Audi Allroad Quattro (2002)

22.12.2011

Jak to všechno začalo: Už v podstatě od dětství jsem se zajímal o auta. Jak jsem vyrůstal začal jsem číst různé časopisy, chodit po výstavách a…

Audi AllRoad Quattro (Mireon)

foto beny-vize

beny.vize 23.12.2011  11:56

Docela faj motor :)

Nemáš ji náhodu z jihu čech ?

Mireon 23.12.2011  15:51

« Re: Docela faj motor :)

No auto je po nějakém myslivci z Belgie, když ho přivezli tak bylo plný jehličí. Docela rozdíl proti tomu v čem jezdí myslivci u nás že?

foto beny-vize

beny.vize 28.12.2011  11:04

« Re: Re: Docela faj motor :)

:-) jj to teda jo , zkušenost s ní mám taky , vím,že je to fajn svezení... :yes: Jen ty brzdy , co tak šátrám v paměti :-( tak snad jsi na tom lépe .

Mireon 28.12.2011  11:40

« Re: Re: Re: Docela faj motor :)

Brzdy jsou slabota co nedělám do nějaké úpravy se mi nechce. Kdyby bylo auto tak o 300 lehčí bylo by to ok.Stejně jsem zvyklí při brzdění podrazovat

foto Endroo

Endroo 26.12.2011  11:43

dobrá kára

Auto vypadá dobře a určitě i dobře jezdí. jen by mě zajímalo, kdes to fotil že tam je toliko sněhu. :-)

Mireon 27.12.2011  08:02

« Re: dobrá kára

To jsou fotky z loňska letos jsem ještě tolik sněhu nepotkal ;-)

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 26.12.2011  21:39

Mechy a plyn

Jen tak pro zajimavost, kolik stala ta vymena poskozenyho mechu?
    A co se tyce plynu, neznam nikoho s timto motorem a LPG. Ja sam mam LPG v aute s motorem, ktery se na prestavbu moc nedoporucuje a tak jsem zbabele nechal nastavit system tak, aby nad 4000 otacek prepinal zpet do benzinu (reduktor zvladne i 180kW, plynar se na muj pozadavek ksichtil, ale kdyby to neudelal, nastavim si to pres PC sam). Bojim se, ze u vysokych otacek s plnym knedlikem by plyn dohorival jeste pod vyfukovyma ventilama, coz by jim jiste nedelalo dobre...

Mireon 27.12.2011  08:07

« Re: Mechy a plyn

Měch stál v autorizovaným servisu cca 15000. Ptal jsem se i jinde,ale řekli mi že cena by byla plus minus stejná. Jediná možnost jak ušetřit je z vrakoviště. Dá se použít třeba z Touarega, ale zase to není nový. Jinak o plynu jsem dlouze přemýšlel a dlouho vybíral. Nakonec mám dva reduktory a pokud je auto zahřáté tak jede na plyn i pod plným plynem. Osobně mám v okolí 2 stejná auta na plyn. Pořád ten vývoj jde hrozně dopředu. Jinak zdravím. V rodině mám nového outbacka 3.6 za rok a něco už má najeto přes 60000. Naprostá spokojenost.

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 27.12.2011  11:31

« Re: Re: Mechy a plyn

15k? To jeste docela jde, cekal jsem mezi 20ti a 30ti za kus. Jinak chvalim vyber motoru, proti obligatnimu TDI je kultura chodu z jiny galaxie a s LPG bude nakladove jeste lepsi. Hlavne at vydrzi, s plynem motor i turbo (edit: aha 184kW, takze x2) urcite vic trpi.
        S OB 3.6 jsem jeste nemel tu cest, ale udajne je to docela mamutek, kterej neni ale moc uzranej. Proti nemu je muj starej sestihrnek jako lasicka, podvozkove je i pres stari a najety kilometry perfektni.

Mireon 28.12.2011  08:36

« Re: Re: Re: Mechy a plyn

Na plyn už mám najeto přes 40000Km a vše ok. Zrovna po novém roce musím na revizi. Už je to rok. Hrůza jak to letí. U toho outbacku udávají pohotovostní 1587Kg. To mi nepřijde tolik. Allroad je určitě mnohem těžší. I když ti výrobci to udávají různě. Jinak s outbackem velká spokojenost. Motor je ještě tiší a kultivovanější než audinka i ta převodovka je výborná i když jen pětistupňová, ale podvozek není tak dobrý jako v audi. Vzduch je vzduch právě. Ten měch tak stojí. Věděl jsem že některé díly jsou dražší přece jen auto nové stálo přes 2000000. Kolikrát nechápu že lidi si koupí nějaké drahé auto a pak řeší že je drahý servis, ale to je asi všeobecný problém v naší zemi.

Lexikon 09.01.2012  15:38

Máš u mne obdiv :-))

Ahoj, předem Ti chci říct, že máš u mne respekt, že jsi tady takové auto dal a ještě na LPG!! Disponuji přesně takovým autem i pohonem, ale ač jsem zvažoval ho zde dát, vždy po přečtení pár diskuzí jsem to zamítl. Jinak s tím co zde píšeš vcelku souhlasím, spotřeba u mne 15 - 18l, ale mám 20 kola a s autem se vyloženě nemazlím, přítelkyně dovede i za 11, vše v LPG. Jinak auto má těsně před třetím kilečkem na budíku a jezdí jen na LPG a žádné přepínání ve 4 tisících, dokonce systém je český, liji obyč 10w-40 a tedy musím říct pohoda. Jinak pár problémů už bylo, ale auto si užívám i v terénu, nejsem nedělní leštič. Problémy - prasklý měch a vyšlehaný kompresor ( repase, 3000 a 4500,- kč), měnil jsem oba kineťáky, za převodovkou se rosypala nějaká rozvodka (bylo třeba vyměnit ložiska, hodně to hučelo) a na jaře bude třeba udělat přední nápravu, jinak běžné věci. Rád bych s Tebou probral více věcí, ale raději třeba po emailu, neboť názory některých lopat mě odrazujou tady něco psát.....

Mireon 10.01.2012  19:52

« Re: Máš u mne obdiv :-))

Díky moc. Abych pravdu řekl tak asi ty diskuze moc neřeším. Je to moje věc. S autem najedu cca 45000Km ročně a pokud to tomu motoru neubližuje tak proč ne? Taky se mi plyn téměř nepřepíná. A tím že jezdím většinou delší trasy tak mám spotřebu nižší. Město je samozřejmě extrém. V okolí mám ještě 2 stejný audinky na plyn. Určitě můžeme pokecat. Není problém.

bajza audi 15.01.2012  20:06

« Re: Máš u mne obdiv :-))

Ahoj jezdím s tímto vozem taktež jen máme benzín a spotřeba na s mým stylem je okolo 12 litrů ale je to spíš auto pro přítelkyni. Co se týká jízdy jízdních vlastností jsme z toho neskutečně nadšeny opravdu luxus který jsme od toho nečekal. Jen musím souhlasit s brzdama jsou na to auto slabé a podvozek je vidět že to není auto na žádné závodění ale na klidnou dálniční svižnou jízdu. O plynu jsem uvažoval ale mám z toho strach. tak uvidíme jinak vnitřek máme stejný takže za mně 1. ;-)

Mireon 16.01.2012  10:06

« Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Jéé stříbrnej se mi vždy moc líbil. Přidej auto. Už to tady pomalu vypadá na 2.7T club :-) U plynu má cenu uvažovat pokud člověk najede s autem 15000Km ročně a víc jinak ne. Audinka je teď v servisu. Už je mi smutno. Hrůza jak si člověk zvykne.

bajza audi 16.01.2012  20:26

« Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Jakmile bude někdy čas něcoo přidám ale nevím kdy to bude :-) no jinak zítra se veze na opravu výfuku tak snad bude brzy ok. Stříbrná je pěkná barva ale je to taková tuctovka >:D

Mireon 17.01.2012  09:30

« Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

No allroadů ve stříbrné moc nejezdí. A co zkušenosti s podvozkem? Měchy atd. V pohodě?

bajza audi 17.01.2012  20:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

mazlik je doma výfuk byl špatný jen v objimkách rovnou vyměněny obě dvě a jede krásně potichoučku :-) jinak co se týká měchů tak zatím kelepu na dřevo měchy v pohodě aspon zatím ale trochu zlobí kompresor chrčí jak hrom a dlouho nafukuje tak uvažuji co s tním jestli repas nevím kdo to u nás dělá a nebo nový tak uvidíme :-(

Mireon 18.01.2012  08:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Taky nemám zkušenosti. Lexikon psal docela zajímavý info, ale už se neozývá škoda. U měl byl měněn před 3 roky ten kompresor stojí 50k. A měnil jsem jeden měch.

Lexikon 23.01.2012  14:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Ahoj, jsem tady :)) potřebjete nějaké info? jinak jestli Ti chrčí kompresor, tak s tím něco dělej, je vylítaný a začne se přehřívat, kilometry na to má. Mě stál repas 4500,- a šlape skvěle. Jen nech vyměnit také teplotní čidlo na něm (zkušenost). Chci se tady kolegů zeptat, kolik Vám papne motor oleje?

Mireon 23.01.2012  14:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Já tam dávám 5W30 jak má být. Záleží hodně na stylu jízdy. Ale většinou za 30000Km dolívám litr oleje. Já mám kompresor měněný před cca 4 roky. Máš tam zprávu z email adresou.

Lexikon 23.01.2012  16:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

5w30 jak má být? v manuálu jsou psány specifikace olejů které lze použít pro tento motor a lze lít i 15w40, ale to je každého věc, já osobně bych olej v motoru 30 000 km nenechal, raději průměrný, ale co 10 tisíc měním. Já dolívám cca 1l na 3000 km. Je tady někdo kdo má zkušensti s chipem na tento motor?

Mireon 23.01.2012  16:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

5w30 longlife doporučují v autorizovaném servisu. Tak nevím. Ten olej se tam dává od začátku. Taky nejsem moc zastáncem tak dlouhých servisních intervalů, ale zatím mi všichni řekli když to tak má být tak to tak dělej. Motor je krásně čistý ne jak ty nafťáky. Proč chceš chip? Chybí Ti výkon? Já zase toto moc neuznávám. Takže neporadím. Tuning všeobecně moc nemusím. Když chci silnější auto tak si koupím silnější a nebudu se vrtat ve svým. To je můj názor. Z allroada nikdy neuděláš sporťák.

Lexikon 17.02.2012  10:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

longlife nebrat, ted to psali ve světě motorů, že po 17 tisících nemá žádnou mazací schopnost a plyn tomu oleji také nepřídává. budeš dělat celej vrch motoru ;-\ nafťák možná je špinavej, ale není zlý, onehda jsem se vezl v chipnutém a byl jsem překvapen. Nechci s allroada dělat sporťák, jen jsi prostě myslím, že tenhle ten motor má na kurevsky více, viz RS4. Beru v potaz, že je to těžká kára, 4x4 a ten tiptronik je hlavně o pohodlí, ale přesto se mi zdá, že ta akcelerace..... možná to je jen můj blbej pohled :-) každopádně když chip tak od solidní firmy a né českých tunerů ala garage :-) koukal jsem na německých stránkách a 50 kobylek a kilečko na kroťáku by se sešlo >:D

Mireon 19.02.2012  11:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Tak jsem byl na revizi. A vše je ok. Víš jak je to s těma testama. Já bych tam zase nelil 15W40 to jsem nelil do žádnýho auta co jsem měl. Pokud máš najeto do 100000Km (což pochybuji) tak bych do toho chipu šel. Jinak ne. RS4 je pro příležitostný ježdění ne jako allroad. Navíc by jsi měl i posílit brzdy. Ale každýho věc.

Lexikon 19.02.2012  17:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Neliji 15W40, ale pokuď by měl správnou specifikaci, neviděl bych problém, snad jen v zimě. S těma brzdama máš pravdu, dal jsem ZIMMRMANN sport na celé, ale i tak je to málo. Zvědavost mi nedala a chip jsem dal, po dnešních ostrých testech jsem dlouho neměl takový úsměv na tváři :-) opravdu paráda. Budu testovat a napíši další poznatky.

Mireon 20.02.2012  09:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Tak super. Pak dej vědět. A to opravdu dolíváš tak často olej? A je vše ok? Buď je něco v nepořádku nebo tomu strašně dáváš :-)

Lexikon 07.07.2012  15:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Zdarec, takže motor po chipu má 20 tisíc najeto a pohoda, spotřebu moc nevím, poněvač mám 20 kola na léto:). Jinak olej dolívám od té doby co auto mám, ale dávám ji:) není to na parádu.....

Mireon 08.07.2012  16:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Tak ať jezdí. Já měním 2 měchy. Na podzim plánuji změnu tak uvidím jak to dopadne.

Lexikon 12.07.2012  13:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

máš prasklé? za kolik jsi je zplašil? také plánuji změnu, co máš v hledáčku? já dnes ráno sedl do auta a nemohu pohnout pákou od automatu, tak nevím co to bude :))

Mireon 12.07.2012  19:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Jo jo jsou fuč. Jeden přední a jeden zadní dohromady 23000 ale ještě tam bude nějaká sleva na auta starší 5 let. Auto stále nemám. No buď nový mondeo v naftě a nebo starší CX-9 tak 2 až 3 roky, ale těch aut moc není a ještě jsem v něm nejel. Seděl jsem v tom a auto je fakt obrovský. Nejspíš už nebudu autem jezdit tolik kilometrů takže bych tu mazda možná ani nedával na plyn, v tom případě by připadalo v úvahu i mondeo v benzínu. Podmínka je výkon 200koní a víc, automat, kombi, čtyřkolku nutně nepotřebuji.

- Radek - 26.07.2012  22:58

No kamaráde, jak tak nato koukám, tak já myslím, že 4x4 potřebuješ, akorát o tom nevíš >:D Ty seš totiž ještě mladej a perspektivní a z dosavadní evoluce Tvého vozového parku je patrné, že výkon tvých povozů roste téměř geometrickou řadou - 55 koní, 110 koní, 250 koní ... Z tohoto le jasně usoudit, že tvým příštím autem by mělo být něco, co bude mít tak 600 - 700 koní a na přenesení takového výkonu je pohon 4x4 téměř nezbytný. Podle mě, by to tudíž mělo být něco jako Ferrari FF ... Na Allroada, Mazdu CX.9 a tak ještě nejseš ta správná usedlá věková kategorie >:D Do kufru FF-ka se Ti skládací kočárek přinejhorším vejde, na sedadle spolujezdce vypneš airbag a pak tam můžeš dát i dětskou sedačku - pochopitelně z kolekce originálních autodoplňků Ferrari, že ... Takže na tvém místě bych to s tím "Mondiééé", potažmo CX-9 ještě zvážil ... >:D

Mireon 27.07.2012  12:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Jasný já to beru. RS6 nebo FF. Budu se snažit.

P.S. ty máš fakt 22dioptrií na čtení? (trochu se pohybuji i v oční optice asi 12 let :-)

- Radek - 30.07.2012  12:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

No od minulého týdne už jich mám dokonce 25,5 ... :-! Jsou to takové malé, plastové půllitry ... 8-s

Mireon 31.07.2012  07:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Hm. To už musíš mít lenti. A operace není možná? Mám zákaznici co má -19. Tam jsme ještě schopni nechat vyrobit sklo s takovou dioptrií po celé ploše, ale už je to na hraně.

- Radek - 31.07.2012  13:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Operací bylo již 5 a do dalších nejdu :-! Vidím, jak vidím a naučil jsem se s tím žít. Samozřejmě mě to strašně mrzí a psychicky deptá, že mi to znemožňuje řídit, nebo pracovat s auty, ale bohužel se s tím za současného stavu lékařské vědy a medicínských možností nedá nic dělat. Aspoň že se mohu kochat zvukem V8 ... >:-[]

Mireon 01.08.2012  07:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš u mne obdiv :-))

Hm tak to je škoda. S tím se asi opravdu nedá nic dělat. Tak aspoň ten zvuk.

bajza audi 04.02.2012  12:32

měchy

Tak jsme klepal dlouho ke kompresoru se přidal i levý zadní měch :'-( až trochu poleví ty mrazy tak se na to musím podívat dělal to někdo z vás výměna měchu? Díly na kompresor jsou objednány tak uvidíme akorát mě zarazil Lexikon o nějakáme čidle nevím kde ho objednat at když už to dělám tak au je to ok a nemusím to za rok dělat znovu. Jen se zeptám má í se měnit vždy měchy na nápravě nebo stačí vyměnit jen jeden? Děkuji za rady jinak jsme s audi max spokojený pokusím se přidat do recenze až bue vše ok :-)

Mireon 05.02.2012  16:27

« Re: měchy

Měnil jsem měch loni. Měnil jsem v autorizovaném servisu a měnili pouze jeden, takže asi není potřba měnit celou nápravu. Prý se dá i nějak repasovat,ale nevím jak. Nový se dá sehnat kolem 7000. Z vrakoviště bych to asi neřešil.

foto jednooky

jednooky 06.03.2012  11:50

LPG

LPG je super vec,jednoznačne lepšia úspora ako na diesli :-) Mali sme to na starej felicií a nebol žiaden problém. Teraz majú naši C3 picasso 1,6 Vti a ide sa tam montovať ťiež plyn tak som zvedavý, kedže keď sa auto kupovalo (2009) nebola ešte taká možnosť...

Mireon 07.03.2012  07:55

« Re: LPG

Ano je to tak. Pokud budou motory co bez problémů fungují na plyn, není důvod mít pod kapotou hlučnou naftu. Ale je pravda že už jich taky ubývá. Hlavně u audi už to za chvíli nepůjde nikam. U 3.0TFSI si myslím že ten motor bude mít problém najet 200K na benzín kor na plyn. No co ameriky to jistí. ;-)

foto domenico

domenico 03.06.2012  21:26

2.7t

Měl jsem možnost s ním před asi pěti lety jezdit ve Švédsku. Velmi příjemný motor a celkově mi bylo auto příjemné a pohodlné!

Mireon 04.06.2012  08:35

« Re: 2.7t

Tak to jsme na tom stejně. Auto mi hodně vyhovuje, akorát začínám přemýšlet o změně. Km přibývají závratným tempem. :-(

foto sotomaior

sotomaior 17.03.2013  09:52

LPG

ahoj, nečetl jsem celé, takže nevím co přesně za systém LPG máš, ale velmi dobré reference na LPG má jeden chlap z moravské třebové, a dělal LPG i na stejný motor jako máš ty... na skodahome má nick karel.lpg tak zkus jeho, vždy mi ochotně poradil a jinak přeji ať to máš rychle v pořádku! ;-)

Ronault. 17.03.2013  11:48

« Re: LPG

O tom chlapovi jsem na škodahome četl, podle toho, jak to poposuje, tak bych jeho zvažoval na přestavbu...

ale k věci.

Ještě zkus prokontrolovat těsnost sacího potrubí.

LPG je na hustotu směsi daleko citlivější, takže pokud někde nasává falešný vzduch, tak chcípá, nedrží otáčky atd., většina servisů většinou jde rovnou po LPG, ale problém v něm nutně nemusí být, přestože na benzín to jede v pořádku.

Mireon 18.03.2013  13:07

« Re: Re: LPG

Moc děkuji. Na tebe jsem spolíhal že se ozveš. Vím že máš velký zkušenosti co se týče lpg.

Ronault. 18.03.2013  19:46

« Re: Re: Re: LPG

Zase tak bych mé znalosti nepřeháněl... ono to může být dost ošemetné vždycky i bez lpg ;-)

Mireon 19.03.2013  09:20

« Re: Re: Re: Re: LPG

To je mi jasný. Ono je ještě zvláštní že když ráno nastartuju (motor je studený) a hned jedu tak auto je jako kdyby přechlastaný a nechce jet a jede na benzín. Právě proto jsem nechal měnit všechny vstřikovače jestli tam nejde plyn a stejně to dělá. Už jsem z toho trochu zoufalej.

Ronault. 19.03.2013  10:32

« Re: Re: Re: Re: Re: LPG

Pokud to dělá za studena, kdy motor ještě jede na benzín a ne na LPG, tak bych LPG vyloučil. V momentě, kde auto nejede na LPG, tak by se tam žádné palivo nemělo dostávat. Spíše bych nechal prověřit čidla tlaku vzduchu, teplotní, otáček klikovky atd., tam bude spíše zakopaný pes.
              Taky mi x krát řešili LPG, protože chcípalo na volnoběh, měnili membrány atd. a nakonec v LPG žádný problém nebyl, jen v tom sání...

Typický syndrom mechaniků je v tom, že dojedeš do servisu a oni "Jo, vám to dělá potíže, tak to je určitě tím LPG, to bude určitě tam...." Na takové bacha 8-s

Mireon 19.03.2013  15:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: LPG

A nemáš někoho s kým máš dobrý zkušenosti? Ty seš myslím taky z Brna ne? Tak někoho v okolí neznáš?

Mireon 18.03.2013  13:06

« Re: LPG

Moc děkuji. Ještě zkusím tam kde to dělali. Vyměnil jsem svíčku na třetím válci který hlásí vynechávání a vlnovec je taky vyměněn. Ještě teda zkusím tu těsnost potrubí. Tento týden pojedu do servisu tak jim řeknu ať na to zkusí mrknout. Já vůbec nevím jak se takový věci dělají.