Diskuse

BMW řada 3 (2020)

13.6.2020

BMW M340i Zdravím všechny, rád bych vám zprostředkoval dojmy ze svého vozu BMW M340i, se kterým v době psaní této recenze mám najeto cca 5000 km…

BMW řada 3 (Luděk.Kk)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

• 20 Reagovat !

saabik 14.06.  09:25

Gratulace

Blahopřeji ke koupi! Taky se mi nová trojka hned líbila, jen jsem šel do kombíku, protože slouží jako rodinné auto. Na sportovní jízdě jsem byl v květnu, na konci kurzu je možnost vyzkoušet okruh. Hezky jsem se vyřádil, auto papalo 22 litrů/100 km. Moje aktuální průměrná spotřeba je po 7 tis. km lehce pod 8 litrů, rekordem byla spotřeba 5,6 litrů při klidné jízdě. Ten motor je skvělý. Ačkoliv tam ta síla je, s autem lze jezdit úplně normálně jako s kterýmkoliv jiným. A na těch pár procent času dokáže i pobavit. Pokud si někdo vybere bílou, ta černá maska se hodí víc, souhlas. Osobně používám parkovací asistent celkem často a oceňují i kameru 360. Já bych na této příplatkové výbavě trval. Ale jen věc názoru :-) . Hodně šťastných kilometrů!

Luděk.Kk 14.06.  13:24

« Re: Gratulace

Díky,

kombík je taky moc pěkný ale já jsem si nakonec i nechal tu M6 kterou mám v kombíku, takže sedan byl pro mě jasnou volbou. Na kurz se taky těším, slyšel jsem na něj chválu od více lidí, takže by to mělo být fajn. Jinak ke spotřebě, těch 5,6 l to je teda extrém. Já měl nejméně při cestě z Brna do Prahy přes D1 nějakých 7,4 l, to jsem jel tempomat 140 a v zúženích 80.

Plně také souhlasím s tím motorem, auto mám taky jako daily driver, a dá se sním jezdit naprosto v pohodě. Docela mě i ze začátku překvapilo že se při normálním ježdění motor většinou převalu kolem 1,2-1,5k otáček.

Tak snad nám ty auta vydrží bez poruch co nejdéle. :yes:

foto lyon667

lyon667 14.06.  12:07

Otáčkoměr

Jak sis zvykl na ten protisměrný otáčkoměr? Nebo na něj někoukáš / nepoužíváš manuální režim?

Jinak palec nahoru za auto i recenzi :yes:

Luděk.Kk 14.06.  13:15

« Re: Otáčkoměr

Děkuji,

co se týče otáčkoměru, tak jsem si na něj zvykl celkem rychle, a protisměrné zobrazení mě nevadí. Při normální jízdě na něj navíc není důvod moc koukat. V manuálním režimu a při rychlejší jízdě si zapínám Head-Up display, který také dokáže zobrazit otáčkoměr.

foto Verny-2013

Verny_2013 14.06.  21:24

BMW M340i

Si určitě nikdy nekoupím. Mě stačí 150 Hp se spotřebou 6L. Mám prostě jiné preference. Ale bylo pro mě opravdu velmi zajímavé a přínosné si tvou recenzi přečíst. Je tam spousta detailních postřehů, které pro zájemce o toto auto určitě budou velmi užitečné. Skvělé fotky, takže není co řešit a dávám plnou.

webpaja 15.06.  10:16

Podvozek

Ahoj, prima volba :yes: Jen drobnou poznámku k podvozku, ten mi přijde doladěný naprosto dokonale. O ždibec pevnější než u AMG C43, ale pořád sice pevný, nicméně perfektně tlumící. Dokonce bych řekl, že by ještě mohl být jeden program s tužším nastavením na kvalitní okresky. Motor je klenot, tam není taky o čem, ať jezdí ;-)

Luděk.Kk 15.06.  17:08

« Re: Podvozek

Díky,
      Bohužel neměl jsem možnost ten podvozek pořádně porovnat i s třeba tou S4. Pro mě je ten podvozek asi tak na hraně toho co jsem schopen akceptovat co se týče pohodlnosti. Sice jsem to do té recenze nepsal, ale já to auto mám jako služebák a budu tam mít nájezd cca 40k ročně, tak to už se člověk taky na to pohodlí zaměřuje. Nicméně už jsem v tom absolvoval za jeden den cca 600 km a je to v pohodě. Jak to auto bude fungovat na okruhu, to budu teprve testovat.

webpaja 16.06.  06:22

« Re: Re: Podvozek

Rok a půl jsem střídal jako daily car X5 a M3 e92 s manuálem. S M3 jsem najel cca 55tkm a vůbec mi nedělalo z hlediska pohodlí přesedat ;-)
        U G20 jsem ocenil až ingotovou pevnost a přitom perfektní tlumení, ano je cítit, že jedeš po nekvalitní silnici, ale posbírá to podvozek. To mám rád.
  • 30 Reagovat !

iudex 15.06.  14:26

Top v triede

Blahoželám k parádnej káre, zrejme top voľba v triede a vyberať dnes strednotriedny sedan, volím práve M340i.
    Základom je samozrejme motor, B58 je fantastický agregát, podľa viacerých ankiet patrí do TOP 10 bavorských motorov v histórii. Má všetko, výkon a krútiak, zvuk a charakter a pritom pri ľahkej nohe fantastickú spotrebu, proste paráda.
    No a kým z môjho pohľadu v 340i F30 motor predčil ďaleko ostatné kvality auta, v G20 sa aj zvyšok doťahuje, najmä mám na mysli interiér, kvalitu materiálov a celkový výzor palubovky (pravda tie protismerné budíky a ich grafiku nemusím, to je krok vedľa), ktorý je konečne prémiový.
    Píšeš že sa chystáš na okruh, daj potom vedieť, ako sa auto správa tam. Na rozdiel od mojej 340i F30 už G20ku spravili ako M performance model s tým, čo k tomu patrí (M performance brzdy a pod.), ja napr. mám len štandardné brzdy a je to na okruhu dosť cítiť, výkon na rovinkách super, ale na brzdách a v zákrutách je to slabšie. Som zvedavý, ako je na tom nová generácia, na jednej strane vyšší výkon a dynamika, M performance brzdy a iné, na druhej strane opäť vyššia hmotnosť (výbava, povinný automat atp.).
    Každopádne nech robí len radosť. :yes:

Luděk.Kk 15.06.  17:12

Děkuji

Ty M-performance brzdy jsou fajn a brzdí neuvěřitelně. Dokonce v tom autě mám i nějaký příplatkový zesílený chladič na okruhovou jízdu, takže věřím že by to pro to auto nemělo být problém. Nicméně bude to moje první zkušenost s jízdou po okruhu, takže ty pocity z chování toho auta budou hodně laické. Ale někde se začít musí.

tomas 130i 16.06.  12:02

« Re: Re: Top v triede

Blahoželám k parádnemu autu! Nad veľmi podobnou konfiguráciou som na konci minulého roka uvažoval aj ja ako o nástupcov mojej F31. Po skúšobnej jazde som ale kúpil nakoniec X3 M40d. Nič proti autu, nová G20 je z môjho pohľadu na každodenné jazdenie dokonalé auto. Ten motor, prevodovka a pohon sú bombastické. Ale po pravde interiér ako aj kufor mi aj napriek, že vraj medzigeneračne väčším číslam, prídu menšie ako v F31. Viem, že X3 neni po jazdnej stránke taká bomba ako 3ka. Ale s 2 deckami a plným kufrom už sa bohužiaľ musím prispôsobiť dobe.. :yes:

iudex 16.06.  15:01

« Re: Re: Re: Top v triede

Tak ja som tam ten nárast rozmerov registroval, najmä na zadných sedadlách, ale samozrejme nie je to dramatický rozdiel.
          Ak ísť do X3, tak tam by som asi tiež zvažoval ten dízel. Síce M40i znie parádne a dynamiky má na rozdávanie, ale s SUV už predsalen človek nejazdí tak ako s 3er no a potom sa asi viac hodí sila a záťah nafty, naviac M40d sa dynamicky nemá za čo hanbiť.
          Btw. kde si kupoval? U nás v TT alebo inde?

foto pradeda777

pradeda777 17.06.  12:49

« Re: Re: Re: Re: Top v triede

Co se týče zvuku, tak 40d motor v F15 X5 neměl chybu a zněl i v kabině jako benzin. Nejen zněl, ale dokonce i "točil"..... ;-) A zátah (630Nm) byl parádní....

tomas 130i 17.06.  14:35

« Re: Re: Re: Re: Top v triede

JJ. X3 som bral už u nás v TT v Bavarii, F31 pred tým v Group M. Diesel som bral rovno z 2 dôvodov. X3 je už dosť vysoké a tažké auto (2 tony) a ten diesel s vysokým krúťakom sa mi k tomu autu hodí viac. Navyše ročne najazdím 70-80 000 km a v benzíne by ma to zožralo. Benzín by mal krajší zvuk, ale už ani ten s tým OPF neni také terno. X3 mám zatiaľ iba 6 týždňov a 10.000 km, ale ak bude chýbať dynamika, už som pozeral, že AC Schnizter robí nejakú úpravu s garanciou :-)

saabik 17.06.  14:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Top v triede

Pokud jsem se díval dobře, tak G-Power nabízí to samé za cca poloviční cenu.

tomas 130i 17.06.  14:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Top v triede

AHA. Díky za radu! Na G-Power som úplne zabudol. Ten AC-Schnitzer nevie čo si za to s inštaláciou pýtať.. Za 1/3 ceny neni o čom. Ešte k tomu ten V-max limit, odpočítať VAT a za 1.500 EUR má človek 370 ps a 770 Nm. (Páči sa mi, že to ani neženú nejako na hranu. Na nete je kopec možností ktoré ponúkajú to isté za ešte menšie peniaze so 400ps/800Nm).

webpaja 16.06.  06:23

« Re: Top v triede

M Performance brzdy jsou vážně super, když jsem bral X5, tak jsem nečekal takový rozdíl. Měly by být v základu všude ;-)

tomas 130i 16.06.  12:11

« Top v triede

F30 340i je super auto a to presne hlavne kvôli motoru B58. Je škoda, že ho v tej dobe neponúkali priamo z fabriky v prevedení M-performance ako napr. pri M140i. Ale nič nieje stratené, ak sa chceš priblížiť výkonom, zvukom a brzdami ku G20 M340i, stále si vieš u BMW zakúpiť pre B58 "M-performance power and sound kit" ktorý Ti aj s fabrickou zárukou pridá nový výfuk s klapkou a výkon 35 ps. Poprípade to isté M-performance brdy. Ja som mal na mojej F31 obe a musím povedať že to bol obrovský rozdiel. Nebolo to lacné, to je pravda, ale určite to stálo za to..

iudex 16.06.  14:40

« Re: Top v triede

Tak M performance brzdy stoja cca. 2500 eur bez roboty [odkaz] to je pomerne dosť; tiež neviem, či tie 370mm kotúče vojdú do 18" diskov. Takže asi zvolím lacnejšiu alternatívu formou výmeny platničiek za nejaké výkonnejšie, Hawk HP+ alebo Ferodo Racing.

tomas 130i 17.06.  14:46

« Re: Re: Top v triede

Ja som bral M-performance brzdy z Leebmann24.de a nechal si ich montovať v Group M: [odkaz] Teraz je tam na ne celkom pekná zľava. Akurát treba dávať pozor na to, že k tomu balíku musíš dokúpiť ešte zadné kotúče ktoré nie sú zahrnuté v balíku..
          M Performance kit mi objednali aj nainštalovali tiež priamo v Group M.
          A k tým 18" diskom - ak ich máš originál fabrické tak sa zmestia. Je to síce tak natesno, že sa medzi disk a prasiatko nezmestí takmer ani pi*ný chlp, ale funguje to ;-)
          Inak ak máš na 340i originál modré M paket brzdové strmene, stačí k nim dokúpiť originál brzdové disky, resp. objednať od Bremba presne také isté (akurát za 1/2 ceny ako z BMW). Na všetkých dieloch ktoré mi došli z BMW v rámci tej M-Performance sady bolo aj tak všetko s vyrazeným Brembo.

iudex 17.06.  17:10

« Re: Re: Re: Top v triede

Jj, dík za info.
            Ja do Baviaria TT chodím len na záručný servis, mimozáručný robím v Autocentre Zachar.
            Letné mám síce na origo bavoráchych 18kach, ale zimné 18ky mám aftermarket a tam je to ako píšeš otázne. Takže tie 370ky nedám, budem skúšať v rámci 340mm rozmeru. Ale ako píšeš dajú sa rôzne značkové kotúče aj platničky (Brembo a pod.) za zlomok ceny M performance parts. A budem to musieť čoskoro riešiť, minimálne platničky, podľa množstva prachu ktorý zanechali na diskoch po poslednom Slovakiaringu asi nebudú nejhrubšie. >:D

foto reno01

reno01 18.06.  13:28

Super volba!

Ahoj,

parádní volba a nákup předváděčky je určitě dobrá cesta k super ceně. Tu bezdrátovou nabíječku potvrzuju. Když není na Carplay tak mi XSko dobije cca 7-8% za hodinu. Ale pokud hodně využíváš google mapy, tak jak přesně popisuješ, sotva to udrží. To je fail. Ale je super, že BMW má carplay bezdrátový. Člověk si strašně rychle zvykne, že nemusíš mít žádný kabel v autě!

Dávám plný počet za odvahu vzít sedan a hlavně ten motor. Jo a dík za moje hodnocení :-) Ať slouží. Kdyby ti chyběl časem výkon, zkus Racechip, pomůže tomu pěkně, ale pssst...

Luděk.Kk 18.06.  21:29

« Re: Super volba!

Ahoj, díky.

Sedan byl pro mě jasná volba. Ano, kufr je malý a kombík je praktičtější ale profil sedanů (jakýchkoliv) je pro mě prostě top.

Bezdrátové Carplay je super, úplně jsem to zapomněl zmínit v recenzi. Ale je fakt že dvakrát se mě stalo že se ten telefon od systému z nějakého důvodu sám odpojil, a trvalo cca 2 minuty než se vše zpět samo spárovalo. Možná jen chyba v aktuální verzi google maps.

Díky za tip na Racechip!

Ať se daří.

foto Vekacik

Vekacik 19.06.  07:39

otačkoměr

Slyšel jsem z více zdrojů, že BMW už pracuje i na standardní grafice budiku. Jak to vyjde, stačí se přehrát software v servisu a budete pak mít možnost i klasického vzhledu

Luděk.Kk 19.06.  11:32

« Re: otačkoměr

Taky jsem to četl, ten display má obecně velký potenciál pro změny vzhledů, ale žádná automobilka do toho zatím nejde. Možnost si koupit nějaký balíček třeba 5 úplně rozdílných vzhledů by určitě využilo plno lidí.

adamzprahy 19.06.  10:17

Super

Připojuji se ke gratulaci a děkuji za recenzi :yes: m340 mám na shortlistu a díky tvé recenzi si už nepřipadám jako blázen co se týče výběru - pokukuji po velmi širokém spektru aut napříč třídami >:D

Oceňuji, že jsi vypsal prvky výbavy a tvé zkušenosti se závěrem zda za to stojí nebo ne. Mám velmi podobné názory a taky moc děkuju za info o podvozku po 5 tis. km... Tak ať jezdí :yes:

Luděk.Kk 19.06.  11:34

« Re: Super

Díky moc,

kdyby tě zajímalo něco konkrétního tak klidně napiš, ono kdybych do té recenze měl popisovat vše podrobně, tak by to bylo 3x tak delší, ale rád klidně pomůžu.

Jinak z čeho dalšího vybíráš ?

adamzprahy 21.06.  18:15

« Re: Re: Super

Recenze je obsáhlá, v podstatě vše co mě zajímalo tam máš :-) :yes:

Na seznamu co zvažuju mám: Passat 2.0 TSI 140kw (taková volba rozumu), Arteon stejná motorizace, BMW M235i, BMW 330i nebo nejlépe M340i, dál taky nový MB GLB 250 nebo 35 AMG, nový Focus ST kombi mi taky přijde zajímavý. V zásadě něco rychlejšího, ideálně ostřejšího, ale stále relativně komfortního a praktického jako daily car. Plus mínus >:D Postupně prozkouším a rozhodnou konkrétní nabídky. M340i je samozřejmě top. Se situací ohledně korony jsem taky došel k zamyšlení zda má smysl utrácet tolik peněz za auta a tím se mi na seznam dostal právě ten Focus ST s Passatem z opačného spektra. Je to těžké >:D

btw u VW a BMW se nebavíme vůbec o ceníkových cenách. MB a Ford ještě nevím...

iudex 22.06.  08:36

« Re: Re: Re: Super

To je celkom zaujímavá zostava a väčšina vo výbere je logická voľba, ak chceš výkonné, ale stále komfortné a použiteľné auto. Možno až na to GLB, jednak je to SUV, jednak taká hranatá krabica, ktorá moc elegancie nepobrala.
          Osobne by som ďalej posunul Arteon, krajšia alternatíva a ako liftback aj praktickejšia (Passat je ako vravíš racionálna až nudná voľba, ak ho nevyšperkuješ, budeš ako milión iných obchoďákov a vodičov služobákov). M235i v zmysle debaty pod testom, určite by som pozeral skôr po 3er.330i by bol favorit, asi najlepšie z hľadiska image, výzoru, výkonu a ceny. 340i je ideál, ale suverénne najdrahšie z výberu, na 60t eur len začína. No a Focus by som dal ako druhého favorita za 330i, výkonnejší ako 330i a emotívnejší ako všetko ostatné (zrejme aj ako 340i), pritom ako kombi aj veľmi praktické, aj keď trochu tvrdšie. Len samozrejme nemá image BMW (ale aj stojí zlomok jeho ceny, po zľave za 30t eur vybavené).
          Ja by som teda do finálového výberu posunul Arteon, 330i a Focus ST.

adamzprahy 21.07.  23:29

« Re: Re: Re: Re: Super

Dodatečně dávám vědět, že jsi měl pravdu. Vždycky to dopadne jinak než čekáš. Shortlist nabídek vypadal úplně jinak, nakonec jsem vyřadil "úsporné" varianty a do finále poslal VW Touareg a Lexus ES...a vyhrálo BMW 540i >:D Do 3er jsem se moc nevešel a přišla mi hodně nekomfortní (hlavně M paketové sedačky), i odhlučnění docela zklamalo. Jízdně perfektní, ale prostě pohodlné to není ani zdaleka, takže to šlo ze hry hned... ale jsem rád, že jsem skončil u 40i, jen jiný kočár >:D

Luděk.Kk 22.07.  11:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Super

Dobrý výběr, taky jsem obecně nad 5tkou přemýšlel, ale vzhled trojky vyhrál. Kupoval si novou ? Nemáš nějaký fotky ?

Každopádně ať se fajn jezdí. :yes:

adamzprahy 22.07.  23:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super

Měl jsem štěstí v neštěstí a i okolnosti vyšli, že by mě to ani nenapadlo. Protože jsem dlouho váhal a nestíhal vozy ve výrobě, hledal jsem ideálně skladovky - hotová auta. No a nabídla se možnost převzít operák po kolegovi, tak jsem po tom skočil. Takže jde o "zánovní" kus. Fotky budou brzy, vizuálně to vyšlo dobře a hlavně má M paket, s kterým se mi aktuální 5er vždy moc líbila. Zatím jsem najel nižší stovky km a velká spokojenost :-) Až na spotřebu, mám to po Praze a okolí za 14-16l :*)

iudex 19.06.  17:55

« Re: Super

Ako sme už debatovali pod 2GC, je úplne normálne pozerať po rôznych kategóriách áut. Asi nikto nemá výber postavený v štýle: chcem 300 k sedan nižšej strednej triedy prémiovej značky so štvorkolkou a automatom. Skôr sú kritériá voľnejšie, že chceš niečo výkonnejšie, ak sa dá prémiové, veľký kufor nepotrebuješ a chceš sa zmestiť do povedzme 50t eur. No a pozeráš, čo všetko môžeš mať.
      Ja som pri 4 z 5 áut skončil pri inom aute ako prvotnom favoritovi a v 2 prípadoch to bola aj úplne iná trieda.

aaaa88 08.07.  16:31

Neskutečné auto :-)

Mám nalítáno 15k a pořád mě neskutečně baví. Jen ta spotřeba mi nesedí >:D Při ostřejší jízdě si řekne klidně o 16-20l a dlouhodobou mám 12.5l, ale občas mu dávám pořádně pokouřit.

Zkoušel jsem měřit zrychlení appkou a pokaždé jsem se dostal na 4s na 100, což je pecka.

Taky mám v plánu jí vzít na Most, tak jsem na to zvědav.

Co se týká výbavy, tak ty lasery jsou neskutečné, člověk v podstatě má pořád den. Bezdrátové nabíjení je k ...., telefon se přehřeje a zaseká, takže pokud člověk používá Waze, tak je to na nic. Dále je škoda, že Waze nedokáže promínat na budíky a do headsup, což se snad brzo změní.

Jinak začala mi žrát olej, už to po mě chtělo dvakrát dolít po litru, což se další M340i a 540i co máme v kanclu neděje, dle servisu se nic špatného na autě nenašlo a mělo by to být v normě, tak uvidíme...

Ať Vám dělá radost!

saabik 08.07.  21:11

« Re: Neskutečné auto :-)

Problém se spotřebou oleje po pár tisíc km se u tohoto modelu hodně řešil na US fóru, například zde:
      [odkaz]
      Dle vyjádření US importéra je vše v pořádku, netřeba panikařit.

Po cca 10 tis. km to je podle mě úplně v normě, nehledě na ostřejší režim. Mnoho čtyřválců si žádá o to samé. Řešením může být výměna oleje v polovině doporučeného 'korporátního' cyklu 30 tis. km.

Luděk.Kk 09.07.  16:32

« Re: Neskutečné auto :-)

hale té spotřebě věřím, já mám dlouhodobou kolem 9,5 ale to je prostě normální ježdění do práce do Prahy, sem tam na někde člověk víc šlápne na dálnici nebo na nějakým rozjezdu atd. Ale včera jsem si byl večer zajezdit trochu ostřeji a taky to bylo kolem 16 litrů.

Aktuálně mám najeto necelých 14k a olej je zatím v pořádku, nicméně nechával jsem ho teď měnit. Tak uvidíme do budoucna.

Na Most jdu v pondělí, jsem zvědav jak tam to auto bude fungovat.

Přiznám se ale že bych nejraději do toho auta ještě vrazil nějaký prachy, hlavně novou výfukovou soustavu a možná nějaký M-Performance doplňky.

Máš taky sedan ? a jakou barvu ?

po Praze vidím M340i docela často.

jinak díky!

aaaa88 10.07.  08:27

« Re: Re: Neskutečné auto :-)

Myslím že na okruhu to bude pecka, přece jen kvalitní asfalt mu svědčí. Přidal jsem si tě na insta, tak postuj nějaké nějaké info

S vyfukem souhlasím, to je jediné co bych asi měnil.

Jinak mám sedan portinue blue a chromované doplňky (kolega má černé). Jinak v Praze už jich roste čím dál víc.

speedfred 10.07.  22:59

« Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Chlapci nechcem Vám kaziť ilúzie ale to auto bude na okruhu dobré tak max. 2-3 kolá. M3/M4 sú inde a tie tiež veľa nevydržia.
          Inak auto very,very gut.

Luděk.Kk 12.07.  13:34

« Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

V jakém ohledu nevydrží, že povadnou brzdy ?, nebo co. Osobně jsem na okruhu s žádným autem ještě nejel, tak si pod tím nedokážu představit co to znamená že nevydrží?

Jinak samozřejmě že M3/4 jsou jinde, ty auta bych k sobě nikdy neporovnával. Pro mě je 340i prostě rychlejší daily driver.

foto Market

Market 12.07.  15:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Brzdy ti nielen zacnu vadnut, ale ak ich budes nasledne zle chladit, mozu sa ti pokrivit kotuce.
              Pneumatiky sa prehreju a potom sa mozu zacat "supat".
              A pozor aj na xDrive, uz som videl aj to, ako sa po par driftoch (je ale pravda, ze to bolo na shehu a nie na okruhu) pekne prehrial a auto slo do nudzoveho rezimu.
              Proste toto auto je tazke a nie je stavane na to, aby na okruhu bez ujmy vydrzalo hodinu jazdit "pilu".
              Ale tych par kol by malo zvladnut... :-)

saabik 12.07.  17:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Potvrzuji. V Mostě jsem se stejným autem jezdil 2 ostřejší kola, poté dvě volnější nebo na chvíli do boxů. Doporučuji stejný postup. Instruktoři budou říkat před jízdou to samé.

speedfred 12.07.  22:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Brzdy a pneu pôjdu hneď (zaleží aj hodne od počasia) preč a už ťa to nebude potom baviť.
              Čo máš za pneu?

Luděk.Kk 13.07.  15:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Tak mohu potvrdit co jste zde pánové psaly. Pneu začaly hodně hvízdat a plavat po trati kolem 5-6 kola, brzdy plus mínus to stejné. Vždy jsem jel 2 ostrá kola, pak jedno pomalé, a pak do boxů na pár minut a znovu takhle 3x. (předtím bylo ještě 5 kol v takovém rychlejším tempu, kde nám ukazovaly ideální stopu). Výkon auta super, žádný náznak toho že by to nezvládalo uchladit se nekonalo. Bohužel to auto je moc těžký no, úplně jsem trpěl za ty brzdy když jsem brzdil z vysokých rychlostí.
                Takže ježdění na okruhu stačilo jednou, a více s tímto autem asi už ne.

Pánové instruktoři vesměs potvrdily i to že M3/4 jsou v podstatě to stejné, taky nevydrží o moc víc (samozřejmě sériové modely).

Spotřeba 27 l/100 ale je v tom i ježdění na cvičných plochách které bylo před okruhem.

PS: pneu tam mám z výroby Pirrely P zero, chlapík tam jezdil s mustangem na Michelinech Pilot Sport 4 a vydržely +/- to stejné.

speedfred 13.07.  21:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Hlavne není nad osobnú skúsenosť :yes:
                  Brzdy na okruhu pohoria viac-menej na každom sebelepšom športovom aute pokial to není Porsche a spol a naháňaš tam čas. Pri jazde na 80% je to asi vcelku OK.
                  Pneu sú ale hodne dôležité a podľa mňa kedy si tam dal niečo lepšie (ale horšie na vode) tak by si cítil ten rozdiel.
                  A čo cesta domov z okruhu? Žmolky na pneu,hučanie bŕzd >:-[] to ešte len človek trpí.

Luděk.Kk 14.07.  07:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Brzdy jsou naštěstí v pořádku, to jsem se hodně snažil abych je neupálil. Na pneu žmolky jsou, celkem dost.

Ale jo bylo to fajn, zkušenost dobrá.

aaaa88 19.07.  12:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Hmm, tak to si ten okruh ještě možná rozmyslím :-/

adamzprahy 21.07.  23:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Taky jedna věc je okruhový den, druhá o kolik dříve půjdou na výměnu brzdy (destičky i kotouče). A pozor, ten základní předplacený servis to předčasně nehradí. Alespoň mě na to upozorňoval prodejce...

Luděk.Kk 22.07.  11:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neskutečné auto :-)

Tak s tím opotřebením se počítá, ale myslím že člověk by musel jezdit celý den aby tam vyjezdil destičky a kotouče. Spíš je potřeba dávat pozor na to chlazení. Jo s tím servisem máš pravdu, brzdy tam nejsou krytý.

foto lukyto85

lukyto85 08.07.  21:05

Paradne auto

Paradne auto.mal som m240 a ta B58 je bomba motor.povodne som ju chcel vymenit za tuto m340 ale v kombiku.Nakoniec ale vyhrala c43 amg.

Luděk.Kk 09.07.  16:40

« Re: Paradne auto

C43 je hodně pěkný kus techniky, rozhodně velmi dobrá konkurence k M340i. Já jsem nad ním ani nepřemýšlel, prostě M340i se mě líbilo, mít BMW bylo můj sen tak to byl nákup hodně na vlně emocí.

foto LORASI

LORASI 17.07.  07:23

piano black

Ahoj, podla fotiek tam mas piano black ... ako je na tom tato generacia povrchu so skrabancami ? Dik.

Luděk.Kk 17.07.  14:54

« Re: piano black

Ahoj,

bohužel asi stále stejně. Už na něm také mám povrchové škrábance. Je to vidět jen když se na člověk zaměří, ale prostě jsou tam. Každopádně za mě piano black je asi top volba (nebo nějaký ten dřevěný dekor), ten základní broušený hliník se mě nelíbí vůbec.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Miss Slovensko ohrozil covid-19! Návrhář Babišové nebo Krainové je na zhroucení

Miss Slovensko ohrozil covid-19! Návrhář Babišové…

Panika okolo pátečního finále Miss Slovensko 2020 graduje! Několik účinkujících má pozitivní test na covid-19,…

Velké manévry na Pražském hradě: 200 lidí museli evakuovat! Anonym nahlásil v areálu bombu

Velké manévry na Pražském hradě: 200 lidí museli…

Ještě větší rušno než obvykle bylo v areálu Pražského hradu ve čtvrtek kolem čtvrté odpoledne! Anonym totiž…

Tenisová hvězda v Praze. Wawrinku přivedlo i spojení s Plíškovou

Tenisová hvězda v Praze. Wawrinku přivedlo i spojení…

Trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka dorazil do Prahy. Stráví zde dva týdny, během nichž na dvou…

Šílený dojezd, kroupy jako míčky. Cyklisté ukázali zbičovaná záda

Šílený dojezd, kroupy jako míčky. Cyklisté ukázali…

Ve druhé etapě slavného Critérium du Dauphiné vládl po úniku na posledním kilometru Slovinec Primož Roglič, na…

Lék proti akné má údajně na svědomí mladé životy. Matky dětí, které spáchaly sebevraždu, před ním varují

Lék proti akné má údajně na svědomí mladé životy.…

Rodiče patnáctileté Annabel Wright, která loni spáchala sebevraždu přímo ve svém dětském pokoji, tvrdí, že…

Lina Heydrichová: Na Pražském hradě si připadala jako princezna v pohádkové zemi. Věřila, že se vrátí

Lina Heydrichová: Na Pražském hradě si připadala…

Ve filmu Smrtihlav představuje francouzský režisér Cédric Jimenez manželku zastupujícího říšského protektora a…