Seat Leon (2009)

27.6.2009

Na začátek musím říct, že SEAT je značka, která mi přirostla k srdci. První auto, které jsem měl, byla SEAT Ibiza 1,4 - 60 koní. Autíčko vcelku…

Seat Leon (Martin_Beneš)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 27.06.2009  18:48

Nááádherný kousek!!!!!

Musím uznat, že tvůj Leon je skutečně nádherný. Kombinace WTCC paketu a bílého laku je skutečně sakra dobrá volba. :yes:

Jinak koukám, že tvůj první vůz je stejný jako můj. Můžeš kouknout ke mě na mojí recenzi :-) Já už ho budu mít v srpnu 3 roky, tak taky už koukám po něčem ostřejším ;-)

Jinak prosím ještě dopiš něco do diskuze a hlavně přidej vííííííííííííc fotek!!!!!!! Jsi Seatista a věřím, že doplníš. proto dává tvé krásce 10-10-10 ;-)

Martin_Beneš 27.06.2009  22:18

« Re: Nááádherný kousek!!!!!

další fotky budou snad zítra - dodám i fotky bývalých vozů :-)

white label 28.06.2009  13:08

« Re: Nááádherný kousek!!!!!

Krásce??? Pokud zrovna nemyslíš tu jeho holku... ;-) ,
      tak "SEAT" i "Leon" je naopak spíš rodu mužského... >:-[]

foto Kubyyyk

Kubyyyk 28.06.2009  13:12

« Re: Re: Nááádherný kousek!!!!!

Já myslím, že takhle detailní rozbory mých výroku jsou zbytečné, nemyslíš? :-)

"-- skrytý --" 27.06.2009  20:41

jjj krasavec!:o)

luxusni kousek moc moc pekny!! jinak exner je fakt good totalne sem si uvedomil tve auto mam ho ve fotogalerii ted sem dohral posledni fotku tam je celej jinak na prvnich fotkach je v pozadi!! :yes:

"-- skrytý --" 27.06.2009  21:13

oprav si:

jen detail nahon> je to predokolka a r.v. neni 100% 2009 ;-) ;-)

Martin_Beneš 27.06.2009  22:17

« Re: oprav si:

heh, detailista ;-) Nahon jsem opravil, r.v. ani nevim - do provozu 2009, vic neresim :-)

"-- skrytý --" 28.06.2009  23:24

« Re: Re: oprav si:

:-O jo?tak je to mozny ale uz pred rokem stala u exnera ale to je fuk:o))

"-- skrytý --" 28.06.2009  09:55

pěkný

A ještě si oprav tu spotřebu, samozřejmě jestli je špatně :-) Jinak auto pěkný a bílá barva je v kurzu a motor je rotačka nebo Common rail?

white label 28.06.2009  13:18

« Re: pěkný

Rotačka...? Spíš PD, nebo CR ... u Leonu v této výkonové variantě určitě (ještě i dnes) to PD... :-!

Dylan McKay 28.06.2009  10:08

nějaký ten týden zpátky...

...jste se prohnali Barrandovským mostem, žlutej a bílej Seat...
    Nevím kterej z vás zrovna podjížděl ostatní auta. Opatrně, kluci, těch aut by byla škoda...

foto M-C-

M.C. 28.06.2009  13:07

Pěkný

hodně luxusní ten styling...škoda, že to není třeba 2.0 TSFI ale tobě se diesel vyplatí...ty vefuky fakt drsný :-) k optický dokonasti podle mě chyběj jen černý kola

Martin_Beneš 28.06.2009  14:06

« Re: Pěkný

to je otázka vkusu, já na ty černý kola moc nejsem... A TFSI dvoulitr bych asi neuzivil >:D

Matt26 28.06.2009  23:26

« Re: Re: Pěkný

Ideš klasickou cestou pomsty. To že ti niekto nedá 10 za recenziu a auto neznamená, že mu to musíš hneď odplatiť. Znamená to že sa máš na ňu pozrieť a asi niečo zlepšiť. Pozri sa na svoju fotogalériu a na fotogalérie iných. ;-\
        Pôvodne som ti aj chcel dať dobré body, ale budeš si ich musieť zohnať niekde inde. :no:
        A inak, namiesto toho packetu karosérie si mohol radšej investovať aspoň do 125 kw nafty. Takto auto budí dojem niečoho, čo v podstate ani nemáš. ;-)
        P.S.: Focusman by si zaslúžil prehodnotenie.

"-- skrytý --" 28.06.2009  23:29

« Re: Re: Re: Pěkný

vemu ho na lano a uvidis ten hukot!! jinak ono to jede dobre sic, neni to fr ale asi taky zato dal jiny penize zj!

Matt26 28.06.2009  23:34

« Re: Re: Re: Re: Pěkný

Radšej mať pod kapotou a nevyzerať na to, ako mať maskulatúrne tvary a výkon priemernej oktávky.
            Tvoja Cupra je krásna aj bez 2 rúr ako ropovody a odvetrávania kolies a pri tom má "iný" výkon.

"-- skrytý --" 28.06.2009  23:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný

me se ten paket liby zvlaste na ty bily, ale nikdy bych ho nevymenil za stiling cupry!!a nechapu proc tomu rikaji wtcc bodykit kdyz wtcc maji na tom narazniku nakresleny tretim rokem tvar narazniku cupra.... ale to je fuk, ale jinak dve roury jsou v planu!! od pana supersprinta :-)

Martin_Beneš 29.06.2009  12:49

« Re: Re: Re: Pěkný

nevim, kdes vzal, ze bych se nekomu mstil, neni mi 15, abych si tu honil bodiky. Boduju proste podle toho, jak mi to prijde. Tak si dej studenou sprchu a uklidni se.

Ad fotogalerie - nevim, proc bych mel davat fotky 10x auto z boku... Navíc ho mám relativně krátce, tak po mně nemůžeš chtít, abych to fotil za každého ročního období. Podle mě je méně někdy více. Je to o názoru, stejně jako vkus. Tobě se ten paket líbit nemusí, mně ano. Když se ti to nelíbí, dej mi míň bodů - o tom to snad je, ne?

Matt26 29.06.2009  14:01

« Re: Re: Re: Re: Pěkný

10x zboku? To máš odkiaľ? Však tam nemáš ani jednu normálnu fotku interiéru. >:D O recenzii ani nehovorím.
            A ja som nepovedal že sa mi ten packed karosérie nepáči, povedal som že nemáš výkon odpovedajúci takému výzoru auta.
            Ja nerád dávam nízke body, lebo auto je pekné, a body čo by som ti objektívne dal za fotky a recenziu by za veľa nestáli. Takže radšej na tom porob a potom prídem. A nehovor že si Focusmana netrestal, po tých čo ti dali 10 si ani nefľochol ale po ňom si šiel hneď.

Martin_Beneš 29.06.2009  17:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný

no to je dle mého dost povrchní názor - "nemáš výkon odpovídající tomu, jak auto vypadá" - prostě je na tom autu to, co jsem tam chtěl z toho, co prodejce nabízí. Nevím, proč by mělo auto vypadat podle toho, jaký má výkon. Přeci je na každym, jestli si zaplatí za to nebo za ono.

A Focusmana jsem netrestal, hodnotil jsem i ostatni, tak zas nepovidej. A ohodnotil jsem ho subjektivně, recenzi má super, ale auto si mě prostě nezískalo, fordy mě moc neberou.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 20.11.2009  22:55

« Re: Pěkný

Martin Beneš - moc krásný auto,barva k němu sedí (žlutou můžu víc),boduji zde velmi málo a jen něco,pokud budeš chtít,tak ti mé hodnocení vysvětlím ;-)
                Gratuluji :yes:

btw : kdybys nebyl student,tak bych dal za auto 9-tku,páč benzín tomu sluší mnohem víc a roční nájezd mě jaksi nezajímá :-)

foto Rubb

Rubb 20.11.2009  23:20

« Re: Pěkný

Nejhezčí Leon, co tu je :-)

"-- skrytý --" 28.06.2009  23:35

« Re: Re: Pěkný

da se uzivit ale uz nemuzes zivit nic jinyho!:o)) >:D neco otom viim ;-) :yes:

"-- skrytý --" 28.06.2009  23:26

haa!! ty si taky v klubu??

koukam na novy fota je tam bojka a provova baba haňa :o)) jinak se asi nekdy podkame ja ji slybyl ze mi bude noct umyt auto tak se tam treba sejdem:o))

Martin_Beneš 29.06.2009  13:16

« Re: haa!! ty si taky v klubu??

no jasan ;-) možná se potkáme už tenhle čtvrtek na Zličíně?

Brandon Walsh 29.06.2009  06:55

tomu hovorim

nasr.aty leon >:D :yes: :yes: je krasny taky som nazivo este nikdy nevidel. Inak kde si zohnal tie koberceky seat sport do stareho leona ? tie moje pomaly ale isto dozivaju tak by to chcelo nieco nove

Martin_Beneš 29.06.2009  13:15

« Re: tomu hovorim

objednaval jsem je na www.tepichy.cz - nebylo to úplně levné, ale udělají ti tam přesně podle tvých potřeb a vypadají fakt super :yes:

foto kaaRS

kaaRS 29.06.2009  15:43

Zdravim...

pekny Leonek ale ten bodykit uz mi prijde trochu moc. Myslim ze origo je leon peknejsi. ALe jak rikam nekdo holky nekdo vdolky. At slouzi a mnoho stastnych km. Dal jsem 3x10 jak jinak ale pridej na foto. ;-)

foto marco

marco 14.07.2009  17:48

Nádhera jen ta cena pokud zustala jak si ji pamatuji já se mi nelíbila

Pěkný. Také jsem po tomto autě pokukoval, že ho tam měl na prodej dost dlouho a tady tu cenu držel. Exnerovi se nechtělo s cenou dolů skládali to auto jako showcar na prodejnu jako stojku. Bohužel i když je to narvaný vším možným tak to nemá pro mě trochu té luxusní a komfortní výbavy (ovládání na volantu, Handsfree, pípáky vzádu a něco by se možná i našlo), prostě Leon ve sport-upu s pěknými spojlery a předraženými příplatkovými 18" koly seat sport. Jinak i když to je v provozu 2009 tak bych to podle toho fofr klacku tipoval na 5/2008 protože v 7/2008 už byl u tohoto modelu jiný design některých částí interiéru ano je to tak zkouška na nový facelift 4/2009. Doufám že si to užíváš, protože tomuto autu v kombinaci s těmito doplňky sluší základní barvy bez příplatků a to jsi dodržel. Na mém autě tyto spojlery by vypadali dost šíleně. Viděl jsem jeden vzorek a byl jsem z toho dost otrávenej. To raději něco od JE Design, ale o to někdy příště

FRPE 30.11.2009  21:33

Moc pěkný

Ahoj Martine, tebe ještě neznám ale se zájmem jsem shltal tvoji recenzi. Začnu od zadu :
    1) Pěkná dívka
    2 ) I ty jsi pěkný kluk ;-)
    3) Vyvoněný seat - tenhle čumáček se mě tuze líbí
    4) Docela i hezký fotky

Podtrženo a sečteno, tvoje recenze si zaslouží více bodů a i lepší umístění!!! Někdy na srazu ahoj!!! :yes:

Martin_Beneš 01.12.2009  13:10

« Re: Moc pěkný

1) vyřídím :-)
      2) hehe, díky :-)))
      3) s cuprou pred faceliftem je tenhle paket dle meho nejlepsi
      4) snazim se, az bude lepsi fotak, tak si s tim vic vyhraju :-)

Poustnik 01.12.2009  17:41

« Re: Re: Moc pěkný

Též se přidávám a říkám - hezké fotky, pěkné auto. Tahle "z očí do očí" je dobrá...[odkaz] Ať slouží a nezlobí. Taky jsi fotil "U rohlíku" Ty tam pracuješ, nebo se ti to jen líbí jako místo na fotku? Hoj!

Martin_Beneš 01.12.2009  18:03

« Re: Re: Re: Moc pěkný

ahoj, no ja pracuju ve zpravodajstvi, ale rohlik je mnohem fotogeničtější :-)

FRPE 01.12.2009  17:53

« Re: Re: Moc pěkný

Maltine, chtjěl bich tě varovat - s našým tátou si sras nedávej - je to blásen. Bude se s tebou pšedhánět, bude se vitahovat a nakonec ... no to se any neptej, nakonec tě ujede jako to udjělal mě s mojí třýkolkou, kdiš sem cho neposlech ... :-(

Plostě sy s ním nyc neplánuj, jo a je hrosně na ženský a mluvý splostě - ploste ... :no: A ty si na tech fotkach takovej simpaták, bila by tě škoda se nechat takhle skasit vod mýcho táty >:D >:D

foto tpop

tpop 01.12.2009  20:54

interier

auto je pekne, len musim povedat ze interier je hroza, bez urazky, ten kto robi dizajn interierov seat asi nema tuto znacku velmi v laske, lepsie by na mna posobili otrepane koncernove prvky inak :yes:

Martin_Beneš 02.12.2009  18:33

« Re: interier

ja jsem ze zacatku z toho byl taky zklamanej - prislo mi dokonce, ze v predchozim leonu to bylo lepsi... Ale postupem casu (mozna i zvykem) mi prijde fajn... Nektery plasty jsou teda zbytecne tvrdy, ale vse je tam, kde ma bejt a je to jednoduchy... Ale chapu, ze nekomu to muze prijit zoufaly :-)

FRPE 02.12.2009  20:06

« Re: interier

Interiér Leonu je trochu strozší - než by si fandové přáli - plně souhlasím - nyní vidím jako vlaštovku Alteu Fretracka - tam už je to lepšejší - byť ani za dalších 20x let to komfort z bmw nebude ... :no:

Ale ne nadarmo se říká - audi je pro bohatý a jeho chudší bratr seat je pro asociály ... >:D >:D

Martin_Beneš 03.12.2009  11:33

« Re: Re: interier

tak bylo by to divny, aby mel SEAT komfort jako BMW, kdyz stoji o pulku min... To proste tak je. A ja jsem rad - radsi budu mit chudsi interier a dobry vykon za dobry penize...

Wiii 02.12.2009  17:43

UTFG

Hehe >:D Jsi snad první člověk od kterýho to slyšim... Vždy když to někomu napísu, odpoved je "co??" nebo "co to znamená?" no a co jinyho se na to da odpovedet nez zase "UTFG" >:D >:D je to zamotanej kruh :yes:

Jinak super Leonek (ale to už jsme probíraly v SZ) a vylepsena recenze se mi moc libi. Vidim ze jsi z Prahy a ze asi jsi z okoli Prahy Vychod (tam je Exner). Ja bydlím kousek za Prahou tim smerem ;-)

Malem bych zapomel, musim te celkem varovat pred servisem u Exnera.. Se Seatem teda zkusenosti nemam, ale u Audi jsou to pekny sejdliri... kdyztak ti povim vic v SZ ;-)

Tak se mej a uzívej nádherný auto :yes:

PS: Co studujes za vejsku? Taky jsem jeste student ;-)

Martin_Beneš 02.12.2009  18:37

« Re: UTFG

no ja pochazim z Rican - tam jsem nedavno jeste bydlel, takze Prahu vychod znam jako svy boty :-) Studuju zurnalistiku na UK, v sestym rocniku (ale plan je na pet, ehm :-)

S tim Exnerem jsem si to myslel, ja jezdim uz dlouho do Kolina, kde uz ty lidi znam, neni to nic levnyho, ale zase vim, ze delaj kvalitne a muzu se na ne spolehnout.

Wiii 02.12.2009  18:39

« Re: UTFG

no tak to je pecka :-) ja bydlim 10 kilometru od říčan... koukni na moje fotky a pak je pod jednou komentar "tak tady bydlim" nebo neco na ten zpusob ;-) by vas v Ricanech casto?

Martin_Beneš 02.12.2009  18:56

« Re: Re: UTFG

Jevany, no tak to jooo, v Ricanech byvam kazdy tyden a kazdy tyden jezdim vetsinou i do Kostelce n.C.l. - to je uplne za rohem :-) Koukam, ze mas fotky Voderadskych bucin, tam je to krasny (to mas vlastne hned za barakem v podstate :-) - tam jsem si vozival slecny na prochazky dycky :-) Na Jevany je pekne klikata silnice, tam se jezdi pekne, co :-)

Wiii 02.12.2009  19:06

« Re: UTFG

No to teda, vetsinou kdyz nekoho chci svezt, tak ho svezu z Jevan na Vyzlovku. Ty zatáčky znám i poslepu a profrčim je fakt rychle :yes: >:-[]

Se nekdy ozvi a dame seslost ;-)

Jinak Bučiny jsou vazne nadherny ;-) mam to tam taky rad a ted na podzim je to uplne maximalne uzo ;-)

Martin_Beneš 02.12.2009  19:15

« Re: Re: UTFG

tak nekdy v pristim tydnu muzem dat srazek... Co vlastne studujes ty?

Wiii 02.12.2009  19:28

« Re: UTFG

Jsem na CVUT - Stavební fakulta :-) Jsem spis na ty technicky veci...

FRPE 02.12.2009  20:08

A já sem nevyučená dělnice s ČKD :'-(

Wiii 14.12.2009  17:31

Černá střecha

Zdravim Martine, tak nám zatím srázek nevyšel, ale to se nepraví :yes:

Kukám teď na tu tvou černou střechu. Doufám žes použil fólii a né barvu >:D Jinak jsem o tom dříve teké uvažoval, na bílem autě je to krásné ;-) Nakonec jsem se na to vykašlal, protože by to pak chtělo asi i černá kola.

Pro ilustraci ti tu dam odkaz na 320si s cernou strechou a kolama nějakého němčoura - má krásné fotky ;-)

Brandon Walsh 14.12.2009  17:48

« Re: Černá střecha

leonik vyzera dobre pekna zmena :yes: :yes: a to bawo ktore poslal wii jay je neskutocne :-O :yes:

Wiii 14.12.2009  17:58

« Re: Re: Černá střecha

No ted z te jeho "recenze" asi nejvíc pokoukávám po výfukovém potrubí od Inside performance ;-) Má tam odkazy na youtube se zvukem a jinak je prý průchodnější než origo ;-) :yes:

Martin_Beneš 14.12.2009  18:03

« Re: Re: Re: Černá střecha

ja bych tam dal rovnou trubku >:-[]

Wiii 14.12.2009  18:07

« Re: Re: Černá střecha

jojo, taky se mi ta úprava líbí až na ty neoriga světla, která mu dle videa uplne dobre nefungují >:D teda spíš brzdové světlo má asi tak vteřinu zpoždění, takže při ostrém brždění to ůže být o hubu :no: 8-s

PS: davej si tam co chces, klidně brčko od jupíka >:D Já tam radši dám něco takového :-! >:D

Martin_Beneš 14.12.2009  18:22

« Re: Re: Re: Černá střecha

no pruchodnou trubku na auto s turbem radsi ne :-) a co nejaky supersprint?

Martin_Beneš 14.12.2009  18:02

« Re: Černá střecha

to bawo je pecka! miluju takovy decentni upravy (dynamicky a zaroven elegantni).
      Jinak je to folie, cerna leskla. Matnou jsem nechtel, nejak se mi nelibi. A k bilymu autu se tolik nehodi. A cerny kola se mi nejak obecne nelibi. I kdyz na tom nemeckym jsou dobry, jak maj ten bilej prouzek...

FRPE 14.12.2009  18:27

« Re: Re: Černá střecha

To je pěkné!!! ;-) Náš Frpe si chce udělaát černou haupnu zjara ... ale ta střecha je fakt pěkná. To je Bramac a nebo Lindab Martine? ;-) >:D

FRPE 18.12.2009  20:03

Martine, Martine ...

... ty jeden kluku kolenatá, tys přezouval až včera na zimáky?
    Já už koncem září ... >:D >:D

Hele Cupra, FR a ostatní dobrý ale teď naplno užívám sílu 140PS a 4x4 při jízdě bokem a driftujeme, děláme hodiny apod.

Je to nyní na tohle nádherný počasí!!! Jak je ty starej brachu?
    Máš už pro mě dárek k vánocům? Cože? Že ho honem letíš nyní shánět? No tak to pospíchej kamaráde! >:D >:D

Martin_Beneš 18.12.2009  23:48

« Re: Martine, Martine ...

no tak ja jezdim prevazne v Praze kde lidi vetsinou ani nevedi, jak snih vypada. Jinak jsem mel pripraveny kola se zimakama uz od zacatku listopadu, ale cekal jsem az bude teplota dlouhodobe pod 5 stupnu celsia :-)

Verim, ze s haldexem musi byt docela psina, ale i s FWD se da docela blbnout za tohodle pocasi. Ale AWD je jinde no :-)

Jinak darky k Vanocum uz mam daaaavno koupeny :-)

foto jumper-Modo-Team-

jumper (Modo Team) 01.01.2010  12:29

Bělohorská

Neparkuješ občas na konečný bělohorský jak je bílá hora? Už jsem tam několikrát viděl přesně takovýho leona

Martin_Beneš 06.01.2010  16:53

« Re: Bělohorská

tak to bude asi nejakej dvojnik, v tehle casti Prahy ja se vubec nevyskytuju :-)

foto marco

marco 03.02.2010  12:38

Já to pípnutí na BC používám

To pínutí při nastavené rychlosti využívám občas na dálnici mám tam nastaveno 160 km/h. To je pro případ, že se trochu zapomenu a na té naší staré D1 se mi to nějak rozjede. Proti policajtům to pomáhá dokonale dlouhou dobu nevydržím takto jet když na mě svítí upozornění že jedu rychle mám maxidot. Stejně mě to minulý týden neuchránilo od pokuty 200kč, protože jsem si spokojeně jel z Prahy až k Měřínu jen z parkovačkama. Ono totiž moje verze Leona nemá na přístrojové desce kontrolku rozsvícení světel jen mlhovky a to nevím jaká. Stará dobrá Š120. Nějak jsem nedotáhl ovladač do poslední polohy aby svítila přístrojovka a i ten zbytek. tak jsem jel spokojeně s rosvícenýma parkovačkama. Hlavně že budíky svítily. Aspon ta že ta policajtka byla pěkná.

Martin_Beneš 03.02.2010  17:09

« Re: Já to pípnutí na BC používám

tak dvě kila, to je ještě dobrý :-) :yes:

Wiii 26.03.2010  11:25

Stálé poktkávačky

Cau Martine ;-) Jak se vede, já tě stále potkávám v Říčanech >:D Dokonce i odpovídáš na probliknutí >:D Někdy se musíme sejít... Někdy v létě, abych okoknul ten tvuj WTCC paket ;-) Jinak, ted maji u Exnera to samé (jen nevím co je tam za motor) co máš ty, viděl jsem to, když jsem jel okolo ;-) :yes:

Martin_Beneš 01.04.2010  16:01

« Re: Stálé poktkávačky

cus! ja ho tam taky videl :-) v bily barve...
      nekdy se urcite musime potkat a nafotit... ja ted pisu diplomku, tak nemam moc casu ale :-)

FRPE 19.04.2010  16:05

Martin přijel na bílém koni

Čao Seatisto,

vidím nové fotky, pěkné. ;-) :yes: Jak se vede?

Martin_Beneš 20.04.2010  12:24

« Re: Martin přijel na bílém koni

áááále....:-) hektické období. Práce, práce a do toho se snažím dodělat konečně školu - tzn. diplomka, statnice... Chvatam, chvatam, nemam stale klid... ;)

Brandon Walsh 28.05.2010  18:47

ahoj

ako je to s úpravou řídící jednotky a zarukou na auto ?

foto matii

matii 02.12.2010  13:19

úúúžasný

Tak teda klobouk dolu, to auto vypadá opravdu úžasně. Když jsem před lety kupoval Fabii, koukal jsem na starého Leona jako na potencionální koupi. Vůbec netuším, když jsem loni vybíral auto, že jsem si na něj nevzpomněl.

foto Endroo

Endroo 28.12.2011  14:07