Diskuse

Honda Jazz (2010)

8.4.2010

Auto je nové, najeto pouze 3000 km, takže se zajíždí a bez poruch. Už tady předesílám, že jde vesměs o první zkušenosti s automobilem, tak mě hned…

 

Honda Jazz II (Pincek)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto FRPE

  FRPE 08.04.2010  15:53

  Foto dodám co nejdřív ...

  ... chceš nějaký poslat? ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 09.04.2010  11:19

   « Re: Foto dodám co nejdřív ...

   Klidně můžeš, ale nějaké ještě ze zimy jsem už nahrál ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 10.04.2010  00:34

  Vítej v klubu Jazzo-filů :-)

  Ahoj Jirko,
  ještě 1x vítej - jsem rád, že nás tu začíná bejt víc a hlavně - i jiné barvy >:D

  Jak už jsem psal - těší mě, že naše recenze a diskuse s Marcelem přispěli k tvému rozhodnutí - to by mělo být dle mého názoru poslání blogu na MACZ :yes:

  1) Strategie koupě nového auta za přijatelný peníz ve formě "ojetiny" ze showroomu je výborným řešením - myslím, že do 800km je to zanedbatelný a přesto z toho lze profitovat :yes:

  2) alu a defend - prosím o foto na tvém blogu, zajímá mě

  3) plánované vylepšení formou lišt a loketky - pokud hledíš na kačky doporučuju využít jarní servisní kampaň do 7.5.2010, kde dostaneš 10% slevu (i když se přiznám, lišty jsem koupil z FABIE I za 670 Kč, namísto šílených 7.000 v laku - mám tu ale lepší typ za 750:
  [odkaz] , v sekci ochranné lištu na Hondu Jazz 08-)
  Folie doporučuju - snížíš potřebu klimy dochlazovat interier a tím pádem i spotřebu

  4) Režim klimy - vzduch na čelní okno a obličej zároveň manuálně nastavit nelze, z principu je kinematika a program řídící jednotky nastaven jinak. V automatickém režimu jde vzduch vždy na okno - to kvůli bezpečnosti provozu vozidla (viz EU direktiva), nicméně po delší době můžeš rozpoznat, že jde i vzduch na obličej, i když v menším množství.

  5) 100km/h na dálnici v Japonsku - souhlas

  6) prostor v autě - jak sám píšeš, kolegové jezdící oktávkami zírali, kolik je v zdánlivě malém Jazzu místa

  ALE HLAVNĚ FOTKY - pak budou následovat i body (najednou)

  Přeju spokojenost a spousty odjetých kilometrů! :yes:

  Pepa
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 25.04.2010  11:51

  Příspěvky a fotky

  Zdar oslavenče :-)
  pročítal jsem tvůj postřeh s baterkou, fakt pech, zajímavý je, že se toto odehrává vždy když je mráz, nebo prší, jindy ne? (myslím to obecně, třeba u mého ex vozu).
  Jo a super vychytávka s klíčem na zpátečku - kolikrát jsem se u služebáku navztekal >:D
  A propo, na kolik tě zámek přišel? Montováno v Hondě?
  Při ekojízdě se dá jet i za 3l ve dvou lidech bez klimy, ale to musí být souvislá rovina, jako u nás přes Český ráj..
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 27.04.2010  08:23

   « Re: Příspěvky a fotky

   Ahoj, díky!
   No naštěstí to byla rychlovka a bez problémů, takže se na hondu ani nezlobím, stát se to může, říkali, že baterka byla vadná zřejmě od výroby. Jestli to stím má něco společnýho nevím,ale v zimě je to pravděpodobnější, protože při nižších teplotách klesá kapacita baterie, nebo tak nějak >:D
   Mě to nestálo nic, protože jsme to dostali k úvěru a havarijku jakože zdarma, ale jinak to stojí okolo 7 tisíc a montovali to v přímo v hondě. Jinak koupil jsem si kožený potah volantu Mario Cavallo, je výbornej, sice je trochu poznat, že není originál,ale to držení a komfort za to stojí. Fotky dodám ;-)
   Jo, já na tu spotřebu taky nejel úplně fest, myslím, že i tady u nás na olomoucku by se dalo jet pod 4,ale počítám tak kolem 6 ráno a max 80 Km/h. Na to ale nemám nervy, zatím jizdí jazzík skvěle,tak proč se při tom nepobavit... :-)
   • 00 Reagovat !

    foto amaize

    amaize 26.10.2010  21:04

    « Re: Re: Příspěvky a fotky

    Zdravím,
    nevlastním sic Jazze,ale je to pro mne auto "budoucí" ;-)
    a v Tvé diskusi chci jen reagovat na potah Maria Cavallo, který jsem taktéž navlékl na svůj volant, a jak píšeš , že to není originál,tak bych jen "upřesnil" že -originál volant-,ale ten náš povlak je skutečně příjemný a komfortní,takže jako potah je taky určitým spůsobem "originální" >:D
    takže přeji spousty km bez nehod a potíží
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 08.01.2011  13:00

  2.garančka

  Ahoj Jirko,
  zdravím, koukal jsem na info ohledně 2.garančky, byl jsem překvapenej cenou o které píšeš. Jak už jsem několikrát psal na blogu, cena se dle vyjádření HČR odvíjí od kupní síly v regionu, proto po tom exterpore, kde si na mě servisák po mobilu otevřel 8-s jsem přešel jinam..
  V březnu mě čeká taky druhá garančka, kde bych měl měnit filtr klimy (měnils ho taky?)
  Díly jsem si nakoupil (350Kč filtr oleje, olej Shell 720Kč), čekám, že s prací se vejdu do 2.000, filtr klimy mám vlastní (v Hondě stojí jinak 1400), brzdy si rozeberu a vyčistím sám (v Hondě za 1700Kč).
  Stěrače už budou na jaře taky potřeba vyměnit.
  Píšeš o cestě do Nice, hoď sem nějaký fotky, kolik máš již najeto?, v blogu máš starý údaj....
  Do Chorvatska jsme jeli jen ve dvou bez rakve, jinak stejný podmínky, spotřeba byla až neuvěřitelná - 4,8l/100km.
  Ohledně 2DIN radia mrkni na eBay, maj tam kompletní náhradu s DVD a dotykovým displejem, kus se mrknout sem:
  [odkaz]
  sekce AUDIO a VIDEO.
  Jinak kvůli novému rozřazení portálu MACZ jsem zařadil auto do typu JAZZ (nikoli JAZZ II), je to pak líp propojený a lidi, na JAZZ II je to kompletně odříznutý...
  :-(
  Tak zatím
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.02.2011  19:50

   « Re: 2.garančka

   Ahoj, doplnil jsem nějaký nový fotky, už jsem to vážně zanedbával, ale moc jsem to zatím nespravil, pokusím se nějaký ještě dohledat, tyto jsou z mobilu. Já mám poměrně velkej nájezd, takže druhá garančka byla klasická, plej plus filtry. Filtr klimy a čištění brz myslím, že nee, v servisovém listě to není teda. Ty ceny co píšeš za práci jsou astronomické, to tady v Olomouci po mě nikdy nechtěli a myslím, že ani nebudou chtít. Práce je normálně 800 Kč za hodinu a garančka trvá maximálně 1 a půh hodiny. Takže tak 1200 Kč, aji s čištěním brzd a se vším co k tomu patří. Kdybych měl platit ty čísla co ty, tak jim poděkuju a otočím se. za 4.8 do chorvatska? no to je pohádka, to se nepovede ani dieselům! To jednoznačně gratuluji, protože vtom musí být i řidičské umění. Nám se na spotřebě hodně podepsala ta rakev, je to spíš skřínová nástavba :-) můžeš posoudit s fotek... Jinak máme s Jazzem najeto 30 000 a krom té kdysi vybité baterky pořád šlape, i v mrazech, bylo u nás mínus 24, já mám nafoceno jenom mínus 19 :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Pincek

    Pincek 05.02.2011  19:57

    « Re: Re: 2.garančka

    Jo a stím rádiem moc děkuju,ale zatím nejsou peníze nazbyt, takže je pro těžký dÁt 20 000. Psal jsem na dost internetových obchodů a z jednoho se mi ozvali, že by zvládli objednat redukční rámeček na 2 din rádio, tak zkusím asi napřed tuto variantu, snad levnější, dám vědět jak jsem pochodil.
 • 00 Reagovat !

  foto nxue

  nxue 31.07.2011  20:03

  Pincek

  Ahoj Jirko, moc děkuji za zprávu, samozřejmě nejprve se hluboce omlouvám pokud jsem se nějak hůř vyjádřil vůči nějakým jedincům, to bylo ovšem na základě jejich reakcí a možná jsem to někdy nevydržel. Taky nemám mínění, že bych všechny lidi házel do jednoho pytle, spíš naopak, mám lidi rád. Jak píšeš o tom rádiu, samozřejmě, že Ti dávám za pravdu, ale já to bral z aspektu a porovnání s posledními vozy a výbavou od citroenu v této třídě a proto jsem opravdu musel napsat, že se to velmi změnilo. V předešlých citroenech jsem měl vždy subwoofer pro doplnění kvalitní hudby,ale tady zatím nic takového nechystám a to už mám auto skoro rok:o) Věřím že jsou i lepší, to je jasné,ale v pohledu k této třídě jsem to prostě nechápal a byl opravdu úplně zaskočený.. No rozhodně rád píšu i negativní věci, protože mi nejde o nějaké vyzdvihování této značky nebo tohoto konkrétního auta,ale zase opravdu logicky, kdybych před tím nebyl s vozy citroen alespoň malinko nespokojen, věř mi, že si to auto už nikdy nekoupím - nebo cokoliv od té značky.. Osobně jsem vždy miloval japonce a taky že je miluji.. Jenom mi finanční situace už před lety nedovolovala si takové auto pořídit, co se náhradních dílů týká. S citroenama jezdím už deset roků a opotřebení je naprosto stejné jako u jiných aut, jen to má jednu výhodu, že ti francouzi jsou snad nejlevnější, věř mi, že kdyby na tom byla tak škodovka, tak si ji koupím,ale bohužel, není to tak:o( Lidi na francouze nadávají, alespoň jsem to slyšel, možná jsou to lidé,kteří to zase jen od někoho slyšeli a v takovém autě nikdy nejezdili, ono nestačí v něm jenom sedět,ale je třeba ohodnotit výdž vozidla,kvalitu zpracování karoserie, pozinkování a podobně.. Mrzí mě že to lidé u před očima rezivějících škodovek stále jakoby naprosto neviděli a to už vůbec nemluvím o poruchovosti a drahých náhradních dílů zapříčiněno díky koncernu VW...moc tě zdravím a honda Jazz je rozhodně nádherné auto, které i v mém okolí často vídávám a mě osobně se velmi líbí. U japonců je přinejmenším jistota v tom,že dělají špičkové motory, potvrdily mi to mé první 3 nissánky...
  Petr :yes: :yes: :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto GregorZV

  GregorZV 18.08.2011  18:34

  Krásny

  to Jazz.. mal som čest ju mať na 1 týždne ako nahrádne vozidlo! :-) Hondy vždy budú najlepšie autá na svete!!
  • 00 Reagovat !

   foto Ronault-

   Ronault. 18.08.2011  23:39

   « Re: Krásny

   Sundej si ty tmavé brýle, zřejmě přes ně nic nevidíš. Jazz je praktický, úsporný, lenivý... ale krásný? Krásné vélkosériově vyráběné auto je třeba Alfa 159, Peugeot RCZ, M-B CLS... ale Jazz? :-O
   • 00 Reagovat !

    foto Pincek

    Pincek 05.10.2011  19:13

    « Re: Re: Krásny

    No a krása je otázkou vkusu. Jistěže znám krásnější auta,ale proč by se to nedalo říci o obyčejném autě vážně nevím... Jistěže vámi zminované auta jsou obecně krásnější,ale za jakou cenu? (a nemyslím jen tu kupní )
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.10.2011  19:09

   « Re: Krásny

   Musím potvrdit, že Jazz je skvělé auto, za ty peníze... Motor je nepřekonatelný, variabilita na tak malé auto je úžasná. Samozřejmě že má mouchy, o kterých taky píši,ale celkově jsem nadmíru spokojen :-)
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 06.09.2011  23:46

  Servisky

  Ahoj, zdravím po delší době a opět nestačím zírat na ty ceny?
  Ač jsem si sehnal olej o 2.000levněji, filtr klimy, přesto mě 2.garančka vyšla na 3.900 a to i přes prazvláštní vícenáklad a výměnu oleje, která by měla být zahrnuta již v základu práce a 200Kč za 15s úkon při výměně filtru klimy
  viz moje složka novinky
  8-s
  Dostal jsem typ na jinýho dealera v okolí, tak zkusím na 3.garančku tam na místo do AskotMB.

  Mimochodem, mám další závadu a to únik media klimatizace, za 2roky provozu 60% náplně pryč - a to nemluvím o slušným zápachu z výparníku.
  Servis již proběhl, teď mě čeká 2.kolo s Hondou ČR v ránci reklamace...

  Mimo jiné jsem zprovoznil chlazení přihrádky spolujezdce, když tak se mrkni do posledních novinek a fotek
  [odkaz]

  Měj se,
  Pepa
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.10.2011  19:22

   « Re: Servisky

   Ahoj Pepo. No já jsem v Olomouci s přístupem dealera naprosto spokojený. Nikoho tam neznám osobně a proto mě to ještě více překvapilo. Ceny a férovost, jen doufám, že jim to zústane,protože u nich budu poměrně často ( snad jen garančky samozřejmě ). Určitě to zkus někde jinde, protože ty ceny co uvádíš jsou vážně nehorázně vysoké. přijde mě, že chtějí vydělat naprosto na všem. ptal jsem se i ostatních co mají hondu a úplně stejně profesionálně se chovají v Olomouci i ke starším vozům, takže to není jen proto, že nám ho tam prodali,ale proto, že nechtějí pro "pár" korun navíc okrádat zákazníky. Já klimatizaci moc nepoužívám a trošku smrádek pozoruju po tom roce a půl také,ale není to nic hrozného a po chvilce to přestane ( nebo si zvyknu). Tu přihrádku máš udělanou krásně, možná se taky odhodlám a okopíruju Tě :-) Tak přeju at s Hondou druhé kolo vyhraješ a dej určitě vědět, zajímalo by mě, jak se zachovají, protože jak jsem řekl, já mám jen samé kladné zkušenosti. Zatím se měj, Jirka
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 29.09.2011  22:06

  jazda pri 110km/h

  ahoj .. chcem si kupit auto a honda jazz 1.4 sa mi velmi paci .. problem ale je, ze chcem autom cestovat denne do prace - 120km po dialnici s max.rychlostou 110km/h a vsade v recenziach toto auto na dialnicu neodporucaju .. aky je vas/tvoj nazor? .. je 110km/h este uplne v poriadku a problemy (hluk, vysoka spotreba) nastavaju az od 120-130km/h? .. dakujem
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.10.2011  19:04

   « Re: jazda pri 110km/h

   Ahoj. Podívej,asi by to chtělo si to jet projet, protože co vyhovuje jednomu, už nemusí vyhovovat druhému..Já jezdím na dálnicích kolem 140 a až tak mě to nevadí. Už je slyšet aerodinamický hluk a trošku motor, ale není to nic hroznýho. Ideální rychlost je kolem te 100, 110 je ještě hodně solidní a spotřeba je kolem 5 až 5,2. otáčkoměr kolem 3200 až 3400. Hluk když moc nefouká, tak ještě není skoro slyšet. Já jsem spokojenej a to mám najeto kolem 45 000, neměnil bych a to po dálnicích jezdím průměrně jednou za týden. Ale jak říkám, asi by to chtělo jít projet, protože ticho jak v bmw tam zase není :-) A vysoká spotřeba, to já neznám, nejvíc jsem se kdy dostal při cestě do Prahy, když jsem spěchal na fotbal. Jel jsem převážně 150, chvilema i 180, když se dalo, nejsem sebevrah. spotřeba? 7,4. Byl jsem tam za 2 hodiny a kousek i s průjezdem Prahou. Abych Ti to řekl přesně, myslím, že do rychlosti 120 km/h je to spotřeba jako u dieselu. Já co bych změnil, tak koupil tempomat a přidal 6. rychlostní stupen, motor na to má a bylo by to ještě pohodovější :-)
 • 00 Reagovat !

  foto adatrnka

  adatrnka 05.08.2013  09:18

  Tip na 2din navigaci/autoradio

  Ahoj, díky za recenzi. Uvažuju o změně auta díky provozním (servisním) nákladům i přes to, že mám Nissan Primera 2.0 CVT v LPG, ale furt to žere :-) Byl jsem si projet Hondu Jazz 1.2 a dost mě zaujala. Libí se mi to autíčko, ale chtěl bych tam tu 1.4 v LPG, takže Tvoje recenze mě potěšila dvojnásob. Díky. Jo a pokud jsi ještě nevyřešil to autorádio/navigaci, tak jsem našel jednu firmu co to dělá. Hledal jsem nějaký doplňky co bych si tam sám dal po koupi. Tady je link: [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Testovali jsme toaletní papíry: Tři hrozí ucpáním trubek, zjistila laboratoř! Který se vyplatí?

Testovali jsme toaletní papíry: Tři hrozí ucpáním…

Potravinový Sherlock vám přináší unikátní, nepotravinový test! Pod lupu si vzal třívrstvé toaleťáky a jejich…

Karolína (11) trpí těžkým astmatem. Maminka: Je to bojovnice, pomohl tanec i speciální léčba

Karolína (11) trpí těžkým astmatem. Maminka: Je to…

Astma je běžné, leč závažné onemocnění, které postihuje osoby všech věkových kategorií. V České republice touto…

 

iSport.cz

Talent Hezoučký (21) končí. Prošel Spartou i Plzní, stopku dala epilepsie

Talent Hezoučký (21) končí. Prošel Spartou i Plzní,…

Dva prvoligové starty za slovenskou Senici – a víc nic. Český záložník Pavel Hezoučký ukončil profesionální…

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

 

Reflex.cz

Divoká párty? Co se děje na Pražském hradě, zatímco je prezident v nemocnici?

Divoká párty? Co se děje na Pražském hradě, zatímco…

Celé Česko se ptá, jak je na tom prezident. Pravdu ví ale jen pár vyvolených, mezi něž nově a celkem bizarně…

Bertrand Piccard: Pokračovatel dynastie odvážných vědců a vzduchoplavců

Bertrand Piccard: Pokračovatel dynastie odvážných…

Někdo má v rodině dobrodružnou povahu. Někdo vědeckou. Jsou rodiny, kde se z otce na syna dědí automobilky.…