Diskuse

Honda Jazz (2010)

8.4.2010

Auto je nové, najeto pouze 3000 km, takže se zajíždí a bez poruch. Už tady předesílám, že jde vesměs o první zkušenosti s automobilem, tak mě hned…

 

Honda Jazz II (Pincek)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto FRPE

  FRPE 08.04.2010  15:53

  Foto dodám co nejdřív ...

  ... chceš nějaký poslat? ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 09.04.2010  11:19

   « Re: Foto dodám co nejdřív ...

   Klidně můžeš, ale nějaké ještě ze zimy jsem už nahrál ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 10.04.2010  00:34

  Vítej v klubu Jazzo-filů :-)

  Ahoj Jirko,
  ještě 1x vítej - jsem rád, že nás tu začíná bejt víc a hlavně - i jiné barvy >:D

  Jak už jsem psal - těší mě, že naše recenze a diskuse s Marcelem přispěli k tvému rozhodnutí - to by mělo být dle mého názoru poslání blogu na MACZ :yes:

  1) Strategie koupě nového auta za přijatelný peníz ve formě "ojetiny" ze showroomu je výborným řešením - myslím, že do 800km je to zanedbatelný a přesto z toho lze profitovat :yes:

  2) alu a defend - prosím o foto na tvém blogu, zajímá mě

  3) plánované vylepšení formou lišt a loketky - pokud hledíš na kačky doporučuju využít jarní servisní kampaň do 7.5.2010, kde dostaneš 10% slevu (i když se přiznám, lišty jsem koupil z FABIE I za 670 Kč, namísto šílených 7.000 v laku - mám tu ale lepší typ za 750:
  [odkaz] , v sekci ochranné lištu na Hondu Jazz 08-)
  Folie doporučuju - snížíš potřebu klimy dochlazovat interier a tím pádem i spotřebu

  4) Režim klimy - vzduch na čelní okno a obličej zároveň manuálně nastavit nelze, z principu je kinematika a program řídící jednotky nastaven jinak. V automatickém režimu jde vzduch vždy na okno - to kvůli bezpečnosti provozu vozidla (viz EU direktiva), nicméně po delší době můžeš rozpoznat, že jde i vzduch na obličej, i když v menším množství.

  5) 100km/h na dálnici v Japonsku - souhlas

  6) prostor v autě - jak sám píšeš, kolegové jezdící oktávkami zírali, kolik je v zdánlivě malém Jazzu místa

  ALE HLAVNĚ FOTKY - pak budou následovat i body (najednou)

  Přeju spokojenost a spousty odjetých kilometrů! :yes:

  Pepa
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 25.04.2010  11:51

  Příspěvky a fotky

  Zdar oslavenče :-)
  pročítal jsem tvůj postřeh s baterkou, fakt pech, zajímavý je, že se toto odehrává vždy když je mráz, nebo prší, jindy ne? (myslím to obecně, třeba u mého ex vozu).
  Jo a super vychytávka s klíčem na zpátečku - kolikrát jsem se u služebáku navztekal >:D
  A propo, na kolik tě zámek přišel? Montováno v Hondě?
  Při ekojízdě se dá jet i za 3l ve dvou lidech bez klimy, ale to musí být souvislá rovina, jako u nás přes Český ráj..
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 27.04.2010  08:23

   « Re: Příspěvky a fotky

   Ahoj, díky!
   No naštěstí to byla rychlovka a bez problémů, takže se na hondu ani nezlobím, stát se to může, říkali, že baterka byla vadná zřejmě od výroby. Jestli to stím má něco společnýho nevím,ale v zimě je to pravděpodobnější, protože při nižších teplotách klesá kapacita baterie, nebo tak nějak >:D
   Mě to nestálo nic, protože jsme to dostali k úvěru a havarijku jakože zdarma, ale jinak to stojí okolo 7 tisíc a montovali to v přímo v hondě. Jinak koupil jsem si kožený potah volantu Mario Cavallo, je výbornej, sice je trochu poznat, že není originál,ale to držení a komfort za to stojí. Fotky dodám ;-)
   Jo, já na tu spotřebu taky nejel úplně fest, myslím, že i tady u nás na olomoucku by se dalo jet pod 4,ale počítám tak kolem 6 ráno a max 80 Km/h. Na to ale nemám nervy, zatím jizdí jazzík skvěle,tak proč se při tom nepobavit... :-)
   • 00 Reagovat !

    foto amaize

    amaize 26.10.2010  21:04

    « Re: Re: Příspěvky a fotky

    Zdravím,
    nevlastním sic Jazze,ale je to pro mne auto "budoucí" ;-)
    a v Tvé diskusi chci jen reagovat na potah Maria Cavallo, který jsem taktéž navlékl na svůj volant, a jak píšeš , že to není originál,tak bych jen "upřesnil" že -originál volant-,ale ten náš povlak je skutečně příjemný a komfortní,takže jako potah je taky určitým spůsobem "originální" >:D
    takže přeji spousty km bez nehod a potíží
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 08.01.2011  13:00

  2.garančka

  Ahoj Jirko,
  zdravím, koukal jsem na info ohledně 2.garančky, byl jsem překvapenej cenou o které píšeš. Jak už jsem několikrát psal na blogu, cena se dle vyjádření HČR odvíjí od kupní síly v regionu, proto po tom exterpore, kde si na mě servisák po mobilu otevřel 8-s jsem přešel jinam..
  V březnu mě čeká taky druhá garančka, kde bych měl měnit filtr klimy (měnils ho taky?)
  Díly jsem si nakoupil (350Kč filtr oleje, olej Shell 720Kč), čekám, že s prací se vejdu do 2.000, filtr klimy mám vlastní (v Hondě stojí jinak 1400), brzdy si rozeberu a vyčistím sám (v Hondě za 1700Kč).
  Stěrače už budou na jaře taky potřeba vyměnit.
  Píšeš o cestě do Nice, hoď sem nějaký fotky, kolik máš již najeto?, v blogu máš starý údaj....
  Do Chorvatska jsme jeli jen ve dvou bez rakve, jinak stejný podmínky, spotřeba byla až neuvěřitelná - 4,8l/100km.
  Ohledně 2DIN radia mrkni na eBay, maj tam kompletní náhradu s DVD a dotykovým displejem, kus se mrknout sem:
  [odkaz]
  sekce AUDIO a VIDEO.
  Jinak kvůli novému rozřazení portálu MACZ jsem zařadil auto do typu JAZZ (nikoli JAZZ II), je to pak líp propojený a lidi, na JAZZ II je to kompletně odříznutý...
  :-(
  Tak zatím
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.02.2011  19:50

   « Re: 2.garančka

   Ahoj, doplnil jsem nějaký nový fotky, už jsem to vážně zanedbával, ale moc jsem to zatím nespravil, pokusím se nějaký ještě dohledat, tyto jsou z mobilu. Já mám poměrně velkej nájezd, takže druhá garančka byla klasická, plej plus filtry. Filtr klimy a čištění brz myslím, že nee, v servisovém listě to není teda. Ty ceny co píšeš za práci jsou astronomické, to tady v Olomouci po mě nikdy nechtěli a myslím, že ani nebudou chtít. Práce je normálně 800 Kč za hodinu a garančka trvá maximálně 1 a půh hodiny. Takže tak 1200 Kč, aji s čištěním brzd a se vším co k tomu patří. Kdybych měl platit ty čísla co ty, tak jim poděkuju a otočím se. za 4.8 do chorvatska? no to je pohádka, to se nepovede ani dieselům! To jednoznačně gratuluji, protože vtom musí být i řidičské umění. Nám se na spotřebě hodně podepsala ta rakev, je to spíš skřínová nástavba :-) můžeš posoudit s fotek... Jinak máme s Jazzem najeto 30 000 a krom té kdysi vybité baterky pořád šlape, i v mrazech, bylo u nás mínus 24, já mám nafoceno jenom mínus 19 :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Pincek

    Pincek 05.02.2011  19:57

    « Re: Re: 2.garančka

    Jo a stím rádiem moc děkuju,ale zatím nejsou peníze nazbyt, takže je pro těžký dÁt 20 000. Psal jsem na dost internetových obchodů a z jednoho se mi ozvali, že by zvládli objednat redukční rámeček na 2 din rádio, tak zkusím asi napřed tuto variantu, snad levnější, dám vědět jak jsem pochodil.
 • 00 Reagovat !

  foto nxue

  nxue 31.07.2011  20:03

  Pincek

  Ahoj Jirko, moc děkuji za zprávu, samozřejmě nejprve se hluboce omlouvám pokud jsem se nějak hůř vyjádřil vůči nějakým jedincům, to bylo ovšem na základě jejich reakcí a možná jsem to někdy nevydržel. Taky nemám mínění, že bych všechny lidi házel do jednoho pytle, spíš naopak, mám lidi rád. Jak píšeš o tom rádiu, samozřejmě, že Ti dávám za pravdu, ale já to bral z aspektu a porovnání s posledními vozy a výbavou od citroenu v této třídě a proto jsem opravdu musel napsat, že se to velmi změnilo. V předešlých citroenech jsem měl vždy subwoofer pro doplnění kvalitní hudby,ale tady zatím nic takového nechystám a to už mám auto skoro rok:o) Věřím že jsou i lepší, to je jasné,ale v pohledu k této třídě jsem to prostě nechápal a byl opravdu úplně zaskočený.. No rozhodně rád píšu i negativní věci, protože mi nejde o nějaké vyzdvihování této značky nebo tohoto konkrétního auta,ale zase opravdu logicky, kdybych před tím nebyl s vozy citroen alespoň malinko nespokojen, věř mi, že si to auto už nikdy nekoupím - nebo cokoliv od té značky.. Osobně jsem vždy miloval japonce a taky že je miluji.. Jenom mi finanční situace už před lety nedovolovala si takové auto pořídit, co se náhradních dílů týká. S citroenama jezdím už deset roků a opotřebení je naprosto stejné jako u jiných aut, jen to má jednu výhodu, že ti francouzi jsou snad nejlevnější, věř mi, že kdyby na tom byla tak škodovka, tak si ji koupím,ale bohužel, není to tak:o( Lidi na francouze nadávají, alespoň jsem to slyšel, možná jsou to lidé,kteří to zase jen od někoho slyšeli a v takovém autě nikdy nejezdili, ono nestačí v něm jenom sedět,ale je třeba ohodnotit výdž vozidla,kvalitu zpracování karoserie, pozinkování a podobně.. Mrzí mě že to lidé u před očima rezivějících škodovek stále jakoby naprosto neviděli a to už vůbec nemluvím o poruchovosti a drahých náhradních dílů zapříčiněno díky koncernu VW...moc tě zdravím a honda Jazz je rozhodně nádherné auto, které i v mém okolí často vídávám a mě osobně se velmi líbí. U japonců je přinejmenším jistota v tom,že dělají špičkové motory, potvrdily mi to mé první 3 nissánky...
  Petr :yes: :yes: :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto GregorZV

  GregorZV 18.08.2011  18:34

  Krásny

  to Jazz.. mal som čest ju mať na 1 týždne ako nahrádne vozidlo! :-) Hondy vždy budú najlepšie autá na svete!!
  • 00 Reagovat !

   foto Ronault-

   Ronault. 18.08.2011  23:39

   « Re: Krásny

   Sundej si ty tmavé brýle, zřejmě přes ně nic nevidíš. Jazz je praktický, úsporný, lenivý... ale krásný? Krásné vélkosériově vyráběné auto je třeba Alfa 159, Peugeot RCZ, M-B CLS... ale Jazz? :-O
   • 00 Reagovat !

    foto Pincek

    Pincek 05.10.2011  19:13

    « Re: Re: Krásny

    No a krása je otázkou vkusu. Jistěže znám krásnější auta,ale proč by se to nedalo říci o obyčejném autě vážně nevím... Jistěže vámi zminované auta jsou obecně krásnější,ale za jakou cenu? (a nemyslím jen tu kupní )
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.10.2011  19:09

   « Re: Krásny

   Musím potvrdit, že Jazz je skvělé auto, za ty peníze... Motor je nepřekonatelný, variabilita na tak malé auto je úžasná. Samozřejmě že má mouchy, o kterých taky píši,ale celkově jsem nadmíru spokojen :-)
 • 00 Reagovat !

  foto MilE3ater

  MilE3ater 06.09.2011  23:46

  Servisky

  Ahoj, zdravím po delší době a opět nestačím zírat na ty ceny?
  Ač jsem si sehnal olej o 2.000levněji, filtr klimy, přesto mě 2.garančka vyšla na 3.900 a to i přes prazvláštní vícenáklad a výměnu oleje, která by měla být zahrnuta již v základu práce a 200Kč za 15s úkon při výměně filtru klimy
  viz moje složka novinky
  8-s
  Dostal jsem typ na jinýho dealera v okolí, tak zkusím na 3.garančku tam na místo do AskotMB.

  Mimochodem, mám další závadu a to únik media klimatizace, za 2roky provozu 60% náplně pryč - a to nemluvím o slušným zápachu z výparníku.
  Servis již proběhl, teď mě čeká 2.kolo s Hondou ČR v ránci reklamace...

  Mimo jiné jsem zprovoznil chlazení přihrádky spolujezdce, když tak se mrkni do posledních novinek a fotek
  [odkaz]

  Měj se,
  Pepa
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.10.2011  19:22

   « Re: Servisky

   Ahoj Pepo. No já jsem v Olomouci s přístupem dealera naprosto spokojený. Nikoho tam neznám osobně a proto mě to ještě více překvapilo. Ceny a férovost, jen doufám, že jim to zústane,protože u nich budu poměrně často ( snad jen garančky samozřejmě ). Určitě to zkus někde jinde, protože ty ceny co uvádíš jsou vážně nehorázně vysoké. přijde mě, že chtějí vydělat naprosto na všem. ptal jsem se i ostatních co mají hondu a úplně stejně profesionálně se chovají v Olomouci i ke starším vozům, takže to není jen proto, že nám ho tam prodali,ale proto, že nechtějí pro "pár" korun navíc okrádat zákazníky. Já klimatizaci moc nepoužívám a trošku smrádek pozoruju po tom roce a půl také,ale není to nic hrozného a po chvilce to přestane ( nebo si zvyknu). Tu přihrádku máš udělanou krásně, možná se taky odhodlám a okopíruju Tě :-) Tak přeju at s Hondou druhé kolo vyhraješ a dej určitě vědět, zajímalo by mě, jak se zachovají, protože jak jsem řekl, já mám jen samé kladné zkušenosti. Zatím se měj, Jirka
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 29.09.2011  22:06

  jazda pri 110km/h

  ahoj .. chcem si kupit auto a honda jazz 1.4 sa mi velmi paci .. problem ale je, ze chcem autom cestovat denne do prace - 120km po dialnici s max.rychlostou 110km/h a vsade v recenziach toto auto na dialnicu neodporucaju .. aky je vas/tvoj nazor? .. je 110km/h este uplne v poriadku a problemy (hluk, vysoka spotreba) nastavaju az od 120-130km/h? .. dakujem
  • 00 Reagovat !

   foto Pincek

   Pincek 05.10.2011  19:04

   « Re: jazda pri 110km/h

   Ahoj. Podívej,asi by to chtělo si to jet projet, protože co vyhovuje jednomu, už nemusí vyhovovat druhému..Já jezdím na dálnicích kolem 140 a až tak mě to nevadí. Už je slyšet aerodinamický hluk a trošku motor, ale není to nic hroznýho. Ideální rychlost je kolem te 100, 110 je ještě hodně solidní a spotřeba je kolem 5 až 5,2. otáčkoměr kolem 3200 až 3400. Hluk když moc nefouká, tak ještě není skoro slyšet. Já jsem spokojenej a to mám najeto kolem 45 000, neměnil bych a to po dálnicích jezdím průměrně jednou za týden. Ale jak říkám, asi by to chtělo jít projet, protože ticho jak v bmw tam zase není :-) A vysoká spotřeba, to já neznám, nejvíc jsem se kdy dostal při cestě do Prahy, když jsem spěchal na fotbal. Jel jsem převážně 150, chvilema i 180, když se dalo, nejsem sebevrah. spotřeba? 7,4. Byl jsem tam za 2 hodiny a kousek i s průjezdem Prahou. Abych Ti to řekl přesně, myslím, že do rychlosti 120 km/h je to spotřeba jako u dieselu. Já co bych změnil, tak koupil tempomat a přidal 6. rychlostní stupen, motor na to má a bylo by to ještě pohodovější :-)
 • 00 Reagovat !

  foto adatrnka

  adatrnka 05.08.2013  09:18

  Tip na 2din navigaci/autoradio

  Ahoj, díky za recenzi. Uvažuju o změně auta díky provozním (servisním) nákladům i přes to, že mám Nissan Primera 2.0 CVT v LPG, ale furt to žere :-) Byl jsem si projet Hondu Jazz 1.2 a dost mě zaujala. Libí se mi to autíčko, ale chtěl bych tam tu 1.4 v LPG, takže Tvoje recenze mě potěšila dvojnásob. Díky. Jo a pokud jsi ještě nevyřešil to autorádio/navigaci, tak jsem našel jednu firmu co to dělá. Hledal jsem nějaký doplňky co bych si tam sám dal po koupi. Tady je link: [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…