Ford Focus (2009)

18.10.2009

MILUJI AUTA. A VŮBEC nevím, kde se to ve mně vzalo. Začalo to už ve čtyřech letech. Moje první fotka je od kolotočářů na autíčkách - sedím za volantem a…

Ford FOCUS RS (LukasRS)

"-- skrytý --" 18.10.2009  22:26

bomba :)

tak tohle je bomba a k tomu ta jedovata zelena, nadhera ! musi to bejt raketka, kolik to vazi ? ... jen ty kola by se mi asi libili trochu jiny, mozna min parsku nebo cerny :-) ale ta zelena je naprosto super a hod sem pls vic fotek :)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 18.10.2009  22:29

« Re: bomba :)

O tohoto krasavce se tak trošku zajímám,takže budu bedlivě sledovat tvé příspěvky a zkušenosti s ním. :-)
      Přidej,pls,víc fotek(interiér chybí)a hodnocení opravím. ;-)
      Jinak tě tady vítám a přeju jen radost s autíčkem!

LukasRS 18.10.2009  22:30

« bomba :)

Dík, váží to cca 1450kg, fotit jdu příští týden, dám jsem víc fotek

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 18.10.2009  22:38

« Re: bomba :)

Výborná kára,skvělá barva :yes: .Dle mého názoru JEDNOZNAČNĚ auto do Top 10,ALE...celková spokojenost 3?Není to málo?Jinak chápu že nemáš najeto dost km (chybí mi v recenzi zážitky z řízení a chování RSa).Fotky jsou bohužel nedostačující proto ZATÍM nehodnotím,ale až tam bude interér a pár zajímavých detailů (a že jich RSo má),máš u mě rezervováno 3 x 10 (zatím virtuálně : auto 10,recenze 9,foto 8 s přimhouřeným okem) ;-).Výborný výběr,gratuluji :yes:
      btw : v záporech bych asi uvedl vyšší posez (mě by nevadil ale některým určitě ano)

LukasRS 18.10.2009  22:52

« Re: bomba :)

Zdar, spokojenost už je za 10, blbě jsem na to máčnul, jsem na chalupě a připojení je tady pomalé, takže další info a fotky budou příští týden

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 18.10.2009  23:09

« Re: bomba :)

LukasRS - na info a fotky se docela těším,z okruhu mám pár fotek na MACZ stejného RS (zelená)s jeho majitelem jsem prohodil pár slov,prodává ho ;-\ :-!

foto VipermCZ

VipermCZ 19.10.2009  18:45

« Re: bomba :)

Dávám 3x10 i když fotky tomu zatím neodpovídaj.. jenže co jinyho dat takový káře? :-) ..až mě budeš předjíždět, tak dávám okýnka dolů :)...

foto ZonixX

ZonixX 18.10.2009  22:30

eReS

clovece... >:D :yes: na zaciatok odo mna palec hore!! pridaj fotky, rozpis to!! taky klenot... >:D :yes:

foto Kubyyyk

Kubyyyk 18.10.2009  22:32

Áááááááááááááááááá!!!!!!!!

Sakra, tak to maximální závist!!!!!!!!!! Gratuluju!!!!!

A koukej okamžitě dodat další fotky, ale i tak 3x10!!!

Koukám že máš fotky z náměstí z Plzně, kdybys tu někdy byl ještě tak by jsi mě mohl svézt hehehehe >:D

LukasRS 18.10.2009  22:34

« Re: Áááááááááááááááááá!!!!!!!!

Jo, Jo, Plzeň, tam vedla první cesta ...

foto krovakus

krovakus 18.10.2009  23:00

« Re: Re: Áááááááááááááááááá!!!!!!!!

tak tak. souhlas s Kubykem. Az se zase nekdy budes chystat do Plzne a budes si chtit zamachrovat, urcite dej vedet. Kvuli tomuhle skvostu se klidne uleju i ze skoly. ;-) :-!

foto WNC1988

WNC1988 19.10.2009  22:52

« Re: Re: Re: Áááááááááááááááááá!!!!!!!!

taky se připojuju...naprosto famózní autíčko-gratuluju a tiše závidím :-) :yes:

Thomasino 18.10.2009  22:48

Super kára!

Bezva kára! Dobrá volba! Sám jsem přemýšlel taky o Focusu ST, měl před tím dva Fordy, ale nakonec se rozhodl pro jiný HotHatch od konkurence. Ale Fordi mají stále místo v mém srdci... Focuse RS jsem také krátce zvažoval, nový byl sice už nad rámec mých finančních možností, ale prodává se krátce jetý již kolem 890 tisíc s daní. Ale zvuk má eReSo fantastický. Poprvé jsem ho naživo slyšel už před rokem a čtvrt v Alpách na Grossglockneru, kde testovali zkušební auto a byl to nezapomenutelný zážitek! Stihl jsem i pár fotek, kdyžtak mrkni do mé recenze.
    Tak si ho užívej, snad tě někde potkám na nějakém srazu ;-) Doufám, že brzo přidáš další fotky a zkušenosti, pak vylepším své hodnocení na 10 i za fotky :-)

LukasRS 18.10.2009  22:55

« Re: Super kára!

Dík, tvojí recenzi jsem už četl, jako většinu na moje.auto.cz, ale přihlásil jsem se až dneska, takže se zatím musím prokousat s tím, co tady všechno můžu dělat(hodnocení, fotky apod.)

"-- skrytý --" 18.10.2009  23:21

rs

Mooc pěkné auto a barva. Sám jsem ho měl do nedávna jako nástupce ST, ale moc budí moc pozornosti, až moc. Někomu to ale vyhovuje dle recenze :-)

At slouží

"-- skrytý --" 19.10.2009  01:12

fakt nádhera!!!

ať slouží a taky víc fotek!!! jak je to tvrdé na ty naše silnice?

LukasRS 09.01.2010  23:28

« Re: fakt nádhera!!!

Ani ne, tvrdé není, jen dlažba v Praze (kočičí hlavy) to je děs, docela dobře to filtruje i kanály apod.

"-- skrytý --" 19.10.2009  03:04

Prostě AUTO

Nemám slov, blahopřeji:) přijď se podívat na [odkaz]

foto Merkur

Merkur 19.10.2009  08:24

První liga

Dle mě nejlepší hothatch na trhu :yes: .A zvuk to má parádní,protože jak jsem ho na brněnským okruhu tlačil před sebou,tak z těch jeho dvou laufů (možná spíš rour :-) ) to tak nádherně chrčelo a řvalo.Ještě teď mám ten zvuk v paměti :yes:

"-- skrytý --" 19.10.2009  11:02

hele

3x10 ale doplň fotky taková kára si to zaslouží >:D >:D

SadloST 19.10.2009  13:23

Blahopreju

Blahopreju ke koupe. Mel jsem prilezitost toto auto kratce ridit a verim tomu, ze musis kochat blahem.

foto Hitachi

Hitachi 19.10.2009  13:48

Gratuluju!!!

určitě z něj máš radost jak malej kluk. RS se mi moc líbí, je to super auto za super peníze. Ta zelená mu sluší. Zapracuj ještě na fotkách ať se máme na co dívat ;-)

foto jirkaST

jirkaST 19.10.2009  15:36

Krasavec

Naprostá paráda a ještě k tomu v jižních čecháh >:D ,doufám že někdy uslyším tu výfukovou kanonádu na vlastní uši :-) co se týká auta, sám mám focuse, takže nelze nechválit tuto nejlepší volbu :-)

foto jirkaST

jirkaST 19.10.2009  15:38

Krasavec

ještě dodatek dávám už teď 3x10 a těším se na další fotky a dojmy :-)

foto zip2016

zip2016 19.10.2009  16:35

To chci!!

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera. Já to chci taky. Krasavec!! :yes: :yes: :yes:

foto GooF-RaceFans-

GooF (RaceFans) 19.10.2009  22:03

« Re: To chci!!

Pridavam se k Zipovi, proste nadhera. Za tech par fotek jsem ti nechtel dat 3x10, ale cosi maleho zeleneho mi piskalo v hlave a nedalo mi to ;-) Preju hodne zabavy a zadnou havarku >:-[]

white label 19.10.2009  18:24

fofoRS

S tím "dechberoucím" pružným zrychlením souhlasím... i s tím, že je škoda, že změnit režim řízení lze až po zastavení, což je škoda zvlášť na našich velmi proměnlivých cestách...
    S tím zvukem se shodnem pouze "z venku", protože to, co se z jeho parádní zvukové kulisy dostane do interiéru k řidiči, je proti tomu (pro mě osobně) asi největší zklamání...
    Auto se mi vzhledově líbí mnohem víc, než všechny (třeba i schopnější) STi a Eva...
    Barvu bych osobně volil bílou, ale zelené bych dal přednost před modrou...(viděl jsem na živo všechny tři)
    Tak si ho pořádně užívej... :yes: ;-)

foto stirecek1

rest 19.10.2009  21:06

co dodat? ... proste parada, gratulujem :yes:

"-- skrytý --" 19.10.2009  21:13

Respect!!!

Pro mě jedno z nej aut tady, velká gratulace ;-) Přidej víc fotek, ať toho hodnocení nelituju :-)

foto Johny-Rico

Johny.Rico 20.10.2009  13:37

W-O-W

Netřeba nic dodávat! :yes: :yes: :yes:

foto Francesco

Francesco 20.10.2009  13:56

Focusak

úžasná kára to musí bejt na jízdu.. já mám Focuse II (05) je to teda 1.4 ale jede pěkně, líbí se mi že píšeš že ve 180 je znát přítlak :-) já sem z toho svýho vytáhnu s větrem v zádech,ale dostal sem to.. Jinak sem měl možnost se projet ve Focusu ST a to je bomba, takže už nevim jak musí jet tahle "zelená bestie" ale každopádně pro mě asi nejkrásnější auto současnosti! Je možná dobře že focus je 2-kolka, ptž si tak ford udržuje svoji jedinečnost a jak je u RSa vidět,tak se dokáže i se 4-kolovou konkurencí dobře poprat. Ona by i ta cena tim pohonem trošku vzrostla... Auto Ti chválim,nejsem závistivej,ale tohle ti závidim ;-) ne ale káždopádně přeju mnoho úspěšných kilometrů s tímhle krasavcem! Nevim kolik Ti je,ale já snad sem eště mladej,tak se budu prodírat motory focuse přes 1.4, 2.0 TDCi, 2.5 ST a pak možná když už bude ereso 10 let starý tak se k němu dostanu >:D

"-- skrytý --" 20.10.2009  17:35

rs to je respek kamo!!

musim priznat ze ford neni ubec moje oblibena znacka ale samo ji nikomu neberu!!!! jenze FOCUS RS to je jina!!! mel sem tu moznost se v nem svest a je to tak, jak se vsude pise, je to nejlepsi hot-hatch co znam!! fakt se poved!!! tobe nemuzu dat nic jineho nez 3x 10!!! sice by fotek mohlo byt vice ale to bude!!! jinak se mi fakt mooc liby ze nejses nemachrovanej, proste frajirek co si koupi autak na machry!!(je jich dost) a je poznat ze mas to motorysticky srdicko na pravem miste!! nezbyva nez gratulovat k tomuto kocaru a poprat mnoho kilometru bez zadnych komplikaci a kolizi!!!

ypsilon 20.10.2009  20:17

gratulace

naprostej nesmysl,nejlepsi hot-hatch :yes: ..bude jich u nas podle me malo,tak se o nej pekne starej,ponac je to exkluzivni kara,ktera si to zaslouzi a chtelo by to vic fotek ;-)..jinak Ti gratuluju,preju Ti mnoho stastnych km bez nehod a treba nekdy na nejakem tom srazu :-) ..

"-- skrytý --" 20.10.2009  20:47

netřeba nic dodávat

tak konečně je Focus RS tady na stránkách:-) gratuluju a doufám že auto bude co nejvýše, vzhledově je nádherný :yes: Taky doufám, že postupně přibudou k tvému autu nějaké zkušenosti z užívání...

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 20.10.2009  21:02

Gratuluji ke krásnému autu, ale ve srovnání s CLS 63AMG bych byltrochu opatrný

sice je to atmosferický motor, ale přeci jen má asi o 213koní víc. 0-100 asi 4,4s a 0-200 staci dalsich cca 10s.

"-- skrytý --" 20.10.2009  21:50

« Re: Gratuluji ke krásnému autu, ale ve srovnání s CLS 63AMG bych byltrochu opatrný

no to je sice pravda, ale zase vem v potaz vahu a dale to, ze za urcitou hranici jiz ten vykon navic je znat pouze minimalne. Je obrovsky rozdil auto 50Kw a 140Kw, ale jiz daleko mensi treba mezi 170Kw a 260Kw... Takze sice nemohu soudit konkretne v tomto pripade, ale v obecne rovine bych to srovnani klidne nechal byt

Focus RS je jiste skvele auto, Ford auta umi, predchozi generace Focusu RS byla vytecna, jedine co ho degraduje je ten pohon, ale Ford si to asi spocital dobre, naklady jsou mnohem mensi a zisky vetsi:-). Pokud byste nekdo mel tip, kde pujci predvadecku k poradnemu projeti, hned dejte vedet:-))

foto STi-Modo-Team-

STi (Modo Team) 22.10.2009  00:16

« Re: Re: Gratuluji ke krásnému autu, ale ve srovnání s CLS 63AMG bych byltrochu opatrný

Nazdárek Martine! Tak já už měl jednu předváděčku slíbenou, ale nevyšlo to... ;-\ RSko se fakt povedlo, měl ho pučené náš soused novinář ze SM a na něj to bylo už moc syrové a to i víc než po té půjčený Nissan 370Z. Až na ten náhon je to ale dokonalé auto, vzhledově daleko výraznější než nové STi. Ale ve zrychlení proti CLS63 AMG nemá šanci (alespoň sériový).

foto Nicco

Nicco 24.10.2009  22:13

« Re: Re: Re: Gratuluji ke krásnému autu, ale ve srovnání s CLS 63AMG bych byltrochu opatrný

Snad by sa dalo otestvat tu:

foto intent

intent 20.10.2009  23:50

Pecka

Kamaráde gratulace.
    Dlouho jsem pokukoval po oranžovém ST, ale nakonec mi rozum volil jinou cestu. Tohle je pecka a rád Tě vztyčeným palcem kdykoli pozdravím a pustím před sebe.

talio2 21.10.2009  12:30

jižní čechy

ahoj, odkud přesně jsi ?? jestli to nechceš psát sem tak klidně do SZ :-) díky moc

foto rooney

rooney 22.10.2009  10:34

Přední náhon

Nechápu.. cca 305PS na přední náhon, na co ti němci mysleli, to mělo bejt RWD,ale tady bych spíše volil 4X4. Přední náhon u tak silného auta beru jako velké mínus.

Ale jinač moc pěkný,a gratuluji ti k němu :-)

talio2 22.10.2009  11:24

« Re: Přední náhon

němci ? myslel jsem, že FoMoCo je americká společnost.. kdyžtak se omlouvám za svojí neznalost :-)

Chobot 22.10.2009  11:33

« Re: Re: Přední náhon

jo, jo to se tu řeší taky furt >:D Nejsi na omylu, FoMoCo je americká společnost..

Taky mi to nevonělo, že to udělali jako předokolu, ale jak je psáno výše tak si to asi spočítali dobře. Je fakt, že jsem tohle auto ještě ani naživo neviděl, natož ho pak řídit. Ale z těch pár testů co jsem viděl, si nikdo z těch co měli možnost zařídit si, na jízdní vlastnosti nestěžoval, ba naopak všichni pěli ódy na to jak je u tohoto vozu předokolství dobře zamaskováno co se týče jízdních vlastností.
        Já bych to neviděl tak černě :-)

talio2 22.10.2009  11:48

« Re: Re: Re: Přední náhon

by mě zajímalo jak to bude žrát předni gumy.. navíc Mazda 3MPS je taky předokolka a taky dost silná a dnešní elektronika+samosvor zaručí si myslím docela nemalé divy :-)
          Fordům obecně moc nefandím ale Focus ST a RS je něco v čem bych si zatraceně rád alespoň jednou svezl pr*del >:D

SadloST 23.10.2009  14:18

« Re: Re: Přední náhon

Pokud se nemilim vozy Ford ST a RS maji na svedomi tym ST pod vedeni Jost Kapito a sefkonstruktor Dirk Densing. Oba panove jsou Evropane a Team ST sidli tez v Evrope, jinyma slovama vozy ST a RS nemaji s Amerikou nic spolecneho.

white label 23.10.2009  22:18

« Re: Přední náhon

Myslím, že se ani moc "nemÍlíš", ale značka s jedním slavným příjmením, k tomu přece taky (tak nějak) patří... ;-)

foto Nicco

Nicco 24.10.2009  22:18

« Skoda je ceska znacka a nie nemecka.

FoMoCo je sice americka spolocnost, ale toto auto vyvijali Nemci spolu s Anglicanmi, kedze europsky Ford je nemecko/nnglicky, ale suhlasim, ze sa to tu furt riesi. Niekto napise, ze nemecky Ford a dalsi v zavese, ze americky.

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 22.10.2009  18:07

« Re: Přední náhon

spíš Britové, sportovní divize Fordu má sídlo v GB. 4x4 by byla moc těžká a zvýšila by hodně cenu, proto se rozhodli zachovat FWD. A podle všeho se jim to moc dobře povedlo ;)

white label 22.10.2009  21:15

« Re: Přední náhon

Vidíš, společnost je Americká, divize je v Anglii a vyrábí se to v Německu...a říká se tomu "globalizace"...., tak si pak z toho vyber...

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 22.10.2009  18:08

mazec !!!

Takže gratuluji velice k Fordu rodokmenu RS a jen tiše závidím :-) Až budeš mít chvilku čas, mrkni na www.stdrivers.cz, stránky jsou sice ve výstavbě, ale forum běží a asi by nikomu nevadilo, kdyby ses přidal ;)

Ondřej Šámal 23.10.2009  00:21

Gratulace...

... ke skvělýmu autu. Zrovna dneska jsem zjistil, že chodím s tvým bratrem do školy, ukazoval mi i pár fotek, tak je tam přidej, tohle auto si to zaslouží ;-) :yes:

"-- skrytý --" 25.10.2009  01:09

TOP10

Tohle auto by tam mělo mít svoje místo

foto Prase

Prase 25.10.2009  08:21

« Re: TOP10

neco na tom bude jednou jsem ho videl na zivo a je to bomba tohodle si proste vsimnes urcite vic nez a6 co stoji vedle :-)

white label 25.10.2009  11:08

« Re: TOP10

Tak pokud by nějaká vyšší stř. prémie vypadala tak "vyzývavě" jako FoRS, tak by asi moc šancí uspět na trhu neměla, chce to srovnávat srovnatelné... ;-)

foto Prase

Prase 25.10.2009  11:37

« Re: Re: TOP10

muj priklad byl spis na to ze nejen ze je vyrazne ale i neobvykle ;-)

v3jc3 25.10.2009  12:36

« Re: Re: TOP10

no hlavně koncern NIKDY takové auto nevyrobí :-)

talio2 25.10.2009  13:45

« Re: Re: Re: TOP10

tak to se tlemim >:D >:D

Ronault. 25.10.2009  14:10

« Re: Re: Re: TOP10

No takové Scirocco vypadá lépe než RS a hádejte se kdo chcete, tohle je zvenčí tak trochu jen "natuněný Focus" ;-) Samozřejmě jinak to je podařený stroj, to až tady na mne opět nezaútočí modří oválové 8-s

v3jc3 25.10.2009  16:18

« Re: TOP10

Já se hádat klidně budu, je to každého nároz a můj je takový že Scirocco vypadá vedle RS nudně, vůbec není agresivní, působí spíše jako leštěnka. Jestli je RS natuněný Focus, tak Scirocco je 6-kovej Golf s širokým zadkem...
              Jo a nejsem zaujatej.

Ronault. 09.01.2010  23:44

« Re: Re: TOP10

Svou nezaujatost jsi prokázal tímhle: "no hlavně koncern NIKDY takové auto nevyrobí", takže proč se s Tebou hádat. Nezaujatý jsem spíše já, protože nejsem ani Fordista, ani koncernista. Design Rocca je dotažený, Focus RS je třídveřák s pár úpravami. Mluvím stále o designu.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 10.01.2010  00:08

« Re: TOP10

v3jc3 - Scirocco nevypadá agrasivně?Tak toto slyším poprvé..fakt je,že vyjímka potvrzuje pravidlo >:-[] ..RS vypadá agresivněji,o tom žádná,ale rocco není pravověrný HH,ale sportovní coupe...

white label 10.01.2010  00:28

« Re: TOP10

FoRS nevypadá vůbec špatně a už vůbec né nudně, ale ve srovnání třeba s třídveřovým Focusem ST působí o něco více "pozérsky" zvlášť v této populární "jedovatě" zelené...
                Odstín zelené na roccu není tak "naléhavý", což je podle mě dobře. Ale třeba ztrátu přední partie ze studie iroc, jsem skoro obrečel... ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 10.01.2010  00:48

white label - to jsme dva :'-(

Ronault. 10.01.2010  00:54

« Re: Re: TOP10

S tím Irocem jsem to pocítil jako opak. Mě ten předek připomínal nasávač ručního vysavaček, co máme doma... navíc tyhle s prominutím "držky" už mi příjdou ohrané, proto jsem čumák seriového Rocca uvítal s potleskem. :yes:

white label 10.01.2010  01:01

« Re: TOP10

No jo ty si na ty předky vůbec nějak "anomálně úchylný", viz třeba ten tvůj oblíbený face Clia RS... :-O >:-[]

Ronault. 10.01.2010  01:03

« Re: Re: TOP10

:*) Jsem svůj... Teď je dobrá reklamní hláška: Drive the change.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 10.01.2010  20:38

« Re: TOP10

V tomto se musím přidat na stranu Ronaulta.Výsledný čumák Šíra se mi líbí mnohem víc,než ta 'huba'.

Lukas - videa supr,jen ta kvalita....škoda jí :-(

LukasRS 09.01.2010  23:33

« Re: Re: Re: Re: TOP10

Respektuju názor, Scirocco je fakt pěkné i v zelené, jen je trošku víc smetanová, moje zelená se mi líbí víc. Ze zadu je Scirocco pěkné, jen mi tam chybí lepší laufy, to vyřešilo teď Scirocco R (doporučuju kvalitní recenzi od DSF Motormagazine na youtube), ale mám problé s předkem Scirocca, to holt nepřekousnu, není tak pěkná jako na konceptu. Ze začátku jsem o něm i uvažoval, ale ten předek - zejména maska chladiče mě fakt nebere, ale jinak mu fandím

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 09.01.2010  23:39

« Re: TOP10

LukaRS - no já někdy chci předek z roccaR koupit,líbí se mi šíleně,i když čumák,co mám teď,není vůbec špatnej a je mnohem hezčí než zadek (a maska mýho Scira se mi líbí nejvíc >:D )..lehce mi to připomíná plast přední masky GT-R.
                Kdybych si koupil Focus RS tak asi v té tvé ,,jedovatě,,zelené.Podle mě jsi vybral skvěle :yes:

Ronault. 09.01.2010  23:59

« Re: Re: Re: Re: Re: TOP10

Ohodnotil jsem tě. Mě osobně se RS líbí, ale ne tolik jako Rocco a to ze všech stran. Předek mi příjde už moc okoukaný s tou tlamou... trochu se to ohrává u všech značek. RS je pro mě přitažlivé motorem a podvozkem, jak jinak :yes:

white label 10.01.2010  00:19

« Re: TOP10

Myslím si, že je jedině dobře, že nikdo jiný (nejen "koncern") kromě Fordu "takové (stejné) auto nevyrobí". Nebylo by asi moc smysluplné, kdyby např. FoRSII nabízelo hned několik výrobců, je asi lepší, mít možnost si vybrat... ;-)

"-- skrytý --" 25.10.2009  13:26

Živá Legenda

Tohle auto se teprve začalo vyrábět a už se stalo legendou. V té naprosto geniální zelené barvě nemá chybu. Má akorát spotřebu, vysoký výkon, krásnou image závoďáku a přitom to je relativně stále klasický, dalo by se řící skoro až rodinný, vůz.
    Viděl jsem ho projíždět v Brně na Kounicové a nikdy jsem nezažil podobný pocit, skoro se zdálo jakoby se začal zastavovat čas, když projíždělo kolem. Ten zvuk motoru, design a podtrhující zelená barva, skoro každý se za ním otočí, i když neví která bije.
    Přesně takovýhle auto si jednou koupím, protože bych nezemřel šťasný, kdybych se s ním pár let nebavil...

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 25.10.2009  14:21

eReS

Viděl jsem ho naživo jednou jedinkrát, v garážích na letišti ve Vídni, bylo tam jak "pěst na oko", samozřejmě v dobrém slova smyslu. V záplavě passatů, A6ek, Eček, apod to byl prostě exot.
    Vypadá opravdu božsky a jezdit musí ještě o dvě třídy líp ;-)
    Ať slouží! :yes:

ypsilon 03.11.2009  16:35

tak asi takhle...

prisel Tvuj fugas RS na svet :-) [odkaz]

"-- skrytý --" 06.11.2009  10:15

FF-design

Ja se nemuzu zbavit pocitu,ale FFRS1 design se mi libi víc,byt je stary(tuctovy),pro me je nej. co se tyce vzhledu,STčko ani nove RS mi uz neprijde tak atraktivni

foto Lifty

Lifty 25.11.2009  18:17

Zdravím a přeji hodně zábavných kilometru.
    A ještě dotaz....v neděli na cestě mezi Frýdkem a Příborem? Nebyl jsi to náhodou ty? Kdové možná už Vás jezdí po republice více :-)

LukasRS 09.01.2010  23:34

« Re: Ahoj

Nebyl, ale potkal jsem už jedno zelené a modré. Jen ať je nás víc.

"-- skrytý --" 21.12.2009  08:02

Pneu.

Daju sa na Focus RS 2009 zalozit aj R18 pneumatiky?

white label 21.12.2009  15:34

I podle této fotky [odkaz]
      18" určitě ano, snad by vešly i některé 17", 16" už ale ne...

Thomasino 21.12.2009  16:05

« Re: Pneu.

Taky jsem to tak tipoval. 18" v pohodě, 17" možná, 16" těžko. Asi by tam už nebyl prostor na slušný chlazení brzd. Nemluvě o tom, jak by vypadal Focus RS s 16" kolama >:D

"-- skrytý --" 22.12.2009  02:25

V TP je minimální rozměr disků 7J x 17 H2 ET 50 na pneu 205/50 R17 89 Q M+S

Takže 18" tam jdou také, na některých fotkách jsem RS s 18" koly viděl. Můžeš se taky podívat na [odkaz] a zkusit to protáhnout konfigurátorem, případně prolistovat certifikáty, a vybrat nějaké disky v rozměru R18.

LukasRS 09.01.2010  23:37

« Re: Re: Pneu.

Přesně tak, nejmenší rozměr jsou 17", hlavně kvůli předním kotoučům, jsou fakt velké. Jinak ale i na zimu mám Dunlop 19" a spokojenost, jak na sněhu, tak i na suchu, kolem plus 10 jsou ale už trošku neklidné, ale to je u zimáků normal

FRPE 22.12.2009  02:27

Ty vogo Hrášku!!!

To teda čumím a to tak že velmi. Pěkný auto a velmi pěkná recenze. Dávám 11bx3ks ;-) >:D

tofoj 05.01.2010  16:07

4C4?

Čau, dneska sem tě viděl v modřanech a musim říct, že to auto se vážně nedá přehlídnout >:D
    Pjekný auto :yes:

LukasRS 09.01.2010  23:38

« Re: 4C4?

Cau, tak tak, to jsem byl já (jukni na video). Jinak jsem upravil recenzi a přidal videa.

Zelené je ideální barva na zimu - jsem vidět :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 10.01.2010  01:28

« Re: 4C4?

LukaRS - videa dobrý,hlavně ten záběr speedu na dálnici,jen by to chtělo lepšího kameramana a kameru :-| ...,,valilo,, to jak neřízená střla! :yes:

foto icetiger

icetiger 10.01.2010  09:11

video

škoda, že ty videa jsou filmované přes mobil, kvalita tím hodně utrpěla ;-\

Thomasino 10.01.2010  19:20

Nové fotky

LukasRS, díky za SZ a vyslyšení mého nedávného "apelu" na nové fotky! Je to bezva, doufám, že časem přidáš další a budeme se s tebou tešit z tohoto úžasného auta! ;-)

P.S.: Jo a pár fotek černého Focusu RS najdeš u mé recenze na C-MAXe ;-)

foto tigerbp79

tigerbp79 10.01.2010  21:40

Moc pěkný

Moc pěkný, nové fotky, upravená recenze, video!Jen tak dále! VIVA FORD, tak ať ti to jezdí, a třeba se někde potkáme.

LukasRS 06.03.2010  11:43

« Re: Moc pěkný

Zdravím, tak jsem přidal pár nových foto - jestli zas budou kecy, vyřídím si to osobně :-) , je to z výletu po českém tankodromu - rozuměj jakákoliv silnice, kousek od Berouna - jinak mám najeto cca. 23.000 za půl roku - hodně cestuju, auto bylo na servisce (ranec peněz za skoro závodní olej - dám později víc vědět) a už zničilo jedny přední pneumatiky (300 koní to pěkně hobluje), ale jinak max. spokojenost. Spotřeba je cca 12l pořád.

Mějte se a těším se, že se brzo uvidíme na nějakém srazu, kdyby měl někdo info, ať mi dá prosííím vědět, moc nestíhám nějak číst diskuze, ale recenze čtu poctivě :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.03.2010  19:17

« Re: Moc pěkný

lukasRS - pěkný fotky,pokud bude sraz,tak se to na diskuzi dočteš ;-)

Thomasino 31.03.2010  22:26

« Re: Moc pěkný

LukasRS - jeden malý sraz je tuto sobotu v Rožnově pod Radhoštěm ve 14.3O hod, ale nevím jak je to pro tebe daleko ;-) Viz.info v mé diskuzi..

Další velký sraz se plánuje na sobotu odpoledne 8.5 kdy je v Brně na okruhu velký sraz KSA, kde bude spousta nádherných sporťáků z celé Evropy. Většina nadšenců do aut stejně do Brna pojede aby to viděli, takže máme v plánu se pak potkat odpoledne nebo navečer někde na rozumnm místě. Jistě to tady týden předem bude v diskuzích, možná zase u mě ;-)

Vidím, že jsi přidal další fotky, to je bezva. Snad nějaké povedené budou ještě následovat. Zkus to s jiným než zeleným pozadím, lépe by to auto vyniklo ;-)

LukasRS 01.04.2010  08:09

« Re: Moc pěkný

Dík za info, Rožnov je trošku daleko (jsem z Tábora), takže to vidím bledě, ale Brno je ok, stejně jsem tam plánoval vyrazit, jsem pro. A díky za info.

foto tigerbp79

tigerbp79 06.04.2010  23:15

Moc pěkný fotky - Brno na Obzoru

Pokud bys měl cestu do Brna.. tak dej vědět ;o) parťáku!

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 07.04.2010  20:52

FoRS vs.GT-R

V novinkách jsi moc zajímavě popsal jízdní dojmy,jen v tom pružným zrychlení bych byl opatrnej.Myslím,že kdyby zato GT-R na rovince fakt ,,vzalo,,zmizel by ti,než bys řekl ,,GT-R,,.Focus RS může GT-R stíhat max.na úzkých a rozbitých okreskách,všude jinde je Nissan úplně jiná liga..teda pokud pojedou dva vyrovnaní řidiči ;-)

Ronault. 07.04.2010  21:08

« Re: FoRS vs.GT-R

S tím bych sice souhlasil, ale mě zaujaly nové fotky a ty se fakt vyvedly. Kompozičně jsou parádní a taky se mi líbí kvalita. Co máš za foťák?

FRPE 07.04.2010  21:17

Nebíše tam náhodou Lambo Galardo, bo sem to blbě četl ... :*) :-O

Jinak ač se mě zelená nelíbí, tak tahle je vážně super. :yes:

LukasRS 08.04.2010  11:39

Canon EOS3OV, takže zrcadlovka na kinofilm, jsem staromilec :-) a díky za ohlas

LukasRS 08.04.2010  11:46

« Re: FoRS vs.GT-R

Já se nebavím o zrychlení 200 a výš, ale na okreskách tohle pojede jen magor, pokud by byly dlouhé rovinky, tak rozhodně ujede, ale na silničkách menších (ani nemusí být rozbité) se GT-R nevzdálí, protože je o hodně těžší a větší, dost mu v zatáčkách ujížděl zadek. Taky je to určitě o řidičích, ale podle způsobu jízdy bych neřekl, že to byl začátečník. Pokud bychom se bavili o okruhu, kde jsou delší rovinky, tak je GT-R hned pryč, ale pokud by se jelo na Stelviu či na Grossglockner Hochalpensetrasse tak bych to tak jednoznačně neviděl. Jen info, v Autocaru vyšel tak před rokem článek, kde vzali GT-R a RSko na silničky a jen potvrzují moje zkušenosti, včetně toho, že na okruhu by GT-R zmizelo.
      Zatím L.

Ondřej Šámal 08.04.2010  12:59

« Re: Re: FoRS vs.GT-R

Tak GT-Rko je skoro o 300 kg těžší, je delší, má i delší rozvor, takže na běžných okreskách a techničtějších tratích skutečně může Focus RS držet s Nissanem krok, dokonce mu i ujet, pokud má lepšího řidiče ;-) Btw. se mi už brácha ve škole chlubil, jak prohnal GT-R. Být tebou, taky bych byl naštvanej >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 08.04.2010  13:10

« Re: FoRS vs.GT-R

LukasRS - ..dost mu v zatáčkách ujížděl zadek? :*) Jasně ,já napsal,že má Focus rozhodně šanci na rozbitých zatáčkovitých silnicích,nicméně dnešní test v Autocaru (jel v GT-R Mihálik)vyznívá,že dobře řízené GT-R ujede většině podobně výkonným vozům ;-)

LukasRS 08.04.2010  15:24

« Re: FoRS vs.GT-R

No jasně, ale to jsme pořád v kruhu, podobné vozy jsou Lambo apod. a to je zase o velikosti a váze, přestože Lambo či Porsche mají váhu o dost nižší než Nissan.

foto kexxik

kexxik 09.04.2010  19:59

« Re: Re: FoRS vs.GT-R

tomu fakt nevěřím, viděl jsem test jak GTR hravě ujíždí Gallardu a při měření bočného přetížení ho také porazilo! Focus RS by se ho opravdu neudržel ani v těch zatáčkách na kvalitním povrchu, možná má vyšší hmotnost, ale výkon i 4x4 jsou jasné plus. Jinak výkon GTR se odhaduje mnohem nýš než Nissan udává, cca o 50-80koní (série údajně 480).

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 09.04.2010  20:14

« Re: FoRS vs.GT-R

kexxik - mám na to podobný názor,ale fakt záleží i na řidiči ;-)

foto kexxik

kexxik 10.04.2010  15:32

« Re: Re: FoRS vs.GT-R

souhlas. Je to o řidiči. Právě proto se toho GTR udržel, jen proto,že neuměl rychle jet v zatáčkách si ho RS mohl chvíli prohlížet...

Chobot 08.04.2010  11:51

Nazdar

Auto 10b. já Fordy rád, Focusy rád, RS už ani nemluvě >:D
    Recenze 10b. Místy trošku zmatečná, ale jako celek dobrá.
    Fotky 10b. Jediná připomínka. U takového auta neřeším místo na zadních sedačkách a kufr, ale motor(tu hromadu plastu co je pod haubnou >:D ) bys ještě cvaknout mohl.
    No je to krása. Nechť ti dělá jen radost ;-)

foto ZiP2150

ZiP2150 09.04.2010  02:10

PREČO TERAZ?!

Prečo som si až teraz všimol na MACZ skvost medzi HH?! Nádhera, krása. Bez slov. Zajtra začnem študovať recenziu a preto by som sa predom rád spýtal: ako je to s prenesením turbo-výkonu na cestu cez prednú nápravu? Ja mám na Hondu záujem v pokročilej dobe dať športový diferák... ale vopred by som si vypočul pár názorov. Dík!

LukasRS 09.04.2010  08:04

« Re: PREČO TERAZ?!

Diferenciál jen doporučuju. Jel jsem právě v ST a to hrabalo prakticky pořád při rozjezdu. U RSka to neznám, kromě toho když zabořím plyn na podlahu, ale to hrabe každé auto. A hlavně v zatáčkách je to úžasné,máš dojem, že půjde auto ven a v ten moment diferenciál zabere a vytáhne auto ze zatáčky. A pokud je extrémní mokro, či sníh je třeba dávat pozor, přesnos je trošku horší, občas blikne protiskluz, ale to je tak dvakrát za cestu. Takže nic neobvyklého, za takového počasí hrabou i zadokolky.

foto ZiP2150

ZiP2150 09.04.2010  22:23

« Re: Re: PREČO TERAZ?!

No.... ja o protipreklze môžem tak akurát snívať: stará škola bez elektroniky, to je môj osud ;-) Z tvojho textu je to až na neuverenie, i keď, samozrejme, realita je na tvojej strane. Fakt je ťažko uveriť takému výkonu na prednej náprave. Diferák na Hondu stojí od 900$, verím, že sa to oplatí :-)

LukasRS 10.04.2010  18:02

« Srovnání GTR v RS video

Zdravim, opravdu je to tak, zrovna dneska pršelo, ani jednou mi nezabral protiskluz, je dost pravděpodbné, že to bude kombinace samosvoru a speciální přední nápravy. Je důležité nastavit účinek posilovače. V režimu Sport je to na okresky, Normal je na nic, a Comfort je na dálnice a město. Taky se hodně chytáš vyjetých kolejí a je obtížnější dostat auto zpátky (každopádně na to bude mít vliv i šířka pneumatik)

A jinak ke kauze GTR ca. RS, s GTR jsme jeli cca. 20 min - to není chvilka vzhledem k rychlosti :-) Nicméně je jasné, že je to vždycky o řidiči. Ale i to srovnání na okruzích je přesně to co jsem říkal, že GTR na okruhu Focusu zmizí. Ale pokud se podíváte na techničtější kruhy, tak je rozdíl cca. 3-5 vteřin, což je přesně opět to co jsem říkal, že na obyčené silnici jsou schopný se vedle sebe udržet. A zase budeme říkat, že časy na okruhu závisí na počasí, jezdci, pneumatikách, takže i srovnání by musel být ve stejný čas.....

Jinak posílám odkaz na video mezi RS a GTR, který dělal Autocar a který se týká reálného provozu, a to je přesně to o čem mluvím, nikoliv o okruzích

foto Jetty

Jetty 10.04.2010  19:25

« Re: Srovnání GTR v RS video

Sorry, ale nepřipadá mi, že by na tom videu jel někdo kudlu. Navíc Ford nemá šanci na zatáčkovité trati přenést tolik koní jako GTR. To je úplně jiná liga, navíc čtyřkolka...
            P.S. když pojedu na zatáčkovité trati, kde se nedá jet víc jak 30, tak se budu i s felícií držet třeba Lamba. Pochop, že o tom to není. GTR je schopno pokořit i 911 turbo, o čemž se RSu může jedině zdát... nic víc, nic míň :-(
            Navíc dle měření je GTR na 200km/h o sekundu dřív než RS na 160km/h a to je v motorsportě rozdíl světelných let... Pokud by jsi narazil na řidiče, který by byl opravdu schopen využít celý výkonový potenciál GTR - navíc v provozu, byl by pryč dřív, než by jsi stihl říct GTR - jak již psal níže Mojito...

white label 10.04.2010  20:33

« Re: Srovnání GTR v RS video

Taky na tom videu mohl být i jiný "ostrý" HH (Meg RS cup, Scirocco R, Golf R apod.) a vypadalo by to také velmi podobně...

"-- skrytý --" 09.04.2010  17:19

GTR vs. FoFoRSII

The Answer
    Nissan GT-R is noticeably faster.

"-- skrytý --" 11.04.2010  11:08

gtr

ted uz si das nissana k snidani */ford-focus-rs-uprava-na-vykon-verze-rs… /> :yes: ;-)

"-- skrytý --" 11.04.2010  11:09

odkaz

white label 11.04.2010  11:24

« Re: odkaz

To je hodně zajímavá "nabídka"..., podobně jako nadsázka s GT-R "k snídani"... ;-) :-)

Brandon Walsh 13.04.2010  00:51

to nezrychluje

to vzlieta >:D :yes: pekne jizdni fotky s nadhernym autom

David Silver 13.04.2010  12:47

novinka

Zdravím, to je hodně zajímavý program svatby, ovšem ta honička celkem nebezpečná ;-)

SadloST 13.04.2010  13:07

Servis

Ctu tady tvoje zkusenosti se servisem a ani trosku mi to neprekvapi. Mel jsem hodne problemu s autorizovanyma servisama Fordu. Zkusil jsem o tom situaci stezovat primo do Ford Motor Company CR ale i oni mi poslali do * (na dlouhy seznam stiznosti, faktu a nedostatku mi odpovidali akorat generickou odpovedi "autorizovani opravci nepochybili a postupovali zcela v souladu se zarucnimi podminkami Ford".
    Ted konecne jsem nasel v Praze slusny autorizovany servis - Frolik & Rataj (napr. kompletni servisni prohlidka za 2850,-), tak preju ti abys taky nasel nekoho slusnyho tam dole v jiznich cechach. Tech slusnych jsou v skutku malo ale par tam urcite jsou. Hodne stesti!

"-- skrytý --" 13.04.2010  21:47

Brzdy RS

V AutoTip-e som cital o probleme na brzdach RS-ka. Riesi sa to vraj novym softwarom RJ. Je to tam v spojitosti s nadmorskou vyskou (400 m.n.m.). Mozno to pomoze.

Inak prekraaaaaaaaasne auto.

LukasRS 14.04.2010  15:02

« Re: Brzdy RS

To už jsem před tím absolvoval, byla svolávací akce na kryt motoru a brzdy, ale tohle bylo už potom. Dík

foto zip2016

zip2016 16.04.2010  11:14

RS a Policie

Jistě že jsou u Policie i normální lidi. Takovýhle auta se zastavujou hlavně proto aby si je člověk prohlédl! Ta dechová zkouška je dnes nutnost. ;-) ;-) :yes:

foto Zloun

Zloun 16.04.2010  21:51

Pneu

Jaké jezdíš pneu ? Jeden chlapík na okruhu to měl na Michelinech PS Cup a jak se mu to zahřálo tak mě doslova deklasoval >:D

LukasRS 21.04.2010  15:48

« Re: Pneu

Continental Sportcontact 3, docela jdou. Na zimu Dunlop 3D, ale přední už jsou v pánu.

Contíky nejsou špatný, ale uvažuju po obroušení /max. jedna sezona/ na Pirelli Corsa, slyšel jsem samou chválu. A s Michelinem je to sice super, ale na okruh, na silnici to s nimi moc nejde (teda pokud zaprší).

Erl 26.04.2010  17:43

Nord

Hoj.
    Koukám, že jsi se svým zeleným ďáblem vyrazil do zeleného pekla :yes: :-)
    Vše co jsi napsal je naprostá pravda... někdy kolem prázdnin nás tam pojede větší parta, tak když by se ti chtěl po krátké době znovu určitě budeš vítán :yes:

LukasRS 26.04.2010  19:39

« Re: Nord

Pojedu rád, jakákoliv příležitost se neodmítá - mám ještě nevyježděná kola ....

Gumy jsou zatím ok, pokud jezdíš šetrně, přesto odhaduji, že vydrží tak max. 30 - 40 kol, ale pálení gum tam nikdo neocení....

A na kolik to příjde, záleží kolik kol si koupíš, benzin na cestu a ubytování. Jedno kolo je 22 EURO (ale čím víc si jich koupíš, tím je pak větší sleva, pak tě kolo vyjde třeba 12-16 Euro. A cesta tam a zpátky je cca. 1400Km.

Erl 26.04.2010  19:44

« Re: Re: Nord

No tak doporučuju sledovat diskuzi u mě nebo Ypsiho až to bude aktuální, tak se to tam někde bude probírat a doporučuju se potom přihlásit ;-) :-!

"-- skrytý --" 26.04.2010  17:47

Nürburgring

na smyčku bych se někdy taky zajel mrknout... věřím že s focusem se tam bude jezdit asi parádně!! no ale zatím to asi nechám jenom na brno.. :-) možná by stálo zato, jestli tam ještě někdy pojedeš, udělat on board hm??

tofoj 26.04.2010  19:09

Ahoj, na kolik ten výlet přijde? Gumy jsou K.O? Mám volat provident? >:D

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 26.04.2010  19:29

« Re: Re: Nürburgring

10 tis na vikend pocitam z vlastni zkusenosti.

Erl 26.04.2010  19:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring

Ahoj babi >:D

Ondřej Šámal 26.04.2010  19:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring

Zavoláš Providenta a ve finále za víkend na Nürburgringu zaplatíš jako za 10 dní all inclusive na Kanárech pro 2 osoby >:D

Erl 26.04.2010  19:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring

lol >:D :yes:

LukasRS 26.04.2010  20:10

« Re: Nürburgring

Ne provident fakt volat nebudu, u providenta si něco půjčíš a zaplatíš o 200% víc (zastupoval jsem klienty proti podobným společnostem - arogance sama)

pokud tam člověk jede tak s výdaji musí počítat, ale poslední 3 měsíce jsem makal jako ďas, tak se člověk musí nějak odměnit a pročistit hlavu, a neznám nic lepšího (tedy ještě Grossglockner Hochalpenstrase).

Zatim L.

Erl 26.04.2010  20:13

Ten provident byla reakce na tofoje ;-) >:D

Jo tenhle způsob odreagování mám taky rád.
                      Na Grossglockner bych se chtěl někdy zajet podívat, stejně tak na Stelvio a podobné silničky :yes: :-)

LukasRS 26.04.2010  20:34

Já vím :-)

Na Stelviu jsem ještě nebyl, taky je v plánu :-) A Grossglockner ja parádní, ale občas se ti tam pletou auta v protisměru, ale ty zatáčky

Jo ješte jsem se projel kolem Ringu (když jsem chladil) :-) a ty silničky to je nádhera, povrch jak sklo, takže se dá jezdit i v okolí /ale často je tam omezení na 70km/h/ :-(
                        Mějte se, mizím, a diskuzi sledovat budu, ale jsem tu tak nárazově, tak mi jenom prosím hoď SZ, že se něco děje,
                        Dík L.

Erl 26.04.2010  20:36

« Re: Re: Nürburgring

OK. pomalu abych si ty lidi začal psát >:D >:D no snad si vzpomenu ;-)

tofoj 26.04.2010  20:17

« Re: Re: Nürburgring

Taky ti to fšichni od sdce přejeme. Já si od srdce přeju tě zase potkat v Modřanech ;-)

PeT-a (RSKa) 27.04.2010  19:50

RS

Brutalita :yes:

Moc gratuluju ke koupi, závidím....

Enjoy it :yes: :yes:

LukasRS 29.04.2010  08:16

« Re: RS

Dík, po tom jsem byl na Nurburgringu mám k němu ještě větší poklonu >:D

foto kaaRS

kaaRS 29.04.2010  11:23

« Re: Re: RS

Ahoj musim se pridat k Petovi, opravdu bozi auto. :yes:

Cetl jsem si v novinkach ty zazitky z Nurburgringu a jako bych tam byl i ty lidi s tim grilem jsem si predstavil. Musel to byt opravdu zazitek. RS je jeden ze snu. Snad se mi splni.

Kdyby ti to vyslo do toho Brna 8.5. bylo by to super.

Tak at to leciiii. :yes:

LukasRS 30.04.2010  11:39

Nové foto Nurburgring a noční fotky

Dle slibu dávám dávám nové foto z výletu na Ring (hlavně Porsche, M3, M5, a Focus, a občas se tam mihnulo Scirocco a GTI), také ještě přidávám noční fotky
    Zatím L.

Erl 01.05.2010  16:11

samolepka Nürburgringu

"samolepka Nürburgringu - určuje, že řidič se učí ovládat své auto na limitech, oproti šíleným tunerů v Čechách"

Naprostý souhlas :yes: :-)
    škoda, že pojem Nürburgring (natož tvar okruhu) spustě lidem nic neříká ;-\ :no:

talio2 01.05.2010  16:30

« Re: samolepka Nürburgringu

S tím co Erl napsal souhlasím ( na Nordschleife jsem nebyl). On ten pojem, samolepka možná nikomu nic neřekne, ale když už to někdo pozná a zeptá se tě na to, tak to potěší mnohem víc né ? :-) Přeju všem jen krásné momenty za volantem na jakýchkoliv silnicích :-)

no Erle, zrovna my bysme na autě neměli mít samolepku Nürburgringu, ale samolepku RZ Malonty >:D >:D >:D >:D

Erl 01.05.2010  17:18

« Re: Re: samolepka Nürburgringu

Talio já myslím, že ty by jsi si jí tam mohl na 100% dát, protože ty by jsi asi bez problému projel celou trasu :yes: >:-[] já bohužel ne (ale zase tam můžu mít tu nordschleife >:D >:D )

Tak samozřejmně to potěší, když to bude jeden z mála kdo zná/pozná pojem/samolepku Nordschleife :yes:

talio2 01.05.2010  18:02

« Re: Re: Re: samolepka Nürburgringu

Erle,no jo, jenže to není okruh, takže bych tam musel mít jen "klikatou čáru" >:D >:D

no Nordschleife je lepší, to je poutní místo..tu zná určitě víc lidí než RZ Malonty >:D >:D

tak vidíš ;-) :-)

Erl 01.05.2010  18:32

« Re: Re: Re: Re: samolepka Nürburgringu

No ona ta trasa je tak trochu do potkovy, takže by to až tak špatný nebylo :yes: >:D >:D

JJ nordschleife lidi znaj, ale jsou to převážně nadšenci do aut a podobně... "normální" lidi ji moc neznaj.

Netroufám si tvrdit jak je to Malonty vs Nordschleife... přeci jen bych řekl, že v čr je dost lidí co sledujou Rally. Rally Krumlov bude znát spousta lidí ;-)

Ale to jsme se dostali někam úplně jinam >:D >:D LukasRS sry za OT >:D >:D :-!

David Silver 01.05.2010  18:58

« Re: Re: Re: Re: Re: samolepka Nürburgringu

My jsme si dneska projeli jednu RZ Rally Sázava :-) Protože klasická silnice byl zavřená, a objíždka byla až do Havlbrodu, tak jsem si dal mapy na mobilu a zkusil jsem najít něco a tak jsme jeli podle mých teorií a říkali sjme si že by se tam jelo dobře rally, doma sem se kouknul a ona se tam zrovna jedna RZ jezdí >:D

foto HonzaBa

HonzaBa 01.05.2010  18:06

Sobota v Praze

Zdravím, viděl jsem správně asi kolem 16:45 parkovat RS na Národní? I kdyby ne, pěkné!

LukasRS 01.05.2010  19:04

« Re: Sobota v Praze

To jsem byl ja :-) Makam i v sobotu ....

foto HonzaBa

HonzaBa 01.05.2010  19:45

« Re: Re: Sobota v Praze

Viděl jsem SPZ 4C4 tak jsem si říkal, že už jsem to někde viděl ;-)

LukasRS 02.05.2010  12:56

« Re: Sobota v Praze

Pokud jsi tam byl s M3, tak je škoda, že jsem ji neviděl..... ;-)

OS 02.05.2010  21:10

nordschleife

ahoj, jakej si zajel cas na ringu s RS?

ypsilon 02.05.2010  21:13

nazdar osaku :-)

tak jaky to bylo? cas?atd.?;-)..pis,prehanej :-)

OS 02.05.2010  21:13

« Re: Re: nordschleife

super, pak dame rec! 9:12

ypsilon 02.05.2010  21:57

« Re: nordschleife

tak to je hodne slusny ;-) :yes: no musime :-) dal bych v patek neco nebo v nedeli na karach..

LukasRS 04.05.2010  10:06

« Re: nordschleife

Zdravím, čas nevím, byl jsem tam poprvé a nemínil jsem to hodit do svodidel :-) Nicméně jak jsem psal ke konci to nebylo špatné a dal jsem pár BMW, včetně M3 jako má HonzaBa, a ještě kokurenta ve Focusu RS a pár Porsche, stejně jako pár Porsche GT3 dalo mě. A stejně měřit okruh,když je na rovince přepůlen závorou je takové dikutabilní. Ale opravdu odhad tak kolem 9 min, ale fakt jsem to neměřil ..... pojedu brzo příště, dám vědět

foto rarsch

rarsch 26.07.2010  11:09

« Re: Re: nordschleife

ten turistickej čas se měří od lávky Bilstein (cca 200 metrů od závory) po lávku Audi R8 (po poslední zatáčce před cílovkou).

foto Mi-7o

Mi.7o 18.05.2010  19:29

rsko

gratuluju k parádnímu autu! a hlevně barvičce, je to můj malý sen :-) pěkná recenze i fotky, svezeš mě někdy prosííííííííím >:D

"-- skrytý --" 19.05.2010  01:43

nordschleife

až příště pojedeš dej vědět,rád se připojím.

foto ZonixX

ZonixX 19.05.2010  13:35

« Re: nordschleife

tady se ty RS mnozi jak houby po desti :yes: :-)

foto Martin-Happy

Martin_Happy 19.05.2010  13:05

Jaktože tohle není v TOPce

až ted sem náhodou zjistil, že tu je recenze na Focuus RS v úžasné zelené :yes:

LukasRS 19.05.2010  13:14

« Re: Jaktože tohle není v TOPce

Tak to fakt nevím, vždycky když se ji začnu blížit, tak mi nějakej ......... dá devítky... Dík za pochvalu ;-)

PeT-a (RSKa) 30.05.2010  19:53

Viděl jsi tohle video?? :-)

co na to říkáš?

foto Polda-cz

Polda_cz 30.05.2010  22:18

Jak je to možný...

... že jsem si RS všimnul až teď? :'-(
    Je to bestie! :-)
    Možná až moc zbytečně nápádná (jak si psal, každý chce závodit), ale na fotkách vypadá supr!
    Co se mi líbí snad uplně nejvíc je zvuk, je prostě úžasnej, bublání a prskání miluju! :-)
    Recenze vypadá že je tak trochu šitá horkou jehlou, ale moc to nevadí. Fotky jsou bomba.
    Někde v Praze tě budu vyhlížet, RS jen tak nepřehlídnu :-)

"-- skrytý --" 03.06.2010  03:55

Nádhera

RS nikdy neomrzí. S pousmáním vzpomenu na ty posměšný komentáře, když se objevily první fotky RS v jedovatý zelený. A dneska jsou z tý barvy všichni vedle sebe. Ale tak to bylo i s STčkem a Electric Orange.
    :yes: :yes: :yes:

Thomasino 25.06.2010  17:50

Stelvio a GrossGlockner

Ahoj Lukasi, koukám že sis to taky pěkně užil!! :-) :yes:
    Já se vrátil ve středu v noci z dovolené v Itálii od jezera Lago Di Garda a jeden den jsme si udělali taky výlet na Stelvio, k tomu cestou přes Madonnu di Campiglio, Passo Di Tonale, Passo Di Gávja a pak Stelvio :-) Byl to můj nejlepší zážitek, který nechal za sebou i 2 roky starý výlet na GrossGlockner - ten je ale taky skvělý! Prvních pár fotek mám již v galerce, další postupně přidám ;-)

edit: kdy přesně jsi byl na tom Stelviu?? Já toto pondělí a sněhu tam bylo o hodně více :-O Silnice byly ale suché, takže pohoda..

David Silver 25.06.2010  20:36

« Stelvio a GrossGlockner

Zdravím LukasiRS. Jeden čech vaši skupinku tam potkal :yes: [odkaz] [odkaz]

foto EmilBuisson

EmilBuisson 25.06.2010  20:59

« Re: Stelvio a GrossGlockner

Jedna z nejlepších silnic, opravdu ti to přeju. Ale po vzoru Top Gearu, mohl bys vyzkoušet Transylvanii... :-)

LukasRS 26.06.2010  10:36

« Re: Stelvio a GrossGlockner

Jo, to jsme byli my :-) Na Stelviu jsem byl 12. a 13.čevna, první den bylo náherně sucho a druhý den už občas zapršelo a směrom dolů /na druhou stranu než je Bormio/ už byla i mlha, ale jinak se jelo parádně ....... Jo a na Passo di Tonale jsme byli taky, užasné silničky (jen občas velký provoz) a co Laggo di Garda, tam plánuji letos taky vyrazit, bylo to dobrý?

foto David-C3

David C3 26.06.2010  09:21

Groosglockner

Ahoj byl sem tam celý pátek a potkal sem vás tam :-)

"-- skrytý --" 04.07.2010  01:49

« Re: Groosglockner

Zdravim,Lukasi muzu jen tise zavidet kazdopadne preju hodme zabavy a spoustu ujetych kylometru. :yes:

white label 04.07.2010  01:53

« Re: Groosglockner

Myslím, že tady můžeš klidně závidět i hlasitě... >:D ;-)

foto jpor-RSKa-

jpor (RSKa) 08.07.2010  00:48

Pirelli vs Conti

mám rovnaké skúsenosti po výmene Conti SC2 za Pirelli Zero Rosso na AMG. Popísal som to v jedných Novinkách u seba. No a odvtedy už len Pirelli. Aj keď vydržia len pár km, tak proste Pirelli.
    Ohľadne toho pískania Pirelliek, myslím si že je to sprievodný jav mäkkej zmesi, ktorá drží na limite lepšie, na mokre lepšie, ale má menej presné vedenie stopy a práve to pískanie, jak sa proste nechce a nechce pustiť toho asfaltu na rozdiel od tvrdej zmesi ktorá sa drží a potom proste bez pískania pustí.

"-- skrytý --" 26.07.2010  17:58

RS jako RS

Nazdárek kolego, tak jak to šlape, všechno v pohodě ??

LukasRS 28.07.2010  23:28

« Re: RS jako RS

Jede to pěkně, teď jsem se vrátil z Nordschleife, Susten a Stelvio Pasu. Co víc říc, auto jezdí jak bůh. Mám i video, tak to sem do pár dní dám. A jinak trénoval jsem čas na Ringu - poslední čas (turistický) na Ringu je 9min a 23 sekund. A co tobě, spokojenost, že jo ?

"-- skrytý --" 28.07.2010  23:44

« Re: Re: RS jako RS

Tak to byla cesta snů, taky bych rád vyrazil na Ring a Stelvio. Až se zase budeš chystat třeba na zelený peklo, zkus dát dopředu nějak vědět. Pokud by to nevadilo, zkusil bych se připojit. :yes:

foto rarsch

rarsch 29.07.2010  19:06

Nordschleife

čoveče byl sem tam teď jezdit v sobotu, ale večer pak domů, sme se mohli potkat ;-)
    k tomu videu - škoda muziky, příště to ducání vypni, chtělo by to radši poslouchat motor >:D
    tak to piluj, ať je příště čas takovejch 8:20 >:-[] koně a podvozek na to máš :yes: :yes:

OS 29.07.2010  22:13

« Re: Nordschleife

tak uplne spatnej cas to neni ;-) ale jak pise Ruda, to auto si rika o lepsi >:-[]

"-- skrytý --" 30.07.2010  18:44

Stelvio a Susten

Moc pěkný videa, ale to rádio a Fatboy Slim na entou, to je děsný pozadí... Tam měla být pouze symfonie motoru. >:-[]

LukasRS 30.07.2010  20:17

« Re: Stelvio a Susten

Cus pánové, mě to při jízdě motivuje a líp se soustředím, takže máte smůlu :-) Každej holt jede jinak, někdo u toho kecá
      >:D musím říct, že ale vtipně ....

Thomasino 30.07.2010  22:03

« Re: Stelvio a Susten

Lukas, takhle se jezdí na Ringu ;-) >:D

Dooost slušná jízda :yes: Jdu ještě kouknout na tu tvoji :-)

PeT-a (RSKa) 06.08.2010  12:35

LukasRS 07.08.2010  08:04

Pánové díky, to potěší :yes:

Thomasino 07.08.2010  17:36

« Re: Vysoké Mýto

Zdar Lukas, zajímavé video z Mýta, jak je ta kamera na střeše :-) Příště ještě sundej tu anténu ;-) Jen je to zvukově "slabší" díky aerodyn.hluku a není slyšet ten nádherný zvuk motoru :-O :-( Možná mám raději záběry zevnitř auta, když je kamera připevněná pořádně napevno na stativu a neposkakuje obraz a zároveň slyšíš to co řidič, v tvém případě nádherný sound pětiválce ;-) >:D
          Kdy dorazíš na okruh do Brna? Co příští volné jízdy? Snad dojede i Ypsi s 330i, možná další. Naposledy tam byl Fo RS v té krásné modré a zvuk měl pěkný. Jen se s tím asi ještě učil a měl velké rezervy. Ty už to máš trochu v ruce, ty by jsi nás tam jinak "naháněl" >:-[] >:D

Co-pilot 16.08.2010  20:46

« Re: Vysoké Mýto

Thomasino - Norálně bys řekl, že jel palbu, ale když si viděl, že se ho bez problémů drží moje malé clio, tak měl najednou rezervy. >:-[] >:D >:D Pravda je, že hlavně na brzdy chodil hodně brzy a ve stopě byly taky rezervy. Měli jsme takovou českou obdobu testu Autocaru, kdy Steve Sutcliffe "naháněl" s cliem focus RS. ;-) Jen to oproti Brnu bylo na o dost techničtější trati.

LukasRS - Jízda pěkná, jen mi na tu trať přijde i focus už jako docela velké auto. Ideální by tam bylo tak originál MINI Mr. Beana :-)

LukasRS 16.08.2010  21:10

« Re: Re: Vysoké Mýto

Cau,já osobně jezdím nejdřív okruh pomaleji, takže na začátku byly rezervy, taky jsem měl zapnutou stabilizaci a protiskluz, takže srovnávat se se zapnutou stabilizací nepovažuju za super výsledek >:D obzvláš pokud si pamatuju, že jsi říkal, že na výjezdu ze zatáček ti to nejde, a to mě zastavoval protiskluz. A na konci dne, když jsem ho vypnul a jezdil čas pod 43 vteřin, tak kdepak kdepak jsi byl - že by radši v depu... >:D

Jinak souhlas, bylo tam zbytečně moc šikan, to vyhovuje spíš Cliu ...., ale přesto nestačilo

>:-[]

Co-pilot 16.08.2010  21:20

« Re: Vysoké Mýto

Čau Lukáši, já ale komentoval naše čtvrteční nahánění modrého RS na volných jízdách v Brně, o kterém psal níže Thomasino. Můžeš se podívat na video pod mojí recenzí, kdy za tím modrým RS jedeme na stadionu. ;-)

A jinak, mě to na výjezdech ze zatáček jde výborně, jen mi to tam oproti RS tak nejede... Přeci jen mi na RS chybí přes 100 koní výkonu. :-)

LukasRS 16.08.2010  21:22

« Re: Re: Vysoké Mýto

Sorry, on tam byl totiž taky ve Vysokém Mýtě byl jeden s černým - jinak je to parádní auto, ale ten člověk mi ležel v žaludku :-)

Co-pilot 16.08.2010  21:25

« Re: Vysoké Mýto

Koukám, koukám, že ses do mě hned docela "obul". >:D Na mě si můžeš pamatovat ze srazu MACZ při příležitosti srazu KSA v Brně, kde jsem se svým červeným cliem také byl. ;-)

LukasRS 16.08.2010  21:32

« Re: Re: Vysoké Mýto

Vím, mě se zatmělo, každopádně clio považuju za výborný auto, ale když někdo jezdí na zadku autu které zkouší první kola na novém okruhu pro ideální stopu a pak má blbé řeči o jeho rychlosti ........ Na tvé clio si vzpomínám - měl jsi tam stejné sedačky jako já - RECARA pokud si pamatuju, ty nejsou v sérii - užasné co? Každopádně bych to rád s tvým cliem v Brně vyzkoušel - vymlouvat a obouvat se nebudu :-) když jsem byl poprvé na okruhu - předjelo mě i Volvo v combíku - proto nemám rád vychloubače, záleží hodně na řidiči a před výborným smeknu - takhle ve vysokém Mýtě jezdil jeden 21 letý kluk s ST - je pravda , že ho za týden otřel o svodidla, ale to se stává ...

Thomasino 16.08.2010  21:40

Takže zopakuji otázku, dorazíš do Brna na okruh? ;-) >:-[]
                        Neboj, nebudeme se do tebe obouvat. Já tam byl s GTI jen dvakrát a taky se ten okruh teprve učím :-)

LukasRS 16.08.2010  21:57

« Re: Vysoké Mýto

Ale docela jo , láká mě to a kdy jsou - pokud vím, tak KSA to má pro sebe 26.

Thomasino 16.08.2010  21:59

Také 26.8., ale od 18 hodin a půl hodiny za 500,-

KSA to tam má celý den? Určitě 26-tého??

LukasRS 16.08.2010  22:03

« Re: Vysoké Mýto

Aha, tak já jsem si říkal jak to půjde dohromady - no tak to vypadá, že se tam pravděpodobně ukážu. Díky moc za info ...

Přesně tak, KSA to má od rána ...

Co-pilot 16.08.2010  22:18

« Re: Vysoké Mýto

Škoda, že to není o týden dříve, nebo později... Takhle se tam nedostanu. ;-\ Ani na sraz do Humpolece, pokud bude, což je rovněž škoda...

berustina 16.08.2010  22:18

Jestli nejedeš do Humpolce, tak nepojedu taky. Bylo by mi smutno. :-(

LukasRS 16.08.2010  22:20

« Re: Vysoké Mýto

Teď takový dotaz, on je sraz v Humpolci? já mám od tud asi 20 km chalupu ....

berustina 16.08.2010  22:27

« Re: Vysoké Mýto

jojojoj 28.8.2010 tuším kole 11:00 někde na benzince. Bohužel si nemůžu vzpomenout u koho v diskuzi je odkaz. Ale vím, že někdo slíbil, že kafe zaplatí. >:D >:D >:D

Co-pilot 16.08.2010  22:27

« Re: Vysoké Mýto

LukasRS - Moc jsem se o to nezajímal, ale řešilo se to v diskusi u Švihákova Porsche.

Berustina - Aby ti nebylo smutno, tak za mnou budeš muset přijet na Barum Rally. :-) Obě sedadla v autě už ale máme obsazená, takže bys nám v servisu mohl dělat třeba hostesku. >:-[] :-)

berustina 16.08.2010  22:29

« Re: Vysoké Mýto

Počkej až nebudeš zase moc nastartovat to vaše Rally Auto a budeš potřebovat roztlačit. To ti budu dobrej. >:D

Co-pilot 16.08.2010  22:34

« Re: Vysoké Mýto

Berustina - A na co myslíš, že mají u špičkových týmů tolik hostesek? >:D >:D My máme malé auto, takže by nám stačila jedna "statná" v tvojí osobě. >:-[] :-) ;-)

white label 16.08.2010  22:44

« Re: Vysoké Mýto

Kdyby jste jeli Seatem, tak to pro vás jistě beru rád a zadarmo udělá... >:-[]

white label 16.08.2010  22:30

« Re: Vysoké Mýto

Sražení MACZ na konci prázdnin - sobota 28.8.
                                      Tož jsme se zase jednou s Kyskym sešli na tom našem ícéqé a napadlo nás co takhle nějakej srázek se všema z MACZ? Brňáky jen tak neuvidíme, Pražáky jak by smet a do Humpolce to máme stejně z ruky všichni. Tak co třeba srázek na Shellce na cca 88,5km dálnice-dá se tam přijet i kolem pole z Humpolce-pro nemajitele známek.

V sobotu sraz v 11:00 a zajet do Humplu na oběd. Pokud by vám víc a více lidem vyhovoval pátek nebo neděle napište. Každému účastníku srazu koupím kávu z automatu(zásobím se desetikorunami ) podepsán Ghotic.ghotic

Den - sobota 28.8.2010
                                      Čas - 11:00
                                      Místo - (je to ta vpravo - směr Praha)

Přihlášení uživatelé:
                                      Mojito (?)
                                      Legolas

LukasRS 16.08.2010  22:31

« Re: Vysoké Mýto

Díky za info - na benzínce tam dělá můj kamarád, no při mé spotřebě je každý člověk z benzínky kámoš ...
                                      Mějte se

Co-pilot 16.08.2010  21:48

« Re: Vysoké Mýto

Jo, Recara nemají chybu. Bez nich by to auto bylo skoro dokonalé, s nimi je ale naprosto dokonalé. :-) Brno je rychlá trať, takže s RS bys mi tam určitě bez problémů ujel. My jsme se toho modrého "eresa" drželi hlavně díky tomu, že jsem chodil na brzdy asi tak dvakrát později než on. >:-[] Někde ten výkon holt dohánět musím. :-) V Brně jsem letos už něco odjel, takže bych rád zkusil nějakou jinou trať. Moc na výběr v blízkém okolí ale není a na Ring letos nejsou ani peníze ani čas. Příští rok bych se tam ale rád podíval. Přeci jen je okruh místo, kde si můžeš auto užít naplno a nemáš pak potřebu se honit na silnicích. Jen by u nás těch okruhů mohlo být více, aby byl větší výběr.

LukasRS 16.08.2010  21:55

« Re: Vysoké Mýto

Naprostý souhlas, jak jedu z okruhů z Německa, tak jsem na silnicích neskutečně klidný - jo a sedačky jsou božské - ale napčapal jsem je na švestkách, když jsem s bráchou nalítl asi tak v 220 na severní smyčce na jeden menší hup - tak se brácha nadnesl asi 10 cm na sedák - úžasnej pocit - prý je docela dobrý Slovakia Ring a není špatná EUROSPEDWAY - Lauzitzring - kousek od Drážďan, ale nevím jak je to tam s volnou jízdou

foto Tomas-2002

Fotky

z Toskánska jsou dobré a RS to na nich opravdu sluší :yes:

LukasRS 16.09.2010  15:46

« Re: Fotky

Dík a ty silničky - nádhera, našel jsem tam přes Apeniny dva průsmyky a jeden měl 25 km zatáček a fantastickou novou silnici - bylo to na rozhraní Umbrie a Toskánska .... >:D

foto matii

matii 27.09.2010  21:16

« Re: Re: Fotky

Nádherný fotky, nádherný auto. Tiše závidím. :-)

foto Filip-

Filip . 30.09.2010  14:29

« Re: Re: Fotky

Krasne fotky skvele auto nech sluzi vela stastnych km ;-)

LukasRS 05.10.2010  11:09

« Re: Re: Re: Fotky

Diky, ty fotky se pak diky autu a Toskansku delaji fakt lehce >:D

"-- skrytý --" 04.10.2010  16:29

Na sněhu

Ahoj mimochodem nádherná kára která každému řidiči dodá adrenalin do všech částí těla >:-[] :yes: Měl bych ale jeden dotaz jak se tahle kára řídí na sněhu? měl si s ní nějaké zkušenosti?

Předem díky za odpovědi

LukasRS 05.10.2010  11:07

« Re: Na sněhu

Zdar, jde to, stabilizace a protiskluz udelaji sve, ale jinak je ovladani bez problemu, na plny plyn na snehu pomaha i samosvor. Uplne nadoraz jet nejde, ale to nejde na snehu s zadnym autem pokud mas mozek .........

A taky je dulezite mit dobre pneu - ja mam Dunlopy - spojenost - jen se predni sjedou tak po 15.tis.Km, zadni ti vydrzi dve sezony. Takze je to opravdu auto se kterym muzes jezdit cely rok - neni to jen markentingovy kec

"-- skrytý --" 20.10.2010  16:17

Hezké

Auto super, recenze hodně o pocitech a emocích z jízdy, takhle to má být u auta tohoto typu.
    Fotky chválím a video super.

foto samael

samael 16.01.2011  12:54

Tohle auto

je jedním z nejlepších protiargumentů na bláboly o tom,že jediný správný náhon je ten ZADNÍ,protože čtyřkolky a předokolky jsou prý "nudné". :-)

LukasRS 17.01.2011  11:22

« Re: Tohle auto

Přesně tak, nudu jsem nikdy nezažil, dokonce je to auto i lehce přetáčivé, a jak bylo napsáno nedávno v jedné recenzi - Focus RS má mnohdy lepší přeson výkonu než zadokolky ...... Jen autíčko je teď v servisu, podařilo se mi trefit jeden kráter na silnici o velikosti Vesuvu 8-s

foto samael

samael 17.01.2011  12:27

« Re: Tohle auto

To mně se povedlo spadout hned do několoka kráterů za jeden den,cesty jsou tu opravdu děsivé,člověk se se snaží dát autu to nejlepší a pak takhle dopadne. :'-(

"-- skrytý --" 16.01.2011  15:38

aky olej ?

LukasRS : ahoj prosimta aky olej tam davas ?? standard riedky 0W30, 0W 40 alebo zavodny 10w60 ?? dik za odpoved

LukasRS 17.01.2011  11:25

« Re: aky olej ?

OW 40,je to doporučené od výrobce, a protože je ještě v záruce, tak to dodržuji, doporučuji Castrol, není špatný, jen je třeba ho před jízdou pořádně zahřát :-), jednou po jízdě v aplském průsmyku mi dokonce auto doporučili zastavit, aby se vychladilo - bylo to asi 25 km zatáček v 30 stupních, to se to tak ohřívá a vaří samo :-)

foto baca42

baca42 29.01.2011  13:57

Grossglockner

Hezký fotky. Na Edelweiss-Spitze jsem parkoval na tom samém místě jako ty, ale protože jsem v té době bohužel ještě nevěděl nic o MACZ , tak nemám žádnou fotku s mým autem. :-( Jednu fotku z té vyhlídky na příjezdovou silnici tam mám focenou +- ze stejného místa.

LukasRS 30.01.2011  20:02

« Re: Grossglockner

To je skoda .... Když jsem tam byl poprvé, tak jsem moc fotek nudělal, tohle je s jedním klubem sportovních aut ....

Thomasino 13.06.2011  10:39

Kudy z D1 na sever na Poděbrady a do Dětenic po pěkných okreskách?

Ahojte, prosím o pomoc domorodce z Čech :-) Jedu zítra po D1 od Jihlavy do Dětenic, což je mezi Poděbrady a Mladou Boleslaví. Kudy jet aby to bylo po pěkných zakroucených silničkách se slušným povrchem? ;-)
    Co přes Uhlířské Janovice po silnici 125 přes Kolín a pak na Činěves?
    Nebo sjet z D1 už dříve a jet přes Havl. Brod, Čáslav a na Kolín? Tam asi bude moc náklaďáků...
    Díky moc za rady ;-) :yes:

foto Mates81

Mates81 13.06.2011  13:33

« Re: Kudy z D1 na sever na Poděbrady a do Dětenic po pěkných okreskách?

Zkusím ti pomoc trochu já, ikdyž nejsem domorodec z čech :-) Doporučuji určitě jet po D1 až k sjezdu na 49 km, dále pokračovat na Uhlířské Janovice a tam směr Kolín a Poděbrady, určitě bych nejezdil přes Havl Brod, tam je to hrůza, samí kamion, něco jak cesta z Hradce směrem na Svitavy, ta cesta přes Uhlířské Janovice je docela zajímavá, ikdyž nic extra to není, ale je tam prázdno a ze začátku jsou tam i nějaké ty zatáčky, v jednom úseku kousek po sjezdu z D1 je tam takové pěkné esíčko v lese :yes: Jinak cesta z Poděbrad nahoru směrem an Kopidlo, je taková nemastná neslaná, hodně rovinek, sem tam dědina, ale tam to zas až tak moc neznám...
      Takže za mě určitě přes Uhl. Janovice ;-)

foto Jetty

Jetty 13.06.2011  14:44

« Re: Kudy z D1 na sever na Poděbrady a do Dětenic po pěkných okreskách?

Zdar Thomasino, pokud se chceš dobře projet, určitě nesjížděj na Havl. Brod. Je to tudy nejrychlejší, ale nejmíň si užiješ. Navíc tam teď cestu dělají nový asfalt a pouští jen jedním směrem 8-s Na Uhlířky to není špatné, ale je to takové nemastné, neslané...
        Pokud se chci projet, tímto směrem, tak jednoznačně doporučuju sjet z dálnice hned prvním sjezdem směr Kutná Hora, dále pak Brzotice, Čejtice, Slavošov, Zbraslavice, Štipoklasy - tam bacha, nezapomeň na konci odbočit ostře vlevo, jinak sjedeš z hlavní, Černíny - tam zvolni, rádi tam grilují, Kutná Hora, Kaňk, Kolín. Je to super okreska s velmi kvalitním asfaltem (na ČR) a minimálním provozem... Dále pak Poděbrady, z nich směr Jičín a na Dětenice bych odbočil až v Kopidlnu, protože okresky směrem na sever za Poděbrady, to je běs, zejména co se povrchu týče ;-)
        Pak když tak napiš, jak jsi se projel a kudy jsi to vzal ;-)

Thomasino 13.06.2011  17:25

« Re: Kudy z D1 na sever na Poděbrady a do Česk Lípy po pěkných okreskách?

Díky moc za rady a za reakci :-) :yes: Nastuduji na mapě a vyzkouším !!
          Nakonec je ale malá změna, jedu rovnou do České Lípy na Sosnovou, ale začátek trasy bude asi stejný, tedy přes Uhl. Janovice a pak nahoru přes Poděbrady a pak na Českou L9pu, tam ještě nevím kudy, mrknu na mapu.
          Pokud máte TIPy, sem s nimi ;-)

foto Mates81

Mates81 13.06.2011  21:02

« Re: Re: Kudy z D1 na sever na Poděbrady a do Česk Lípy po pěkných okreskách?

Tady ohledně té České Lípy bych ti mohl něco poradit, z Poděbrad do České Lípy jsem jel několikrát, z Poděbrad asi normálně směrem na Mladou Boleslav, taková odpočinková trasa kde sem tam "zavazí" i kamión. A pak hurá směr Česká Lípa, můžeš odbočit hned v Mladé Boleslavy a vzít to přes Doksy, pozor před ČL ze směru Zahrádky často měří, tato cesta je označována v TOP 10 nebezpečných v ČR, možná i jen v TOP 5 :-) a je to tam samí kamión, já jsem to jezdil takhle - Mladá Boleslav - po R10 k Mnichovu Hradišti ( Na R10 bacha na auta v protisměru >:-[] ) - sjel jsem u Mnichova Hradiště a jel směr Klášter Hradiště nad Jizerou - dále směr Jivina a pak Strážiště až do Cetenova kde se dáš doleva, dále pak směr Vlachové a pak směr Osečná, z tama směr Stráž pod Ralskem - Mimoň a pak do České Lípy....

PS: Pokud bude šmít čas a nějakých 50km navíc tě nezabije, doporučuji, ale opravdu jen doporučuji si zajet tyhle silnice -
            1)Světlá pod Ještědem směr na Hodky a z tama směr Liberec, jede se kousek od Ještědu a je to nádherná cesta a krásná podívaná, když bylo dobré počasí a dobrá cesta, někdy jsem si to dal i třikrát po sobě tam zpátky >:-[] :yes:

Tohle už je dál -
            2) Bílý Potok a z tama směr Desná, nic krásnějšího jsem zatím na cestách nezažil...při tom můžeš dát i Oldřichov v Hájích směr Raspenava
            3) R10 z Turnova do Liberce je taky docela zajímavá na to že he to dálnice :yes:

Ale určitě bych doporučil ten přejezd kolem Ještědu, je to pořádná klikatice >:-[]

Thomasino 13.06.2011  22:18

« Re: Kudy z D1 na sever na Poděbrady a do Česk Lípy po pěkných okreskách?

OK, díky za rady :-) Také to tak vidím, že z Ml.Boleslavi na Bělou, pak na Doksy a pak na Českou Lípu...
              Doufám, že si to "blbnutí" na okruhu v Sosnové trochu užiji, kluzná fólie a podobné vylomeniny na Kurzu bezpečné jízdy budou jistě poučné :-! ;-)

foto Nerez

Nerez 16.07.2011  00:21

Video z Nürburgringu

Pěkná podívaná, je vidět že to máš najetý :yes:

v3jc3 16.07.2011  11:39

« Re: Video z Nürburgringu

a taky se toho vůbec nebojíš a tak to má být :yes:

LukasRS 17.07.2011  12:22

« Re: Video z Nürburgringu

Dík, párkrát jsem tak byl :-) , ale je zatím několik stovek kilometrů po okruhu .... a pár dobrých rad od profíků - a ještě malá poznámka, to kolo jsem nevypnul stabilizaci - proto těch pár pomalejších výjezdů ze zatáček ( zabral protiskluz) - pak to bylo ještě lepší :-)

v3jc3 17.07.2011  16:34

« Re: Video z Nürburgringu

Je to vidět, držíš skvělou stopu, když tě nebrzdí M3 ;-) btw proč si nevypnul stabilizaci?

LukasRS 05.10.2011  09:36

« Re: Re: Video z Nürburgringu

První kolo stabilizaci nikdy nevypínám, už mi to párkrát zachránilo krk, zopakuju si stopu a zjistím stav okruhu, třeba na Ringu jsem jednu zatáčku míto doprava jel rovně (neviděl jsem ji) a protože to bylo první kolo na Ringu vůbec, stabilizace mi pomohla, pak už jsem ji vypínal, líp zabírá samosvor a protiskluz ti nebere výkon ze zatáček, jinak vlastní stabilizace - ESP ti i na okru zabere tam maximálně 2x - je opravdu hodně povolná :-)

foto Luigiko

Luigiko 04.10.2011  12:16

Krásavec

Máš veľmi pekné autíčko :-) Popravde, aj ja by som chcel jedno také v garáži >:D Ak by si mal cestu cez/okolo Bratislavy alebo Pezinka zastav sa na kus reči :-)

LukasRS 05.10.2011  09:32

« Re: Krásavec

Díky, do tvé garáže ti ho jen mohu doporučit :-) na Slovensku jsem s ním ještě nebyl, tak pokud se pořítím na Slovakiaring dám vědět ...

talio2 06.02.2012  08:51

letiště

Ahoj, koukám, že jsi se dostal na letiště v Plané (doufám,že jsem to správně trefil), nyní moje otázka : Jak jsi se tam dostal s autem ? >:D .. mám to cca 1,5km vzdušnou čarou od domova :-) díky moc :-)

LukasRS 06.02.2012  10:34

« Re: letiště

Má tak velký zadní křídlo, že jsem tam přiletěl >:D , ne vážně, není to v Planý, ale kousek za Táborem směrem na Písek

talio2 06.02.2012  11:24

« Re: Re: letiště

to nevadí, i to by se dalo >:D

Dylan McKay 04.05.2012  18:07

ahoj