Ford Mondeo (2009)

12.7.2009

Ford Mondeo Titanium X 2.0TDCi 6AT. Rozměry a hmotnost: - celková délka: 4778 - celková šířka včetně zrcátek: 2078 - celková výška: 1500 -…

Ford Mondeo (Pavel.E)

Pavel.E 11.05.10  12:32

« Re: Lak

No tak já doufám, že mé Mondeo 120 nepotká.. >:D Je mi to líto, ale člověk se tomu opravdu neubrání, kór s lakem co má Ford. Vím, že černá lišta by byla jak pěst na oko, ale svoji práci by odvedla. Na O2 byla ta lišta od ostatních aut omlácená (stejně tak i u Fabie, Passata), ale na laku nic. :-| No, do rodiny máme objednanou novou O2 (po faceliftu), lišty má již lakované, bohužel, a bude stát pořád venku, tak snad stihnu udělat pár fotek, než to někdo omlátí a odře. :-!

PS: Já věděl, že si mám nechat Trabamta a né ho ekologicky zlikvidovat.. >:D

jurkoboss 11.05.10  12:27

« Re: Lak

presne tak, netreba byť otrokom svojho auta, ale treba si ho užívať. Ono je to ale ťažké, keď si to človek kúpi ako nové a chce ho mať dlho pekné.

Mne túto dilému vyriešilo krupobitie. Auto som mal 2 dni, nové a voňavé, ligotavé. A potom som len sledoval cez okná kancelárie tú smŕšť, ako auto na parkovisku odoláva krúpom veľkosti ping-pongovej loptičky. Po besnení počasia keď som videl tú karosériu, tak sa mi zahmlilo pred očami. Zvlnená ako golfová loptička. Kolegovia ma so smiechom ukľudňovali, že aspoň teraz bude menší aerodynamický odpor karosérie. Mne vtedy ale určite do smiechu nebolo. Poisťovňa síce opravu uhradila v plnom rozsahu, ale tie nervy.

A tak ako sa tu spomínalo, viac ide o tie nervy, vybavovačky, termíny na opravu atď, ako o samotné peniaze.
    A veľa ľudí si to neuvedomí až do chvíle, pokiaľ sa jemu niečo také nestane.

cja 11.05.10  10:57

« Lak

Chlapi už to nelakujte - o víkendu opět lem blatníku dveřmi nějakého skoro gentlemana silnic(promáčklina, a oděrka tak 3 cm2)při šikmém stání - to je poslední lakování a potom , pokud zase něco přibude, tak na to ....
    Ať dávám auto kam dávám, hlídám, garážuji - tak pokud vyjedu, tak nějaké torpédo mi to vždy pokřtí - přestanu býti otrokem svého vozu a budu užívat jeho užitnou hodnotu a při prodeji pošlu kupce při odkazu na lak k šípku.... A nebo to prodám, koupím 120 a začnu objíždět parkoviště a budu pomáhat vyrábět z nich vrakoviště.
    Zkrátka se tomu nelze nijak ubránit a asi je potřeba přistoupit na nová pravidla hry.Předem sorry pokud ve své nové 120 potkám vaše Mondeo. ;-\ ;-)

"-- skrytý --" 27.04.10  12:56

« Re: Re: Re: pozor na zpětná zrcátka

S látkou bych na to nešel, na takový tvrdý materiály to vymyšlený nebylo :-)

Pavel.E 27.04.10  12:50

« Re: Re: pozor na zpětná zrcátka

>:D Tak schválně, až si na to vzpomenu, tak zkusím látkový.. Ale drsnost materiálu asi bude odlišná. >:D

"-- skrytý --" 27.04.10  11:53

« Re: pozor na zpětná zrcátka

Ještě k černým sloupkům mezi dveřmi - včera jsem byl v ruční myčce a když jsem dneska kouknul na světle na sloupky, tak jsem nevěřil vlastním očím - škrábance přes celý sloupek, no doslova děs a běs. Vytáhnul jsem papírový kapesník a nevěřil jsem vlastním očím podruhé - já ty sloupky během minuty rozleštil tak, že jsou jako nové. Tomu říkám měkký plast :-)

Až se budu nudit, tak to zkusím i se zrcátky :-)

Pavel.E 27.04.10  09:24

« Re: Re: Re: Re: pozor na zpětná zrcátka

Ale prostě černá Mondeu sluší, stejně tak jako bílá v kombinaci s 18' Y kolama. :-) Také občas přehlédnu již nějaké mušky, ale pak si sednu do interiéru, dám lahev do držáku a koukám, jak je ten černý plast uvniř poškrábaný.. Jsem moc rád, že jsem si nevzal Titanium S (i když mě lákaly červeně obšité sedačky), musím říci, že ta imitace kovu je proti černému plastu kvalitou úplně někde jinde.

Jinak jak zde byl zmiňovaný klíček, psal jsem to i v článku, krycí lak nevydržel ani týden a to na klíčích nemám žádný kovový přívěšek, když se mi začal loupat i modrý znak přišel na řadu bezbarvý lak, dal jsem klíčka asi 10 vrstev a od té doby klid, sic když bylo auto v servisu (světla), tak klíček utrpěl pár ran, ale s tím nic neudělám.

Vždy se najde pár věcí, v kterých by se mohl Ford polepšit. :-! Ale to se najde u všech značek. ;-)

cja 26.04.10  18:29

« Re: Re: Re: pozor na zpětná zrcátka

Mám černé a používám černý vosk od Sonaxu. A trpím ... :-) Snažím se povznést, ale se střídavými úspěchy... 8-s

Pavel.E 26.04.10  16:48

« Re: Re: pozor na zpětná zrcátka

Takové laky opravdu jsou, myslím že Mercedes, či BMW je má v ceníku, ale částky za tak kvalitní lak (kamínky mu neublíží) jsou opravdu vysoké! :-!

Já auto myji sám, ale v zimě jsem byl i v automatické myčce, Shell má takové ty pěnové kartáče, takže snad tomu až tak moc neublížily. S Octavii jsem do automatické myčky začal jezdit kolem 100 000km a při prodeji bylo znát, že v myčce auto bylo, prostě na laku je to poznat. Černé sloupky, černý plast v interiéru? To je kapitola sama pro sebe, sloupkům snad vadí i vítr kolem auta, to je hrůza, o víkendu jsem autíčku dal vosk a když jsem leštil a podíval se na ty černé plasty, tak jsem se na zbytek práce chtěl vykašlat. A interiér, to čistím jen vlhkým hadříkem a i tak se mi kolem ovládání vyhřívání sedaček udělaly mikro škrábance. Jak bylo napsáno dříve, takové prkotiny deklasují jinak výborné auto. :'-( Potěšilo mě, že jsem voskem rozleštil pár "čar" od hodných a ohleduplných občanů, ale i tak mi ten lak přijde až moc nekvalitní, stačí se jen podívat na to, že z výroby vyjede auto, které má více odstínů laku (karoserie - nárazníky, sic je to hodně vidět jen v určitých světelných podmínkách, ale i tak mi to vadí). Jsem moc rád, že jsem nezvolil černé Mondeo, sic mu ta barva moc sluší, ale přejet po zimě černou kapotu voskem, tak je to jedna ťupka vedle druhé (snad jen černý vosk). Sám jsem našel na předním nárazníku pár děr od kamínků co jsou až na plast, to se mi třeba u koncernových aut WV nestalo, sice byl lak odřený, ale jen krycí vrstva a to jsem dlouhá léta jezdil v Liberci a každý rok měnil sklo od kamínků. Na zrcátka mrknu, protože ty čistím velmi často, nemám rád když jsou špinavá, nebo jsou tam kapky vody. ;-)

Jen si myslím, že pokud se tohle řekne v servisu, tak nejdříve budou říkat, že tam nic není a druhá fáze bude, že to někdo udělal mechanicky nárazem..

cja 26.04.10  12:39

« Re: pozor na zpětná zrcátka

Naprosto rozumím a souhlasím. Povrchové úpravy na Mondeech nebyly nikdy silnou stránkou Forda. Ale u Mondea za 1,25mil bych takovou příplatkovou položku už nespolkl - to by měl být základní kámen, nakonec design a povrch auta prodává - což 2x platí u ojetin . A kartáčová myčka - to slovo se bojím před autem vyslovit, aby nemělo kopřivku, takže ruční mytí + Wap - a přesto se nějaká oděrka(vlásenka) v laku vždy objeví - věřím , že existují i laky které tímto netrpí. Kdysi jsem měl kolo, které bylo stříkané lakem TIGER Glitter, a do toho šlo tlouct kladivem a neoprýskl - za toto bych si i připlatil.(Jenže to byla prášková technologie a to by se asi Fordům nechtělo - navíc co by pak lakovali, kdyby to takto drželo)

"-- skrytý --" 26.04.10  11:56

« pozor na zpětná zrcátka

Dneska jsem vyrazil, slunce v zádech a najednou koukám, že mám na levém zpětném zrcátku něco jako pavučinu - tak otevřu okno, že to sundám a zjistil jsem, že je to hromada drobných nitkovitých škrábanců, které jsou vidět jen když se na nich láme světlo. Zřejmě je to pozůstatek občasného otření špíny během zimy.
    Během posledních let mám čtvrtého forda, ale tohle mondeo je jako z másla - ať už zrcátka a nebo ty lesklé černé plasty na sloupcích kolem dveří a nebo prakticky cokoliv uvnitř - tolik drobných škrábanců nemám v pět let starém focusu a mondeu přitom nebyl ještě ani rok.

Skoro bych uvítal, kdyby v ceníku byla příplatková položka "použití materiálů vhodných pro výrobu auta".

Je to škoda, je to super auto, ale tyhle drobnosti to zbytečně deklasují - už třeba jen plasty na "klíči" (mám bezklíčové ovládání) opustil lak během prvního týdne. No a z podobně kvalitních materiálů je zjevně i zbytek auta. Vůbec si nedovedu představit jak by tohle auto vypadalo, kdyby se s tím projelo skrz kartáče v automatické myčce.

jurkoboss 17.04.10  07:59

Nazdar,

možno sme až paranoidný, mne tiež vadia drobné kazy na laku.

Inak, čo si popisoval to parkovanie toho chalaniska na Subaru, možno bol v Paríži. Tam sa tak parkuje normálne. Keď som tam bol, tam som nevidel auto bez ťukancov na nárazníkoch. Je to dané tým, že je to tam fakt preplnené a je problém nájsť miesto na parkovanie, tam sa fakt parkuje na 10 cm z každej strany. ;-)

Po zime som si dal auto umyť, a že idem sa pustiť do drobných opráv laku po kamienkoch. Kúpil som tú kryciu tužku, podľa návodu vyšriabal miesto. Ale potom naniesť tam ten farebný lak a potom bezfarebný lak, to bolo na horor. Farebný odtieň je v poriadku, ale nevedel som nikdy naniesť ideálnu vrstvu, vždy bola tá kvapka farby väčšia, ako som potreboval. Nakoniec to vyzerá ešte horšie, ako keď tam boli tie ďobky od kamienkov. Teraz musím skočiť niekam do autolakovne, nech mi to rozleštia.

Pavel.E 16.04.10  21:47

« Re: Re: Re: Odřeniny při parkování

Dobrý večer, dneska jsem pořádně projel Mondeo v Německu, krásně volné silnice a v Lipsku jsem byl hned. Jakmile bude krapet času, tak přidám pár fotek ohledně změn na Mondeu, které tam bylo vystavené, jsou to jen prkotiny v interiéru, ale většina je k horšímu, jako třeba stříbrný ovladač světel. ;-\

Jinak 18" pěkne táhnou na vyjetých kolejích, zimní 17" to nedělaly. Ale není to tak hrozné, jen si opět zvyknout. Jinak jsem na zadním disku našel pěkný zářez, myslím, že to bude od letícího kamene. Na předním kole je zářez u pojistného šroubu => pozůstatek po včerejším servisu, disky byly bez škrábnutí. :-( A ještě mám "šlic" na gumě, také to tam nebylo, ale to jsem mohl kdekoli udělat o kámen, to bych lhal.

Když jsme tu u parkování, tak jsem minulý týden koukal z okna domu, přijel kluk s holkou ve starém otřískaném Subaru, vzadu pes.. Nic divného, kdyby to subaru nenacpal do místa pro Smarta, auta na každé straně odsunul o pár čísel, prostě najel k nárazníku a tlačil, já nevěřil vlastním očim, a když jsem mu něco řekl, tak jestli je to moje auto, říkam že ne a hned, ať se starám o své věci.. nemluvě o tom, že když ta holka pouštěla psa z kufru, tak kufrem bouchla o Fabku, co stála za nima, takže si ještě musel popojet, šílený. 8-s

Je škoda, že se v Čechách lidé ještě nenaučili respektovat cizí majetek, nebo se alespoň naučit trochu tolerovat toho druhého. Jinak vřele doporučuji auto nemýt >:D , jakmile to člověk udělá, tak celý den jde do háje.. sem tam nějaký otlak, sem tam ďubka od dveří, ranka od kamínku, asfalt atd., pod tím nánosem se to tak nějak schová. :-! Ale kdo by chtěl jezdit ve špinavém autě?

cja 16.04.10  18:46

« Re: Re: Odřeniny při parkování

Chlapi jsem rááád, že nejsem na tom světě sám.
    A jsem rád, že pořád jsou lidi, co dokáží pochopit i drobné nuance v přístupu k péči o vůz. Protože jinak bychom všichni jezdili v plechovkách, protože na vzhledu auta přeci nezáleží, natož na barvě....
    Už v autoškole nás ten hodný pán učil, že auto má být i čisté a technicky v pořádku, ale pravda - je to již dávno.
    Bojím se auto po zimě umýt, navíc není času a pěkného počasí nazbyt, ale až vylezou zpod prašné krusty rúzné kazy na laku, tak budu mít zase zkažený den. >:D
    Jinak jsem přezul na 18" Individual kola a nějak to tahá za ruce, šířku zimních jsem měl stejnou, tak asi profil. číslo pneu dělá své - i když je to jen 5%.

"-- skrytý --" 16.04.10  14:15

« Re: Odřeniny při parkování

Pánové, díky za pocit, že nejsem poslední člověk na světě, kterému přijde normální nemít omlácený auto :-)

Já osobně mám mindrák, když někomu jen ťuknu do auta a honem koukám, co jsem provedl jemu a co sobě - prostě mám pocit, že bych už mohl ve svém věku umět otevřít dveře auta. Naštěstí se mi to stalo za posledních 10 let jen jednou nebo dvakrát a vždycky bez následků, ale i tak mi to na náladě pro ten den nepřidalo.

Nedávno jsem parkoval z kopce dolů, vedle mě stálo auto kamaráda. Přiskotačila jeho dcera, otevřela si dveře a pustila je do mých. Moc pěkná rána, vybrala to naštěstí klika mých dveří. Nicméně ačkoliv jsem si do té doby myslel, že jsem ve společnosti normálních lidí, tak mi v tu chvíli došlo, že vlastně jsem jediný, komu to připadá divné.

Rozumím tomu, že někomu přijde normální jezdit v omláceném autě, prostě to neřeší. Beru to, nerozumím tomu, ale respektuju to. Ale když já mu nechodím tu jeho popelnici leštit, tak proč on mi chce z mého auta udělat stejnou hrůzu, jako má on, to vskutku nechápu :-)

A že někdo neřeší škrábance na autě za dva míče? No a co? Já taky neřeším kolik bude stát oprava - prostě to nechám opravit, ale kdyby někteří lidé vykazovali znaky aspoň elementární zodpovědnosti, tak bych třeba ušetřil nějaký čas s vyřizováním opravy. No a protože mám blbou vlastnost vidět každý škrábanec, tak to fakt nemám jednoduchý :-)

Pavel.E 12.04.10  21:52

Přesně, ideální parkování!

Odkaz na YouTube:

>:D

jurkoboss 12.04.10  16:42

« Re: Odřeniny při parkování

Je to tak, nič s tým nenarobíš.

Ja len čakám kedy príde taká doba, ako bola kedysi reklama, neviem na aké auto, alebo na čo to vlastne bolo.
    Panička si prišla s autom, vystúpila z neho, diaľkovým ovládačom ho akože uzamkla a auto sa jej poskladalo do kľúčenky a vhuplo do kabelky.

Pavel.E 12.04.10  01:10

« Re: Odřeniny při parkování

Tak to je snad poprvé, kdy mi někdo mluví z duše, hlavně to, že zaparkuji na druhé straně parkoviště, kde nikdo není a než se vrátím z nákupu, tak před obchodem volno a kolem mého auta stojí v těsné blízkosti mraky aut.. Tohle se mi stalo nedávno, kdy jsem byl v OBI pro nějaké věci, říkám si že to dám tam, kde nikdo nestojí abych si to v klidu mohl naložit, aby mi zbytečně nějaká dodávka nebouchla dveře atd., no ve výsledku jsem si musel s autem vyjet, abych si mohl náklad naložit. >:D Já vím že se tomu člověk nevyhne, nedá se nic dělat, ale kdyby lidé alespoň mysleli.. Asi chci moc. ;-\ Když jdu po ulici a dívám se, jak slečna chce nacpat svoji X5ku do místa, kam by se nevešel ani Smart, tak se mi otevírá kudla v kapse.. A i když to té slečně nejde, tak to stejně ještě několikrát zopakuje, aby se ujistila a dostatečně poničila okolní auta.

Pokud někoho vezu, tak mu vždy zastavím před vchodem a pak si zaparkuji, lidé si často ťukají na čelo, stejně tak, když říkám lidem ať si vystoupí dříve než zaparkuji.. Myslím na jejich pohodlí, můžou si otevřít celé dveře, neomlátí ani auta kolem a neponičí mé dveře. Ale pomalu veškerou snahu vzdávám. :-!

jurkoboss 11.04.10  21:50

Nazdar,

keď idem do nejakého obchoďáku, tak radšej parkujem ďalej.
    Inak časovo je to aj výhodnejšie, nemusím sa stresovať zaparkovať medzi 2 autá, sledovať uponáhľaných ľudí s košíkmi, aby som ich neprešiel a podobne, taktiež aj vychádzanie z parkoviska je jednoduchšie. Nie vždy to však ide.

Potom som si všimol ďalší fenomén. Zaparkujem relatívne ďaleko od vchodu, okolo mňa na parkovisku nikto nie je a onedlho začnú priparkovávať aj ostatní ku mne. Toto platí, aj keď sa pristavíš pri ceste a podobne.
    Príklad beriem nákup syrových korbáčov pri ceste, keď sa vraciam z Tatier, alebo nákup ovocia a podobne.
    Najprv nikde nikoho a zrazu sú tam všetci.

Inak snažím sa vyhýbať preplneným parkoviskám, zvlášť s autom veľkým ako je Mondeo. Netvrdím, že sa nedá prejsť, ide mi o tie nervy. Zostalo mi to z posledného Silvestra, keď som auto šprajcol medzi 2 autá pri výjazde z parkoviska.

A pokiaľ človek jazdí dosť veľa, tých šrámov sa nezbaví, musí s tým jednoducho počítať.

Pavel.E 05.04.10  20:49

« Re: Odřeniny při parkování

Člověk se tomu opravdu v ČR neubrání, hlavně ve městech, každý parkuje na doraz.. No já když si vzpomenu na půl roku starou Octavii a hned čára na celých dveřích řidiče od nějakého zipu, když mi řekli cenu opravy šel jsem do kolen a vyřešil to pořádným rozleštěním a zeleným voskem, ale pořád jsem o tom věděl. :-( Někdy je to pro zlost, že se nad tím nepovznesu a nevykašlu se na to. To auto je hodně drahá věc a vadí mi, když mi někdo něco zničí a ani nic neřekne, potažmo člověka ještě nařkne z toho, že si za to může sám. :-(