Diskuse

Toyota Corolla (2019)

20.4.2019

Auto bylo potřeba nové ani ne kvůli stáří předchozího, ale kvůli prostornosti a našemu třetímu přírůstku do rodiny. Do současného Aurisu TS se prostě 3…

Toyota Corolla (Mikesus)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Ozzman 20.04.  17:02

První pořádný hybrid

To jsi sepisoval celou noc ne? >:D Vyčerpávající recenze, jen si dovolím pár postřehu z druhé strany barikády.

Musím říct, že mne naopak velmi těší volič převodovky v Corolle a funguje tak, jak jsem na něj zvyklý, včera, když jsem si po více, než dvou měsících zase sedl do Aurise, měl jsem problém zařadit a rozjet se, vše bylo "jinak", než je v konvečních autech, to u Corolly nehrozí.

Druhá věc, kterou si možná v recenzi dostatečně nevypíchl je, že to auto má dynamicky opravdu co nabídnout, není to žádné ořezávátko a nejeden naftový dvoulitr si povodí i na dálnici, což se rozhodně o běžných hybridech Toyoty dodnes říct nedalo.

Prostorný je akorát, není to obr, ale auto působí velikostně na pomezí tříd, stejně jako Oktávie.

Auris jsem si musel vyzkoušet, jeho pověstné těžiště proklatě nízko a vše dokonalé, to si musí zkusit každý člověk. I přes to všechno, že to není špatné auto, to na rozdíl od Corolly je spíše auto pro klidného řidiče, těžiště tam je, v zatáčkách docela sedí, jen řezat zatáčky se vám v tom ani nechce, na rozdíl třeba od Fokuse, kdy se těšíte do každé další zákruty, čím ostřejší, tím lepší ! Takže těžiště v reálné jízdě moc nepomůže.
    Auris v určitých situací umí i překvapit, ale je to takové chvlikové, kdy vypomůže elektromotor, třeba zajímavé bylo zrychlení 60-90 km/h, pak přišlo ovadnutí a jel jen spalovák.

Corolla je i díky novějšímu a silnějšímu pohonu lepší, výkon je dostupný v širším spektru i při jízdě do kopce a i když to také není vyloženě sportovec, tak mne s ním jízda bavila o dost více.Já se o Corolle rozepsal v blogu, tak to nebudu opakovat >:D

Zkrátka, Toyota udělala obrovský kus cesty od průměrně jezdícího Aurise pro klidné řidiče, se zajímavým pohonem k autu, které může oslovit i řidiče zavedeného mainstreamu, co se rád sveze rychle, protože je jízdně blíže k Fokusu, než k Hyundai >:D

Mikesus 20.04.  17:09

« Re: První pořádný hybrid

K tomu motoru jsem zatím moc psát nechtěl, přeci jen najet cca 300 km, když je úplně syrový, nemá moc vypovídající hodnotu. Ano, dynamika je úplně někde jinde v porovnání s Aurisem ( aspoň to co jsem mohl zatím vyzkoušet v té předváděcí červené ). První delší cesta bude v týdnu, takže budu moct víc k tomu říct.
      Ještě teď jsem si vzpomněl, jak jsme projížděli kolem místního srazu tunerů, oba neslyšně na elektřinu a všichni čuměli jak péro z gauče.

Ozzman 20.04.  17:19

« Re: Re: První pořádný hybrid

>:-[] Jo to bylo fajn, v tom něco je, to musím uznat >:D Dříve se každý chlubil zvukem motoru při takové chvíli, ale tohle je taky zajímavé >:D

Hammunasakra 20.04.  18:38

Moc pěkně napsaný = fakt pochvala :yes:

Jen si mě trochu překvapil s připojovánim spalovacího motoru v Aurisu = jezdim verzí po poslednim faceliftu a skoro naopak. Teda záleží jak kdy ale to co popisuješ neznám

Tak ať slouží = dělej průzkumníka = já až za nějakej rok :-)

Ozzman 20.04.  18:51

« Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Já si při klidné jízdě toho taky nevšiml, ale když s tím jedeš jako s klasickým nafťákem/benziňákem, dynamicky a čekáš výkon, tak to poznat je a to s patřičným zvukovým doprovodem. Hlavně třeba situace, kdy jedeš, před zatáčkou přibrzdíš a pak na to šlápneš. Na to Auris prostě není a Corolla je tady o světelný rok dál.

Je to hlavně i o té reakci na plyn, Auris je letargičtější a musíš hodně tlačit na plyn, aby se rozhýbal, Corolla jede hladčeji a akcelerace na lehkou nohu je diametrálně odlišná (mimochodem takhle funguje i naftové Mondeo, takže to není silnějším elektromotorem, prostě je Corolla jinak nastavená).

Jo a s Aurisem jsem se přistihl, že mne opravdu spíše bavilo jezdit lehkou nohou v Eko režimu a sledovat, jak auto jede na elektřinu...vydržel jsem to asi 20km, pak mne to bavit přestalo >:D

Jo, abych jen nehanil, Auris celkem dobře svítí.... než nám oboum došlo, že jedeme na dálkové >:D

Hammunasakra 20.04.  19:45

Jasně = nová platforma = a díky ní těžiště eště dalších pár mm níž >:D

Mě baví jezdit eko furt = a fakt mívám 4,6-4,7 litru

Přepínání světel na dálkový = funguje fakt dobře = toho sem si všim hned na začátku :-)

Ozzman 20.04.  19:48

« Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Hmm, do zatáček to stejně není nic, s čím bych si zablbnul.... >:D Vím, že ty si povedeš svou, ale konvenční auta bez baterek v kufru umí i zatáčet líp, samozřejmě, že né všechna.

Já s tím jel skoro za 6, Corollou podobnou trasu asi za 5,6 ? (to už nevím, ale v Blogu to je).

Jo, funguje, pokud nejsou zaplé natvrdo, jako v našem případě, kdy jsme je nechali svítit po focení. Ale to pro mne novinka není, to umí i jiné značky ;)

Mikesus 20.04.  19:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Já to sice tolik nehnal za tebou, ale corolla skončila na 5,8. Mně stačilo, když jsme sjížděli kopce dolů, corolla měla 3,3, ty jsi dojel za 5,5. To asi nebude autem >:-[]

Ozzman 20.04.  19:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

No, nebude to autem >:D Ale musel jsem to zkusit, když tu o těžišti Aurisu slýchám už druhým rokem >:D

Hammunasakra 20.04.  20:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Už třetím = a furt spokojenost :-)

Hammunasakra 20.04.  20:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Jj GT 86 je na blbnutí lepší = proč myslíš že se budu přít? :-)

Ten závěr fakt nechápu = jo umělo to logicky i moje minulý auto ;-)

Ozzman 20.04.  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Myslím srovnatelná auta C segmentu, GT86 je trochu jinak zaměřené auto. Můj závěr je narážka na naší včerejší lapalii....měl jsem tam dálkové natvrdo dost dlouho a Mikesus na Corolle taky, proto nám přišlo jak to skvělé svítit ;)

Mikesus 20.04.  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Akorát já měl puštěné AHS, takže to vykrejvalo okolní auta, abych tě náhodou neoslňoval. ( ale přemýšlel jsem o tom, že bych.... třeba.... trochu.... )

Hammunasakra 20.04.  20:10

« Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Ad světelný rok = důvod pro tvý slova smrdí až sem = a to sem docela daleko :-)

Ozzman 20.04.  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Nevim, proč to smrdí ? Prostě Auris tak dobrý není, je letargictejši, ve stínu Corolly, píše ti to i Mikesus. Prozradis mi ten důvod , proč to smrdí ?

Mikesus 20.04.  19:04

« Re: Re: Re: První pořádný hybrid

V 99% je to úplně neznatelné. Občas lehké škubnutí je kolem 70 km/h když se jede na elektriku a překročíš tu pomyslnou metu, kdy to zvládne jen EV. Tam to lehké škubnutí je skoro vždy. Ale občas, a to je jen při stání na křižovatce, v klidu si stojíš neslyšně a najednou se otřese celé auto a motor hned začne nabíjet. Dodnes jsem nepřišel na podmínky, ve kterých se to stane, neboť za celé 3 roky se to stalo možná 6x. Jediné na co jsem přišel, bylo to vždy v létě v velkém horku s puštěnou klimatizací.

Jestli někdy v budoucnu plánuješ výměnu za tohle, máš se na co těšit ( myšleno v dobrém ). Pokud chceš, můžeme se domluvit a můžeš dorazit si ji zkusit. Jo a za měsíc by nám měla dorazit i Camry

Hammunasakra 20.04.  19:42

« Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Na Camry se těšim = kdyby se extrémně dařilo = je to velkej favorit. Jinak to mám eště za dlouho takže zatím všechno jen teorie. Corolla 2.0 je reálnější = sem zvědavej na její dlouhodobější spotřebu. Generační rozdíl je i díky nový platformě i pohonu fakt znát = s Aurisem reálně jezdim pod 5 = sem zvědav na rozdíl ve spotřebě 1.8 vs 2.0

Jj všim sem si že nejlíp systému chutná = běžný počasí. Moc zima i moc horko = má vliv..

Mikesus 20.04.  19:49

« Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

S aurisem jsem za celé 3 roky skončil na spotřebě 4,2. Tady těch prvních 100 km mám zatím 5,8, v týdnu pojedu dálky, tak dám vědět. Taky jsem na to zvědavý, ale zatím se to pohybuje stejně jako když byl Auris nový. taky jsem jezdil kolem 5,8.
              Cenově Camry je hodně podobně jako Corolla 2.0. Nás stála Camry v nejvyšší výbavě ( bez VIP paketu ) téměř na korunu přesně jako tahle Corolla.
              Ty už jsi novou Corollu projížděl?

Hammunasakra 20.04.  20:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Na korunu? Méě tam trochu rozdíl vychází = to je fuk začal sem 3. rok takže uvidíme jaký budou ceny za..

Ne nezkusil = až vyzkouším vím že budu trpět :-)

Zkusím současně s Camry

Mikesus 20.04.  20:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Na Camry tam hodili slevu, takovou, že se to srovnalo s touhle Corollou po slevě jak nic.
                  Mám ti dát vědět, až budu mít předváděcí Camry? Jinak obdivuji tvoji trpělivost. Já bych si to chtěl vyzkoušet hned, jak by to šlo. ;-)

Hammunasakra 20.04.  20:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Tohle nám loni udělali s RAVkou = tak máme k Aurisu RAVku :-)

Schválně to chci vedle sebe = co mě víc zaujme. Ani nemusíš = už vědí že nás ulovili

foto AurisHSD

AurisHSD 20.04.  21:46

« Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Také Auris a připojování motoru bez cuknutí

foto h-onzyk

h.onzyk 21.04.  09:43

« Re: První pořádný hybrid

Jako pilot naftového Fokuse musím jen souhlasit, Corolla s 2,0 jezdí opravdu dobře a moc se mi nechtělo vracet ji dealerovi, dobře jezdí, dobře vypadá, akorát si soudruzi v Japonsku mohli odpustit ten klavírový lak na madlech dveří.

P.S. panoramatická střecha je super když se dá otevřít, smysl pevné jsem dodnes nepochopil (jo nemám děti) .

Ozzman 21.04.  10:05

« Re: Re: První pořádný hybrid

Těch failů s materiály je tam více, třeba kus palubky u řidiče tvrdý jak šutr. Stejná část u spolujezdce je měkčená.... nejsem si jist, ale Mikesusova Corolla to tak má, kdežto naše testovací červná z blogu měla tvrdý plast i před řidičem. Pak jsou tam chromované dekory na sedačkách, které vypadají jak ty levné napodobeniny chromu z Oktávky... takže ty detaily tam jsou, ale rozhodně to není nic, co by mi zkazilo dojem z auta.

Jakého Fokuse pilotuješ? Mne tedy zejména s Ecoboostem příjde řidičsky ještě o kousíček lepší, než Corolla, ale to je už subjektivní a možná i tím, že turbobenzín má výbornou odezvu na plyn.

foto h-onzyk

h.onzyk 21.04.  13:41

[odkaz]

Jinak koukám, že Corolla umí sedačky i bez stříbrného dekoru [odkaz]

Nafta je holt těžká na předek, navíc u nových generací Corolla má vzadu vždy multilink, Focus v základu ne, ale musím sebekriticky přiznat, že mám projetou novou Corollu, novou Mazdu 3, ale na aktuální FoFo se ještě nedostalo.

Mikesus 21.04.  14:05

« Re: Re: Re: Re: První pořádný hybrid

Ten stříbrný dekor je v paketu VIP, bohužel. Takže vlastně si člověk připlácí za něco "hnusnějšího". Trochu do recenze víc rozepíšu ty výbavy, protože v ceníku mají taky trochu nepořádek.

foto Verny-2013

Verny_2013 20.04.  20:42

velmi zajímavé auto

Možná se časem k něčemu podobnému taky dopracuju. Překvapilo mě že se do auta nižší střední vejdou 3 sedačky. Kamarád měl Volvo XC60 a tam to bylo tak tak. Jsem zvědavý na dlouhodobější postřehy a zkušenosti s autem. Kolik to vlastně umí najet čistě na elektřinu? Jaký je komfort na těch 18". Já mám s těmi přehnaně velkými koly spíš negativní zkušenost - vyšší hluk, nižší komfort, vyšší spotřeba.

dadasada 20.04.  20:52

« Re: velmi zajímavé auto

já testoval C 1,8 hyb na 18´a na komfort si stěžovat nemůžu. Byli to teda letňáky

Mikesus 20.04.  21:03

« Re: velmi zajímavé auto

Na těch 18" je to ještě o chlup lepší než na 17" Auris zatím co jsem mohl postřehnout. Jinak definitivně to chce více km najet, abych mohl říct. Určitě dám vědět.
      Vzdálenost čistě v EV zatím nevím, ale protože to má stejnou kapacitu baterek jako Auris, přepokládám že to bude stejné, tam se to dá podle provozu a reliéfu trasy ( nepočítám, že jedeš jen z kopce, spíše rovniky ) na 3-5 km. Nebo když člověk jede do kopce, tak vycucneš baterku během 200m.
      Ještě jsem zapomněl dodat, že Auris zvládá EV mód jen do cca 40km/h, Corolla do 55 km/h. A jízda jen na elektriku končí u Aurise při cca 70 km/h, tady cca 120 km/h.

verizon 22.04.  22:21

« Re: velmi zajímavé auto

Ako tam mozu vojst 3 sedacky, ked to ma len 2 isofixy? Fyzicky tam mozno vojdu, ale nie je to ani bezpecne, a uz asi ani nie legalne (stare sedacky bez isofixu sa len dopredavaju).

speedfred 22.04.  23:47

« Re: Re: velmi zajímavé auto

Sedačky bez isofixu nemôžeš používať alebo čo? 3 sedačku pripevníš pásom,mám pocit že hľadáš stále problémy kde nie sú.

Ozzman 23.04.  08:38

« Re: Re: Re: velmi zajímavé auto

Já to říkám pořád, xxc nemá rád auta...

verizon 23.04.  16:16

« Re: Re: Re: velmi zajímavé auto

Mozu sa pouzivat sedacky, ale uz za chvilu bez isofixu sa nebudu dat kupit. A naviac, nie je to velmi bezpecne. Ja mam rad auta, to bol taky problem dat v toyote 3 haciky dozadu a jeden dopredu? Takto musela ostat mimo moj vyber.

Mikesus 23.04.  09:35

« Re: Re: velmi zajímavé auto

Vejdou se, když nejsou na isofix. Na pás se normálně prodávají nové a dokonce i vyrábí nové.
        Isofix je preferovaný, protože je menší šance špatného uchycení. Jinak je to úplně jedno jaký typ uchycení se použije.

speedfred 23.04.  10:04

« Re: Re: Re: velmi zajímavé auto

Mám 3 deti a ISOFIX som nikdy nepoužil.

verizon 23.04.  16:18

« Re: Re: Re: Re: velmi zajímavé auto

Ked su uz velke, preco nie. Kedysi to neexistovalo.

speedfred 23.04.  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: velmi zajímavé auto

Áno,teraz sú už väčšie ale v aute som mal/mám ISOFIX a sedačky som kvôli tomu nemenil.

verizon 23.04.  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: velmi zajímavé auto

Napr. teraz ked sa narodi nove, tak male do 15 mesiacov myslim musi sediet v protismernej sedacke (co je logicke). Aj tak mam nazor, ze tie 3 isofixy tam dat mohli bez ohladu, ake sedacky a kedy by tam vosli. Existuju aj take uzsie sedacky, specialne pre 3 vedla seba. Alebo aspon dopredu jeden.

dadasada 20.04.  20:51

paráda a tichá závist

Moc jsem se těšil, až si to někdo koupí.. byla mi zapůjčená bílá Corolla 1,8 hybrid. Bylo to příjemné svezení. Bohužel to nemělo takový moc drive kolem 70 a je třeba více zrychlit.

Ten 2,0 vypadá o moc lépe.

Zkouším si to vybrat jako služebák. Camry se mi také líbila, ale nedělají kombi. Né že bych to nezvládl, ale auto mi nějaký čas zůstane a třeba pak budu muset vozit i kočárek.

Kupuješ Camry také pro sebe?

Jen mě upozorňoval, že na 18´je pěkná jízda, ale bolest hybridu je na zimákách. Tam to prý hučí. Asi záleží na gumě, ale budou to ty z továrny. Jinak u té kůže se mi nelíbí, že není větraná, pouze vyhřívaná. V létě jsem se toho bál, nerad se lepím.

Já měl spotřebu za cca 300 km průměr 5,2 a to s tím jezdili i majitelé a ty jsou zvyklý na BMW, takže to zkoušli hnát.

Musím říct, že závidím. Líbí se mi, akorát jsem porovnával vnitřní prostor oproti třeba Oktávce. Mám trošku limity ve výběru, i když nebyl zatím stanoven limit. Měřím 196 cm a dopředu si sednu, dozadu už nikdo, ale to je u všech aut.

Právě jsem i přemýšlel o Camry jako ekvivalent k Superbu (pokud mi ho dovolí) nebo Oktávka vs Corolla 2,0.

Mikesus 20.04.  21:12

« Re: paráda a tichá závist

Camry bych bral taky, ale kočárek tam fakt nedáš.
      Takže přímo pro sebe mám tu Corollu, Camry do firmy jako reprezentativní auto, když bude potřeba.
      Hučení kol je stejné u jakéhokoli auta, jen podle odhlučnění karoserie. Auris na to trpěl víc, hlavně ve vyšších rychlostech. Do cca 90km/h to bylo naprosto v pohodě. Corolla je odhlučněná o poznání lépe.
      196cm už je sakra limitující. Vpředu si myslím, že sis to zkusil sám, vzadu u mne s tou skleněnou střechou určitě ne. Jak to bylo u té klasické, to už si nepamatuji ( jen to, že Ozzy se při nastupování praštil hlavou o střechu >:-[] ). Ale na nohy bys tam měl mít místa dost ( pokud ne pro sebe, tak průměrně vzrostlý člověk ano i za tebe ). Já mám 186 a za sebou mám místa dost na rozdávání.
      Držím palce, ať ti to vyjde. V Camry rozhodně mít nouzi o prostor nebudeš. Tam jsem si mohl přehodit nohu přes nohu. Nevýhoda je ten kufr, který je sice velký, ale nedostupný.

dadasada 21.04.  06:47

« Re: paráda a tichá závist

Opravdu myslíš, že to napráší dvoulitru třeba na dálnici? Tenhle motor neměli, když jsem to testoval, tak mi půjčili Ravku v 2,5, že prý je to podobné jako Corolla s 2,0.

Mě přijde to e-CVT jako supr automat, teda hlavně do města, dálnici jsem neměl šanci zkusit. Doufám, že bude dobře sloužit :-). Ty už máš vlastně ten jak jakoby kope ty rychlosti? V té nižší verzi je to ten bez rychlostí.

Ozzman 21.04.  08:56

« Re: Re: paráda a tichá závist

Ahoj, nebyl to dotaz spíš na můj příspěvek výše, kdy srovnávám s naftovým dvoulitrem ?

Jinak - Ano - v rozmezí 100-160 km/h to jede proti Aurisu neskutečně, měřené zrychlení 80-120 za 4s ! Naftové dvoulitry to mají za 5-6s (taky záleží jaké). Já srovnávám s 2.0 TDI a 2.0TDCi o výkonech 140-180k.

Mikesus 21.04.  09:18

« Re: Re: paráda a tichá závist

Přímé srovnání s dvoulitry nemám, zbytek by byl jen subjektivní plácání. Jízdní dynamiku víc zkoušel Ozzy, za sebe jen mohu říct, že v porovnání s Aurisem je to jiná liga. Jezdil jsem taky RAVku a můžu ti říct, že to není jako Corolla. Je to podobné, ale rozhodně to není tak živé. U té Ravky jsem neměl tolik pocit toho výkonu, u Corolly mne to hned trklo.
          Ano, má tam virtuální stupně, ale přijde mi to absolutně k ničemu. Možná tak když chceš předjíždět, tak si tam rovnou připravíš otáčky, jinak nevím.
          e-CVT je ve městě super. I mimo není k zahození. Hlavně tu hladkost ti nikdo ničím nenahradí. Nevýhoda je zvuk v zátěži.

foto rogerer

rogerer 23.04.  09:00

« Re: Re: paráda a tichá závist

Proč by nedal do Camry kočárek? Já dám kočárek i do stávající corolly sedan. Úplně v pohodě - jednou rukou se složí. Vešel se tam i podvozek a korba vedle...úplně bez problémů. Sedan, který má více místa vzadu je dle mě úplně ideální "rodinný" auto, neboť děcka pak mají vzadu dost místa, omezený kufr lze doplnit rakví.
        Nehledě na to, kolik místa zabírají autosedačky dle normy isize....važte si zlatého místa na zadních sedadlech (superb, camry, corolla sedan)...

Mikesus 23.04.  09:31

« Re: Re: Re: paráda a tichá závist

To je možné, jsem trochu náročnější na místo tím, že máme kočárek pro dvojčata, a ten by do Camry neprošel ( dle osobního přeměření). Klasika asi jo, to nemůžu říct

foto Toky1

Toky1 23.04.  08:39

« Re: paráda a tichá závist

Je jedno kedy auto kúpiš, príde z továrne z výroby vždy na letných pneu. Je na Tebe aké zimáky si k tomu dokúpiš.
  • 30 Reagovat !

Mikesus 21.04.  15:06

Výbavy

Přidal jsem na konec recenze info k výbavám Corolly. Pokud si ještě na něco vzpomenu, nebo vyvstane další dotaz, připíšu to tam.

foto maao-bordel

maao bordel 23.04.  15:06

ovladani oken dalkovym ovladacem

Ahoj @Mikesus,

krasne auto. Zaujimalo by mne, ako se ovladaji okna tym dalkovym ovladacem ? musis podrzet tlacitko ? ktere? lebo ja jsem volal s predajci a on to vyskousel a neslo to.

Mikesus 23.04.  19:59

« Re: ovladani oken dalkovym ovladacem

Musí se to nastavit přes diagnostiku, z továrny je to vypnuté.
      Ovládání je tlačítky, podržíš zamčení, zavřou se. Podržíš odemčení, otevřou se.
      Přidal jsem screenshot z manuálu, kde to je napsané.

[odkaz]

Ta *1 znamená, že se to musí nastavit diagnostikou, že z továrny to je vypnuté a *2 je-li auto střešním oknem vybaveno.

A protože mám i slovenský manuál v tištěné podobě, zkusím to dohledat i v něm ( teď ho nemám u sebe, během zítřka dám vědět ), abys mohl přímo prodejci říct, kde má hledat.

speedfred 23.04.  20:36

« Re: Re: ovladani oken dalkovym ovladacem

To som mal na BMW e34 z 80-tých rokov........

Mikesus 23.04.  21:07

Tak ve slovenském manuálu je to na straně 56 - používání klíčů

foto Dylan-McKay

Dylan McKay 23.04.  21:12

Chválím

S hybridy jezdím už deset let. Toyota i Lexus. Strašně jsem si na ně zvykl. Žena je vždycky naštvaná, když to proložím nějakým tím "klasickým" kabrioletem... ;-)
    Testoval jsem u nás i v Německu jak Corollu, tak RAV4. Nic než nadšení :yes:

Mikesus 23.04.  22:01

« Re: Chválím

Díky. Jezdil jsi v Německu i s Corollou s těmi adaptivními tlumiči? Myslím, že tam to je výbava loung, nebo jak se to jmenuje. Trochu mne mrzí, že sem to importér nepustil, dost bych o tom uvažoval.

Ozzman 25.04.  10:23

« Re: Chválím

Ravka mi přišla trochu horší, než Corolla - podvozek a i hybridní ústrojí mi u Corolly příjde trochu lepší a lepší reakce na plyn.

Rasto 23.04.  21:25

Nosnosť

Naozaj máš v techničáku nosnosť 585kg, ako sa píše v tunajšom teste? To by bola paráda, že konečne aj Corollu človek môže poriadne naložiť...

Mikesus 23.04.  21:54

« Re: Nosnosť

To tě asi trochu zklamu, ale jen trochu. Tolik tam opravdu nemám, nosnost dle TP je 510 kg, ale méně vybavená bude mít určitě více.
      Takže nevím, kde to redaktoři vzali, když měli stejně vybavené auto, jen v bílém interiéru. Že by vyhřívání zadních sedaček dalo 75 kg? >:D

Rasto 23.04.  22:31

« Re: Re: Nosnosť

Tak oni asi započítali 75kg vodiča ešte - to by sedelo. Každopádne super - konečne. Lebo myslím že Auris TS HSD mal iba niečo kolo 400 + 75 a moja Corolla to isté. Keď som na dovolenku naložil 4 ľudí + 2 bicykle na guľu bola to celkom tragédia a tretí bicykel som radšej zvesil dole :D. 510 +75kg sa už dá.

Mikesus 23.04.  23:29

« Re: Re: Re: Nosnosť

Ha, to mne nenapadlo, že by novináři počítali.

jaggerl 24.04.  16:55

Nová Corolla

Fakt parádní recenze.Zrovna jsem řešil náhradu za našeho Scenica a už jsem pomalu objednával Tourana resp. jsem byl před rezervací:), když jsem narazil na tvůj test. Rozhodující je pro mne dostat do auta 3 děti, mám 12, 8 a 6 let. Hned jsem si domluvil schůzku u prodejce a dnes auto projel a důkladně jej prolezl, otestoval pohodlí dětí a tak. Vládlo naprosté nadšení, dostal jsem lepší cenu na výkup stávajícího vozu, tedy hned objednáno. Auto je skladové, tedy na konci příštího týdne je doma, já jsem volil 1.8 Comfort Style. Jezdím hodně město a okolí, tedy motor naprosto dostačuje, i při plném obsazení jelo auto fakt pěkně. Ještě jednou díky a přeji mnoho spokojených km:).

Mikesus 24.04.  18:01

« Re: Nová Corolla

Děkuji a tobě taky. Myslím že pro takto velké děti už není takový problém s mistem jako pro naše 2leta dvojčata a měsíčního prcka. Kdybychom neměli požadavek na panoramatickou střechu, asi bych to měl podobně

jaggerl 25.04.  16:41

« Re: Re: Nová Corolla

No s místem jsem byl fakt mile překvapen. Už se moc těšíme. Dnes mi volal prodejce, že auto bude v pondělí připraveno v Praze, tak hned zvládneme i protiúčet, auto mám již oceněné, tedy zítra zašlu doplatek převodem a v pondělí, nejpozději v úterý je doma.

Mikesus 25.04.  17:04

« Re: Re: Re: Nová Corolla

Tak to je super a gratuluji. Doufám, že tu brzy uvidím recenzi. :-)

jaggerl 25.04.  19:35

« Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Děkuji:). Na tohle auto se fakt těším, tak recenze bude. Chtěl jsem i na stávajícího Scenica, ale po roce a něco jde z domu, byl to fakt křáp a s dovozcem domluva nula. Snad budu mít větší štěstí a budu měnit auto tak za 4-5 let...

Mikesus 25.04.  23:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Jestli chceš, můžu ti poslat dopředu uživatelský manuál, aby sis ještě mohl říct, co a jak ti mají v autě nastavit, protože některé věci lze jen přes diagnostiku.

jaggerl 29.04.  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Tak jestli mohu poprosit, tak prosim poslat na jagger.l@seznam.cz . Auto ve finále bude až ve čtvrtek, dnes přijelo do Prahy a prý se musí připravit, tak snad vědí co dělají. Nicméně v posledních letech mám tak špatné zkušenosti s autorizovanými prodejci a servisy, že se každá rada hodí. Moc díky.

Pluto1 04.05.  11:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Děkuji za pěknou recenzi. Mám objednou rovněž Corollu TS 2 l. Má dorazit až začátkem prázdnin. Mohu rovněž poprosit o zaslání manuálu, abych vyplnil čas čekání :-) na adresu kafka.dusan@gmail.com

Mám dva dotazy:
                1: neví někdo, zda to půjde propojit s mobilem kvůli navigaci Waze. Někde na toyota fórum jsem četl, že to budou umět až auta vyráběna od podzimu a do stávajících to nepůjde softwarově dohrát kvůli jinému hardwaru?

2: má 2 litr TS hybrid filt pevných částic - nikde jsem se to nedočetl.

Děkuji

Mikesus 04.05.  14:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Manuál máš v emailu.
                  1. zatím neoficiální informace, že to půjde do všech zpětně. V Toyotě o tom zatím moc informací nemají
                  2. Už nějakou dobu se na to samé chci v servisu zeptat, pokaždé zapomenu. Ale myslím si, že nemá. Nicméně v týdnu tam jedu, tak dám vědět.

foto Petr-PAVLIK

Petr PAVLÍK 06.05.  11:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Ahoj,
                    můžu taky poprosit o zaslání manuálu na mail petr.pavlik.cz@gmail.com. Moc děkuju! Jinak ta spotřeba po prvním tankování vypadá skvěle. Já na tu svou budu ještě muset tak šest týdnů počkat, takže manuál si rád dopředu prostuduju.

Mikesus 06.05.  12:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Máš to tam.
                      Snad ti termín nebudou posouvat jako mně a přijede ti podle plánu

Tomascoch 06.05.  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Ahoj muzu taky poprosit o zaslani na tomascochlar@gmail.com
                        Dekuji
                        Jiz jsem objednal tak jsem se chtel taky podivat na moznosti :-)

Mikesus 07.05.  10:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Jasné, máš to tam.

Tomascoch 24.04.  23:21

Sedáky

ahoj, super recenze, teď se právě rozhoduji jestli do toho jít nebo ne, mám už nacaněný operativní leasing a hledám informace po internetu, už jsem byl dvakrát si auto vyzkoušet. Chtěl jsem se zeptat na krátké sedáky, zdali to není nepohodlné? Corolla je má dost krátké o proti jiným autům. Jak ti přijdou když v autě jedeš dělší dobu?
    Děkuji

Mikesus 24.04.  23:41

« Re: Sedáky

Ahoj. Dnes jsem měl první trochu delší trasu.
      Nejprve, když jsem četl zde v testu, že si stěžovali na krátké sedáky, tak jsem přemýšlel, kde na to přišli, protože jsem si toho ani u předváděcí corolly, se kterou jsem najel cca 150km a ani u své za cca 200km nevšiml. Takže jsem hned potom šel do auta a mrknul na to. A opravdu, jsou relativně krátké, měřím 186cm.
      Tak jsem byl zvědav po dnešní cestě Praha-Plzeň-K.vary a zpět, jak to bude. A vůbec jsem neměl problém q pokud jsem na to nemyslel, ani jsem si to neuvědomoval. Samozřejmě, není to zatím nějaká extra velká dálka, ale ty sedačky jsou dost pohodlné.

Mikesus 25.04.  23:09

První delší trasa

Dnes jsem projel první delší trasu, postřehy v novinkách.

Simple 26.04.  11:26

« Re: První delší trasa

Ahoj, super recenze a bezva forum se spoustou užitečných informací. Zvažuji Corolla TS 2.0 hybrid. Prosím jaké jsou zkušenosti s ovládáním navigace? Zatím co jsem viděl na netu, tak navigace umožňuje jen pohled z ptačí perspektivy. Při zadání 3D pohledu se nic moc nezmění. Jaké jsou tvoje dojmy? Má Toyota obdobu RTTI (Real Time Traffic Information) u BMW, které informují o zácpách a nabízejí alternativní trasy tak, aby se řidič vyhnul zácpě? Jezdím BMW 3 GT a musím říct, že se mi Corolla TS hodně líbi. Chci snížit náklady a myslím, je Toyota dobrá volba......Jezdím hodně km (45.000 ročně) a bohužel jsem své BMW ojel moc rychle, takže jeho cena klesá jako kámen hozený do vody .... :-(

Mikesus 26.04.  14:47

« Navigace

ahoj, co se týče navigace, Toyota obecně je na tomto poli spíše podprůměrná. Ovládání není příliš intuitivní a musí se na něj zvykat ( ale oproti minulé verzi to je dobrý posun ). Rychlost není špatná, ale konkurence umí lépe, zde ovšem je obrovský skok oproti minulé navigaci, ta byla zoufale pomalá.
        Pokud máš nasdílený internet z mobilu, dopravní zpravodajství si to normálně stahuje. Jak moc to je rychlé zatím nevím. Ale v minulé verzi navigace to bylo docela OK.
        Další věc, co jsem si všimnul, když nastavím, aby se zobrazovala mapa ve směru jízdy ve 3D, po dalším nastartování je tam znovu nastaveno na sever 2D. To ještě zkusím v Toyotě vyzjistit, docela mne to štve. Na ten směr jízdy 3D jsem si docela zvykl.
        Za navigaci Toyotě bych asi dal 3* z 5.

Simple 02.05.  12:25

« Re: Navigace

Ahoj,
          (1) tak jsem s pomoci googlu našel informaci, že dopravní informace tak jak je popisuji by měla být k dispozici viz.: [odkaz]
          (2) Asi jedinou věc, kterou budu muset ještě před rozhodnutím udělat je pořádně vyzkoušet místo na zadních sedadlech. Jasně, já budu řídit, ale přeci jenom občas lidi na zadních sedadlech vezu. Já osobně jsem tam měl hodně málo místa na hlavu (178 cm výška). Docela by mne zajímalo jak pohodlně se tam ty 3 sedačky vedle sebe vejdou. Má Corolla vzadu nějakou zásuvku na dobíjení mobilu/tabletu? - já mám už děti trošku větší.
          (3) Spotřeba 4,9 l je super!!! Četl jsem recenzi na větší RAV hybrid 2.5 a chlubí se 5.5 litry ve městě (no jo ale to tam si furt šlape elektromotor). Pokud by se držela spotřeba kolem 5 litrů tak super.
          (4) Já kvůli vyšším provozním nákladům opustím svoje pohodlné BMW 3 GT. Tam je místo jako v Superbu. Tím se mi všechno ostatní hodně špatně poměřuje. Ale zatím Toyota Corolla vede. Ještě je docela zajímavý Opel Grandland, ale je dražší a řekl bych že i hlučnější...... a není to hybrid.:)

Mikesus 02.05.  23:12

« Re: Re: Navigace

(1) Je to sice ke staré verzi navigace, ale nemyslím si, že by nějak měnili systém přijímání zpráv
            (2) mám 186cm a vzadu je to jen tak tak na výšku. Na nohy úplně v pohodě. Sedačky musíš taky vybírat pečlivě, ale dostanou se. Není to úplně pohodlné, ale dá se to. Já to udělal tak, že jsem si půjčil auto a zajel vyzkoušet sedačky, které půjdou.
            Zásuvka na dobíjení vzadu bohužel není. Jen v předu, v loketní opěrce nebo v kufru.
            (3) s novou RAVkou jsem jezdil v kombinaci za nějakých 4,9 taky, ale byl to okruh cca 20minut.
            (4) na nohy úplně v klidu, na hlavu prekérka, to chce vyzkoušet.

foto Saab

Saab 02.05.  12:48

« Re: Re: První delší trasa

Navigaci bych neřešil, na podzim dostane Corolla podporu Android Auto a Apple CarPlay, takže pak stačí infotainment propojit s mobilem a používat Waze ;-)
        A dostane to i zpětně, bude stačit zajet do servisu kde provedou update SW infotainmentu.

Tomascoch 04.05.  23:05

« Re: Re: Re: První delší trasa

Ahoj, kde si to cetl? Nemuzu o tom nic najit. Jen ze v americe to bude standard od 2020. Budu objednavat 2.0 ts a navigaci jsem tam nedaval, bylo mi receno ze je nic moc.
          A nevi zdali to pujde dodelat zpetne. Bohuzel uz se mi nechce cekat az reknou ze to bude nebo nebude.

Mikesus 05.05.  08:06

« Re: Re: Re: Re: První delší trasa

Taky mám neoficiální info z Toyoty, že by to tam mělo jít zpětně. Ale zatím jen neoficiálně.

foto Saab

Saab 09.05.  08:13

« Re: Re: Re: Re: První delší trasa

Při testovací jízdě mi dealer řekl, že by to mělo být od podzimu, ale že neví jestli se to bude řešit SW updatem, výměnou jednotky nebo jestli se na již prodané auta vybodnou.
            Tak jsem napsal do Toyoty ČR a ti mi odepsali, že půjde o SW update současného infotainmentu.
            V Americe už Apple Car Play mají ve standardu, jen tam chybí Android Auto. Prý se řeší nějaké právní otázky, proto to tady zatím nemáme, ale právě od toho podzimu už by to být mělo.
            Corolla je jeden z mých favoritů na nové auto, tak doufám, že nekecají :-)

Mikesus 09.05.  16:25

« Re: Re: Re: Re: Re: První delší trasa

Mám také neoficiální informace z Toyoty ČR, že to půjde do všech zpětně. Že doufají konec tohoto roku, že by to mohlo být připravené.

foto Nicco

Nicco 04.05.  21:20

Spotreba

To je ale uplne paradni spotreba. Nekdo tu ma Civica 1.5T s 134kw a jezdi za nejakych 8,6 s automatem. To je dvojnasobek. Trhal bych si vlasy ;-)

Mikesus 04.05.  22:26

« Re: Spotreba

Zatím jsem spokojen, ale pořád doufám, že to ještě spadne. Z Aurisu hybrid jsem zvyklý na 4-4,5, tak doufám, že se k tomu dostanu opět.
      Včera jsem měl druhé tankování, dle PP to bylo za 5,0, dle tankování za 4,9. Nějak se mi nezdá ten PP, u většiny aut ukazuje méně než je reálná spotřeba.

foto Lackey

Lackey 19.05.  09:21

« Re: Spotreba

Rozdiel +- 0,1 l medzi PP a tankovanim je OK .
        Ak je vacsi rozdiel tak uz nas okradaju na benzinke.

Moja skusenost 3 roky som jazdil na zelenomodru benzinku.
        PP vytrvalo ukazovalo 5,7 l/100 km, tankovanie neustale 6,1-6,2 l/100 km.
        Nahodou som natankoval na inej benzinke a zrazu porovnanie PP/tankovanie je 5,7/5,6-5,8 litrov/100 km.
        Radsej ani nepocitam o kolko penazi ma okradli modrozelení za tie roky.

Mikesus 19.05.  10:59

« Re: Re: Spotreba

Tak to mne nikdy nenapadlo.
          Je to tedy masakr, že něco takového může být. Teoreticky by to mohlo dělat i nekvalitní palivo, ale odborník v tomto směru nejsem.
          Máme firemní Tank karty, takže tankuju jen u Benziny.

foto Z0idb3rg

Z0idb3rg 18.05.  07:49

Asistent pro jízdu v pruhu

Díky za další update a zkušenosti. Jsou to zajímavé postřehy. Co se týče toho asistentu pro jízdu v pruhu, tak ten si asi vypnu, protože mě otravuje to pípání. Myslím, že pípání nejde vypnout. Je to tak?

Jinak se mi moc líbí jak má Corolla řešené osvětlení kufru. Není to taková ta jedna bludička jako velké části konkurence.

Mikesus 18.05.  10:35

« Re: Asistent pro jízdu v pruhu

I to pískání můžeš vypnout. Naopak to téměř neotravuje a opravdu pípá až u čáry.
      Jsou tam 3 asistenty týkající se čar. Základní LDW, tedy pípání, když se přiblížíš k čáře. Pak si tam můžeš aktivovat k němu LKA, který ti při najetí na čáru lehce táhne volantem zpět. A jako poslední "nejvyšší" nastavení můžeš pustit LTA, tedy udržování v jízdním pruhu, když je spuštěný adaptivní tempomat. Vše tohle vypneš případně tlačítkem na volantu.

foto palik42

palik42 21.05.  22:20

Maximalna vzdialenost cisto s EV

Super postrehy vdaka.. Prosim ta kolko dokaze prejst km cisto na EV mod? skusal si alebo by si vyskusal? a akej je to z hladiska komfortu na dlhe trasy?

Pluto1 31.05.  17:44

Poděkování

Děkuji, že stále dodováte nové informace a zkušenosti. Sám na ni stále čekám, tak jsem rád, když si o ni alespoň něco přečtu.
    Musím ještě regavat na článek, který vyšel ve SVĚTĚ MOTORŮ [odkaz] , kde porovnávali Corollu 1,8 a 2,0l.
    U 2,0 udávali spotřebu 6,1 litru.To by mě zajímalo, jak jezdili, když vy máte průměr 4,9. Rovněž v tabulce týkající se motoru uvádějí, že auto má filtr pevných částic (vy píšete, že v servisu říkali, že tam není)

Potom věřtě odborným časopisům :-(

Mikesus 31.05.  21:51

« Re: Poděkování

Ohledně filtru, právě že jsem na internetu našel různé názory, tak jsem se zeptal v Toyotě na přímo ( chtěl jsem už dlouho, ale nevzpomněl jsem si nikdy ). Zároveň to potvrdilo moji domněnku, neboť chromovaná koncovka výfuku zevnitř již moc chromovaná není ( samozřejmě s nadsázkou ).
      Se spotřebou, to je hodně individuální. Jednak se člověk musí naučit hybrida ovládat, aby se dokázal dostat na nižší spotřebu a jednak nejezdit jako prase. Když jsem vzal předváděčku Ozzmanovi, aby si ji projel, měli jsme taky nějakých 6.1, možná 6.3, už si přesně nepamatuju, na úseku dlouhém cca 60km. Ale to si člověk zkoušel, co to auto umí. Přesně tak si představuji testy novinářů.
      Další věc je nezajetý motor. Sleduju to na tom svém, postupně spotřeba klesá ( možná se i ještě sžívám ).
      Najedu ještě pár stovek km a pak zkusím udělat test spotřeby při různých rychlostech.
      PS: netřeba mi vykat, zde to beru jako neformální diskuzi a všichni si tu jsme rovni

Mikesus 31.05.  22:23

« Re: Poděkování

Pročítal jsem si ještě jednou ten test. Přijde mi, že mám asi úplně jiné auto. A přímé srovnání s 1.8 ( 2 stejné jízdy za sebou ) bylo co se týče hluku taky v neprospěch 1,8.
      Nicméně souhlasím, že je docela poznat rozdíl tlumení nerovností 1,8 na 17" a 2.0 na 18". Ten rozdíl byl tak velký, že si říkám, že jen kola to dělat nemohla a mám podezření na tvrdší podvozek u dvoulitru. To ovšem zatím nemám jak porovnat, všechny dvoulitry, co jsem jel, byly na 18".
      A hluk od zadních kol jsme ani já, ani Ozzy nepozorovali ani v námi testované, ani v mojí.

Simple 01.06.  17:58

« Re: Re: Poděkování

No přiznám se, že jsem si Svět motorů taky koupil a přečetl si srovnávací test, protože Corolla je jedním z mých favoritů.
        a) Test: díky za tuto recenzi na tomto serveru, šel jsem rovnou k dealerovi do Zdib. To co říká prodejce ve Zdibech se shoduje se spotřebou kterou tady udáváš. Kolega právě koupil novou RAVku a jemu ukazuje spotřeba zatím 5.8 l. Už jenom z této logiky nechápu jak by mohla jezdit Corolla standardně přes 6 l. Ale uznávám,že pokud je někdo prase ... Ale zase prase si nekoupí Corollu ale něco silnějšího.
        b) 1.8 nebo 2.0 - v testu toto rozhodnutí vážou na finanční rozdíl a právě spotřebu. Tohle srovnání ale není fér. Osobně si myslím, že tohle je hodně subjektivní. Chce to vyzkoušet a srovnat si to v hlavě. Každému bude vyhovovat pro jeho potřeby různá motorizace. Hodně taky záleží kudy kdo jak jezdí. Jestli více město nebo dálnice. Já zatím trochu víc tíhnu k 1.8 a peníze který bych dal za 2.0 v základu vrazím do výbavy Selection. ALE ještě jsem v těch autech nejel, takže nevím jak velký je mezi nimi rozdíl. Ve Zdibech říkali, že tak velký ne, aby se za to připlácelo 75.000.
        @Mikesus: prosím tě ta tvoje Corolla musela stát skoro stejně jak Superb combi => cena nebyla daleko od většího auta. Co tě přitáhlo ke Corolle? Zkušenost s Aurisem nebo nechuť ke Škodovce? Srovnával si osobně 1.8 a 2.0? Díky

Mikesus 01.06.  18:34

« Re: Re: Re: Poděkování

Cenový rozdíl si musí každý zvážit sám samozřejmě. Dokonce chápu i lidi, kteří si připlatí jen proto, že se jim něco víc líbí a objektivní důvod k tomu není.

K mojí Corolla, ano, její ceníková cena byla 960tis včetně příslušenství, ovšem za takovou cenu bych ji odmítl. Vyhoda naopak byla, že auta kupuji služební na firmu, navíc jsme objednávali současně ještě Camry a za poslední 3 roky to bylo 6.auto od Toyoty do firmy, takže cenu dokázali usměrnit zajímavě, že za slevy na autech bych mohl mít ještě jednu corollu
          Další věc proč ne superb, měli jsme v rodině i ve firmě dřív jen škodovky, ale poslední kapka byla, když O2 i Yeti byli víc v servisu než na silnici, Yetina komplet zrezla během prvních 2 let, odpadly i prahové lišty a skodovka se k tomu stavěla hodně negativně. Nakonec to opravili ale přesně po půl roce odpadla na opravených místech lak a pod ním to rezlo veselé dál. Reklamaci už neuznali, že ta samá závada už byla jednou opravená a tím pádem je na to záruka jen 6 měsíců. Nebavilo nás se hádat, tak jsme to nechali opravit, prodali všechny škodovky a vyzkoušeli Toyotu.
          Tam jsem si zvykl na tichou a plynulou jízdu bez cukání v hybridu. A bylo jasno, dokud bude pro mne přijatelná cena.

Mikesus 01.06.  18:39

« Re: Re: Re: Poděkování

Ještě to rozhodování mezi 1.8 a 2.0 bylo u mne jednoduché. Asi bych taky šel do 1.8, ten cenový rozdíl je dost velký, ale naše podmínka byla panoramatická střecha kvůli dětem. Takže bylo jasno, když je k dispozici jen pro dvoulitr.
          Zároveň teď je rád, že to bylo jen v executive, protože ten HUD by mi chyběl, když je místo powermeteru otáčkoměr. Sice si to člověk může naklikat na PP, ale tam mám raději jiné informace zobrazené. Pro hybrid je ten otáčkoměr docela fail.

Pluto1 01.06.  19:30

« Re: Re: Re: Re: Poděkování

V jakém režimu jezdíš tj. ECO, NORMAL, SPORT, že máš takovou dobrou spotřebu. Mám dotaz ohledně rozjezdu. Když jsem byl na předvádějící jízdě, tak mě člověk z Toyoty říkal, že je lepší auto rychle dostat na cestovní rychlost a potom ji udržovat. Připadá mě to divné. Spíše bych pozvolna zrychloval (pokud samozřejmě není potřeba na to „šlápnout“).
            S hybridem nemám žádnou zkušenost. Asi to nikde neukazuje, v jakém režimu se auto pohybuje tj. v Ottovu nebo Arkinosonu.
            Ohledně 1,8 a 2,0 jsem se nakonec rozhodl pro 2,0, ale v základní výbavě Comfort. Panoramatickou střechu nepotřebuji, neboť děti mám větší a peníze ušetřené ve výbavě jsem „vrazil“ do motoru. Chci mít auto na dlouhou dobu, a když jedu plný, chci mít jistoty bezpečného předjetí.

Mikesus 01.06.  19:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Jezdím prakticky pořád v ECO režimu, nejlépe se dávkuje plyn. Ty rozjezdy jsou tak neco mezi. U ty 1.8 to vycházelo nejlepe na cca 3/4 plynu, tady odhadem tak půlka. Ale samozřejmě podle provozu, aby člověk nezdržoval zbytečně. Když nepojedeš první, stejně zjistíš že musíš jen lehounce na plyn. Ale neboj, powermetr na PP ti ukazuje doporučený výkon.
              V jakém cyklu jede opravdu neukazuje.
              Tak tady máš v pohodě na naše silnice dostatečnou rezervu výkonu.
              Pokud někdo nepožaduje extra výbavu, určitě je lepší pár věcí oželet a vzít 2.0. Ten cenový rozdíl mezi comfort a Selection je obrovskej

Mikesus 01.06.  19:58

« Re: Re: Re: Poděkování

Jo ještě jsem zapomněl. Jo, srovnával jsem osobně a hned po sobě 1.8 i 2.0. Dynamikou se to srovnat nedá, jak nebe a dudy. Dokonce mi přišlo, že je to horší než auris 1.8, ale to nejspíš dělal syrový motor. Zajímavější spíš bylo, že 1.8 mi přišla mnohem hlučnější, ale o dost komfortnější. Na syrových motorech jsem měl za stejnou trasu cca 20km rozdíl půl litru ve prospěch 1.8.

Simple 01.06.  20:31

« Re: Re: Re: Re: Poděkování

No já budu kupovat auto taky na firmu, takže DPH dolu je prima. No podle toho co píšeš je jasný, že to budu muset vyzkoušet a zvážit. No a případně dosypat za 2.0. Nejel jsem ani v jednom a ani v Aurise, ale tvůj pocit, že 1.8 je komfortnější dává smysl, neboť 2.0 je těžší a přitom jede na stejném podvozku a tlumičích. Ta hlučnost je zvláštní. Já už ale blbě slyším :-) určitě vyzkouším a pak dám vědět. K té hlučnosti, měli obě auta stejné pneumatiky od stejného výrobce? Mám zkušenost, že výběr výrobce pneumatiky může hrát roli.
            K Superbu - měl jsem ho ve firmě půjčeného (i Kodiaqa) a musím říct, že jízdním vlastnostem se nedá moc co vytknout, ale ty auta nemají duši..... takový to Das Auto ale víc už nic.

Mikesus 01.06.  20:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Kola byla oboje Fulken co teď na Corollu dávají, 1,8 měla 17", dvoulitr 18". Hluk byl větší nejen od kol, ale i od motoru a obtékajícího vzduchu. To bylo první co mne praštilo.
              Určitě doporučuji vlastní přímé srovnání.

Hammunasakra 03.06.  12:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Některý Falken vůbec nejsou špatný [odkaz] holt dali přednost domácim levnějšim pneu. Dunlopy co dávali na minulou generaci jen chválim. Co konkrétně tam je za typ?

Mikesus 03.06.  18:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Jsou tam falken ziex ZE914b. Myslim, že ty 17" byly ty samé.

Hammunasakra 03.06.  19:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Dík. Pobavil si mě před časem tim "že se trochu bojíš toho ECO" :-)
                    Popravdě mám to stejný, ale špatný asi nebudou [odkaz]

Mikesus 04.06.  08:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Musím říct, že špatné opravdu nejsou. Ale i na suchu dokážou proklouznout při rozjezdu. To z Aurise znám jen na mokru, na suchu to bylo v pohodě. Na druhou stranu nemuseli přenášet tolik výkonu.

Hammunasakra 02.06.  18:46

« Re: Re: Re: Re: Poděkování

Pěkný srovnání Corolly 1.8 vs 2.0 včetně všech měření udělal předminulý týden ve Světě motorů Martin Frei = všem co to zajímá určitě doporučuju

Mikesus 03.06.  18:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Jestli myslíš to srovnání, na které je tu odkaz, tak to mi připadá, jako bych měl úplně jiného dvoulitra a zkoušel úplně jinou 1.8, než co bylo testu.

Hammunasakra 03.06.  19:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

No já sám eště nezkoušel ale přišlo mi to zajímavý slušně napsaný včetně naměřenejch hodnot

Můžeš krátce = co přesně tobě přišlo jinak?

Mikesus 03.06.  20:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Třeba ta hlučnost, která byla u 1.8 mnohem znatelnější. Byla o dost komfortnější, možná kvůli rozdílu 17" ve 18" palců. Pak spotřeba je docela mimo. Samozřejmě nevím, jak jeli, teď jsem měl na 700km spotřebu 4,5 kdy bylo cca 70% město zbytek kombinace dálnice a okresky. Zatim jsem to nemeril uplne presne, ale prave na te karlovarske dalnici mam spotrebu kolem 5.1 pri 130. I když tam byla ještě část 80 v rozkopaném úseku. Teď jak to je pryč změřím přesněji. Dále píšou, že dvoulitr má filtr pevných částic, dle Toyoty se začnou postupně nasazovat od příštího roku. Hluk od kol nepozoruji, ten byl dost slyšet právě v 1.8. Jinak z vlastních zkušeností jsem měl rozdíl půl litru ve prospěch 1.8. Takže pokud se budu držet do 4.5 jako byla poslední nádrž, budu spokojen, i když je to o trochu víc než auris.

Hammunasakra 04.06.  08:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poděkování

Dík za briskní odpověď = no já jezdim spíš dynamicky a nejčastější průměr mívám 4,6 = kde je prostor důsledně přeměňuju kinetickou energii, ale neváhám jí pak hned spotřebovat :-)
                    Viz ten test co do hluku by měly ty Falken patřit na absolutní špičku. Reálná spotřeba 4,5 litru mi v kombinaci s výkonem 132kW přijde naprosto skvělá

foto AurisHSD

AurisHSD 02.06.  20:31

Filtr

Právě ve Světě Motorů, kde je srovnávací test je psáno, že 1.8 fitr nemá, 2.0 ano. 1.2 ho nemá.

Mikesus 02.06.  21:27

« Re: Filtr

Já vím, že to tam psali, proto jsem se ptal přímo v toyotě, protože na internetu se objevují různé informace.
      Dle vyjádření Toyoty, hybridy filtr nemají, corolla s 1.2T ano. Do Aurisu se ještě filtr nedával.

Mikesus 03.06.  09:38

« Re: Filtr

Tak ještě prý mají informaci, že Toyota bude postupně nasazovat filtr pevných částic i k motorům, které to přímo nepotřebují. Takže hybridy nejspíše s novým MY dostanou filtr též.

Pluto1 04.06.  18:08

« Re: Re: Filtr

Dneska jsem něco potřeboval v Jihlavské Toyotě a tak jsem se jen ze zajímavosti zeptal na filtr pevných částic u 2.0. Trochu mě překvapili, když potvrdili přítomnost filtru. Źe prý to měli na školení. Zdá se, že ani v Toyotě nemají jasno :-(

Hammunasakra 04.06.  18:36

« Re: Re: Filtr

V Toyotě jasno mají = Mikesus to píše správně, spíš někdo v Jihlavě je trochu.. :-)

Tady šéf Toyoty pro homologace = čtvrtá otázka [odkaz]

Pluto1 04.06.  18:59

« Re: Re: Re: Filtr

Když tam nebude, budu rád. Další věc, co se může rozbít.

Mikesus 04.06.  19:37

« Re: Re: Re: Re: Filtr

Ono to naštěstí ten filtr u benzínů nebude tak zlé jako u nafty. Navíc benzín produkuje méně sazí a filtr se vypaluje pasivně, když ubereš plyn.
              Úplně bych se toho nebál, ale taky mi nevadí, že tam ještě není

foto twistedTSD

twistedTSD 05.06.  21:13

« Re: Filtr

A když je řeč o filtru, zřejmě není pravda, že jej musí mít každý přímovstřik. Konkrétně o Suzuki 1.4 BJ (pokud skutečně není MPI) a Mazdích dvoulitrech jsem se dočetl, že filtr nemají.

Mikesus 05.06.  21:29

« Re: Re: Filtr

Tak to je zajímavé, možná mají nižší vstrikovaci tlaky. :yes:

Pluto1 06.06.  23:01

Menší test spotřeby

Reaguji na test spotřeby uvedeny v recensi z 5. 6. 2019. Musím říci, že nechápu, jak ve světě motorů mohli jet za 6 litru, když Mikules jel za 5,3 L. Bohužel se tomu časopisu nedá věřit. Že protěžují koncernová auta jsem si zvykl, ale tohle již opravdu nechápu. Těším se na další recenze a zkušenosti.

foto Verny-2013

Verny_2013 07.06.  08:39

« Re: Menší test spotřeby

Rozdíl 0,7L udělá styl řidiče, aktuální situace na silnici, hustota provozu, pneumatiky - šíře, nahuštění. To je úplně v pohodě. A když jsem pozorně četl příspěvek, měl na adaptivním tempomatu nastaveno 130, ale v hustém provozu jak psal autor rozhodně nejel celou dobu 130. Takže jak SM moc rád nemám ,tohle bych jim opravdu nevyčítal. Když jedu po D1, taky nastavuji na adaptivní tempomat 130, ale výsledný průměr není kolikrát ani 100.

Mikesus 07.06.  10:02

« Re: Re: Menší test spotřeby

Přesně tak. Nevím jestli se chtěli přesně dostat na průměr 130 a pak jeli rychleji, nebo to udělali podle reálného provozu.
        Chtěl jsem spíš ukázat reálnou vs. testovací spotřebu.
        Ještě se chystám na maximálně defenzivní jízdu bez předjíždění, bude to ale výzva.

Rasto 07.06.  10:06

« Re: Re: Menší test spotřeby

Tak v SM im pri 120 GPS vychadzalo 6,9 pri 130 GPS 7,8 a pri 140 GPS 8,7 čo nežere ani moja benzínova 1.6 s CVT. Možno im fúal bočný vietor - neviem, ale reálne mi to príde veľa aj v zime a nie ešte v lete.

Mikesus 07.06.  10:59

« Re: Re: Re: Menší test spotřeby

Onn hodně udělá i syrový motor, který běžně mají novináři k dispozici. Nevím, ale tak vysoké číslo při jízdě po rovině, natož v průměru jsem nikdy ještě neměl v Corolle. Po cca 4500km mi spadla spotřeba o půl litru v průměru.
          Jinak při 130 tacho mi ukazuje GPS 128-129

Rasto 14.06.  13:01

Camry

Tak ur4ite pridaj recenziu na Camry - hlavne by ma zauj9malo porovnanie spotreby s Corollou.

Mikesus 14.06.  13:41

« Re: Camry

Tak první srovnání spotřeby můžu dát. Jeli obě auta ve špičce z centra Prahy ( Žižkov ) k nám na Zličín za sebou. Corolla již zajetá se spotřebou 5.1, Camry úplně syrová 5.9. Cesta K.Vary -> Praha corolla mezi 3.8 - 4.5, Camry 4.8-5.1, ovšem to už každé auto zvlášť. Zatím víc srovnání nemám a víc statistických údajů k dispozici také ne.

Tomascoch 14.06.  17:32

« Re: Re: Camry

Ahoj, měl jsem taky možnost včera vyzkoušet Camry a musím říct že velmi pohodlná a příjemná na cestě a umí se pustit i do zatáček, což mě překvapilo. Sedačky jsou opravdu křesla, až opět ten palubní software, to je opravdu jediná vada na kráse Toyoty. Takový výlet do minulosti, vždycky když vidím ten display, tak čekám na iconku WIN95 :-)
        Jinak skvělá zpráva, do konce roku budou přehrávat corollam software pro android auto. Na salonu už jsem viděl yarisa s apple car play.

Mikesus 14.06.  18:16

« Re: Re: Re: Camry

Infotainment je opravdu jeden z nejhorších na trhu. Navigaci sice zrychlili, ale zhoršili přehlednost oproti Aurisovi. Ta ikona win95 by se hodila >:D

foto woody-alien

woody-alien 14.06.  14:37

Vytahaná kůže

Že bys ji se svými 62 kilogramy proseděl, to jistě ne. Ale možná to bude obráceně, kůže na sedačkách je připravená minimálně na zatížení normovaným řidičem, čili tys ji se svou muší váhou vlastně nedokázal napnout, proto je vytahaná. >:D ;-)

Mikesus 14.06.  15:02

« Re: Vytahaná kůže

Jo tak. No uvidíme. U spolujezdce je to ok.
      Asi si budu muset pozvat někoho těžšího, aby tu sedačku napravil >:D

TonyTonyTony 17.06.  11:26

Moje Corolla

Za sebe moc děkuju za skvělý a podrobný popis, moc mi pomohl při výběru, stejně jako vaše další články, testy atd. Nakonec jsem se dočkal úplně stejného auta, jako máte vy (až na střechu). Brousil jsem si sice zuby na Selection, ale než jsem se rozhoupal, tak už žádný nebyl a čekat se mi nechtělo. Protože tvořit vlastní profil by mě asi zabilo, chtěl jsem přispět několika svými zkušenostmi s Corollou, aby byly informace třeba z více zdrojů.

S autem jsem zatím najezdil cca 1000 km a zatím můžu říct, že to je po všech stránkách skvělé auto, které naplnilo moje očekávání. Jízda, komfort, převodovka, všechno maximální spokojenost. I tak se ale vyklubala menší či větší negativa, které považuji za zásadní zde zmínit.

Adaptivní dálková světla - úžasná věc. Kdyby fungovala... V mém případě svítí skvěle, při zaregistrování protijedoucího auta se ale "sklopí" a už se znovu nerozsvítí, a to ani v nejčernější tmě. Když vypnu automatiku, svítí normálně, když ji zapnu, svítí pouze tlumeně. Vyzkoušeno opakovaně, nenapadá mě, co bych případně dělal špatně. Snad je to kusová záležitost a půjde to reklamovat.

Spotřeba - byl jsem unešen vašimi výsledky, v mém případě se ale nepotvrdily. Prvních pár dnů výhradně po městě se spotřebou 7,5 l. Pak 200 km po dálnici paradoxně celkovou spotřebu snížilo na 6,8 l. Další dálnice a celkově 7,2. Nakonec jsem se na to nemohl dívat a po vynulování jezdím pár km po městě za něco lehce přes 5 l. Je pravda, že dálnici jsem jel na 145 km/h tempomat, ale to město mě děsí. Je možné (pravděpodobné), že hybrid neumím řídit, ale zkusil jsem různé styly jízdy a zatím nic moc úspěch.

Rozpoznávání dopravních značek - při aktuální funkčnosti je to naprosto k ničemu. Jednak to nerozpoznává začátky a konce obce, takže jeden z hlavnějších smyslů hned od začátku odpadá. Druhak to vůbec, ale vůbec nefunguje. Vjezd do podzemní garáže, kde je 10, čte jako 70. Rychlosti u dálničních omezení to do jedné ignoruje. Některé značky to vidí, jiné ne. Vrchol je ale to, že to čte a upozorňuje na rychlostní cedulky nalepené vzadu na kamionech. Takže dálnice ve všední den se dá celá klidně projet se svítící devadesátkou.

HUD - další skvělá věc. Ale svítí nakřivo. Dokonce i když jsem to přes nastavení narovnával, tak pravá část je níž než levá. Kdo má OCD, hodně si užije.

Některé běžné věci jednoduše chybí - přihrádka na brýle, patrně vlivem nižší stavby auta, subjektivně je velmi cítit, že se sedí níž a střecha je nízko. Ale proč nejde nastavit automatické zamykání při rozjezdu, to mi prostě hlava nebere, zvlášť když jiné Toyoty to běžně mají. Nechápu, nechápu. Jestli to někdo umí, rád si nechám poradit, ale zatím to vypadá, že to vůbec nejde.

Palubní deska je povedená, hezká i praktická. Ale dát si na ní mobil do držáku (zvlášť když nejde promítat do infotainmentu) je zhola nemožné.

A na závěr věc, která mě velmi "pobavila", i když pro mně je téměř nepodstatná. Při prvním tankování mi ukazatel dojezdu hlásil 1120 km. U hybridu je možné všechno, říkal jsem si. Po 300 km ukazoval 480 km. Žádný div, asi jsem jezdil jako čuně. Ale vycházel jsem z toho, že systém dojezd přehodnocuje podle aktuální spotřeby, takže dalších 150 km po dálnici to snad vydrží. Chyba lávky. Po 100 km jízdy byl stav 50 km a po dalších 10 km jedna velká nula. Na výpary se mi podařilo dojet, ale zažít už bych to nechtěl. Jestli se ukazatelům dojezdu nedá věřit, tak tady to platí dvojnásob.

Mikesus 18.06.  12:47

« Re: Moje Corolla

Ahoj, jsem rád, že má recenze pomohla při výběru, snad mne nebudeš za pár měsíců proklínat :).

Ad. Adaptivní světla
      Podle popisu jsem pochopil, že máš klasické AHB, tedy automatické přepínání dálkových bez matrix. Já mám matrix AHS , které se téměř nevypíná.
      AHB jsem měl na Aurisu a máme na Camry i Yarisovi. U všech funguje bez problémů.
      Jediné podle popisu mne napadá, v Aurisu mi nezapínal, když měl zamlženou kameru v zrcátku. V tomto počasí pochybuji, že bude zamlžená, takže bych určitě reklamoval.

Ad. Spotřeba
      Už jsi měl někdy hybrida? Já se s prvním učil cca 15000km a teď s Corollou jsem si ještě úplně nezvykl. Za 7.5 jsem neprojel Prahu ani v největší špičce se syrovým motorem. Tam se pohybuji do 5 litrů teď, při volnější trase do 4 litrů.
      Na rychlost trochu opatrně, při 140 tacho mi GPS ukazuje 138-139. To byla další věc, co jsem si musel zvykat. Spotřeba určitě klesne kolem 5000km. Pokud budeš jezdit jako s klasickým autem, budeš na spotřebě kolem 6 litrů. Základ je naučit se rekuperovat a to zrovna ten dvoulitr v tomhle moc přívětivý není a špatně se to dohaduje na rozdíl od 1.8

Ad. Čtení značek

Souhlasím, v Corolle to téměř nefunguje. Já to mám ještě propojené s navigací, takže si tahá rychlosti i z map. Hodně to odstraňuje neduhy, ale Auris četl mnohem lépe. To co mi běžně přečetl, tady vůbec.

Ad. HUD

U mne jsem nezpozoroval, neznamená že není. Ale určitě bych reklamoval.

Schránka na brýle mi též chybí, stejně tak to automatické zamykání. Tady to taky nechápu, proč to nejde.

Infotainment je u Toyoty obecně to horší. Snad na podzim přijde android auto a bude moc se propojit. I teď funguje mirrorlink, ale jen při zařazené P.

Ad. Dojezd
      Měl jsi předtím nějakou toyotu? Byl jsem zvyklý dříve, že dojezd 0 je opravdu téměř 0. U Toyoty nula znamená cca 100-150 km. Stejně jsem to měl v Aurisu. S odjezdem 30 km jsem v Pohodě dojel z Prahy do Varů a ještě v nádrži bylo kolem 2-3 litrů. V Corolle při dojezdu 0 dostanu do nádrže kolem 35 litrů ze 43litrové nádrže. Takže teoreticky při mé spotřebě tam mám ještě na 200km. Mně na začátku taktéž hlásit 1100km dojezd. Teď po tankování to je 950km a pomalu se to každým tankování už zase zvyšuje.

TonyTonyTony 18.06.  14:25

« Re: Re: Moje Corolla

Díky za odpověď, proklínat tě nebudu, to já si zas odpovědnost za výběr umím nést sám :-) Měl jsem specifické potřeby i okolnosti nákupu a myslím si, že výsledek je dobrý. Nakonec jsem se rozhodoval ještě mezi Mazdou 6, ta by musela být s 2,5l benzínem a výběr byl jasný. Snad.

Mám VIP paket, takže stejná světla jako ty, jestli to chápu správně. Automatiku mám permanentně vlevo dole zapnutou. Úplně poprvé se to "přeplo" normálně, u dalších aut už se dálková nerozsvěcovala. Reklamaci se asi nevyhnu, ale jsem žádostiv, co s tím provedou a jak to budou zjišťovat.

Hybrida jsem ještě neměl, takže vycházím jen z toho, co čtu. Vysokou spotřebu mám na krátkých trasách po městě, vždy cca 2 km. Na delších je to trochu lepší, ale žádný zázrak. Takže se budu učit.

O přesnosti tachometru už jsi psal, takže vím :-)

Ten HUD je taková možná úchylka, ale vypadá to křivě a ruší to. Možná jen někoho.

Na to zamykání si musím nějak zvyknout, předchozích 5 aut to vždycky mělo.

Toyoty jsem měl, ale ten dojezd nikdy nebyl markantní. Hlavně aby se 480 km po 100 km jízdy propadlo na nulu, to mi přijde jako extrémní blázinec.

Jinak jestli začnou fungovat světla, tak je jedinou vadou na kráse jen to zamykání. Takže zatím spokojenost a díky!

Mikesus 18.06.  20:08

« Re: Re: Re: Moje Corolla

Ten dojezd mi prakticky taky ubýval nesmyslně první 3-4 nádrže, pak se to nějak chytlo a už to není tak hrozné. Ale stejně při nule tam jsem schopen nacpat jen o nějakých 8 litrů méně.
          Jestli máš VIP tak tam matrix je ( poznáš snadno, máš 2 čočky v každém světlometu - jestli ne, tak ti to tam zapomněli dát >:D ). Mrkni v PP do nastavení, jestli sis tam ty nebo někdo v servisu AHS náhodou nevypnul. Pak by se to mělo chovat jako AHB.
          Dnes jsem ten HUD schválně prověřoval. Aby byl rovně, taky jsem ho musel "zatočit úplně doleva", jinak mi to přišlo jak říkáš, na pravé straně moc nízko. Pak jsem si při tom ještě všiml, že když ho nechám trochu níž, tak se jakoby pravá strana trochu zahne dolů ( něco jako přes asférické zrcadlo ), takže jsem ho dal o malinko výše a v pohodě se to narovnalo. Připadalo mi, jako když to krycí sklíčko nemají rovné a láme se na něm světlo.
          Třeba dnes jsem proskákal Prahou ve špičce za 4,5, ale to byla trasa 25km.
          Ohledně zamykání, u Aurisu to také nebylo, ale říkali že to tam je v případě montáže alarmu. tady jsem se ještě neptal, ale možná by se to tím také dalo vyřešit.

TonyTonyTony 19.06.  09:47

« Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Já ten dojezd moc neřeším. Nerad jezdím na prázdnou nádrž, takže to jsou jen výjimečné situace. A spotřebu měřím jen podle ukazatele, už to kleslo na 5,4, tak snad se blýská na lepší časy.

Matrix by tam měl být, 2 čočky tam jsou. V PP jsem to v nastavení vůbec nenašel, je tam jen citlivost senzoru a stmívání v kabině...

S HUD to je docela věda. Dal jsem ho úplně nahoru a dneska jsem při vjezdu do garáže měl takovou pozici, že jsem ho ze shora zase neviděl. Zlatá stodvacítka, tam se nemuselo nic nastavovat :-)

A ještě jeden poznatek - kufr se mi nohou podařilo otevřít jen jednou, a to omylem. Během nedělního slejváku by se mi to fakt hodilo, ale máchal jsem pod nárazníkem nohou úplně zbytečně. I prodejce se při předání přiznal, že mu to nejde, ale náhodou se mu to zrovna podařilo. Takže grif jsem zatím neobjevil, nevím, jestli tam nohu držet dlouho nebo jenom kopnout a kam. A zatím jsem nebyl nikde o samotě, abych si u zkoušení nepřipadal jak tatrman :-)

Pluto1 19.06.  14:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Zítra se konečně dočkám Corolly TS 2L. Zatím žádné zkušenosti s hybridem nemám. Našel jsem zajímavé video, kde se rádí, jak jezdit na spotřebu.
              [odkaz]
              Pokud máte jiné rady, jak jezdit úsporně (ale nezdržovat provoz), budu rád, když se o ně podělíte.

foto JirkaVejrazka

JirkaVejrazka 19.06.  15:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Proste s tim autem jezdi. Nema smysl stat se otrokem sveho auta jen proto, abys mel o neco malo nizsi spotrebu. Ostatne i Toyota ma (nebo mela?) pro sve hybridy heslo "Just drive".

Mam s hybridy od Toyoty najezdeno pres ctvrt milionu kilometru a zadne specialni techniky nepouzivam.

Pokud chces jezdit na spotrebu, nikdo ti v tom branit nemuze. Ale je to dost otrava ;-)

TonyTonyTony 19.06.  16:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Předpokládám, že dotaz byl do pléna :-) Já osobně žádnou radu nemám, sám se to učím. Ale v zásadě můžu podepsat to, co píše pan Vejrazka. Lámat to přes koleno jen kvůli spotřebě znamená na to jednak neustále myslet a jednak jezdit jinak, než potřebujete (soudím podle sebe). Jsem zvyklý jezdit poměrně živě a občasnému brzda plyn se ve městě nevyhnu, i kdybych tisíckrát předvídal. Takže jsem se smířil s tím, že nedosáhnu takových oslnivých hodnot, jako jiní, ale to jsem nedosahoval ani s dieslem. A pořád jezdím za míň, než bych jezdil s jakýmkoliv jiným motorem.

Mikesus 19.06.  18:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Nejlepší je jak píše Jirka. Nech to plavat, jezdi . Možná nebudeš mít papírovou spotřebu, ale nebude tě to nudit. Při běžné jízdě jsem na 4-5 litrech podle provozu a nutnosti předjíždět. Dobré je naučit se pracovat se rekuperací, ale podmínka to není . Když člověk autu rozumí a poslouchá ho, indicií dává dost.

Ohledně světel, spletl jsem si to, bylo to v nastavení přes diagnostiku. Tam se to dalo vypnout. A ta dálková se ti vypnou komplet celá nebo nejdřív výřezy a pak se ztlumí komplet?
                  Mně to dělá, že to vykryje auto proti a pravou stranu nechá svítit, jak projede auto, levá se znovu pustí

TonyTonyTony 19.06.  19:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Abych řekl pravdu, úplně hloubkovou analýzu jsem nedělal, protože teď jezdím pořád za světla. Ale ta jedna jízda potmě vypadala tak, že světla se rozsvítila dálkově, pak se přizpůsobila protijedoucímu autu a v tomto stavu zůstala i po minutí auta, i když dál byla dlouho jen tma. Už se to prostě nerozsvítilo naplno. Když jsem vypnul vlevo dole tlačítko automatiky, tak se to naplno rozsvítilo ihned, ale pak bylo samozřejmě potřeba dálková tlumit manuálně. Tento postup se opakoval několikrát, už se to v automatice nerozsvěcovalo. Což je na klikaté silničce v lese samozřejmě o hubu.
                    Co je prosím nastavení přes diagnostiku?

Mikesus 19.06.  19:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

V servisu toyoty ti přes počítač můžou udělat ještě další nastavení. Třeba otevírání oken dálkovým ovladačem nebo různé chování matrix světel. Je tam velikost vykryteho prostoru, přizpůsobení světel v dešti, přizpůsobení podle před jedoucího auta a další.
                      Bylo tam i dost věcí, které lze nastavit přes PP.
                      Byl jsem první, komu něco nastavovali na Corolle, tak mne nechali ať si to nastavím sám podle svého. Jo a bylo tam nastavení funkce tlačítka na víku kufru.
                      Vše už si nepamatuju, ale jestli jsem ti posílal navod k obsluze v PDF, tam to vše je rozepsané

TonyTonyTony 19.06.  22:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

To jsou teda novinky... Věděl jsem, že jsem to o těch oknech někde četl! Mně prodejce lakonicky sdělil, že to nejde. Stejně jako Android Auto, ať na to nespoléhám, že to údajně se stávajícími modely nepůjde propojit. Návod k obsluze jsi mi neposílal, jestli je tam něco víc, než v té příšerné brožurce, tak budu moc rád.

Mikesus 20.06.  00:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Můžu se zeptat na prodejce? Pokud mi napíšeš email, rád pošlu.

TonyTonyTony 20.06.  09:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Tsusho
                            antonin.chaloupka@gmail.com
                            Moc děkuju

Mikesus 19.06.  18:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Ohledně otvírání kufru přidám video. Přišli jsme na to s Ozzmanem po nějaké době zkoušení a teď mám 100% úspěšnost

TonyTonyTony 19.06.  19:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

Díky, to bych byl rád, ať nemusím objevovat kolo.

foto sltuning

sltuning 31.07.  15:43

Dotaz na porovnanie oboch aut

Dobrý deň. Vedeli by ste mi prosím opísať porovnanie camry a coroly?? Zvažujem kúpu jedného z nich. Momentálne využívam diesel 135 kW od škodovky ktorý pomaly ide k 200000 tkm... Zvažujem nové auto a neviem sa rozhodnúť.. Ide mi hlavne o pohodlie v aute na trase a hluk v intreriery.Cca 1200km cca 8 krát do roka a potom klasika do prace a z práce každý deň cc 20 km.. Na súčasnom aute mi vadí hlavne hluk ktorý octavia dokáže mat v interiéry..Ak by ste to porovnal je to citeľný rozdiel? Aký dojaz dokážete urobiť na jednu plnú nádrž? Ďakujem za radu.

Mikesus 31.07.  22:41

« Re: Dotaz na porovnanie oboch aut

Porovnání pohodlí:
      Je to trochu složitější, když jsou různé pneumatiky, ale přesto se pokusím.
      Prostor:
      Camry je mnohem prostornější ve všech směrech, to už člověk pocítí hned po usednutí. V Corolle je pocit splynutí s autem, úzce spojené s řidičem.
      Sedadla:
      V Corolle jsou s výrazným bočním vedením, pro mne a spoustu lidí, kteří sedli do Corolly, ta nejlepší která kdy zkoušeli. Pro mohutnější postavy ovšem mohou být úzká. V Camry to jsou spíše křesla. Široká, měkká, pohodlná.
      Hluk:
      Do 50 km/h téměř nerozeznatelné. Pak už má navrh Camry, ale člověk to potřebné opět jen při přímém srovnání. Zkoušel jsem změřit aplikací v mobilu. Táže nic přesného, ale v Camry při 90 km/h ukazoval o 1 až 1.5 dB méně.
      Jízda: Camry je o dost pohodlnější, lépe tlumí nerovnosti, ale po přesednutí do Corolly hned má člověk lepší cit ve volantu, stabilnější a jistější jízda v zatáčkách, rchlejsi reakce na plyn i brzdy, i když by to jen jízdou v camry člověk neřekl a hodnotil to identicky. Pozná se to jen při okamžitém přesednutí.
      Dojezd/spotřeba:
      Hlavní výhoda Camry je nádrž, má 50 litrů, Corolla 43.
      Při nízkém a částečném zatížení má návrh Corolla, je schopna se dostat na okreskách i prvních třídách se pohybovat pod 4 litry, Camry má o 0.5 až litr víc. Po Praze s Corollou jezdím za 3 až 4.5, podle provozu. Camry se pohybuje mezi 4 až 4.5. Rozdíl mizí v momentě, kdy je větší zátěž. Tedy dálnice, nebo kopcovitý terén. Tam spotřeba neroste tolik jako u Corolly. Do kopců si Camry řekne o 0.2 až 0.5 méně a z kopců nabije víc baterku. Delsi cestu na dálnici jsem ještě s oběma neměl, takže ty kousky nemůžu porovnat. Ale odhadem to bude u Camry o půl litru méně.
      Na nádrž obě auta v pohodě zvládnou 1000km, jen je to psychicky náročné. Když corolla hlásí dojezd 0, do nádrže nacpu jen cca 34 litrů. U Camry to je nějakých 40 litrů.
      Průměrnou spotřebu mimo dálnice mám 3.9, takže teoreticky 1100km. Teď jsem měl cca 60% dálnice s rychlostí 140-170, zbytek meziměsto a Praha cca 5%. Spotřeba byla 4.8 dle tankování. S Camry v tomto režimu je velice podobné.
      V Camry na nádrž mimo dálnici jsem na 4.5.

Ozzman 20.08.  11:17

Clio sraz :D

Já taky díky všem zúčastněným a jsem rád, že si se konečně odhodlal se projet >:D

Já k tomu autu taky ze začátku byl skeptický, ale ono to nebylo a pořád je jedno z nejprodávanějších aut v Evropě pro nic za nic :-) Po pár km ti sedne pod kůži a i když zrovna ten můj, tedy náš kousek nemá zrovna příkladné obutí, tak podvozek je na tom autě skoro to nejlepší. I přes náklony karoserie zůstává velmi stabilní a skvěle tlumí nerovnosti, až s podivem jak dobře na dnešní dobu moderních aut.

RS3 pak bylo pro mne splněním si řidičského snu, alespoň se projet...až na opravdu tvrdý podvozek to byl zážitek, řízení, řazení, gradace motoru.... a mne se líbí i ty bílé doplňky ! >:D

Ještě bych dodal, že zatímco vy dva jste projížděli zatáčky, já jsem sice rozpískal v zatáčce gumy Clia několikrát, ale neutrhl jsem ho, takže limit bude ještě někde dál a mít na něm lepší gumy, minimálně při jízdě z kopce bych vám v zatáčkách stačil o trochu více >:D

Ale to co si napsal si doufám nepřečte žádný z místních Renault Hooligans... že je staré Clio lepší, než nový Mégane >:D >:D

Ještě stojí za zmíńku řidič starého Audi A6 3.0TDI, který nám kazil radost ze zatáček, protože na rovince přidal na 130 a v zatáčkách jel 50-60 a člověk mu div neskončil v kufru... jak typické >:D

2mato 21.08.  18:24

« Re: Clio sraz :D

Som nemal tucha kde sa ukryva nejaky pokec k stretku,...
      Diky aj vam ze ste dorazili bolo to fajn.

Stare Clio ma take dolezite nezbytnosti.. velmi nizku hmotnost@slusne tuhu karoseriu, vydareny podvozok a aj lahky motor v predu... staci tam dat nejake micheliny, aspon primacy a bude to pekny sleeper v zakrutach.

S Cliom RS to je take specificke... jednak 3 osoby je uz podla mna trochu vela KG, vacsinou tieto polo okruhove podvozky funguju pri 2 ludoch, nemaju radi velku uzitkovu zmotnost ... odvezie aj 3-4, ale je to citelne tvrdsie... ked jazdim sam, tak je to miestami prekvapivo makke a skusne toho dost... komfortne ako bezne auto to jazdit nebude ovsem. (to sa mi celkom lubi, ta tuhost je na limite potrebna)

Na margo tych zakrut, gumy Platin Diamant nechces provokovat na mokrej ceste, tie zakruty som siel na istotu, nerad by som sa vysypal pri celkovo len druhej okreskovej jazde s tym autom >:D Tym nechcem povedat, ze ma neprekvapilo ako skvele sa drzala Corolla, ten chassis je vydareny a vdacis za to aj riadeniu, keby si z neho nic necitil tak by si na mokrej ceste nesiel taketo tempo ;-)

Well done.. tak niekedy nabuduce :-) >:D

Mikesus 22.08.  07:29

« Re: Re: Clio sraz :D

Měl jsem obrovskou výhodu, že jsem jel za tebou. Člověk snadněji přizpůsobí rychlost. Já jsem zase měl strach o ty eco fulkeny, které jsou na corolle obuty. Na suchu dávají dopředu vědět, že se blíží hranice, na mokru pak najednou začnou klouzat bez jediného varování. Já bych odhadl, že clio jelo tak na 70%, corolla na 85%.

2mato 22.08.  11:36

« Re: Re: Re: Clio sraz :D

Je to mozne, neviem to odhadnut, (mam clio moc kratko) kazdopadne zrovnavame nezrovnatelne ;-) Corolla je super, lubi sa mi... :-)

foto Ronault-

Ronault. 22.08.  22:10

« Re: Re: Re: Re: Clio sraz :D

Lamale, lamale, copak to oko mé zří, že sis to pořídil :yes:
            Tak gratulace a tichá závist. Jinak podle mých několika málo zážitků s Clio RS se mi i po Brněnských děravých ulicích zdálo dostatečně pohodlné na HH.

No, uvidíme, mě se stále nedostavuje odvaha jít do ojetiny, i když sebelepší, natož HH, abych konečně měnil za nové na které nejsou peníze...no...drazdite mě kluci

2mato 23.08.  08:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Clio sraz :D

Ronault vidis, vsak je to stale v rodine >:D Clio3 RS by som sa nebal kupit jazdene, za 10tis € kupis pekny kusok... motor je drziak celkom F4R je osvedcena vec u rendika, prevodovka moze byt problem, ale po FL uz tak netrpi na synchrony ... ked ju dobre odskusas tak staci vymenit olej a pouzivat s rozumom. Naprava predok megane rs na to je dostatok dielov... sloupek rizeni je este casty problem. Ja som hladal pekny kus asi 8 mesiacov a myslim, ze sa vyplatilo mam kompletnu historiu a som len 2hy majitel, 80tis km... motor nezerie ani deci oleja ;-) Do konca este plati zaruka na antikór do r 2022 >:D

Neboj sa toho, do vikendoveho auta mozes vrazat postupne a neochromi ta to...
              Ale tak celkovo musim uznat, ze 3RS ma velky potencial, tie brembá a predok z meganu rs robi svoje aj zadok je iny ... a ako vravis je to na hh stale komfortne, len nemozes vletiet do diery jak prasa a necakat ze ta uz nenakopne :-)

foto Ronault-

Ronault. 26.08.  08:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio sraz :D

Tak samozřejmě, že se to vše dá nějak pořešit, zase další auto domů, tedy čtvrté, s otcovým by to bylo 5 aut, už nejde mít, už tak parkuju u souseda >:D Musel bych mít něco na každý den, i když je pravda, že i s tím Cliem RS se dá jezdit každodenně. Navíc trochu licituji s myšlenkou na zadokolku...

2mato 26.08.  10:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Clio sraz :D

Napisem ti správu, nech mu to tu nespamujeme s Renaultmi :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Kulka přímo mezi oči! Recenze Sniper Ghost Warrior Contracts

Kulka přímo mezi oči! Recenze Sniper Ghost Warrior Contracts

Nastal čas vzít opět do ruky odstřelovací pušku. Sniper Ghost Warrior Contracts je pokračování oblíbené série,…

Jak řešit úraz na chodníku? Potřebujete důkazy a tenhle je zásadní, varuje právník

Jak řešit úraz na chodníku? Potřebujete důkazy a…

Stačí střípek ledu nebo poprašek sněhu a z chodníku se může stát nebezpečná past. Stěžovat si po pádu na smůlu…

Ani dvě výhry nestačily. Bělohlav v Pardubicích končí, přijde Razým

Ani dvě výhry nestačily. Bělohlav v Pardubicích…

Trenér Radek Bělohlav byl navzdory dvěma výhrám za sebou odvolán z lavičky hokejistů Pardubic. U posledního týmu…

Kouč Dortmundu: Bavíme se o nás či Barceloně. Proč neanalyzujeme Slavii?

Kouč Dortmundu: Bavíme se o nás či Barceloně. Proč…

PŘÍMO Z DORTMUNDU | Už po prvním vzájemném zápase Slavii chválil. A před závěrečným kolem základní skupiny Ligy…

Irena Šimonová: Za komunismu byla ve vězení krutě mučena a ponižována. Přesto z něj vyšla nezlomena

Irena Šimonová: Za komunismu byla ve vězení krutě…

„Irenka ani minutu nezmaří malomyslností, ať je sebehůře, vždycky jí to sluší, i ty vězeňské hadry,“ těmito…

Německo relativizující zločiny nacistů, kteří třicet let po válce řídí stát. Nesmysl? A jak je to u nás?

Německo relativizující zločiny nacistů, kteří třicet…

Při hledání podkladů pro práci na knize o takzvané druhé republice a protektorátu Böhmen und Mähren narazilo…