BMW řada 3 (1995)

1.10.2009

Zdravím, i já přidávám svůj vysněný poklad, BMW 325 TDS. Asi od 14-15 let, teď už nevím, jsem pokukoval po BMW. Moc se mi líbily, ikdyž jsem žádné…

BMW 325TDS (Parda71)

Jack1989 01.10.2009  18:10

Tak uz je doma

Tak uz ses dockal Jardo co? Musis dovest ukazat. Jo a jestli chces dam ti cislo na toho borce z Kravar, vsak vis jak mi delal elektriku na moji, myslim ze by mohl vedet

Parda71 (BMWfans) 01.10.2009  21:00

« Re: Tak uz je doma

Jo jo dočkal, chtěl jsem k tobě zaskočit už dávno, ale vždycky do toho něco vlezlo. Tak třeba zítra? Cinknu ti a rovnou mi dáš to číslo na toho borce.

MichalBMW (BMWfans) 01.10.2009  18:59

Paráda

Tak je tu konečně další e36tka...vipadá celkem gud myslim, že i tak jezdí ;-) ...no nic at slouží a hodně radosti z jízdy a bez nehody ;-) čau :-)

Parda71 (BMWfans) 01.10.2009  21:02

« Re: Paráda

Jo dík, vzhled zatím není úplně dle mých představ, ale i tak je nádherná :-)Vše je o penězích. Jezdí skvěle, na to vem jed ;-) Měj se.

foto Mira328i

Mira328i 01.10.2009  19:10

Čau,pěkný auto

..s těma ručičkama nevim,možná tam sou budíky z jiný verze nebo takovej elektronickej sajrajt u budíku co mění koeficienty měření podle použitý motorizace.Jinak nevim-ještě sem se s tim nesetkal.
    Taky mam 36ku..kdyžtak mrkni:-)

Parda71 (BMWfans) 01.10.2009  21:04

« Re: Čau,pěkný auto

To mě taky napadlo, že by to mohlo být z jiné verze, ale zas otáčkoměr a teploměr je cejchovaný na TDS, tak třeba TD.. No každopádně dík za radu, asi to o víkendu rozeberu. Mrknu, ohodnotím, zdarec

foto Sprint

Sprint 01.10.2009  22:04

S kámošem u školy...

...to je jako gate to hell. >:-[]

foto KubikCv

KubikCv 02.10.2009  11:18

Krásnej Bramborák

Moc pěknej kousek..kamarád měl 5ku 524TD a to byl lenochod :-) Sdílím Tvůj názor na "tuning" :-)

Parda71 (BMWfans) 02.10.2009  18:27

« Re: Krásnej Bramborák

Dík moc. Jasne, TD je o ničem a ještě 524...Když už tak 525TD, ta ještě de, ale staré motory 2.4 toho pamatují hodně. Zdar

"-- skrytý --" 02.10.2009  19:04

BMW E36

Nádherné a zachovalé BMW,s ohledem na stáří vozu si říkám že je to opravdu kvalitní a spolehlivý vůz.Právě s tímto BMW každý den tvoříme dvojci s Fáčkem-Old School dojížděním do našeho vzdělávacího ústavu.Musím říct že opravdu pěkně voní jeho výfukové splodiny:)-Skoro vždy jezdí jako první,s ohledem na jeho výkon je to víc než jasné:).

foto positivemind

positivemind 04.10.2009  11:21

Msta či objektivnost?

Můžu vědět, proč jsi dal mému autu 6 bodů po tom, co jsem já nevalně ohodnotil to tvé? Mám totiž pocit, že je v tom msta, zkus to ještě přehodnotit :-)

Parda71 (BMWfans) 04.10.2009  18:08

« Re: Msta či objektivnost?

Obojí, to samé jsem ti mohl napsat já proč si mi dal za auto 7. Já ti sice dal za auto 6, což je objektivní, protože mi přijde 407 jedno z vůbec nejhnusnějších aut na trhu, ale za fotku a recenzi po 9, takže to máš za 8 bodů, což není nejhorší. Od tebe mám 7,3. Takže bych se měl spíš já ptát co se ti na mé recenzi a autě nelíbí.
      Ale recenzi máš překnou, tak to hodnocení ještě předělám. Jestli i ty, záleží na tobě ;-)

Jack1989 05.10.2009  13:50

Srdcová záležitost

Parda byl tak hodnéj a nechal mě řídit toto autíčko. Ještě aby né když jsem ho dlouho vozil do školy:-) Po prvním přidání plynu a projetí zatáčky musím říct že toto auto umí chytnou hodně za motoristické srdce. Já mám Octávii, tudíž úúúplně jiný pocit např.na výjezdu ze zatáčky u BMW, které jsem řídil poprvé a nechalo ve mně krásny pocit.

Parda71 (BMWfans) 05.10.2009  17:05

« Re: Srdcová záležitost

Samozřejmě, že jsem ti to pučil, já taky osedlal tvou Octávii ;-) Jsem rád, že se ti to líbilo, třeba taky někdy přesedláš na BMW ;-)

"-- skrytý --" 10.10.2009  11:40

Jack89

Né Hanis musíš zůstat u Škodovek! ;-) :-)

Parda71 (BMWfans) 10.10.2009  21:34

« Re: Jack89

>:D Ty si mi ale vlastenec, počkej až Roman přesedlá z fačka na jinou značku a budeš mít po ptákách >:D

foto ReznikCZE

ReznikCZE 06.12.2009  14:49

Dík :-)

Dík za SZ někdy se můžem srazit až bude cesta do Brna . . .Tvoje BMW je nejzaběhnutější klasika . .To byly BMW ještě lehounký a mrštný ;-) sám mám v Topu dvě značky a to Alfa a BMW to ovšem nepočítám moji nejoblíbenější značku Maserati ;-) :yes: všechno za 10b . .myslím že v jistém směru se o Alfě dá hovořit jako o konkurenci BMW ;-)

Parda71 (BMWfans) 06.12.2009  18:50

« Re: Dík :-)

Není zač, líbí se mi jak z tvé recenze číší tvoje láska k Alfám ;-) Já mám rád BMW taky tak :-) .
      Jasně, BMW a Alfa k sobě mají dost blízko, rozhodně blíž než BMW a Mercedes. Alfu si kupují lidi, co z jistého důvodu nechtějí BMW nebo ho už měli a naopak.
      Dík za hodnocení.
      P.S Já nejsem ze Slavkova u Brna, ale u Opavy. Asi to přepíšu, nejsi první koho to napadlo >:D
      Tak se měj.

Traviss (BMWfans) 08.12.2009  19:45

Sraz

Zdar, jukni do pls do mého profilu a popřemýšlej o srazu :-) Minule se nás sjelo asi 10, ale tentokrát by to mělo být lepší (už mám dvě BMW >:D )

Traviss (BMWfans) 09.12.2009  19:25

e36 nestárnocí klasika

Paráda, motor taky nejrozumnější volba :-) koukám, že volant máš ten samý, jen bez multifce..
    Pokud bys chtěl něco k těm náhr. dílům, jak píšeš v recenzi, tak dej vědět, jsem schopen to sehnat za dobré ceny..

Parda71 (BMWfans) 10.12.2009  13:13

« Re: e36 nestárnocí klasika

Jasně, když jezdím celkem dost, tak bych asi ani osmnáctku neuživil. A přitom jednu podmínku splňuju, je to R6 ;-) A jede báječně. JJ volant máme stejný, ale ty máš multifci a zachovalou kůži, mě čeká nová.
      Jaké máš možnosti? Slevy na origo díly? Nebo slevu u Rallu apod.?
      Dík za body ;-)

Traviss (BMWfans) 10.12.2009  23:03

« Re: Re: e36 nestárnocí klasika

Jó na těch fotkách ještě zachovalá vypadá, ale těch 30tkm pod mýma rukama ji dalo zabrat ;-)
        K těm dílům - jak jsem dával dohromady obě BMW, tak jsem zjistil, že nej je stejně dovézt si to z PL, jak plechařina, tak různé motorové, hnací, chladící části a to často pod 50% ceny u nás prodávaných origo použitých dílů, je tam navíc výběr větší než velký, za to u nás je to ber-neber... Na sraze, pokud dorazíš, povykládáme víc, pokud ne, tak to ještě proberem.. :-)

"-- skrytý --" 10.12.2009  11:45

Tak...

...jsem se konečně dostal k přečtení tvé recenze. Auto ti závidím, ani si nedokážeš představit jak... BMW je prostě sen. Rozhodně ti to přeju a ať dlouho slouží ;) recenzi bych trošinku ještě doladil, ale jinak ok. 3x10 máš ode mě celkem zaslouženě ;)

Parda71 (BMWfans) 10.12.2009  13:16

« Re: Tak...

Díky, já jsem moc rád,že ho mám, však jsem si na něj vydělal sám. BMW byl pro mě taky sen od 15 a jiné auto už nikdy nechci.
      Recenzi budu předělávat, jak jsem řek, taky maturuju ;-)
      Dík za body ;-)

"-- skrytý --" 10.12.2009  19:40

« Re: Tak...

Jasno, jasno, právě proto máš i za recenzi ode mě 10 ;-) A s láskou k BMW tě víc než chápu... taky doufám, že až si budu kupovat svoje vlastní první auto, tak to bude BMW. Alespoň to k tomu budu směřovat :-) Tak ještě jednou, ať dobře slouží ;-)

Parda71 (BMWfans) 10.12.2009  20:06

« Re: Re: Tak...

Tak teď jsem recenzi trochu poladil, tak sand to je lepší. Moc ti chválím výběr značky, doporučuju E30 nebo E36. Dneska se dají sehnat za směšné prachy, ale musíš hledat zachovalý kousek, doporučuju e30.cz a bmwklub.cz ;-)
          Díky a hodně štěstí s prvním autem ;-)

"-- skrytý --" 10.12.2009  20:22

« Re: Re: Re: Tak...

Za takové auto jsou to opravdu směšné prachy, jen je mít >:D momentálně na tom nejsem finančně moc dobře... ale tak za nejdéle za rok bych si chtěl nějakýho toho mazla domů pořídit :-) E30 a e36 jsou úžasná auta, přesto mě srdce táhne hlavně k té e30... na stránky rozhodně mrknu, dík za tip ;)

Parda71 (BMWfans) 10.12.2009  22:19

« Re: Re: Re: Re: Tak...

To chápu, E30 je srdcovka. Kdybych nemusel jezdit do školy denně 90km, tak bych měl auto jen na lítačku kolem komína, tak bych asi šel do 318iS, ale osud tomu chtěl jinak a mám chrochtavé R6 a jsem za to moc rád. Tak pak udělej recenzi a snad ti to brzo vyjde, třeba ježíšekl nadělí E30 pod stromeček >:D
              Tak zduř a hodně štěstí u matury :yes:

"-- skrytý --" 10.12.2009  22:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak...

s tim ježíškem dost pochybuju, ale bylo by to pěkný :D:D mno a díesel R6 je taky pěkný... hlavně že je to BMW ;) mno a tobě taky hodně štěstí :yes:

"-- skrytý --" 10.12.2009  20:15

Supr auto

Super auto.. taky bych chtel bavo E36, akorat nejak nejsou money no :-( .. Auto sis kupoval tento rok ze ? Bo jeste minulej rok sem chodil na stejnou skolu a tohohle auti bych si vsiml .. Tise zavidim, a kdyby si nekdy videl jak je u toho nekdo vylepenej tak to budu asi ja xD

Parda71 (BMWfans) 10.12.2009  22:21

« Re: Supr auto

Jeeej, dík moc, každý fanda BMW je vítan! Počkej, ty si chodil na SPŠ Bruntál? Letos si maturoval? Jaký obor?
      Šetři money a kup si BMW taky, stojí to zua to ;-)

"-- skrytý --" 10.12.2009  21:45

E 36

a další komu proudí v žilách modrobílá krev ;-) Bmw mam moc rád vyrostl jsem na E30(nezapomenutelný auto) e36 jsem měl 318is...velice živoučky autičko,teď jsem měl ještě do nedávna E39 540,ke který se asi ještě určitě vrátim!
    Jinak moc pěkný auto přeju mnoho šťastný km...

Parda71 (BMWfans) 10.12.2009  22:24

« Re: E 36

BMW, to je prostě něco... Jen my fandové si rozumíme. Jen škoda že si zběhl k medvědům, co takhle E39 M5? Nebo zuřivý V10 v E60 M5? >:D Ne, dělám si srandu, medvěd je taky moc fajn a ten motor tam musí být neskutečný.
      Jak vidím tak vytříbený vkus si měl vždycky, E36 318iS po E39 540, ou... Tak další kára BMW jo? Ok, ber za slovo ;-)
      Díky za pochvaly, tobě taky moc šťastných km ;-)

"-- skrytý --" 12.12.2009  15:04

« Re: Re: E 36

O E39 M5 hodně uvažuju,ale u tohohle auto to chce sakra dobře vybírat,nová M5 se mi už tolik nelíbí,kolega jí má a už měnil diferák prostě se mu rozpadl,což u tohohle modelu je dost často...mědvěda jsem zkusil jenom proto že to je AMG,jinak nee....

Parda71 (BMWfans) 12.12.2009  19:12

« Re: Re: E 36

Jasně, u BMW platí všeobecně, že musíš dobře vybírat a u M modelů ještě víc. Kdybych si já kupoval takové auto, tak bych to asi řešil jedině buď přes BMW premium select, jestli si o tom slyšel, nebo dovoz a třeba rovnou ze Švýcarska. A to bys měl pecku...

foto Wiii

Wiii 26.12.2009  19:10

Nový tým?

Zdravim :-) Na MACZ se objevil nový tým? Nebo je to jen recese? >:D

"-- skrytý --" 29.12.2009  16:59

« Re: Nový tým?

Je to tam...Nový team je na světě :-)

foto Wiii

Wiii 29.12.2009  17:09

« Re: Re: Nový tým?

Nooo, tak je tu zas o neco vice teamů... ;-) Slysel jsem o tom uz zvěsti, ale az ted jsem ho videl nazivo ;-) :yes:

foto Mira328i

Mira328i 29.12.2009  17:12

« Re: Re: Nový tým?

Nový tým??a můžu do něj přidat svoje auto...škoda 120ls:-)?
        ..radši si přesuňte svoje trojky do 3series;-), ať sou všechny pěkně pohromadě:-)

Parda71 (BMWfans) 02.01.2010  10:52

« Re: Re: Re: Nový tým?

Udělali jsme si takový malý spolek milovníků BMW, převážně z Ostravska.
          P.S Škody 120 asi neberem, ale 328i jooo ;-) >:D

MichalBMW (BMWfans) 30.01.2010  21:24

« Re: Re: Re: Re: Nový tým?

Z Ostravska? bereš mně? >:D
            P.S ja chci BMWÉÉÉ

Parda71 (BMWfans) 31.01.2010  12:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Nový tým?

Jsme všichni okolo Ovy no. Já myslím, že nebude problém, že by to nikomu vadit nemělo, že nemáš BMW. Jen musíš slíbit, že si ho pořídíš jako první káru na 100%. Tak tě pasuju na člena BMWfans ;-) Sleduj diskuze u mě nebo u uživatele Traviss (BMWfans) okolo srazíku ať se můžeš stavit. Tak zatím

MichalBMW (BMWfans) 31.01.2010  13:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový tým?

Super dík :-) BMW budu mít slibuju:D jenom s těma srazama co bych tam dělal?:D

Parda71 (BMWfans) 31.01.2010  15:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový tým?

No náš sraz probíhal tak, že se posedělo v hospůdce,pokecalo o naší společné vášni BMW a pak se šlo klouzat na parkoviště. Tudíž vlastnictví BMW není až tak nutnost, důležitá je láska ke značkce.

foto will83

will83 21.02.2010  17:13

Super !!

Tyhle auta budou vždycky krásný a jízda s BMW je požitek. Měl jsem tu čest pár dnů jezdit s E36kou a byl to zážitek, bylo to 325 TDS 85 kW. To brumlání 6tiválce pohánějícího zadní nápravu mě dostalo.....Taky ergonomie ovládacích prvků a posez byl skvělej. O 2 roky později jsem se svezl s E90 330D a to mě kupodivu moc neoslovilo stísněným interiérem ani materiály uvnitř. A od 3.0 D jsem čekal asi až příliš a možná proto mě výkon moc nepřekvapil. Tak ať slouží !!!

Parda71 (BMWfans) 22.02.2010  21:44

« Re: Super !!

Já to říkám pořád, že tyhle auta stárnou hodně pomalu, to je vlastně stejná vlastnost jako u tvojeho Touru. Taky se mi styl BMW moc líbí, jinouznačku už nechci. A TDS E36 je pořád pecka, tak díky za pochvalu ;-) :yes:
      Akorát tě opravím, 85kW není TDS, ale jen TD, protože nemá intercooler ;-) ale to je detail.
      Díky a zdarec

foto FilioBMW

FilioBMW 05.03.2010  02:12

Krasaveček

Jé, krásnej sedan:-) S foliemi bych byl opatrný, design počítá i s "průhledem" skrz okna a necitlivým zatmavením se tato rovnováha může narušit. A ty patnáctky auto moc sluší. Nebyla by 36ka na sedmnáctkách nepatřičně tvrdá?
    BTW: ten volant nemá chybu:-))

Parda71 (BMWfans) 05.03.2010  13:02

« Re: Krasaveček

No chtěl jsem jen tak jemně hlavně kvůli slunci, ale asi tokašlu,stejně na to nejsou love. Kola se mi taky líbí, ale byly tam moc velké gumy 225/60R15 a to se mi nelíbilo,tak jsem je prodal a koupím na léto 205/55 tak pak tobudeš ještě o fous lepší ;-)
      Volant no >:D Asi předchozí majitelé jezdili především stylem ruka uprostřed nahoře,borec styl >:D Snad ušetřímdvojku na novou kůži, štve mě to.

foto FilioBMW

FilioBMW 07.03.2010  05:58

« Re: Re: Krasaveček

205/55/15? :yes: S tím volantem to mám podobný. U kupé se mi taky trhá. Nejspíš od sluníčka. Zítra jedem s kámošenm fotit jízdu na sněhu, tak veznu i vnitřek:-) Neměl jsem sem kézt.. MA.cz mě baví víc jak nějakej podělanej Facebook. Tady se neřeší kraviny, ale auta:-))

Parda71 (BMWfans) 07.03.2010  11:24

« Re: Re: Re: Krasaveček

Jo ta kůže není nic neobvyklého u starších BMW. MACZ nejde ani s FB srovnávat! :-) Lepší se podívat na recenze nějakých 330i E46 než tlachat o blbostech ne? ;-) A diskuze tady stojí někdy fakt za to.

Jack1989 11.03.2010  20:20

« Re: Re: Re: Re: Krasaveček

Nazdar, hoď tam Mario Cavali co mám i já a bude. Však to stoji jen 600 z netu a 1500 v Obi, takže? >:D je to super, jen kolem ramen to ukazuje že není origo

Parda71 (BMWfans) 12.03.2010  20:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Krasaveček

Zdarec, no to se mi právě nelíbí, nechám si to obšít za 1500Kč, ale až budou zaplacené důležité provozní věci, jako např. technická apod.

foto HonzaBa

HonzaBa 30.04.2010  09:01

Hrabyňe

Zdar. Jestli hodláte zas někdy fotit u památníku, přidal bych se. Mám to kousek.

Parda71 (BMWfans) 30.04.2010  21:38

« Re: Hrabyňe

Zdarec, oj tak to jsme nevěděli, že by byl takový zájem! A M3 berem ;-) Ozvu se kdyby něco :-)

foto immortal

immortal 05.05.2010  10:23

No pekne auto jen co je pracda

Az udelas ty upravy co mas v planu, urcite dodej fotky!

Parda71 (BMWfans) 05.05.2010  21:26

« Re: No pekne auto jen co je pracda

No to jen tak nebude, jako student jsem rád, že auto uživím, tj běžné věci jako technická, gumy a nějaká ta údržba, jako třeba teď ložiska. Ale snad v létě.
      Jinak děkuju za chválu ;-)

FRPE 08.05.2010  19:54

Z Opavy, z Opavy ...

... Parda jede do Prahy, jeho bmw nestaví, když se někomu postaví toho přejede ... >:D >:D

jak se máme Pardo? ;-) Pardon že jsem nezaklepal teda ... >:-[]

Parda71 (BMWfans) 08.05.2010  22:34

« Re: Z Opavy, z Opavy ...

>:D opět si nezklamal svým příspěvkem a rozesmál si mě.
      Mám se celkem fajn, matura na krku, ale co mě štve je, že jsem dneska z finančních důvodů nemohl do Brna na KSA, jel tam náš celý "klub" BMWfans... Co ty? Proč si stáhnul Alteu?
      P.S. ty klepat nemusíš ;-)

foto Ferfi

Ferfi 13.05.2010  19:42

parada

jazdil som s tymto modelom 325tds,super recenzia davam 10 :-!

foto Koubes84

Koubes84 03.07.2010  20:49

Pěknej kousek

BMW je moje nejoblíbenější běžná značka. Kdybych nezdědil auto, tak kupuju E46... Moc pěknej kousek, i když pro mě s nesprávným motorem. 328i je ideální do téhle generace.

Parda71 (BMWfans) 21.07.2010  19:11

« Re: Pěknej kousek

Tak honem pryč s lagunou a jdi do E46!!! Jo dík, však v ideálním světě bych měl 325i nebo třeba E34 540i, ale v tomto světě, kde stojí benzín nekřestanské prachy a já jako student živím auto sám, tak TDS byla jediná volba. A za ty prachy neseženeš lepší auto v pomětu výkon x spotřeba. Ne že by nějaké jiné připadalo v úvahu než BMW >:D

foto dicky

dicky 04.04.2011  11:51

« Re: Re: Pěknej kousek

jejda jejda odpornejsi bmw v nafte jsem nevidel >:D jak nekdo muze jit do bmw s nevykonym traktor motorem je k nepochopeni >:-[]
        Kdyz nemas na Bmw v benzinu tak si ho nekupuj chudacku a radsi si porid opel corsa >:D
        KDO CHCE CURAT DO VYSOKE TRAVY MUSI NA TO MIT ...
        TĚHLE STARYCH SMRADLAVYCH A KOURIVYCH SMRADOCHU SETRILU POTKAVAM JESTE SPOUSTY NA SILNICICH A UZ BY JIM MELI DAT ZAKAZ VJEZDU DO MEST ...
        PRY UZ SE TO BLIZI
        Pastika stara ...kup si fiat punto s 1.0 a usetris penize a okoli nebudes obtezovat znecistovat se starym strepem studentiku

Parda71 (BMWfans) 07.05.2011  17:02

« Re: Re: Re: Pěknej kousek

Bla, bla, bla vidláku, máš SZ, pokud víš co to je a jak se to ovládá ;-)

foto shade741

shade741 20.02.2012  22:09

E36 je e 36

Pekná e 36, mě taky chytly, proto už mám třetí :-) . M 51 motor jsem měl taky, sice jen ve verzi TD, ale i tak. Když se kněmu člověk chová dobře, je to zlatý motor, narazit na nehuntovanej kus je porod. Přesedlal jsem na 2.5 l M50 vanos, a k naftě bych se už nevrátil ;-)

foto old-school-rska

old.school.rska 21.02.2012  08:23

« Re: E36 je e 36

Ano, Jardova E36 je moc hezká, obzvláště barva. Tak je jasné, že když sedneš a svezeš se s benzínem, tak už nechceš naftu. To máš to samé s automatem, jednou se s tím svezeš a už nechceš manuál.

Parda71 (BMWfans) 02.06.2012  12:47

« Re: Re: E36 je e 36

Zas nedivoč, s automatem je to složitější. Jsou tři typy lidí. Co automat odsuzují, že si raději kvedlají sami a ani po projetí se automatem ho nechtějí. Pak ti, kteří to zkusí a nechtějí jinak a pak lidi jako já. Uznávám oba typy, raději mám manuál, ale do některých typů aut je manuál nepřípustný a nebo kdybych bydlel ve velkoměstě, tak bych manuál taky nechtěl ani vidět. A do budoucna se automatu nebráním.

Parda71 (BMWfans) 02.06.2012  12:45

« Re: E36 je e 36

Kdyby bylo na mě, tak bych na naftě ani nezačínal, ale pomalu jezdit neumím a na dojení deseti litrů benzínu na sto km nemám.
      Jinak já jsem s motorem taky spokojen. Na tu dobu to muselo být dělo.