Subaru Outback (2010)

26.12.2010

Jde o Subaru Outback 3,6R, modelový rok 2011 v barvě Satin White (bílá perleť). Než jsem ho pořídil, dlouho jsem vybíral a v nakonec jsem vybíral…

Subaru Outback (Martin_b)

Qwertz 27.05.12  23:27

« Re: Re: Re: Outback

No paráda, to mě těší :-) Jinak..nahrál jsem nové video, kde je lépe slyšet nádherný zvuk motoru. Jaka barva to bude?

foto Mig-35

Mig_35 17.05.12  20:15

« Re: Re: Outback

Tak to je fakt sranda. Tohleto jsem napsal před rokem a půl? Těžko se mi tomu chce věřit:-) Dneska jsem udělal objednávku na Outbacka 3.6, byl jsem na testovací jízdě a byl jsem nadšen. Dynamika supr, na to auto úplně akorát! Nádherný zvuk motoru, auto schopné na cestě i v terénu, hlavně to nechrochtá! Už se na něho moc těším :yes: Potřebuju velkého kombíka, a tohle je poctivý kus auta.

Qwertz 29.01.12  10:19

« Re: Samosvorný diferenciál na zadní nápravě

díky za pochvalu :-) Také jsem ten LSD hledal a podle všech dostupných informací (většinou z www.subaruoutback.org) by tam měl být. Je to rozdíl oproti ostatním motorizacím modelu 2010. 100% to ale ověřené nemám a nebudu dělat machra - když se podívám pod auto, pouze vidím, že vzadu nějaký dif. opravdu je. Jestli je to LSD bohužel vizuálně nepoznám.

foto Rousek

Rousek 23.01.12  11:16

« Samosvorný diferenciál na zadní nápravě

pochvala za pěknou recenzi a nádherný fotky. Můžete se mi prosím podívat, zda 3,6r má na zadní nápravě samosvorný diferenciál? Z oficiálních prospektů tato informace zmizela spolu s modely 2010. Děkuji

Qwertz 07.01.12  13:56

« Re: Skvělá motorizace

díky :-) Dělá mi radost každý den...říkám si, že za pár let už takováhle auta snad ani nebudou. Ale 2,0D je taky super, někdy mi u toho mého chybí manuální řazení.. :yes:

foto Romik-B

Romík_B 03.01.12  14:10

« Skvělá motorizace

Ahoj, musím Ti pochváli pěknou recenzi i fotky. Dovedl bych si představit Outbacka v této motorizaci, ale budu rád i za 2.0D:-)

Jach0407 12.07.11  21:07

« Re: světla pro denní svícení ?

Teď jsem čerstvým majitelem Outback 3.6R, takže zatím se s ním seznamuju. Ale k denímu svícení, Outback už na přání dodávají s denním LED svícením za 13,5 k. Jde o novou novinku, byl jsem první kdo ho požadoval.

Qwertz 21.05.11  08:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné.

Zlatá je pěkná, také jsem ji měl ve výběru :-) Jsem zvědavý, jestli se někde potkame. Take jezdim prevazne po Praze. Jinak ja to setrim jen tak z 60%, teď jezdim spis na Sport, má to rychlejsi reakce v provozu :-) Ted jsem dal ale klidnou jizdu do Nemecka a jel jsem za prumer 10,5l, coz je super.

18" jsou uplne v pohode a autu moc slusi. Profil je 55 a komfort neutrpel vubec. Muzes s tim projet totez co ze 17" a nic nepoznas. A Michelin Latitude Diamaris 225/55/18 docela obstojne drzi a rozhodne nekvili v zatackach jako geolandery. Zvazoval jsem prave Potenzy RE050, ktere se myslim prave jako jedine vyslovene sportovni daji na OTB nasadit v rozmeru 225/50/18, ale to bych asi mohl mit problem na jakemkoli nezpevnenem povrchu. Takze jsem nakonec zustal u Michelinu.

"-- skrytý --" 13.05.11  08:30

« Re: Outback 3,6

Je to asi 14 dni, co jsem se bavil s prodejcem a rikal mi, ze jeden ze zakazniku si pujcil obe motorizace na srovnani a ze ve vyssich rychlostech zere 2.5 vic.
    Jak se muzes podivat v jedny z mojich reakci nahore, spotreba je myslim si na 3.6, permanentni ctyrkolku a automat prizniva (lecktere 1.4 TSI by se asi divilo ;-) ). Pokud udrzis emoce na uzde a volic rezimu palivove mapy na "Intelligent", nemas se ceho bat.
    Nejhorsi je poskakovani v zacpe, tam to jde nahoru, ale pri plynule jizde je to OK.
    2.0 Turbo bylo vzdycky rozezrany, mel jsem WRXo a pod 12 jsem se NIKDY nedostal, ani s vysokooktanovymi benziny. Ale nostalgicky musim vzpomenout a zamacknout slzu, bylo to nejzabavnejsi auto, jaky jsem kdy mel...

"-- skrytý --" 13.05.11  08:19

« Re: Re: Re: Re: Pěkné.

Zlata metla v maticce stovezate.
    Pravdou je, ze mam celkem lehkou nohu (brzda provozu nejsem), ale 3.6 zere mene nez predchozi Legacy 2.0R nebo WRX 2.0.
    Malo kdy jdu z "Intelligentu" na jiny rezim.
    Na "Sport" nebo "Sport#" to tam samozrejme tece trochu jinak ;-) .

Geolandery jsou opravdu des bes, uz se tesim, az je ojedu a donuti me to koupit poradny gumy. Trochu me mrzi, ze to v Subaru necim takovym vubec zacali osazovat, s Potenzou RE 050A na Legacy/WRX se to naprosto neda srovnavat,je to propad o nekolik trid, ale Potenza se v rozmeru na Outbacka vubec nedela.
    Neutrpel na 18" komfort? Predpokladam, ze mas ted nizsi profilovy cislo. Po posledni zime a stavu silnic bych se trochu bal o podvozek, ty 17" balony s vysokym profilem alespon neco odfiltrujou. Ostatne to byl jeden z duvodu, proc jsem nesel o5 do Legacy, ale do Outbacka - bylo my toho auta pri provozu na ceskych "komunikacich" lito.

Qwertz 10.05.11  18:29

« Re: Re: Re: Pěkné.

Zdravím, jsem rád že tu mám kolegu s 3,6R - jakou máš barvu / v které části ČR s ním jezdíš? :-)

Jak říkáš, asi mám ještě "nezajeto", protože na devět se sice dostanu, ale jen na okreskach na tempomat s poměrně defenzivnim stylem. Jinak je to spis 12l. A nad 200Km/h to bere spis okolo 16-20l, 11,8 mi tedy prijde dost nereálné nebo z kopce:) Spotřeba mi ale už nevadí (už jsem si zvykl), ale když se to zlepší, tak se rozhodně zlobit nebudu :-)

BTW - pořídil jsme nové 18" orig. Subaru kola s pneu Michelin Diamaris a na jízdních vlastnostech je to znát... V porovnání s Yokohama Geolander úplně jiná liga..

"-- skrytý --" 08.05.11  22:18

« Re: Re: Subaru Outback

...jeste bych doplnil, ze DVD prehravace se daji i v nasledujici kombinaci:
    Vymena operek hlav prednich sedadel, pod odklapecim LCD je samostatny DVD prehravac.
    Lze to tedy v extremu mit i tak, ze mate 3 prehravace (1x palubni, 2x v operkach).
    Pokud jsem pri vykladu v autosalonu spravne poslouchal, lze palubni prehravac vyuzit jako centralni a zbyle jako monitory, nebo muze kazdy sledovat vlastni produkci.
    Sluchatka by mely byt bezdratove, v pripade instalace 2 prehravacu/operek samozrejme kazda sluchatka na vlastnim kanalu.
    O prehravane formaty jsem se nezajimal, neb jsem ani nepocital s porizenim.

"-- skrytý --" 08.05.11  22:10

« Re: světla pro denní svícení ?

LED pro denni sviceni se daji na 100% dodat na Forestera, pokud se nepletu, pujde to i na Outbacka (autorizovany servis nainstaluje - nesahat do toho sam, prijdes o zaruku).

"-- skrytý --" 08.05.11  22:07

« Re: Auto mojich snov

Ono taky hodne zalezi na zatizeni a pneu.
    Standardne osazovane letni Yokohama Geolandar G95 jsou Bohuzel naprosto tristni (osazovano jak na Outbacky tak na "Lesniky").
    Zimni Nokian WR g2 jsou nesrovnatelne lepsi ve vsech ohledech a to i v lete :-/.
    Jinak zaklad podvozku je u obou velmi podobny, Outback 3.6 je trochu tuzsi nez napr. Forever D.

"-- skrytý --" 08.05.11  21:57

« Re: Re: Pěkné.

Kolego Outbackari, neznam Tvuj jizdni styl a podle toho co pises, motor jeste neni plne zajety.
    Ja mam najeto neco pod 30.000 km. Zima byla prumerne za 10 litru (hlavne mesto a par vyletu za hranice na zasnezene kopecky), ted na jare jsem v rozmezi 8.6 - 9.0 mesto, mimo mesto pod 8.0 a prujezd centrem asi 10 - 12 litru. Nizky (zimni) prulet pres DE s rychlostmi kolem 200 km/h ve trech lidech 11.8 - 12.4. Pri bezne dalnicni (cti: legalni) rychlosti v CR s obsazenim prevazne jednim clovekem se pohybuje 8.6 - 9.4. Zimni radovanky na snehu jsou samozrejme 12 - 14 litru ;-).

Jach0407 28.02.11  20:15

« Re: Re: Outback 3,6

Outback 2,5 jsem zkoušel velmi krátce, jen asi 30 min a byl to lineartronic, takže nemohu nic komentovat. Pochopitelně je línější než 2.0 turbo. Chtěl bych automat, protože bydlím na kopci a denně couvám do garáže z hlavní ulice do kopce a musím zatáčet přes chodník, takže spojka dost trpí. Protože jsem si zvykl na zrychlení za 8,4, tak je to s výběrem motorizace problematické. Proto zatím sbírám informace. Budu asi muset vyzkoušet obě verze až bude vhodná konstalace. Nové auto předpokládám někdy v pololetí.

Qwertz 27.02.11  20:54

« Re: Outback 3,6

Zdravím,
    také mě to svádí, takže nemůžu mluvit o úplně ekonomické jízdě (a navíc jezdím často po Praze) a moje spotřeba od nákupu je nyní 11,8l/100km. Mám teď najeto cca 6tis a do 10 tis by to mělo ještě klesnout.

Nejvíc to spálí v dopravních zácpách, ale pokud se jede, tak se pohybuju obvykle mezi 10 (normální jízda) a 14l (celkem rychle). Myslím, že to bude jen o 1-2l víc než 2,5l Outback.

Projel jste se už s oběma verzemi? S 2,5 jsem nejel (zkousel jsem 2,0D), zajimal by mě rozdíl.

Jach0407 27.02.11  20:00

« Outback 3,6

Mám dotaz na majitele: jaká je spotřeba? Ptám se protože mám přeplňovaného Forestera 2.0 XT z roku 2003. Dlouhodobá průměrná spotřeba je 13 l na 100. Je pravdou, že motorizace svádí k využívání a tudíž nejezdím moc ekonomicky a možná 1/3 po Praze. Nyní se rozhoduji mezi Outbackem 2,5 a 3,6.

"-- skrytý --" 09.02.11  22:56

« Re: Re: Subaru Outback

Zdravím a děkuji za reakci. Asi bych se rozhodl stejně jako Vy. Doufám, že k tomu dostanuněkdy příležitost. :-) Mějte se.

Ty systémy pohonu u Subaru jsou srozumitelně popsané tady:

Qwertz 09.02.11  09:34

« Re: Subaru Outback

Díky, k dotazům:

1. 12 V je ze standardního katalogu příslušenství Subaru Legacy / OTB, DVD systém mi prodejce doporučil a namontoval, ale je to aftermarket, nikoli Subaru.

2. DVD systém je to stropní sklopný LCD v barvě (světlého) čalounění stropu, který umí DVD i USB (avi, XviD, apod.), má dálkové ovládání + bezdrátová sluchátka a je přes FM modulátor napojený na audiosoustavu auta. Pro děti ideální. Využili jsme to ale i při dlouhé cestě s kamarády do alp :-)

3. Mám spíše jen představu. Každopádně je zcela jiný než u 2,0D a 2,5i. Všude píšou "planetový převod", ale když se podívám pod auto, má to minimálně o jeden diferenciál víc než 2,0D mého známého. Každopádně se po tom pídím na inetu a až budu mít všechny informace, dám je sem.

4. U Volva jsem byl a uvažoval jsem o XC70, V70 AWD a S80 AWD. Byl jse se s nimi i projet (benziny i diesely) a přišlo mi, že se Subaru je o dost víc zábavy (samozřejmě na úkor "high tech" hraček a spotřeby) + jejich automat mi přišel až moc "komfortni". Po pravdě, XC70 se hodně houpala - nejvíc se mi líbil ten sedan. Moje pořadí nakonec skončilo 1. nové OTB 3,6R, 2. lehce ojeté A6 3,0TDI quattro a 3. nové S80 AWD D5 (205k)

a k poznámkám:
    Nevím jak v CRV, ale tady jsou zrcátka TAK obrovská, že jsem vlastně ani nezaznamenal, že nejsou asférická :-)
    "high tech" technologie (radarový tempomat, zatáčecí světla, apod.) Subaru pravda nemá - ostatní zase nemají tenhle podvozek a motor :-)
    Nezávislé topení je asi fajn k dieselu, ale u mě to topí dost rychle a navíc mám auto v garáži - takže jsem to moc neřešil (ale evidentně k tomu jde objednat - viz OTB kolegy Urba).