Škoda Favorit (1990)

16.11.2008

Nápad kúpiť si vlastné auto vo mne driemal už od dákych 16-tich rokov..vodičák ešte v nedohľadne ale už vtedy som začal po brigádach zháňať peniaze..…

Škoda Favorit (PietroLM)

foto jpor-RSKa-

jpor (RSKa) 16.11.2008  21:10

náklony

najazdil som vo Formane pekných pár tisíc km dosť rýchlym tempom (na jeho pomery), bolo to moje prvé služobné auto. Potom som presadol do VW Polo 1,4 60k a to bolo rozdiel min. 2 až 3 tried (jar 1997). Po nejakom roku v Pole som sadol na 5 km do Formana a v prvej zákrute som sa UKRUTNE zľakol, lebo sa STRAŠNE nakláňal. Tak som si domyslel, že najprv som sa asi nakalibroval na Formana, potom prekalibroval na Polo a s návykmi VW som sadol do Formana a bolo zle 8-s
    Zaujal ma preto tvoj postreh že sa v zákrutách nenakláňa moc...ty si asi zvyknutý na nejaký mäkký peugeot, čo? Alebo jazdíš pohoda tempom? V onej strašidelnej pravouhlej zákrute som šiel decentne a predsa išli oči z jamiek >:D
    Tak nech jazdí a čoskoro nech spoznáš vyššie triedy ;-)

PietroLM 17.11.2008  10:11

« Re: náklony

veru, som zvyknutý na starý peugeot a oproti tomu sa favo nakláňa ešte málo :-)

"-- skrytý --" 16.11.2008  21:24

dojem

Tady samozřejmě nesmíme být tak přísný, ale přes to všechno mám tohle auto rád, když jsi ještě nebyl na světě, stál jsem na něj v pořadníku... .
    Tento evergreen československého motorismu nic nemá, tudíž se nemá co pokazit, resp. co nákladného pokazit, což je pro začínajícho motoristu příznivá zpráva.

Ale nerozumím tomu, že je z roku 1990 po prvním majiteli...? To musel být vskutku spokojený majitel, nebo nostalgik.

foto Mistr

Mistr 17.11.2008  08:35

« Re: dojem

No ja mam take favo 1990 po prvnim majitely, jen melo najeto o par tisic km vic, neprijde mi na tom nic zvlatniho, i soused mel favorita 14let...

PietroLM 17.11.2008  10:12

« Re: dojem

noo nekecám, naozaj bol po prvom majiteľovi...starší pán inžo, len nedávno presedlal na novú astru a za dumpingovú cenu mi predal svoje fávo..aj takí sú ;-)

foto zip2016

zip2016 17.11.2008  11:57

Tak bych řekl,..

...,že sis koupil pěkné Fávo. Pro začínajícího motoristu je to asi ta nejlepší volba. Jedinou slabinou Favorita je bezpečnost, tak bych ti doporučil určitě používat bezpečnostní pásy a už nikdy nejezdit 140 km/h. Přeju ať ti dlouho vydrží. :yes:

"-- skrytý --" 17.11.2008  13:52

Nerozumim

Čabas... Nechci bejt hnusnej, ale proč dáváte favoritu 10b??? To auto neni ničim vyjimečný, ani nic extra. Recenze a fotky jsou perfektní, ale to auto je o ničem sry...

PietroLM 17.11.2008  16:20

« Re: Nerozumim

dvojka za auto? tak to je od teba kámo fest hnusné ;-\

Aj ak máš nejakú vnútornú averziu voči starým škodovkám skús sa na to pozrieť z druhej strany-auto je v peknom stave, má málo najazdené..a prípadne zreviduj svoju známku

foto zip2016

zip2016 17.11.2008  16:35

« Re: Nerozumim

Každý má auto jaké si může dovolit. A sáhni si do svědomí jestlita tvoje známka není jen nějaká kompenzace ostatních. Tenhle Favorit je v pohodě a proto dostává 10 bodů. Nebo ty hodbnotíš auta jen podle výkonu či vzhledu??

"-- skrytý --" 18.11.2008  09:34

« Re: Re: Nerozumim

Kompenzace??? Ne opravdu si nic nekompenzuju. Nemám k tomu důvody. Jen jsem prostě řekl svuj názor, favorit neni auto na desítku. Opravuji proto své hodnocení vozu, pač jsem netušil, že to vyvolá takovou reakci. >:D
        A auta hodnotim přinejmenším podle originality. Prostě se mi nelíbí hnědobéžový favorit. Tobě ano??? Přepisuju známku na 6. Auto je v perfektnim stavu, nezaslouží si dvojku.
        A nedáváš náhodou ty desítku aby jsi dostal taky desítku?
        ;-\

PietroLM 18.11.2008  17:16

« Re: Re: Re: Nerozumim

neviem či by som bol originálnejší keby som mal vzadu hustokrídlo od vietnamcov a vpredu mračítka z izolačnej pásky ;-)

ale v pohode, nie každému sa musí páčiť všetko

foto Konwi

Konwi 17.11.2008  16:57

A tak....

.....dal jsem takové nějaké pěkné známky. První auto - to je srdcovka, ať je to Porsche nebo Wartburg v tédéíčku. Ať slouží.

foto chetoos

chetoos 18.11.2008  18:41

pěkny

Pěkny favorit to jámám na auto.cz škodu forman a máme oba super auta

foto Cujo

Čujo 15.02.2009  16:34

sneh

tak nam to v LM pekne pripadlo a to som si myslel ze sneh uz nebude >:D favo pekne :yes: ale v LM som ho este nevidel >:D

PietroLM 15.02.2009  18:53

« Re: sneh

no vidíš, a za dva dni napadlo pol metra snehu

inak dík, odkiaľ si, z podbrezín?

foto Cujo

Čujo 16.02.2009  16:19

« Re: Re: sneh

z podbrezin som bol >:D teraz sme odstahovany..50cm?..to aj vela..typijem skor tak 35-40 :yes:

"-- skrytý --" 12.04.2009  18:09

preto, práve preto, ja milujem ZIMU

original tam ma byt "leto" ale to ti isto nemusim pripominat >:D je to fajna pesnicka od robota cviklu >:D inak favo vyzera hrozne ;-) co sa tyka vyzoru (koli farbe a antikoroznym upravam ale hlavne ze sluzi).sorry no inak mam fava naozaj rad-ece radsej ako feldy...dobre ze si si ho dal do poriadku bo by ti otrhlo zadne koleso jedna basen, co by u fava nebolo nic neobvykle :-) tak dufam ze sa ti to nepodari a favo bude sluzit.

PietroLM 13.04.2009  21:16

« Re: preto, práve preto, ja milujem ZIMU

jj, inšpiroval som sa krásne expresívnou lyrikou roba cviklu >:-[] ináč dík za úprimnosť, môj favson nie je žiadna leštenka ale skôr pracovný voz..každý deň do školy a nazad, či zima či leto..pridaj k tomu absenciu garáže a môže ti byť jasné prečo to tak hnije

no som rád že slúži, nie som taký maniak ako môžeš vidieť že kúpi auto a celú zimu ho má v garáži aby nezhrdzavelo..pekné ALE na aute sa má jazdiť že..

p.s.-odpadnuté koleso na favorite? To som veru ešte nepočul, nepletie sa ti to zo stodvácou? Tam sa to stávalo..

"-- skrytý --" 14.04.2009  20:25

« Re: Re: preto, práve preto, ja milujem ZIMU

ved jasne ja si tiez myslim ze auto ma v prvom rade sluzit na dopravu a az potom na obdiv. aj ked teda asi by som sa snazil dat si favo v tvojom pripade nastriekat.kamarat si teraz dal 130ku na komplet novy lak a vyslo ho to s farbou a gitovanim na nejakych 300 eur co nieje vela.a potom by aj favo bolo uuuplne ina kava.co sa tyka toho otrhnutia napravy tak videl som (sice len na obrazku,) niekolko kusov,ktore mali koleso asi 10m mimo podbehu >:D a to vsetko bohuzial koli korozii, nie chybou zavesenia...ale ako som pisal,favo uznavam ak je dobry stav a sluzi tak sa o ten svoj staraj ;-) a ziadny tuning! >:D nemam to rad >:-[]

PietroLM 14.04.2009  20:39

« Re: Re: Re: preto, práve preto, ja milujem ZIMU

vraziť do toho 300 eur len aby to bolo pekné? >:D kúrňa chlape nebudem investovať 50% hodnoty celého auta do lacku ;-) vravím, pracovný voz, budem sa ho snažiť udržať pri živote ako dlho to pôjde s čo najmenšími investíciami..a potom keď budú love tak sa pohnem ďalej :-!

odtrhnutie nápravy to už je iná vec...uloženie zadnej nápravy zvykne odhniť a potom to býva kruté

"-- skrytý --" 14.04.2009  21:26

« Re: Re: Re: Re: preto, práve preto, ja milujem ZIMU

aha tak sice je pravda ze 300eur je polovica nakupnej ceny auta to som si neuvedomil >:D tak sa ospravedlnujem. aj ked favo to ma tazke u vas na severe >:D

PietroLM 15.04.2009  18:53

« Re: Re: Re: Re: Re: preto, práve preto, ja milujem ZIMU

nj, to máš tak ako keby si ty na káčko kúpil disky za 1000 euro ;-)

"-- skrytý --" 16.04.2009  19:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: preto, práve preto, ja milujem ZIMU

jajajaj ta co si >:D no dobre uz chapem nic som o striekani nepisal ;-) no len nech sluzi take favo (ale s peknym lakom >:-[] ) by som bral aj ja.strasne su mi tieto auticka sympaticke

"-- skrytý --" 29.06.2009  16:02

To je stroj

Ešte pred pol rokom som mastil na 136 GLxi-môj prvý stroj. Spomienky nezabudnuteľné. Aj ty raz naň budeš spomínať.

Ronault. 15.08.2009  01:55

Sytič

Manuální sytiš vyhoď, je to totálně na nic. Měl jsem ho v bývalém Favoritu a nefungovalo to a v zimě to pak narušovalo normální automatickou funkci sytiče, který je jinak spolehlivý. Teď to mám normálně a naprosto přesné. V poloze I v zapalování prošlápnu plyn na podlahu, nastartuju, otáčky se do zahřátí drží tak kolem 1100-1200, pak klesnou nebo stačí ho i vypnout větším prošlápnutím plynu... Manuální bych zpátky nechtěl

PietroLM 15.08.2009  22:25

« Re: Sytič

Nie je to tak že by som chcel manuálny..už tam proste bol a chuť ani peniaze na montovanie automatického akosi nie sú

Ronault. 15.08.2009  22:28

« Re: Re: Sytič

Možná zkusit nějaký vrakáč... já teda s tím manuálním mám jen negativní zkušenosti 8-s

PietroLM 16.08.2009  13:57

« Re: Re: Re: Sytič

možno...keď sa to definitívne rozsype tak to zahodím ale dovtedy to nie je až tak hrozné...zvykol som si ;-)

Ronault. 18.08.2009  10:30

« Re: Re: Re: Re: Sytič

Máš pravdu, taky jsem s tím manuálem jezdil... panečku... 99-08, 9 let a jak já, tak děda jsme to vždy přežili.

Jinak chci ti to taky ohodnotit. Recenze fajn, fotky jsou dobré, myslím, že pořád se to dá označit za 10 a auto, jsem na vážkách... silně... Nelíbí se mi poklice, dokonce více než ty moje a to je už co říct >:D , škoda, že ten originál poleb odešel i s blatníky, takže být tebou, tak ho sundám... a třetí věc... ty opravené věci by chtělo stříknout do originál odstínu... ALe jinak 70 000 km? Nádhera... tak nevím, 9 nebo 10? 8-s

PietroLM 19.08.2009  00:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Sytič

Pozri, ja to berem ako pracovné auto..leštenka sa nekoná :-) puklice tam už boli a nové kúpim až keď sa tieto rozpadnú..páči sa mi na nich to že skoro úplne zakrývajú disk..

polep neviem, skôr by som dokúpil chýbajúcu časť ako dávať všetko preč, páči sa mi ten originálny socíkovský nápis favorit..

odtieň opravených časti..viem-viem, vyzerá to dosť biedne, tak to dopadá keď na poslednú chvíľu nabehneš do farbolakov a zoberieš prvú plechovku svetlej hnedej čo uvidíš >:D Rátam s tým že po najbližšej zime sa to celé rozpadne a budem natierať nanovo, tentoraz už odpovedajúcim odtieňom laku

hodnotenie daj podľa slobodnej vôle, necíť sa viazaný že som ti dal desiatku..stále lepšia devina ako keď ma raz za mesiac niekto preventívne "vyjednotkuje" preto, že nenávidí favority ;-\

Ronault. 19.08.2009  00:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sytič

Leštěnka se nekoná? Škoda. Sice mluvím o leštěnkách a sám jsem letos vlastně pořádně neleštil. Vždycky to umyju šamponem s voskem, přeleštím jen puntíky od much a cítím se hrdý. 8-s
                S tím zakrývaním disku to chápu, taky jsem zháněl poklice a pak jsem jen o pár stovek dráž koupil rovnou celá kola >:D

Já šel na to jinak, na netu našel vzorník barev, opsal odstín a číslo a pak šel nakupovat. Vzal jsem poslední plechovku, prý už nebudou :-(

Tak já to tady mezi favority hodnotím nějak podle toho, jak to cítím, že by mělo být. Devět je fajn.

Jo, tihle mindráci jsou fajn, ale chce to klid :-! :yes:

jersey.se 18.08.2009  11:21

Spolehlivost

Mě baví jak tu každej dává škodovkám hodnocení spolehlivosti 10/10 a argumentuje tím že je nikdy nikde nenechala a když tak to jistě nebylo její vinou, ale jen nějakou její součástkou. Jo kdyby se měla spolehlivost hodnotit podle toho jestli se mám bát jestli s autem kamkoliv na světě kam vedou silnice dojedu nebo ne to by asi byla síla. To by se toho od dvacátých let minulého století moc nezměnilo. Pravda je že u některých značek jako například u škodovek byly tyto obavy oprávněné až do konce výroby Felícií.

PietroLM 18.08.2009  23:53

« Re: Spolehlivost

Nechápem čo ti nejde do hlavy? Auto ma NIKDY NIKDE nenechalo trčať (klop-klop) a štartovalo každý deň aj v dvadsať stupňových mrazoch....súčiastky je treba meniť, žiadny zázrak sa nekoná ale potom neviem čo si predstavuješ pod spoľahlivosťou..najazdiť mega bez výmeny čohokoľvek?

Ronault. 19.08.2009  00:06

« Re: Spolehlivost

Ne, on třeba ADAC vůbec nehodnotí spolehlivost dle jeho zásahů asistenční služby, to jsou kecy, on to hodnotí dle postavení hvězd 8-s

jersey.se 19.08.2009  11:25

« Re: Re: Spolehlivost

Kdybych se měl bát že s autem někam nedojedu, nejel bych s ním. Kolikrát jedu radši autem než vlakem z toho prostého důvodu že mám mnohem větší šanci že dojedu na čas. Hodnocení ADAC je imho vcelku nesmysl a u většiny aut jsou tyto výjezdy už dlouho vinou jejich majitelů, jinak řečeno jejich naprostou technickou ignorancí. Pro mě osobně spolehlivost znamená jak často musím s autem do servisu nebo na něm musím něco dělat. Podle toho jsou také obodovány všechny mnou recenzované vozy. Teď se například chystám snížit hodnocení u Aera protože se u něj vyskytlo několik po sobě jdoucích menších závad kvůli kterým jsem sice nemusel volat asistenčku, ale musel jsem si vyhrnout rukávy a dělat na něm. A čas jsou peníze děcka.

jersey.se 19.08.2009  11:15

10/10/10

Když si to chudák vybrečel tak jsem mu opravil hodnocení na 10/10/10. Nějak jsem vyměk. Asi už stárnu nebo co... Prej má dlouhej popis a hodně obrázků takže musí mít dobrý hodnocení. Asi to tak má bejt ;-)

Ronault. 19.08.2009  11:21

« Re: 10/10/10

Nikdo tě nenutí hodnotit 10/10/10, spíše je důležité se oprostit od afektů a ohodnotit relativně kvalitní recenzi a fotky reálně. Auto se každému líbit nebude, to ne, Favorit už je řekněme 16 ( 8-s ) let za zenitem, jízda ani v době vzniku nebyla excelentní atd...
      Ale ničit snahu majitele čtyřkami za recenzi fér není ;-)

Někdo mě napadne, že hodotím tady Favority dost vysoko. No, není to tím, že je mám rád, ale tím, že mé hodnocení žádného Favorita neposune vysoko celkově, ale mohlo by jej posunout výš nebo níž v žebříčku faťasů, kam si dle mého úsudku zaslouží být.

jersey.se 19.08.2009  11:26

« Re: Re: 10/10/10

Ono to bylo o něčem jiném ;-) Chlapec vyskakuje na každého kdo mu nedá desítku.

Ronault. 19.08.2009  11:30

« Re: Re: Re: 10/10/10

Ahaa, tak to jsem si nevšiml ;-)

jersey.se 19.08.2009  11:36

« Re: Re: Re: Re: 10/10/10

Přiznám se že to byla provokace ty 4. Ale kdybych měl hodnotit zcela neovlivněn, dal bych mu za recenzi nejvýš 5, ruku na srdce, není tu z nejlepších, za fotky asi klidně 10 a za auto určitě ne víc než 4. Ano, je to Favorit. Chápu že se řadě lidem líbí, ale aby dostalo odemě za 10, muselo by vypadat jako by sjelo z výrobní linky.

PietroLM 19.08.2009  13:05

« Re: Re: Re: 10/10/10

Vyskakujem? Ale no, ohovárať ma rovno v diskusii ;-)

Priznám to kľudne verejne, každému čo mi dá nižšie hodnotenie ako 6-7 píšem súkromnú správu s tým čo sa mu na aute/recenzii/fotkách nepáči a čo by som mohol zlepšiť aby bol spokojný...žiadne vulgarizmy ani vyhrážky...ak je toto pre teba "vyskakovanie" tak už neviem ;-\

p.s.-máš sz, týka sa toho štvorkovania

jersey.se 19.08.2009  13:21

« Re: Re: Re: Re: 10/10/10

Myslím že už jsem ti odpověděl i bez sz, takže na ni z vysoka kálím.

"-- skrytý --" 26.12.2009  13:05

« Re: Re: Re: Re: Re: 10/10/10

>:D

PietroLM 30.12.2009  19:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10/10/10

diskusia stará niekoľko mesiacov ale stále pobaví, žejo ;-)

FRPE 01.02.2010  16:52

Kde se začalo solit?

Taky potřebuji nějaký kačky, eura, bony - napiš kde dávaj a já si vezmu s práce avii a dojedu si pro výplatu ... ;-) >:D

PietroLM 26.02.2010  10:25

« Re: Kde se začalo solit?

tož keď máš taký záujem môžeš prísť na brigádu...aviu zober zo sebou, toľko sajrajtu čo je rozsypaného po cestách vyžaduje kvalitný pracovný voz ;-)

Ronault. 02.04.2011  23:12

Nahoře huj, dole fuj?

Ale no tak, chlape!
    Nebylo by lepší než vozit auto do pneuservisu na přezutí 4 kol raději si nechat ty prahy vyvařit? Taky mi začaly reznout prahy, ale měl jsem je v plánu letos měnit.

Kit není železo a prahy nejsou rohy dveří, přecejen je to do jisté míry nosná a deformační zona auta, tam přece nebudeš riskovat. Plus ta výměna není až tak rujnující na peněženku.

Tak se nad tím zamysli, jinak to je stejné auto, jak píšu v nadpisu článku,.

PietroLM 04.04.2011  18:23

« Re: Nahoře huj, dole fuj?

No tak chlape, nebuď cimprlína. Zdvíhanie staršieho auta na zdviháku je vždy ošemetná záležitosť.A to nemyslím, že auto je nadranc zhrdzavené, len proste roh prahu pri zadných dverách- čo je najexponovanejšia časť- je kus prederavený.

O "nosnej" či "bezpečnostnej" úlohe tohto segmentu auta si každý môže urobiť obraz z fotiek v mojej galérii. Keď som to opravoval prvýkrát, je tam krásne vidieť aj rozsah poškodenia a časť, ktorú tvorí tmel.

Takže brzdi to moralizovanie, môj favorit patrí medzi to zachovalejšie, čo z bývalej čssr/čsfr jazdí po slovenských cestách.

Ronault. 04.04.2011  18:35

« Re: Re: Nahoře huj, dole fuj?

No právě, to málo, co Favorit z bezpečnosti má, máš ještě prorezlé. To už stojí za zamyšlení.

Navíc jedna věc je povrchová koroze a druhá věc je mít díru v prahu a celý prah tak nahlodaný, že je problém na něm zvednout auto ;-)

A pokud bych si třeba chtěl koupit Favorita, tak prvně se mrknu dolů na podlahu, pak na podběhy a potom na prahy. Nějaké zrezlé páté dveře neho rohy dveří je maličkost, ale tady z těch prahů ti to půjde dál a po příští zimě už nemusíš udělat ani STK 8-s

PietroLM 04.04.2011  21:53

« Re: Re: Re: Nahoře huj, dole fuj?

Ako konkrétne ovplyvní bezpečnosť zhnitý prah pri zadnom blatníku? :-O Nehovoriac, že jediná šanca na prežitie vo favorite je- NEbúrať.

A neni nahlodaný celý prah, teda zatiaľ. Predok išiel zdvihnúť v pohode :-!

Tým posledným odstavcom narážaš, že som kúpil zle? Alebo že predám zle? 8-s A stavím sa s tebou o pivo, že STK prejdem.

Ronault. 04.04.2011  22:10

« Re: Re: Re: Re: Nahoře huj, dole fuj?

Ačkoli se ti to nezdá, tak i ten Favorit je kostruován s ohledem na bezpečnost, jen dle hledisek a měřítek oné doby. A pokud některý svár nebude držet, tak se ta karoserie v tom místě bude kroutit jinak než bylo předepsáno. A nechceš snad tvrdit, že koroze nijak neovlivní bezpečnost?

A ano, narážím na to, že když bys jej prodával, tak bys mohl narazit na někoho, kdo si to prověří. Vyleštěných Favoritů jsem při hledání toho svého bývalého našel mnoho, ale opravdu "zdravý" byl jen jeden.

A snad nebudeme zde diskutovat o tom, jestli je dobré mít na autě rez či díru, ne? Nebo snad máš opačný názor? Třeba, že jde o odlehlčení vozu? >:-[]

Přes STK projdeš, když budeš "chtít".

PietroLM 04.04.2011  23:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Nahoře huj, dole fuj?

Samozrejme, že bol konštruovaný s ohľadom na bezpečnosť. Škoda, že pred 20 rokmi. Pozri sa, ako a v čom sa jazdí dnes..nie som pesimista, ale čistého vína to ja rád ;-)

A neskúšaj mi vnútiť niečo, čo som nenapísal. Samozrejme, že korózia ovplyvňuje tuhosť karosérie a tým pádom aj celkovú pasívnu bezpečnosť. Ale Diera v zadnej časti jedného prahu? Sotva. Pri čelnom náraze určite nie..

Ohľadom predaja- márne reči. Favorit neplánujem predávať. Som študent a ešte pekných pár rokov (dúfam teda) študentom zostanem. A do tej doby fávo musí slúžiť. Potom ho buď zo slzou v oku odveziem na vrakáč, alebo (a čo je pravdepodobnejšie) si ho odložím na lepšie časy a hĺbkovú rekonštrukciu. Rozhodne ho nepustím cigáňom za pár šušňov.

Inak som myslel, že to z recenzie, fotiek a konieckoncov aj tejto diskusie vyplynulo- moje auto nie je žiadna leštenka. Je to pracovný voz. Pravidelnú údržbu nezanedbávam, ale aby som trávil víkendové popoludnia s handričkou a turtle waxom nad hnedou sahara..ďakujem neprosím :-) Preto ma dosť urážajú tvoje reči o "naleštenej kráse".

A STK-čku som robil už dva krát, raz po tej samo doma oprave prahu, a vždy na prvý krát a legálne. Len toľko.

Ronault. 04.04.2011  23:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahoře huj, dole fuj?

Koroze je jak rakovina, jak začne a ty to rázně nestopneš, tak to jde dál. U dveří to neprojde gumou, ale jakmile začne reznout spodek, což jsou prahy, tak to letí jak střela.

Ty to nějak těžce neseš, když ti někdo něco vytkne. Prostě můj názor je takový, že na auto díra nepatří, ani zakitovaná. Jestli ti to dovolí svědomí mít místo prahů cedník, tak prosím, ale za cenu toho zbytečného subwofera, který se jen bude prát se zbytkem kraválu v autě, bys měl nový práh. Možná když bys zařizoval diskutéku, neřeknu ;-)

PietroLM 05.04.2011  07:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahoře huj, dole fuj?

Keď tie prahy naozaj prehnijú, dám ich vymeniť. Nie som ani taký bohatý, ani taký perfekcionista, aby som pri prvej známke korózie na favorite (!) bežal do body shopu..

Btw- subwoofer v aute nie je, to bola len štedrá dotácia od brata, ktorý neskôr postupoval systémom "dal sem, vzal sem" >:D