Škoda Felicia (1999)

27.4.2009

=== ÚVOD === Slušně zachovalá Felicie mi říká pane od června 2008. Předtím byla Felicka takovým rodiným klenotem se kterým jezdila mamka. Ještě dřív…

Škoda Felicia (Martin_Happy (zatim nemám tým))

Brandon Walsh 27.04.2009  20:42

co takto

tie vychytavky nie len opisat ale aj odfotit ? radsej raz vidiet ako sto krat citat :-)
    no vidim ze fotky pribudaju takze parada nech auticko sluzi :yes:

"-- skrytý --" 27.04.2009  22:02

pochvala

Moc poěkná Felicie, líbí se mi.

foto Smells

Smells 28.04.2009  20:40

Super

Auticko moc pekny.Felda v takovym stavu je muj sen,jen bych zahodil ten potah volantu a ty pedaly(ale je to na vkusu kazdyho)
    Jinak super.
    Plnej pocet bouli .-)

Martin_Happy 28.04.2009  21:38

« Re: Super

Díky. Mému vkusu vyhovuje, ale tvoje kára taky neni špatná. Závidim ti kola. Kola dělají auto...

"-- skrytý --" 28.04.2009  21:06

Plzenec

Čau, koukam, že jsi taky z Plzence, tak to jsme dvá ;-)

Martin_Happy 28.04.2009  21:29

« Re: Plzenec

to sme tří, čekuj KrtekCZ a jeho Fiesta Mk.VII tamvě modrá, muj kámoš taky z Plzence

"-- skrytý --" 28.04.2009  23:13

« Re: Re: Plzenec

jo Krtka znam :D, jezdil jsem s ním autobusem, když jsem chodil ještě do školy na středné v Plzni, podle vidění i vím kdo jsi :-) , a tu mojí feldu asi moc neuvidíš, je spíš v garáži >:D

Martin_Happy 28.04.2009  23:23

« Re: Re: Re: Plzenec

A vida. No tak někdy můžem dát třebas plzeneckej autosraz >:D

WNC1988 29.04.2009  21:03

« Re: Re: Re: Re: Plzenec

a může na plzenckej sraz přiject i plzeňák? >:D

Martin_Happy 29.04.2009  21:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Plzenec

to víš že jo, docela bych udělal nějakej slez lidí z plzeňska na nějakým placu...

WNC1988 30.04.2009  23:26

« Re: Plzenec

jj to by byl určitě super nápad...moc bych chtěl na srazy co se dělají tady MACZ,ale bohužel si nemužu časově dovolit jet třeba na Moravu...takže srázek ,,alespoň" v západních čechách by byl super :-)

Martin_Happy 30.04.2009  23:28

« Re: Re: Plzenec

JJ, tak já za měsíc zkusim odmaturovat, Krtkovi zatim vydají řidičák a domluvíme se. Snad se přidají další...

foto hruodolf

hruodolf 01.05.2009  09:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plzenec

určitě by se přidali i dlaší ;-)

"-- skrytý --" 05.05.2009  15:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plzenec

Z okolí Plzně by určitě bylo víc lidí :yes: , tak na léto bych něco domluvil, mně totiž ted začínají zápočty a zkoušky ;-\

foto chetoos

chetoos 29.04.2009  13:22

ty jo

Tak takovou pěknou feldu jsem ještě nikdy neviděl,moc sice nemusím žlutou ale felicii sluší jak karoserie tak interier šoda že těchto felicii moc nejezdí .super auto :-)

Chobot 29.04.2009  22:26

No

máš to za plnej. Já chci taky žlutý auto, už jakou dobu, snad to jednou vyjde >:D
    A ten interiér. To vypadá tak za.sr... pozitivně jak je to celý žlutý, až to neni možný.
    Prostě si nemůžu pomoct a dávam plnej protože tohle......moc se mi to líbí(i když bych měl taky připomínku k pedálům a potahu volantu, ale jak se řiká co mi není rovno, po tom je mi ....)
    Ještě nějakou fotku by to chtělo, nějakej trochu celek toho vnitřku a taky nějakou ještě z venku.
    No a abych mluvil o všem, tak recenze dobrá. Nečetl jsem historii, přiznávam se. Jinak čitelný, zábavný...

Martin_Happy 29.04.2009  22:55

« Re: No

Díky, Fotky budou. Určitě časem, klidně i na přání můžu něco vyfotit, neni problem. Já původně žlutý moc nemusel, mě by se třebas líbil červenej vnitřek. ALe čalounění a budíky byly žlutý už z Boleslavi a tak nemělo cenu odporovat, prostě sem si řek že Yellow je jediná správná. A pozitivní fakt je. Když jedu v létě,, mám staženáý okýnka, hraje muzika, sluníčko svítí krz střešní okno a já se projíždím okrskama tak šedesátkou, to je ta pravá letní nálada a ta žlutá tomu děsně pomáhá. Je to prostě pohodový auto.

"-- skrytý --" 30.04.2009  09:23

Jeste fotecky :)

Ahoj Martine,
    pekne auto, kvalitni recenze, jen fotky by to chtelo doplnit a zlepsit. Pak hodnoceni zmenim :-)

Martin_Happy 30.04.2009  23:29

« Re: Jeste fotecky :)

OKI, tak já něco nafotim nějaký pohledy a tak. Snad se dostanu k umytí o víkendu

filko 01.05.2009  00:57

Filkovo hodnocení - přísné

Maska Milotec - tak tím to zabiješ. Vážně.

Koberce - na léto dej koberce, na zimu gumokoberce, vylaď barvu, podle fotek to umíš.

Podlážky z plechů - není nejmenší důvod. Připustil bych to ve Felicii fun, nebo v autě bez podlahového koberce. Ty ho ale vyhazovat nebudš, ne? pokud toužíš po tomto, mrkni na takovou tu imitaci - plastové gumokoberce plechové. Ale já bych to nedal. Ani za brambůrky.

Nastříkání plastů kolem mlhovek - raději ne a pokud ani dodrž přesně odstín! Čeveče, máš ty lišty nárazníků v odstínu? A jak to myslíš, že autu přidaly pět let? Určitě bych ale nelakoval jen rámečky a mřížku nechal. Bylo by to zbytečné. Hlavně si vyzkoušej, jak to bude vypadat, třeba v nějakém grafickém programu, nepo popros tady ty kluky, co dělaj' virtual tuning. Já bych to ale nestříkal.

Ty kryty prahů - ano, proč ne?

Plastové prahy - ne, není důvod. Mrkni tady na Fabii scout, majitel to má pěkné. [odkaz] Já bych to ale nedal.

Nástavce blatníků - leda, že bys toužil mít Felicii Fun 2. Nebo Scout. Nebo parkuješ v podzemí a pojíš se odření od sloupu. Kryty blatníků jsou zprofanované, dávají se na Felicie, když reznou blatníky.

Litá kola - "to už si potom říká o litá kola"??? To auto si říká o litá kola v první řadě! Nechápu, že ztrácíš čas uvažováním o blbostech a litá kola jsou až v nějaké z dalších řad!!! A pokud je osazuješ, neuvažuj o jiném, než povoleném rozměru. Vážně. Nemám sílu se o tom rozepisovat, jen napíšu, že volbou továrních nesáhneš vedle, volbou třetího výrobce můžech sáhnout vedle.

Nástavec k masce - k masce už jsem se vyjádřil.

Rámečky na zadní lampy - tím to zkazíš.

Přelakovat lištu - tím to zkazíš ještě víc. Je to podobné jako s plastovými nástavci blatníků - lakuje se to, když je tam rez - mnoho feliciářů zná.

Kryt na nasávání větrání - proč ne. To býval oblíbený tuning už za dok komančů. Simuluje to americké muscle sání.

Lakovat řernou mřížku sání - ano, proč ne, pokud něco lakovat, pak toto. Předřadil bych ji lištám nárazníků.

Repro - nevím, kolik jich tam máš, spíš bych řešil výměnu, pokud ti to nestačí. V první řadě bych ale vyměnil to rádio.

Leštěnou koncovku výfuku - když se ti líbí, proč ne. Já bych si ji nedal, ale z uvažovaných úprav je z těch dobrých.

Čirá optika - to je moc pěkné, ale žádná dobrá není. Světlomety hlavně neměň za žádné tuningové. Za to se přimlouvám.

Sportovní filtr - pokud bys koupil všechny uvažované úpravy, filtr by určitě nebyly vyhozené peníze. Pokud bys vynechal to, co jsem psal, uvažoval bych o něm. Osobně bych si to velmi rozmyslel, v autě ho nemám.

Celkově dej bacha, abys to auto nepřeplácal, už na to má náběh. Jako pěkné hodnotím kostky a celkové barevné sladění, ale už brzdi.

Pokud bych upravoval já:
    0. tabulky pod SPZ a zbyteřné samolepky - pryč!
    1. kola - jako sůl!!!
    2. opravil bych to plato.
    3. dal bych tam vanilkovou vůni...
    4. rádio by bylo na řadě dříve než repráky. Pokud repráky, pak do počtu 8.
    5. pokud něco stříkat, pak zadní spojler a koupil bych lišty dveří a nastříkal je, když bych měl rozmíchanou barvu, ta mřížka vdechu větrání by to asi schytala také
    6. koncovka výfuku a ochrana prahů
    7. filtr

8. dával bych bacha na přeplácání

Felicia je designově k tomu, aby měla určité prvky v černé barvě - zejména lištu mezi zadními světly a gumové lišty mezi dveřmi a střechou. Pamatuj na to.

Teď střílím do vlastní řady, ale srovnej tato dvě auta [odkaz] [odkaz] Všechno v barvě karosérie není vždy výhra. U octávky to přechází až v unylost, volvo je elegantnější.

Martin_Happy 01.05.2009  01:22

Paráda, to předčilo očekávání, takže tady je odpověď

Napadlo mě, žlutej nárameník na pásy. Ale ten zatím nikde nemají.

Ty kryty prahů - Ty budou určitě, v Milotecu mají pěkný..

Nástavec k masce - záleží na masce...

Přelakovat lištu - jestli nebudou rámečky, tak tohle padá.

Kryt na nasávání větrání - nevím, zatím prohrává s pouhým nalakováním mřížky

Lakovat řernou mřížku sání - bude určitě, jen co zas dokoupim základovku.

Repro - mám dva základní. Výměnu určitě, myslim že sem to i psal. Dodat jen 2 další.

Leštěnou koncovku výfuku - tady mě se ta roura co trčí jen tak prostě nelíbí

Tabulky pod SPZ - pryč? a na co dám SPZ?

Rádio - co je na tomhle kousku špatného? mě zatim celkem vyhovuje...

A co hodnocení? Kolik bys mi dal za současný stav?

filko 01.05.2009  01:46

Jej, tak to bude delší:

Paráda, to předčilo očekávání, takže tady je odpověď
        Maska Milotec - Nejsem na 100% rozhodnut, ale ta původní, tak na té odchází chrom. Ale zatim si to sůkladně promýšlím, jeden den je to spíš pro, jeden den spíš proti. Rozhodně jí tam nebudu dávat, pokud si nebudu na 100% jistej. NEDAL BYCH JÍ TAM, DESIGNÉŘI Z FABRIKY OBVYKLE UDĚLAJÍ LEPŠÍ STYLING NEŽ TUNINGOVÉ FIRMY. PLATÍ TO VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ.

Koberce jsem někde zahlíd decentní pouze se žlutým olemováním. To by mi stačilo. gumáky si na zimu pochopitelně nechám. TAK PŘESNĚ O TĚCH KOBERCÍCH BYCH UVAŽOVAL. DO OKTÁVKY JSEM TENTO TÝDEN OBJEDNAL NOVÉ, POLYPROPYLEN, ALE ORIGINÁL Z FABRIKY, MOŽNÁ DODÁM FOTO.

Napadlo mě, žlutej nárameník na pásy. Ale ten zatím nikde nemají. TO BYCH NEDÁVAL, JE TO ZBYTEČNÉ.

Podlážky z plechů - Koberec budu nechávat. Ty sem plánoval spíš do Golfa, ale sem i mě přijde že se nehodí. NO ABY NE. MÁ FUNKCI DOST DŮLEŽITOU PRO IZOLACI TEPLOTY A HLUKU A ESTETICKOU FUNKCI.

Nastříkání plastů kolem mlhovek - k lištám, myslel sem to tak, že neska se lišty běžně lakují do odstínu, takže pro mě, nebo aspoň z mého pohledu prokoukla. JO, TOHLE NENÍ ŠPATNÉ, KOUPIL BYCH TY BOČNÍ LIŠTY NA DVEŘE A TAKÉ JE STŘÍKL, POKUD TEDY NĚCO LAKOVAT.
        A nevíš o někom kdo dělá konkrétně tady VT? že bych se mu ozval... J8 sem myslel že ty průdychy na brzdy bych asi nechal černý, nevim jestli vy se to hodilo, uvidíme jak dopadne případné VT. PROJDI SI RECENZE, KYSKY MYSLIM, ALE ONI TO TI KLUCI PÍŠOU.

Ty kryty prahů - Ty budou určitě, v Milotecu mají pěkný.. NEVÍM JAKÉ TAM MAJÍ, ALE KROMĚ ESTETICKÉ MAJÍ I OCHRANOU FUNKCI. TEDY NEJSOU SAMOÚČELNÉ. A TO JE PODSTATA DOBRÉHO TUNINGU.

Plastové prahy - leda že by byly v barvě, ale nevim jestli to vzhledově ta moje potřebuje. NEDÁVAL BYCH TO, NEPOTŘEBUJE TO, JE HEZKÁ TAK. KROMĚ TOHO ZHORŠUJÍ AERODYNAMIKU A JSOU ZBYTEČNOU HMOTNOSTÍ.

Nástavce blatníků - JJ, ty mi připadají tak trošku rallye, a to neni zrovna image mojí Májy >:D VIDĚL JSI TEN ODKAZ? TA FELICIA SCOUT JE STYLISTICKY ČISTÁ.

Litá kola - Kola dělají auto. To je první a jedniná a největší pravda a já to vim, neboj. Ale nemám a nebudu mít finance na to, abych je během příštího roku koupil. A tovární se mi líbí nejvíce takové ty jak měl FUN, Já bych ale měl stříbrné. KOLA JSOU DRAHÁ. ALE POKUD NEMÁŠ DVĚ SADY KOL, STEJNĚ POTŘEBUJEŠ ZIMNÍ. PLECHÁČE NECH NA ZIMU, LIŤÁKY NA LÉTO. KOLA JSOU ZÁKLAD. JÁ NEMÁM PLECHÁČE ANI NA ZIMU, NEMÁM JE RÁD.

Nástavec k masce - záleží na masce... JAK JSEM ŘÍKAL, MASKU BYCH NEMĚNIL, MAXIMÁLNĚ BYCH JI NĚJAK SLÍCOVAL - TY ŠROUBKY MÍVAJÍ SCHVÁLNĚ VŮLE, ABY TO ŠLO DOLADIT.

Rámečky na zadní lampy - to bych taky potřeboval vidět na nějakým VT, než bych do toho šel NEDÁVAL BYCH TO, JE TO ZBYTEČNÉ, FELICIE MÁ PĚKNÁ ZADNÍ SVĚTLA. STEJNĚ TAK BYCH NELAKOVAL TU LIŠTU MEZI SVĚTLY, TVOŘÍ TO DESIGNOVÝ CELEK.

Přelakovat lištu - jestli nebudou rámečky, tak tohle padá. VIZ VÝŠE.

Kryt na nasávání větrání - nevím, zatím prohrává s pouhým nalakováním mřížky. JISTĚ. MYSLÍM, ŽE TEN KRYT NENÍ NUTNÝ, ALE POKUD BY MĚLI NĚJAKÝ PĚKNÝ, TOMU BYCH SE NEBRÁNIL.

Lakovat řernou mřížku sání - bude určitě, jen co zas dokoupim základovku. TADY JSEM MYSLEL MŘÍŽKU SÁNÍ VZDUCHU DO KABINY, NE MASKU CHLADIČE. MASKU CHLADIČE BYCH NELAKOVAL, NELÍBÍ SE MI TO.

POKUD TAM JSOU JEN DVA, STAČILO BY TO, POKUD BY BYLY SILNÉ. V SILVERU JSEM MĚL SUPER BLAUPUNKTY, TEĎ JICH ALE MÁM 8. ERESA MĚLA ASI 12. 4 ALE STAČÍ, EXISTUJÍ TYPY CO MAJÍ SPOJENÝ STŘEĎÁK A VÝŠKÁK.

Leštěnou koncovku výfuku - tady mě se ta roura co trčí jen tak prostě nelíbí. TOMUHLE BYCH SE NEBRÁNIL, JE TO VHODNÝ STYLING.

Čirá optika - Tuningové ani omylem. Jen pokud by byly nějaké ale to se asi nestane, protože Felda už je pár let z výroby. PŘEČTI SI NAŠE DISKUSE S HOOONZOU POD MOJÍ ČTYŘKOU O ŽÁROVKÁCH. SVĚTLOMETY JSOU U FELICIE PĚKNÉ.

Sportovní filtr - Tady hodně dík, U něj vůbec newim. Každopádně to opravdu až v hodně vzdálenější budoucnosti TADY NEPORADÍM. OSOBNĚ PRAKTIKUJI OBYČEJNÝ FILTR, ALE NA DRUHOU STRANU MÁM TURBOMOTOR, TEN FILTR ALE MĚNÍM ČASTĚJI NEŽ JE PŘEDEPSÁNO

Tabulky pod SPZ - pryč? a na co dám SPZ?
        PROVRTÁŠ JI A PŘIŠROUBUJEŠ ROVNOU - HODNĚ TO POMÁHÁ, JE TO PRVNÍ KROK STYLINGU - A JE TO ZDARMA - MRKNI NA VŠECHNA MÁ AUTA

Rádio - co je na tomhle kousku špatného? mě zatim celkem vyhovuje... TO BYLO SPÍŠ RÝPNUTÍ. TAK DÁVEJ BACHA, AŤ SI HO NEUŽÍVÁ NĚKDO JINÝ, JÁ O JEDNO PĚKNÉ TAKÉ PŘIŠEL

Nástřik spojleru - kterého? vždyť spojler nemám. Nebo myslíš ten plasťák co je nad zadním oknem? Ten ale trochu ladí s těma gumama co se táhnou po hraně střechy. PŘESNĚ TEN MYSLÍM. LADÍ TO, ALE MOHL BY BÝT LAKOVANÝ. MRKNI NA MÉ OKTÁVKY, OBĚ TO MAJÍ V LAKU - 4x4 HO MÁ JEN NA NĚKTERÝCH FOTKÁCH

A co hodnocení? Kolik bys mi dal za současný stav? Já to hodnotím slovně. Jak jsem psal, tohle je jedna z nejhezčích Felicií. Je děsně veselá. Mám pocit že kdysi jsem s nějakou takovou jezdil jako se služební a bavilo mě to. Barva je skvělá, u žluté eresy jsem ji také měl rád. Celkově se mi hodně líbí jak se o auto staráš (garážování, atd.). Některé věci se mi nelíbí, tady můj názor mnoho uživatelů zná: povlak volantu se mi nelíbí. Pedály jsou na hraně. Naopak se mi líbí, jak jsi sladil potahy. A Kostky jsou super. Celkově :yes:

Martin_Happy 01.05.2009  01:59

« Re: Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ještě Re ale jen an něco

KOLA JSOU DRAHÁ. ALE POKUD NEMÁŠ DVĚ SADY KOL, STEJNĚ POTŘEBUJEŠ ZIMNÍ. PLECHÁČE NECH NA ZIMU, LIŤÁKY NA LÉTO. KOLA JSOU ZÁKLAD. JÁ NEMÁM PLECHÁČE ANI NA ZIMU, NEMÁM JE RÁD - dvě sady kol mám, obě na plechách a na liťáky fakt teď nebude.

TADY JSEM MYSLEL MŘÍŽKU SÁNÍ VZDUCHU DO KABINY, NE MASKU CHLADIČE. MASKU CHLADIČE BYCH NELAKOVAL, NELÍBÍ SE MI TO - jj, to sme mysleli stejně. Masku bych nelakoval ani omylem, to by bylo hnusný

POKUD TAM JSOU JEN DVA, STAČILO BY TO, POKUD BY BYLY SILNÉ. V SILVERU JSEM MĚL SUPER BLAUPUNKTY, TEĎ JICH ALE MÁM 8. ERESA MĚLA ASI 12. 4 ALE STAČÍ, EXISTUJÍ TYPY CO MAJÍ SPOJENÝ STŘEĎÁK A VÝŠKÁK - jj, prvně vymění a uvidím jak budou hrát

PŘEČTI SI NAŠE DISKUSE S HOOONZOU POD MOJÍ ČTYŘKOU O ŽÁROVKÁCH. SVĚTLOMETY JSOU U FELICIE PĚKNÉ - díky kouknu

TO BYLO SPÍŠ RÝPNUTÍ. TAK DÁVEJ BACHA, AŤ SI HO NEUŽÍVÁ NĚKDO JINÝ, JÁ O JEDNO PĚKNÉ TAKÉ PŘIŠEL - dobrá dám si pozor, faktem je že tam rádio většinu času ani nebylo, kvůli nefunkčním reprákům

PŘESNĚ TEN MYSLÍM. LADÍ TO, ALE MOHL BY BÝT LAKOVANÝ. MRKNI NA MÉ OKTÁVKY, OBĚ TO MAJÍ V LAKU - 4x4 HO MÁ JEN NA NĚKTERÝCH FOTKÁCH - to už mě napadlo, ale nebyl sem si jistej

Já to hodnotím slovně. Jak jsem psal, tohle je jedna z nejhezčích Felicií. Je děsně veselá. Mám pocit že kdysi jsem s nějakou takovou jezdil jako se služební a bavilo mě to. Barva je skvělá, u žluté eresy jsem ji také měl rád. Celkově se mi hodně líbí jak se o auto staráš (garážování, atd.). Některé věci se mi nelíbí, tady můj názor mnoho uživatelů zná: povlak volantu se mi nelíbí. Pedály jsou na hraně. Naopak se mi líbí, jak jsi sladil potahy. A Kostky jsou super. Celkově :yes: - Díky, toho si moc cením.

filko 01.05.2009  02:11

« Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ještě odpověď. Tak to je škoda, že ty dvě sady máš, ale mrkni na tohle: [odkaz]
            nebo [odkaz]
            <- to je jen příklad.

Ještě k rádiu - ta neznačková rádia typu Sencor mají obvykle špatný tuner (a horší logiku ovládání a kodeky pro mp3)...

Tak až budeš chtít zkritizovat nějakou další úpravu, klidně mi napiš pod některé z aut, kdybych to přehlédl.

Martin_Happy 01.05.2009  02:28

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ty sjetý třináctky mě zaujaly, gumy mám tobrý tak bych to klidně přezul. Jen mivadí to pouze osobní předání, ale ještě si t rozmyslim. Ale teď si mě hodně nahlodal >:D

Jinak můžu mít i 14 na léto. Mám to v TP.

filko 01.05.2009  11:04

« Re: Filkovo hodnocení

Neboj, není to žádná poslední nabídka. Takové byly, jsou a budou, i jinde. Jen říkám a tvrdě za tím stojím, že koupit i starší hliníková kola je lepší než nějaké masky Milotec.

Nejsem si jist, za fabrika vyráběla nějaké čtrnáctky na Felicii. Pokud bys řešil jiného výrobce, mrkni na nějaké konfigurátory na internetu, ale myslím, že tam karosérie Felicia nebude. Přimlouval bych se ale za tovární kola.

Ještě k té pohodě, o které píše Chobot, majitel baworáka, to střešní okno je super, je fakt, škoda, že to není šíbr, ten posouvá střešní okno o dvě třídy výš do logické a hlavně nezbytné úrovně.

Mně střešní šíbr hodně chybí, ale teď už od jara jezdím jen na motorce, tak mi to přestalo vadit.

Martin_Happy 01.05.2009  11:17

« Re: Re: Filkovo hodnocení

JJ, můžu ti říct, že kdyby je majitel byl ochotnej poslat do Plzně nějak, tak bych přemejšlel kde vzít poslední pětikilo.

Myslim že ke konci se na to 14 dávaly, byly takové rovné a jakoby rally design připomínaly trošku.

Má je např. Pavel2o nebo Luky1

Šíbr, to byla jedna z věcí, který sem na Golfu miloval. Teď už ale Felda z okna na šíbr předělat asi nejde, ne?

Chobot 01.05.2009  11:20

« Re: Re: Filkovo hodnocení

Ha, tady se o mě mluví. Sleduju vás delší dobu, Zas jednou kvalitní diskuze.
                  Souhlas. Střešní okno je jen na to aby do něj zatejkalo, v případě řidiče kuřáka aby odtahovalo kouř. Jinak k ničemu bohužel. Šíbr dělá z auta takové ´malé kabrio´ :-)
                  Jinak teda ještě musim dodat, že ty kostky se mi taky líbí coby sladěnej doplněk(když už jsem ti pohanil pedály a volant)

filko 01.05.2009  12:20

« Re: Filkovo hodnocení

Přesně tak, Chobote, přesně tak. Tak co to tady sleduješ a nepřidáš se, až když je o tobě řeč!? >:D
                    Řekl bych to asi takhle: okno je nanic, šíbr je všechno. >:-[] V příštím autě ho musím mít. Je lepší než klimatizace. Z té mám angínu, z vichru v autě zase rýmu, takže otevřené okno=rýma vítězí.

Ad kola: být tebou, Martine, to vyřeším takhle: Nekupuj blbosti, šetři, založ si třeba spořicí účet s názvem Žluťák a až (!) dojedeš letní gumy, pořeš liťáky. To by bylo nejrozumnější.

Ta kola, co's odkazoval, jsou pěkná, ale asi bych ti doporučil 13" z ekonomických důvodů - cena pneu, spotřeba. Také 13" samozřejmě daleko lépe seženeš jeté. Já měl dvě sady úplně stejných kol - mrkni na [odkaz]

Martin_Happy 01.05.2009  12:32

« Re: Re: Filkovo hodnocení

No, tak kola možná budou. Ale spíše ty jak jsou ty 4. Vypadá to nadějně, nj, prarodiče občas umí člověku udělat radost.

Jinak blbosti v plánu nejsou. První na pořadu je z těch vypsaných úprav sloupky a kryty prahů. A na tom sme se i nejlépe shodli. Ale jestli budou kola... TAk tohle počká...

filko 01.05.2009  12:39

« Re: Filkovo hodnocení

Ještě něco poradím. Pokud někdy nevíš co by roupama, vem kýbl, lux a pořádně to vypucuj. Vlastníma rukama. To je ten nejlepší tuning. Na druhou stranu ale nepochybuju, že to dobře víš.

Martin_Happy 02.05.2009  22:53

« Re: Re: Filkovo hodnocení

To vím. A má to v plánu od velikonoc. Důkladné mytí, ale přeci jen maturita, moc toho na ní neumim, takže až v červnu...

Chobot 01.05.2009  14:44

« Re: Re: Filkovo hodnocení

No já sem takovej pozorovatel >:D
                      Jinak souhlas. Když sem vybíral co za auto tak sem klimu tak nějak neřešil, protože až zas tolik dálek nejezdim(tam se to i vyplatí) a ono je to fakt na pytel furt přeskakovat zima, teplo, zima, teplo...
                      Okýnka mi vždy pocuchají můj dokonalý účes(to je samozřejmě joke, i když částečně pravda)
                      No prostě jediná volba je šíbr. Hrozně geniální. I když já třeba nemam pod nim záclonky a když ti žhaví do těla střechou naplno slunce tak je to taky docela krutý-ale to je jen mini nevýhoda.

filko 01.05.2009  18:41

« Re: Filkovo hodnocení

To jo, ale když pak přijdeš do práce s opařenou pleškou a ženský se na svoji otázku dozví, že je to z auta, lehnou ti k nohám, protože si myslí, že jezdíš MX5, MGF nebo Elisem. Za požitek se trpí. A trpět bude.

Martin_Happy 02.05.2009  22:55

« Re: Re: Filkovo hodnocení

JJ, Dodnes mě mrzí že tam neni šíbr a ty litý kola. Škoda že když se to auto kupovalo, tak mě bylo 11 a nemoh sem do toho kecat (možná naštěstí)

filko 01.05.2009  01:24

« Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ještě k těm úpravám - píšeš o černých polepech B sloupků - zejména ke žluté se nermírně hodí. To bych pořešil.

Dále k autu - je neuvěřitelné, že byla jednou venku v noci z garáže. To já bych o svý motorce mohl říct opak.

50kW - není to oslnivé, ale je to OK. Projel jsem Evropu s kombíkem 40kW (a to kdo ví jestli) - [odkaz]

Kolik že to měříš? 180 nebo 190?

Jinak tahle žlutá pampeliška je jedna z nejlepších. Je fakt veselá. :yes:

Martin_Happy 01.05.2009  01:29

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

JJ sloupky určitě. Pamatuju si že jednou vedle sebe stály 2 žlutý Fabie Combi, obě na elektronech, a já nevěděl proč se mi jedna líbí víc. Pět minut sem na ně zíral až mi to došlo, sloupky. No jasně. A od tý doby vim, že je musim mít.

JJ, je to muj mazlík, nesmí být venku. >:D

188 podle svýho měření, 190 podle doktora a 186 podle obchodu, kde sem si kupoval oblek, takže přesně nevim

JJ, tak má odstín FUN >:D

filko 01.05.2009  01:47

« Re: Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

V textu jednou píšeš 180 a pak 190.

filko 03.05.2009  11:12

« Re: Filkovo hodnocení - přísné

Koukám, že do toho jdeš tvrdě. Ještě před chvílí byla kola v třetí řadě a teď už jsou obutá. >:D
            Tak to má být :yes:

Martin_Happy 03.05.2009  12:28

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

Tak pochvalu si nezasloužím. Kola jsou obutá ještě od kamaráda, co mi přenechal disky a vzorek je na hranici. 3 týdny do maturity. Pak kola >:D a umejt auto a já newim co všechno... :-D, jo vim, sloupky a prahy z Chrástu... Ale díky. Myslíš že jsou ty kola hezký?

filko 03.05.2009  17:35

« Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ta kola nevypadají v dobrým stavu, ale musíš je hodnotit na autě, takže obuj, vyfoť a napiš. A teď se jdi učit.

Martin_Happy 09.05.2009  19:28

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

tak, na kolech jsou nové gumy a už na mě čekají v garáži, jen co vyfásnu vysvígo za 2 tejdny. Jinak neska sem viděl ColorLine a měla kola z FUN ty žlutý. Nebylo to až tak přeplácaný, jak by se mohlo zdát. Vypadalo to pěkně, ale já bych je nechtěl...

Martin_Happy 12.05.2009  18:11

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

tak sem si tak ty kola postavil před auto a vyfotil. No lepší než poklice ale na ty originály asi budu šetřit stejně

filko 14.06.2009  22:04

« Re: Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

Koukám, že jsi autem pořádně zacvičil. Dokonce i zadní křídýlko do laku. A ta kola jsou super, líbí se mi. Uvidíš, že za nějakou dobu zase budou v módě. Pár věcí bych nedělal (viz starší diskuze), ale jinak je auto moc pěkný. :yes:

Martin_Happy 22.06.2009  12:12

« Re: Re: Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

To zadní křídlo mě stálo dost nervů. Nejde sundat. Ale jinak kola se mi líbí moc. Jen sehnat znak škoda na střed

"-- skrytý --" 01.05.2009  12:46

pekná

feldička je veľmi pekná a v dobrom stave :yes:

čo sa tíka úprav, ja by som tiež ostal len pri drobných úpravách ako kolesá a nejaké tie "origo" doplnky...tak isto by som si tiež dal pozor aby to nebolo prehnané(ako píše filko).

Zaujalo ma že v recenzii píšeš že nemá deformačné zóny... felicia má deformačné zóny dokonca boli niekoľko krát zlepšované, potom že maska po facelifte zle lícuje, tá maska od výroby lícuje dobre(aspoň v našom kúsku) ale keď sa hoci len raz zachytí nárazník(má tu hlúpu linku na spodku) spolu s ním sa posunú plastové lišty pod svetlami a veľmi ťažko sa to zrovnáva naspäť na milimeter presne tak asi preto ten dojem zlého lícovania(máme Feliciu 2001 1,3 MPI 50kw LX takže vlastná skúsenosť ;-) ) maska od Milotecu tomu podľa mňa viac ublíži než pomôže... ;-) a potom drobnosť že maximálna rýchlosť udávaná výrobcom (1,3 MPI 50kw) nieje 155 ale 162 (neviem ako to máš ty ale tak by to malo byt)

a čo sa týka 14" kolies tak min. od faceliftu ich na feldičky dávali mala ich napr. aj SportLine,ale bolo ich viacej myslím 2-3druhy - v tomto teste je jedna taká na 14" [odkaz]

inak naozaj ta feldička je pekný kúsok ;-) :yes:

Martin_Happy 02.05.2009  22:59

« Re: pekná

Díky moc. Ano, vim že na rozdíl od starších aut tam deformační zony jsou, ale stejně Felda dopadne bledě, když do ní někdo ťukne. těch 155, jsem vyčetl už ani nevim odkud. Upravím

filko 03.05.2009  11:16

« Re: pekná

Felicia je údajně výborná mezi vozy své třídy v deformačních testech. [odkaz] Redakce píše ... "Z věcí, které u inovované Felicie potěší jsou to oboustranný klíč, absence pazvuků v interiéru, relativně nízká spotřeba pružného motoru, šestiletá záruka proti prorezivění, dobré jízdní vlastnosti a výborná pasivní bezpečnost ve své třídě (potvrzená nezávislými crashtesty)." ...

Marblik 03.05.2009  12:20

Koupel...

Líbí se mi, že máš s autem velké plány. Ale jednu věc si nemůžu odpustit. Jak může člověk, který se chystá do auta vrazit tolik času a peněz do úprav, dát na MACZ fotky na kterých je auto špinavé?? První, co bych udělal, zajel bych s tím do myčky, pokud nemáš čas na ruční mytí, a pořádně bych ho umyl. Pak udělal pár fotek, které bych hned přidal sem. Věř mi, že auto bude vypadat úplně jinak i bez úprav ;-)

Martin_Happy 03.05.2009  12:30

« Re: Koupel...

Protože jsou to zatím jediné fotky co mám. Slibuju že auto umeju. Normálně auto meju úprvní víkend co je hezký počasí, ale teď mám hlavu plnou Májovců, třicetiletý války, angličtiny a základů společenských věd. Do maturity, kterou mám za tři týdny ho umejt estihnu, ale pak... pak se budu v autě vrtat aspoň celej tejden, protože se na to děsně těším. Jo a meju zásadně ručně protože při tom čistim i vnitřek a ručně se dá auto umejt důkladněji

Marblik 03.05.2009  12:39

« Re: Re: Koupel...

Hmm, tak to chápu. Hlavně ať to výjde. Pak bude na auto spousta času o prázdninách :-) Jinak verze Color line se mi vždycky líbila nejvíce. I když já spíš ulítávám na té modré metalíze. Ta moje je trochu chudší příbuzná, řekl bych že úplný základ. Nic očesanějšího už není >:D

Martin_Happy 03.05.2009  12:48

« Re: Re: Re: Koupel...

Modrá se tenkrát uvažovala, ale modrý auto se žlutýma budíkama sme nakonec zavrhli. Ale je moc, pěkná, škoda akorát že trochu kvete a jinak nehodil bys víc fotek na interiér trošku více celkově? Já vím že to taky nemám ideální, ale chci fotit hlavně po umytí...

Marblik 03.05.2009  12:56

« Re: Re: Re: Re: Koupel...

No jsem na tom teď s časem podobně jako Ty. Státnice mi klepou na dveře. Ale jakmile bude víc času něco podniknu. Chci nafotit serii při západu slunce a přidat něco dalšího. A interiér taky bude. Možná promažu některé fotky, které jsou dost podobné...

Martin_Happy 04.05.2009  21:03

OZNÁMENÍ o hodnocení

Hodnocení. Za ten týden sem pochopil, jak se tu věci mají. Když sem si pprvé přidal auto a ohodnotil pár vozů, vrhlo se na mě několik uživatelů jako supi. ty mě za 8 já tobě za 3 smrade. To se mi pochopitelně nelíbilo. Tak sme zkusil taktiku míliusa a být hodný na všechny a bohužel natrefil napak na několik lidí, které opravdu zajímá názor a né body. Takže všem ohlašuji, kdo chce skutečné body ode mě podle mého úsudku, ozvěte se mi sem do diskuze jako odpověď a já to budu brát dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Pro ty ostatní, pokud chcete 10x10x10, tak newím, na tyto žádosti reagovat nebudu. Pokud dostanu méně než 7, chci znát názor za co sem to dostal. Abych mohl zlepšovat a pilovat svoje recenze. Předem díky a zdravím všechny poctivce :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.05.2009  21:06

« Re: OZNÁMENÍ o hodnocení

:yes: :yes: :yes: :yes:

Martin_Happy 04.05.2009  21:08

« Re: Re: OZNÁMENÍ o hodnocení

Mám to brát jako prvního zájemce?

Prase 04.05.2009  21:13

« Re: Re: Re: OZNÁMENÍ o hodnocení

prvni zajemce jsem ja muzes to rozjed >:D

Martin_Happy 04.05.2009  21:47

« Re: Re: Re: Re: OZNÁMENÍ o hodnocení

splněno :-!

Prase 04.05.2009  21:51

« Re: Re: Re: Re: Re: OZNÁMENÍ o hodnocení

jo videl jsem uz brouzdam po internetu na strankach zbrani a brzo te navstivim osobne >:D >:D

Martin_Happy 05.05.2009  20:15

« Re: OZNÁMENÍ o hodnocení

Jinak aby bylo jasno, tak pochopitelně si taky myslim že na 3x10 zatim nemám. Recenzovat se učim, Fotim průběžně a za auto bych si 10 nedal, protože neni umytý. Jan bych chtěl poprosit, pokud dostanu méně než 7, chci znát názor za co sem to dostal. Abych mohl zlepšovat a pilovat svoje recenze. Předem díky a zdravím všechny poctivce :yes Jmenovitě si vybavuji kolegu v3jc3, který mi dal za auto 3, na SZ nereaguje a auto s diskuzí nemá...

Martin_Happy 10.05.2009  19:32

větrák

Tak větrák je opraven. aspon neco pozitovního

foto McVladin

McVladin 12.05.2009  14:41

hodnotenie

no to hosdnotenie s tym nic nespravis:D, aj ja mam za auto par nizsicch ale s tym nic nespravis.....ja tvoje ohodnotim ked pridas par fotiek umyjes:D zmaturujes a tak....ale myslim ze mas fajn recenziu takze sa neboj u mna to vyzera na naj hodnotenie...zatim

foto McVladin

McVladin 12.05.2009  14:42

hodnoteniee

mno tak hodnotenie uz je...btw nezabudni poriesit nejake videjko

Martin_Happy 12.05.2009  16:39

« Re: hodnoteniee

Videjko, hmm. JJ, chtělo by to něco natočit, hlavně mít nápad...

"-- skrytý --" 15.05.2009  22:23

Felis

Pěkná recenze, pěkný auto :yes: Ta žlutá barva Feldě ohromě sluší a i v interiéru vypadá výborně..Jinak ty kola co k ní máš nachystaný, tak až je dáš do pucu nadělají ještě kupu parády...Jen ty černý lišty na náraznících mi tam seděli líp..Tak ať to jezdí ;-)

Martin_Happy 15.05.2009  22:32

« Re: Felis

No ty lišty, asi věc vkusu. Díky, zatim jezdí (a jak sem se přesvědčil tak i podle písničky Těžkejch Pokondrů- jedem polem i strání sotva jí brání les). JJ, kola, nebejt Filka, tak je asi nemám, takže sem rád že mě vyhecoval. Skaryš, už abych měl čas...

Martin_Happy 17.05.2009  22:09

Bodovky

Od chvíle co sem na netu našel fotky Formana 1.6, prahnul sme po bodových světlech na Felicii. Prosím kohokoliv kdo ví o nějakém výrobci nebo o někom, kdo je má, aby se mi ozval. Díky. Chtěl bych něco jako tyto:
    A nebo alespoň tyto:
    (Vim že to je starší model)

Chobot 25.01.2010  16:14

« Re: Bodovky

fuj to je ošklivý. Doufam, že sis to za toho půl roku již rozmyslel >:D ;-)

foto dubo

dubo 22.05.2009  18:59

škoda

škoda len, že takých felícií nie je viac.

Martin_Happy 25.01.2010  15:46

« Re: škoda

díky, snažim se aby vypadala co nejlépe

A sorry že mi to s odpovědí tak trvalo >:D

Martin_Happy 29.05.2009  09:27

Srázek Plzeň a okolí

Zatim nic určitého nevím, jen mě tak napadlo, co se potkat někde kolem plzně a obhlídnout si káry. Nic oficiálního, jen takový hezký odpoledne třebas. Zatim můžete navrhnout pár termínů aby sme se nějak dohodli kdy kdo má čas...

OS 29.05.2009  10:12

« Re: Srázek Plzeň a okolí

co pristi utery? po obede?

foto hruodolf

hruodolf 29.05.2009  10:36

« Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

příští úterý mám celý den bohužel plno ;-\
        ale jindy se nějakého srazu rád zúčastním

Martin_Happy 30.05.2009  13:29

« Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

To je mi nějak narychlo. Příští uterý, možná, napadá tě kde?

Hruodolf:Tak nebude to poprvé a naposled. TAkovýhle spichy můžem dávat častějc

Kubyyyk 30.05.2009  17:50

Rád se zúčastním ;-)

OS 30.05.2009  19:34

« Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

utery kolem 14 hodiny treba u Olympie?

Martin_Happy 31.05.2009  14:05

« Re: Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

by šlo.. :-!

n ěkde tam vzadu na parkovišti u kruháče už nikdo nestává, myslim že mojí žlutou Felinu a tvýho Bawora kupé ostatní nepřehlédnou

OS 01.06.2009  11:24

« Re: Re: Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

no kdo by teda dorazil?

Chobot 01.06.2009  11:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

Já bych tak na 50% dorazil s baworowem svym na chvíly.

Martin_Happy 02.06.2009  10:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

Takže Chobot a Os (taky předpokládám Bawora), já s Felinou, Krtek s Fiestou a Kubyyyk po svých. No páni, ale každá tradice nějak začíná >:D takže příště to bude lepší. A nebo je v Plzní málo motoristů z MACZ, podrobně sem to nezkoumal >:D

Chobot 02.06.2009  10:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

No, ono spíš než že by tu Plzeňáci nebyli, takhle ve dvě odpo ještě většina lidí ´vydělává peníze´.
                  Nejdřív práce, pak zábava >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.06.2009  12:19

« Re: Srázek Plzeň a okolí

Ha a mám tě,muži. >:-[] Sem si tě vyčíhla.Nějako se poslední dobou míjíme.Máš se? :-)

Chobot 02.06.2009  12:35

« Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

Nazdar ženo. To se nemíjíme. To já míjím. Je to hektický. Sem furt v práci. Vydělávam na to abych až mě ´vyhodí´ měl peníze na dovolenou. Případně na psychiatra až mě to skolí z toho že jsem furt v práci.
                      A ty se máš?

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.06.2009  12:51

« Re: Srázek Plzeň a okolí

Mno a já někde četla,že seš na dovolené.Už vííím...Poustník to tvrdil. >:D A ty zatím takto tvrdě pracuješ.

Mám se,dá se říct,podobně.Mě teda nikdo nevyhazuje(bych se musela vyhodit sama - i když mě to taky občas napadá >:D ),ale už mě ta 'krize' u nás celkem sejří.Poslouchám to denně za všech stran.. 8-s

Neboj,psychina je zadara.Nebo nee? :-O >:D
                        Kdyžtak se tam sejdem na lehátku na terase... ;-)

Poustnik 02.06.2009  13:01

Kecá, feferonko!
                          Je na Hawai, teď ho zrovna ovívají dvě krásné spoře oděné domorodky a on tady dělá nevinnýho, jako že fachá v práci!!!!!! 8-s >:-[]

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.06.2009  14:31

« Re: Srázek Plzeň a okolí

Asi jo Poustníku,protože zase neodpovídá...Asi je zaneprázdněn těma kozatkama.. 8-s

Chobot 02.06.2009  16:02

« Re: Re: Srázek Plzeň a okolí

Kdepak. Byl sem se provětrat na opravduminisrazu :-)
                              Tímto děkuji zůčastněným, jak bývá zvykem. Bylo to pěkné odpoledne...až na tu vodu z nebes. Příště nás bude snad více. Jsme poučeni z chyb. Jo, pak vám s Honzou pošlu SZ s těma fotkama, případně mi spíš pošlete SZ s vašimi maily a já vam to tam vrhnu.

Kubyyyk 01.06.2009  10:20

Na sraz bych dorazil, ale...

...bohužel asi po svých :-)
    Tento týden jsem v Plzni bez Ibizi, protože je ve Varech a zítra se na ní budou dělat nový brzdy.

Martin_Happy 02.06.2009  16:13

1. Plzeňský spich

Takže jak pravil Chobot, načali sme tradici Plzeňských spichů. Os se s náma zřejmě minul, kubyyyk nedorazil, takže komorní účast proběhla ve třech lidech, tedy Chobot, Krtek a já. Počasí dělalo opravdu psí kusy, chvilku padaly kroupy, ale stejně si myslim že to za to stálo. Díky Chobotovi budeme mít i krásný fotky. Jinak sme se alespoň poznali osobně, pokecali, očuměli káry a po hodince vyrazili dom. Pro příště sme zjistili několik much na vychytání. Takže první spich je mrtev a můžeme se těšit na druhý >:D

OS 02.06.2009  16:15

« Re: 1. Plzeňský spich

panove ja se omlouvam, cekal sem tak par minut a pak sem musel pokracovat v ceste:( priste se musime domluvit nejak poradne na pevnem case

OS 02.06.2009  16:16

« Re: Re: 1. Plzeňský spich

na prahu koem olympie ted jezdim pomerne casta

Martin_Happy 02.06.2009  19:20

« Re: Re: Re: 1. Plzeňský spich

Ještě mě tak napadá, já s krtkem sme tam parkovali tak od jedný, protože sme byli na obědě, viděl si ty naše auta vůbec nebo si nás uplně minul/nenašel?

Martin_Happy 02.06.2009  16:34

« Re: Re: 1. Plzeňský spich

Jasný, nic se neděje. Příště si na sebe vyměníme telefony aby se šlo nějak domluvit ;-)

Kubyyyk 02.06.2009  16:37

« Re: 1. Plzeňský spich

Čau, taky se moc omlouvám, že jsem nedorazil. Ale tím že je auto ve Varech, tak bych se ani neměl čím "pochlubit" a hlavně mi to dnes nějak nesedlo dohromady se zápočtama atd.

Tak příště se budu těšit :-)

Chobot 02.06.2009  16:39

« Re: Re: 1. Plzeňský spich

Ty mi mateš. Si tu psal že je Ibiza u doktora a co Fjůžn? Ty s nim jezdíš jen u vás?

Kubyyyk 02.06.2009  16:53

« Re: Re: Re: 1. Plzeňský spich

Já s Fjůžnem nejezdím vubec už :-) Nechal sem ho mamince a chystám se na letní výměnu mého auta ;-)

Ondřej Šámal 02.06.2009  17:00

« Re: Re: Re: Re: 1. Plzeňský spich

A co plánuješ? Konečně nějakýho drakouše?

Kubyyyk 02.06.2009  17:15

« Re: Re: Re: Re: Re: 1. Plzeňský spich

Táta dostane zřejmě během prázdnin nebo těsně po nich nový služební auto a chceme odkoupit od firmy pro mě našeho Focuse. 1,8TDCI 85 kW vyrobený v srpnu 2008, určitě víš - mám ho i v galérce pod Ibizou.
              Ze začátku jsem na něj nadával ale objevil sem jeho přednosti a je to výborně zábavný auto, takže jsem spokojen :-)

Ondřej Šámal 02.06.2009  17:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1. Plzeňský spich

No paráda, Focus je špicovej :yes:

Martin_Happy 02.06.2009  19:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1. Plzeňský spich

Připojuju se ke gratulaci, tenhle Focus je špicovej a Fordy obecně mají supr podvozky, takže s timhle motorem je to jen hmmmm :yes: tak příště snad už snim, ne? I když bi-turbo v Ibize by mě taky zajímalo

Martin_Happy 02.06.2009  19:17

« Re: 1. Plzeňský spich

prima, takže příště se určo domluvíme lépe, tohle bylo opravdu narychlo.

WNC1988 02.06.2009  17:17

« Re: 1. Plzeňský spich

áááá kruci,tak tohle jsem prošvihnul >:D Ale jak koukam,tak se stejně první MEGA akce nekonala hehe,takže na příští budu snad už určitě lidi,budu se těšit na pokec a hlavně že nás tam bude dosti :-)

Martin_Happy 02.06.2009  19:23

Neva, jak říkam, spíš sme (doufám) odstartovali tradici >:D

Martin_Happy 08.06.2009  00:50

autoelektrikář?

Není někdo z vás šikovnej přes elektroinstalaci v autě? z okolí Plzně? Na zapojení centrálu, elektrických zrcátek, popřípadě přepojení rádia?

Martin_Happy 09.06.2009  22:19

Kam zmizelo Porsche

že už není ani v TOP10 a vlastně vůbec na MACZ?

Rysguf. 09.06.2009  22:20

« Re: Kam zmizelo Porsche

Nie je dolezite zucastnit sa ale vyhrat.... ;-)

Martin_Happy 09.06.2009  22:41

« Re: Re: Kam zmizelo Porsche

nechápu

Rysguf. 09.06.2009  22:45

« Re: Re: Re: Kam zmizelo Porsche

Len tak dedukujem, asi nebol prvy v top 10, tak stiahol auto...

Ak sa mylim, opravte ma, mozno upgraduje recenziu, neviem...

foto nasta-RSKa-

nasťa (RSKa) 09.06.2009  22:47

« Re: Re: Re: Re: Kam zmizelo Porsche

urcite upgraduje, vylepsuje :-)

Rysguf. 09.06.2009  22:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Kam zmizelo Porsche

Ah tak upgraduje, skoda ze to tu nikto nenapisal, aspn o tom neviem :-) take veci sa oznamuju pri takych autach dopredu, inak tu je panika...

v3jc3 09.06.2009  22:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Kam zmizelo Porsche

911 Twin Turbo? :-)

Prase 09.06.2009  22:49

« Re: Re: Re: Re: Kam zmizelo Porsche

tohle se mi nezda...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 09.06.2009  22:54

« Re: Kam zmizelo Porsche

Rysguf - pokud se nepletu stáhl ho z 1.místa ;-)

Rysguf. 09.06.2009  22:58

« Re: Re: Kam zmizelo Porsche

Dalsia nova info >:D :yes: Je este nieco co mam vediet? Chce byt Svihak admin? Alebo nieco ine? ;-)

Prase 09.06.2009  23:00

« Re: Re: Re: Kam zmizelo Porsche

svihak chce byt prezident po klauzovi ;-)

Martin_Happy 14.06.2009  20:12

Nové hodnocení

Tajkže du do toho natvrdo, a mám dost přísný požadavky abych rozdával body. U recenze za deset očekávám:
    RECENZE:
    Hodnocení s popisem o několika větách proč sem udělil tolik a tolik bodů
    Popis:
    Vnitřní prostor
    Zavazadlový prostor
    Jízdní vlastnosti
    Vzhled subjektivně
    Design
    Historie modelu, popř. historie mého vozu (kolikátý sem majitel apod.)
    Stav vozu, provedené úpravy a opravy od vonícího stromečku po vyvaření kastle
    Zažitky které s vozem mám
    Důvody proč sem si vůz kopupil a jak sem si ho vybral

Klady a zápory zdůvodnit. Proč má malý kufr (nenaložil sem 2 sudy piva) nebo proč si myslím že špatně zatáčí (uskakuje zadek) apod.
    Servis a prodejce popsat, jestli vnucoval výbavu, jak se chová při servisu apod.

AUTO:
    10 pokud ho závidím
    9 pokud je skvělé
    8 pokud je dobré
    7 pokud je ucházející
    6 až 1 pokud se mi nelíbí
    Hodnocení bude čistě na mém subjektivním dojmu, rozhoduje i jestli se mi líbí barva nebo kola, pokud ne, tak smůla.

FOTKY:
    Chci vidět:
    Exteriér
    Detajly (pačky pod volantem, výdechy topení, anténa)
    Kompoziční fota v krajině nebo ve městě
    OtF (OffTopicFoto) - fotky z prospěktů, fotky modýlků, animace, kresby, podpobné vozy, stejné vozy vyfocené na ulici, díly z auta, garáž apod.

Očekávám že za to schytám hodně nízkejch známek, no a co, jedničky nebolí. Stejně sem za zrušení hodnocení. První to schytá KeinCZ za dnešní nadílku. A netvrď chlape že to všechno bylo poctivě. Např Golf nemá fotky nic moc, to souhlasim, ale 4 za to auto je málo a za tim si stojim

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.06.2009  20:26

« Re: Nové hodnocení

Martin - takto jsem chtěl tady původně hodnotit,ale přizpůsobil jsem se i když jsem asi o něco trvdší než ostatní.
      Chválím tě za odvahu a napsal si to skvěle,pár drobností ti chybí..např.vyjímečnost v provozu,to oceňuji tedá já,nesnáším uniformitu ;-)

Martin_Happy 14.06.2009  20:38

« Re: Re: Nové hodnocení

Tak v tom souhlasim, to pak třeba i auto za 9, pokud je nápadný dostane 10. Jinak chápu že každej neni extrovert

Chobot 14.06.2009  20:41

« Re: Nové hodnocení

Já to tak vcelku dělam. Akorát někdy jsem o něco hodnější(ne z donucení ale v dobré náladě). Připrav se na hodně ošklivých slov. Ale je to takhle. Až to tak budou dělat všichni tak to bude normální a nikdo ty kecy mít nebude. Takže jen směle do toho a doufám že ti to vydrží stejně dlouho jako mě. Pořád. ;-)

Teda kromě aut. Tam dávam 10 supr, 9 zbytek....

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.06.2009  20:43

« Re: Nové hodnocení

Hmmm,pěkný,ale nereálný.Takhle to tady nikdy nebude. ;-\

Martin_Happy 14.06.2009  20:51

« Re: Re: Nové hodnocení

Nebude, ale aspoň tady bude pár lidí, kteří se za sebe nebudou msuet stydět.

Chobot 14.06.2009  20:52

« Re: Re: Nové hodnocení

Ženo má. Vždy se najde to procento které to nikdy brát ´poctivě´ nebude. Ale já mezi nimi být prostě nechci. :-)

Martin_Happy 14.06.2009  20:49

« Re: Re: Nové hodnocení

už sem to zkoušel jednou, viz výše, ale nemělo to účinek, teď na to dlabu, neska sem dostal pár ošklivých známek a taky du na přímo. Nebudu se sniovat na něčí úroveń a dávat špatný. To ne, hodnotim raálně, asi projedu všechny co dali body mě. Jinak když sem to dělal posledně tak sem pak měl body dolů a stačilo opravit a rázem sem měl zpět 3x10. Docela ubohé. No takže bude to takhle a hotovo. Na body už dlabu. Stejně je chci zrušit. Jinak sem napsal Keinovi i zdůvodnění a stojim si za nim a myslim že sem mu nijak neublížil.

Chobot 14.06.2009  20:51

« Re: Re: Re: Nové hodnocení

Jo, jo čistý svědomí nic nezlomí. Nejdřív si zametu před vlastnim prahem a pak až si můžu stěžovat. Nebát se toho.

Martin_Happy 14.06.2009  21:06

« Re: Re: Re: Re: Nové hodnocení

A hurá do toho. Přesně tak. Jinak ty máš jasnou 9 a půl za auto, ptz BMW ti závidim moc, akorát já bych radší víc nápadnou barvu. Tak newim jestli zaokrouhlit nehoru nebo dolu >:D

Chobot 14.06.2009  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové hodnocení

Hoď si mincí. To vždy pomůže ;-)

Martin_Happy 26.06.2009  15:06

« Re: Re: Re: Re: Nové hodnocení - už je to tu

Měls pravdu, už mě klove první sup. Holt s podstivostí nejdřív pojdeš

Dylan McKay 14.06.2009  21:07

3x10

Dávám ti 3x10. Proč? No nejsem přece automobilový odborník, abych pátral po tom, co je dobře, a co je špatně.
    Ve Felicii jsem nikdy nejel, ani pomalu nevím jak vypadá. Název zní dost vznešeně, asi to bude dobrá kára! 10!
    Recenze je docela dlouhá, odstavce, věty, čárky ve větách... 10!
    No a fotky? Na těch fotkách je ta Felicie? Vypadá jako SUV, nedokážu si představit jak je velká- můžu tě poprosit o fotku vedle krabičky od zápalek? 10!

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.06.2009  21:14

« Re: 3x10

Švihák - jsi teda docela měkota,já bych Felicii 10-tku nedal nedal,jelikož to není můj šálek a já hodnotím pouze ty,které mně zajímají.
      Martin Happy se snad neurazí,jezdil jsem pracovně asi 5 let Formanem do celé republice,furt se přehřívalo,nezískal jsem si k němu zvlášť velký vztah,Felicii jsem kočíroval cca 5 x.

Martin_Happy 14.06.2009  21:20

« Re: Re: 3x10

Do Formana sme zamilovaná celá rodina, taky ho sem časem šoupnu až to co sem napsal bude stát za zmínku. Neurazim se, to už sis všiml že to beru s klidem. Ale u tebe bych měl body za extrovertnost, ne?

Dylan McKay 14.06.2009  21:24

« Re: Re: 3x10

Mojito, taky jsi zatím hodnotil pouze svoje přátele, to je bohužel vidět...

A nedat 10 jenom proto, že je to Felicie? Je to dobré auto, taky jednu Felicii mám, akorát jsem v ní ještě pořád ani jednou nejel... [odkaz]

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.06.2009  22:02

« Re: 3x10

Švihák - já,že hodnotil jen svoje přátele?Tak to jich mám min.20 o kterých jsem nevěděl,že jsou,páč jsem je nikdy neviděl a nic jsem si s nimi nepsal ;-\ .

Martin_Happy 14.06.2009  21:18

>:D >:D >:D >:D :yes:
      Já tě někdy svezu. Jinak kdyby ses potuloval první víkend v srpnu kolem tábora, tak tam na srazu bude Aleš s felicií Scout a to je teprv SUV. >:D

Martin_Happy 14.06.2009  22:11

Ne group?

Tak sem si taky udělal závorku. Truepoints znamená že odteď nedávám body zadarmo. Neska sem projel ty co mi nedali desítky a pevně doufám že to bylo proto, že hodnotily podle nejlepšího vědomí a svědomí, takže moje reálné hodnocení ocení. Následovat budou desítkáři, dále lidé co nesouhlasili s hodnocením prostřednictím SZ a pak náhodně přes poslední změny nováčky a pod. Vyhrazuji si právo nehodnotit takto mého nejlepšího kamaráda, který zde působí a dále si vyhrazuji právo hodnotit zkresleně některé Felicie, Golfy a Scirocca, protože pro ně mám slabost.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.06.2009  22:15

« Re: Ne group?

Aha,tak to se k mýmu roccu asi nedostaneš ;-\ a Superb?

Martin_Happy 14.06.2009  22:19

« Re: Re: Ne group?

Na Supa kouknu, ale Rocco sem ti tušim bral poctivě a nemoh sem jinak než 3x10, recenzi máš poctivou i fotky a auto je úžasný, takže ho závidim

element5 14.06.2009  22:20

« Re: Ne group?

Závorku máš pěknou. :-) Ale píšu proto, že opravdu oceňuju tvůj přístup k hodnocení. Sice jsem už taky pár bodů zadarmo rozdal (vždy švédským kolegům), ale jinak hodnotím poctivě. Tedy hodnotím pouze auta, která se mi líbí a tudíž dávám vždy desítky. Desítky za AUTA, jinak nemám problém dát třeba 1 - 3 za fotky nebo odfláknutou recenzi a taky už jsem to několikrát udělal. Zatím mi to (asi) nikdo nevrátil, takže tvůj přístup třeba také žádné snižování bodů na oplátku nepřinese. Držím palce. :yes:

Martin_Happy 14.06.2009  22:28

« Re: Re: Ne group?

díky. Na Felicie budu hodnější, protože to sou nedoceněný auta. samozřejmě že nejsou nejlepší na světě, ale když bych si měl vybrat mezi Felicií, která byla garážovaná, nerezne, má občas i nějakou výbavu a Escortem kterej má nalítáno 300 000 a je přetočenej na dvacet a dotaženej z německa tak beru Felinu. Escort umí bejt dobrý auto, ale spousta z nich je na silnicích jako popelnice. a když na tebe pak tyhle lidi koukají stylem Pche jenom Škodovka, já mam Forda z německa, tak to je mi k smíchu. Já mam Escorta rád, mám s nim dost zkušeností, stejně jako třebas s trojkovým Golfem a musim říct že německý auta ze stejný doby zas nějak o moc lepší nejsou. Tohle říkám a ještě jednou opakuji že mám přesně tyhle německý auta rád.

Martin_Happy 16.06.2009  22:29

Zase Plzeňskej saz?

Tak mě tak napadlo, že je tten tejden nějaká nuda, auto mi nějak zahálí tak co ještě jednou do třetice? >:D Někdy příští tejden? Sem umyl motor, nasadil filtr, brousim rez, prostě furt dělám, tak bych auto provětral. >:D No tak nevim, kolik bláznů se najde. Ale šlo by to, ne?

Martin_Happy 17.06.2009  00:24

Jak u blbejch.

to je sice hezký že se kAA A RS spojili, ale proč kvůli tomu do pr.dele musí bejt zas.raný celý novinky? Nemůže nám to oznámit jeden? Já bych si radši přečet co dělali lidi na autech než abych desetkrát viděl že se spojily týmy. Trapné pánové. :no:

jmurjr (H22A7) 17.06.2009  08:04

« Re: Jak u blbejch.

ved to tam vidno je tak ci tak a toto bolo len chvilkove, ci nie? ;-)

Martin_Happy 17.06.2009  10:10

« Re: Re: Jak u blbejch.

a proč to musí oznámit všichni? To je jako zbytek MACZ tak blbej že nám to nestačí říct jednou? A nebo nemůžete mít jenom jedno oznámení že ste se spojili a až zmizí tak by si to tam napsal druhej?

Dylan McKay 17.06.2009  08:44

« Re: Jak u blbejch.

Máš pravdu, odpověděl jsi na to nadpisem... ;-) >:D

Martin_Happy 18.06.2009  21:35

« Re: Re: Jak u blbejch.

No, a až se přejmenujou tak nám to zas dvacetkrát naserou do novinek. No tak to tomu nasadí korunu

Martin_Happy 18.06.2009  20:25

Kdo všechno je švihákovec?

Když mělo za jménem závoru 5 lidí, tak se to dalo, ale teď sem ztratil přehled. Švihák, zip, os, kubyyk já a krtekCZ, ale určitě ještě někdo ne?

Jo a když už tu závoru mám tak chci vědět co budem dělat. Plán činnosti sem slyčel a souhlasim s nim. Zatim taky hledám blý recenze a píšu je ghoticovi a záčínám hodnotit férově. Ale co dál?

zip2016 18.06.2009  21:42

« Re: Kdo všechno je švihákovec?

Dál se bude sledovat dění a hledat slabá místa protivníka. Za nedlouho s objeví zase nějaká štvavý nick proti Ricardovi a všem bude jasný, že ho založil někdo z nás, potom se zase bude Ricardo chvilku snažit, za trest nám smaže pár desítek a tak to půjde pořád do kolečka.... >:D
      Ještě nějaký dotaz? ;-)

Martin_Happy 18.06.2009  21:47

« Re: Re: Kdo všechno je švihákovec?

asi ne, myslim že sem to i čekal takhle stručně, díky :yes: >:D

zip2016 18.06.2009  21:48

« Re: Re: Re: Kdo všechno je švihákovec?

Není za co, kdyby si potřeboval ještě něco vědět tak se klidně zeptej..... ;-) >:D

Ricardo 22.06.2009  17:11

« Re: Re: Kdo všechno je švihákovec?

Nikomu desítky nemažu

Dylan McKay 22.06.2009  17:46

>:D dobré ráno! >:D

v3jc3 22.06.2009  17:47

nekecej!

Ricardo 22.06.2009  17:50

« Re: Re: Re: Re: Kdo všechno je švihákovec?

Když tvrdíš, že to není pravda, tak nás o tom určitě dokážeš nějakým důkazem přesvědčit!

Dylan McKay 22.06.2009  18:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Kdo všechno je švihákovec?

Že tebe vždycky někdo musí přesvědčit nebo usvědčit. Pošli mi přístupový kódy na MACZ a nestačíš se divit... >:D

Ricardo 22.06.2009  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo všechno je švihákovec?

Že ty (skoro) nikdy nezvládneš svoje obvinění dokázat...

Dylan McKay 22.06.2009  23:09

« Re: Kdo všechno je švihákovec?

Však on jednou novej admin odhalí tvoje kulišárny...

Že ti není trapný se držet zuby nehty když je proti tobě tak velká vlna odporu... Nechápu.

Poustnik 22.06.2009  18:03

Šviháku, ty máš slovník.... :no:

Dylan McKay 22.06.2009  23:07

« Re: Kdo všechno je švihákovec?

Nechápu? Ty zase hrozně zpíváš...

v3jc3 22.06.2009  18:12

asi tak nějak... :yes:

Martin_Happy 18.06.2009  22:00

« Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

když koukám na nulové reakce na první odstavec, měl sem to pojmenovat švihákvoci hlaste se >:D

Dylan McKay 18.06.2009  22:21

Martin_Happy 18.06.2009  22:25

« Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

páni, to je dav. A co Kysky, ten ne?

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 18.06.2009  22:26

« Re: Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

ajin jeste

Dylan McKay 18.06.2009  22:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

Ajin to nemá v nicku. Podpořil nás, ale z nostalgie si nechal MoDo. Musíme zbourat MoDo... ;-)

Kysky má horečky, ještě jsem mu to ani neřekl, protože by měl 56,6... >:D

zip2016 18.06.2009  22:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

Takže takhle jsme zatím všichni

ajin

Kysky je marod a není u počítače, ale myslím, že ho můžeme počítat jako jasného člena!! :-)

David Silver 19.06.2009  08:24

« Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

Zip: Já Ti dám jasnýho člena. Já jsem jasnej člen Marodů >:D ;-) ;-)

Švihák: horečku jsem neměřil, hlavně že jsem ji měl ;-) >:D

Dylan McKay 19.06.2009  08:51

"-- skrytý --" 19.06.2009  11:06

jasnačka ;-) :yes:

Dylan McKay 19.06.2009  17:27

« tohle jsou švihákovci...

Sram
                    bonboniarek
                    just.michael
                    devile777

Martin_Happy 22.06.2009  16:13

« Re: tohle jsou švihákovci...

No hezky to roste, jen co je pravda. 33 členů, to snad nemá nikdo

Dylan McKay 28.06.2009  20:19

« Re: Re: tohle jsou švihákovci...

39...

No Swear
                        zdendino MB

Dylan McKay 18.06.2009  22:29

« Re: Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

Je to teprve druhý den, trpělivost... ;-)

zip2016 18.06.2009  22:30

ajin je tajnej!!! ;-)

Dylan McKay 18.06.2009  22:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

V mojí diskusi to zmizelo, psal jsem to celé dvě minuty, a to by byla škoda...

A teď, pánové a dámy, teď by to chtělo chvilku poezie, něco srdceryvného od Vettea...

Karel Jaromír Vette, tRoSKaa

Keď sov vstupil do klubu,
                čo chcal dáť švihakovi na hubu,
                založil som novy nick
                Kalamajka komeník,
                otvorel som recenze,
                švihák pojde do penze!
                Dám mu same jedničky,
                ať už chodí do pi.čky!

Avšak čo se to tu stalo,
                ako nebolo by toho malo!
                KaaFr nechcal tento riem,
                ja si gaťa priseriem!
                Prý musíme zmeniť nick,
                RS Kaa ma z teho tik!

Nickov je tu celá sbierka,
                poďme chlapci na rebierka!
                Tam sa slezem ako ovce,
                odpovieme na švihákovce!

To bude ale petarda,
                nabalzámujem Ricarda,
                ten má take stejné choutky,
                udělame si z nej našej loutky!

Konec recitace ve slovenském jazyce...

Martin_Happy 18.06.2009  23:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je švihákovec, ať se přihlásí

moc hezká básnička >:D ale ještě kdysi si měl něco o trabantu, tak by to chtělo udělat něco jako švihákovi sebrané básnické spisy aby se to nazašantročilo v dějinách

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

Filip . 19.06.2009  17:38

No Slovencina to ani tak neni :no: >:D >:D

Martin_Happy 23.06.2009  10:53

Motorsport mě opět potěšil

Nevim kdo to sledujete, ale proběhla rally Ypres a Kopecký tam znova s Fabii dojel druhý. Navíc Hänninen poprvé dokončil soutěž a dokonce na pátém místě. Chvíli byl třetí ale v poslední RZ měl defenkt. Jen dodávám že to byla třetí soutěž do které škodovka letos nastoupila a první asfaltová. 9-11.7. pojedou v Rusku zas na štolině. Přestože škoda vynechala 2 podniky, je kopejda třetí a ztrácí jen 9 bodů na Meekeho, který je první. Docela paráda, ne? zvl. po tom co se nám skopčáci v čele se schwarzem snažili namluvit že Fabia WRC je šunt, a když s ní byl McRae druhej, tak ho potopili a WRC zrušili. Jestli se něco podělá v IRC tak se naštvu, protože Fabka S2000 je super kára která zatápí Peugeotům a FIATy na ní nemají

Special-line 23.06.2009  11:52

« Re: Motorsport mě opět potěšil

Škoda se zase vrací na místo kam vždycky patřila. Na špici automobilového sportu. Po dlouhý době mi zase dělá radost.
      Je škoda že neobjíždějí všechny soutěže, zbatečně jim pak utíkají body, asi je to o penězích...nevím...
      Ti Němci to asi byla trochu chyba, Schwarz toho celkově nic moc nezajel a ještě si pak stěžoval že od angažmá ve ŠM čekal víc. I názory lidí na internetu o tomhle vypovídají. Češi byli vždy vynikající jezdci, škoda že jich v tý době nebylo v továrním týmu víc. Jenže to jsou zase věci mezi nebem a zemí...
      Jo taky doufám že se tam zase nic nepodělá, aby Škodvky se mohly maplno prosazovat.

Martin_Happy 23.06.2009  16:35

« Re: Re: Motorsport mě opět potěšil

Oni nejezdí všechny podniky protože letos je testovací sezona. Jednou jen v evropě aby šetřili a mohli ještě vyvíjet. A příští rok do toho vletí naplno. Ale na testovací prooz a sou vždycky na bedně, to je parádní skore

Special-line 23.06.2009  17:33

« Re: Re: Re: Motorsport mě opět potěšil

Tak to je super. Sem si právě myslel že to je tak jak kdysi kdy ani ve WRC nejezdili po všech závodech.
          DOufám že vše bude takhle dobře šlapat, Fabie na to mají a úspěchy jim moc přeju.

Martin_Happy 23.06.2009  17:42

« Re: Re: Re: Re: Motorsport mě opět potěšil

naštěstí ne, ted ve ŠM tušim šéfuje čech

Chobot 23.06.2009  17:29

Nazdárek.

Jak tohle jen dopadne? >:D
    Ne. Samozřejmě opět chvála. Blikače vyměněny, filtr, repra. Je vidět že pořád je co dělat a baví to. To je dobře.

Martin_Happy 23.06.2009  17:38

« Re: Nazdárek.

Já si říkal, jestli si všimneš. ;-) no, ve čtvrtek budemem odrezovávat kámošovo Favorita (Taky ho chci dokopat na MACZ) a přitom chci dodělat podsvícení spínačů na modro. A pak sou v merku elektrický zrcátka a centrál na DO. Navíc ty nový Kenwoody by si zasloužili i nový rozvody ve dveřích. To se bude dělat i se zrcátkama. Ale když už budu mít sundaný tapece, chtělo y to sehnat i elektrický okna. Ale fakt už bych měl šetřit, takže třebas až za rok. Alke ve čtvrtek aspoň ty spínače...

Chobot 23.06.2009  17:43

« Re: Re: Nazdárek.

Jo,jo. Já vidim všechno.
        No pustil ses do toho zhurta. Asi by to chtělo pauzu. Co budeš dělat až to budeš mít vše hotové? Vymýšlet kraviny. >:D Musíš si to rozložit.

Martin_Happy 23.06.2009  18:00

« Re: Re: Re: Nazdárek.

spíš dojdou peníze než nápady, nápadů je plno, ale peněz na realizaci méně. Vše co sem si usmyslel je horizont dvou let. Například nový pružiny budou tak 4 tisíce, rádio tak 3. Ted budu prostě zase v zimě šetřit

Chobot 25.06.2009  00:07

« Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

Tak dnes....vlastně už včera, jsem byl u vás na ´vsi´ na veterině. Polemizoval jsem, že se ozvu, dáme sraz, pokecáme. Bohužel jsem byl dost v časové tísni, tak holt příště. :-)

Martin_Happy 25.06.2009  00:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

ses měl ozvat, byl sem s kretkem v garáži, viděwl bys nás in progress. Ale prozraď kde je u nás veterina? Jedna bývala kdysi Hned pod naším domem na rohu, ale z toho je Pajzl Nikol. Tak ani newim že u nás veterina je

Chobot 25.06.2009  10:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

No jo, ta tíseň časová, holt příště.
                Byl jsem rád, že jsem rád. Trochu sem teda protáhl Bawora po cestě. Ona ta cesta k vám k tomu doslova vyzívá. Nejdřív extraširoká rovná nová cesta a pak serie mírných zatáček na rovněž pěkné cestě, za které je vidět(asi krom jedný). Akorát když sem jel dom tak sem jednu ´řízl´(to neni správný výraz, žádné prudké cukání volantem, vlastně ji beru ´poklidně´ venek, vnitřek, venek, akorátže rychle) do které jezdim docela ostřeji furt.....jenže tentokrát tam byla vyházená posekaná tráva mokrá, což neni dobrej podklad a mě to došlo až když sem byl už téměř na ní(ne že bych tam neviděl, prostě sem jen blbej). Tak sem sundal nohu z plynu, zbystřil reakce a sevřel půlky >:D . Ani se nehlo Bíemwí(směrem ven ze silnice), takže dobrý.
                Je ve Smetanově ulici, jakoby naproti městskému úřadu. Pod vašim domem na rohu jsem taky byl ale jednou a asi tak když mi bylo 18, takže už si nepamatuju kdeto vůbec.

Martin_Happy 25.06.2009  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

aha, tak to to přestěhovali, příště hod echo, stavim se aspoň v čekárně ;-)

"-- skrytý --" 25.06.2009  01:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

promin chobote musim to jsem napsat ale to je docela vazny priznani ze chodis na veterinu >:D to mas jako kdyz (nesmim spat se svymi pacientkami. nesmim spat se svymi pacientkami! nesmim spat se svymi pacientkami i kdyz jsem zverolekar) :D:D

Chobot 25.06.2009  10:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

Kam bys čekal, že Chobotnatec asi může chodit? Jo pravdu máš, Pani veterinářka byla extra pěkná a příjemná. Ale jestli spí s pacienty sem se teda optat zapoměl >:D

Martin_Happy 26.06.2009  18:24

« Re: Re: Re: Nazdárek.

No, takže neska sem si říkal že už je to auto jako dobrý a celkem letos hotový, ale měli v akci koberce. To sem zvědavej co na ně řekneš

Chobot 28.06.2009  09:09

« Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

Jo, jo. Taky jsem je kupoval asi za 150 korun. Sice sem je hned musel zaatakovat s nožem, protože má Bíemwí pedál plynu od podlahy. Ale tak za 150, i kdyby byly jen na jednu sezonu.....
            Vypadá to dobře. Myslim, že je pomalu na čase sundat a zahodit ty pedály příšerný. Vim, že si zvyklej, že jsou veliký, ale věř mi že do tejdne ani nebudeš vědět že tam nejsou(vlastní zkušenost)

Martin_Happy 28.06.2009  09:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Nazdárek.

že bych jako trénoval na pedály RS? Když já si fakt říkám že tam je aspoň něco a to je lepší než nic

Martin_Happy 25.06.2009  07:55

Co s Favoritem?

Velmi stručně:
    Kamarád má Favorita, rok 88, najeto 34 tisíc.
    Nikdy ho nejspíš neprodá, nikdy ho nenechá sešrotovat.

Já mu radim aby vnitřek přehodil z novějších modelů.

Ale pravda je že původní stav se cení, takže třebas za 20 až 30 let to bude rarita. Ale kdyby náhodou, tak mu nic nebrání přehodit vnitřek zpět do hněda. Co myslíte vy? Pokud s nim bude jezdit, šedej vnitřek je lepší a pohodlnější a hezčí. Navíc ročně najezdí tak 3 tisíce. Pokud ho pak ude mít jako veterána v TOP stavu, tak může vnitřek zas předělat, ne?

Co myslíte vy?

Special-line 25.06.2009  09:48

« Re: Co s Favoritem?

Naprostá zbytečnost. Na 3 tis. km ročně se tohleto v žádným případě nevyplatí. Přístrojovou deskou získá pouze vzhled, výplně dveří jsou lepší a sedačky by musel dát z nového modleu GLX aby to mělo smysl. Musel by přehodit naprosto všechny díly v interiéru aby to nevypadalo blbě včetně bezpečnostních pásů nebo koberce.

Navíc tyhlety starší Favority ještě nemaj přípravu pro montáž novejch výplní dveří takže do toho bude muset vrtat atd.

Pokud bude dávat palubku z Felicie, zase platí aby to nevypadalo blbě přehodit komplet všešchno včetně kobrce, nejlépe i stropu, topení, atd. Bude muset předělat otáčkoměr, teploměr chladící kapaliny a možná i palivoměr protože tyhle věci z Felicie si se starým karburátorovým Favoritem nerozumí.

Radši ať ho nechá co nejvíc v originále, shánětna to za 10 let originální nový věci se prodraží. Navíc takovejch Favoritů je jako šafránu a vyjde to líp jak dělat renovace.

Martin_Happy 25.06.2009  10:12

« Re: Re: Co s Favoritem?

on by právě chtěl šedej že ted se mu líbí na užívání víc. Ale hnědej si schová a až bude mít jiný, přehodí z5

Special-line 25.06.2009  10:53

« Re: Re: Re: Co s Favoritem?

Tak proč si nepřehodí jen sedačky tvarovaný LS? Palubka nic nepřinese výplně prakticky taky ne ale sedačky sou nebe a dudy. Nevím tohle je můj názor a maximálně bych si dal lepší sedačky. ;-) Já vím že hněděj interiér je hnusnej ale zase Favorit 34 tis... nechtělo by se mi do toho vrtat.

Martin_Happy 25.06.2009  21:19

« Re: Re: Re: Re: Co s Favoritem?

Protože se mu nelíbí hnědá barva a líbí se mu šedá. Přinese mu to hezčí vzhled

Martin_Happy 26.06.2009  12:43

Něco pro RSKa

Tady se podívejte co štve mě konkrétně na MACZ. Za hodnocení 9,33 sem obdržel následující SZ:
    Předmět:?
    Autor: Matt26
    Datum: odeslání: 2009-06-26 11:46:29 | přečtení: 2009-06-26 12:36:25
    Zpráva: To teraz akože žartuješ? Však si ma už raz ohodnotil. Nehovoriac o tom že si maximálny pokrytec a v jeden deň mi dáš 3x10 a v druhý sa vyplakávaš Švihákovi na plece že 307čka nemá v top 10 čo robiť. Buď tak dobrý a vráť to. Auto ani recenzia nie sú o nič horšia ako v deň keď si ho prvý krát hodnotil.

Moje odpověď
    Pokrytec sem byl v době když sem dával všem 3x10. To už ale nikdy nebudu dělat pokud si to nebudu myslet. Na devítce není podle mě nic špatného. 9 bodů ze Peugeot 307 je celkem odpovídající. Je to skvělý vůz o kterém sem slyšel moc dobrých postřehů. Ale víc se mi líbí předchozí vzhled. Jinak recenzi sem pročet, a myslím si že je dobrá, akorát si většinu informací napsal až do posledních odstavců, ale budiž, obsahuje to všechno co se od dobré recenze čeká.

Takže říkám že tohle tady nechci vidět. Žádný oplácení desítkama. A proto chci zrušit hodnocení za auto. Já mu nemůžu dát 10 když nesnášim novej design peugeotů, mě se prostě nelíbí. Ale jemu to nevnucuju. Pokud mi někdo napíše o 3x10 tak mám rázem chut mu nacpat 3x1, ale takhle neklesnu. Zrušit hodnocení aut, to je to, po čem voláme s ghoticem.

Dylan McKay 26.06.2009  12:47

« Re: Něco pro RSKa

Matt26 je dobrej kluk, ono nás tady všechny stejně rozděluje to podělaný hodnocení... ;-\

Martin_Happy 26.06.2009  12:57

« Re: Re: Něco pro RSKa

přesně tak, zrušit ho. Ale podle čeho mám ty auta hodnotit když ne podle toho jestli se líbí mě? Nemůžu dát každýmu deste za auto, hlavně když se líbí jemu. Zrušit zrušit ZRUŠIT. Jednou provždy zrušit. Zrušit i celej blbej TOP10 a dávat tam náhodně 10 recenzí s palcem

"-- skrytý --" 26.06.2009  13:15

« Re: Re: Re: Něco pro RSKa

Já bych hodnocení nerušil kompletně, ale jenom hodnocení auta, protože to je hrozně subjektivní.

foto Matt26

Matt26 26.06.2009  13:46

« Re: Re: Re: Re: Něco pro RSKa

Tak si ale poriadny "krivák" Slovo súkromná pre niektorých aj niečo znamená, ale zjavne tam až nedovidíš. Ale nech je tak. Ja na rozdiel od iných nie som pokrytec a nerozprávam za chrbtami iných. Ak ti niekto už raz ohodnotí auto (to je jedno akými známkami) a následne na to po pár týždňoch ti to hodnotenie zhorší, tak taký človek u mňa stráca svoju hrdosť, svoje škrupule.... :-| . Je to ako by si niekomu kúpil dar v istej cenovej relácii a potom by si prišiel, zobral mu ho a vymenil za lacnejší. Urobili mi to v krátkom časovom slede V3jc3, naftak a teraz aj ty. Je to fakt úbohé. Nehovoriac o tom, že som bol slušný a dobrú známku som mu vrátil. ;-\ A teraz akože kto je tu ******

Vette 26.06.2009  14:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Něco pro RSKa

Aspon si priznal aky si pokrytec? Teraz si priznal ze hodnotis zaujate a neobjektivne. A co to ma spolocne z nazvom RSKa v nadpise?

Martin_Happy 26.06.2009  14:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Něco pro RSKa

Budu radši když mi dáš známky ketré si zasloužim. Nechci dostávat 3x10 jen proto, že sem je někomu dal. Když už mi náhodou někdo dá 3x10, tak čekám že se mu všechno fakt líbí, myslí si že je to dobrá recenze, pošle tip a napíše něco do diskuze. Vim žes to nechtěl psát otevřeně, ale to prostě nešlo. newim, proč to udělai ostatní, já ale už NIKDY nebudu hodnotit recenzi zadarmo. A když nepředělám ty už ohodnocené, tak se na mě lidi vrhnou, že ty co už body mají že to neni fer. máš 10 za recenzi a fotky. Obojí splňuje nejvyšší měřítka. Ale 9 bodů mi přijde jako pěkný skore. No jestli ti na tom tak moc záleží tak ti dam 10 pro mě za mě. Ale hodnotilo tě 260 lidí. Já ti dal jednu devítku. Jo a mimochodem v3jc3 ti dal 3x10.

Vette 26.06.2009  15:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco pro RSKa

a naco do toho pleties RSKa?

Martin_Happy 26.06.2009  15:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco pro RSKa

Možná sis všiml že mezi RSKa a švihákovci zuří válka. Momentálně se ale tyto dvě skupiny hádají kvůli věcem, které se mi nelíbí. Tak tady jen vysvětluju, proč sem podle nicku člen jedné ze skupin.

Vette 26.06.2009  15:20

« Naco do toho pleties RSKa?

Aku vojnu vytahujes? Co stym stale ma spolocne RSKa? Ak chces bojovat, tak nas do toho netahaj. RSKa vzniklo ako spojenie par ludi co su na MACZ. "Svihakovcov" spojil boj a nespokojnost, my take ciele nemame.

s-mike (RSKa) 26.06.2009  15:27

« Re: Naco do toho pleties RSKa?

presne tak. Mozna to nevis, ale Svihakovci vznikli jako sdruzeni po odvolani admina. Tak bojujte za odvolani admina a nenapadejte nas za to, ze mame jinej nazor. Navic nazor, kterej nemusime nijak proklamovat, prosazovat a kricet do sveta, protoze to je status quo tohoto serveru.

Mluvis o valce, ale valku vedete vy a z myho pohledu je to jednoznacne zastupnej duvod.. je to jednodussi, nez prosadit neco, co, jak vidno, se prosadit zatim evidentne nedari..

netříštěte sily a snazte se o to, cim jste svou aktivitu zacinali..

Martin_Happy 26.06.2009  18:21

« Re: Re: Naco do toho pleties RSKa?

Já nikoho nenapad a já válku proti nikomu nevedu.

foto Matt26

Matt26 26.06.2009  15:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Něco pro Martina

Nepochopil si, mne je jedno či mi tam dáš 9 alebo 4. Mne ide o princíp. ;-\ A v3jc3 to potom vrátil a vysvetlil mi to, že to bol "pokus". Asi čakal že budem ako on a tiež mu zhorším body.

foto Filip-

Filip . 26.06.2009  15:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Něco pro Martina

suhlasim s mattom ;-)

Martin_Happy 02.07.2009  11:14

A kašlu na to.....

A kašlu na to všechno. Dva dny sem tu nebyl a to co se tu děje je hnus. Tušim že někdy před týdnem se řeklo, že nám všem jde o to zlepšit MACZ. Ale prostě ne, my se tady furt budeme hádat jak malý děti na pískovišti o Tatrovku. Pořád chci správné kategorie a pravidla pro nováčky a smazání zbytečných recenzí a zrušení hodnocení auta i TOP10. Ale odmítám se zúčastnit nějakého devítkovacího aktu msty. I pokud by náhodou dělali oni totéž, tak já nedělám něco na oplátku. A osobně si myslím že například S-Mika má skvělý auto, který mu závidím, stejně tak i švihák má špičkovýho Cayenne. Oba mají kvalitní recenzi a super fotky. Sorry ale ani jednomu nemůžu dát míň než plnej. Mě je fuk kdo má jakej nick, mě de o kvalitu recenze.

filko 02.07.2009  11:30

s-mike (RSKa) 02.07.2009  11:33

« Re: A kašlu na to.....

za takovej prispevek neni mozny nic jinyho, nez podekovat :yes:

element5 02.07.2009  11:45

« Re: A kašlu na to.....

I když tu mám auto relativně krátce, jsem tady na auto.cz z vás možná nejdýl a to co se teď děje mě úplně znechutilo. Mám chuť eRko stáhnout a taky se vykašlat na celý macz. ;-\

Special-line 02.07.2009  11:55

« Re: A kašlu na to.....

I když se ze mě stal postupem času tady na MACZ spíše víc jen pozorovatel, taky mě to už tady nebaví.

Vette 02.07.2009  12:12

« Re: A kašlu na to.....

Happy: Po dlhom case s tebou suhlasim. Skoda len ze Vasa snaha bola zneuzita na nespravny ucel.

:yes: :yes: :yes:

Chobot 02.07.2009  12:41

« Re: A kašlu na to.....

Já věděl, že k tomu dojdeš......To co píšeš chceme vcelku všichni, ale to není bohužel to o co především ´tvrdému jádru´ tvé již bývalé skupiny jde.

Jinak už máš ty pedály? Jedny bych tu pro tebe měl možná za nějakou směšnou cenu. Teda jestli nechceš nějaký extra.
      Jsou to cca. tyhle [odkaz] Stojí 200 tak řekněme za kilko. minimálně jetý(je to znát jen na šroubech, kterýma se připevňují)
      A nejsou to teda Niken, ale Eufab, jinak úplně stejný.

Martin_Happy 02.07.2009  12:47

« Re: Re: A kašlu na to.....

Za kilo fakt? Tak to je beru hned

To se musíme někdy domluvit a srazit se, děláš něco v neděli? že bych se ozval Richardovi a Krtkovi a rovnou bysme se zas srazili, ne?

Chobot 02.07.2009  12:49

« Re: Re: Re: A kašlu na to.....

OK, čekají tu na tebe. Hele jestli něco dělam ještě nevim. Kdyžtak ti nějak v průběhu 2 dnou callnu a nějak se domluvíme, kdy, co, jak by to šlo.
          Akorát se teda musim kouknout jestli najdu ty šrouby k nim všechny, ale to si myslim je to nejmepší.

EDIT: jo tak jsou komplet i se šroubama ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.07.2009  21:18

Šťastný Martine,já věděla,že ty patříš mezi ty rozumné a chytřejší :-) :yes:
      A jen pro upřesnění,my takový věci nedělali,neděláme a ani dělat nebudeme..

Martin_Happy 05.07.2009  21:37

Jakým právem?

Tak tu mám takové dilema. Už pár dní nebo spíš týdnů přemýšlím nad hodnocení aut. Je jasný že každej má jinej vkus. Ale stále si já kladu otázku zda já můžu ten svůj někomu cpát. Uvedu příklad na kterém mě to dnes napadlo. Četl sem jednu z recenzí na nejnovější generaci trojkového baworáka. Schválně nebudu jmenovat, ať čtete ty recenze víc. Byla opravdu kvalitní, popsal tam vše. A fotek bylo spousta. Takže jesný desítky a tip na palec. Ale u auta sem se trošku zadrh. E90 se mi totiž vůbec nelíbí. E30, E36 a E46 mají prostě skvělý tvary a jsou pro mě nádherný. Já sem totiž obecně na starší auta. A u E90 se mi do plného počtu nechtělo. Ale řekl sem si, člověk co si koupí novou E90 má peněz dost. Klidně by mohl jít do bazaru a koupit si tu E36, kdyby se mu líbila víc. Ale on má jinek vkus. Pochybuju že se mezi námi najde někdo kdo má auto co se mu nelíbí. Já bych například nepřekous, kdybych pokaždý když otevřu garáž koukal na Multiplu. Ale známí jí mají a nemůžou si jí vynáchválit. A musím uznat že uvnitř je to brilantně vymyšlený vůz. Tak jaký mám já právo někomu hodnotit auto? Vždyť i ta Felicie není žádnej zázrak, ale pro mě je nejhezčí Felicie co sem viděl (po modelech FUN). Dělám si jí pro sebe a má se líbit mě. Asi přehodnotím své stanovisko. Objektivně se dají hodnotit fotky a recenze. Pokud popíše celé auto vzorně a řádně ho nafotí tak je to jasné. S čím ale srovnávat auta? A když tady sme všichni na své miláčky pyšní? Každej z nás je umývá, kupuje do nich díly, chválí je a pyšní se s nima. Ne, podle mě nemáme právo dát zde jakémukoliv autu méně než 10. Asi by se hodilo zakončit to nějakým sloganem typu zamysleme se nad sebou. Ale v současné napjaté atmosféře to asi nemá cenu. No, já každopádně asi měním a nebudu hodnotit vkus někoho jiného. Jen fotky a text by měly rozhodovat o nějakém pořadí. Protože jen o kvalitní recenze tu jde, proto je tento servr určen. A ne pro porovnávání embéčka s Carrerou.

Brandon Walsh 05.07.2009  21:49

« Re: Jakým právem?

:yes: nebudem pisat nic aby niekto mi nenapisal ze len suhlasim s inymi a bla bla ale :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.07.2009  21:53

« Re: Jakým právem?

Martin - to dilema znám ;-)...vyřešil jsem to tak,že si auta která hodnotím docela pečlivě vybírám (boduju tak 3 x měsíčně)a známkuji pouze ty,které mám z nějakého důvodu rád a pak mi nedělá problém za auto dát 10,v nejhorším 9 (za moji 9-tku se ZATÍM nikdo neurazil a párkrát i děkoval),přece nikde není napsaný,že musím bodovat každý (to za mě udělají třeba jiní)..takže asi tak a mám po problému (já o body nikoho neprosím,raději si přečtu názor na mý auto).

Martin_Happy 05.07.2009  21:56

« Re: Re: Jakým právem?

Já vim, ale když si přečtu fakt něco kvalitního, tak mu chci dát 2 desítky za recenzi a fotky. A když si přečtu hrůzu se skore 9.9 tak musim jí poslat níž, to nejde nechat

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.07.2009  22:09

« Re: Jakým právem?

Martin - vidím,že jsi bodoval mýho ,,supa,,,do prčic proč jsi nedal 9,10,10?Sup na desinu nemá a recenze se mi líbila tak moc,že jsem se musel i sám poplácat po rameni >:D
          Sprav to nebo ti dám Tip na fake >:D

Já mám kliku,že když si vyberu svýho koně hodnocení tak má slušnou recenzi i foto,popř.napíšu co mu tam chybí..jak jednoduché!

Martin_Happy 05.07.2009  22:18

« Re: Re: Jakým právem?

A co ty moje výtky co máš v diskuzi u Supa? >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.07.2009  22:29

« Re: Re: Re: Jakým právem?

Martin - můžeš mi je připomenout? ;-)

Martin_Happy 05.07.2009  22:43

« Re: Re: Re: Re: Jakým právem?

komentář k zavazadelníku a nějaké zážitky. Psal si že těch moc nemáš... Dokonce si s nima i souhlasil

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.07.2009  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Jakým právem?

Martin - aha!Zavazadelník - souhlas,ale zažitky s 1,9,TDi?...ale jo asi máš pravdu :'-( No jo ,ale na druhou stranu je recenze vtipná a to bys měl vyzdvihnout >:D ..jak se mi bude chtít tak to doplním a pak chci těch 9,10,10 nebo si to ,,hodím,, a TY to budeš mít na svědomí! >:-[]

Martin_Happy 05.07.2009  23:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jakým právem?

OKI

zážitky i negativní. alespoň jeden

filko 05.07.2009  23:53

« Re: Jakým právem?

Myslím že pokud nesnášíš např. sportovní auta, není nejmenší důvod, proč hodnotit Porsche 911 za 10. Stejně tak recenze ani fotky nelze hodnotit objektivně. Recenze i fotky jsou stejně tak autorské dílo, jako karosérie auta, takže na ně nelze uplatňovat objektivní metr. Přimlouval bych se za hodnocení subjektivní.

Auto bych hodnotil takto: 8b pokud se za ním na ulici ohlédnu, lkdyž ho řídí pěkná holka. 9b pokud se za ním na ulici ohlédnu, i když ho řídí ošklivý chlap. 10b pokud se za ním na ulici ohlédnu a civím, ani si nevšimnu, kdo ho řídil a pokud mne na dálnici předjede a já ho honím, jen abych si ho prohlédl.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 07.07.2009  15:37

« Re: Jakým právem?

Martine,pod tento příspěvek bych se podepsala...
      Máš vlastně pravdu,pro každýho majitele je jeho autí miláčkem a každej má na auta jinej pohled.A navíc,na rozdíl od recenze a fotografií,se na autě nedá zapracovat tak,aby ses zalíbil.Leda prodat a koupit nový,což většina neudělá.

Martin_Happy 07.07.2009  17:45

« Re: Re: Jakým právem?

jistě. A taky kolikrát bys sice koupila jiný vůz ale zas by se třeba nelíbil.

Ronault. 22.09.2009  18:24

« Re: Jakým právem?

:yes: :yes: :yes: Naprostý souhlas, vlastně tahle nepříliš dlouhá diskuze podává takový stručný obraz posledního půlroku, který jsem zmeškal :yes:

foto blueline

blueline 07.07.2009  17:49

ach ty filtry...

auto pěkné... jen mě zaráží nevědomost lidí, co si koupí bavlněný filtr (GREEN, K&N,...) a nechají to jen tak v motoru... každej, kdo autům rozumí, se zasměje nad blbostí majitele... budeš se divit, ale teplý vzduch místo studeného ti bere tak 3-5 koní na výkonu... toť asi vše...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 07.07.2009  17:51

« Re: ach ty filtry...

blueline - já koupil KN,dal ho do auta než jsem odjel z showroomu a žiju v tom,že je to ok?Nebo se pletu? :-O

Chobot 07.07.2009  17:55

« Re: ach ty filtry...

No já myslim že Martinovi o ty extrémní stáda koní, které ti přidá filtr bez dalších úprav(vše zpět ironie), až zas tak moc nešlo. Spíš o zvuk, kterej se s filtrem fakt pěkně vybarví(narozdíl od nějakých uřvaných rour na konci výfuku).
      Jinak i myslim že je to místo kde byl origo filtr tudíš přísun vzduchu z venku taky nebude až tak zlý(ale to jistě nevim).

Martin_Happy 07.07.2009  18:03

« Re: Re: ach ty filtry...

pravdu díš chobote (nebo spíš troubíš chobotem >:D ). Jednak vložka v airboxu byla černá a zralá na výměnu a já chtěl kužel dlouho zkusit a za druhé sem chtěl i zvuk. A jak píšu níže, přívod studeného vzduchu je ned jakoby pod světlometem a míří přímo na filtr. Akorát ten filtr popostrčit dopředu a bude to uplně hotový

Martin_Happy 07.07.2009  18:27

« Re: Re: Re: ach ty filtry...

snad tě ta závorka nenaštvala, byl to jen takovej vtípek

Chobot 07.07.2009  18:37

« Re: Re: Re: Re: ach ty filtry...

Kdepak, já nejsem z těch co se urazí kvůli JOKEu. Do mě se musí jít dlouho a tvrdě abych se nas.štval >:D Jenom mi to tu zas nějak načítá stránku 5 minut, tak sem zpomalenej.
            Tak jsem to uhodl, dobré je to. Já si to říkal dle fotek, že je ten filtr namísto původního, že tam bude někde i rozumně jáma. No a měl jsem pravdu. Hurááááá :-)

Martin_Happy 07.07.2009  18:00

« Re: ach ty filtry...

proto tam mám to odstínění. To brání tomu, aby teplej vzduch šel na filtr. Navíc trubka na které je filtr nasazen se bude protahovat aby byl vice vpředu. Pak bude uplně schovanej za tím plechem a bude přímo u přívodu studeného vzduchu. Já nejsem jende z těch co jezdí v něčem čemu nerozumí. Jen na trubku nejsou peníze.

Special-line 07.07.2009  18:52

« Re: ach ty filtry...

No jo jenže u Favorita ten efekt co nejstudenějšího vzduchu sráží vyhřívané sací potrubí chladicí kapalinou, takže tam to zas tak extrémně znát asi nepůjde.

Martin_Happy 10.07.2009  00:03

sraz plzenec

zejtra v půl šestý se nás pár uživatelů sejde v plzenci. kdyby se měl zájem někdo v okolí přidat...

Martin_Happy 11.07.2009  11:31

problém s fotkama

Už to bude víc jak týden co sem si psal o zvětšení prostoru pro fotky. Vy co s tím máte zkušenosti, poraďtte, jak to udělat abych to popohnal trošku? Fotek už se mi tu válí spousta, ale stále mi nebyl zvětšen limit :-(

foto Johnny-P

Johnny_P 11.07.2009  11:33

« Re: problém s fotkama

ahoj, když jsem psal redakci já, hned druhý den byl prostor navýšen, skus jim napsat ještě jednou, třeba jim to nepřišlo.

Chobot 23.07.2009  18:10

Nazdar

kamaráde. Takhle vypadá ten volant [odkaz] , případně já sem ho třeba takhle ´potunil´ znakem z masky 105ky, když jsem ještě vlastnil 120 [odkaz] . Akorát teda nevim jak ten tisícihran. Tu nábu na to asi nemá cenu kupovat, ale případně by šel asi tomu kámošovi tvému na fávo. Neni teda nějak krásnej(jakože 100% stav), ale tak zadarmo. Dal by se dát nějak do pucu snad.

Martin_Happy 23.07.2009  21:49

« Re: Nazdar

by šlo. myslim že bude ho chtít >:D

jinak ty pedály sou mi povědomý.. >:D

Chobot 23.07.2009  23:00

« Re: Re: Nazdar

Už mluvíš o sobě v třetí osobě, jo? >:D Nebo by ho někdo chtěl jiný? Jako že bych ho případně hned zpoplatnil >:D >:D (ne, sranda. Hlavně že tu bude o jeden lapač prachu zas méně)
        Jo, ty pedály tu mam ještě také v šuplíku, karbon čoveče >:D , kam se na to hrabe tvoje žlutá barva. Proto řikam jak jsou hrozné - osobní zkušenost.
        Jinak jakpa v Máje? Už sis zavrtal a máš nové pedály? Případně, jak to šlo?

Martin_Happy 23.07.2009  23:19

« Re: Re: Re: Nazdar

nezavrtal. od nevidim do nevidim sem na brigádě. ale chystam se na to, neboj. ten volant je pěknej ale spíš ten Favorit... ;-)

Chobot 24.07.2009  00:02

« Re: Re: Re: Re: Nazdar

No, prostě až se příště uvidíme, tak ho beru ssebou a dělejte si s ním co chcete >:D Prostě se mi jen nechce tak prachsprostě vyhodit. A doufam, že už tam ty pedály budou a já ti budu moci vysvětlit, jak to byl špatnej kup, že to vypadá děsně >:D >:D (ale ne, určitě lepší než ty žlutý ;-) )

Novic (Porsche team/GT-R team) 04.08.2009  23:45

MTX?

a cena feldy cabrio?

Ronault. 05.08.2009  00:23

« Re: MTX?

Dneska se to pohybuje kolem 200-250 000 Kč, co jsem koukal na inzráty. Nicméně Felda už nemá tu duši a šmrcn e verzi kabrio jako měl Favorit, už jen ty 4 dveře 8-s

Novic (Porsche team/GT-R team) 05.08.2009  00:55

« Re: Re: MTX?

ty ctyri dvere jsou hruza kdyby mnely jen dve tak je to krasny auticko a Favorita MTX byhc si asi taky uz nekoupil kvulit tom ze to trochu prestava byt rarita a vidim ji snad vsude na ftokahc ja kdybych chtel muzu videt jednu zlatou krasku kazdej den

Martin_Happy 05.08.2009  23:08

« Re: MTX?

netušim, není tam žádná cedulka s cenou, km a výbavou. A souhlasim s tim, že ty 4 dveře sou fujtajksl. Když MTX, šel bych do Rapida nebo Garde 1600RS jaký závodilo za Slušovice. Ale stejně si nakonec asi koupim jako veterána 110R nebo T613. Ale spíš škodárnu

Special-line 05.08.2009  23:31

« Re: Re: MTX?

Jo erko to se mi taky moc líbí, jenže dnes už těžko nějaký slušný pohledat na prodej. Všechno je to v tuningu pyčo woe a pěkný erko nebo Rapida neuvidíš.

Martin_Happy 05.08.2009  23:44

« Re: Re: Re: MTX?

Ted sem jednoho viděl, za 30. Ale dva problémy, ted nemám 30 a taky ho ted nechci. Až tak za 5-7 let až budu mít po vejšce

Special-line 05.08.2009  23:48

« Re: Re: Re: Re: MTX?

Místo Fáčka sem jednoho Rapida domlouval luxus stav, ale nakonec to nevyšlo. Nakonec sem byl možná i rád, Fáčko bylo hlavně praktičtější, 5 dveří, atd. A ten Rapid byl vlastně "jen" se 130tkou pětikanálem.

Special-line 05.08.2009  23:21

« Re: MTX?

Felda MTX stála nová 399 000 Kč. Motor 1,3 SPI 40 kW. S motorem, 1,6 MPI 55 kW 428 000 Kč.

Martin_Happy 05.08.2009  23:40

« Re: Re: MTX?

Co je to zua motor, SPI? Ve Feldě byl jen MPI nebo BMM. A ty máš takhle po ruce ceník? nevyhrabal bys 1.3 MPI 50kW cena pokud by byla?

Special-line 05.08.2009  23:42

« Re: Re: Re: MTX?

SPI je BMM prostě jednobod, záleží jak to kdo píše.
          No a jakej rok bys chtěl? 98? Mám i Color line.

Martin_Happy 05.08.2009  23:46

« Re: Re: Re: Re: MTX?

myslel sem cabrio jestli tam MPI třináctku cpali. Jinak ty prospekty, kdybys byl ochotnej skenovat občas sem tam nějakej a něco poslat byl bych moc vděčnej...

Special-line 05.08.2009  23:56

« Re: Re: Re: Re: Re: MTX?

Tak to netuším, ty ceny sem vyčetl z novin a prospekt tu mám jen na 1.3 40/50 kW a na 1,6tku. Jaký má třináctka vstřikování netuším, ale podle toho jaký tam maj napsaný otáčky při max. výkonu bych tipl že to MPI tam je. I podle dynamických parametrů by to mohlo souhlasit.

Jo hele někdy se domluvíme a něco oskenuju, je toho celkem dost co mám buď v papíru nebo v el. podobě. Až uvidíš ten 4 baravnej interiér u Color Line tak budeš čučať. (pokud ho teda už neznáš ;-)

PlumJelinek 14.08.2009  12:43

Modýlek

Odkud máš ten modýlek Felcky, to asi není od Abrexu, co?

Martin_Happy 15.08.2009  21:30

« Re: Modýlek

NN, je to růčně předělanej starej Kaden. stál mě 1650 ve FOX Toys černá růže..

PlumJelinek 15.08.2009  21:35

« Re: Re: Modýlek

Tak to je pěkný, tu od Kadena jsem měl taky.... než mi ji děti rozbily..... ale pokud si pamatuju, kupoval jsem ji tehdy v autosalonu Škoda a stála kolem 200,-.... Jinak jestli jsi tu předělávku dělal ručně sám, tak všechna čest, je to moc povedený ;-)

Martin_Happy 16.08.2009  12:38

« Re: Re: Re: Modýlek

ne, to předělával nějakej pán co to dělá, proto ta cena. jinak běžná seriovka od kadenu se dnes na aukru pohybuje cca okolo 400. A za tu cenu nestojí... nový od Abrexu sou lepší a konečně v prodeji... >:D

PlumJelinek 16.08.2009  13:47

« Re: Re: Re: Re: Modýlek

Jo takle, no tak v tom případě zase pěkný, že máš vlastně unikát :-) Ta od Abrexu je pěkná, nedá se s tou klasickou Kadenovskou provedením vůbec srovnat, Abrex má i velice slušný ceny, hned včera jsem ji objednával :-)

Novic (Porsche team/GT-R team) 20.08.2009  21:31

Manga Cars

cau kdyby jsi mnel zajem treba kouknout na nejaky navod, nebo zucastnit se contestu nebo quicku nebo proste jen ukazat lidem sve MC a oni ti poradi co a jak tak nevahej a cekni todle forum ;) [odkaz]

Martin_Happy 20.09.2009  19:49

Brno je drahá loď...

Tak sem ode dneška v Brně. Kvůli vejšce, konkrétně fakultě, která v Plzni nestojí za nic. Azto je dočasně odstavené doma v garáži, ale někdy se sem se mnou určitě podívá. Legitky na MHD mi připadají zoufale drhé, snad si zvyknu >:D

s-mike (RSKa) 20.09.2009  20:24

ktera to je fakulta?

Martin_Happy 22.09.2009  15:20

« Re: Re: Brno je drahá loď...

proč se práš, učíš na nějaké? Pár pošáků tu stojí...

s-mike (RSKa) 22.09.2009  15:30

« Re: Brno je drahá loď...

no, kdyz jsme u toho, deda byl prorektorem VUT, a soused je ex-rektorem, ale to nebylo meritem meho dotazu.. ja jen, ze je tady hned nekolik kluku, co studuji v Brne a zaroven jsou aktivni na MACZ a semtam se schazivame. Tak pokud bys mel zajem se videt.. se zavorkou tvyho nicku to nema nic spolecnyho.. ;-)

Martin_Happy 22.09.2009  18:03

« Re: Re: Brno je drahá loď...

závorku mám proto, že sme se my, aktivní plzeňáci a plzenečáci zatim neshodli na jménu. Ale jo, někdy bych klidně někoho potkal. Já studuji na právech... Ale všechny poršáky kolem sou červený a sou to 997. Dva v jedný čtvrti je docela náhoda. >:D

Ronault. 22.09.2009  18:27

« Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

Tak to ti bude blízká tahle fotka :-)
              Welcome in Brno! :yes:

Martin_Happy 23.09.2009  08:49

« Re: Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

jů. a když přijedu, bude taky hdr foto?

Ronault. 23.09.2009  13:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

Samozřejmě ;-) Zelená a žlutá by vypadaly vedle sebe zajímavě :yes:

foto za-mirec

za-mirec 22.09.2009  16:00

« Re: Brno je drahá loď...

ak uz sa zda niekomu brno drahe ,tak potom neviem :no:

Myslim, ze k obsahu toho co toto mesto dokaze ponuknut (pracovne prilezitosti,kulturne vyzitie...) a vzhladom na jeho velkost su ceny vo svojej podstate naozaj studentske.

Martin_Happy 22.09.2009  18:05

« Re: Re: Brno je drahá loď...

Oproti Plzni je dražší, to mi věř, ale mohlo bejt taky tak pětkrát hůř a dráž v Prase...

Ale jako hezký město to je, se spoustou věcí. Ale šalina jednička je zoufale přecpaná. A fronty na MHD sou nekonečný

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 23.09.2009  09:16

« Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

drahe je drahe >:-[] >:-[] za vcerajsiu "prechadzku" barmi po mne skasirovali 700 kc len za vstupy >:-[]

"salina" jednicka preplnena? :-) skus to niekedy 12 kou alebo 13 v case prednasok na VUT :-) alebo este lepsie ... okolo 5 -6 vecer skus vojst do busu 53 :-)

Ronault. 23.09.2009  13:50

« Re: Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

A nebo dokud nezlepšili dopravu na kampus, jet autobusem číslo 60 >:D

200 studentů v kloubovém autobuse řítící se nekontrolovanou rychlostí dolů kolem ústředního hřbitova na tamvajavým pásem zažívali chvilkové stavy bez tíže >:D

Martin_Happy 23.09.2009  21:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

aspoň ses opřel o lidi kolem >:D

Ricardo 23.09.2009  10:47

« Re: Re: Re: Brno je drahá loď...

Rok ježdění MHD za 2200 Kč to je podle mě dobrý. Autem bys to projel ani ne za 2 měsíce a ještě bys nikdy neparkoval tam, kde potřebuješ. Ale je pravda, že Praha má hustší a rychlejší MHD

foto Stejsn

Stejsn 07.10.2009  08:20

Já od jistý doby

nehodnotím (kór auto jako takový), ale tady bych dal za fotky a především za recenzi čistou desítku. Ne že by v recenzi bylo něco objevného, ale já se při čtení výborně bavil. Úplně z ní prýští nadšení a elán a taky slohově je to velice dobré, navíc bez gramatických chyb. Fakt pěkné. :yes:

Martin_Happy 07.10.2009  09:37

« Re: Felicie=zábavná

díky, vim že tady s Felicií spoousta lidí opovrhuje a popravdě to žádný extra auto neni. Takže co se dá sem doháněl na recenzi a fotkách. Jinak ale už sem přišel na to, proč mam auto rád, je hrozně zábavné. Mě prostě baví řadit a podřazovat, cejtit jak to auto zatáčí a sžít se s tim. Jednou sem řídil Mini a bylo to úplně stjný prožitek. Co si pučuju ty SUV, co máme doma, tak s těma všema systémama sou sice rychlejší a řídí se líp apod. Ale ta sranda zmizela. Je to nuda když auto jede na trojku v rozmezí 45 až 75 km/h. Sem zvědavej jak na tom budou nová auta, jestli sou všechny tajková..tak se netěšim. Stejně si Feldu nechám, ta už z domu nepujde. Ale koukám že sem se zas rozkecal, takže sry a opravdu díky za kladné ohodnocení fotek a recenze, fakt sem se snažil

foto spanel

spanel 20.10.2009  11:24

Další...

majitel, kterej má rád svoje auto jen tak dál :yes:

"-- skrytý --" 29.10.2009  20:56

Nabídka

"...No zkrátka, kdybys prodával, dej vědět..."

Zdravím, jsi stále potencionální kupec mého Faťasa nebo to byl jen joke? Díky za odpověď (už jsem Ti psal SZ).

Martin_Happy 11.11.2009  20:36

tuningové recenze? Prosím poradte

Ahoj, Potřeboval bych nějakej odkaz, klidně i zahraniční, na kterým by byly tuningové recenze různých aut. Fotky z v ýstav nestačí, radši potřebuju něco, kde budou fotky z boku, předu a zadu. Něco jako bejvá v tuning časopisech. Za každej odkaz díky

FRPE 04.12.2009  18:17

Sraz ...

... tak vy jste měli srázek na Plzni ... hm gratuluji! Až zase nějaký bude, dej vědět ... ;-)

Martin_Happy 06.12.2009  21:21

« Re: Sraz ... v Plzni

To už je dávno. To bylo v létě. v červnu. Od tý doby nebyl. Ale sem pro udělat další. Dotáhnu krtka a možná i Popeyeho, Morgiho a Mikku a uděláme

FRPE 06.12.2009  21:23

« Re: Re: Sraz ... v Plzni

Písni včas ... :-!

Martin_Happy 06.12.2009  21:34

« Re: Re: Re: Sraz ... v Plzni

Kdyby se tak zapojily i další. tenkrát tam byl Kubyyyk (Ibiza), Chobot (BMW E36), Stix (felicia), Hruodolf (Hyundai i30) a kluci z West City Scene (Favorit a Clio II). Tak kdyby to šlo a kdyby se toho někdo chopil, udělat kolem vánoc něco (Ale nevim, s čim dorazim já, nejspíš si doma pučim nějaké stříbrné SUV) tak by to bylo fajn. Ale já z Brna těžko můžu organizovat >:D

Martin_Happy 12.12.2009  22:29

Tak co ta Plzeň?

Bude něco nebo ne?

FRPE 12.12.2009  22:35

« Re: Tak co ta Plzeň?

ČAO, něco jsem rozpoutal na svý diskuzi a nějak to vyšumělo. Asi je blbá doba před vánoci.

Ale jestli něco děláte v Plzenci či jinde dej vědět, rád dojedu. Jen do konce týdne nemohu. ;-)

Martin_Happy 12.12.2009  23:01

« Re: Re: Tak co ta Plzeň?

ted se nedělá, přes týden sem brněnskej. Ale v létě se makalo

Martin_Happy 16.12.2009  19:32

Prosím včechny brňáky z dnešního srazu

prosím prosím, zahlašte se mi kdo tam byl, ať si ty vaše auta prohlídnu.

s-mike (RSKa) 16.12.2009  19:42

s-mike

zapomnel jsem na nekoho?

Martin_Happy 16.12.2009  22:58

« Re: Re: Prosím včechny brňáky z dnešního srazu

Díky, hned si je dohledám

Martin_Happy 17.12.2009  10:53

« Re: Re: Prosím včechny brňáky z dnešního srazu

tak něco sem dohledal, ale třeba RS6 a GTItu nemá recenzi tak sem je nenašel. A uživatelé co byli pěšo, tak zas nevim, jaký auto hledat

foto Jeronimo-

Jeronimo_ 18.12.2009  17:15

Super

Žlutá je dobrá :-) už sem se s májou setkal osobně v Táboře. Moc pěkná a je dobře, že má takového majitele jako jseš ty. dávám 10 bodů :yes: mrkni na mojho laurina ;)

Martin_Happy 19.12.2009  19:45

« Re: Super

Super, ale příště se přihlaš, uděláme nějaké foto s Alešem a jeho Scoutem, at máme felicie z FK coi sou na MACZ pohromadě ;-)

Martin_Happy 26.12.2009  11:29

Plzeň - Dnes v 17:00 u Tesca

se někdo stavte

Martin_Happy 27.12.2009  23:41

FUJ cenzura!!!!

Halo,m všichni, kde ste kdo, jakým právem mám zakázané slovo P I C ???? to je přece normální pozdrav. Na slovu P.I.C neni nic špatnýho, okamžitě ho chci zpáty

element5 27.12.2009  23:45

« Re: FUJ cenzura!!!!

Taky zvedám prapor, ale do první řady nejdu. Ať žije P I C. Tě P I C.

Martin_Happy 27.12.2009  23:52

« Re: FUJ cenzura!!!!

já chápu, že když o někom napíšu, že to je * tak sem taky * a nikoho moje * nezajímá a proto je místo toho *. Ale proč když chci někomu říct P I C jako pozdrav tam mám * ??? To mi nejde na rozum

Martin_Happy 30.12.2009  11:05

lidé tady asi jsou štastný

Další moje filozofická chvilka:

Lidé tady asi musejí mít šťastné domovy, protože mají problémy tady mezi sebou. A život úplně bez problémů je nudným. Ale co mě na to přivedlo, je to, že já mám doma neustále nějaké roztržky. Pravděpodobně mamka žárlí na přítelkyni. Když tohle alespoň na chvíli vyřešim, lopotim se s učením ze školy. A jelikož sem tam prvním rokem, mám neustálej pocit, že mě vyhodí. Takže když se na chvilku urvu a du sem, nemám čas ani náladu se hádat o to, že mám o 0,01 horší hodnocení od člověka s Oplem. Víte že vám ty malicherné problémy závidím? Mě totiž to, že musim řešit ty skutečné už nebaví, taky chci bezstarostný život a problémy si cucat z prstu.

PF2010

Přeji všem at je rok 2010 zatim nejlepším rokem jejich života. A at už nám konečně redakce zruší hodnocení aut.

Mějte se ;-) >:D

Martin_Happy 16.01.2010  12:03

Záloha důvodů mého hodnocení

Ukládám si to sem, abych to v budoucnu našel, až to budu někde vysvětlovat >:D >:D >:D

plně prohlašuju, že za každé auto dám 10. Nehodlám nikomu vnucovat svůj vkus.

Vysvětlení
    Nemám rád Oply. Klidně se optejte přítelkyně, kterou sem nesčetněkrát naštval tím, že to sou šunty. Nemám je rád a může za to Kadett. To byl šunt. Ale to mám jako každýmu Oplu dát 1b? To je fér? neni. Co když má někdo Oply celej život? Zrovna přítelkyně otec vlastnil 2 Vectry a nyní má 2 Calibry. Nějaké zásadní problémy veskrze nemá. A Calibra byla celej život jeho sen. A tací lidé sou i zde. A jakým právem bych jim kecal do toho, že se mě nelíbí Opel? Co je jim do toho? NIC.

A naopak
    Přiznejme si to, každej kdo tu má lepší auto opovrhuje Feliciema. Kvůli nekvalitní výrobě, 20 let staré koncepci a sklonům ke rzi. Hmm. A to sou zas věco co nezajímají mě. Je mi 20, Najeto mám asi 10 000km. To neni zas tolik zkušeností, abych si moh na silnici testovat hranici možností. Takže nějaký super auto na machrování zatim nepotřebuju a zabít se nechci, takže výkon stačí. Má snadnou údržbu, což mi jako studentovi vyhovuje. Skoro vše si opravim sám. Mě nerezne, protože se o ní dobře starám, a to že reznou jiné, mě nezajímá. Výbava není luxusní, ale na co by studentovy byly kožený sedačky nebo palubní PC? Zbytečný volovinky co by zdražovaly údržbu. Pro mě je to auto dost velké a rychlé. Ano sním o jiném voze, ale tak jak je, mi momentálně bohatě stačí. A co mě zajímá, že táta od rodiny do ní nenarve rodinu s nákupem, že někdo se sportákem si stěžuje že je to pomalý a že někdo má souseda se shnilou Felicií. Když se jim nelíbí, tak at si jí nekupujou.

Proto říkám, že hodnocení auta je blbost. každýmu vyhovuje něco jiného. Ono by to mohlo fungovat. Jenže pokud mi někdo dá 6 jen proto, že je to Felicie, tak by takhle měl ohodnotit všechny Felicie. Já se tu dřu a lopotim, aby si někdo v recenzi přečetl vše a na fotkách našel každý detail auta. A pokud má recenze bude nakonci, tam tolika lidem nepomůže.

Takže opakuji, pro mě hodnocení aut nemá smysl. Mám slabost pro škodovky, VW a starý auta obecně. Takže 10 za auto by padlo skoro všem neotuněným Feldám, Favoritům a 120 až Embéčkám, všem Golfům Ritmu Abarth i Fordu Capri, BMW 8 nebo Mercedesu 190E. Naopak Nissan 350Z podobně jako Porsche 996 by u mě tolik sympatií nepobraly a jejich majitelé to ví. Řešili sme to. Nelíbí se mi MX5, Z3, Z4. A odsuzuji všechny Opely a Dacie. Ale to by nebylo objektivní.

To jen tak, abych osvětlil, proč u mě má 10 každé auto, ketré vyloudí usměv na tváři svého majitele. ON s nim jezdí, ON ho platil a ON si ho přál. Mě je po tom kulový. Já se nemám právo míchat do jeho vozu, barvy nebo výbavy.

Dávám tedy desítky. kdybych hodnotil podle sebe, objevily by se problémy:
    1: Do TOP10 by se dostala horší auta. To nechci, když sem přijde někdo neznámý, měl by na první stránce najít, že ta parta lidí tu mezi sebou má Porsche 996, BMW 8, Ford Capri, Jaguar XJ a Range Rover Sport. Tyhle auta sou smetánka MACZ. A takový jako M3, GTI, RS, to je takova vyšší šlechta. (mluvim o autech, ne majitelích, tak se prosimvás neuražte)

2: Řidičák mám dva roky, neřidil sem tolik aut, abych je mohl posuzovat objektivně

3: V tu ránu bych měl samý pětky a šestky od nějakých moralistů, protože co mám já co mít vysoký hodnocení na Felicii, když sem srazil Porsche. A někde vzadu by má recenze potencionálnímu kupci nepomohla. A to i přes to, že je obsáhlá a se spoustou fotek.

4:Člověk, co se o auto stará a má svoje auto rád a každé auto, které dělá radost tomu, kdo ho má je skvělým vozem pro svého majitele

5: Nechci nikomu vnucovat svůj názor

Abyste mě pochopili, nehodlám někou sražet hodnocení za to, že se mi nelíbí jeho auto. Pokud ho to bude zajímat, tak mu klidně řeknu proč. Ale nebudu mu kazit body ani hodnocení ani ho sestřelovat. Každej tu máme takový auto, jaký chceme mít. Můj táta například by si nekoupil nic jiného, než SUV. Já chci ještě stále něco, do čeho se špatně nastupuje. Lidé sou různí a stejně tak jejich potřeby a vkus. A do toho se motat nechci.

Martin_Happy 16.01.2010  13:07

Shánim prase - jezdim v Prase

FRPE 16.01.2010  13:29

« Re: Shánim prase - jezdim v Prase

Zdary marťas - jo četl jsem to ráno. No zařídím se dle toho, protože moje 1x cesta po okruhu Praha = 5x přestupků za rychlost 8-s

Mám doma masku Mikuláše - takže až někde v novinách nebo na netu - bude zmínka o ujíždějícím Mikuláši, který nedodržuje rychlost - tak víš kdo řídil ... >:-[] :yes:

Martin_Happy 16.01.2010  13:37

« Re: Re: Shánim prase - jezdim v Prase

jj, jinak položil sem ti otázku v retrokoktí diskuzi, tak si jí tam zvedni >:D

Martin_Happy 17.01.2010  02:01

Vysvětlete mi někdo

proč v jednu ráno sedim u PC a za poslechu Children od the Revolution, Another brick the wall, in the army now a wind of change prohledávám mobile.de a zas koukám po původní M5, Delta, Golf II GTI, Golf I GTI, Capri Mk. III a dnes poprvé i Talbot Sunbeam Lotus...

Já se měl narodit o dvacet až třicet let dřív. Achjo. A v německu.

FRPE 30.01.2010  21:17

Martin HAPPY

Zdárek ,,sousede,, podívej se do mý galerky po cupru, udělal jsem ti tam malé překvapení ... ;-)

Frpe HAPPY majitel kasina HAPPY for Martin HAPPY >:D

PS : Jé já su též HAPPY ... ;-) :yes:

Martin_Happy 30.01.2010  21:31

« Re: Martin HAPPY

jůůů, díky. moc hezký ;-)

FRPE 30.01.2010  21:34

« Re: Re: Martin HAPPY

Je to z náměstí v Plz, snad inspirace pro team Happy :yes:

Mohla by to být taková Vaše klubovna a herna zároveň né?

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

foto Jeronimo-

Jeronimo_ 10.02.2010  21:20

čikn pawr

Koukám, že tu máš taky čikn pawr >:D ta slepice prostě nemá chybu

FRPE 18.02.2010  11:31

Martino, jak s Chobotem šumava?

Chobot říkal že dojedete spolu v so po obědě ... :-! platí to tak? ;-)

Martin_Happy 02.03.2010  23:09

« Re: A já vůl sklerotickej

nebyl čas a byla obrovská dávka smůly. Vypadáto, že se rozloučim s východem :-( Nějak ted nevychází nic....

FRPE 02.03.2010  23:56

« Re: Re: A já vůl sklerotickej

Východ - chápu dobře školu? tak to je jasný jak to v práci či ve škole nejde, musí všechna zábava stranou, nebo dopadneš jako nedoučenej hloupej Frpe ... ;-)

foto hugolin

hugolin 02.03.2010  18:26

fakt pekná..

fakt pekná filcka, kámo :-) :yes: . veľmi originálna a recenzie máš tiež super. len tak ďalej, dobre sa to číta :).

foto DanV

DanV 04.03.2010  10:01

nechápu

Ahoj Martine, nachápu, že jsem tě ještě nehodnotil... Teď jsem asi hodinu a půl četl diskuzi pod tvojí felinou a dala mi docela zabrat :-) i když považuju felicii za naprosto fádní auto, tak ta tvoje je, až na to špinavy čalounění :-) , fakt vymazlena. a hlavně si moc dobře pamatuju, když mi bylo 15, jak jsem jel s taťkou do autosalonu pro novou, když ji kupovali. ta jízda domu pro mě byla prostě fenomenální. možná i víc, než když jsme s manželkou kupovali megana. jen tak dál :yes:

foto Aspire

Aspire 04.03.2010  10:54

« Re: nechápu

Je to krasavice ta Mája, snážím se nezávidět >:D

Martin_Happy 04.03.2010  13:17

« Re: nechápu

to čalounění vypadá takto po zimě. No a ted se na léto bude samozřejmě čistit.

Jinak stale vylepšuju no. Mám jí děsně rád

FRPE 25.04.2010  03:28

Zdar ty Zvíře

Ty ještě žiješ? ;-)

Martin_Happy 25.04.2010  08:15

« Re: Zdar ty Zvíře

no šak... ale tebe sem stále na vlastní oči neviděl.

na MACZ chodim jen tak 2x do tejdne. Je tu nějak nuda >:D

"-- skrytý --" 01.05.2010  10:52

Dnes u Plzeňského Tesca

Ahoj ok dnes na tu 17 hod tam přijedu na tu rokycanskou :yes:

Chobot 01.05.2010  10:54

« Re: Dnes u Plzeňského Tesca

Fakt? Zrovna jsem chtěl nějaký náhlý srázek na dnes nadhodit. Asi taky dorazim tedy :-)

"-- skrytý --" 01.05.2010  11:20

« Re: Re: Dnes u Plzeňského Tesca

Jasně budem rádi s martinem, že nebudem jen dva :-)určitě doraz!!! :yes:

FRPE 01.05.2010  11:56

« Re: Re: Re: Dnes u Plzeňského Tesca

Nazdárek ,,srazovníci,, tak děláte dnešní srázek u Tesco stores jo? hm ...

Kolik lidiček tam bude? Maxxas, Chobot a ty Martin
          e?

"-- skrytý --" 01.05.2010  12:12

« Re: Re: Re: Re: Dnes u Plzeňského Tesca

Jasan Frpe budem ti muset zatím stačit je my. ale když vemeš babču frpíčka tak nás bude víc.... valím leštit káru:-D doufám že přijedeš

Martin_Happy 01.05.2010  12:46

« Re: Dnes u Plzeňského Tesca

vy si vesele kecáte u mě a nic se mi neřekne >:D

dorazí asi artin s modrou felicií a psal sme krtkovi a popeyovi, morgi nemůže a na nikoho víc už nemám kontakt

Martin_Happy 01.05.2010  20:36

« Re: Dnes u Plzeňského Tesca

tak díky za srázek a snad se zas někdy potkáme v hjnějším počtu :yes:

Đawson 06.05.2010  07:02

video na fábii rs

tak to je hustý video:D...musím říct, že ten packet RS fábii přidal na vzhledu a už neni ošklivá (nebudu říkat že pěkná)
    za ty prachy bych jí asi nekoupil ale kdybych jí dostal, vůbec bych se nezlobil >:D :yes:

Martin_Happy 06.05.2010  07:13

« Re: video na fábii rs

taky bych jí nekoupil. DSG je sice ážasně propracovanej systém, ale stejně ho odmítám vlastnit. Když bych si kupoval sportovnější vůz, tak tam chci klasickou kvedlačku

Đawson 06.05.2010  07:15

« Re: Re: video na fábii rs

já bych za nějakých 340 tis koupil obyč polo ve výbavě, 6 st manualem, 77kw 1,2...motor taky neni línej, auto je krásný, podvozek propracovanější, interier hezčí, nenosí to žádnou nálepku RS, na nic si to nehraje a ještě bych ušetřil:D...

Martin_Happy 06.05.2010  07:31

« Re: Re: Re: video na fábii rs

Taky dobrá volba

Já bych zase teď už nešel do mini hot-hatche. Ted už jen nižší střední třídu a vejš.

Martin_Happy 12.05.2010  12:22

potřebuju někoho kdo umí VT

protože nás v létě čeká práci, tak pro představu

Martin_Happy 27.06.2010  22:24

rychle všichni sem, potřebuju radu

Co znamená ratched shifter? Nemůžu se dopídit přesného významu. Tak prosím o odpověď

Ondřej Šámal 27.06.2010  22:29

« Re: rychle všichni sem, potřebuju radu

Podle mě to znamená něco jako zkrácený volič převodů, prostě krátký klacek u automatů. Alespoň tohle jsem vydedukoval ;-)

jpor (RSKa) 27.06.2010  22:29

« Re: rychle všichni sem, potřebuju radu

ratch = rohatka, ozubená žrď so západkou

Takže ratched shifter = řadička (posúvadlo?) se západkou...? Napr. prehadzovačka na bicykli by tomuto vyhovovala, západky ju istia...

Martin_Happy 27.06.2010  22:30

« Re: Re: rychle všichni sem, potřebuju radu

no, ale co to je u auta?

foto Vampix-Diesel-Power-

Vampix(Diesel Power) 27.06.2010  22:43

něco takového třebas? [odkaz]

řekl bych prostě západka při automatickém fofrklacku proti nechtěnému zařazení zpátečky (u BMW třeba na tom joysticku na levé straně, na některých modelech jakoby pod prsty)

jpor (RSKa) 27.06.2010  22:46

« Re: Re: Re: rychle všichni sem, potřebuju radu

tipujem na nejakú súčasť prevodovky. Niečo také, čo prehodí rýchlosť / niečo posunie a následne sa to v tej novej polohe zaistí západkou?

Našiel som tento link na wikipedii:

V prvom odstavci nájdeš zmienku o tom, že automatická prevodovka daného vozu s hydrodynamickým meničom umožňovala automatický mód radenia alebo manuálne "ratched shifting" - takže zrejme západkou istené (ručné) radenie pomocou "dvojfunkčnej" (asi patentovanej?) šaltpáky

Chobot 27.06.2010  22:46

« Re: Re: Re: rychle všichni sem, potřebuju radu

podle videí to vypadá, že je to sekvenční mód automatických převodovek. Ale fakt těžko říci.

jpor (RSKa) 27.06.2010  22:50

« Re: Re: Re: Re: rychle všichni sem, potřebuju radu

ten link na wiki hovorí práve o tom sekvenčnom móde ako píšeš

Đawson 01.07.2010  07:13

sportovní filtr

důvod demontáže? už si vyrostl?:D nadbytečný hluk začal otravovat?:D

Martin_Happy 01.07.2010  10:02

« Re: sportovní filtr

otravoval přítelkyni. No a mě možná trošku taky. Bylo to hezké, a rád sem to poslouchal. Ale přeci jen mě spíš bavilo, že se všichni otáčejí. Navíc mi klesla spotřeba, protože na to míň šlapu

Chobot 12.07.2010  21:43

Sraz

Ejpovický jezero. PS plavky sebou. >:D

Tak kdepak jsou ti další srázníci? Budem zas ve dvou jako minule? Či tentokráte budeme 3? >:D Tak se hlaště....

Martin_Happy 12.07.2010  21:49

« Re: Sraz

no s Morgim budem snad i 3 hele. >:D Bohužel nemůže Artin ani Krtek :-(

nehodil bys mi odkaz s mapou na to jezero? Nebo to je snad to, co je vidět z D5-ky?

Chobot 12.07.2010  21:59

« Re: Re: Sraz

To co je vidět z D5 je klabava, ale je to hned vedle. [odkaz]

Martin_Happy 12.07.2010  22:10

« Re: Re: Re: Sraz

aha, tak ideálně pro mě sraz někde v Ejpovicích, protože tam budu poprvé >:D

Chobot 12.07.2010  22:20

« Re: Re: Re: Re: Sraz

Aha. Já to nemyslel až tak vážně, že tam. Ono tam stejně neni parkoviště nějaký obstojný. I když pokud budem tři tak tam doject můžem, to se tam v klidu vejdem na nealko beera. Místo se vymyslí, až podle toho kolik nás bude(jakože třeba do středy čas), myslim, ne?

Martin_Happy 12.07.2010  22:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz

to jo. škoda krtka, ten bude až po víkendu. A artin jen do středy (leda udělat ještě sraz i před tim s artinem. Mě je to fuk, stejně sem slaměnej vdovec celej tejden

Ale když by se vložil FRPE, ten má přehled o lidech z okolí a dotáhl by sem víc lidí. Jako posledně.

ještě sem si vzpoměl na hrudolfa, stixe a kluky rs z West City

Chobot 13.07.2010  19:07

« Sraz, Plzeň, čtvrtek, sedm večer, nikdo nic

??

Martin_Happy 13.07.2010  21:07

« Re: Sraz, Plzeň, čtvrtek, sedm večer, nikdo nic

nějak nás nemají lidi rádi, co?

"-- skrytý --" 13.07.2010  22:11

« Re: Re: Sraz, Plzeň, čtvrtek, sedm večer, nikdo nic

lidi Vás milujou :-)

Chobot 14.07.2010  15:27

« Sraz, Plzeň, již zítra, sedm večer

uááá

Martin_Happy 15.07.2010  06:38

« Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

tak to vypadá, že to bude takové komorní

"-- skrytý --" 15.07.2010  13:40

« Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

To víš, sou prázniny a každej někde lítá. Já snad přijedu ve středu domů a pokud budeš někdy v garáži, tak bych se mohl zastavit escortem, at ho taky provětrám :-)

Chobot 15.07.2010  15:00

« Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

Tak aspoň nemusim mejt auto v tomhle divnopočasí. Ty už si ho čistý viděl a Morgimu to vysvětlim slovy jak je pěkný když je čistý. Jinak taky nevim nic.
                          Tak to by jsme mohli dát sraz někde napůl cesty. Viděl bych to někde v okolí Letkova? Buď tam u bývalého kravína či co to bylo nebo mezi letkovem a tymákovem mezi loukama. Můžem dát sraz v letkově někde a já vás povedu, případně ti pošlu mapu.

EDIT: Tak Maxsas asi bude taky :-) Musíme domluvit to místo. Tak se tu koukej ukázet.

Martin_Happy 15.07.2010  16:59

« Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

letkov je OK, ale netušim kde byl kravín, vybavuju si tam maximálně náves s nějakou bytovkou

Chobot 15.07.2010  17:07

« Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

tu to >:D

Martin_Happy 15.07.2010  17:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

budu někde na příjezdu k tomu

Chobot 15.07.2010  17:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

OK. Jdu napsat tomu Maxsasovi.

Martin_Happy 15.07.2010  17:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

s FRPEm si nemluvil?

Chobot 15.07.2010  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

Nemluvil. Myslel jsem že bude sám akční, ale jakožto že teď koukam že se tu již týden neukázal, tak pochybuju o jeho volném čase. Zkusim mu poslat tu mesič taky.

Martin_Happy 15.07.2010  17:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

jestli tu nebyl tejden tak tipuju dovolenou. ale to burácení se mě nelíbí >:D

Chobot 15.07.2010  17:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

No jo, holt zmoknem pro změnu >:D
                                          Koukam, že se ti blíží 400 příspěvek a s ním chronologické zobrazení.

PS: Mesič odeslána, uvidíme.

Martin_Happy 16.07.2010  20:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz, Plzeň, již dnes, sedm večer

tak sme nakonec neviděli a zůstali sme na počtu 4 celkem a 3 najednou. Tak snad někdy příště a lépe ;-\

foto Popeye-the-Marine

Popeye the Marine 19.07.2010  00:32

Hezky

ses pustil do tý rzi. Měl bys pak chvilku i na Enduringa? Po zimě by to zas potřeboval jak sůl. I když ne, jako sůl právě ne >:D

A kdyby byl čas i na mlhovky, palubku, tapece...

Martin_Happy 28.07.2010  23:37

« Re: Hezky

určitě něco, ale nechal bych to na srpen. Ted fakt čas nebude. Ale po 22.8. se dohodnem

foto El-Scorpio

El_Scorpio 03.08.2010  21:16

Ahoj, už som si to troška upravil tak ak budeš mať čas, môžeš si to prečítať a ak uznáš, aj zmeniť hodnotenie. Bol si medzi prvými čo ma hodnotili a to som tam toho veľa nemal.

Martin_Happy 11.09.2010  23:47

Se asi taky vyjádřim.....

Faktem prvním je, že celý poslední rok, nebo dva, píšeme redakci spoustu tipů jak MACZ upravit a sme odbyti, že se to vyřeší až po webu auto.cz

Faktem druhým je, že redakce udělala facelift bez příprav a narychlo a jak sem pochopil, tak zcela bez připomínekk

Faktem třetím je, že změna je nutná, a novým vzhledem není zníčen web. To že je něco jinak, neznamená, že to je špatně.

A za čtvrté (to je můj názor, ne fakt) mi připadá, že tím, že si jako hlavní foto dám Bojkot, se asi nic nezmění.

A pokud bych měl i zde přijít o lidi, se kterýma sem si rád popovídal (ať už budou odejiti, nebo odejdou), tak bych se naštval

Martin_Happy 12.09.2010  12:37

blééééééééééé

už to mám chronologicky. Fňuk. Na to sem se fakt netěšil, nikdy se mi to nelíbilo >:D

Brandon Walsh 12.09.2010  13:26

« Re: blééééééééééé

myslim ze v tom novom prehladnom macku je to uplne jedno >:D >:D

Martin_Happy 13.09.2010  07:54

« Re: blééééééééééé

Mě ten novej vzhle až tak nevadí. I když celý auto.cz asi vyprali v perwollu, že je tak zářivé bílé >:D

co mě vadí, je to, že na seznam.cz, se neoběvují náhledy článků

foto gokralik

gokralik 29.09.2010  14:19

Vnitřní prostor

Nazdar. Konečně jsem si našel čas přečíst tvou garáž a musím reagovat. Auto je fajn, je poznat, že z něj máš taky radost. Musím ti ale vytknout pár věcí. Když popisuješ vnitřní prostor, tak Felicia vychází přímo z Favorita. Obě auta mají téměř totožné vnitřní míry, které se liší snad jen trochu odlišnými sedačkami a výplněmi dveří, takže moc nerozumím tomu tvému "bál jsem se, že to bude jako ve Favoritu, ale je to větší..." Pak jsou tady věci jako potah volantu a potahy sedaček... bohužel nejsem fanda těchto věcí a osobně bych to ze všech aut povyhazoval (pokud to třeba neschovává roztrhané sedačky). I přesto jsem ti dal za auto desítku.

Martin_Happy 13.03.2011  00:06

ahoj

Při provozování určitých věcí ve Favorit sem měl mnohem méně místa než ve Felicii. A to je moje současná přítelkyně vyšší než ta minulá, takže nějakou záhadou je Felicie asi větší

Jinak potah volantu a sedaček v autě dávno není. Je zde originální kožený volant a sedačky bez potahů ;-)

foto gokralik

gokralik 13.03.2011  23:46

« Re: Vnitřní prostor

Může se to objektivně zdát, ale není to tak. >:D Ještě leda sedačky nějaký ten cenťák přidají, to je dost možné. Doma máme krom mého Fáčka i Feldu a mě to přijde stejné. Co musím uznat je větší kufr u Feldy.

Ronault. 14.03.2011  13:04

« Re: Vnitřní prostor

Je to stejné, prostornost minimální rozdíly, spíže žádné.. Psal jsem nedávno takové pocitové jízdní srovnání Felicie/Favorit ve své recenzi v novinkách, shrnuto: Mít Favorita, tak si Felícii nekoupím, minimální rozdíly. Kdo tak učiní, nejel v jiném autě než tyhle dva. Mám-li Felicii, Favorita bych už nechtěl.

Martin_Happy 12.04.2011  10:38

« Re: Vnitřní prostor

ano, auta sou konstrukčně a rozměrově shodná. Ovšem pocitově to já mám takhle