ihned rozjet, protože motor pracuje ve vyšších otáčkách a i olejové čerpadlo má větší tlak,motor se tak lépe a rychleji správně promaže.A díky zátěži i ohřeje. Osobně to dělám tak že nastartuju a držím otáčky někde kolem 1,3tis. minutu ..2..pak vyrazím.Dělám to proto že se mi automat trošku prohřeje, samozřejmě jen ve větších mrazech.
    Je prokázáno že jeden studený start je jako 300km s ohřátým motorem po dálnici,tak moc to dává zabrat.

ReznikCZE 21.12.2009  13:26

« Re: Re: zajímavá příhoda

Mno mě zase doporučili to chvilku nechat na volnoběh jelikož olej je v takových mrazech malinko jiný a nemaže tak jak má dokud se neohřeje. Především olej v převodovce

foto Special-line

Special-line 21.12.2009  13:40

« Re: Re: Re: zajímavá příhoda

Jak říká Míra, osobně to moc dlouho nenechávám, Octávku naftu teda dýl ale myslím že víc jak 2 minuty nemá smysl. Ono stejně když to necháš na volnoběh ohřát tak stejně musíš vyjet stejně pomalu jako kdybys to na místě neprohříval. Motor je sice trochu zahřátý ale převodovka jen malinko a tukové náplně ložisek kol a homokinetických kloubů jsou pořád velmi studené.

ReznikCZE 21.12.2009  13:47

« Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

Tak jako tak vyjíždím pomalu . . .Z toho jak se auto chová, když s ním vyjedu hned nebo po pěti minutách cítím co se jeví jako lepší nápad (pocitově).
          Je jasné a to Vám dávám za pravdu že se ohřívá pouze motor (na volnoběh) a ostatní věci se prohřívají za jízdy (samo že jedu pomalu). . ;-)

foto Special-line

Special-line 21.12.2009  13:53

« Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

Jasný ono právě o tomhle jsou neustále nejrůznější debaty. Ale obecně se se má za to že lepší je zahřívat pomalou jízdou. Při ní je pracovní teplota ve válci vyšší a tak se motor míň zanáší úsadami. Moderní motory se navíc chovají tak že nehrozí zahlcovíní motoru a zhášení motoru při přidání plynu, jako u starých aut. Ovšem pokud se rozjíždím od baráku třeba do prudkýho kopce stojí za zvážení to trochu prohřát, ale stejně ty 2 minuty jsou asi max.

ReznikCZE 21.12.2009  14:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

Po rozjezdu s tím nemám problém. Auto za studena neztrácí dech . . A po rozjetí se opravdu rychle ohřívá (asi to dělá příplatkový přídavný ohřev motoru)

Mira328i 21.12.2009  13:50

« Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

člověk si dá cigárko..a vyrazí...je to akorát aby byl motor z na konci modrého pole a může se jet, převodovku to trošku prohřeje a ta pak řadí o poznání měkčeji ;-).
          Ale nenechávam to běžet na volnoběh ale nohou trošku přidávam plyn aby se motor snáze ohřál, toď můj způsob :-)

ReznikCZE 21.12.2009  13:57

« Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

mno motor na konci modrého pole? --> Toto je nafta :-) ;-) neříkej mi že si dáš cigárko a ukáže ti teplota chladící kapaliny že se něco stalo (zejména v - 10°C . . ;-)

PeT-a (RSKa) 21.12.2009  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

Ráno auto promrzlé jak hova.do, tak ho zapnu a jdu na 10 min jestě domů....pak přijdu a začíná pomalu foukat teplý vzduch tak nemrznu. Jezdím jenom 10min do práce (z práce samozhřejmně nečekám) tak si tu jízdu přece nebudu znepříjěmnovat, že budu sedět v mrazáku, ne??

škodí to nějak autu?? Myslím, že ne....

ReznikCZE 21.12.2009  16:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

Já taky doufám že neškodí . . .za 10 min. mi taky topí ale na teplotě chladící kapaliny se nic neprojeví

PeT-a (RSKa) 21.12.2009  17:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

a to mě zas jo....benzín no......horší je to s olejem atd, ale psát, že se studený motor nesmí vytáčet je tady nošením dříví do lesa, že >:D

ReznikCZE 21.12.2009  19:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá příhoda

jop >:D

Mira328i 21.12.2009  19:19

« Re: zajímavá příhoda

To je divný..když topí tak je tam přece teplota..to musí ukázat,nebo začíná měřit až od určitých stupňů.Mě se zvedne během minuty do začátku modrýho,pak pomalu až na konec,to jsou další 3-5min.

Mira328i 21.12.2009  18:54

« Re: zajímavá příhoda

No je to tak,do 5minut(cigarko) od nastartování se teplota zvedne na konec modrého pole a na přední sklo už fouká teplý vzduch.kilometr a pul,dva přez město a sem přesně na provozní teplotě.
              Naftě to trvá déle, to je jasný..

ReznikCZE 21.12.2009  20:13

« Re: Re: zajímavá příhoda

No tak na to že tvoje BMW má nějaké stáří tak je to super! ;-)

Mira328i 21.12.2009  21:05

« Re: zajímavá příhoda

Na stáří přece nezáleží..termostat je rok starej..tak to musí běžet jako nový-funkčnost se nemění.
                  Zvláštní je že se mi ohřívá rychlejš než moje bejvalí bmw, při tom je to daleko větší obsah.

ReznikCZE 21.12.2009  21:07

« Re: zajímavá příhoda

Jenže ty nemáš ještě CR zatím co já mám poslední generaci ;-) . .Takže projev je určo jiný (hluk nárust výkonu , atd) neřeknu ti co přesně ale bylo by to zajímavý srovnat ;-)

Mira328i 21.12.2009  21:56

« Re: zajímavá příhoda

Asi sis to spletl:-), já mam benzín:-).

ReznikCZE 21.12.2009  22:20

« Re: Re: zajímavá příhoda

Aha sry nebudu tě urážet >:D . . jsem si tě spletl s uživatelem co má 325 TDS :-O

Mira328i 22.12.2009  18:37

« Re: zajímavá příhoda

..ne vůbec si mi neurazil..proč by.
                          Jen sem si říkal že já o voze a ty o koze:-)..
                          Dneska když sem měl na teploměru 0 a auto bylo úplně studený tak sem se schválně díval na rafičku teploty, okem je dost dobře vidět jak se ihned(do 10-15sekund) začne zvedat na začátek modrého pole-asi ukazuje úplně od začátku.
                          Někdy natočím;-)..
                          Ale topit začne až tak na konci modrého pole.

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 25.12.2009  20:26

« Re: Re: zajímavá příhoda

Tak, dost pochybuju že by ti zmrzla nafta pokud vím tak ze zákona se v ve vsech PHM v zimnim období přidáva aditivum proti mrazu, u nas ted bylo -19C a neebyl nejmenší problém s naftou z shell, OMW alpin beru jen jako fajn marketingový tah.
                            U naftý je naprosto bez předmětně nastartovat a jit na 10min domu, motor se stejne nenezahřeje a jak už nekdo psal tak je jen meněí tlak oleje takže to nemaže, Idealne je NASTARTOVAT, ZAPNOUT SI PÁS, BĚHEM TÉTO DOBY SE CHOD MOTORU USTALI A MUŽEME VYJET,četl jsem zde o nějáke pomale jízdě, jen bych to upřesnil o rychlost samozřejmě nejde duležitě jsou otačky ty by neměly letět moc vysoko.

FRANIK 21.12.2009  17:37

gratulace

Moc pěkný, trochu závidím a doufám že někde na sraze ti ji budu moct trochu poslintat ;-) Jen jedno bych asi vyměnil a to motor ne obsah né výkon též né jen palivo bohužel k alfě mě nesedí nafta podle mého je to svíčková s těstovinami 8-s ale kdo hodně jezdí tak budiž. Jinak regni se na alfisti.cz moc 159 tam zatím není. :yes:

ReznikCZE 21.12.2009  19:25

« Re: gratulace

Dík a 9b za auto je kvůli naftě? :-( . .Já bych si i teď jinak nevybral . . M-jet patří k tomu nejlepšímu na trhu ;-)

FRANIK 21.12.2009  21:25

« Re: Re: gratulace

Ne nemám opravdu nic proti sazím kámoš měl tenhle motor ve faceliftovaný 156 a jelo to ukrutně na sraze to dalo i 156 GTA, moje hodnocení je takový že 10 bodů za auto už mají pouze hodně vyjímečný auta. Tak se nezlob a vítej na strankách. Cuore sportivo

ReznikCZE 21.12.2009  21:27

« Re: Re: Re: gratulace

V poho já vím není to Ferrari ;-)

FRANIK 22.12.2009  21:17

« Re: Re: Re: Re: gratulace

věř že italský auta jsou hodně velkej kůň a není to jen o jedný značce, kvůli tomu hodnocení měnit nebudu. Jsem ujetej opravdu na auta kterých je buď hodně málo nebo mají nějaké specifikum které jinde není to by odemne dostalo 10 b za auto. na toto servru ale moc aut nebylo který by dostal za auto 10 ode mne. I když aut pěkných tu je moc. ;-)

"-- skrytý --" 31.12.2009  20:15

miesto

nazdar,

prosím ťa ako je to v tomto aute s miestom vzadu?? hlavne na nohy

"-- skrytý --" 02.01.2010  00:24

EGR ventil

Měl jsi při vadném EGR ventilu zvýšenou spotřebu?

Johny.Rico 03.01.2010  22:52

Shell vs. others...

Zvláštní, a to já si myslel, že na Shell mají nej palivo v ČR. Asi ne. Třeba kamarád u jedné Shell v Havířově viděl stát kamion s ukrainskou značkou (cisternu s palivem) a hezky to tam ladovali... Někteří říkají, že nej je OMV a Benzina.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.01.2010  22:54

« Re: Shell vs. others...

johny.rico - ....Někteří říkají, že nej je OMV a Benzina.

Mají pravdu ;-)

Johny.Rico 03.01.2010  23:09

Jezdíš kam?

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.01.2010  23:47

« Re: Re: Re: Shell vs. others...

johny.rico - když je to jen trochu možný,tak na ty dvě,v nejhorším OMV nebo Schell.95-tku ale netankuju.

Miikeee 25.01.2010  12:49

« Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

No a vite co je nejhorsi? ..ze na 95% benzinek je stejny benzin protoze vsude jezdi stejne cisterny. Rodice v tomhle oboru podnikaji takze o tom neco vim... u tech uplne malych bych si mozna dal trochu pozor ale pokud tankujete u omv shell benzina nebo slovnaft je to jedno. Jinak jsem z Havirova a na ty shellce tady to je stejny pokud nebereme ty jejich vysoko oktanove paliva ty maji samozdrejme vlastni:)

ReznikCZE 25.01.2010  13:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

No vyrešil jsem to Vervou Diesel a zatím dobrý -18°C vydržel

Miikeee 25.01.2010  15:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

S tou chybu neudelas..my jsme u "klasicke" nafty a taky bez problemu ikdyz je pravda ze se parkuje v garazi.

Jo a tu alfu ti tady urcite zavidim nejvice, proste dokonala jako vsechny alfy(no dobre mozna by mohli byt trosku lehci)a tenhle kousek Ti je slovy neposatelny ;-) Kdyby ti nekdy zmizela tak ja o tom asi budu neco vedet >:D

ReznikCZE 25.01.2010  18:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Takže na tebe si budu dávat pozor :-) . . .je pravda že jsem na auto dost náročnej a toto je zatím nejlepší kompromis i když už bych něco dolaďoval viz mínusy ;-) . . .Jen mi přijde že to auto v takovjch mrazech trápím ale startuje s přehledem na první pokus jen jak se auto kroutí tak povrzává těsnění (dokud se interiér neohřeje) no něměl jsem to mejt

Miikeee 25.01.2010  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Cetl jsem v cem vsem uz jsi jezdil a je zajimave sledovat jak ses k te alfe postupne dostal...ale nakonec mi tohle auto taky prijde jako nejlepe vyuzitelne..mit pod palcem vykon ktery musis neustale krotit a hodne tvrde naladeny podvozek neni na kazdodeni jezdeni nic prijemneho (podle kamose ktery ma moznost posledni dobou jezdit v Z4 3.0 je to pry az moc tvrde a to byl puvodni zamer ze v tom bude jezdit zenska >:D me to samozdrejme jeste nepujcil takze prozatim budu verit jemu)

..tedka v tech extremnich mrazech bouzel neni na vyber a u nas ma uz par sousedu problemy s nastartovanim ikdyz parkujou v garazi a rozhodne to nejsou spatne auta

Abych nezapomel, rozebiral jsem jeste tu kvalitu nafty protoze u ni nemam takovy prehled a bral jsem to spise z hlediska benzinu,protoze tam uz me to naucili, kde brat a cemu se naopak vyhybat(hlavne kvuli predrazenosti ani ne tak kvalite, ta je u benzinu opravdu temer stejna). U nafty je to tak ze kazdy vyrobce ma nejake svoje slozeni ktere jsou narozdil od benzinu hodne rozdilne a zrejme nejlepsi ji ma slovnaft (az do -30)ale protoze jich je u nas malo tak se jim to nevyplati inzerovat jak treba u omv ktera patri mezi ty lacine ale hold marketing dela svoje a tomu jejich zazracnemu nazvu se tezko odolava zvlast kdyz my do toho slozeni nevidime:-) Benzina patri mezi ty kvalitnejsi a treba u shellky je to udajne hodne indivudualni..tady u nas bych ti to napriklad rozhodne nedoporucoval. Treba ti to aspon trochu pomuze ;-)

ReznikCZE 25.01.2010  22:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Shell mě teda hodně zklamala :-( . .dík za pomoc ;-) Verva mi přijde zatím jako hodně dobrá ale nikdy jsem nehledal recenze na naftu bylo mi to jedno a shell jsem bral jako "značku" . . .Ten Slovnaft je velmi zajímavej rozhodně bych to do toho neřekl :-) . . .Aut jsem prostřídal hodně a dá se říct že jsem se hledal ale klinul jsem ke sporťákům ;-\ . . .pár aut mě vyloženě zklamalo a pak už jsem vybíral dle vyvážených vlastností (vč. náročnosti na servis a ceny) BMW nikdy nezklamalo ovšem zdálo se mi všední a pak jsem začal hledat něco malinko víc . . . a byla tu Alfa :-) popravdě jsem nevěděl co od toho čekat ale přesvědčila mě. Po půl roce většinou mám jasno co mi bude sloužit dál a co se mi zdá jako ohraná, všední a nudná písnička . . . Od BMW jsem krom šestky, Z8, X3, X6, všech M (mimo Z4) a jedničky měl všechny a super auta jenže postupem času jsem postrádal jednoduchost a s iDrivem mi to přišlo přetechnizovaný :-( (z počátku mě to bavilo) a v M-paketu(bez toho se mi to moc BMW nelíbí a to nemluvím o strohým interiéru) . . .a Italové se mi velmi zalíbili (od 500-Maserati) :-)

kaaRS 25.01.2010  22:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Ja mam taky velmi dobre zkusenosti s Vervou a Shell ten nebyl vubec znat. Ale na zimu radej misto Vervy beru u Omv alpine disel v sobotu u nas bylo -21 a dobre. ;-)

ReznikCZE 25.01.2010  22:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

já s OMV taky no problema ale už jsem četl recenzi kde taky zamrzla :-(. Taky jsem se ptal v Liberci na OMV a řekli mi že nafta jejich do -20°C což mi přišlo dost na hraně

Miikeee 25.01.2010  23:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

nafta zacina zamrzat pri -19 proto se do ni pridava dalsi slozeni a omv ji ma opravdu jen na -20 takze si dokazete predstavit ze se o zazracnou naftu asi jednat nebude..verva je do -26 a slovnaft -30

ReznikCZE 25.01.2010  23:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

ha! Verva to zatím jistí :-)

kaaRS 27.01.2010  08:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Verva je opravdu do -26?? Ja prave myslel ze mene a proto jsem dal Omv alpine. Jestli je to pravda tak bleskem zpet k Verve. :yes:

Miikeee 30.01.2010  11:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

opravdu ;-)

Miikeee 25.01.2010  23:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Abych te shellce az tak nekrivdil tak ty vysokookatnove paliva maji fakt super, to musi poznat uz kazdy sam ze to je o necem jinem ale jinak je to predrazeny prumer v tom lepim pripade.

Recenze bys hledal asi docela tezko ale je to cca 2 tydny co blesk zverejnil vysledky cojky kvality paliva vetsiny benzinek v cr(bouzel se k tem vysledkum dostal jako jediny, cojka je oficinalne zverejnit nemuze coz je bordel ale ja bych jim v tom veril).

Malokdo mel asi moznost vystridat tolik aut jako ty..musi to byt dobra zkusenost. S M-paketem naprosto souhlasim bez nich si bmw nedokazu predstavit a me osobne nejvice od bmw bere 5(ne ta nejnovejsi ta me hodne zklamala) a povazuju ji za jedno z nejpovedenejsich bmw vubec, zejmena 530d s automatem ten bych ale na druhou stranu nechtel..a s interierem to vidim stejne, ale doufam ze se to zlepsi a treba to drevo si nechaji jen do 7micky.
                        O IS-F jsi neuvazoval? :-)

ReznikCZE 25.01.2010  23:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Jen naftová verze připadala v úvahu :-( firemní vozidlo ;-) a další věc je že si potrpím na manuály. . .530xd v M-paketu vypadá úžasně a ty sedadla boží

Vampix(Diesel Power) 27.01.2010  09:14

« Re: Shell vs. others...

Tak my už několik let tankujeme u Shell protože otec ma na cely vozovy park jejich karty a vlastně do všeho se tankuje nafta. Počinaje tranzitama přes mondeo, octavie, přes trojku tak i X6 a nikdy nebyl problem s jejich palivem ani v tuhé zimě. Ani po 3 dnech mrznuti venku v tatrach kdy se pruměrně pohybovaly teploty kolem -20 nebyl problem s Shell naftou, tehdy v X5. Takže zatim no stress.

ReznikCZE 27.01.2010  09:38

« Re: Re: Shell vs. others...

mě teda ještě zamrzla před dvěma roky při - 14! v BMW 530xda v alpách a dva dny se nedalo hýbat s autem :-( natankoval jsem na Shellce v Budějovicích . . .

Vampix(Diesel Power) 27.01.2010  23:23

« Re: Re: Re: Shell vs. others...

no to je velmi nepříjemná záležitost. Ted pořád tankuju Shell a to je pořád -15 v noci bylo i přes -20 a auto stojí venku a po 2 dnech takoveho mrazu pořád pohoda. Je to velmi zajimavé :-/

ReznikCZE 29.01.2010  15:06

co Benzinka to jiná nafta :-(

Miikeee 30.01.2010  11:20

« Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

ja myslim ze to je tim ze v nadrzi nikdy nemas jenom 100% to palivo co zrovna vezmes ale zustane ti tam neco z tech predchozich proto ta ucinnost zamrzani klesa..

talio2 27.01.2010  09:55

« Re: Shell vs. others...

nejlepší je nafta rovnou z Čepra ;-)

RS 27.01.2010  10:01

« Re: Re: Shell vs. others...

Nějakou čepro výrobnu máme tady nedaleko, každej to hrozně chválí, tak tam asi taky zkusim jednou zajet. Jen ta jejich "privátní" pumpa je trošku nedůvěryhodná. Dva stojany, kiosek... :-)

ReznikCZE 27.01.2010  10:06

Tomu bych taky nevěřil >:D

RS 29.01.2010  18:17

« Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

Tak jsem tam dneska byl :-) Čepro Optimal Diesel za 29,20 .... píšou samý superlativa, hromada prospektů atd. a vydrží prý -25 stupňů tak uvidíme :-) Vzal jsem plnou... >:D

ReznikCZE 29.01.2010  18:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Shell vs. others...

No tak to se ozvy to mě zajímá :-) :yes: ale nevím po Praze zda to tady někde je

foto Kubyyyk

Kubyyyk 06.01.2010  23:09

Tak ti to ohodnotím, ty kluku řeznická!

Auto: 10b. - Já si myslím, že za auto snad ani nejde dát jinak než plný počet bodů. Alfa 159 je sama o sobě moc krásný sedan. Ale tvoje auto je dokonalost. Ty nádherné tvary v bílém laku vynikají jako tělo italské modelky, které by člověk nejradši hladil celé noci. Pruh na okně v barvě italské trikolóry je dokonalý nápad a auto se s ním hrdě hlásí ke svým kořenům. Ty nádherné ráfky spojují exkluzivitu a sportovce ve fešáckém hábitu. Nádherná a dokonale očalouněná sedadla s rudě vyšitým logem automobilky. Aaaaaach....je to pastva chlape, je to pastva!!!

Recenze: 10b. - zde se zřejmě nebudu tolik rozepisovat jako u auta samotného. Já jsem se z tvé recenze dozvěděl vše, co jsem potřeboval. Je vidět, že své auto dobře znáš a že je pro tebe velkou radostí.

Fotky: 10b.- Na fotkách máš auto zachycené hodněkrát jako celek. Dal sis záležet na detailech auta, které chytnou za srdce každého nadšence do aut. Fotil jsi na hodně místech. Krásně jsi nafotil i interiér. není co dodat.

Takže celkově tě hodnotím 10-10-10, protože si to tohle auto se vším všudy zaslouží. Přeju ti spoustu spokojených kilometrů za volantem tohoto krasavce :-)
    Kubyyyk

ReznikCZE 06.01.2010  23:14

« Re: Tak ti to ohodnotím, ty kluku řeznická!

Téééda já i Alfons moc děkujem. Krásně podložené hodnocení a tvůj popis mé 159 mě chytl za srdce :yes: ;-)

Thomasino 07.01.2010  00:22

Nemá tam být třeba 26.6.2010 místo 2009?

Nemá tam být třeba 26.6.2010 místo 2009 u té akce ALFY v Miláně? ;-) 2009 by jsi už asi nestihl.. Jinak je to zrovna v den mých čtyřicátin ;-)

foto MichalSN

MichalSN 07.01.2010  00:29

:D chcem len dodat

Ze mas chlape najkrajsie auto na svete .. a raz sa mi splni sen .. a kupim tu istu farbu tu istu vybavu .. ten isty motor .. jedine co kupovat nemusim je Laska k tomuto autu Love Ya

foto Filip-

Filip . 07.01.2010  10:07

« Re: :D chcem len dodat

Alfa vyzera ENO NUNO :yes: Nech jazdi / vela stastnych km

K moto.
      Je to Ducati ? 848 ? 1198 ? :-)

ReznikCZE 08.01.2010  15:06

« Re: Re: :D chcem len dodat

848 na 1098 nebo 1198 jsem neměl ehm gule :-)

foto Filip-

Filip . 11.01.2010  14:42

« Re: Re: :D chcem len dodat

to ti verim ... skoda farby mohol si vziat bielu ;-)

ReznikCZE 12.01.2010  16:57

« Re: Re: Re: :D chcem len dodat

Ta bíbá mi přijde že rychle stárne a není to čistě bílá ale něco jako slonová kost mimochodem vzal jsem levnější předváděčku a tu měli stejně jen v rudý ;-)

ReznikCZE 08.01.2010  15:07

« Re: :D chcem len dodat

Láska se nekupuje . .z lásky se kupuje ;-)

Brandon Walsh 07.01.2010  10:22

krasne

tak ako to opisal kubyyk by som nikdy nedokazal. toto auto je nadhera kvoli nemu chodim kazdy vecer do nakupneho centra presne tato biela tam stoji. Vzdy si zoberiem prospekt uz len pre ten pocit ze aspon nieco z neho vlastnim >:D Ziadne auto ma nedokazalo chytit za srdce ako 159 :yes:

ReznikCZE 08.01.2010  15:11

« Re: krasne

ámen . . .já si sen tak trochu splnil. Mám sice i jiné sny ale furt je mezi nima vlastnictví 159 Ti ;-)

talio2 07.01.2010  18:45

benzín a nafta tech.data

Ahoj, jen bych tě chtěl upozornit na prohození těch popisků u fotek..neber to jako rýpání, jen jsem si všiml :-)

Matt26 08.01.2010  15:39

sprint-booster

Ahoj, mohol by si tú vecičku odfotiť, že ako to vyzerá? A mohol by si tiež viac napísať o inštalácii. Či to bolo zložité a tak... Ako to vlastne funguje, že to prenieslo krút. moment do nižších otáčok? Dík ;-)

ReznikCZE 08.01.2010  17:07

« Re: sprint-booster

Zdar. Montovali mi to v Imofě byla to otázka 15-ti minut a ještě mi stihli umejt auto.
      zde specifikace Sprint Boosteru: S vývojem řídících jednotek moderních motorů přestala existovat přímá mechanická vazba mezi plynovým pedálem a škrtící klapkou. Systém ETC (Electronic Trottle Control), nahrazující plynové lanko - známý též jako drive-by-wire, má bohužel i své nevýhody. Jednou z nich je opožděná odezva motoru na přidání plynu, což může za určitých okolností (rozjezd do kopce, rychlé přeřazení, předjíždění apod.) působit potíže.
      SPRINT BOOSTER znatelně zkracuje reakci škrtící klapky vozidel vybavených ETC na sešlápnutí plynu řidičem.
      Montáž SPRINT BOOSTERU je velmi snadná a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti nebo nářadí (kromě šroubováku). Zařízení se pouze zapojí mezi konektory elektronického pedálu a kabelového svazku vedoucího k řídící jednotce (ECM).
      fotku přidám do galerie

Wiii 08.01.2010  17:19

« Re: Re: sprint-booster

Ano, mám stejnou věcičku ale jménem TuneKit PowerPedal. Je to německý výrobek, ale u atmosferického benzínového vysokootackoveho motoru mi to je k nicemu (sice rychlejší reakce na plyn, ale horší kontrola dávkování výkonu, je to ideální pro turbo diesly, kde to je opravdu účinné), takze to slo ven a ted to jen vozim v kufru.... :-) Takze kdyby to nekdo chtel, dejte vědět. Pasuje to do všech BMW s elektronickým pedálem (tzn. myslim po roce vyroby 2001). :-)

ReznikCZE 08.01.2010  17:23

« Re: Re: Re: sprint-booster

Myslím že to nedává smysl do atmosféru to je fakt . .dokud jsem se nesvezl kombíkem kterej to měl (ta samá Alfa) tak jsem nevěřil co a o kolik ta věcička dokáže ;-)

Wiii 08.01.2010  17:25

« Re: Re: Re: Re: sprint-booster

No on to tam narval minulý majitel asi z duvodu, že chtěl tunit >:D A to už jen ten m3 look co se na to snazil narvat je o jeho tuzerske nature vypovida dost.. Na 320si se nastesni nedela prakticky nic pro tunery.. jediny co tam jde narvat je ten PowerPedal a pak Chip od Hammanu za 60k >:D >:D :no: :no:

Jinak pro turbo a kompresorový motory je to určitě super!!! 4lověk se mnohem rychleji dostane na spravny otáčky ;-)

PS: toto se mi uz 3 mesice válí v kufru : [odkaz]

Matt26 09.01.2010  12:51

« Re: Re: Re: Re: Re: sprint-booster

Dík chlapci za info, znie to zaujímavo. Ešte tú fotečku do galérie poprosím a môže byť aj z viacerých uhlov. ;-) Ako tak čítam, že montáž je jednoduchá ale asi si si to nemontoval sám, že nie... A ešte otázka... Myslíš, že sa o úmerne financiám a úžitkovej hodnoty oplatí kúpiť, lebo za cca 350e je už chiptunink s 20kw a 80Nm navrch.

Wiii 09.01.2010  17:52

« Re: sprint-booster

TO nevím, jestli se ti to vyplatí, je to třeba dobré pro lidi co už to maji nachiplé ;-) :yes:
                Jinak já právě možnost chiptuningu mam jen u Hammanu, ale ted se rysuje i nová levnejsi verze, tak snad to vyjde :-)

"-- skrytý --" 09.01.2010  19:42

(bi)xenony

Měl by sis změnit popis u fotky. Píšeš, že máš bixenony a na další fotce máš detailně popsáno dálka, ukazatel směru a potkávačka. Bixenonová světla jsou xenonová světla s možností přepínání světelného toku na POTKÁVACÍ A DÁLKOVÁ světla. Zatímco xenony používají pro dálková světla klasickou halogenovou žárovky, bixenony mají stejnou patici jako žárovky H4 a pro dálková světla používají rovněž výbojku. Takže máš xenony ;-) . A test co ukazuješ( BMW 3, Mazda 6 a Alfa),tak není moc adekvátní, když porovnávají poslední model Alfy a PŘEDPOSLEDNÍ model Mazdy 6.Vím, je to test z roku 2007, ale ty máš taky model 09, tak by to chtělo hodit porovnání s novou šestkou :-) . Mohl by to být dobrý návrh pro redakci :-). Jinak pěkné auto :yes:

ReznikCZE 10.01.2010  14:13

« Re: (bi)xenony

toto jsou Bi-xenonové světlomety . .Xenony Alfa (u 159 Ti)nemá v ceníku. Buď to Halogeny a nebo Bi-xenony.
      Co se týče testu zajímavější je srovnání s 3-er

"-- skrytý --" 10.01.2010  19:07

« Re: Re: (bi)xenony

Tak to u Alfy pěkně tahaj za nos >:D . Srovnání s Báwem mi moc k sobě nejde. Přestože obě auta jsou srdcovky ( prakticky založenej člověk si ani jedno z nic nekoupí ), tak v BMW je trošku lepší pojezd a vůbec je to auto o level výš oproti Alfě :-) . Vem si jen ty 6-ti válcové motory z jejich produkce, ty jsou bezkonkurenční. Náhod na zadek ( s Alfou si těžko hodíš zatáčku driftem ) a když si řekneš BMW a Alfa Romeo, tak už jen z toho názvu je slyšet, co je prestižnější :-).

ReznikCZE 11.01.2010  13:55

« Re: Re: Re: (bi)xenony

Tak co jsem jezdil a co jsem měl jsou jízdně Alfa a BMW nejpodobnější Alfons je ovšem komfortnější . . . .O 6-ti válcích bez debat ovšem u čtyřválců výkonové rozdíly nejsou moc patrné alfa dokonce 2.0JTD má 180 koní oproti 177 u BMW 3-er. . .měl jsem dvě trojky (sedan a coupe) a tam byly bi-xenony řešeny stejně . . .Mimochodem v servisu BMW mi řekli že bixenony se vyznačujou tím že se mezi tlumenými světly nepřepínají ale svítí oboje naráz (dálky a tlumená světla)

white label 19.01.2010  15:03

« Re: Re: (bi)xenony

Bixenony, dnes poměrně běžně používané v sériové produkci nemají proti xenonům dva samostatné (výbojkové) zdroje světla, k čemuž by mohla předpona "bi" celkem logicky svádět. "Bi" jen "značí", že světlo z xenonové výbojky se využívá jak pro potkávací/tlumená, tak pro dálková světla. U dříve používaných "xenonů" se při zapnutí dálk. světel, pouze přídává další pár halogenových (dálkových) světel ke xenonům, které jsou stabilně nastaveny pouze jako potkávací/tlumená světla. Dáklové halogeny také zpravidla slouží jako světelný "klakson/houkačka". U bixenonů funguje zpravidla vše naprosto stejně, pouze s tím rozdílem, že xenony svítí ve dvou režimech, v potkávacím/tlumeném je výbojka částečně omezena stínítkem a v dálkovém svítí naplno bez "omezení". "Stínítko"
            přepíná mezi oběma režimy v superkrátkem čase, takže je docela nesnadné tento proces v reflektoru lidským okem pozorovat...

ReznikCZE 19.01.2010  15:08

« Re: Re: (bi)xenony

Tak tomu naprosto nerozumím ale dík za vysvětlení :-)

white label 19.01.2010  15:09

« Re: Re: (bi)xenony

A čemu konkrétně na tom nerozumíš? ;-)

Řek bych, že chyba asi nebude na vysílači.... >:-[]

Nebo je tu ještě někdo, komu ten výklad přijde nesrozumitelný? Když tak se klidně "hlaste"...
                ;-) :-)

white label 19.01.2010  15:28

« Re: Re: (bi)xenony

Halogenku H4 sis někdy prohlížel, ne? Ta se dá taky označit za jakousi bi-halogenovou žárovku, z jednoho zdroje světla (žárovky) taky pochází světlo jak pro tlumená tak dálková světla.
                Rozdíl je pouze v tom, že H4ka má dvě různá vlákna. Jedno pro tlumené, také se stínítkem a druhé pro dálkové světlo, bez stínítka. Při přepínaní tedy svítí (podle potřeby) buď jedno vlákno stíněné, nebo druhé nestíněné. A teď si představ, že by tam bylo pouze jedno společné vlákno pro oba režimy svícení a bylo naopak fexibilní to stínítko. Při tlumených by stínilo, při dálkových nikoli...

"-- skrytý --" 29.03.2010  20:42

« Re: Re: Re: (bi)xenony

A montují se teda jen xenony nebo i bixenony?
                  Rozdíl chápu ;-)

ReznikCZE 29.03.2010  20:50

« Re: Re: Re: Re: (bi)xenony

já spíš nechápu proč na oficiálním ceníku je možnost pouze bi-xenony nebo halogeny ;-\

foto zip2016

zip2016 29.03.2010  20:55

« Re: Re: Re: Re: (bi)xenony

Prostě a jednoduše. Bixenon je pouze jedna výbojka, která svítí jako potkávací i jako dálkové světlo, jako je to například u žárovek H4. Pokud má auto ve světle dvě žárovky (např. 2xH1) tak se tyto povětšinou nahrazují jednou sadou xenonu, která supluje potkávací světla a jako dálková se i nadále používá jedna sada H1, protože pokud by si nahradil xenonovou výbojkou i dálkovou sadu žárovek, mohlo by se ti stát, že při přepnutí z potkávacích na dálková by si byl asi tak 5 sekund bez světla než by se ti nažhavila sada dálkových xenonů. Jde to sice zapojit i tak aby potkávací sada nezhasínala při přepnutí na dálkové, ale je to poměrně složitý. Taky je nesmysl,aby svítila potkávačka s dálkou zároveň, protože xnon je přímo ohraničené světlo bez tzv. dozvuků a tudíš by byla potkávačka společně s dálkou nevyužitá a její světlo by se v tom dálkovém bez využití ztrácelo.

edit: Podle fotky na které jsou rozsvícené potkávačky s dálkou, je podle zabarvení světla celkem patrné, že ta dálka je obyčejnej halogen, ale to je můj dojem. Možná je to jen špatná fotka.

FRPE 17.01.2010  20:31

Nazdárek Řezníčku!

copak je nového v oddělení Alfa sport? ;-)

"-- skrytý --" 17.01.2010  22:16

Co je to za hezkou 147mu vedle?

Že by to byla moje?!? >:D

ReznikCZE 19.01.2010  14:12

« Re: Co je to za hezkou 147mu vedle?

to asi ne ty máš jinou RZ >:D

"-- skrytý --" 20.01.2010  00:10

« Re: Re: Co je to za hezkou 147mu vedle?

a to kterou símtě ... tam tam bude ještě dlouho než změním bydliště :-)

ReznikCZE 21.01.2010  13:22

« Re: Re: Re: Co je to za hezkou 147mu vedle?

ale na fotkách tě mám bez RZ >:-[]

Thomasino 26.01.2010  00:11

Trochu moc novinek :-)

Koukám, že s novinkami rozhodně nešetříš! >:D Tímto tempem se bude muset u tebe rolovat dolů pod recenzi k posledním fotkám několik dlouhých minut >:-[] To je pak otázka, jestli to někdo nevzdá :-)

ReznikCZE 26.01.2010  12:57

« Re: Trochu moc novinek :-)

Cao, no snad to někdo nevzdá :-) . . .Recenze jen pro otrlé?! >:-[] . .na jaře by měli být profesionální fotky + chci něco se zelení a z dovolených ;-)

talio2 27.01.2010  16:03

kryt motoru

to je z plastu, že nevydrží zmrzlej sníh ??

ReznikCZE 27.01.2010  16:10

« Re: kryt motoru

je plastovej :-) já teda jinej než plastovej neviděl ba jo ale na offroadech :-) . . .myslím že nárazník by to taky odnesl opravdu je to jak beton :-(

talio2 27.01.2010  16:28

« Re: Re: kryt motoru

já tam mám neprůstřelnej plech..i pod převodovkou..

ReznikCZE 27.01.2010  17:39

« Re: Re: Re: kryt motoru

to jsem teda ještě neviděl . .to nedává ani BMW :-) . . .kovový kryty jsou jen kolem výfuku

talio2 27.01.2010  21:16

« Re: Re: Re: Re: kryt motoru

no vidíš..Škodovka to dává :-) myslím,že mi párkrát zachránil kejhák :-)

ReznikCZE 27.01.2010  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: kryt motoru

a není to jen výsada 4x4?

"-- skrytý --" 24.02.2010  00:25

« Re: Re: Re: Re: Re: kryt motoru

táto téma je o autách nie o nejakom škodováckom vraku a ten plech!! je v škodovke za príplatok a hlavne 1,2 HTP čo?

RS 27.01.2010  16:45

« Re: Re: kryt motoru

to jako další, nebo pořád ten samej? :-)

Wiii 27.01.2010  16:13

159 GTA

Ahoj Rezniku, nevis kdy má ta Alfička přijít ofiko do prodeje? :-) A taky me zajima, zda-li je pohon AWD jistej, nebo jestli se třeba nepolemizuje nad návratem RWD do Alfy ;-) Popřípadě prostě nějaké informace (předpokládanou cenu atp.) ;-) :yes: :yes:

Díky :-)

RS 27.01.2010  16:39

« Re: 159 GTA

Úvahy o 159GTA jsou starý jak černý úhlí, ta fotka je snad ještě z roku 2006. Mám pocit, že se od toho projektu upustilo a leží někde u ledu. :-(

Wiii 27.01.2010  16:55

« Re: 159 GTA

To je tedy škoda ;-\ Mohlo by to být zajímavé auto, at uz s pohonem vsech, nebo zadních kol ;-) :yes: :yes:

ReznikCZE 27.01.2010  17:38

« Re: Re: 159 GTA

mělo být původně 4x4 ale s finančních důvodů k ledu motor měl bejt s Maserati . .škoda to je :-(

Wiii 27.01.2010  17:40

« Re: Re: Re: 159 GTA

No to je, Maserati zní skvěle ;-) :yes: :yes:

ReznikCZE 27.01.2010  18:11

« Re: Re: Re: Re: 159 GTA

joo znělo by na youtube je videjko nastartovaného GTA nádhernej zvuk (jen volnoběh)

Wiii 27.01.2010  18:39

« Re: Re: Re: Re: Re: 159 GTA

Jo to jsem videl ;-) :yes:

Brandon Walsh 22.02.2010  16:27

posledna fotka

rezniku tak ta fotka to je neco :yes:

ReznikCZE 22.02.2010  16:43

« Re: posledna fotka

dík Zino docela se povedla ;-)

Wiii 22.02.2010  16:54

« Re: Re: posledna fotka

To jo, je pěkná ;-) :yes: :yes: A kdy budou další, nebo toho víc nemáš? ;-) Akorát teda ted uz je v galerii první >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 22.02.2010  21:26

Hodnocení Alfa

Auto 10. Proč?
    Začnu snad jediným mínusem - nafta,ta se mi bohužel z mých předchozích aut zprotivila,ale to je můj problém
    :'-(

Na druhou stranu,je tento typ nesmírně elegantní,nevidím tam snad jediný detail,který by se mi nelíbil...i ty debilní zrcátka vypadají krásně :yes:
    Co tam mám dál: předek se mi vždycky strašně líbil,je ,,svůj,,nedá se s jinou značkou zaměnit,perfektní prošívání nádherných sedáků s logem Alfy,nádech sportovního interiéru ,budíky i středový panel nádhera,vlaječka Itálie na čelním horním skle (fakt vychytávka),elegantní zadní partie - zkrátka taliáni design umí :yes: .Oceňuji i odvahu jít do nemasového auta,které má pověst častých poruch a 10-tka je snad jasná.

Recenze 10 - pomůže někomu,kdo přemýšlí nad tímto vozem,nalezl jsem tam vše,hlavně popis jízdního chování a dostatečný výčet nejen kladných,ale i záporných vlastností,což není na MACZ úplným pravidlem.Dávám tip na kvalitní recenzi a to dělám jen velmi vzácně ;-)

Foto 10 - dostatečný počet kvalitních kompozicí,spousta pohledů se kterými si dal majitel trochu práce a ,,neodpráskl,,to jen odboku,asi bych vymazal nějaké grafy a pokusy o jiný typ fotky,páč je tam dost mnohem kvalitnějších.

Ve své ,,virtuální,,topce řadím toto auto s recenzí a fotkami na cca 10-15.místo :yes:

Závěrem chci popřát majiteli spoustu šťastných kilometrů a má můj respekt za ,,odvahu,,nákupu vozu,který vidím na našich silnicích ne tak často a to víc si ho se zájmem prohlédnu :yes:

ReznikCZE 22.02.2010  21:38

« Re: Hodnocení Alfa

Tééda čekal jsem více horší výhled >:D . . .Pro mě byla jednoznačná nafta jelikož se nabízí se systémem 4x4 a hlavně že to auto je firemní, tudíž podmínka ;-). Pro sebe bych si nejspíše vybral 1750 TBi s 200 koníky a zrychlení za 7,7 a to nepočítám laděné výfuky v serii ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 22.02.2010  21:42

« Re: Re: Hodnocení Alfa

reznik - chápu tvé pohnutky k nákupu nafťáka + 4 x 4 - to vše dává smysl :yes:

Musel jsem tam ale napsat nějakej zápor,abych to lehce vyvážil ;-) >:-[]

FRPE 22.02.2010  21:45

« Re: Re: Re: Hodnocení Alfa

Čao Peťas - vše nej k svátku! ;-)

ReznikCZE 22.02.2010  21:59

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení Alfa

děkuju ti Frpíčku :-) . .a děkuji za hodnocení rodiny Řezníkových (mimochodem moje dražší polovička jsem jmenuje Dana:-) )

ReznikCZE 22.02.2010  21:58

>:D jo táák :-)

"-- skrytý --" 06.03.2010  12:26

« Re: Hodnocení Alfa

týýýjo ... tak takhle si nějak představuju zhodnocení recenze. Kéž by to někdo udělal i u mě :-(

white label 06.03.2010  12:50

Můžu to klidně "překopírovat" přímo pod "tebe"... ;-) >:-[]

"-- skrytý --" 06.03.2010  20:08

« Re: Hodnocení Alfa

tak to pak ale nebude k mému vozu ne? :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.03.2010  20:13

« Re: Re: Hodnocení Alfa

horysman - pokud boduji,což vzhledem k tomu,jaká auta hodnotím,není moc často,tak to píšu u každýho ;-) ..připadá mi férové napsat důvody proč jsem takto bodoval..

Co se týče tebe,tak tvůj typ Alfy tam jakž takž spadá ;-)

"-- skrytý --" 07.03.2010  00:07

« Re: Re: Re: Hodnocení Alfa

no mě se právě toto líbí. Já se nerozčiluji když dostanu málo bodů pokud mi to někdo zdůvodní za co a jak to zlepšit. Pak to beru a až to napravím napíšu a druhá strana (snad) zlepší bodování. Když mi někdo dá málo a většinou sám je na tom hůř tak to mě rozčílí. Právě proto se mi tvůj přístup víc než líbí :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 07.03.2010  00:09

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení Alfa

Dík ;-) .Pokud budeš chtít moje hodnocení,napiš mi SZ.Upozorňuji,že automaticky 3 x 10 nedávám,ale pokud dám nižší známku za recenzi či foto,tak se to dá napravit ;-)

foto JayJay3

JayJay3 23.02.2010  15:42

Auto Belissimo!

Tohle je proste nadhera. Co se designu tyce tak jeste dnes par let po uvedeni nema ve stredni tride konkurenci at si kdo chce co chce rika, ta maska, profil, zadek... A v te bile co mas je to krasa taky! Jednoduse numero uno, bravo! :yes:

FRPE 23.02.2010  16:28

Zdárek pane!

Měl jsem možnost se řezníkem jet a mohu potvrdit že názor v čr že Alfy jsou :no: se zde vymyká, protože je to super auto, jak designem tak nádhernej introš, do toho všeho má ještě pěknou přítelkyni, a to celé podtrženo a sečteno je velká italská nádherá!!! škoda jen že nemohu dát fotky Řezni a jeho přítulky - on je hezkej chasník, ona ještě hezčí děvče = :yes: ;-) Takový snědý italský ale pěkný typy lidiček jsou to, no ... :yes: A jsou strašně fajnes!

foto JayJay3

JayJay3 23.02.2010  20:33

« Re: Re: Auto Belissimo!

Haha! To je reklama panu Rezni jako to se jen tak nevidi. Tak dejte priste vedet a ja vezmu svoje GT a muzeme dat nakej freeride a Alfice hezky seznamit :-! Jinak asi podobny typy maj podobnej vkus ne jen na auta, podle popisu jsem jemu podobnej a pritelka tez ;) A fajny lidi ja rad :yes:

ReznikCZE 23.02.2010  20:43

« Re: Re: Re: Auto Belissimo!

Já taky fajn lidi . .dík za hodnocení :-) . . . Na srazy jezdit poznávat jak auta tak nové lidi já moc ráád ;-) . .Určo se někde srazíme . . . mimochodem GTčko já taky moc a moc ráád ;-)

"-- skrytý --" 06.03.2010  12:18

« Re: Re: Re: Re: Auto Belissimo!

já taky GTčko moooc rád. Možná časem si ho pořídím >:-[]

white label 06.03.2010  12:49

« Re: Auto Belissimo!

Taky mám GTIčko moc rád a časem si ho přídím... >:D

ReznikCZE 06.03.2010  16:14

trošku jsi se překlik >:D >:-[]

white label 07.03.2010  00:29

« Re: Auto Belissimo!

A já marně doufal, že jste se překlikli vy dva... :-O >:-[]

ReznikCZE 23.02.2010  20:45

chasník jo? jak to mám chápat Plzeňáku >:D . .a s tím děvčetem opatrně >:D >:D

"-- skrytý --" 06.03.2010  12:16

« Re: Re: Auto Belissimo!

jo nejsi jedinej koho svez. Mě vezl už hodněkrát a dostal mě k Alfám i bez nějakého přemlouvání >:D Prostě autíčko je parádní a Petr (Řezník) je prima člověk :yes:

Brandon Walsh 23.02.2010  19:07

řezníku

pekne fotky ale zmen si popis zraz srni bol 19.-21.2.10 >:D [odkaz]

FRPE 23.02.2010  19:11

« Re: řezníku

Zino - on to myslel dobře, i tento víkend bude sraz na tom samém místě, stejní lidé ... >:D ... no už pomalu s Mirkou vyrážejte z Popradu ... ;-)

ReznikCZE 23.02.2010  20:44

« Re: řezníku

už to měn it nebudu >:D . .otočil jsem kalendář a neuvědomil ;-\ ;-)

foto janodespota

janodespota 01.03.2010  21:33

perfekt....

z profilu mi siluetou pripomina aktualne vyrabany mitsubishi Lancer...- to len tak na okraj, pekne auto je to, fakt... :yes:

ReznikCZE 03.03.2010  18:33

« Re: perfekt....

Děkuju . . .Jinak mě nenapadlo že by tam nějaká podoba mohla být ;-)

jmurjr (H22A7) 03.03.2010  21:38

Geneve

Dakujem za zverejnenie fotiek. Tento rok mi to asi nevyjde (budem rad, ked stihnem motorkovu vystavu v blave v piatok).

Z fotiek mozem skonstatovat, ze Giulietta je krasna, dizajnovo Alfa znova zahviezdila, co mozem povedat aj o Porsche a Cayenne. Skoda, ze tuto to ma pre mna negativny nadych. Hyundaje su zozadu krajsie... S60 a BMW 7 Alpina netreba komentovat, tie sa tiez podarili. A tiez vidno, ze Morgan podstupil ocnu operaciu, aby neskulil >:D

Este raz dakujem.

Thomasino 03.03.2010  21:46

« Re: Geneve

Prima fotky, Reznik. Giulieta vypadá dobře (až na ty barvy z foťáku), moc se těším až ji uvidím na živo. Ještě více mě ale láká vidět novou Toyoty FT86 (Celica?) :-)
      Doufám, že sis to tam užil ;-)

ReznikCZE 03.03.2010  22:31

« Re: Re: Geneve

Kluci nemáte za co! Přeci si to nebudu schovávat jen pro sebe ;-) . . . .Na barvy si prosím tě nestěžuj jsem naštvanej že vyšli takhle ;-\ . Každá automobilka měla jinak nasvícená auta a neustále měnit jas a clonu mě fakt nebavilo :-(
        p.s. je to 410 fotek (bude) v maximálním rozlišení baterka by byla vybitá hned ;-\ a vynechal jsem i nějaké automobilky. Toto jsou automobilky pro mě zajímavé ;-)
        p.p.s. Thomasino nějak mě nenapadlo vyfotit GTi nebo R za což se omlouvám :-( . .Příště na tebe budu myslet

Brandon Walsh 04.03.2010  14:22

« Re: Re: Re: Geneve

tak alficka bola na dalsom vylete ? krasne fotky skoda ze si nedal vediet radi by sme sa s vami zviezli >:D >:D

ReznikCZE 06.03.2010  16:08

« Re: Re: Re: Re: Geneve

já to dával vědět na Šumavě ale nikdo se neptal a i tak jsme jeli ve třech ;-)

"-- skrytý --" 04.03.2010  22:02

Zlín

Ahoj, dnes asi okolo13:20 jsem se díval z okna a co nevidím: krásná, sněhově bílá Alfína s nepřehlenutelným pruhem na čelním skle. Říkám si, to auto jsem už někde viděl, ale popravdě řečeno, ta pražská značka ve mě vyvola nejistotu kde... Pak jsem si vzpomněl, MACZ, to je to místo, kde jsem tuhle krásku viděl. Jak malý ten svět je... Mimochodem jel jsi kolem mýho auta, které tam stává každý den v té úzké ulici na tř. T. Bati a vzadu ses otáčel. Kde jsi tam prosím Tě zabloudil;-)?

"-- skrytý --" 06.03.2010  12:07

« Re: Zlín

jo říkal mi že pojede do Zlína ale co tam dělal to nevím. Určitě se pochlubí :-)

ReznikCZE 06.03.2010  16:06

« Re: Zlín

Ahoj, :-) Taká náhoda . . .Měl jsem tam pracovní schůzku s kolegou na Náměstí TGM ;-) Občas se tam ukážu jezdím jenom s Alfinou ;-) . . .
      p.s. To jsem nezabloudil ale ukazoval jsem se >:D >:-[]

foto Hitachi

Hitachi 10.04.2010  11:40

Bella Machina

co dodat, moje slabost :yes:

"-- skrytý --" 16.04.2010  18:42

Krása ala Alfa Romeo

Ako samotný Alfista rád sa pozerám na tie ladné krivky...Alfy stále majú aktuálny design aj napriek tomu že sú staršie ale teraz tie nové maju prad ako žraloky niet si ju nevšimnúť v kolóne áut...tak teraz k hodnoteniu 3x 10b som jednoducho unesený tou krásou...recenzia sa krásne číta a fotky sú nádherné.

PS: jedna poznámka: keby niektoré auta nerobili talianskí dizajnéri tak by maly design ina na určitú dobu a nie taký nadčasový ako Alfa či už 164(moja) 159(tvoja) 147,156 a podobné...sú to jednoducho nadherné autá ;-)

ReznikCZE 18.04.2010  22:36

« Re: Krása ala Alfa Romeo

Jsou včechny do jednoho - krásné. Děkuji za hodnocení.
      p.s. červená 164 naše první Alfa (1996) ;-) + krásné vzpomínky na cestování s ní po Evropě, úžasný cesťák! :yes:

Thomasino 13.05.2010  21:11

« Sraz Alfistů v sobotu na Pálavě

Ahoj Rezniku, budeš v sobotu na srazu Alfistů na Pálavě? Přemýšlím, že bych se tam zajel podívat. Sice až tak na 12-tou do Klentnice, ale rád se podívám na pěkná auta a není to moc daleko. Dá se to spojit s hezkou projížďkou (ikdyž asi nebude hezky) a v Klentnici Na faře mají výborný kafe ;-)

ReznikCZE 14.05.2010  08:24

« Re: Sraz Alfistů v sobotu na Pálavě

cao Thomi, bohuzel vim o srazu ale nehodi se mi to jedu na pozvani bratra na vikend pryc . . Ale 22.5.-23.5. budu u masarykova okruhu na zavodech FIA GT kde mam pozvanku do boxu a zazemi pro F430 a Mase MC12 celej den tam urco nevydrzim co takhle vejletik? popripadne fotecky a jestli by mohj i Mojito s Rocem ;-) co ty na to?
          p.s. mate tam pry hezky silnicky :-) . .ukazes krasy tveho kraje?

Thomasino 16.05.2010  23:00

« Re: Sraz Alfistů v sobotu na Pálavě

Tak on to nakonec byl spíše takový minisrázek :-( Přijel jsem v poledne do Klentnice, ale bylo tam jen 10 Alf a z těch zajímavějších (z mého pohledu) tam bylo jen bílé MiTo. Bohužel žádná Brera, GT, GTV ani 159 ;-\ :-O
            Za týden na okruh na FIA GT jdu v sobotu také, možná bychom tam mohli dát nějakého spicha, případně se večer někam projet. To není problém :-) A nějaké hezké silničky se taky najdou ;-)

ReznikCZE 17.05.2010  11:29

« Re: Re: Sraz Alfistů v sobotu na Pálavě

budu tam celej víkend. Budu hledat ubytování ze soboty na něděli . .Mimo to můžem udělat pěkný fotky ;-) :yes:
              p.s. telefony na sebe máme :-)

foto Martin-Happy

Martin_Happy 17.05.2010  23:07

supr fotky, supr recenze, supr auto. dávám plnej

Chobot 17.05.2010  23:14

Nazdar

Zajímavé. Zde ještě mé standardizované nazdar není.
    Takže Řezníku. Za auto máš plnej. 159 je přenádherná a v bílé ani nemluvit. Moje oblíbená karosářská varianta(sem sedanistou). Motor přijatelnej. Pohon všech kol, to je nevídané. Prostě za tohle vše 10b.
    Recenze je good. Proto asi také má razítko nejlepší recenze. 10b.
    Fotek je přehršel. 10b.
    Nechť ti lítá :-)

ReznikCZE 18.05.2010  14:11

« Re: Nazdar

Díky moc, já osobně vidím ještě nějaké nedostatky ve fotkách a recenze by z "češtinářského" hlediska potřebovala taktéž editovat ;-)

foto DanV

DanV 27.05.2010  15:28

Prosek

Čau, dneska jsem tě asi zahlídl na Proseku. A pokud si to nebyl ty, tak stejně za auto :yes:

ReznikCZE 27.05.2010  18:59

« Re: Prosek

Jop byl jsem to já ;-) jel jsem na palmovku . .díky :-)

Brandon Walsh 22.06.2010  11:07

zdravim rezniku

gratulujem k dennemu svieteniu som zvedavy co budes zapinat pocas hmly >:D >:D ;-) ale preco pisem neplanuje sa giulietta ? ;-)

ReznikCZE 22.06.2010  11:39

« Re: zdravim rezniku

Ahoj Zino . .Giulietta jak je krásná a jak se v ní suprově sedí tak nebude . .Jedině Giulia (nástupce 159 za dva roky údajně). Jsem na ty sedany přeci jenom ;-) . . .Prý hlavní světlomety jsou dost nízko na to aby trochu tu mlhu podsvítili a hlavně jak často je zde taková mlha že nejsou vidět xenony? :-) ;-)
      edit: scháním prašulky na juniora gt 1300 z roku 1974 ;-)

Brandon Walsh 23.06.2010  08:05

« Re: Re: zdravim rezniku

sa mi zda ze v galerii mas giuliu so slovami maybe takze maybe sa tesim >:D a k tomu juniorovi :yes: mas nejakeho vyhliadnuteho ?

ReznikCZE 23.06.2010  18:46

« Re: Re: Re: zdravim rezniku

nemám všechno je drahé ale vím ýe na Maserati Merak určo nenašetřím ten můj vyhlídlej se přehoupl nedavno nad milion:-( :'-(

David Silver 22.06.2010  12:42

denní svícení

Čau Řezníku. tak nějak bych řekl že to je stejná né moc dobrá investice jako pásek diod co má každý druhý auto poslední dobou. Je na ho.v.no když jede proti tobě auto - vyjíždí z lesa a přes světla, respektive přes mlhovky nebo diody umístěné těsně nad koncem příde nad silnicí nejdou vidět a tak o tom autě člověk neví. Ty máš bílý auto, takže vidět jde, takže tu nepraktickou roli zachranuje barva auta, ale když to takhle dělají lidi co mají černá auta, je to pěkně na rozbití držky :-)

ReznikCZE 22.06.2010  18:52

« Re: denní svícení

no . .já mám stejně nízko světla tak jako tak . .Takhle můžeš nadávat i Lambu že má debilně nízko umístěný světla >:D ale řekni to těm designérům že je to nepraktický >:D . . .Dneska každá nová Škodovka to má u mlhovek ale nesvítí to fialově nýbrž pouze žlutě
      p.s. když auto uzná za vhodné že je moc šero tak světla zapne a ledky vypne ;-)

David Silver 23.06.2010  08:25

« Re: Re: denní svícení

Ale ne, to už je zase nízký auto. To je pak jasný že tam budou světla níž žeo. Ale když si dá trapák na Octávii II černou ledky až k podspoileru, tak je to dement :yes: >:D Teda aspon podle mě. Jako originál mi nevadí ale ty dodělávaný to mi už vadí... Má tro každej kre.tén dneska už a buď to svítí tak na ho.v.no že to nejde vidět anebo to oslňuje. Já bych ty proužky zakázal a bylo by :-! >:D

Když to je tak inteligentně vymyšlený, tak to je dost dobrý.! To tam jsou nějaké snímače? nebo podle čeho se to přepne?

Brandon Walsh 23.06.2010  08:38

« Re: denní svícení

mne sa najviac pacia devil eyes ala audi to ma kazdy dement v sobotu som to videl na elementovom volve pozeram co to za audi take nepoznam a ono to bolo volvo v kombiku >:D

David Silver 23.06.2010  08:41

« Re: Re: denní svícení

Jojo, vzpomínám si když s tim přišly nový Audiny, já jsem asi po měsíci co se prodávala s tim nová A4, na kole a cestou sem potkal hnusnej starej passat s tuningovýma předníma světlama ve kterých byl takovej pásek diod. Ale co nevidět tuto modu vystřídal pásek LED, který je mnohem levnější než sada světel :yes:

Brandon Walsh 23.06.2010  08:52

« Re: denní svícení

ja som videl uz aj zabijaka s puntom ktory mal angel eyes a k tomu aj pasik diod a neviem ci nejaky taky nie je aj tu na maczku >:D >:D

ReznikCZE 23.06.2010  18:48

« Re: Re: denní svícení

na BMW to byl nápad moc se mi to líbí a nové BMW to má už fialové - furt se to vyvíjí

jinak na jiná auta je to prostě tuzing, nejlepší je hezky originální :-)

ReznikCZE 23.06.2010  18:47

« Re: Re: Re: denní svícení

snímač originál ;-)

David Silver 23.06.2010  18:55

« Re: Re: Re: Re: denní svícení

Ahá tak to je super! :yes: :-)

ReznikCZE 23.06.2010  21:46

« Re: Re: Re: Re: Re: denní svícení

funguje to samo tak jak má a šetří to dražší světla tudíž spokojen :-) ;-)

Ricardo 23.06.2010  19:32

Dneska jsem v extrémníhc podmínkách vyzkoušel všechny dostupné motory kromě 2,4 JTD takže už konečně chápu, co tě k 159 přivedlo. Konečně předokolka, co NEPOTŘEBUJE stabilizační systém :yes: :yes: :yes:
    Jen motor 1,8 TBi je jedno velké zklamání... ale V6 manuál předokolka to bohatě vynahrazuje >:-[]

white label 23.06.2010  19:51

Ric
      Tak teď nevím komu mám s tím 1,8 TBi věřit (asi spíš tobě), protože tohle dneska přibylo v diskusi pod RCZ:
      "dnes 17:50
      Autor: Peter10
      4c222d33175e7
      č. 24 původní příspěvekRe: Re: Re: Super auto
      to si len myslis.. Jazdil som s tym uz, bol som na oficialnom predstaveni, ten motor je sikovny ale nie je to ziadny trhac asfaltu. Podotykam ze som jazdil na silnejsej verzii. Ked uz chces zamutit vodu, skus si ist zajazdit na alfu 159 1,8 TBi a uvidis co to je mat bestiu pod kapotou. Z toho motora sa spamatavam uz mesiac..."

ReznikCZE 23.06.2010  21:23

« Re: Re: 159

každý motor je tak diametrálně jiný že si najdou úplně jiný zákazníky. 1.8TBI má krouťák, je lehký, dobrá spotřeba ale není to atmosféra a je příliš utlumen otáčkoměrem (chladný motor něco jako GTI Golf-chybí mu divokost a to jak ho budeš krotit) nic víc, zatímco V6 a v předohrabu to nastává divadlo umocněné ječením šestiválce! ;-) a teď chlapečku teď se snaž, protože kolem 6ti. tisíc otáček ti ukážu kdo koho řídí ;-) :yes:

white label 24.06.2010  00:26

« Re: 159

Myslíš něco jako ten Golf GTI, cos ho ještě sám neřídil... ;-)
          >:-[]

ReznikCZE 24.06.2010  06:25

« Re: Re: 159

psal jsem ze neridil ale ze se svezl . . to je tak uzasne kultivovany auto to ti povim spolujezdec az na tvrda sedadla se citi dobre :-) jen ten posaz je pomerne vysoko nad silnici

white label 24.06.2010  09:25

« Re: 159

Jedna věc je světlá výška vozu, která je u GGTI zrovna na naše silnice a podmínky tak akorát, abys neměl strach sjet na vedlejší silnici, nebo parkovat na různých "zrádných" místech. Jinak v něm ale vysoký posaz rozhodně není, minimálně na poměry kompaktních hh, u většiny současných hh si naopak tak nízko sedačku dát nemůžu, o čemž se svými 193cm asi něco vím..., vůbec posaz za volantem je silná stránka GTI...Třeba v Sciroccu (což už je ale spíš kupé) sedím k zemi opravdu blíž, ale hlavou už se přitom lehce dotýkám stropu i při sedačce v nejspodnější poloze...
              Jinak ano, současné GTI6 je na hh opravdu až "úžasně" kultivované, což může někomu velmi vyhovovat a někomu jinému zase spíš "vadit". V tomto ohledu mi vyhovuje o poznání "naturalističtější" (tím i trochu méně kultivované) GTI5.
              Ale ten kdo chce především nezkrotný, ultimativnější hh, půjde logicky stejně hledat jinam...
              I přesto (nebo spíš právě proto) považuju GGTI stále za "nejuniverzálnější" klasický hh na trhu...

P.S. Každopádně jízda na sedadle spolujezdce (tam sice záleží do značné míry na samotném řidiči vedle sebe) nemá takovou výpovědní hodnotu jako jízda na sedadle za volantem, což platí prakticky u každého auta...

Ricardo 24.06.2010  10:02

« Re: Re: 159

S tím se nedá než souhlasit. Mně by asi nejvíc seděla 147 GTA nebo Clio RS, budu si muset u někoho vyprosti svezení, abych se ujistil, že jsou moje doměnky správně :-) >:D

ReznikCZE 24.06.2010  17:24

« Re: Re: Re: 159

147 GTA mě strašně bere za srdce ale neumí to zatáčet (kéž by to bylo s Q2) :'-(

ReznikCZE 24.06.2010  17:23

« Re: Re: 159

V Mitu jsem taky seděl na místě spolujezdce a načipovanejch 200 koní s ním dělali divy to šla kultivovanost stranou :yes: >:D . .Ten Golf mi proto nevyhovuje kruciš vždyť to má být GTI a to něco má znamenat ale opravdu moc velký rozdíl mezi 1,4TSI a GTI nevidím až tak zázračnej rozíl abych si za GTI připlatil je až příliš podobné klasickýmu Golfu, který se má zavděčit másám . .Ale Golf GTI5 na to že vypadá hůř tak je o poznaní sportovnější >:-[] a to nemluvím o R32 bože >:D

white label 29.06.2010  18:42

« Re: 159

Nevím přesně jak to myslíš s tím, že je GTI až příliš podobné klasickému Golfu? Pokud vzhledem, tak to je do značné míry záměr výrobce, pokud myslíš celkovým charakterem a chováním na limitu, tak to si vedle, tam je GTI nepoměrně zábavnější..., ale těžko se to vysvětluje komukoli, kdo jej neřídil, nebo se aspoń nesvezl s někým, kdo má GTIčko opravdu "v ruce"...
                  Pokud si řídil "aspoň" tu R32 (zřejmě pátou generaci, kterou taky celkem dobře znám)), tak by mě docela zajímalo v čem byla (podle tebe) celkově o tolik lepší, než GTI5 (kromě parádního zvuku šestiválce s výborně naladěným výfukem)?

Ricardo 23.06.2010  22:15

« Re: Re: 159

Tak každý má jiná měřítka, já jsem od 200 koní čekal rozhodně víc. Právě, že tam ani toho točivýho momentu v reálných podmínkách moc není, do kopce je to znát, že to je prostě (reltivně na velikost auta) malý motor s turbem.
        A lehký motor zmiňovaný ReznikemCZE v tomto případě moc plus podle mě taky není, z podvozku je v přímým srovnání cítit, že je odladěný spíš na těžší diesel nebo V6, ty jsou lépe ovladatelné.

ReznikCZE 23.06.2010  22:26

« Re: Re: Re: 159

Tak velké prodeje se vždy u Alfy těšili 1,9JTDm a 2,4JTDm. Základních motorizacích 1,8MPI se prodalo pramálo

Ricardo 23.06.2010  22:38

« Re: Re: Re: Re: 159

Tak mohl by mít každej motor vlastní nastavení přední nápravy...

ReznikCZE 23.06.2010  22:43

« Re: Re: Re: Re: Re: 159

tak Italové jsou pověstní docela tou leností >:D . .testoval jsi TI verze nebo normální?
              p.s. zítra jedu do Brna na okruh kvůli Giuliettě a Spideru testovat;-)

Thomasino 23.06.2010  22:49

« Re: 159

Ahoj Rezniku!! Před hodinou jsem se vrátil z dovolené v Itálii, tolik Alf jako za poslední týden jsem nikdy neviděl >:D
                Kdy bude zítra na okruhu Giulieta?? Rád bych ji konečně viděl a navíc mám volný den.. Budu odpočívat po dovolené..

ReznikCZE 23.06.2010  23:19

« Re: Re: 159

ja jsem zazil kupodivu nejvice alf na ctverecny kilometr ve Svicarsku az jsem byl z toho jelen (snad vice nez avensisu, accordu a Mazd 6 doggromady :-) . . a jak tam bylo? byl jsem tam na motorkach 6-12.6. a pocasi a okoli paradni

Ricardo 23.06.2010  22:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 159

3.2 byl sedan TI a kombík normální, TI byla asi o kousek lepší... ke Spideru jsem se nedostal, byl o něj moc velkej zájem. Ale je to Q4, tak počítám, že to bude nudnější než předokolka 159.
                Giulietta jedině T-Jet MultiAir, ten slabší T-Jet je tak do města a na venkov a diesel je naprosto o hofně a docela slabej

ReznikCZE 23.06.2010  23:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 159

tak spider je nastesyi zabukovanej mam bohuzel limit 2x giuliettu a 1 cokoli ostatni krom 8c ;-\ >:D

Ricardo 23.06.2010  23:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 159

No tak pak je to celkem jasná volba Spider >:D mimochodem je to manuál ;-) ale kolegové říkali, že Q4 - teda je to doměnka, že Spider V6 se jinak nedělá. Divím se, že to nedokážou na okruhu sami jasně určit...
                    Určitě vem silnou benzínovou Giuliettu, nejlíp 2x >:D č.19 je hezky bílá a obsluhuje ji tak nádherná slečna, že jsem za ní přišel hned třikrát :P

ReznikCZE 23.06.2010  23:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 159

ty jsi tam byl jako novinar vid? :-) chjo skoro jak smetanka hehe . . rezervace a casy mam uz danny :-( uvidim . .spider i brera se da i s automatem poridit (s Q4 3,2)

Ricardo 23.06.2010  23:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 159

Ale u automatu zní taková filozofická otázka - proč? >:D
                        A smetánka.... dobře jsme vám je zajeli tak bys měl být vděčnej >:-[] já jsem pak šel i na jízdy pro veejnost mimo okruh (pod dohledem hostesek na místě spolujezdce) a po jedné projížďce se 100koňovou pětistovkou slečna říkala, že já můžu jezdit ve všem klidně sám, že se nechce nechat zabít >:D
                        Jestli bude zítra možnost, tak ještě doporučuju jízdu v terénu s Ivecem, borec od toho je správnej punkáč a je to zajímavej zážitek, pro nás silniční a okruhový jezdce.

Ronault. 23.06.2010  23:34

« Re: 159

Ricardo: No jo, jenže ta blondýnka tohle řekla po jízdě na okruhu, ale já tohle o tobě prohlásím i po poslední jízdě po dálnici >:-[] >:D >:D >:D

white label 23.06.2010  23:36

Ron
                            R36 na něj..., na dálničního piráta... ;-) >:-[]

Ronault. 23.06.2010  23:38

« Re: 159

WL: Já se obávám, že za těch 10 km po dálnici by přišel o všechny body a kupodivu by to bylo minimum za rychlost 8-s >:-[] >:D
                              Jinak já dneska žádnou hlídku nepotkal, navíc jsem skoro celou cestu jel jen 110, nějak jsem si připadal, že je to prostě super a fajn se kochat přírodou a být v pohodě a v klidu... a nebo to bylo tím, že jsem měl hypoxii mozku po ranním darování krve 8-s >:D >:D

Ricardo 23.06.2010  23:39

« Re: Re: 159

Na okruhu jsem naštěstí jel sám, to není nic pro normální holky... (bez urážky)
                            Je pravda, že jsem dodnes nevěděl, že na příjezdu do Žebětína odspodu je takovej skrytej skákací hup... jinak pohodička. Se 100k se ani nedá jet nějak vražedně ne? Asi jsem nevzbudil důveru... A odkud víš, že to byla blondýnka, hm? >:D

Ronault. 23.06.2010  23:43

« Re: 159

Ricardo: To víš, je to 68:28:4, buď blondýna:bruneta:zrzka, takže to není problém trefit. Z hnůjdaje ti ještě nevolali? Mě zatím ne, tak už aby to bylo >:-[] >:D

Ricardo 23.06.2010  23:58

A to se už losuje teď?

Ronault. 24.06.2010  00:02

« Re: 159

Ricardo: Ne, ale už se nemůžu dočkat jak budu mít auto s klimou... na týden, ehm... >:D Teda pokud bude s plnou nádrží, jinak jim to tam nechám, že pěkně děkuju >:D

white label 24.06.2010  00:03

« Re: 159

Zas nějaký novinářský šméčko s losama od hnůjdaje...
                                  8-s :*)
                                  To bude chvály na příštího testovaného Hynduistu na auto.cz... >:D

Ricardo 24.06.2010  00:05

Po Fabii je každé auto skvělé >:-[]

white label 24.06.2010  00:08

Rextooonéééééé.... :-O :-|

Ronault. 24.06.2010  00:10

« Re: 159

WL: Už vidím tu jeho závorku za nickem Rexton666 (Chci Fabii RS, mám vás rád, ale nemám rád Ronaulta a Ricarda) >:-[]

Ricardo 24.06.2010  09:57

>:D :yes:

Thomasino 24.06.2010  12:17

« Re: 159

Já myslím, že by si tam měl dát Rexton konečně:
                                          Rexton666 (Nechci Fabii RS!! Koupím se raději něco hezčího) >:D >:D

white label 23.06.2010  23:37

Jj, tihle ti "pseudonovináři" jsou strašný vyžírky... :*) 8-s >:D

Ricardo 23.06.2010  23:40

« Re: Re: 159

OK, příště za sebe v Rožnově v kavárně už za žádných okolností platit nenechám >:-[]

ReznikCZE 23.06.2010  21:25

« Re: 159

na předohrab se opravdu dobře řídí a to auto fakt miluji! Kamarád si ji z Belgie přitáhl 220tis. km (což jsem moc nepochopil) ale je po servisu a na ty kilometry abnormálně zachovalá už najel 20tis. km a miluje to auto ale nenávidí spotřebu a není tak nekomfortní jako 3er ovšem ta by mi i ve dvoulitru ujížděla ;-\ >:D

Ricardo 23.06.2010  22:32

« Re: Re: 159

Tak je to dost, ale zase to asi nebude stočený >:D

ReznikCZE 23.06.2010  22:42

« Re: Re: Re: 159

2 servisní knížky k tomu a faktury za opravy . .pro dotyčnýho fakt mazel za v přepočtu 220tis. Kč . .ovšem já bych se těch kilometrů na benziňák truchu bál . .Hlavně že je spokojenej :-)

RS 19.07.2010  14:17

Bormio

Bormio závidím, to srdce plesá už na fotce. Já si dal v pátek a v neděli Červenou vodu, to je takový Bormio pro chudé >:D [odkaz]

ReznikCZE 19.07.2010  14:28

« Re: Bormio

a je tam hezkej potah? :-) . .jinak čtu tvoje auto co s tím budeš dělat? :-( Prodáš nebo reklamace?

RS 19.07.2010  15:17

« Re: Re: Bormio

Jo pěknej, rovinky jak v Imole, akorát zatáčky trošku offroad ;-)

Auto ještě nevim, zatím jsem "jenom" nas*anej ;-\

ReznikCZE 19.07.2010  15:24

« Re: Re: Re: Bormio

chápu s autem mrzí mě ty starosti a ty, které ještě přijdou :-( . . .offroad? horší než v Bormiu? To snad ne >:D
          na Bormiu jsem si nemohl špatně najet jinak rejd mi to neumožnil projet :-)

RS 19.07.2010  17:00

« Re: Re: Re: Re: Bormio

To je to tam fakt tak zlý? Měl jsem za to, že tam je silnice snů a to jak profilem, tak povrchem :-O

Thomasino 19.07.2010  17:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Bormio

Povrchem ne vždycky :-( Ale spíše jsou tam hezký výhledy :-) Na svezení je tam spousta silnic po okolí, než přímo ty co vedou až nahoru. Tam je to trochu o hubu jet na hraně, stačí malá chybka a jak říkal v TopGearu Richard Hammond, když padáš dolů, ještě stihneš zavolat svému pojišťovákovi!! >:D >:D
              Nebo jak to vidíš ty, Rezniku? ;-)
              Doufám, že sis to tam taky parádně užil!

ReznikCZE 19.07.2010  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bormio

užil jsem si to parádně :yes: :-) . . .Jinak docela souhlasím :-) . . .Silnice hezký ale není to pravidlo ale ty skalnaté tunely, které pro jedno auto jsou zahnuté bůh ví kam a samo že neosvětlené taky dobrý :-)

ReznikCZE 19.07.2010  21:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Bormio

no . . .spíš je to zážitek ve stylu dobrodružství :-) silnice snů až na ten provoz je kolem jezera Como fakt úžasný :yes: ;-)